Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. Április 13. 04:5074526.

    Lehet hogy nalatok keson lehet palantazni de gyonyoru paprikakat termelsz es sokat, szoval nem maradsz le semmirol. Nekem nincs helyem a paprikakhoz, nalam paradicsom van foleg, a farmer piacra szoktam kijarni es kosarszamra veszem a paprikat szezonjaban. Tavaly alig volt, az a borzalmas sok eso miatt vizben allt a 14 ezer palanta mint ahogy mondta a farmer feleseg, jobban mondva mutatta foton hogy vizbefulladt az osszes. Remelem hogy iden nem mert nem tudom hogy honnan keritenek olyan finomakat mint amit o arul. Megtermelni nem tudom, majd masik farmert probalok keresni.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74518)
    2019-04-11  05:46
  2. 2019. Április 13. 04:4674525.

    Mar kezdtem kutatgatni hust hogy merre beszelget, a stilusarol raismerek bar ha nem jelentkezik itt az tenyleg azt jelenti hogy nem tud, akar vagy ideje sincs beszelgetni, nem tudjuk az okot.


    Van  egy-ket blog ahol fetunnek a kanadaiak is, majd atkutatom. En keves helyen beszelgetek, azok  is zartak, ott nincs az biztos.Lehet hogy beleolvas idonkent/ mint en is tettem/ ide, ha igen akkor jo lenne ha neha megszolalna. En arra lennek kivancsi hogy mekkorak a lanyok es van-e mar tobb unoka es milyen lakni ott a csaladi kozossegben. Szerintem jo lehet, az egymast segites aranyat er.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74519)
    2019-04-11  06:26
  3. 2019. Április 13. 04:3574524.

    Itt nalunk zuhog az eso, mit zuhog, omlik de kellett ez, mivel nem gyorsan jott a meleg, illetve eveken at hirtelen forro vad meleg leegette 1 nap alatt a tulipanokat, na ez vegre nincs, most olyan kellemesen, sokaig viragoznak majd.


    Minden el van ultetve a kis vetemenyes kertemben de meg rengeteg munka van a kertben de elvezettel csinalom.


    Jokai Anna konyveit nagyon szerettem, rettento jo irono volt.


    Lassan husvet lesz, mivel keszultok ra?

    előzmény:
    Zsumi45 (74522)
    2019-04-12  14:20
  4. 2019. Április 12. 14:2674523.

    Így néz ki szinte minden "esős nap" kis hazánkban:

  5. 2019. Április 12. 14:2074522.

    Hahóóó!


    Ebben az álmosító időben is ébresztő! Sötét van és hideg szél, legalábbis én annak érzem. A becsapós erkély hőmérőn 12 fokC van, ami a tapasztalatok szerint kijjebb tíznél is kevesebb lehet. Volt már idén 23 is! 


    Várom az enyémeket, itt találkoznak a Dolgozók- remélem Zita is, hiszen ma ő is annak számít. 


    Csirkecombokat sütöttem (pácolva, fűszerezve) és rázúdítottam egy zacskó mirelit tavaszi és egy mediterrán zöldség keveréket. Mivel nekik több kalóriára van szükségük, némi tepsis krumplit is kapnak. 


    Az előkertben épp csak kibújt a bársonyka 2-2 levéllel, a szerdai jég nagy kárt tett benne. Szerencsére van sok tavalyi mag, holnap majd pótolom. Ebédem marad.


    Várom, kinél, mi újság? 


    találtam: ""Ahonnan jöttünk, az nem rajtunk múlott, ahol megrekedtünk,


    azt mi formáltuk, ahová hívnak, arra nekünk kell rátalálni."


    (Jókai Anna)

  6. 2019. Április 12. 06:2074521.

    Tegnap elfáradtunk. Öreg falusiak Budapesten . Elmentünk a hallókészülékem felülvizsgálatára , és a várakozási idő alatt átmentünk a robotgépemmel a szervizbe.  Azért nem volt kis kaland, mert csodálatos elegáns budai hegyi  villák között , sikeresen átértünk a kanyargós utakon , és az ismerős helyen majdnem eltévedtünk. Egyik utca innen, másik onnan egyirányú. Nem lehet parkolóhelyet találni. De azért szerencsésen elintéztük azt is , és kiküldik a készüléket, mert garanciális javítás. Utána még vásároltunk , és délután már nem volt erőm a kertbe menni . Talán ma sikerül, ha nem esik.

  7. 2019. Április 11. 16:0274520.

