Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. május 5. 23:5674776.

    na csak ennyit,-a az mondta,hogy japan fiatalok mondtak- egy szo nem igaz,leven rokonaink   elnek  ott,minden evben utaznak...mar a 70-es evek ota sokat utaztak..ne terjessz hulyesegeket,,,mi az ,hogy nem tudnak utazni????????a ferjem unoka huga csaladostol itt van minden evben,most jonnek a ho vegen,es bejarjak a sok szep latnivalot..


    utoljara akkor rohogtem ekkorat,amikor irtatok,hogy mi a nyugdijasokat indiaba kuldjuk  zoldseget pucolni....megszakadok     teged mar reg kidobtak volna,a  sok hazudozastol.....akarkivel nem allnak szoban...ott...ne ussd az orrod abba ami nem tartozik rad........


    te hallottad a japan fiatalokat errol beszelni/ na ugye hogy nem,akkor ......

    előzmény:
    leiw (74771)
    2019-05-05  21:46
  2. 2019. május 5. 23:3674775.

    Persze hogy Zsuzsát köszöntöm születésnapjára (is).

  3. 2019. május 5. 23:3474774.

    Szerintem az öregkor a 70-es éveinkben kezdődik,de mindenki más.Nekem 5-éves koromban kellett dolgozni kezdeni,aki pedig titkárnő volt és kávét főzött évtizedeken keresztűl,talán később.A Nagyapám 94-éves korban halt meg,úgy hogy ment haza az 50 éves barátnőjétől,és elütötte a teherautó.....De egyszer kereste a pipáját amit nem talált meg,pedig 35cm. hoszzú volt,mert a szájában lógott....Egy közeli jó barátunk pedig 55-éves volt amikor elment,tehát általánosítani nem jó.


    A paprikáim azért szoktak szépek lenni,mert hajnal 3-kor kimegyek a kertbe,és énekelek nekik.....


    Komolyan pedig leginkább érett tehén trágyával,tegnap is vetten 60 zsákkal,ilyen.


    Megpróbáltam már sokmindent,volt amikor összedarált faleveleket ástam be ősszel,de az télen nem rohad el.


    Itt nagyon rövid a szezon,'75-ben kezdtem itt kertészkedni,béreltem a helyet,nekünk ez a természetes.

    előzmény:
    leiw (74767)
    2019-05-05  21:16
  4. 2019. május 5. 22:1974773.

    Zsuzsa szeretettel köszöntelek a születésnapodon, az Isten éltessen sokáig!

    előzmény:
    Zsumi45 (74764)
    2019-05-05  18:05
  5. 2019. május 5. 21:5274772.

    "Más volt a külföldi kiküldetése munka , oda családostul mentek ki, és a szakmai munkán kívül beszámolókat is kellett írni".


     


    Ezt ugy erted hogy politikai beszamolot? Lesni, figyelni az embereket, vagyis affele kemkedes?


    Persze, nem volt lehetetlen azokban az idokben hogy elvartak. Meg belegondolni is remes, na, erre en is keptelen lettem volna.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74753)
    2019-05-05  06:05
  6. 2019. május 5. 21:4674771.

    Igen, a japan fiataloknak mar nem tetszik az hogy evente 3 nap szabadsag van vagy ilyesfele, igazabol nem is ertem hogy miert.


    A lanyomeknak vannak japan barataik, az egyik egy hazaspar, 30-on alul, nem tudnak elutazni sehova csak orszagon belul egy hetvegere, a lanyomek hiaba hivjak oket hogy latogassanak el ide, nem tudnak. Penzuk az lenne ra de nincs ido. Persze hogy a fiatalok elegdetlenkednek, en mar regen elkoltoztem volna mas orszagba lakni.


    Milyen elet az hogy csak dolgozni?


     


    Ez a budos bogar szerencsere nekem nincs de tudom mirol beszelsz, mar lattam nehanyat eletemben. Lehet hogy rosszul gondolom de en a madarakat odakinnt mar nem etetem az utolso fagy utan, illetve az elso fagykor toltom fel az etetot.


