Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. május 9. 14:4474851.

    Az én fámon vérpiros,piros,rózsaszín,és sárga terem,minden főágon más,lépcsőzeteseA mókuson is érik.A fekete hollók sokáig vitatkoznak hogy melyiket ki egye/eheti meg.A mókusok jól elvannak,a kisebb madarak is,a mosómedvék éjszaka libasorban másznak fel,a szarvasok az új hajtásokat jobban szeretik.Érdekes az élet.

  2. 2019. május 9. 14:3674850.

    Nagyszemű meggyünk nincs,de cseresznyénk igen.A szezon közepétől kezdve olcsón lehet venni,nekem van csersznye fám,már kiöregdett,de régebben 4-féle volt rajta,a barátaink nagy vödör-számra hordták el.


    A szomszédom pedig(?) Hűűűűűm,mondjuk csak úgy szépen,hogy érdekes teremtmény......


    Amikor érik,átszólok neki hogy jöjjön szedjen,erre azt mondja "meg lehet azt venni is."Hát ő nem Magyar.Ha neki kell szedni,akkor inkább nem.Pedig sok ág lehajolva nagyon egyszerű,nekem pedig sokszor nincs időm/kedven a sült galambot a szájába tenni.


    Ami biztos,hogy nem vagyunk egyformák......


                   bing cherries - Google Search

  3. 2019. május 9. 10:2674849.

    lanyom szoftverfejlesztessel foglalkozik . nem tudjuk miert , de itt remesen alacsony volt a szakmai onbizalma.volt , hogy gyakoronoki allasban az elso napokban ugy sirt ,mint egy kisgyerek , hogy o ezt nem tudja , jobb , ha felmond ,mielott belesul az egeszbe . aztan maradt es a vegen jo es kituno ertekelest kapott a fonoketol .azt hittuk , ez a sikeres karrierjenek a kezdete lesz itt . de  rogton utana kijelentette , hogy o tobbet ingyen nem dolgozik . es elment . az apja hiaba mondta neki , hogy meg egy-ket gyakornoki munka , max . felev es kap rendes allast , meg fizetest is felajanlott neki . de nem .


    van valami ,amit nem mond el nekunk . nem ertjuk az egeszet .


    annyibol jo , hogy elment , hogy talan ott szakmai onbizalmat szerzett . volt valami sajat szoftver kibocsatasa  is .  volt valami kis unnepseg is a cegnel .  de akkor is mondta , hogy hiaba akarjak vele elhitetni , hogy sajat  szoftver de azert segitettek  neki . szoval szornyen kritikus onmagaval . szakmailag .


     ferjem hazaja feldulva . polgarhaboru .   talan hazamegyunk nyugdijas korunkra . ha sikerul valamibe befektetni  , hogy legyen nyugdijunk .


    de ki tudja , hogy mi lesz otthon is addig .


     most pont azon bosszankdom , hogy a szokasos nyari hazamenetelhez   beadta a ferjem a vizumigenylest  es annyi kerdest kuldtek vissza , mintha allampolgari igenylest adott volna be . miota el velem , hol  , bejelentett lakcim .. mikor itt nincs is lakcim nyilvantartas ...  es a magyar hazassagi papirunk csatolva volt  az igenyleshez ...


    egyik arab kollegaja  is europaban akart nyaralni ,mint maskor  is es azt valoszoltak neki , hogy csak akkor kap vizumot , ha olyan szallast foglal ,amit nem lehet torolni  -es napra pontosan megadja , hogy melyik nap hol lesz  es hol szall meg  ...mi ez ? szovjetunio?  ott volt ilyen szigor a turistakkal ...


    erre olyan merges lett a kollegaja , hogy elment az amerikai kovetsegre -ott meg kapott konnyeden


    mar meg is jott a nyaralasbol , nagyon jol erezte magat


    ki erti ezt a vilagot ? 

    előzmény:
    leiw (74840)
    2019-05-09  02:20
  4. 2019. május 9. 09:1174848.

