Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. Április 8. 13:0974476.

    Gratulalok az eloadashoz, nagyon tevekeny vagy hogy meg ilyenre is szakitasz idot. A feledekenysegrol en is tudnek eloadast tartani, marmint magamrol. Ujjabban nem ritka dolog hogy valamit akarok csinalni, pl, fozok es odalepek a hutozhoz de mire kinyitom az ajtot mar nem emlekszem hogy mit akartam, nehany pillanatot kell varni mire is nyitottam ki, igen, persze,  hogy tojast akartam kivenni. Nemcsak fozes kozben, maskor is, ez bizony leepules szamomra.


    Olyasmit hogy valahova mennem kell, nem szoktam elfelejteni, sot, napokkal elobb az eszemben van. Az en gyakorlasom abbol all hogy pl. mielott elmegyek otthonrol ellkenorzom a taskamat hogy a 3 fontos dolog benne van-e, penztarca, telefon, es a kis kozmetikasi tarto, igen, ez is fontos, hehehe....


    Nem igazan szoktam hasznalni, kizarolag ruzs es szemceruza van benne. A szemceruza a legfontosabb mert  a barna szemoldokom megritkult, muszaj kicsit kiegesziteni a ceruzaval hogy magamra ismerjek a tukorben, fontosnak erzem hogy ez meg en vagyok, maskeppen egy idegen bamulna ram magam helyett, ennyi hiusag meg maradt bennem.


    A taskam ellenorzese azert fontos mert majdnem mindennap megyek a tornaterembe uszni es olyankor a sport taskaba teszem mindeezeket es mar volt ra pelda hogy nem pakoltam at, a penztarcat benne felejtettem holott nagybevasarlasra indultam es mindez a penztarnal derult ki.


    Na, megyek ki a kertbe tenni-venni valamit, itt a tavasz meg vasarolni is kell menni ezt-azt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74441)
    2019-04-07  06:42
  2. 2019. Április 8. 12:5374475.

    A valodi szemes kavet en is csak hallomasbol ismertem, marmint anyam meselte hogy a haboru elott amikor gyerekek voltak szemeskavebol fott a reggeli kave a gyerekeknek is,legalabbis naluk. Gondolom hogy jol felvizezett, tejezett kave hogy ne artson meg. Mar sokszor gondolkodtam rajta hogy mikor ittam eloszor igazi kavet, gondolom tini koromban valamikor mert akkor mar volt, anyam nagyon gyorsan vett kavefozot, arra sem emlekszem hogy mit szoltam az izehez de manapsag mar elni sem tudok nelkule. A ketto kotelezo nekem.


    Ezek a szegeny haborus etelek gondolom nem lehettek valami valtozatosak, a mai nemzetkozi fozes elterjedesevel micsoda nagy variaciok lehetnek az egyszeru dolgokbol is.


    A legnagyobbat a vilagnak szerintem az olaszok adtak a spagettijukkel, amire barmit ra lehet onteni, ja, ha valakinek volt par szem paradicsoma mar /kis fuszerekkel/ mar tudott egy tal etelt fozni. A legnagyobb jotetemenyuk a vilagnak tagadhatatlanul a pizza lett. Olyan orszag nincs ahol nem ismernek es ne keszitsek a pizzat. Az mindegy hogy vannak nemzetek ahol nem feltetlenul paradicsomszosz tesznek ra hanem az orszag izlese szerinti dolgok/ keletiek/ de pizzanak nevezik es annak eszik.


    Valoban, mi kell hozza? Egyszeru teszta, meg tojas se kell bele, paradicsom, fuszerek es persze sajt valamilyen, akarmeilyen keves de megis az bar en sajt nelkul is megeszem, igaz hogy akkor inkabb a lepenyre formaz.


    Szeretem ezt a nemzetkozi fozest, annyi minden jo etelt ismertunk meg.

    előzmény:
    Zsumi45 (74452)
    2019-04-07  15:26
  3. 2019. Április 8. 12:1774474.

    Most latom csak hogy te mar meg is valaszoltad a kerdest, az fogta le a port.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74470)
    2019-04-08  07:31
  4. 2019. Április 8. 12:1574473.

    Milyen rengeteget irtatok, szinte kovethetetlen.


