Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. március 9. 06:1974101.

    Ezt a kedves virágot én téltemetőnek ismertem. Szép rózsaszínvirágja , vastag bordós zöldes nagy levele kedves színfolt a kertben .Bekem krókuszaim vannak.

    előzmény:
    Zsumi45 (74099)
    2019-03-08  21:06
  2. 2019. március 9. 06:1674100.

    NŐNAP ?! Azt hiszem nem igazán családi ünnep.Legfeljebb gyermektelen nők köszöntése lehet. Munkahelyen, ha őszintén teszik, lenne helye.Hiszen a nők főzik a kávét, segítenek a munkatársaknak kisebb nagyobb ügyetlenség korrigálásában.Virágot visznek a munkahelyre -ahol lehet- , segítenek rendet csinálni a férfiaknak. Otthon az anyák napja az igazi.Mi is kaptunk virágot a tanácstól. Azon viccelődtünk, hogy mi idősek azért kapunk puszit, hogy kis csinos fiatal asszisztensnőnknek is adhassanak

  3. 2019. március 8. 21:0674099.

    Klára, ez a rózsaszín évelő? Egy régesrégi tő -ami emlékeim szerint hasonló- minden évben kibújt vásárhelyi előkertünkben. Talán a 90-es években ültette ki egy azóta eltávozott lakótársunk. Hosszú ideig virágzott, így tiszteletben tartotta mindenki a fűnyírásnál. Egykori gazdája nevén neveztük (Ani virágja).


    A tárkonyt Maggi fűszernek is nevezik, húslevest ízesítettél vele Te is?


    Ügyes kertész vagy, jól fogják érezni magukat a jövevények, sokáig fogsz gyönyörködni bennük! 

    előzmény:
    klára13 (74098)
    2019-03-08  20:27
  4. 2019. március 8. 20:2774098.

      Zsuzsika, nagyon különleges vers ez. Gyönyörű. Örülök, hogy észrevetted illusztrációs igyekezetemet.
      Nőnap ide, nőnap oda - meglepetésajándékom érkezett! Japán cseresznyefa; magas, és gyönyörű rügyei vannak, virágrügyeket is látok. Hozzá két bőrlevél érkezett. Ezek gyermekkoromból jöttek elő - nem hagyott békén a hó alól előkandikáló rózsaszín virág emléke - megajándékozott hát legközelebbi barátom. Magamat magam. A japáncseresznye új jövevény életemben, az valamiféle mesebeli tájról érkezett.
      Teljesen megfeledkeztem már róluk, és a + tárkonyról. Ez utóbbira lelkiismeret furdalásom miatt van szükségem: szépséges ormótlan bokorrá nőtt már a kertben, és kiirtottam. Azóta se bukkantam nyomára. Mostani rendelésemkor valami sötét téli nap lehetett, ezt enyhíthettem a rendeléssel, tavaszt füllentve magamnak. Aztán teljesen elfeledtem. És ma megjöttek.

    előzmény:
    Zsumi45 (74097)
    2019-03-08  19:01
  5. 2019. március 8. 19:0174097.

    Nagyon tetszik ez a részlet és a hozzá talált fénynyaláb! Megkeresem az egész költeményt.

    előzmény:
    klára13 (74092)
    2019-03-08  18:09
  6. 2019. március 8. 18:5974096.

    Remélem, nem haragszik meg Klára, ha válaszolok:


    Görög szó: Dicsőítő ének, az ódához hasonlóan fennkölt hangú, de csapongó gondolatmenetű ujjongó ének.




    előzmény:
    margaret3711 (74095)
    2019-03-08  18:37
  7. 2019. március 8. 18:3774095.

    Klara igazan lukenek erzem magam. Mit jelent a"Ditirambus"A googli sem okositott fel. Dithyramb=Arabic szo?

    előzmény:
    klára13 (74094)
    2019-03-08  18:21
  8. 2019. március 8. 18:2174094.

      Javítás:


     


    Illyés Gyula: Ditirambus a nőkhöz

  9. 2019. március 8. 18:2074093.

    Zsuzsoka!



    Volt egy amerikai tv musor ahol a kisgyerekek 3- 4- 5  evesek szabadon beszelhettek.Jaj de sok szulo pirult.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74087)
    2019-03-08  06:41
  10. 2019. március 8. 18:0974092.

     


                             Nem a zablák, nem a csengések,
                             hanem a kosáron a fül:
                             nem az ostromok, a bekeritések:
                             hanem a korall-sor a nyak körül,
                             meg a tüzhely körüli székek:
                             nem a viharok, a mének, a diadalzengések,
                             hanem a szitaszél-veregetések,
                             ha a liszt megtömörül,
                             hanem a néma kitekintések
                             a téli ablak függönye mögül:
                             nem a havasok, a jeges meredélyek,
                             hanem a kézimunkázó vetések,
                             a vasárnap is orsópörgetők,
                             hanem a csecsemő lebegtetések,
                             hanem a csermelyek, a csevegők,
                             nem a vezényszó: Rohamra! s Imához!
                             Hanem a megforditott vánkos


      Illyés Gyula: Ditirambusok a nőhöz     (részlet)

  11. 2019. március 8. 17:0274091.