    Ha az ember egesz nyaron etet akkor a madar nem lesz bolond a rovarok utan kutatni, persze hogy elterjednek. Itt nekem holott erdosav van a hatso udvar mogott es tele van madarral van lehetoseguk rovarok utan kutatni, denever is van este ami jo a szunyogok ellen, bar szunyog az van, foleg ha esos a nyar.


    Szomszedom ket hazzal odebb valami fekete nagy bogarakrol beszel amivel tele a fuve, nekem egy sincs, nem ertem miert van neki. Hozza jon a gazirto/ kemiai szerekkel/, a fuvet is lepermetezik. A hideg lel ki mikor latom, eleg lenne a pitypangokat kiszedni neki meg idoben kora tavasszal es nem kene a permet. Semmi bogarat vagy rovart nem tudok hogy nalam tulszaporodott volna, alig van valami, ez biokert, soha semmilyen permetet nem hasznalok. Ami nagyon hianyzik azok a mehek, alig van, szinte csak mutatoban, abbol kellene tobb....


    Sajnalom a kertedet, emlekszem hogy milyen szep volt es hogy dedelgetted.


    Neha az is eszembe jut hogy vajon nem-e a gyomirto meg az egyeb permet miatt van hogy elszaporodnak a bogarak, irtjak oket, ok megprobaljak tulelni, illetve  jol megszaporitani magukat.


     

    előzmény:
    klára13 (74756)
    2019-05-05  12:22
  7. 2019. május 5. 21:3174770.

    Marikám ! Nagyon ügse a virágtartó (kaspó ? ) Vigyázz, ne pangjon meg benne a víz !

    előzmény:
    jara (74762)
    2019-05-05  17:53
  8. 2019. május 5. 21:3074769.

    Nagyon szep foto, jokepu unoka, bajos nagymama, de tenyleg szep arcod van, a haj is olyan jol illik hozza, ha ki lenne bodoritva akkor idosebbnek neznel ki, az biztos. Soha ne valtoztasd meg ezt a frizurat, pokolira jol all.


    A cipoket miert huztatok le?

    előzmény:
    jara (74762)
    2019-05-05  17:53
  9. 2019. május 5. 21:2574768.

    Szuletesnapod volt?


    Kivanom hogy meg nagyon sok legyen, eroben, egeszsegben . Igen, azert egy tortacska csak kell hogy tudja az ember hogy szulinap van, valaha ez nagy unnep volt a szuleidnek, gondolj csak bele.


    Boldog anyak napjat kivanok mindenkinek, nem is jutott eszembe hogy otthon most van, itt egy hettel kesobb. Mi azt hiszem hogy a jovo vasarnap helyett szombaton fogjuk unnepelni, a gyerekek kivisznek valahova enni, / en valaszthatok hogy hova akarok menni/, azert szombaton mert vasarnap akkora tomeg van mindenhol hogy rendesen kenyelmesen enni sem lehet mert kinezik az ember feneke alol a szeket.


    Az a cica miert "fer el bezzeg"? Egy cicanak nem sok hely kell, foleg nem extra hely. Ha az elejen nem hatarozza meg a gazda hogy hol fog aludni akkor cicacska mar az elso nap bekoltozik a gazdai agyaba es kitenni szinte nem lehet tobbet.

    előzmény:
    Zsumi45 (74760)
    2019-05-05  16:54
  10. 2019. május 5. 21:1674767.

    Na, ez jopofa megallapitas, tenyleg igy van.


    Szerinted tenyleg,  mikortol lehet szamitani az oregkort? Hany evtol?


    Eppen a heten kerdeztem egy tavolibb kedves kis ismeros lanytol hogy megvan meg a nagymamad? Ugy remlett hogy mar regebben meghalt/ mert sulyos beteg volt/ de kiderult hogy megvan, el, jol van. Mar elt egyedul a ferje halala utan, aztan 80 korul bement egy oregotthonba, a lanya es unokak ott is latogattak, nehany ev mulva a neni beleunt es kijelentette hogy haza akar menni, marmint a lanyahoz mert a sajat hazat mar eladta. Hat extra szoba nemigen volt mar csak ugy ha a lanyunoka kikoltozik, a nagymama segitett neki venni egy kicsi lakast, ennek tobb mint 10 eve, a neni remekul megvan, igazgatja a haztartast, beleszol mindenbe, segit is itt-ott, hat neki nem volt rovid az oregkor. Kicsi, picike oregasszony, lehet hogy a kis madarcsontu konnyusegek tovabb birjak erovel?