    Klara, a locitromot miert kellett belekeverni az agyagba? Azt olvastam persze hogy voltak foldes szobak, sot az anyosom szuleinek a kamraja volt foldes, nyaron jeghideg, irto vastag agyagfalu helyiseg volt, sosem lattam ilyen hideg helyiseget a nyarban, gondolom a szobakban ahol volt ilyen frissiteni kellett vagy ahogy irtak, felmazolni, ez rendben is van de miert kellett keverni? Megrepedt volna a foldes burkolat? Marmint nem allt volna ossze? Azt tudom hogy valyogteglahoz kell tort szalma hogy osszetartsa.


    Az embercsempeszetet valoban megvetessel es bortonnel sulytottak, gondolom egy eletre rajtuk maradt a lenezes.


    Pogacsarol is beszelgettetek. En nem vagyok edesszaju, nekem a sos dolgok izlenek, jaj de nagyon izlenek, ha mernem naponta sutnek.


    Nekem is a pici pogacsak jonnek be, sajt belulrol. Kivul is de az nem fontos. Meg a cukrasz krumplis pogacsa. Na, az is olyan hogy rajar az ember keze, nem tanacsos kinnt hagyni a talat. Uzletben arulnak keszen eleg sok fajtat, csak sutni kell, eddig egyetlen egyet talaltam ami ugy ahogy eheto volt az en magyar mercemmel merve, a tobbi kopedelem....

    előzmény:
    klára13 (74472)
    2019-04-08  10:26
  5. 2019. Április 8. 10:2674472.

     Falun, életem első 11 évében éltünk ott, szemben házunkkal nagyon szegény család élt. Akkor ment félre életük, amikor a családfőt elkapták, amint valakiket átsegíteni igyekezett a határon Ausztriába. Ez az ötvenes évek elején, a negyvenesek végén volt. Több évre lecsukták. Félben maradt az épülő ház, az asszony minden munkát elvállalt, hogy fiával, lányával megéljenek. Őt lehetett disznóöléskor belet mosni hívni, meg ilyen alantasabb tevékenységet elvégezni. Most, visszagondolva, nem láttam irántuk érzett részvétet. Sőt, kissé megvetették őket, hisz a férfi embercsempész volt. Működött ezek szerint akkoriban is a propaganda. De még mennyire!
      Nos, az ő kezdetleges régi házuk földjét mázolták, de nem tehénlepénnyel kevert agyaggal, hanem lócitrommal. Utána néztem, mindegy volt, milyen állat ürülékét keverték, a lényeg a trágya volt.
      Ha már elkezdtem, tovább mondom a család élettörténetét.
      Miután letöltötte börtönbüntetését, az apa hazajött. Ma már tudom, hogy nagyon szenvedtek a környék megvetéstől, és ezért igyekeztek minden áron valahogy kikecmeregni helyzetükből. Ám inkább nevetségessé váltak. Mert pl a ház falát magasították úgy, hogy a kész tetőt emelték. Az volt a cél, hogy magasabb legyen házuk, mint a szomszédunkban lakó körzeti orvosé. Sokak számára az orvos dolgai voltak az etalon. Ostoba dolog volt őket utánozni, mert nagyon gazdagok voltak. A "kisdoktor", így hívták a halkszavú, nagyon kellemes férfit, azért vette el a kissé fogyatékos lányt, mert nagy gazdagságot adtak mellé hozományul. Az asszony aztán doktor néninek hívatta magát. S gazdagságukat tovább növelte, hogy a kisdoktor, aki általános orvos is volt és fogász is,  ambulánsan küretet végzett. Amit jól megfizettek a Ratkó-korszakban.
      Sajnos, a börtönt megjárt családfő alkoholista lett, fia is, aki pedig folytatta apja munkáját, kádármester lett ő is.   

    előzmény:
    Sheriff-2 (74470)
    2019-04-08  07:31
  6. 2019. Április 8. 09:4174471.

