Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. Április 10. 05:2074501.

    Hogy szokták mondani azt hogy ''the early bird gets the worm"?


    Magyarul a korán kelő madár találja meg elsőnek az élelmet.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74500)
    2019-04-10  05:04
  2. 2019. Április 10. 05:0474500.

    Ilyen díszkagylókat kerestem korán reggel,azért mert amikor nagyon hullámos volt a tenger,lehetett találni nagyon szépeket reggel,de mások is gyűjtötték őket.large seashells - Google Search

    előzmény:
    leiw (74499)
    2019-04-09  22:06
  3. 2019. Április 9. 22:0674499.

    Kagylokat szedtetek? Hogy eszitek, nyersen vagy valami mas formaban? En nem szeretem, a tobbi tengeri herkentyut sem pedig vegig probaltam, egyedul a cod ami  finom,a flounder,  a sole is, van azert egy-ket hal amit szeretek de a raktol kezdve le a tobbi, nem az en izvilagom, keptelen vagyok raszokni.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (74485)
    2019-04-09  04:05
  4. 2019. Április 9. 22:0174498.

    Nekem kedvencem a kaposztasteszta. Napi szinten meg tudnam enni, jo sok borssal. A csaladom nem szereti, csak magamert ritkan fozok mert addig eszek belole amig a fazekban egy falatnyit latok.

    előzmény:
    Zsumi45 (74488)
    2019-04-09  08:39
  5. 2019. Április 9. 21:5874497.

    En azt olvastam hogy ha a kenyeret rogton megeszi a madar vagy a vizben a hal akkor semmi baja nincs tole. A bajt az allott, vizes, mar rothadoban levo kenyer okozza, attol van esely a megbetegedesre.

    előzmény:
    Zsumi45 (74492)
    2019-04-09  13:57
  6. 2019. Április 9. 21:5274496.

    Azota mar kikutattam, illetve valaki elmagyarazta hogy mi a csombor, vagyis borsikafu, megtalaltam az angol nevet de uzletben meg nem,  holott lattam mar arulni de most nem talalom, azt hiszem el kell mennem a nemzetkozi boltba majd ott lesz.


    Amugy vannak fuszernovenyeim, a rozmaring odakinnt telelt at egy feher IKEA takaro alatt, 3 even at, egesz szep fas torzsu bokor lett. most iden annyira nagyon hideg volt nehany napon at es szel hogy levitte rola a takarot es elfagyott, az uj kis csemetevel ovatosabban fogok banni.


    Nagyon kicsi kertem van, talan 3x2 meteres lehet de iden a viragoskertbe is fogok ultetni bazsalikomot mert en nem tapsozok, bio kert, kizarolag poritott tehentragyat kap tavasszal a fold es kesz is. Permetezoszert soha nem hasznalok, semmilyet, nincsenek csigak, bogarak amik  megtamadnak a novenyeket, az igaz hogy madarak boven vannak akik minden lehetseges kartevot osszeszednek mert enni csak az elso fagytol kapnak az utolsoig, utana behozom az etetot es elvarom hogy most ok dolgozzanak, szedjenek ossze mindent, kukac-hernyot. Lattal mar verebet ropteben elkapni a bogarat? Mert en igen. Majus korul latni a levegoben olyan pokhalo vekonysagu szalon,  valami ilyesmin utaznak az apro zold kukacok a levegoben, viszi oket es szel es lefujja viragra, bokorra, fakra, hat abbol is keves van hala a madaraknak. Ami furcsa, a kismadarak kikelese  utan amikor azok onalloak lesznek, az egesz banda eltunik, mindenfajta madar es csak keveset latok egeszen a telig bezarolag, valoszinu hogy atkoltoznek olyan helyre ahol van nyaron is mag az etetoben.


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (74494)
    2019-04-09  17:50
  7. 2019. Április 9. 17:5874495.

    Klára! milyen a visszavágott muskátlid? Két héttel ezelőtt így nézett ki az enyém, de már teljesen kitölti a ládát, sok mellékága is kihajtott.