    Klárám, ezt neked találtam:


    Tudom, már nem gyűjtesz, de ezek nagyon tetszenek nekem:

    előzmény:
    klára13 (74835)
    2019-05-08  11:43
  5. 2019. május 9. 09:0474847.

    Szépek ezek az ételfotók! Ha jól készítik, finomak is ezek a jellegzetes ételeink.


    A holland unokavő, közel 4 évig gyakran járt ide a lányos házhoz, kérte is a paprikás ételeket és mindenhez nokedlit! 


    Nálam ismerte meg a töltött paprikát, azonnal a kedvence lett, s azóta Dorka is készíti- ha néhanap hozzájut magyar fehér paprikához. Töltenivalót csak innen szállítanak hozzájuk. Apósa próbálta innen származó magról, üvegházban nevelni, de a fűszerpaprika jobban sikerült. (Pár tő, mert picike kertecskék vannak-ha vannak.)


    A fiatalok nagyon mértéktartóan és egészségesen főznek, hal+zöldség. Nagyon elterjedt a porított, előkészített, tartósított ételek fogyasztása, amiről próbálom lebeszélni őket, de idő híján kénytelenek ezeket is étlapra venni. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (74845)
    2019-05-09  03:27
  6. 2019. május 9. 07:0974846.

    Tudod ez olyan róka fogta csuka .....De ha már termett , nem hagyhattam tönkremenni. Falun a hetvenes években üresek voltak a boltok, jó szolgálatot tett egy teli kamra . Aztán lassan megszoktam ,talán meg is szerettem a kerti munkát(!? ). Ha pedig már van termés fel kell dolgozni. Csak annyii az előnye, hogy sokkal kevesebb cukrot használok, és semmi tartósírószert . Sok bolti szörpre ráírják, hogy tartósítószer nélkül, és felbontás után hetekig nem erjed, nem penészedik.Az enyém nem ilyen tartós még akkor sem ha hűtőben tartom. A kész gyümölcslevek  pedig színezéket, ízfokozót tartalmaznak . 


    2001-ben eladtuk a balatoni ingatlanunkat. Távol volt, nagy telek, tulajdonostárs ( megbízhatatlan ) A pénzt telkekbe fektettük, melyeket fejlesztenünk, de legalább szinten tartanunk kellett. A többi pénz fiainknak adtuk, akim akkor lakáscserére , ház befejezésébe  használták fel. Férjem nem szereti a Balatont, mely nekem a lételemem  volt. Ha nem lett volna társtulhdonos azért még mindig meglenne.


    No , a képfelrakás nem  megy

    előzmény:
    leiw (74839)
    2019-05-09  02:09
  7. 2019. május 9. 03:2774845.

    Meg lehet ám éhezni lustálkodás közben is.


    Jó éjszakát.....recipe – The Hungry Hungarian

  8. 2019. május 9. 03:2274844.

    Feladom,mert a konyakos meggyben is kicsik vannak,de gondolom a csokoládét spórolják.


    Vagy csak a csomagoló papírt?

  9. 2019. május 9. 03:1374843.

    Megnéztem a könyveimet is,de nem találok információt arról a meggyről,úgy néz ki megmarad gyerekkori emléknek.


    Spanyol nyelven pedig ezeket az aprókat találtam.


    Az a helyzet hogy nem lehet sokáig tartani frissen,mert megromlik.Amit én szoktam venni vödörszámra,ki vannak magozva.Nekem van magozóm,és miután össze vannak törve,rövid időn belűl erjedésnek indul.A feleségem szokott sütni meggyes süteményt.Régebben szoktunk menni meggyet szedni ahol lehetett saját magunknak,de azt akkor mint szórakozást csináltuk,összekötve csónakázással,halászással,kirándulni stb....

    előzmény:
    leiw (74838)
    2019-05-09  02:03
  10. 2019. május 9. 02:3574842.

    Még soha sehol nem találkoztam itt azzal a spanyol meggyel,nem hiszem hogy van itt.A befőtteket szoktam venni,frissen csak szezonban lehetne.Képről megismertem,ez az.


                spanyol meggy - Google Search

    előzmény:
    leiw (74838)
    2019-05-09  02:03
  11. 2019. május 9. 02:2874841.

