Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. március 10. 18:4874126.

    A korai virágoknak nagyon finom illatuk van.Nekünk is vannak hóvirágok,gyöngyvirágok a ház körűl,sokszor megállok szagolgatni őket.Néha még a barka virágja is illatos.


    A videó elején is azok vannak.✿❤✿ Michel Pépé - Elixir d'Amour - Retrouvailles - YouTube

    előzmény:
    szizsuzsóka (74125)
    2019-03-10  17:35
  2. 2019. március 10. 17:3574125.

    Nem  gondoltam, hogy kifogásoltad. Utánanéztem és kiderült, hogy sok korai virágot neveznek téltemetőnek.Ilyenek a krókuszok is . Szeretem őket, van több a kertecskémben .Lassan befejezzük a levágott gallyak összeszedését.Rettenetesen nézett ki a kertünk.


    Nelünk volt a Balatonnál két hatalmas nyárfánt. Egyiket kivágtuk, mert eltakarta a kilátást a vízre. Kiderült, hogy a belseje teljesen ürege, odva. Itt is volt a Nyárfa utcában sok hatalmas nyárfa . Ki kellett azokat is vágni. Így maradt a Nyárfa utca nyárfa nélkül.

    előzmény:
    klára13 (74120)
    2019-03-10  10:42
  3. 2019. március 10. 12:1374124.

    Most látom hogy 6-óra az időeltérés,persze mi az éjszaka előre állítottuk az órát.

  4. 2019. március 10. 12:1174123.

    Nem a kertbe ültettem azokat fákat,hanem az udvarban.

    előzmény:
    klára13 (74122)
    2019-03-10  10:57
  5. 2019. március 10. 10:5774122.

       Ezt nem bírom felfogni, Sheriff: 15 nyárfát ültetett kertjében? Mekkora kertje van? Nekünk egy volt, 20 év alatt hatalmasra nőtt,  mert veszélyesnek látszott óriási mérete miatt a házak között, kivágtuk. Egy-egy vihar után láttuk a sok letört fát, ágat, és megrémített bennünket a gondolat: mi lesz, ha...
       A lefeküdt fák fel sem keltek?

    előzmény:
    Sheriff-2 (74111)
    2019-03-10  01:24
  6. 2019. március 10. 10:5074121.

      Igazán igaz szerelem fűz a francia nyelvhez, Janka. Ha csak felét megtennénk az életben szerelmünkért, hát szebb és békésebb lenne a világ. A szerelem-szerelemért is megtetted a hasonlót: mutatja életutad, családod.

    előzmény:
    csinomjank (74102)
    2019-03-09  08:12
  7. 2019. március 10. 10:4274120.

      Zsuzsa, úgy érezted, kifogásolom a bőrlevél téltemetőnek nevezést? Hiszen dehogy! Hiszen akár a tél sírásójának is nevezhetnénk! Tényleg van igazság benne, ahogy írtam is. Mint a délikében.
      Ebből a növényből vannak különböző változataid? És sárga virágú? Csak a rózsaszínűt ismerem.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74118)
    2019-03-10  06:33
  8. 2019. március 10. 06:3774119.

    Nálunk is változékony az idő. Most egész tavaszias, de az enm jelenti azt, hogy nem lehet még tél. Fiam 48 . születésnapján , március 27-én nagy hó volt .Majs férjem gépétől küldök képet. ott vannak a " lebutított képek, amit a fórum itt elfogad.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74107)
    2019-03-09  21:11
  9. 2019. március 10. 06:3374118.

    Látod Klára így terjednek a téves információk.Én egy ügyes itten kertész nénitől hallottam, ezt A NEVET ÉS BOLDOG TUDATLANSÁGBAN HASZNÁLTAM.Azért kicsit a Te májad is rossz .  Beked milyen színűek vannak.? Bekem lila , fehér cirmos és 1-2 sárga . Szépen virítanak.Locsolgatom őket, de még nem jutottam hozzá a kapálgatáshoz. .a fóliám is sinylődik. De benn is van munka , főzés, mosás , vasalás és azért kicsit takarítgatni is kell a 2 hetei takarítás között.

    előzmény:
    klára13 (74105)
    2019-03-09  12:25
  10. 2019. március 10. 06:2274117.