      Zsuzsika, már nagyon beleéltem magamat a pogácsa formába. Hajtogatottat gondolok. Szoktam venni mirelit pogácsát, nem túl drága, és nagyon finom. A szárazlevegős sütőkémbe teszem bele, amiről szó volt. Enyém olyan, mint egy kis piros ufó. Annyira kevéssé illatozik, hogy amikor mégis érzem a szagát, tudom, készen van. Egyébként mindent olaj nélkül sütök át, mármint a mireliteket, így nem szaglanak. Persze lehet, hogy kevésbé finomak, de nekem megfelelnek. Zsuzsu mellett magamra is vonatkozik meglátásom: aki éhes, megeszi.

    előzmény:
    Zsumi45 (74464)
    2019-04-07  22:41
  7. 2019. Április 8. 07:3174470.

    Kivánok jó munkát,habár van élvezhetőbb ötletem is.Most pedig az jutott az eszembe,hogy volt olyan időszak az életemben,amikor tehénszarral kellet felmázolni a földet,ami lefogta a port,és egyesek azt mondták rá,hogy "jó friss szag lett tőle".


    Vegyük figyelembe hogy az életben minden relativ.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74468)
    2019-04-08  07:22
  8. 2019. Április 8. 07:2474469.

    Érdekes kép,köszönöm.Készűlhetett volna az én családomról is.Lehet hogy akkoriban jöttek ki a Pajtás fényképező géppel,ami 160 Frt.-ba kerűlt.Pontosan azt csináltam ami a képen látható.

    előzmény:
    jara (74466)
    2019-04-08  07:16
  9. 2019. Április 8. 07:2274468.

    Mindenkinek szép hetet kívánok ! Jön Marika rövidesen, kezdünk takarítani. No nem a tavaszi nagytakarítást az húsvét utánra hagyom, mert a déli ablakaimban vannak a palánták, amiket a  fóliába fogok elültetni.

  10. 2019. Április 8. 07:1974467.

    Kedves Epések


    Marikám !Örülök, hogy túl a műtéten jól vagy. Nyújtják az emberek a kezüket, ha azt látják, hogy nyitott kéz várja őket. Ha zsebre dugott kezet látnak, ők is elteszik a kezüket. A tolakodás érzése  még a segítőkészség esetén is kellemetlen. A vers nagyon szép és igaz !


    Klárám ! a Cholagol régi , jól bevált készítmény. Én is szedtem régen, mikor még zsírosabban főztem . Mióta túlsúlyos vagyok, spórolok a kalóriákkal, nincs rá szükségem.Epehajtó és görcsoldó hatása is van és finom illata.  ( nekem )


    Magdika !Te feltétlenül vállalkozz a műtétre , mert ma nem nagy műtét, és a sok  epepangás , amely a kövességgel jár, nem egészsége. Műteni pedig gyulladásmentes állapotban szeretnek, akkor sokkal kevesebb a szövődmény. Unokád szedhet Ursocholt , ami epesav, és kisebb követ feloldhat .Nem veszélytelen a kis kő, mert ugyan távozhat szerencsés esetben , de el is akadhat az epevezetékben . A régi olajos provokációs eljárások nem veszélytelenek , ne alkalmazza . ( olivaolaj ivása stb )

  11. 2019. Április 8. 07:1674466.

    Kellemes napot kívánok.


    Kell a h, vagy nem kell? Ezt nem tudtam eldönteni hirtelen. Szoktam játszani a szavakkal, Veled kapcsolatban pl. azt,  Országunk melyik részéről származhatsz. Nem sikerült eltalálni.  Most a régmúlt felidézése kapcsán lettem újra kíváncsi, bár a fakéreg említése nem illett a gondolatomhoz.


     

  12. 2019. Április 8. 05:3074465.

    Kedves túllóvatos Kisasszony.


    A felmenőim az Északi hegyvidékről származnak,ahol a lemenőink egy része továbbra is "éldegélnek".(Mátra/Bükk.)Köszönöm az akác virágot,jelenleg 2 nagy akácfám van,és olyan 4865 magról kikelt,amit én helytelenűl sarjadéknak nevezek.Virágzás idején naponta 15-20x megállok szimatolni őket,szintén a lila akácnál,aminek hasonló az illata.


    Az én nevem képtelenség lenne rosszúl írni,mert akárhogyan helyes.A legjobban jellemző a zenélő/vicces ürge (lenne.)