    Nalam ugyanez van. Probalkozasok meg mindig a novenyek korul. Ez az arnyekos kert sokmindenben akadalyoz. A csalad nem banja de nem is segit, marmint magatol csak ha kerem, oket nem erdekli a kerteszet, megcsodalnak dolgokat ami sikerul de ennyi az egesz.


    Van amire buszkek is es emlegetik masoknak, a kiwit pl. / itt ugyan nem talalsz csak mini kiwit, a masik elfagy, nem el meg, nekem megel/.


    A kert addig el amig en elek, ezzel tisztaban vagyok. Meg utana is egy darabig kegyeletbol. Le fogjak nyirni a fuvet, megnyirnak ezt-azt, de minden evben lejjebb es lejjebb fog menni mert nincs ra idejuk es kedvuk sem, vegul az egesz fuvel lesz betelepitve mert azt egyszeru rendbe tartani.

    előzmény:
    klára13 (74835)
    2019-05-08  11:43
  12. 2019. május 9. 02:2074840.

    Mas orszagban dolgozni nem gondolkodott el a lanyod? Ugy tudom jol kepzett, egyetemet vegzett/ mar nem emlekszem hogy milyen szakon/, okos lany volt, lehet sot valoszinu hogy jol megfizetnek masutt, tobb penze lehetne, tarsasaga, barati kore, mas eletformaja, en a helyeben kiprobalnam magamat itt-ott. Attol kesobb meg visszamehetne. Ti mit gondoltok majd a nyugdijas korrol? Hazakoltoztok Magyarorszagra vagy a ferjed orszagaba? Nem emlekszem hogy honnan szarmazik.


    Gondolom az is szempont lesz hogy a ket masik gyerek hol fog elni, dolgvozni, csaladot alapitani, nem lenne rossz ha a kozelukben lennetek. A nagylanyod  meg igen fiatal, probalgathatna magat hogy masutt milyen az elet, udvarlo is tobbfele akadna, en a helyeben megneznek egy-ket olyan orszagot ahol vannak baratok hogy ne ismeretlenul kezdjen. Anglia peldaul.  Hollandiat is dicserik. Milyen nyelven tud?


     

    előzmény:
    csinomjank (74832)
    2019-05-08  06:51
  13. 2019. május 9. 02:0974839.

    Meg diod is olyan sok volt? Nem csoda hogy tele volt a kamrad minden foldi joval. Tudom hogy rengeteg munka de megis jo erzes az a sokminden kerten belul, nem?


    Ma mar nemigazan foglalkoznak a fiatalok a kertekkel az igaz de idejuk se nagyon van ra. Tenyleg csak hobbi szinten lesznek kerteszkedok.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74831)
    2019-05-08  06:39
  14. 2019. május 9. 02:0374838.

    Megneztem a linket es banatos is lettem. Frisset nem szallitanak postan csak a feldolgozott termeket amivel nem erek semmit mert a nemzetkozi boltban van meggy, uveges, / szaritott/ bonbon is/, magyar, lengyel, jugoszlav es bolgar export, Azt irtad hogy neked van meggybokrod is. Az micsoda? En csak meggyfarol tudok. Mekkorara no? Az is spanyolmeggy tipus? Piros a leve?


    Egyaltalan mi a neve a spanyol meggynek itt?


    Mivel itt nalunk ez a gyumolcs ritka, oriasi elmeny volt Pepinben/ Wisconsin/ amikor arra jartunk hogy az utcan, a hazak elott volt meggyfa, egeszen sok. Nem volt meg teljesen erett de nekem igy is jo lett volna, nezegettem hogy hol latok valakit kinnt a haz elott vagy a kertben hogy megkerdezzem tole hogy adnanak-e el belole nekem nehany kilot.


