Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. március 4. 18:0974051.

    Volt nekem üvegházam,de a termés közel sem olyan jó mint a nyári.Pl. a paradicsom akkor lesz jó édes,ha napsütéses meleg érleli meg.Ha pedig nem olyan jó,akkor nekem sokkal egyszerűbb megvenni.Bármikor bármelyik élelmiszer űzletben lehet venni ilyen paradicsomokat.


    Jobb/előkelőbb űzletben pedig amikor már hervad/szárad a szára,akkor kiteszik külön helyre,nagyon sokkal olcsóbban.Ilyeneket pedig nekem muszáj dédelgetni.Azért lettek ilyen nagyok,mert hajnal 3-kor kimegyek a kertbe,és énekelek nekik.....

    előzmény:
    klára13 (74050)
    2019-03-04  17:23
  2. 2019. március 4. 17:2374050.

      Nagyon hosszú ott a tél, Sheriff. Amit senki sem szeret, talán még az eszkimókák sem. Igazán érthetetlen, miért kellett a fagyot kitalálni. Jól meglennénk nélküle.
      Sheriff mindent megold! Vajon télikertet lehetetlen-e létesíteni? Ma már nagyon jó hőszigetelő üveg-megoldások vannak. Két-három rétegűek. Van, hogy valami gázt engednek a lapok közé, nem tudom, hogy ez mennyire hatékony. Egy jó télikertecske, megfelelő, alkalmas világítással szinte felfalná a telet. Kint hullhat a hó, bent pompázó növények között örök tavasz van. A tető letakarítására persze gondolni kellene. El tudnék képzelni valamiféle fűtőszálas megoldást.
     

    előzmény:
    Sheriff-2 (74048)
    2019-03-04  16:02
  3. 2019. március 4. 17:0874049.

      Gyönyörűek, Zsuzsika! Azt hiszem, leveszem a fává nőtt muskátlik csúcsát is. Biztosan hasznukra lesz. Nagyon fellelkesültem virágaid láttán. Köszönöm.
      Igen, ledugdostam a kis hajtásokat. Hiszen év közben is, ha letörik egy ág, azonnal gondoskodom róla. Ezért van millió. Na meg azért is, mert nagyon megkedveltem ezt az egyszerűen tartható virágot. Keveset kell öntözni, amit nem bánok, csak a tápszerrel kell gavallérosan bánni.
      Fiatalos, igen, az új igekötő használat. Juj! Tegnap beszélgettünk Zsófival a műveltség kérdéséről. Mondta, hogy senki sem olvas manapság. Fiai osztálytársai, barátai közül senki. Mondjuk, ez nem vigasztaló. Valaki azt mondta nemrégiben az egyik interjúban, hogy ő biztos benne, hogy a műveltség újra divatba jön. Ami persze nem azonos az olvasottsággal, ám része neki. Optimista alkat volt az úr.
     

    előzmény:
    Zsumi45 (74045)
    2019-03-04  12:18
  4. 2019. március 4. 16:0274048.

    Sziasztok klasszikusok.


    Éppen azon gondolkoztam hogy innen disszidálnom kellene,és mire befejezem az első kávém,már tudom is hogy Magyarországra fogok,az időjárás miatt.Már melegebb van mint amikor felkeltem,nem nagy vígasztalás,mivel minusz 13 volt.Már én is is megvettem a földet amibe majd Húsvét előtt egy héttel elteszem a magokat,hagy csírázzanak ha kedvük tartja.....

  5. 2019. március 4. 14:0974047.

    Nehezen barátkozom meg én is az új modern szóhasználattal. A bakancslista kifejezetten idegesít, meg még egy jó pár szó. Mikor a születésnaposnak annyit írnak, hogy "boldogat". Most olvastam az egyik régebbi Nők Lapjában, egy középkorú házaspár a villamoson próbálja megfejteni a lányuk üzenetét. A feleség a férjnek is megmutatja, de ő is tanácstalan, azt írta, hogy jól vok. Gondolkodnak, hogy mit akar a vok szóval, mikor még főzni sem tud. Végül a szemben ülő hátizsákos kamasz, kicsit lenézően, kicsit sajnálkozva világosítja fel őket, annyit jelent, hogy jól vagyok.

    előzmény:
    klára13 (74044)
    2019-03-04  11:58
  6. 2019. március 4. 13:5374046.