    Kisé irigykedve néztem  a táncot. Én 18 éves koromban leszoktam róla. Nem volt  pénzem bálba menni, azután időm nem volt, és kicsit furcsának tűnik , de nem volt kedvem idegen ,izzadt férfiakkal közel kerülni.


    Tegnapi segítségem félreértés miatt nem jött, és így szolgálati ideje félreértés és furcsa viselkedése miatt letelt. Ezt a keveset , ami itt maradt az 5 napi munka után feldolgozzuk, A többit a kert sarkában összegyűjtjük,és apránként feldolgozzuk. Tegnap itteni 3 fiú unokám és fiam jöttek nőnapi köszöntésre . Beszélgettünk. Nem akartam ünneprontó lenne, de egy óra segítség nagyobb örömet okozott volna. No, de2-3 óra munka a fiss levegőn hasznunkra lesz. Lassítja a a demenciát.

  11. 2019. március 10. 05:0474116.

    Igen ,nekem nagy szerelmem a francia -elobb szereztem  meg mindenfele nyelvvizsgat belole ,mint angolbol .


    Nagyon kemenyen megdolgoztam ezert a nyelvtudasert .Kisvarosunkban hiaba jartam mindenfele tanfolyamra -annyira nem lehetett fejlodni .Foleg a  beszedben nem . Egy evig minden este franciat tanultam a konyhaban esti filmnezes helyett . Az irasbelik rendre sikerultek - de a szobelik nem . Igy hat felkoltoztem Pestre - ott jartam a francia intezetbe tanfolyamokra . Az nagy attores volt .Aztan vissza a kisvarosunkba ,ahol epp tobbfelol is szukseg volt ram ,mint idegenvezetore ,tolmacsra . Akkor valt valora regi almom, hogy anyanyelviekkel tarsalkodjak - es meg fizettek is erte ! 


    ________________________


    Emberi karakterek ! Lattad a  Vakacion a Mezga csalad .c . magyar sorozatot ? Gyerekoromban nem ertekeltem  - de mostanaban ugy latom ,az egesz zsenialis alkotas ! Paula es Geza alakja es a nyelvtudasa , es kepzelt kulturalis folenye nem egy eltulzott karakter ! Sokaig ,ugy gondoltam . De itt szemelyesen talalkoztam ,pont igy viselkedo emberekkel  - azokkal aki eljarnak a kerfurba barj sajtot venni !     Jaj -de gonosz voltam ! De olyan jol esett ! 

    előzmény:
    leiw (74112)
    2019-03-10  03:36
  12. 2019. március 10. 04:5074115.

    Sajnalom .Kifejtened bovebben ? 

    előzmény:
    margaret3711 (74106)
    2019-03-09  17:14
  13. 2019. március 10. 03:4374114.

    En a novenyeim mennyisegen nem kivitelkor szoktam elszornyedni hanem amikor be kell vinnem mert a nyari jo levegon, napon nagyot nonek, hiznak, szaporodnak es nincs hova tennem mar. Elajandekozni csak akkor szoktam amikor jo gazdat tudok nekik talalni, csak ugy nem adom oda hogy ne tudnam hogy jo kezekben lesz. Egy rambizott elet. Ezert vannak sokan mert nemigazan van kinek adni, mindenkinek sok van egyebkent.

    előzmény:
    klára13 (74104)
    2019-03-09  12:11
  14. 2019. március 10. 03:3874113.

    Ez valami isteni meg nezni is hogy hogy tancolnak, foleg a ferfi. Csuszik, uszik a parkettan. Nagyon tud!