    Mi van a paprikaiddal. Azert elcsodalkoztam mar tobbszor rajta hogy milyen keson veted es hogy lehet az hogy beerik, sot szeduletesen nagy, szep  paprikakat termelsz. Mivel tragyazod?


    Nekem a paprika szinte soha nem sikerul. A farmer piacon szoktam venni egy notol aki jo arert adja es szep paprikai vannak. kiveve a tavalyit.


    A rengeteg eso vizbefojtotta a palantait, osszsesen 14 ezer darabot, iszonyu mennyiseg de nagyon sok helyre szallit nagyban, nagy felvevo piaca New York is. Tavaly alig arult nehany hitvany paprikat, mutatta a telefonjan a vizben uszo paprikakat. A fia aki szinten segit az anyjanak arulni azt mondta nekem hogy iden vegez az egyetemen es utana megy a sajat elete utan, latni sem akarja a farmot. Felo hogy a no maga nem fogja tovabb vezetni egyedul azzal a nehany munkassal.


    Nagy kar mert gyonyoru magyar paprikakat is arul. Hogy hol veszek lecsonak valot azt nem tudom.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (74766)
    2019-05-05  20:54
  11. 2019. május 5. 20:5474766.

    Azt hallottam valahol hogy az idős kornak is van előnye,pl. az hogy nem tart sokáig.

    előzmény:
    Zsumi45 (74761)
    2019-05-05  17:29
  12. 2019. május 5. 20:4074765.

    Boldog/kellemes Anyák napját kivánok.


    Nálunk egy héttel később van.

  13. 2019. május 5. 18:0574764.

    Marikám, vállaljuk csak a "szirupot" bátran, ha az is mi vagyunk! Látod én is ma érzelgős napomat élem. Aki ide zúdítja a másik "lét" nem ismeri a mi életünket, eddigi utunkat. Mit tettünk és nem tettünk, mit őriz az emlékezet, s mit hagytunk szerencsésen veszni belőle. Én levegőnek tekintem, büdös, amit ki kell szellőztetni.


    A fényképetek a nap ünnepélyességét, Andris életének egy szép fordulópontját őrzi, amit jó lesz elővenni, s emlékezni, hogy együtt ünnepelte a család ezt a remek fiatalembert. Nagymamája arcán is tükröződik a szeretet és jogos büszkeség, hiszen a 4 közül ő az első! Aztán majd gyorsan követi a többi... s lehet egymás mellé tenni a vitrinbe. Aki nem így teszi, szegényebb minálunk!


     


     

    előzmény:
    jara (74762)
    2019-05-05  17:53
  14. 2019. május 5. 17:5374763.

    Hus, kevdes, én köszönöm, és vállalom a "sziruposságot" ha ez a kedves anyáknapi köszöntés  és az anyaság dícsérete az.


    Te is legyél boldog  a gyermekeid és unokáid körében, s nemcsak Anyák Napján, hanem az életed minden napján!


    A másik videót is megnéztem, hallgattam. Tudom, hogy Egely György munkásságát ma még nem ismerik el az Akadémia nagyjai, de ismerjük, hogy évszázadok óta "megkövezik" azokat, akik a jelenlegi ismereteken túlmutató felfedezéseket, tanokat hirdetnek.


    Számos olyan elmélet létezik a tudományban, amire a bizonyítékok nehezen mutathatók be, s emiatt vannak híveik és ellenzőik egyaránt. Épp most olvastam egy fizika-történeti összeállítást, ahol Einstein, Heisenberg, vagy Schrödinger elméleteit elismerő és cáfoló- állításokat ütköztet a szerző. Ötven évvel ezelőtt ezeket a bonyolult egyenleteket nekünk meg kellett tanulnunk, de sem az állítást, sem a cáfolatát ma sem értem igazán.