    Marika, örülök, ha tetszik az idézet! Én is köszönöm , hogy írtál a kanadai szokásokról. Ott is szokták köszönteni a nagymamákat is?


    A kislányom bevezette azt a szokást, hogy a saját születésnapján felköszönt engem, mondván, nekem köszönheti ezt az ünnepet.


    Írjál magatokról, látod, nagyon csendes lett ez a topik.



     

    előzmény:
    margaret3711 (74090)
    2019-03-08  14:19
  12. 2019. március 8. 14:1974090.

    Szervusztok!


    Kedve Zsumi.


    Kanadaban Majus masodik vasarnapjan unnepeljuk az Anyaknapjat.


    Koszonom az idezetet.

    előzmény:
    Zsumi45 (74089)
    2019-03-08  09:13
  13. 2019. március 8. 09:1374089.

    Szervusztok!


    A Nemzetközi Nőnapot csak a munkahelyen ünnepeltük, ott sem igazán szerettem, nem vagyok én nemzetközi. Talán az is közrejátszott, hogy sosem hangsúlyoztam a nőiségemet.(Ezért hagytam korán megőszülni a hajamat?)


    Anyaként a május első vasárnapja viszont érzelmileg is közel áll hozzám.


    Tele a médiától a kereskedelemig minden ma is a nagyon is formális ünnepléssel. Eközben elém került egy kedves idézet Móricztól:


    "Egy elvem van: asszonyokkal nem szabad vitatkozni. Miért? Mert az asszonynak úgyis igaza van... A leghosszabb vitatkozásnak is az a vége, hogy az asszonynak igaza van. Mért ne előzzük meg akkor? Mire való a sok beszéd, a sok keserűség: mert hisz az asszony nem azért vitatkozik, hogy meggyőzessék, vagy mást meggyőzzön, csak hogy győzzön... Érzés az asszonynál minden ellentmondás... És azért van igaza, mert nem a fejével vitatkozik, hanem a szívével. A fej pedig könnyen téved: de a szív soha."


     


     


     


     

  14. 2019. március 8. 06:5074088.

    Zsuzsikám! Én is nagyon szeretem aM5 tévé adásait. Esténként gyakran azt nézzük.  Bár a drónos adások közül sokat láttunk már az ózon networkon. C sak 9-ig nézünk tévét.Este ab RTL hiradót ( az viszonylag visszafogott ) , néha a Duna wordöt, és mostanában néha a kábeltévé beszélgetéseit . Tegnap este a Heti tévén jó klezmer zenét hallgattam .Este már fáradt vagyok,most sok munka van a kertben 2-4 óra. Nem nehéz, de fárasztó. A levágott gallyakat kötegeljük. Már nem nagyon csinálunk gyújtóst, mert túl sok van . Enyhe volt tél , keveset fűtöttünk fával.

    előzmény:
    Zsumi45 (74083)
    2019-03-06  22:05
  15. 2019. március 8. 06:4174087.

    Nálunk itt régen az emberek szlovákul beszéltek. Magyarra inkább fordítottak.Aztán a keveredés , költözések miatt ma már csak az idősebbek használják anyanyelvként. Így a néni , aki vigyázott kisfiamra miniig úgy kérdezte "az még dolgozik ? stb "  Férjem furcsállotta, de nem sértődött meg. Nekem furcsa volt, hogy állatokra is azt mondják, hogy meghalt. megszoktam, mert érzelmi szálak azok , melyek ezt kialakították. Nagyobb fiam 3 éves lehetett , apjával játszott.Ő lefeküdt földre, és úgy tett , mintha aludna. Fiam ébresztgettem, de nem ébredt . Sírva szaladt hozzám, gyere édesapa megdöglött .Hát tényleg majdnem úgy lett a bevetéstől, illetve modernül a röhögéstől.

    előzmény:
    klára13 (74086)
    2019-03-07  21:14
  16. 2019. március 7. 21:1474086.

      Zsuzsa, ezek nem újságírók ám! A csuda tudja, honnét szedik őket. S talán aszerint fizetik őket, hogy hány olvasót sikerült bepalizniuk. Erkölcstelenek, az biztos, mert számtalanszor szó sincs arról, amit a címben jeleznek figyelemfelhívásképpen. De hát hazugságdömpingben élünk... Pont itt ne lenne?
      Azért az egyik leggusztustalanabb szokás volt személynévmással illetni a tárgyakat. A bolti kiszolgálók voltak legelkötelezettebb hívei. "Kérem azt a pulóvert!" mutattunk a polca. Mire az eladó megböki a ruhadarabot: "Őt?"
       Tényleg idegesítő volt, és mintha kezdene kikopni. Vagy csak én nem járok a nagyvilágban?!
       A megalázásnak van néhány párja. Egyik a rasszista. Ha bárkinek nem tetszik valami a másik rasszhoz tartozóban, máris rasszista. Ha valaki nem rajong a gusztustalan felvonulásért, azonnal homofób. stb

    előzmény:
    szizsuzsóka (74085)
    2019-03-07  06:34
  17. 2019. március 7. 06:3474085.