    Lassan az árvácska kimerül, nem vágtam vissza, mert helyére tenném a muskátlis ládákat.

  8. 2019. Április 9. 17:5074494.

    Zsuzsa, úgy emlékszem korábban írtad, hogy nem ismered a csombort, mint fűszert. Ez a borsikafű (másutt borsfű) erdélyi neve. A mediterrán és erdélyi ételekben gyakorta használják, kellemes illata van. Bors helyett is használom, bár nem csípős, legalábbis kis mennyiségben. (Én sem a borsot, sem a csillit nem szeretem)


    Jellegzetes fűszere a nyári savanyított káposztának, ami úgy készül, mint a kovászos uborka. Az édeskáposztából készült lucskos káposztába is teszünk. Lehet sajtokat, túrót ízesíteni vele. Az erkélyen, cserépben termesztem, a bazsalikom, menta, rozmaring mellett. Oreganót is használok, de ennek a magját még nem találtam. Vetettem fodros petrezselymet is, s snidling (metélőhagyma) át is telel, ha nem hagyjuk teljesen kiszáradni, bár a zöldje leszárad, tavasszal tőből kihajt.

    előzmény:
    leiw (74406)
    2019-04-05  22:42
  9. 2019. Április 9. 14:5074493.

    Ádám május 9-re kapott időpontot az epekő műtétre.

    előzmény:
    klára13 (74490)
    2019-04-09  11:28
  10. 2019. Április 9. 13:5774492.

    A verebek a galambokhoz hasonlóan domesztikálódtak, beköltöztek a városba. Előszeretettel táplálkoznak az utcai szemétből, amiből sajnos bőven terem az élelmiszerboltok környékén. Nem tudom, miért kedvencük a hungarocellhez hasonló külső szigetelés, komoly lyukakat ásnak az erkélyek szegleteiben, persze nem eszik meg, csak kicsipkedik. A napokban gyakran találtam a muskátli mellett a virágládában dorbézoló rigópárt is, amikor kiléptem. A frissen rárakott földet szétterítették a padló kövezetén. Gondoltam szomjasak, cserép alátétbe vizet tettem a párkány szélére, remélem visszajöttek inni, a víz elfogyott, de nem láttam, csak hallottam hangjukat. A ház előtt épp 3 sor zöld növénvan,(fasor, sövény, tuják) , ott fészkelnek.


    Az idevezető sugárút egyik kifőzdéje halomra szórja ki a kenyér maradékot a troli vonal mentén a fűre. Már annyira hozzászoktak a galambok, hogy fel sem reppennek a szerelvény elhaladtakor. Pedig úgy tudom, a kenyér nem jó a begyüknek, puffasztó. 

    előzmény:
    klára13 (74490)
    2019-04-09  11:28
  11. 2019. Április 9. 13:4274491.

    Ugrott a betervezett halas-spenótos tészta, helyette ilyesmit csináltam, és már 1/4 részét meg is ettem. Tanulság, lehet több spenót a töltelékbe, most zabpelyhet, reszelt sajtot, és felvert tojást tettem bele, fokhagyma és szerecsendióval fűszereztem. A tészta teljes kiőrlésű liszt, kukoricadara, vaj, összemorzsolva,  tojás sárgájával összegyúrva. Tetejét reszelt sajttal szórtam. Le is fényképeztem, de majd Zita felteszi, ha erre jár. Ettem hozzá 1 paradicsomot és némi vegyes salátát, abból, ami épp volt itthon.

    előzmény:
    Zsumi45 (74489)
    2019-04-09  08:55
  12. 2019. Április 9. 11:2874490.

       Kivéve az élettelen tehenet!
       A tehénnek lepénye van,  citromja a lónak van, amely a verebek kedvence - volt. Ma már se ló, se veréb. Citrom viszont van.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74482)
    2019-04-08  15:14
  13. 2019. Április 9. 08:5574489.

