Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. március 14. 23:2474201.

    Hat en is ebben bizok , hogy ha kello tapasztalatot szerez ,akkor lep / egyatalan nem tud a sarkara allni .Mondtam neki ,hogy kerjen fizetes emelest . Megremult a gondolattol is . Erre adtak neki -keres nelkul is .


    __________________


    A szellemi szabadfoglalkozasuaknak regen nem volt annyi kotelezettsege ,mint az egyeni vallalkozoknak . Volt ketto fiatalabb ismerosom ,aki belekostolt az iskolai tanitasba -  aztan ok is szabaduszok lettek . Csak azt sajnaltak ,hogy nem leptek meg elobb a dolgot .

    előzmény:
    Zsumi45 (74186)
    2019-03-14  08:19
  2. 2019. március 14. 22:0174200.

    Vegyel robot porszivot, egy csoda, fantasztikusan sopor es egyben mindjart sziv is, mindenhova befurakszik, nincs tobbe porcica a butorok es az agy alatt, egyik szobabol atmegy a masikba, a padlorol a szonyeges reszre is at tud kapaszkodni, magatol visszamegy es racsatlakozik a toltore ha befejezi a munkat, illetve kozben leallithatod es a helyre meno gombot nyomod meg. Egy tunderke, imadom, ha tudom hogy ilyen kituno szerkezet mar regen vettem volna. Amiota megvan mivel majdnem mindennap elvarom hogy setalja csak be a szobakat olyan makulatlan a padlo mindenhol , kizarolag torolgetni kell.


    Felmoso valtozata is van de attol nem vagyok elragadtatva.  Feltorolni a padlot igen gyorsan lehet, az a kicsi keszulek meg szerintem sokaig maszkal mire vegez, nem ohajtom kerulgetni, eleg a porszivo.


    Szerintem ezzel persze nem valtod ki a takaritonot mert a legnehezebb, leghajolgatosabb resz, / kad/  az a furdoszoba. Hacsak nem lobogtatsz meg nehany bankjegyet az apronepnek/ a ket unoka/, hogy ki akar penzt keresni, de rendes munkat kersz erte, nem osszecsapni.


    https://www.youtube.com/watch?v=Yf8MuJUGLlI   itt az iRobot porszivo mukodesben.


     

    előzmény:
    klára13 (74194)
    2019-03-14  18:32
  3. 2019. március 14. 21:5074199.

    Gyurinak mára a születésnapjára gesztenye tortát készítettem. Ezt nem kell sütni, csak lerakni. Azért is szeretem ezt csinálni, mert olyan adagot csinálok, amire szükség van, és nagyon szereti Gyuri.

    előzmény:
    Zsumi45 (74198)
    2019-03-14  21:27
  4. 2019. március 14. 21:2774198.

    Igen, a Magyar Krónikából rendszeresen ismertetnek érdekes cikkeket az M-5 csatornán. Ez keltette fel az érdeklődésemet és ma megkerestem a nyomtatott lapot. Több történelmi lapot is leemeltem, akár egész napot is el lehetne tölteni  ott. 


     Egy év kihagyás után kölcsönöztem újra 4 könyvet, bár itthon is van még jónéhány olvasni való.Kevesebbet kellene a számítógép előtt ülnöm.


    Közeleg Sándor nap, vasárnap köszöntjük a vejemet, a görög sajttorta hozzávalóit beszereztem, szombaton elkészítem, mert jól behűtve kell tálalni. 

    előzmény:
    Kusza (74197)
    2019-03-14  20:48
  5. 2019. március 14. 20:4874197.

    Zsuzsa gondolom, a Magyar Krónikát nézted, abba ír Tamás minden hónapban. Szeretem azt az újságot, megvan abba könyvtárba, ahová járok.

    előzmény:
    Zsumi45 (74195)
    2019-03-14  19:50
  6. 2019. március 14. 20:4474196.

