Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. május 8. 06:0674826.

    Az előző adagba én is tettem friss húst,mert nem tudtam venni elég füstöltet.


    Ma is főztem,de csak füstöltből,ami nagyon érdekes,hogy nagyon szép tiszta lett a leve.Fűvágás közben nagyon alacson hőmérsékleten,olyan 7-órát.4,7kg.húsból csináltam,belakmároztam,és maradt egy kis tállal,elég a kocsonyába is,de kapkodtam,holnap még leszedek a kövérből.Csináltam képeket is....

    előzmény:
    klára13 (74816)
    2019-05-07  10:38
  2. 2019. május 8. 02:2974825.

    En is igy erzem. Minden ember egyenlo, annak kell lennie. Meg kell adni a lehetoseget hogy az legyen. Itt is vannak amerikai ciganyok de milyen peldamutatoan elnek, jo korulmenyek kozott es dolgoznak ugy mint a tobbi vagy meg jobban. Nincs is lenezes az iranyukban, eszebe sem jut senkinek hogy negativan ertelmezze hogy cigany, ez nem er semmit.


    Ket ciganyt ismertem itt akik nagyjabol akkor jottek ide ki amikor mi is jottunk vagy csak nehany honappal elobb. Az egyik  egy ev elteltevel mar vett is hazat/ reszletre/, a Ford cegnel dolgozott mint munkas, kesobb vagy 6 ev mulva munkavezeto lett meg meg feljebb ment pedig nem hiszem hogy tobb volt neki mint 8 osztaly, a felesege sosem dolgozott, nevelte a kislanyukat, nagyon jo korulmenyek kozott eltek.


    A masik meg penzt gyujtott es auto roncs telepet nyitott ahol a kiszuperalt kocsik meg mukodo alkatrszeit arulta, / azota hazakoltozott nyugdijban mert a felesege igy akarta/ fenyesen megeltek belole, meg volt egy kisebb hajoja is kinnt az oceannal. Lehetoseget kaptak egy normalis eletre es eltek vele.


    Szoval a kislanyod leertettsegizett? Gratulalok. Hol akar tovabbtanulni? Mihez lenne kedve?


    A nagylanyod hogy szereti Magyarorszagot? Vegleg ott akar maradni?

    előzmény:
    csinomjank (74820)
    2019-05-08  00:26
  3. 2019. május 8. 02:1674824.

    Nekem is az angol kertek tetszenek. A francia tipustol frasz kapok amikor a kastelykertekben mindenfele merteni idomra van nyirva, olyan mu plesztik hangulata van.


    Az angol kertek csodalatosak azokkal a mohas kofalakkal,  fut fel rajta a borostyan, vagy eppen lefele csung, ez-az, tenyernyi futorozsa/ feleg rozsaszinu/ kapaszkodik  felfele, bokrok, minden kusza, illetve alig nyirtak, jaj de szep is tud lenni.


    Aztan az is nagyon tetszik hogy gyumolcsfa, mellette, alatta viragok, odebb egrebokor vagy mas bogyos, utana viragzo bokor, megint valami eheto noveny vagy gyumolcs, csodalatosan tudjak vegyiteni.


    A hatso kertem inkabb angolos nekem is, ez persze foleg a napfeny hiany miatt alakult ki meg hogy nincsen foldem eleg, szoval nekem affele keverek, muszajbol vegyesen krealt novenyhad.


    Az olasz kertek is nagyon tetszenek ha sok a noveny, na meg a teto teraszaik.

    előzmény:
    klára13 (74818)
    2019-05-07  13:15
  4. 2019. május 8. 02:0674823.

    60 kilo malna? Josagos Isten...Az egyik legfinomabb gyumolcs. Sokfele jartam eletemben de csak azt tudom mondani hogy a magyar kerteknek nincs parja. Olyan gyumolcsoket, gyumolcsosoket ami otthon volt/ a 70-es evekben/ azota sem lattam sehol. A meggy es a cseresznye meg plane emlekezetes volt. Nagyszemu, sotetpiros, attetszo/ meggy/ finom nem savanyu, persze eretten arultak nem eretlenul mint itt manapsag...