    Szeretném tudni a gondolatot,legyen az bármi.Az őszinte emberek a legjobb barátaim.Mivel a Kékes volt a kilátásom az első gyerekkoromban,nagyon sok időt töltöttem az erdőben,Az apám fére rúgta a havat a fák déli oldalán,és onnan szedtük a gombát,ami az egyik kedvenc ételem,különösen a vad.


    Erről jut az eszem helyére,hogy a piacon a gomba ellenőr/szakértő odaszólt az egyik néninek,hogy "nénikém,azok a gombák mérgezőek".A néni pedig válaszolt hogy "ne aggójon drága lelkem,nem magamnak szedtem,hanem eladásra."


    Jó éjszakát/reggelt/akármit,kinek mi van.Reggel/este 5 óra van valahol.Nálunk pedig hideg,ma reggel havas eső esett.

    előzmény:
    jara (74460)
    2019-04-07  21:57
  13. 2019. Április 7. 22:4174464.

    Klára, én szívesebben sütök stanglit, vagy kis rombuszokat sós sütinek, mert azt kiszaggatni gyorsabb, s nincs maradék, amit újra kellene gyömöszölni. De ha pogácsa, hát legyen az! El kell döntened, hogy kelt pogácsát, hajtogatottat, vagy a legegyszerűbbet választod. Ha bele is tennél sajtot, akkor azt hajtogatni szokták, hogy ne legyenek benne olvadt sajt szigetek. elég hosszadalmas...Pogácsának csak igen apró méretet ajánlok.


    Magdika jobb tanácsot adna, én egy féle sósat szoktam, inkább a formával, díszítéssel variálom.


    ez a  legegyszerűbb változat, nagyon szeretik a vendégek, s előző nap is elkészíthető:(ez nem puha, hanem omlós)


    Hozzávalókat hidegről vesszük elő


    1 kocka Rama  (hideg!!)


    1 kkanál só


    35 dkg liszt (fele finom, fele rétes)


    ------ezeket késsel összedolgozom, ne melegedjen fel! 


    1 kis pohár 20%-os tejfölben elkeverek 1 tojás sárgáját és gyorsan összegyúrom az előzővel!


    Nem baj, ha kicsit ragad, liszttel meghintem és visszateszem a hűtőbe pár órára.


    Ha megdermedt, lisztezett deszkán nem túl vékonyra kinyújtom.(apró pogácsa: 1 cm, stangli kicsit vékonyabb)Ha még mindig ragad, akkor jobban meglisztezem a deszkán.


    kiszaggatom, vagy vágom, sütőpapírral bélelt tepsibe rakom, a fehérjét villával összetöröm, hogy síma legyen és kenőtollal megkenem a tetejét, s megszórom a lereszelt sajttal. (vagy szezámmaggal, köménymaggal, akár piros paprikával)


     

    előzmény:
    klára13 (74457)
    2019-04-07  21:21
  14. 2019. Április 7. 22:3674463.

    Igyekszem betartani az orvos utasításait. Nagyon várom a csütörtököt, akkor okosabb leszek ez ügyben. Akkor megyek a kórházba megbeszélni a további teendőket.

  15. 2019. Április 7. 22:3274462.

    Délután egy kis rövid kirándulást tettünk Bükkszentkeresztre, kicsit üldögéltem a Boldogasszony-köveken. Gyönyörködtem ebben a szép kis virágban. A másik kép a drónnal készült, Bükkszentkereszt fentről.

  16. 2019. Április 7. 22:1974461.

    Az van a joghurt torta receptben, hogy a hab alá tegyünk 20 dkg kekszet porrá törve, vajjal összekeverve, egy réteget. Nekem ez nem jött be, morzsás az egész. Ha még egyszer megcsinálom, akkor nagyon vékony linzertésztát teszek alá, és együtt sütöm a joghurt habbal. Gondolom, ez jobb lesz. Egy kicsit féltem, hogy nem jön fel a sütés közben a hab, mert nem kell bele, sütőpor, vagy másmilyen kelesztő, de szépen feljött.


    Benedek továbbra is nagyon szűkszavú, nem csak velem, mindenkinek egy-két szóval válaszol. Írtam neki, hogy írjon már egy kicsit bővebben, tudod milyen aggódós nagymama vagyok, erre azt válaszolta: Nagyon jól elvan az unoka, a maga világában.