    Vegul ugy ereztem hogy lopnom kell belole tehat szedtem egy maroknyit nagy tetovan es keszitgettem magamban a szoveget ha odajonne valaki reklamalni vagy kihivna a rendort hogy nem ismerem a helyi szokasokat de nagyon szivesen fizetek erte a tulajdonosnak, de nem jott senki. Masnap lattam arulni az ut mellett picike dobozkaval, vettem is toluk bar meg  kisse savanyu volt.


    Ebbol a dologbol azt szurtem le hogy az eszakabbi, hidegebbi helyeket szereti igazan a cseresznye meg a meggy.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74829)
    2019-05-08  06:22
  15. 2019. május 8. 16:1574837.

    Most mar mindketten faradtak . Hoseg , iskolaev  vege ...


    Madarkam minden hetvegere szervez valami programot maganak . Most eppen  kutyamenhelyre mentek az iskolaval . 


     Kutyat setaltattak . Elozo heten egy volt osztalytarsnojevel egy kavezoban talalkoztak es beszelgettek . Kozben en es az occse ugyanabban a mallban kerengtunk .


    A taltosomnak nincs meg kialakult barati kore . Velunk  jon -megy . Az itt elo unokatesoit nagyon szereti . de messze laknak .


     Ok egy nagy villaban laknak . Tobb csalad egyutt . Vicces ,ahogy jonnek -mennek  es mindenki azt hiszi a kozepso lanyomrol , hogy o a nagy lanyom . Mar tobbszor elmagyarazta nekik , hogy o nem lakik Budapesten . Erre jon valaki ,aki megint azt kerdezi - hogy aztan hogy erzi magat  Pesten . Amikor elmagyarazza neki , hogy o a masodik gyermek - nem az elso ,akkor ertetlenkednek ..." a masodik gyermek egy kislany ...ismerjuk .. te nem lehetsz az " 


     ebbol is kivilaglik  , hogy mennyire ismerik egymast itt a rokonok ...


     


     

    előzmény:
    klára13 (74834)
    2019-05-08  11:31
  16. 2019. május 8. 11:4874836.

      Zsuzsóka, te vagy az egyetlen, aki nem bírja ki szó nélkül, amikor a bolond lyukból bolond szél fú!
      A málna nekem is kedvencem. Egyik legfinomabb gyümölcs. Bár, sok nagyon finom van. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (74830)
    2019-05-08  06:30
  17. 2019. május 8. 11:4374835.

     Az évtizedek során volt mindenféle próbálkozásom a kertben, fa törpésítés, és egyebek. Sűrű látogatója voltam a mezőgazdasági könyvesboltnak, és megvalósítottam az olvasottakat. Pl. a lapos, drótra kifeszített gyümölcsfákat. Családom tűrte, nem érdekelte őket a kert, aztán kinevettek, amikor az ágak szép sorban letörtek. Nem tetszett nekik a móka. Én nagyon lelkes voltam, mint mindig, mindenben. Az eredmény kevéssé érdekelt, maga a törekvés szórakoztatott.

    előzmény:
    leiw (74824)
    2019-05-08  02:16
  18. 2019. május 8. 11:3174834.

      Sajnos, már a monarchia is a gyűlölettel, a másik megvetésével operált. "Oszd meg, és uralkodj!" Az elfogadás azóta sem jött divatba, inkább csak a kákán is csomót keresés és a gonosz kritika. Pedig mennyivel megnyugtatóbb, jobb közérzetet teremtőbb a megértés, az elfogadás! A gonosz bírálat sosem hoz békét. Igaz, nem is abból fakad.


      Mesélj madárkádról és a kis táltosról!
     

    előzmény:
    csinomjank (74820)
    2019-05-08  00:26
  19. 2019. május 8. 06:5574833.

     A finom meggyek ! Hogy hianyoznak !


    Gimis koromban ketto hetig ultunk a meggyfan az epitotaborban . Akkor szerettem meg nagyon .


    Itt csak cseresznye kaphato .

    előzmény:
    Sheriff-2 (74829)
    2019-05-08  06:22
  20. 2019. május 8. 06:5174832.

    Jo hallani ezeket a  peldakat .


    Amikor meg egyszeru volt otthon munkat talalni ,akkor koztuk is sokan dolgoztak . Mutogattak a kepeket , hogy szakszervezeti /vallalati udulokben nyaralhattak  - es az milyen jo volt .