    Nem messze hozzank van egy meggy farm, marmint van vagy 100 fa ha jol emlekszem lehet szedni de a leve halvany viz szinu, nem piros. Meggy ize van, aprobbak mint otthon de miert nincs piros leve?


    Nem is szoktam venni toluk mar regen...izetlen...

    előzmény:
    szizsuzsóka (74812)
    2019-05-07  06:45
  5. 2019. május 8. 01:5874822.

    Szoval 10-15 centi tragya. Mindenhez? Majd jovore igy probalom de mar iden is  teszek meg a tovukre. 


    Az igaz hogy a mai fiatalokat nem erdekli a kerteszkedes de igazabol mikor is lenne ra idejuk? Munkaido utan amikor beesnek az ajton es varja oket a hazimunka meg a csalad sokfele problemaja?


    Nagyon hobbi dolog lett mar ez. Annak valo aki otthon van. A kozossegi kertekben itt foleg indiaiak vannak meg amerikaiak, en is tag voltam, pl. egy darab mexicoit nem lattam/ 67 tag/, magyar volt ketto. Az indiaiak egy maroknyi foldbol is kepesek termest kicsikarni, iszonyuan ertenek hozza, gondolom odahaza a szukseg igy hozta. Kinai is volt 2, szep volt a kertjuk.


    Azert foleg a szenvedelyes kerteszek kozossege volt, amiota itthon is lett egy napos zoldseges kertem azota nem jarok ki kozejuk.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74808)
    2019-05-07  03:37
  6. 2019. május 8. 01:4974821.

    Jol hangzik de megjobban nez ki.


    Utalom a kocsonyat de a hideg fott, fustolt csulkot imadom, ugy ahogy kiveszem a hutobol, kenyerrel, neha hintek ra pirospaprikat meg tort fokhagyma pepet, ezek szerint ezt a tipusu kocsonyatt meg tudnam enni. Oszinten szolva most olvasom eloszor hogy fustoltbol is szoktak.


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (74807)
    2019-05-07  03:07
  7. 2019. május 8. 00:2674820.

    Koszonom . 


    Madarkamnak sok sikere volt iden . Nagyon aktiv volt . 


    ____


    Mikozben ballagasi ajandek otleteket kerestem egy  erdelyi oldalon talaltam magamat .


    Kepzeld ok a ballagast "kicsengetes" nek hivjak . Milyen szep . A ballagas kicsit szomorkas .


    Nekem egykor  a legjobb napom volt . A tudat , hogy vege a giminek  nagyon boldogga tett . :) 


    A szuleim egymassal versengve  probaltak viragokkal ellatni .  Az elvalt  szulok viselkedese .


    Meg apu is eljott pedig neki  agora fobiaja volt . Szegeny , egy kicsit el is ajult .Ennyire emlekszem .


    Jaj -igen az ukran szomszednom  csodalatos frizurat krealt nekem .Belsoepitesz volt - mindenhez ertett


    ____


    Nekem soha nem volt  cigany osztalytarsam .  Ok  egy masik varosreszben laktak .Csak felnottkoromban tudtam meg , hogy


     hiaba probaltak oket beljebb hozni a kozpontba -  sok szulo  magyar szulo tiltakozott -es valami szornyu messze levo iskolaba kellett jarniuk gyalog . 


    nagylanyom idejeben  mar mas volt -akkor mar jarhattak a belvarosba ...soha nem bantottak , jol elvoltak ...


    a legtobben szakmat tanultak - van ,aki pek lett , mas autoszerelo ... ketto lany diplomat szerzett - az egyik angoltanar lett -a masik jogasz 


    Amit Beni mondott elhiszem . En is ereztem olykor hasonlot . De nem mindegyik egyforma .


    En a vegyes hazassagban elo nem latok jovot a szegregacioban .A normalis emberi kapcsolatokban latok jovot . Mindenkit egyenloen kell megitelni a jognak asztalanal . Es ha ez igy van ,akkor az ellentetek kisimulnak maguktol .

    előzmény:
    klára13 (74814)
    2019-05-07  10:23
  8. 2019. május 7. 23:0774819.