    Ádám 27 éves.

    előzmény:
    klára13 (74455)
    2019-04-07  20:54
  17. 2019. Április 7. 21:5774460.

    Klára, az egyező, hasonló történések mindig gyakori jelenség nálunk.


    Kedves főzni szerető uram, van egy gondolatom Veled kapcsolatban: felmenőid éltek a Duna-Tisza közben? ( A topik neved nem mertem leírni, féltem a helyesírási hibától.) Küldök neked akácvirágot e tájról.


    Zsuzsóka, maximálisan teljesítettél az előadáson tudom. Az egészséges izgalom hajtóerő. Gratulálok.


    Magdika a süti nagyon jól néz ki. Egy hónapja mikor kórházban voltam, a szobában negyven körüli epeműtétes hölgyek voltak, lányomat is ebben a korban műtötték.


    Zsumika, autóval mentél vagy busszal? 


    Holnaptól vetem a melegigényes magokat. A locsoláshoz szivattyút kellett cserélni. 

  18. 2019. Április 7. 21:4674459.

    Igen, Marikám, mindenkinek! Nagyon szép vers.


    Remélem kisímultak a görcsök! Tudod, tilos most hajlongani, cipekedni, mert szúrkálnak!  Hogy vagy? Klára Cholagolja valóban csodaszer, de a köveket nem oldja fel, csak tágítja az utat.


     

    előzmény:
    jara (74458)
    2019-04-07  21:27
  19. 2019. Április 7. 21:2774458.

    M. Laurens: S neked is. . .


    Mindenkinek szüksége van
    egy őszinte, segítő kézre,
    s hogy valaki azt súgja neki,
    hogy megérti: és megérte.



    Mindenkinek kell valaki,
    hogy néhanap mellette álljon,
    még ha pusztán lélekben is,
    de kérő keze: rátaláljon.
    Egy meleg hang, akár egy kéz,
    a magányban olykor jó lenne,
    hogy fájó, rémült lelkünket,
    testetlenül is átölelje.


    Mert elkél a bátorítás
    annak is, ki látszatra erős,
    mert szerető gyengék nélkül:
    céltalanná válik minden hős.
    Mindenkinek hinnie kell
    önmagában s mindenki másban.
    Mindenkinek kell a remény
    egy szebb és élhetőbb világban.


    S neked is szükséged lesz majd
    egy őszinte, segítő kézre,
    aki füledbe súgja majd,
    hogy röpke életed: megérte.


  20. 2019. Április 7. 21:2174457.

      Mint tanácsoltad múltkor Zsuzsókának, Zsófi anyukájának vendéglátása is kicsikét piknikes. Mindenki visz valamit. Sajtos rudat készítettem legutóbb, de nem volt olyan finom, mint szokott lenni. Ezért elment tőle a kedvem. Most sajtos pogácsára nyergelek át, de nagyon finomat szeretnék sütni. Leerdammer sajtot vásároltam hozzá. Bosszantó, hogy azt mondják sajtos pogácsának, aminek a tetejére szórtak sajtot. Én olyat képzelek el, amelynek tésztájában is van sajt. Zsuzsika, mint a sütemények királynőjének, van-e ebben tapasztalatod? Nagyon finomat szeretnék vinni a húsvéti ebédhez.

    előzmény:
    Zsumi45 (74456)
    2019-04-07  20:56
  21. 2019. Április 7. 20:5674456.

    Zsuzsám, gratulálok szeretettel az előadásodhoz! Fáradhatatlan vagy, s még a technikát is magad biztosítottad! Biztosan nagy sikered volt. Nem vették fel videóra? Feltehetnéd a Youtubra!


    Rám is férne meghallgatni, mit tegyek. Nem is annyira a feledékenység, hanem a szétszórtság zavar. Kapkodok akkor is, ha nem kell sietni.


    Én is mindig izgultam ha ki kellett állnom a hallgatóság elé.