    Mégis boldogan éltem le az életem, mert anya és nagymama lehettem, mert csodálatos anyám és nagyanyám volt.

    előzmény:
    hus (74759)
    2019-05-05  15:03
  15. 2019. május 5. 17:5374762.

    " Fél háromra kell készen lennem, átmegyünk a szomszéd községbe, Dunakeszibe, a Gesztenyés nagyvendéglőbe ünnepelni. " Hu, mondom, futok, elcsípem, ünnep ide, ünnep oda!  Aztán STOP! csak elírta Klára a település nevét, itt nincsenek is hegyek, s "Gesztenyés" sem, hogy ott legyek.


    A történés ballagáskor érdekesre sikeredett, de sok hűhó árán megkapta kicsim a virágot. Anyukája sem fogatott szót, (lányom) így két csokra mégis volt.


    Zsuzsókám, a "szirupot" sosem felejtem el, ezt beteszem a "szólások" c. jegyzetembe. Így akartam a mondandómat kezdeni, hála az égnek hus megelőzött.


    Megszegem a szabályt, hoztam ballagási fotót, egyenlőre csak kettőnkről. Andrásom és én. Ne öntsétek le sziruppal, mert nem bírnám elviselni, ha jönne mellé a trágyalé is.


    Klárám, mellékelem az ígért kreálmányom. Nem saját ötlet, csak a kivitelezés az enyém. Ócska törülközőim új élete hobbibetonba mártva, majd lefestve. Három készült, lehet több nem is lesz. Nem kapott olyan jó kritikát, ami arra érdemessé tenné. Majd virágot ültetek bele.

  16. 2019. május 5. 17:2974761.

    Zsuzsám, azt gondolom, akarunk-e vagy nem, változunk folyamatosan. Abban érzem magamat szerencsésnek, hogy idősödvén talán türelmesebb, megértőbb vagyok. Volt nékem is sok konfliktusom a világgal, túl sokszor akartam "győzni", bizonyítani, hogy érek annyit, mint akiket jobban elismertek. 


    Büszke semmi másra nem vagyok, mint a gyermekemre. Pici korától vigaszt találtam benne, nála, amikor csalódások értek. Tanári diplomájával nem csinált nagy karriert, de oktatás szervezőként az egyetemen szeretik, segítőkész, ügyes. Kiváló anya, s pályakezdőként mint tanárt is szerették nagyon a faluban. Szegeden épp iskolabezárások korszaka volt, sok régi tanárt is elküldtek, ezért átmenetileg elfogadta, ami adódott. Továbbképezte magát, s ott osztályvezető lett hamarosan. No, nem különös "pedagógusi  életpálya", de gyerekei és munkahelye mellett folyamatosan segített nagymamái,(jelenidőben pedig) anyja és anyósa ápolásában, sőt még a szomszéd "pótnagymamát" is zokszó nélkül gyámolította.


    Mindezt vajon meg tudja-e majd kapni, ha ő kerül nehéz helyzetbe idős korában? 


    Anyák napján ezek a gondolatok foglalkoztatnak.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74743)
    2019-05-04  06:16
  17. 2019. május 5. 16:5474760.

    Köszönöm szépen a köszöntést!


    Zsuzsa, én már szót fogadok a gyerekeknek, akik kifogást találtak, hogy kíméljenek. "Ne süss semmit!" Muszáj csönkkenteni a szénhidrátot! Az ebéd is csak egytál étel legyen!


    Egy tálba mégsem fért, de igyekeztem minimális kalóriával megoldani: Brokkoli krém leves, tepsiben sült csirkecombok, másik tepsiben mindenféle zöldség- színenként sorbarakva és külön-külön fűszerezve. Sőt még egy tál amerikai káposzta saláta, szintén csökkentett kalóriával. Utóbbiból elvitték a maradékot. A fő étel elfogyott, mind egy szálig.


    Picike csokitortát mégis hoztak, mondván: azért a születésnap mégsem múlhat el torta nélkül. A csokitól okosabbak leszünk! 


    Bonus ajándék, hogy Dorkával is beszéltünk videón. Gyönyörű macskája van. (Az bezzeg elfér  )


    Ugye milyen gonosz vagyok?

    előzmény:
    szizsuzsóka (74755)
    2019-05-05  06:18
  18. hus
    hus
    2019. május 5. 15:0374759.