     CIGANYOKAT,ZSIDOKAT,ES FOLEG A JAPANOKAT HAGYJATOK BEKEN......ERTETTUK,A PINCEBEN  =NINCS IS PINCEJUK],VALAMELYIKOTOK JART ARRA,UGYE HOGY NEM,BE SEM ENGEDNENEK.... NEVELNEK.....MEG SZAKADOK RAJTATOK,AZT HITTEM A BUTASAGGNAK VAN HATARA ,DE NINCS..........


    VISZONT A KONYOKOM MEGJAVULT -HALA....[DOLGOZHATOK .ES NEM KELL EZT A SOK RASSZISTAT OLVASNI.....]...A CIGANYLANYOKNAK ROSSZ SORUK VOLT AZ OSZTALYBAN,VALYON MER?BUSZKE LEHET MINDENKI A KEMENY PENZEN TANITATOTT UNOKARA.................


    UNDORITO EGY OLVASNIVALO...............ES MEG A BAROMOKNAK VAN IGAZA,MEGYEK MIELOTT BEHANYOK KOZETEK............


     

    előzmény:
    klára13 (74814)
    2019-05-07  10:23
  9. 2019. május 7. 13:1574818.

      Érdekes gondolat, hogy a tanulással kapcsolatban is megjelennek a férfi és női jellegzetességek. Igaz lehet.


      Kinek a pap, kinek a papné. Zsuzsa, kedvelem, ha a kert kissé vad. A francia kertre ránézni sem szeretek, míg az angol kertet, amely őriz valamennyit a természetességből, nagyon szeretem.
       Nem szeretem, ha a föld kilátszik a növények között. Most ez nekem nagy dilemma, hogy mi jobb a növénynek, az-e, ha egyedül van a cserépben, vagy itt is hasznos az aljnövényzet? Utóbbi felé hajlok.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74812)
    2019-05-07  06:45
  10. 2019. május 7. 13:0674817.

      Kellemes éjszakát kívánok!

    előzmény:
    Sheriff-2 (74811)
    2019-05-07  05:36
  11. 2019. május 7. 10:3874816.

      Hogyne érteném, hiszen szinte azonosan készítjük, Sheriff. Azzal más csak, hogy én teszek bele friss színhúst is, amit nagyon kedvelünk benne. Illetve, nekem a köröm és a bőrke fontos. Viszont a teljes húsleves zöldséget nem teszem bele. Pedig nyilván finom tőle. Na, majd legközelebb!

    előzmény:
    Sheriff-2 (74807)
    2019-05-07  03:07
  12. 2019. május 7. 10:2974815.

       Ahogy kitapasztaltam, a paprika nagyjából a savanyú talajt kedveli. Ami az Alpok lábánál van. Másutt, nálam is, inkább meszes. A hunyor istenien érzi magát benne.

    előzmény:
    leiw (74804)
    2019-05-07  01:36
  13. 2019. május 7. 10:2374814.