    Mozgalmas volt a hétvégém. Tegnap sütöttem leveles tésztából kis táskákat, majd kimentünk a temetőbe. Ma délelőtt busszal átmentem egy rendezvényre Vásárhelyre, délután pedig itthon az erkélyen vetettem fűszernövényeket. A muskátli nagyon szépen lombosodik


    Idén a WC-ben mindkét vízórámat (hideg-meleg) cseréltetni kell, de az előző tulajdonos a felújításkor nem volt előrelátó. Nagyon pici ablakot hagyott a csempézésen, ezért előre ki kell bontatnom, s majd a munka végeztével nagyobb ablakot betenni. Úgy döntöttem, hogy egyúttal  "alváz mosáshoz" leágaztatom a vizet egy keverőcsappal és kis kézi zuhannyal. Vízvezeték szerelő és kőműves is kell, s beszerezni a hozzávalókat. Ha sikerül, bidé funkcióm is lesz.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74441)
    2019-04-07  06:42
  22. 2019. Április 7. 20:5474455.

      Vajon milyen lesz módosítás után, Magdikám? Mert most finom is, szép is.
      Benedekről mi hír?
      Ádám hány éves?

    előzmény:
    Kusza (74448)
    2019-04-07  12:19
  23. 2019. Április 7. 16:4774454.

    Nekem nem működik a videó,tehát képek.prime rib - Google Search

    előzmény:
    Sheriff-2 (74453)
    2019-04-07  16:41
  24. 2019. Április 7. 16:4174453.

    Hogy mit ettünk amikor szegények voltunk?


    Az nagyon egyszerű.Volt amikor semmit.Volt amikor zsíros kenyeret.Volt olyan is hogy fakérget.Amikor tizenéves koromban egész nap permeteztem,akkor szalonnát háromszor egy nap,volt amikor ötször.Reggeli,tízórai,ebéd,uzsonna,vacsora.Amikor markot szedtem gyerekkoromban aratáskor,a szederszártól lekopott a bőr a lábszáramról,akkor verejtékkel keveredett saját vérem is jutott ide-oda.Én megélek a jég hátán is.


    Nem mindíg éheztem.Saját gyártmányú halászfelszereléssel fogtam halakat.Sőőőőőőőt békát.Igen.No nem a varangyosat.Tudjátok hogy milyen finom és drága a békacomb?Hajjjajjjjj.....Rántva ugyanolyan mint a csirkecomb.Előkelő helyeken lehet kapni....Pl. Párizsban,stb..froglegs - Google Search


    Most pedig megyek osztogatni egy kis nagyon fincsi házi kolbászt,ami után a barátaim minden újjúkat gondosan lenyalnak.


    Klára,ez a finom marha sült hús......Garlic Prime Rib Recipe - Allrecipes.com

    előzmény:
    Zsumi45 (74452)
    2019-04-07  15:26
  25. 2019. Április 7. 15:2674452.

    Megnéztem ezt a "szalonna mártást". Húsos szalonna a zsírjában sütve, s a belőle kisült zsíron paprikás rántás, ami valójában sokféle mártás alapja lehet. A filmen a szegény változat van, csak felfőzik vízzel.


    Őrölt paprika nélkül pl. a sóska mártás, kapor mártás, hagyma mártás , paradicsomszósz.... és még sokféle hagyományos mártás is így készülhet, csak hozzá van adva a "szín". Nem volt mindig  feltétnek hús, hanem  a "kakastaréj" (sült szalonna) helyettesítette., vagy tükörtojás.


    Én is háborús gyereknek számítok, emlékszem, télen füstölt oldalast, vagy a zsír alól elővett és újra sütött tepertőt tettük a babfőzelékre, lencsefőzelékre.


    Miket ettünk? cukor helyett a mezőhegyesi cukorgyárból hoztak melaszt, pirított grízt, sokféle főtt tésztát, mindenféle főzeléket, hagymás krumplit,  lejárt szavatosságú Óvómaltinból "kakaót".  Igazit csak már az ötvenes évek végén, s valódi szemes kávét is 57 után láttam.


    Ma már mi sem készítjük rántással az ételeket, legfeljebb habarás vagy az u.n. steibolás (meghintve kevés liszttel a megpárolt zöldség, s felengedve vízzel, majd kiforralva).

    előzmény:
    leiw (74432)
    2019-04-06  21:21

Címlap

top