    Hat elnezest, de magam sem tudom, hogy kerult ide az elobb bemasolodott.


    Egyszer kiirodott, hogy nem jo amit betettem, aztan azt toroltem es ez jott fel nektek fel ujra? 


     


    Itt a szirupos , ez volt a szandekom.


    https://www.youtube.com/watch?v=qTrPVyH9frk


  19. hus
    hus
    2019. május 5. 14:5074758.

    Arany anyak! 


     


    Egy canadai maple sziruposat kuldok nektek  nagyon sok boldogsagot kivanva, elismeresem kivalo anyasagotokert.


    https://www.youtube.com/watch?time_continue=531&v=BD3Jr03oyGY


     


     

  20. 2019. május 5. 13:0574757.

      Viszont kívánok kellemes napot, és mindannyiunknak.
      Fél háromra kell készen lennem, átmegyünk a szomszéd községbe, Dunakeszibe, a Gesztenyés nagyvendéglőbe ünnepelni. 
    Azért választottuk, Mert Bazsi arrafelé biciklizik a hegyekben, és ott mindig megállnak egy korsó sörre. Szívesen megismerem útja részletét, ám most, hogy megnéztem, eléggé lehangoló a helyzet. Össze-vissza fecsegnek a weblapjukon, dicsekednek, aztán végre megtaláltam az étlapot. Azt hiszem, máshova kell mennünk, mert itt az árak a csillagos égig érnek. Általában 4000 forint egy főétel. Ez nagyon sok. Bazsikám fizet, de hát nekem nem mindegy mennyit. A mi Budakertünkben nincs már hely, lehet, javasolni fogom, menjünk be a Vapianoba Budapestre,  kedveljük, és negyed ennyibe kerül. Fincsi olasz boraik vannak, Bazsival kvaterkázhatunk, nem kirablásunkról van szó. A desszertek is rendes áron vannak. Kevésbé ünnepélyes, mert megszokott, de jó lesz így is. Akkor most hozzálátok készülődni. További szép napot kívánok!

    előzmény:
    szizsuzsóka (74755)
    2019-05-05  06:18
  21. 2019. május 5. 12:2274756.

      Jól megnevettettél, Zsuzsa. Óriási! Végbél leves!
      A japánokról mostanában több dokumentumfilmet láttam. Munkájuk az életük, és a fiatalok ezt már kezdik felülbírálni, hiszen kitekintésük van a világra. Látják, másutt másképpen megy. Nagyon izgalmas volt látni, hogyan állt talpra a földig bombázott ország a világháború után. Császárjukat meghagyták, sőt, beszervezték az újjáépítésbe. Aztán gazdasági nagyhatalom lettek. Egy nagyon gazdag halkereskedő fiatalember tagja úgy fogalmazott, hogy úgy élnek,mintha kuktában főnének hatalmas nyomás alatt. Na, köszönöm szépen.
       Nagyon ludasak az esőerdők irtásában,mert az eldobható étkezőpálcikájuk miatt van szükség óriási mennyiségű faanyagra.
       Kis kertem az én megroggyant egészségem miatt véget ért. Zsófikám még egy tavaszon próbálkozott, igyekezett, de aztán jött a büdösbogár invázió, azzal már nem tudott megbirkózni. Undorítóak a megszívott, és ettől eltorzult húsú paradicsomok. És hát mindenre rámegy, és irthatatlan. Itt fent is fogtam már néhányat, de hogy mi lesz, azt nem tudhatjuk. Vagyis én itt fent kordában tudom tartani az ügyet, napi hosszadalmas munkával. Zöldségeskertem helyén pázsit van, büszkén néztem, milyen nagyszerűen tartottam földjét, csodálatos fű nő rajta. Persze, hiszen évente trágyáztam, vegyszer nem érte a talajt. 
       Nagyon szépek a kis fáim. A cseresznyén egy szem pirosodik. A körte nem virágzott, a sárgabarack mint mindenütt az országban, nem termékenyült meg. Az almán néhány virág volt, mintha egy megkötött volna. A birsalma is elvirágzott, még nem tudom az eredményt. Gondoltam rá, hogy majd néhány gyümölcsöt felkötök az ágakra. Csak azt nem tudom, kit csapnék be. Talán magamat. A legfontosabb fám, a kákiszilva, tele van virággal.Ahhoz nagy reményeket fűzök. 
        Kissé aggaszt, hogy sorsuk mi lesz távozásom után. Zsófimmal nem nagyon lehet erről  beszélni, azonnal élénken tiltakozik, hogy ilyesmiről ne gondolkozzunk. Mintha ettől örökéletűvé válnánk. 
       A fák is, a többi növény is, nagy cserepekben vannak. Most piros liliom virágzik, meseszép. Várom a többit: körömvirággal és lepkevirággal lesz tele a terasz,és szarkalábbal, petúniával, muskátlival. De ki kell várni.
       Néha eltűnődöm, milyen értelmetlen ez az egész. De hát mi értelmes? Ha szigorúan nézzük, semmi. Talán az ad neki némi értelmet, hogy odaülök kávézni, nézegetem a növényeket, nagy nyugalom száll rám, és a dús növényzet láttán örömet érzek. 