    De sajnálom Klára, hogy az Angyalkádat nélkülözni kell ezután. Olyan jó volt olvasni, hogy mennyire megvoltál elégedve vele. Azért ne add fel, hátha küldenek valakit, akivel majd megbarátkozol. 

    előzmény:
    klára13 (74194)
    2019-03-14  18:32
  7. 2019. március 14. 19:5074195.

    Képzeld el Kusza Magdika!


    Ma felütöttem egy folyóiratot, s szemembe ötlött Tamás fiad arcképe és egy nagyon  érdekes cikk a tollából: Tisztulás és erősödés címmel. A cikk végén volt két finomság receptje . A túrógombócot én is pontosan úgy készítem, csak a mézes zabpehely újdonság a tetején. A natúr pisztrángot a réteges-színes finom zöldségekkel pedig el fogom készíteni.


    Barátnőmmel néha órákra beülünk a könyvtár olvasótermébe, utána pedig egy kis cukrászdába. 

  8. 2019. március 14. 18:3274194.

      A háztartási segítséget nekem az egyik egyház küldte, nekem nem kellett fizetnem. Fogalmam sincs, mi alapján szemeltek ki, és most véget ért. Angyalka elkötözött, más idegen pedig nekem nem kell. Magam fogok sepregetni és tologatni a felmosót.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74191)
    2019-03-14  13:51
  9. 2019. március 14. 13:5574193.

    xxx

    előzmény:
    klára13 (74192)
    2019-03-14  13:52
  10. 2019. március 14. 13:5274192.

      


    Áprily Lajos: Tavasz a házsongárdi temetőben

    Apáczai Csere Jánosné, Aletta van der Maet emlékének


     


    A tavasz jött a parttalan időben
    s megállt a házsongárdi temetőben.


    Én tört kövön és porladó kereszten
    Aletta van der Maet nevét kerestem.


    Tudtam, hogy itt ringatja rég az álom,
    s tudtam, elmúlt nevét már nem találom.


    De a vasárnap délutáni csendben
    nagyon dalolt a név zenéje bennem.


    S amíg dalolt, a századokba néztem
    s a holt professzor szellemét idéztem,


    akinek egyszer meleg lett a vére
    Aletta van der Maet meleg nevére.


    Ha jött a harcok lázadó sötétje,
    fénnyel dalolt a név, hogy féltve védje.


    S a dallamot karral kisérve halkan,
    napsugaras nyugat dalolt a dalban,


    hol a sötétség tenger-árja ellen
    ragyogó gátat épített a szellem.


    Aletta van der Maet nevét susogta,
    mikor a béke bús szemét lefogta.


    S mikor a hálátlan világ temette,
    Aletta búja jajgatott felette,


    míg dörgő fenséggel búgott le rája
    a kálvinista templom orgonája.


    Aztán a dal visszhangját vesztve, félve
    belenémult a hervadásba, télbe.


    Gyámoltalan nő - szól a régi fáma -
    urát keresve, sírba ment utána...


    A fényben, fenn a házsongárdi csendben
    tovább dalolt a név zenéje bennem.


    S nagyon szeretném, hogyha volna könnyem,
    egyetlen könny, hogy azt a dallamot
    Aletta van der Maet-nak megköszönjem.

  11. 2019. március 14. 13:5174191.

    Mikor kijöttünk a faluba , 1 év múlva szültem . Előtte 2 évig helyettes orvos volt, ezért csak az 5 hónapos szülési szabadságot vettem igénybe. Szülés előtt nem volt kötelező ebből kivenni, így még előző este 11-kor is betegnél voltam, és 5 hónap után munkába álltam . . Akkor még adózni nem kellett, de járulékot fizettem a bejelentett néni után . Így ez is teljes jogú munkaviszonynak számított. Igyekszem törvénytisztelő módon élni , mert az az elvem, hogy a törvényeket be kell tartani , és a hülye törvényeket meg kell változtatni.

  12. 2019. március 14. 13:4774190.

       Marika, örülök, hogy túl vagy a nehezén. Azt hiszem, ilyenkor kell nagyon óvatosnak lenni.
       Besurrant egy besurranó? De legalább nem vertétek agyon a szerencsétlent, mint ahogy manapság szokás.

    előzmény:
    jara (74188)
    2019-03-14  09:38
  13. 2019. március 14. 13:3974189.