    ________


     Nem a kisebb lanyom erettsegizett , hanem egy unokahugom otthon . Kis csacsogo tipego volt ,mikor eljottunk . Azota felnott . Fajdalmas , hogy keveset talalkoztunk  . Nagyon kedves leany .


    ______


     Nagylanyom eloszor el volt ajulva a pesti elettol .Most mar raunt . Az egeszsege olykor nem a legjobb es horrorisztikus a nemtorodomseg a kormanyintezetben . Borzaszto hasi panaszokkal egy kozelben lako rokon bevitte ot a Janos -korhazba ketto honapja . Hazakuldtek . Meg negy =ot napot szenvedett  - szerencsere tul van rajta  . De mkor jon megint elo  -  s mennyire megbizhatoak  a diagnosztikai gepek azt nem tudni .


    Baratnoi szerte a vilagban .   Angliaban , Ausztraliaban , Indiaban .  Mind hivjak ot  egy nyaralasra -de keves a penze es a szabadsaga . Talan kodos Albionba atugrik  meg iden az egyik baratnojehez . Ezek mind felnottkori baratnok . A gyerekkori baratnoi le se sajnaljak .Pedig o azt gondolta , hogy milyen jo lesz Pesten  veluk . Hiaba  .

    előzmény:
    leiw (74825)
    2019-05-08  02:29
  21. 2019. május 8. 06:3974831.

    Igen ! 30-kiló körül minden évben volt. ez a csúcstermés volt. El nem adtam , ajándékoztam munkatársaimnak, rokonoknak. Ennél kelendőbb  a dióm volt 3 nagy fán, az volt a valutám. Ha jöttek a svájci rokonok, német barátok mindig vittek 1-1 vödörrel . Szerencsére már csökkent . csak 2 nem nagy fám van .. Most minden reggel a zabpehelyhez teszek kettőnknek 1 evőkanál darált diót.mOST NŐVEKEDNEK A MÁSODIK ÜLTETÉS MEGGYEK , AZ KIMAGOZVA TESZEM EL SÜTÉSHEZ . Nem fagyasztom, mert csak 300 liter kapacitásom van . A régi nagy ládák sokat fogyasztottak, odaadtam fiaméknak, ők akkor sokat lefagyasztottak, a  gyerekeknek.

    előzmény:
    leiw (74823)
    2019-05-08  02:06
  22. 2019. május 8. 06:3074830.

    Válaszoltam elefántunk levelére , de nem ment el, pedig nem olyan undorító stílusban írtam , mint ő. Talán a topik okosabb, mint én , nem szabad ezekre a böfögésekre reagálni. Csak azét tettem ,mert úgy érzem , szakmai segítségre van szüksége szegénynek. íValami nagyon megkeseredett benne.

  23. 2019. május 8. 06:2274829.

    Nekünk nagyszemű (spanyol meggynek nevezték) volt,édeskés savanyú,a legjobb volt amit életemben ettem.


    Most is van meggyfám is,meg meggy bokraim is.Ezek nem nagyok,de finomak.Hozzánk nem messze van Amerikának az egyik legnagyobb termelője,tavaly is vettem pár vödörrel,lefagyasztottam kisebb adagokba,nagyon finomak.


                  Door County Cherries and Cherry Picking

    előzmény:
    leiw (74823)
    2019-05-08  02:06
  24. 2019. május 8. 06:1574828.

    Lehet a palántákat is trágyázni,de én a csupasz földre terítem el,ősszel,vagy tavasszal,és bedolgozom,tehát beleásom,utána bárhova bármit ültetek,trágyás földben van.

    előzmény:
    leiw (74822)
    2019-05-08  01:58
  25. 2019. május 8. 06:1074827.

    Nekem melegen ez a csülökhús jobban ízlik mint a sonka,De a kocsonyában nem tud kiszáradni,nagyon jó puha marad.

    előzmény:
    leiw (74821)
    2019-05-08  01:49

Címlap

top