    Zsuzsám, sajnos csak a járókelők érzékelték  és a szépen beültetett terek a városra hirtelen lezúduló esőt. A csatornák sem tudták nyelni a szennyes áradatot, még ma is a virágágyásokból kisodrott mulcsot taposták a járdákon. Együtt hallgattam a könyvtárban a műsort egy V-helyi hölggyel, aki a zuhogó esőből utazott haza, s a városból kiérve már semmi esőt nem tapasztalt, csak itt a város felett kavargott. A további napokra is csak "szórványosan előforduló" zivatarokat jelez a helyi meteorológia.Érdekes, hogy a városi beton, aszfalt által felmelgített levegő váltja ki az égi háborút. Szeged ezt minden évben megszenvedi, főképp a régi platánsorok, tájidegen fenyők esnek áldozatul. (Tavaly a temető, előző években a Széchenyi tér, s még elöttünk a nyári forróság.)


    Az eddig oly szép orchideáim, hibiszkuszom gyanúsan fodrozódik. Mintha a tűhegynyi, alig látható élősködők is megjelennének, s kicsit ragacsos helyenként a levél hátulja. Tegnap mindent lefújtam a környezetbarát "gyérítővel". A cserepek földjét is. Leengedtem a redőnyöket, nehogy a tűző nap miatt a szer megégesse. Mit gondolsz, lemossam a leveleket, vagy hagyjam rajta? Vajon gomba ellen is lekezeljem? Nem egyértelmű, hogy kártevők vannak, inkább az őszibarack tafrinához hasonló a levél elváltozása.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74519)
    2019-04-11  06:26
  8. 2019. Április 11. 06:2674519.

    Szép reggelt és kellemes napot kívánok.


    Zsuzsikám ! Odaért Hozzátok a várt eső  . Több is mint amennyit kértetek ? Szerencsére a laza homokos talaj könnyen felszívja. Itt is esett , ma bemegyünk a hallókészülék szervizbe, mert ilyen vizes talajon nem lehet dolgozni. Tegnap sokat dolgoztam, rendbe tettem a bejárattól levezető hosszú csíkot, mely az egyik virágoskertem .Ott vannak a hortenziák, a mahóniák, rózsák. Sok munka volt . Délután hátul lenyírtam a füvet, mert sok lámpás virított.


    Zsuzsa köszönöm kedvességed. Látod ilyen egy falusi ember , azt hiszi, hogy a nagyvilágban is mindenki ismeri egymást. Megértem az ódzkodást a nyilvánosságtól, bár a pedofilek nem ezeket a topikokat cserkészik . ( a gerontofilek pedig olyan hülyék, hogy nem nézik a nete.


    Sheriff , küldök majd képet a saját palántáimról. Nagyon szépek. Csak az a baki, hogy összekeveredtek, így nem tudom , melyik a macskap. paprika, amit férjem kérésére ültettem A paradicsompaprika magot  elültettem , és fel paradicsom, fele paprika lett. Lehet, hogy így értették az elnevezést?


    Magdikám ! Én szinte évente veszek kis muskátli palántát. A tavalyi nem sikerült, mert csúnya bordós piros színű lett . Idén vegyesen vettem , ne legyen mindig csak piros.


    Klárám ! Most csak olvasol, vagy nég azt sem ?Azért kár , ha elmaradsz. Jövő héten lesz Évánk halálának évfordulója. Emklékszel rá, hogy mindig Ofőnek nevezett ?Ez a beosztás pedig kötelezettséggel jár

  9. 2019. Április 11. 05:4674518.

    Itt nálunk kb.2"(5-cm.),de északabbra kb.5"(12-cm.) esett.Volt olyan hely ahol 18"(kb.44-cm.),nem a közelemben....


    A palántákhoz a magokat azt hiszem jövő héten teszem el,itt nem lehet palántázni Május vége előtt.Volt már hóesés Május 10-én is,azt hiszem "90-ben.


    Már melegszik/olvad,holnapra jobb időt jósolnak.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    Mielőt kagylókat kerestem,este kezdett nagy szél fújni,nagyok voltak a hullámok,reméltem hogy mos ki szép kagylókat.

    előzmény:
    leiw (74517)
    2019-04-11  05:19
  10. 2019. Április 11. 05:1974517.

    El is ajulnek ha itt ho esne pedig semmi sem kizart. Kezdtel mar valamit a kertben? Remelem nem ultettel ki semmit. Itt huvos tavaszi nap volt, ma ejjel lesz lehules de aztan allitolag nem, hacsak mi is nem kapunk a havatokbol valamit.