      Janka, nagyon jónak vélem a kezdeményezést, hogy a fiatalok ismerkednek a kertészkedéssel. Ami nagyon nehéz a sivatagos vidéken, de nem lehetetlen, mutatja ezt a zsidó nép leleményessége és szorgalma Izraelben. Ők találták ki a zseniális csepegtető öntözést pl. Mint megtudtam, a japánok pedig a pincékben létesítettek számtalan kertészetet, ellátni magukat zöldséggel. Mesterséges világítással és hidrokultúrával. Gratulálok  a szép sikerhez!
      Nagy csinnadratta van néhol a ballagás körül. Nos, én nem igazán rajongok érte, nem szeretem a parancsszóra való ajándékozást. Beni nem is kapott semmit. Amikor Zsófikámnak mondtam, szívesen eljöttem volna, mondta, örüljek, hogy megúsztam, csak a nagy tömeg volt, a kellemetlen álldogálás. A gyerekek is unták az egészet, kivéve a két cigány kislányt, akiket népes családja látott el virágok és lufik garmadájával. Ők ezzel már nagylányok lettek, nem tanulnak tovább, ki tudja, némelyik talán férjhez megy. Szegénykéknek rossz sorsuk volt az osztályban. Benit békítgettem, hogy barátsággal kell rájuk nézni, a hiányosságokat meg kell érteni, de engesztelhetetlen volt. "Ők jobban gyűlölnek minket, mint ahogy mi nem kedveljük őket!" jelentette ki. Elgondolkoztam, vajon olyan nagyon nagy bűn a "szegregáció"? Hogy egymás között vannak a cigánygyermekek, és így nincsenek kitéve számtalan megaláztatásnak? Gondolom, erre azt mondják, hogy egymástól keveset tanulnának és kilátás sem lenne az asszimilálódásra. Nekem viszont a hivatalossal ellentétben az a véleményem, hogy nem is kell. Azt kellene segíteni, hogy egy-egy közösségben élhessenek, legyen munkahelyük, élhessenek boldogan egymás között. Nagyon erős és tehetséges nép ez. 
       Na, jól elkalandoztam. Most kivettem a belpolitikai részt, mert nem politizálunk...
       Érdekes nálatok ez a böjt. Mert nem igazán éheztetik ki magukat az emberek, hiszen lemegy a Nap, és kezdődik a lakoma.
      

    előzmény:
    csinomjank (74801)
    2019-05-06  22:42
  14. 2019. május 7. 09:5274813.

    MI KÉK AZ ÉG! 
     



    Mi kék 
    Az ég! 
    Mi zöld 
    A föld! 
    Zöld föld felett, kék ég alatt a 
    Hangos pacsírta fütyörész: 
    Dalával a napot kicsalta, 
    A nap rá gyönyörködve néz. 
     



    Mi kék 
    Az ég! 
    Mi zöld 
    A föld! 
    Zöld a föld, kék az ég, tavasz van... 
    És én oly sült bolond vagyok, 
    Hogy idebenn a szűk szobában 
    Kadenciákat faragok! 
     



    Eperjes1845. április
     
    Nekem feketerigó vagy seregély jut.
  15. 2019. május 7. 06:4574812.

    Szervusztok ! Nagyon érdekes volt eszmecserétek a kerttel és a főzéssel kapcsolatban . Nem egyenként válaszolok, csak az én tapasztalatomat írom le.


    Legfontosabb a tanulás. Érdekes, hogy mi nők , válogatás nélkül mindent megtanulunk, amit kell. Fiaim, unokáim 4 fiú, csak azt , ami érdekli ,. A kis medika hasonlóan hozzám , ,mindent megtanul. Ebben a nemek közötti különbség mutatkozik meg. A tekintély tisztelete, és a magabiztosság . Én nem tudtam eldönteni mi is érdekel igazán , ezért próbáltam megkeresni. A fiúk tudták. Ha nem teljesült , arról nem ők tehettek., hanem a tanárok, a tanagyag , mely félrevezető volt. Utána keresnek mást , ami tuti !


    A kert ! Nekem nem igazán hobbim, de mikor kikerültünk falura ,nagy kert volt , aminek csak kisebb részét hasznosítottam veteményesnek. Akkor jól jött a friss zöldség, gyümölcs, mert nem kellett fizetni érte , és volt bőven a gyerekeknek is. Ez anyagilag is nagy segítség volt kezdő (egészségügyi !!!) fizetések és a vásárlások után fizetett részletek mellett . A helyi asszonyok sokat segítettek , míg nagyjából belejöttem . Aztán csináltunk ott fóliasátrat, és lett sok paprikám is. Volt nagy málnásom . legnagyobb termésem közel 60 kiló volt. 30-40 liter málnaszörpöt tettem el évente . Ideát ,a saját kertben  is volt veteményesem . Akkor már komoly szempont volt a vegyszermentesség, mert jöttek sorra az unokák. Most már ők is megnőttek , ketten maradtunk, fokozatosan redukáltam a veteményest , már csak a fóliasátramban van . Nekem a kert leginkább a szabad levegőn végzett mozgást jelenti , mert a "kapálástól is lehet teniszkönyököt kapni " , és ez helyben van , nem kell elutazni, fizetni .....