    Szervusztok ! Érdekes a nyelvről, nyelvtanról szóló beszélgetésünk. Valóban sok nyelvtani hiba látható a beírásokban . Ezek oka leggyakrabban a hiányos  gépírási ismeret. A más nyelvre beállított gép is ékezetek nélkül ír. De ez elhanyagolhazó jelentőségű a nyelv szempontjából a szavak rossz használatához képest. Engem bizonyos új divatos kifejezések , és a cikkek címei bosszantanak. Megalázták .... gyakran használják. Ha rászólnak valakire , mert túl hangos, vagy mosdatlan , vagy a gyerekével rosszul bánik , rögtön azt írják megalázták.Ha minden emberi reakció , amit más viselkedése vált ki megalázás kellemetlensége esetén , az emberi együttélés egyre nehezebbé válik.Természetesen a reakció kultúrált volta esetén. Ha ez irritáló szemtelen, akkor elsősorban a regűáló személyére vet rossz fényt.   A másik, ami irritál a figyelemfelhívó címek, melyek nem fedik a cikk tartalmát.Ezek különösen azért irritálóak nekem,mert hivatásszerűen írásból élők alkalmazzák . Ezért még feltűnőbbek, és sokkal többet ártanak nyelvünknek.

  18. 2019. március 7. 02:4374084.

    "Ajsz tea", hehehe....ez jo, mi baj volt a jeges tea elnevezessel vajon? Az nem volt elokelo csak egy mezei tea nev?


     


    Jol tetted hogy kijavitottad az eladot aki nem tudta jol hogy hogy ejtik ki rendesen annak a kolninek a nevet. Legalabb megtanitottad neki mert teljesen biztos hogy utana mar o is helyesen mondta hogy nehogy leegjen megegyszer.


    Ahogy a kozmondas mondta regen" aki nem tud arabusul, ne beszeljen arabusul"....

    előzmény:
    csinomjank (74074)
    2019-03-06  13:40
  19. 2019. március 6. 22:0574083.

    Pont nyelvészet mennyi van- nem tudom. Az M-5 csatornán naponta 2x ismételve több órában sokféle oktató műsor van. Pl. 6 idegen nyelven: "szólalj meg..." Más: érettségire felkészítő műsorok, "Mindenki Akadémiája", "Felsős", és más ismeretterjesztő műsorok.


    Szóval még most is nőnek fel helyesen beszélő és író fiatalok, ha otthon ez elvárás. 

    előzmény:
    csinomjank (74079)
    2019-03-06  18:27
  20. 2019. március 6. 19:1074082.

    Nekem itt ezek közűl lehet választani.


            Hungary TV Stations - Watch Online

  21. 2019. március 6. 19:0774081.

    Helyesbítenem kell.Úgy néz ki hogy amit előzőleg belinkeltem,az USA-ban működik.


    Sajnálom.

    előzmény:
    csinomjank (74079)
    2019-03-06  18:27
  22. 2019. március 6. 19:0274080.

    Regen ,mikor kijottunk es meg foghato volt a Duna tv volt hetente nyelveszeti musor ....


     Az ilyesmi hianyzik .


    idézet:
    csinomjank (74081)
    2019-03-06 18:27:13

    Az interneten még mindíg lehet nézni,ami komplikáltabb.


           Duna élő | MédiaKlikk

    előzmény:
    csinomjank (74079)
    2019-03-06  18:27
  23. 2019. március 6. 18:2774079.

    Regen ,mikor kijottunk es meg foghato volt a Duna tv volt hetente nyelveszeti musor ....


     Az ilyesmi hianyzik .


    előzmény:
    Zsumi45 (74076)
    2019-03-06  16:47
  24. 2019. március 6. 17:2774078.

      Nagyon nehéz feladat jó könyvet venni. Nálunk Bazsi számára lehet, de nagyon nehezen találok megfelelőt.
      Miközben írok, közelemben a tévé megy. Ausztrália óceánőrei. Védik az embertől a víz állatvilágát. Következetesek, szigorúak, de nem ellenségesek sem az őrök, sem a szabálytalankodók. Jó volna, ha ez a mentalitás nálunk is divatban lenne.

    előzmény:
    Zsumi45 (74077)
    2019-03-06  17:07
  25. 2019. március 6. 17:0774077.

    A most kapható könyvek zöme kommersz, könnyed kaland, felszínes ,giccses történet. Számomra ismeretlen nevű külföldi írók igénytelen fordításai, vagy álnéven író magyar szerzők sorozatai. Szótár ízű fordítások, ahol a fordító nem az oda illő szinonimát választja. Fiatalokat célozzák, de ízlésromboló, szegényes nyelvezetű történetkék.


    Szeretek könyvet ajándékozni, de jól felkészülten kell bemenni a könyvesboltba, mert szem előtt a színes borítós semmit érő könyvek vannak. 

    előzmény:
    Kusza (74066)
    2019-03-06  12:13

Címlap

top