    Mekkora ho esett?

    előzmény:
    Sheriff-2 (74510)
    2019-04-10  16:34
  11. 2019. Április 11. 05:1674516.

    Mar tobb helyen hallottam ezt az elkeszitett es melyhutott piritott kaposztat de meg sosem csinaltam. Meg fogom probalni. Szeretem a tesztafeleket ha van rajta valami sos  dolog de a csalad nemigazan eszi, magamert meg nem nagyon szoktam fozni, igy aztan kimarad az eletembol pl. a krumplisteszta is amit szinten nagyon szeretek.


    Hus-nak utana fogok nezni bar mivel meg a keresztnevere sem emlekszem, nem lesz konnyu. Klara szokott irni neki emailt hogy hol van de mint irta csak eppen benez egy szora utana. Szerintem nagyon el lehet foglalva, a novekvo csalad, a fogyo energia, na meg az is hogy a lanyokrol sem igazan engedtek a szulok hogy irjon, illetve fotot tegyen fel, mondjuk ezt azert megertem, az en lanyom is letiltott arrol hogy barmi informaciot kiadjak rola, a mai fiatalok nem szeretik ha szerepelnek a nyilvanossag elott bar a facebookon meg maguk masutt eppen eleget beszelnek magukrol, igy nemigazan ertem a tiltasokat de azert van nemi igazsaguk persze.


    Az unokai lassan tinikorba ernek ha jol emlekszem

    előzmény:
    szizsuzsóka (74505)
    2019-04-10  06:13
  12. 2019. Április 11. 05:0674515.

    A kagylovadaszat, foleg kora reggel mindig erdekes. Floridaban csinaltuk mi is ezt nehanyszor.


    Itt New jerseyben meg sosem voltunk az oceanparton kora hajnalban, messze lakunk tole, raadasul itt szep kagylok nincsenek csak kicsik es egyszeruek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74500)
    2019-04-10  05:04
  13. 2019. Április 10. 21:5674514.

    Szeretem én is azt a folyóiratot, nagyon színvonalas.


    Ma én is kertészkedtem, felhoztuk a pinceablakból a muskátlis ládákat.  Volt olyan tő, amit száraznak láttam, azt kihúztam. A múltkorában visszavágtam a konyhaablakban lévő muskátlikat, a hajtásokat beletettem egy befőttes üveg vízbe, már szép gyökeret eresztettek. Azt raktam a kiszáradt helyére.

    előzmény:
    Zsumi45 (74513)
    2019-04-10  21:22
  14. 2019. Április 10. 21:2274513.

    Magdika, már a könyvtárban van az áprilisi szám! Olvastam Tamás cikkét a Husvéthoz kapcsolódóan a galamb és a bárány szerepéről, két finom étel-recept melléklet is van. Nagyon szép képi illusztrációt szerkesztett az értékes gondolatokhoz.


    Csak annyi időm volt, hogy átlapozzam a folyóirat többi cikkét, de gyönyörű a kivitele. Ugyanott egy megemlékezést tartott a Zeneművészeti Kar egyik professzora a múlt század nagy magyar hegedűművész- tanáráról, Hubay Jenőről. Szerzeményeiből is többet eljátszottak, tömve volt a könyvtár olvasóterme. A művek egy részét rádióban hallottam már, de azt, hogy mit adott a világnak és a magyar hegedűművészetnek, azt nem tudtam. 

    előzmény:
    Kusza (74493)
    2019-04-09  14:50
  15. 2019. Április 10. 21:0774512.

    Estére itt is meghallgatást nyert az ima, lezúdult a tetemes eső, bő 2 órával ezelőtt, borsó nagyságó jéggel. Még most is villámlik, morajlik, csendesebb eső csepereg.


    "Egyszer a falusiak elhatározták, hogy esőért imádkoznak. Az ima napján mindenki kivonult a mezőre, de csak egy kisfiú volt, aki hozott esernyőt is. EZ A HIT."


    Én ugyan bíztam, de csak kapucnis, rövid széldzsekit vittem, jól meg is áztam. Vizesen a 18 fok is hidegnek tűnt, főleg a lábamnak.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74511)
    2019-04-10  17:36
  16. 2019. Április 10. 17:3674511.

    Nagyon javul nálunk az időjárás,már nem hó esik,hanem jeges/ónos eső.