    Szeretem a szép kertet , mindig dicsérik. De ha szép , gondozott , nem sok idő marad a kinti pihenésre . Ha pihenek kis, , gondozatlan lesz .


    No a főzés legközelebb . Szép napot kívánok !


     

  16. 2019. május 7. 05:3674811.

  17. 2019. május 7. 04:4374810.

    Van aki szereti a békacombot,én is,ugyanolyan íze van mint a csirkehúsnak.


                     Ez itt a békacombos kocsonya - alon.hu

  18. 2019. május 7. 03:4374809.

    Az én kocsonyás tányérjaim kb.65mm.magasak,corelle.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74807)
    2019-05-07  03:07
  19. 2019. május 7. 03:3774808.

    Ez a trágya-dolog nagyon érdekes,amit kitaláltam nem tudom hogy elhiggyem-e.....Lefordítom amit az eladó mondott.Sok helyen árulják,én a True Value Hardware-nél vettem.Utánfutóval hoztam haza kétszerre,mert vizes,nagyon nehéz,nekem Lincoln Town-car kocsim van.(kép lent)


    Az árat kereslet-kínálat szabja meg.20 évvel ezelőtt $5-öt ($4,99 you know....)fizettem érte,how lucky can you get(?)A mai generáció akik az anyjuk pincéjében lakik,nem sz@rozza ösze magát/kezét,a trágya ingyen sem kell nekik.Kertészkedni?Ásni,az mi?talán megőrűltem?


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    Komolyan pedig,talán úgy tudnám megmagyarázni,hogy elterítem a kert/föld tetején,olyan 10-15 cm.vastagon,utána jön a rototiller.(beásás)


    A paprika/paradicsomnak napos hely kell,szerintem legalább napi 8-óra.Árnyékos helyen sokkal satnyábbak lesznek.

    előzmény:
    leiw (74805)
    2019-05-07  02:01
  20. 2019. május 7. 03:0774807.

    A kocsonyát gyerekkoromban csak télen füstölt húsból készítették a disznóvágás után,mert csak az volt.Amiből most csinálom az hasonló,de más.Most minden gyors,meleg füstöléssel készűl,jelenleg csak egy Német hentestől veszem.Pontosan ugyanúgy főzöm mint a húslevest.Tehát teszek bele répát,zőlséget,(ami fehér répa),zellert,karalábét,sok fekete borsot,babér levelet,és nagyon sok fokhagymát,2 nagy fejet gerézdekre szedve,meghámozva.Nagyon lassan,kb.5-órát főzöm,állandóan habozom,hogy kijöjjön belőle a zselatin,amitől megalszik.Este kész,leszűröm,a levét be a hűtőbe.A csülkökből kiszedem a tiszta húst,semmi mást,csont bőr,kövér,megy a szemétbe.Ha az újjam ragad össze,akkor már tudom is h jól meg fog aludni.


    Másnap reggel egy villával leszedem a kicsapódott zsírt ami kb. 5-6 mm. vastag,megy a szemétbe.A húsokat kisebb darabokra vágom,hidegen nagyon szépen lehet,a levét felmelegitem éppen csak annyira hogy talán a fele megolvadjon,nem kell megint forralni.(forralni akkor kellene,ha nem alszik meg jól,és lehet hozzá tenni étkezési zselatint),a szétosztott húsokra nagy kanállal kiszedem,majd teljes lehűlés után be a hűtőbe,ahol pár óra alatt megalszik.


    Ma vettem nagyon szép 6 csülköt,holnap fűvágás közben főzöm is.(jóóóó pár kg.)


    Ha bármit nem értel,kérdezz.


    Csináltam egy képet a telefonommal,és le kellett kicsinyíteni hogy fel tudjam tenni.A lé barnás,de naaaaagyon fincsi.


    Holnap majd beáztatom a húst mielőtt főzöm,hogy ne legyen túl sós.Ha túl sós,kevésbé alszik meg.