      Sőt, jut bőven egyebekre is, pl stadionokra!

    előzmény:
    Zsumi45 (74187)
    2019-03-14  08:25
  14. 2019. március 14. 09:3874188.

    https://www.google.com/search?q=h%C3%A1ztart%C3%A1si+munka+2019&oq=h%C3%A1ztart%C3%A1si+munka+2019&aqs=chrome..69i57.12974j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8


    2019 évi szabály. Lefedi a magánháztartásokban más személy által végzett tevékenységet.


    Zsumika jól tudja.


    Zajlik az életem. Bokám még dagadt egy kicsit, inak mentén érzékeny lépéskor általában. Tornáztatom, nyújtom. Időközben az epém gyulladt be, voltam kórházban, diétáznom kell egy hónapig és ha jó kislány leszek megműtik. Sok apró kő van benne.


    Este besurranó jött be, de megzavartuk és csak a "nyúlcipőt" vitte magával. Kb. 10 percre nyitva hagytuk a kaput, mert vártunk valakit.

  15. 2019. március 14. 08:2574187.

    Valóban? Akkor nem is kell minimál nyugdíjból tengődniük (mint a fodrásznőmnek)


    Megyek kímélni a kezemet! De legalább szól közben , s táncra is perdülhetek.


    Legyen nagyon derűs, kímélős napod Klára!


     

    előzmény:
    klára13 (74180)
    2019-03-13  23:13
  16. 2019. március 14. 08:1974186.

    Janka, én is több mint 20 évig dolgoztam szakértőként, alkalomszerűen óraadóként, különféle törvényes  formában, ismerem a törvényeket erre vonatkozóan. Tudom, hogy főfoglalkozású, mellékfoglalkozású vállalkozóknak, vagy megbízási szerződéssel milyen kötelező közterhek vannak. Ráadásul önadózó voltam, sosem volt tartozásom, így is megérte a fix jövedelem mellett.


    A "szabadúszó" kötelezettségeit nem ismerem. 


    Zsuzsának az imént kicsit bővebben indokoltam előző véleményemet. Persze más a helyzet, ha nincs szükség állami eü ellátásra, nyugdíj előtakarékosságra, kamarai "védelemre", stb.


    Bátran kezdjen élni a különféle lehetőségekkel a lányod, csak előzőleg tájékozódjon! Nem minden munkahelyen kell napi 9 órát dolgozni. Sok sikert! 


    Sajnos az unokám új hazájában szintén rendszeresen napi 10 órát dolgozik, s nem időbérben fizetik, lecsúsztatni sincs módja. Remélem, ha kellő gyakorlatot szerez, tud lépni, viszont ez a munkahely a csodálatos lakóhelyük közelében van.

    előzmény:
    csinomjank (74177)
    2019-03-13  13:07
  17. 2019. március 14. 08:0174185.

    Igen Zsuzsám, így igaz! Mivel van az illetőnek jogosultsága TB.-re, és egyébre, fizeti a munkáltatója és ő maga is járulékokat, szj.adót, nem az alkalmi munkából él. Ezt meghatározott óraszámban korlátozza az általad hivatkozott törvény. Ha ez mondjuk napi elfoglaltság lenne( pl házvezetőnő, ápoló) akkor aki foglalkoztatja, biztosítást köt részére, a közterhek többi részének módját nem ismerem. Megint más, ha családtagként "foglalkoztatja".


    Erről beszéltem Jankának, ha lányának nem lenne főállása, s a fentieket magának kellene fedezni, akkor felkopna az álla, nem beszélve az egészségügyi ellátásról, nyugdíjról. Még igen magas óradíj mellett is. Ezért oktatnak mellékfoglalkozású vállalkozóként, vagy nyugdíj mellett. (Esetleg többen együtt, iskolát alapítanak, de akkor az már bejelentett főfoglalkozású vállalkozás telephellyel, + költségekkel)


     


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74182)
    2019-03-14  06:31
  18. 2019. március 14. 07:1474184.
    Bejárónő foglalkoztatása szabályosan 

    remélem hiteles. Bár éls nem regisztráltam, mert bónem jár olyan gyakran a segítségem. Van fő állása, nem vállalkozó.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  19. 2019. március 14. 06:3474183.