    Legalabb 6 x neztem mar meg.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74107)
    2019-03-09  21:11
  15. 2019. március 10. 03:3674112.

    Te tudsz franciaul? De jo neked.


    Lehet hogy az a no nem akarta elhinni hogy maskeppen kell ejteni, de magaban teljesen biztosan elhitte egy franciaul tudonak es legkozelebb ugy mondta ahogy toled hallotta csak hat nehez volt beismerni hogy rosszul mondja.


    Esetleg meg fel is vagott ra mas dolgozo  elott hogy o tudja hogy mondjak rendesen.

    előzmény:
    csinomjank (74102)
    2019-03-09  08:12
  16. 2019. március 10. 01:2474111.

    Erről "az OAK ISLAND ÁTKA című sorozat"-ról semmit nem tudok,mert kb.10-15 évvel ezelőtt nagyon megharagudtam a TV-re,az egyik legnagyobb időpocsékolásnak neveztem,és azóta nem nézem.


    Az időjárás röviden olyan szeszélyes mint az időjárás.


    Hosszaban pedig az idei nagyon furcsa.Karácsonyig nagyon enyhe volt,rengeteg eső esett,hó/hideg nem volt,azt hittem a tél érdeklődés hiányában elmarad(t).Aztán bepótolta.Néha van meglepetés,rendkívűli idő,mint pl.1990-ben Május tizedikén volt nagy hóvihar.When Milwaukee had a blizzard in May — yes, May


    2 évvel korábban ültettem 15 topolya fát az udvarra,kb.2-méteresek voltak amikor a nagy hóvihar jött,reggel kinéztem az ablakon,és nem hittem a hazudozó szemeimnek,a fák a födön feküdtek,mert már leveleik voltak.


    Azért is találom ilyen érdekesnek,mert mi itt kb.olyan magasságban vagyunk Északra mint Magyarország,mégis ilyen nagy az eltérés.

    előzmény:
    klára13 (74109)
    2019-03-09  23:08
  17. 2019. március 9. 23:1274110.

      Nagyon élveztem a produkciókat.
      Megyek aludni, további jó napot kívánok, rezgőcsárdást a kandalló előtt.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74108)
    2019-03-09  21:19
  18. 2019. március 9. 23:0874109.

    Rémes időjárásuk van, Sheriff. Minden évben ilyesmi, vagy ez a március szokatlan? A mi nagyon enyhe időjárásunk sem mindennapi.
    Most jön egy kis lehűlés, de nem vészes. Sőt, az Időkép április elejére már 20-21 fokot mond. 
        Beszélgetésünkhöz, stílusosan, az OAK ISLAND ÁTKA című sorozat megy. Mi lett a kutatás vége? E pillanatban elég kilátástalan a helyzet. Vajon találtak-e valamit? Kanadában sokat foglalkoztak az üggyel?

    előzmény:
    Sheriff-2 (74107)
    2019-03-09  21:11
  19. 2019. március 9. 21:1974108.

    Aki mozog nem fázik.

  20. 2019. március 9. 21:1174107.

    Úgy néz ki nekem is jégvirágokat kell ültetni paprika/paradicsom helyett,mert ma nálunk blizárd meg tornádóra számíthatunk rövidesen,szóval jég az van bőven.Weekend weather forecast: Blizzard for Midwest, possible tornadoes


    Most pl.jó bent lenni,főzök,sütnék is ha lenne tepertőm,de mostanában már nagyon nehezen tudok kövér zsírszalonnához jutni.....


    Ami még vígasztal,hogy mozogni lehet bent is a kandalló előtt.(van itt klasszikusoknak való klassz mozgás.)


    előzmény:
    klára13 (74105)
    2019-03-09  12:25
  21. 2019. március 9. 17:1474106.

    "felhagytam mar a nepnevelessel-belul mosolygok egy jot-es minedenkit meghagyok boldog tudatlansagaban"


    Engem ez fajdalommal visszate'rit gyerekkoromra.