    Épp most találtam ezt a képet. Ha nem is pont így, de épp elterveztem, hogy muffin formában sütök ilyesmit, a tojást elkeverem a spenóttal, apróra vágott sonkával, s azt teszem a "sós  stangli" féle tészrával bélelt formába. Ha sikerül a próba, Húsvétra ez lesz a meglepetés.

  14. 2019. Április 9. 08:3974488.

    Ém is jobban szerettem mindig a sós feltéttel készülteket, mint az édeseket. Emlékszem, ha Nagymama grízes tésztát főzött, Nagyapa mormogott: Minek a lisztre még búza! Így aztán megszavaztuk a káposztás, túrós, sajtos, esetleg sonkás változzatot. Még a krumplis is jobb volt, jó sok hagymával. 


    Egyetlen édes viszont a gyerekek kedvence volt, a "borított" tészta. Vaslábas kizsírozva, bele téve a szilvalekvárral elkevert főtt tészta, az a sütőben pirosra sütve és tálra borítva. Szép ropogós kéreg volt, rajta és szeleteltük mint a tortát. Ilyet magam sose csináltam, de a menzán volt lekváros tészta és koszos tésztának hívtuk. :-)


    Édesanyám, amikor már én láttam el, kérte tőlem, hogy a főtt tésztákat jénaiban a sütőben kicsit pirítsam le. (túrós, káposztás, stb)


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74487)
    2019-04-09  07:06
  15. 2019. Április 9. 07:0674487.

    Régen nem szerettem a kifőtt tésztát, most is csak sok töltelékkel-. Egyik zöldséges - húsos makaroni-spagetti  receptemet Jancsó Miklós receptjéből alakítottam át. . Ő puszta pastának nevezte el. Szalonna kockákat pirítotk, rajt fonnyasztok el hagymát. Ebbe teszek apróra vágott leveszöldséget ( NÁLUNK MIRELEIBEN KAPHATÓ ) Nem akartam a nagybetűt . Elég sok káposztát, zöldbabot, borsót , paprikát ,paradicsomot. Teszek hozzá  kb 1/3 mennyiségű darált húst, melyek kicsit ! megpiríitok olajon, Együtt puhára párolom( egyéb fűszer fokhagyma , oregano stb ízlés szerint . Rétegezem a tésztával , átforrósítom , tetejére reszelt sajtot teszek. Ízlés szerint különböző mártásokkal lehet tálalni. Mivel ketten vagyunk., nagy adagot készítek , kisebb adagokban lefagyasztom .Úgy szeretem, ha minimum a száraz tésztával azonos térfogatú a töltelék. Így készítem a káposztás tésztát is.Ott is lefagyasztom a káposztát, így frissen főtt tésztára teszem felengedés után. Mi kettőnknek 12 deka száraz tésztát használunk, erre jön 25 deka túró, vagy ilyen zöldségek.  


     Mára ennyi időm volt, a családi recepteket majd később küldöm.

  16. 2019. Április 9. 04:0774486.

    Ocean Cityben voltunk mi.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74485)
    2019-04-09  04:05
  17. 2019. Április 9. 04:0574485.

    Mi több energiát használunk.Pl. amikor ott voltunk nálatok New Jersey-ben,amikor a feleségem és fiam a másik oldalukra fordultak,én már első pirkadatkor szedtem a kagylókat.Mire felkeltek félig le voltam barnulva égve,napoztam a boardwalkon.

    előzmény:
    leiw (74484)
    2019-04-09  03:15
  18. 2019. Április 9. 03:1574484.

    En is le szoktam fagyasztani a maradek etelekbol azt ami birja a fagyasztast es hetente egyszer legalabb az a fozesmentes nap. Egy baratnom havonta 3 napot fozessel tolt amit melyhut es a tobbi napokon csak elohuzza.


    Egyedulallo ezt meg tudja tenni de ahol ferfi van a csaladban az tiltakozna.

    előzmény:
    Zsumi45 (74478)
    2019-04-08  14:54
  19. 2019. Április 9. 03:1074483.