    Nagyobbik lányunokám Skinoren krémet kapott bőrgyógyásztól . Szépen javult . Vényre kapható., háziorvos is felírhatja.

    előzmény:
    csinomjank (74179)
    2019-03-13  13:15
  20. 2019. március 14. 06:3174182.

    Zsuzsikám ! 2010 körül hoztak egy olyan határozatot, hogy a takarítónőknek , alkalmi bejárónőknek nem kell ezért külön adózniuk. Az alkalmazó őket az adózott jövedelméből fizeti, így kétszer adóznának . Ez valószínűleg így van más alkalmi munkát végzőknél is. Csak a rendszeres szerződéses  munkáért kell fizetni járulékokat . Én nem is tudnék a takarítónőm után fizetni járulékot, mert már nem vagyok vállalkozó, és ő sem vállalkozó.

    előzmény:
    Zsumi45 (74175)
    2019-03-13  10:31
  21. 2019. március 13. 23:3274181.

    https://www.riteaid.com/shop/adult-acnomel-acne-medication -adult-tinted-cream-1-3-oz-36-g-0036228


     


    Itt van.


    Adult Acnomel tinted cream. A gyogyszertarakban aruljak, az Amazonon is van de ott haromszorosat van kepuk kerni.


    A hozzaszolok is csupa jot irnak rola.

    előzmény:
    csinomjank (74179)
    2019-03-13  13:15
  22. 2019. március 13. 23:1374180.

      Igazad van, Zsuzsika, és nagyon meglepett, hogy milyen nagyon megnőtt a bizonylai fegyelem, vagy hogyan mondják. Manapság mindenről számlát adnak. Ami persze jó.
      Azért csak igyekezz kímélni csuklódat, semmi sem éri meg, hogy ismét begyulladjon.

    előzmény:
    Zsumi45 (74176)
    2019-03-13  10:37
  23. 2019. március 13. 13:1574179.

     es megirnad a nevet ennek a kenocsnek ? nem biztos , hogy nalunk is van .

    előzmény:
    leiw (74172)
    2019-03-13  02:40
  24. 2019. március 13. 13:1474178.

     ez igy van - szakmai angol tudasa   egy igazi kincs lenne - ha ki tudna hasznalni ...


     nalunk  kb 10 ezer ft a  negy oras dija  a takaritonak  -  a tanaroknak  14 ezer ft  volt - de hoztak egy rendeletet , hogy tilos a magan ora adas -  nem tudom , hogy ervenyben van e meg vagy mennyire veszik ezt komolyan


      kulonben is -ezert az arert mindenki azt szeretne ,ha hazhoz menne a tanar - egy libanoni baratnom meg elegge lesulyto kepet festett mar arrol , hogy cseledkent kezelik , ha hazhoz megy ... hogy mennyire utalja igy ...


    _______


     megsertodhetett a takaritonod az ebed miatt ?  engem figyelmeztett is az egyik visszajaro , hogy a masik madam-nal ebedet is szokott kapni ...

    előzmény:
    szizsuzsóka (74174)
    2019-03-13  06:21
  25. 2019. március 13. 13:0774177.

    irtam egyet -de elszallt - ha megis megjelenne ,akkor elnezest az ismetlesert 


     - zsumi -  en is foglalkoztam oraadassal - es bar voltak zokkenok - olyan rosszul sosem kerestem szabaduszokent , hogy megerte volna alkalmazottkent tanitani  -  szamomra az a furcsa , hogy sok pedagogus baratnom megalazva erezven magat  az iskolakban megsem mer belevagni  


    csak sajnalom szegeny lanyomat - reggel 9 tol este 6 -ig melo -  7 re hazaer - nincs ereje semmihez  - se sport ,  se szinhaz ,  se tarsasagi elet ...

Címlap

top