    Rendes húslevest mi csak csirkéből,vagy leginkább marha lábszárból főzünk,de azt a feleségem szokta.Néha a csirkéből készűlt is megkocsonyásodik.

    előzmény:
    klára13 (74800)
    2019-05-06  22:36
  21. 2019. május 7. 02:1074806.

    Valoszinu hogy az unokad felmerte hogy mi a fontos neki, marmint a legfontosabb az elorejutashoz tanulas teren, orulj neki hogy ilyen elorelato. Ilyen vilagot elunk hogy muszaj ezt figyelembe venni.


    A kicsi is ilyen tipus? Emlekszem hogy o is elkezdte a karatezast. Most is csinalja? Milyen sportot szeret?


    Ez a kep a te kertedbol valo? Mint egy park, nagyon szep,gondolom sok munka lehet benne.

    előzmény:
    klára13 (74796)
    2019-05-06  18:40
  22. 2019. május 7. 02:0174805.

    Kozben gondolkodtam a szep paprikaidon es arra a kovetkeztetesre jutottam hogy valoszinu hogy a tehentragya amit en hasznalok masfele lehet, talan keveset teszek a tovere/ en belekevertem a foldbe/ es azert nem megyek semmire vele.


    A tragya amit itt feltettel, feltunoen olcso, en 4 dollar korul fizetek zsakonkert a Home Depot-bol, ez a tied szallit New Jerseybe is? Iden mar nem de jovore igenybe vennem en is. 60 zsak? En osszesen az egesz kertre, fure, bokrokra csak 10-et hozattam, azt hittem hogy eleg. Varosi lany voltam mindig, a kerteszkedeshez sosem ertettem es nem is erdekelt, / annal jobban most/ de ilyesmivel elegge meg vagyok akadva hogy mibol mennyi kell.


    Azt hiszem holnap csinalok egy kicsi, nehany toves paprikas helyet az uj kertreszemben kiserletnek. A baj az arnyek, azon a helyen jo ha 4 orat kap napot. Szerinted ugy is lenne belole valami vagy ne probalkozzak. Ha a paprika farmer bezar akkor bizony a napfenyes paradicsomos kertembol paprika kertet csinalok mert paradicsomot itt is kapni joizut.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74774)
    2019-05-05  23:34
  23. 2019. május 7. 01:3674804.

    Na, en is vettem az uzletbol ezt a barna szinu szegedi paprikat, bele sem mertem keverni az etelbe, amikor megkostoltam meg keseru is volt. Soha tobbet nem vettem dobozban, ugy rendeltem termelotol innen a netrol. Egyebkent fuszerpaprika magot is rendeltem annakidejen es kikelt csak szinten alig volt rajta, azt a nehanyat viszont megszaritottam, megoroltem a kaveorlon es elhasznaltam egy porkoltbe, igazan finom volt.


    Igazad van ha magad csinalod magadnak ha van ra modod.


    Kalocsait azt en is tudok normalisabbat venni de ez sem az igazi. Iden hoz nekem valaki Magyarorszagrol olyat amit a szulei termelnek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74793)
    2019-05-06  16:29
  24. 2019. május 7. 00:2874803.

    En rendeltem feherozon paprikamagot Magyarorszagrol vagy 3 evvel ezelott, rendesen kikelt. Mas kerdes hogy volt rajta vagy 2 szem nyomorult paprika, volt to ami csak a viragzasig jutott.


    Azota nem is mertem ultetni belole.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74788)
    2019-05-06  12:56
  25. 2019. május 7. 00:2474802.

    Egy macska sosem fogja elvenni a terepet egy kisbaba elol, ettol ne aggodj.


    A fiataloknak eloszor karriert kell epiteni, elorejutni, aztan valoban nagyobb lakas, tervezes hogy hogy is legyen a kisbabaval, ki marad vele otthon, meddig, a hazassagot is meg kell szokni, illetve osszeszokni, a mai fiataloknak sem konnyu szerintem.


    Annyi mindenre kell gondolni amire regen nemigazan kellett.


    Majd jon az a kisbaba...

    előzmény:
    Zsumi45 (74784)
    2019-05-06  11:25

Címlap

top