    Ott nalatok eszakon szeretik ezeket a vastag pizzakat, mellesleg a ferjem is, en inkabb a New Yorki stilusu vekony tesztas, ropogos valamiket szeretem.


    En is szeretem a zoldsegest, megjobban azt amin csak  sok pici paprika darabkak vannak, keves sajt de sok fuszer.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (74481)
    2019-04-08  15:00
  20. 2019. Április 8. 15:1474482.

    1-2 tehén citromot tettünk 1-10-literes vödör vízhez,hogy rongyal mázolható állapota legyen.Mivel majdnem mindenki azt csinálta,természetes volt.Évtizedekkel később pedig "érdekes."A mennyiség a nagyságtól függött.


    Nnnnnnnaaaa.Szóval azt akartam a tudomásotokra hozni a tehénnel kapcsolatban,hogy a téhénben azért a jó a tejet tartani,mert ott frissen marad.


    előzmény:
    leiw (74473)
    2019-04-08  12:15
  21. 2019. Április 8. 15:0074481.

    Nálunk a vastag pizzákon van rengeteg zöldség,talán azért a kedvencem.deep dish pizza - Google Search

    előzmény:
    Zsumi45 (74478)
    2019-04-08  14:54
  22. 2019. Április 8. 14:5674480.

    Szomorú is,meg érdekes is a történet.A korábbi hozzászólásodat pedig szeretném kijavítani,tehát a pogácsáid illatoznak.


    Mint ahogyan lócitrom,a tehén citromot azért írtam Magyarúl,hogy félreérthetetlen legyen.Fiatalabb olvasók esetleg ne csodálkozzanak hogy vajon milyen részeg vagyok,főleg mert nagyon kevés szeszes italt fogyasztok.

    előzmény:
    klára13 (74472)
    2019-04-08  10:26
  23. 2019. Április 8. 14:5674479.

    tászákat = tésztákat 

    előzmény:
    Zsumi45 (74478)
    2019-04-08  14:54
  24. 2019. Április 8. 14:5474478.

    Hasonló az ízlésünk, sőt a kávézási igényünk is! 


    Sokat variálom én is az alapokat, a sós és édes lepényeket, pizzákat, és az olaszos tászákat. Egyre többféle zöldséggel, gyümölccsel, ahogy az olaszoknál láttam, ettem. Holnapra épp spenótos- halas masni tésztát tervezek. Szeretem a rakott zöldségeket is, nemcsak húsosan, hanem tojásos tejfellel átsütve, reszelt sattal. Magamnak rendszerint egytál ételeket készítek, amit lehet, abból 1-1 adagot lefagyasztok későbbre. így szabadabbak a napjaim. Előfordul, hogy csak salátát eszem, kicsit feltúrbózva :gépsonka, főtt tojás, sajt valamelyikével.


    Én legtöbbször a telefonomat felejtem itthon, amit én nem is hiányolok, csak a lányom szokott megijedni, ha egyiken sem ér el. "Szoros ellenőrzés" alatt vagyok, szereti tudni, merre járok- főleg ha autóval megyek. Vezetés közben nem hív, de ha túl sokáig nem adok jelt, már félt.

    előzmény:
    leiw (74475)
    2019-04-08  12:53
  25. 2019. Április 8. 14:4074477.

    Klárám, nagyon finom lesz a hajtogatott vajas-sajtos pogácsád! Régebben én is sütöttem olyat is, kicsit hosszadalmas, mert minden lépés után jól le kell hűteni, hogy könnyű, leveles legyen. 


    Mostanában előnyben részesítem a készen kapható nyers tésztákat, amik már ki vannak nyújtva és feltekerve, kímélendő a csuklómat. Egy adagból 20-24 db apróság telik, épp annyi, hogy mindenki 2-2 falatot kóstolhat a kávéhoz. A mélyhűtőben már Húsvétra vár mindenféle. Frissen sütve nagyon finom mindegyik fajta.( linzer, kelt és leveles) 

    előzmény:
    klára13 (74471)
    2019-04-08  09:41

Címlap

top