    előzmény:
    leiw (74751)
    2019-05-05  05:33
  22. 2019. május 5. 06:1874755.

    Tegnap 2 nagy tepsi almáspitét sütöttem , ma hájas sütök. Jönnek a gyereke köszönteni és ha lehet, csomagolok is. A hajfestésem azt hiszem elmered pedig esedékes lenn.


    Szép anyák napját kívánok kedves nagyik és anyukák ! Legszebb hivatás az anyaság, annál csak egy szebb van a nagyanyaság !

  23. 2019. május 5. 06:1174754.

    Még annyit az unokákról , hogy nekem 2 unokám alapdiplomás mérnök , egyikük most szerzi a mesterdiplomáját, másik postgraduális másoddiplomát, harmadik orvostanhallgató, kettő jövőre érettségizik . a legkisebb ősszel megy gimiben , Kettőjüknek két nyelvből kettőnek egyből van középfokú nyelvvizsgája. Ilyen olcsók vagyunk .

    előzmény:
    kekelefant (74749)
    2019-05-04  22:21
  24. 2019. május 5. 06:0574753.

    Keresztanyám férje egyik svájci cég ismert szakembere volt. Apukámmal is kapcsolatban állt a cég, ő a szakmában elismert főmérnök volt. 1956-ban telefonon megkeresték és hívták, hogy menjen ki , azonnal alkalmazzák. Szerencsére nem mentünk ki, mert súlyos beteg volt, és 3 évvel később meghalt. Ott nem valószínű, hogy egyetemre mehettem volna .


    Más volt a külföldi kiküldetése munka , oda családostul mentek ki, és a szakmai munkán kívül beszámolókat is kellett írni.


    Mi ehhez  nem voltunk elég megbízható káderek, és mikor kijöttünk falura , nagy kertes házban kaptam szolgálati lakást, férjem innen be tudott járni Budára dolgozni. Így anyáinkat sem kellett volna magukra hagyni .Egyiköük sem dolgozott csak háztartásban, csak özvegyi nyugdíjat kaptak .


     

    előzmény:
    leiw (74750)
    2019-05-05  05:04
  25. 2019. május 5. 05:5574752.

    Kedves kekelefant !Nem kell bennünket olvasni, lehet, hogy olcsók vagyunk, de elég sok tudással a tarsolyunkban . Sziruposak vagyunk. ? Igen és a szirupba nem lehet harapni .Pedig te nem elefánt, hanem valami kis harapós egérke , patkányka vagy aki fél , hogy elveszíti a fogát , ha nem harap . Azért nem baj ha írsz, mert levezeti frusztrációdat , mely a hétköznapjaidat megkeseríti . Ironizálj itt, olcsóbb, mint a pszichológus .! Mi elég idősek és bölcsek vagyunk ahhoz, hogy személyiségünket károsítsa a harapásod !

    előzmény:
    kekelefant (74749)
    2019-05-04  22:21

Címlap

top