     

    előzmény:
    csinomjank (74102)
    2019-03-09  08:12
  22. 2019. március 9. 12:2574105.

      Zsuzsa, a téltemető egy másik virág, de tényleg illik erre is. Mint nálunk a jégvirág. Most szívesen írnám tréfásan: bekem is vannak krókuszaim, de az írásban könnyen elvész a humor.
      Vannak hétvégi vendégeid? Sok emberre főzöl?
      Nekem ma olyan egyszerű ebédem van, mint régen a szombati paprikáskrumpli. Tepertős pogácsa - mirelit. Ha valaki betévedne, jutna neki. De nem fenyeget ilyen veszély. Bazsiék szombat délelőttönként bemennek a faluba vásárolni, és bekapnak valahol valamit.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74101)
    2019-03-09  06:19
  23. 2019. március 9. 12:1174104.

      Igen, évelő. Nálunk jégvirágnak hívtuk, aztán megtanultam, hogy medvetalp vagy bőrlevél.
      Minthogy a hó alól kandikált, igaz, akkor még nagyon rövid száron, de csak-csak kibújt! Ezért kapta e szép nevet. Mint nálunk a kukacvirág délike volt. Hiszen délben nyitotta ki virágait. Ma is így nevezem.
       Délelőtt a növényeket telepítettem ki, nagyon ügyesen - a kerekes bútormozgatóra felhúzom a cserepet, kitologatom, remekül átmegy a küszöbön is, aztán a teraszon lehúzom róla.
      Ma volt egy világos pillanatom: elszörnyedtem növényeim mennyiségén. Hiába, amivel dicsekedtem, hogy már nem vagyok gyűjtő, füllentés volt, mert csak áttevődött a tárgyakról a növényekre eme hajlamom kiteljesítése. Szörnyű! Mit fognak kezdeni velük utódaim? De ez már nem az én gondom lesz.

    előzmény:
    Zsumi45 (74099)
    2019-03-08  21:06
  24. 2019. március 9. 08:1974103.

    A  Nemzetkozi Nonaprol nagyon kellemes emlekeim vannak .  Kb. ot hat eves lehettem - bementunk a belvarosba anyukammal es a baratnojevel ,kellemes tavaszias ido volt -  egy bazarsoron vegigmentunk es anyu vett egy plakettet -  egy no profilja volt rajta lathato -es a datum ... utana hazamentunk es valami habcsok szeru edesseget ettunk .


    Elotte sose hallottam errol az unneprol . Nagyon szoros koltsegvetesbol eltunk . Olyat se lattam , hogy anyu emlektargyat vett volna .De egy jo nap volt .


    _______________


    Itt hivatalos helyeken megemlekeznek a nonaprol .


     A ferjemet emlekeztetem mindig - magatol elfelejti .

  25. 2019. március 9. 08:1274102.

    Mint kesobb megtudtam , ugy reklamoztak - felig angolul ,felig magyarul ejtve .


     


     A kolni vasarlasnal  nem hitt nekem a holgy - ugyanis azt is ugy reklamoztak , hogy "ö" nek ejtettek az o -t .


     


    _________________________


     Meg attol tudok itt kiakadni  ,mikor angolul alig tudo honfitarsnoim a francia szavakat angolosan  probaljak kiejteni .Nagyon nagy magabiztosaggal . Es nem hisznek nekem .  Mert az o koreikben  igy ejtik . Es ettol elterni  az eretnekseg .


    PL . a francia szupermarket neve Carrefour -  erre igy beszelnek "voltam tegnap a kérfurban " " vettem egy braj sajtot "  brie sajt helyett 


     na  ,de felhagytam mar  a nepnevelessel   -  belul mosolygok egy jot  -  es mindenkit meghagyok boldog tudatlansagaban 


     

    előzmény:
    leiw (74084)
    2019-03-07  02:43

Címlap

top