    Tegnap 17C-fok volt,Kedden rendkívúli 23,ami itt nem volt tavaly ősz óta.Olyan ez kéremszépen mint az időjárás.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74510)
    2019-04-10  16:34
  17. 2019. Április 10. 16:3474510.

    Igen.Magyarul így helyes.


    Nálunk plusz egy C.-fok van,esik a hó.

    előzmény:
    Zsumi45 (74508)
    2019-04-10  09:53
  18. 2019. Április 10. 11:1574509.

    Ma éjjel -idén először- kis eső volt. Valóban, negyedik hónapja itt még pár percnél tovább tartó csepergésnél több nem volt. A mostaninál talán százszor több let volna jó elosztva persze, nem egyszerre. A mostani előjelzés is visszavonta a tegnap jósolt csapadékot, holnap is főleg a Duntáltúlig ér el. Nagyon szép a ragyogó napsütés, szinte nyárias az emberek öltözéke is, de könyörgöm: "Add már Uram az esőt!"

  19. 2019. Április 10. 09:5374508.

    Talán ez ? Ki korán kel, aranyat lel!

    előzmény:
    Sheriff-2 (74501)
    2019-04-10  05:20
  20. 2019. Április 10. 09:5174507.

    Nagyon finom lett, legközelebb a töltelékbe bővebben teszek tejfölt , lehetett volna kicsit nedvesebb, a tészta sem ázott el, valószínúleg a zabpehely felfogta. Ma is az lesz az ebédem, alig várom! Hidegen is finom.


    Érdekes az ételek megszokása. Vejem, amikor a családba került, a húslevesből sem ette meg a zöldséget, náluk az a tyúkoknak ment. Akkor vezettem be a különféle zöldségkrém leveseket. Sajnos eléggé meghíztak mindketten, amíg a szülei gazdálkodtak.


    Később, hozzánk közelebb kerülve megszokták a zöldségmániámat, s kialakult a "saját konyhájuk". Mondhatni, vejem többet van a konyhában, hisz leánykám gondoskodott minden tisztaságról, gyerekekről. Egyre többféle egészséges ételt, zöldséget készít, s ő is szeret kisérletezni. Mindig hoz nekem is az újdonságokból, s széles mosollyal fogadja a dicséretemet. Mióta a lányok felnőttek, együtt alkotnak hétvégeken. Legutóbb egy szelet sült pulykamell, grillezett polenta köret, lila hagyma "lekvár" és párolt alma volt a vasárnapi remekmű.  

    előzmény:
    szizsuzsóka (74504)
    2019-04-10  06:05
  21. 2019. Április 10. 09:2874506.

    Nyergelj, fordulj! Tudom, bármit írnék is, megfordul a sorrend, de szeretem elolvasni a legutóbbiakat, mielőtt írni kezdenék. Nem értem, miért nem lehet egyetlen kattintással fordítani, miért adja fel rendre 2006-ot?


     

  22. 2019. Április 10. 06:1374505.

    Zsuzsa csináld úgy, mint én. Egyszerre pirítok meg sok káposztát, és kisebb adagokban lefagyasztom. Elég sok munka ,, büdösség jár vele. Amikor készítem csak kiveszem , ráteszem a kifőtt tésztára. Sokat teszek minden töltelékből a kifőtt tésztákra . Főleg, hogy én nem nagyon szeretem csak férjem .


    Apropó ! Ti amerikai magyarok  több topikban találkoztok. .Ha összejönnél vele, mondd meg , hiányoznak kedves beszámolói unokáiról. Tudom, valamiért tart a topik nyilvánosságától , de azért óvatosan írhatna aranyos kislány unokáiról.

    előzmény:
    leiw (74498)
    2019-04-09  22:01
  23. 2019. Április 10. 06:0574504.

    No és milyen volt Zsuzsikám ! Nálunk Sándor elég finnyás , és mint a férfiak többsége konzervativ az ételekben . Azért változtatok és is .

    előzmény:
    Zsumi45 (74491)
    2019-04-09  13:42
  24. 2019. Április 10. 05:5974503.

    Hát akkor már tudom ,miért terebélyesedtem el. Korán kelek és ésn csinálom meg a reggeli kávét, beáztatom a zabpelyhet ... Eddig a pajzsmirigyemre fogtam ( azért abban is van ráció )


    Szép álmokat !!

    előzmény:
    Sheriff-2 (74501)
    2019-04-10  05:20
  25. 2019. Április 10. 05:4974502.

    Ébresztő akinek reggel van,én pedig megyek aludni.

Címlap

top