    Klára köszönöm szépen!

    előzmény:
    klára13 (74042)
    2019-03-04  11:25
  7. 2019. március 4. 12:1874045.

    Klárám, nyelvhasználat kérdésében egyetértünk. Nem tetszik a sok divattá vált kifejezés, bár mérsékelt használata talán fiatalossá(?) színesebbé teszi a beszédet. "befigyel" "zsír"és amiknek nem is ismerem fel, mit akar kifejezni.


    Ugye ledugdostad a levágott muskátli csúcsokat? Gondolom, ezek élő hajtások voltak. Megtaláltam egy 2018-as, jobb képet- az előző még 2017-ben készült az erkélyemen. Általában évente újítottam több ládával, ősszel viszont minden hajtást oda adtam a segítségemnek, Emminek. 2 hét alatt az öreg tövek egy része már zöldül, de sok kis piros csíra mutatkozik.


    Ma d.e. 2 órát hajlongtam az erkélyen, lomnak nyilvánítottam egy szemeteszsáknyit. Akár hetente megtehetném. Tegnap gyerekeimmel az OBI-ban bevásároltunk : földet, cserepeket, tápokat, fűszernövényeket.Van külön palántákhoz való gyökereztető föld is, és gyökereztető por.


    Az előkert kis darabján is terítettünk el egy 20 l-es zsákkal, oda majd Emmivel bedolgozzuk a komposztomat (1 festékes vödörnyit gyűjtöttem a télen)és kiültetjük az árvácskát, elvetem a bársonykát és porcsinkát.

    előzmény:
    klára13 (74043)
    2019-03-04  11:37
  8. 2019. március 4. 11:5874044.

      Te jó ég! Hát nálatok a fürge diákot nem kicsalja a hegyre a március, hanem a lakásban marasztalja. Zsuzsa, nehéz lehet. De persze van számtalan jó, ami kárpótol.
       Dehogy kár, hogy abbahagytam hajam festését! Engemet felszabadított az öregség: manapság egyetlen ember van, akinek megfelelni igyekszem: saját magam. Sajnos, nem mindig sikerül, de azért többnyire igen.
       Elgondolkoztam a fiatalságimádat mibenlétén. Az ifjúi küllem tényleg gyönyörű. De mi célt szolgál? Hát a fajfenntartást. Aztán, amikor ez az időszak elmúlik, akkor elhervad. Logikus, de tényleg igazságtalan. Jung nagyon nagy gondolatokat írt le ezzel kapcsolatban, ezek szellemét magamévá tettem, tehát soha nem volt gondom az életkorommal. Mármint öregedésemmel. Figyeld meg, még ezt a kifejezést is kerülik sokan. Mert szelídebb az idősödés, öregkor helyett a szépkor stb. Ami nagy marhaság. Szép a fiatal arc, alkat - az öreg akkor lehet szép, ha arcára kiül a lelki béke, ha nem folytat ádáz harcot a elkerülhetetlen ellen.
       Most lemegyek kertészkedni. Napfényben úszik a táj!

    előzmény:
    leiw (74035)
    2019-03-04  02:03
  9. 2019. március 4. 11:3774043.

      Nagyon aranyos vers ez.
      Zsuzsika, a fél-futó muskátliimat tieidhez hasonlóvá alakítottam. Mert muskátlis képed ékesen szólt módszeredről.
      Bazsikát elcsíptem, és kivitte a teraszra a muskátlis ládákat. Még visszaszólt: Azért lehet ám, hogy a tél még bepróbálkozik!
      Ismét eltűnődnöm kell, hogy manapság divatba jött az idekötők helytelen használata. A nekem nagyon ellenszenves ordibálós pszichiáter celeb hozta divatba a "bevállalja" formátumot. Aztán jött a többi, és úgy terjed, mint a ragály. Arra kell gondolnom a jelenség láttán, hogy talán nem is helytelen használatról van szó, hanem új szerepről. Mintha nyomatékosítaná az igét. Hát nem tudom... Egyelőre maradok a régi metódusnál. Vállalom, amit vállalok, de nem be!

    előzmény:
    Zsumi45 (74041)
    2019-03-04  08:30
  10. 2019. március 4. 11:2574042.

    Köszönöm szépen Zsuzsa! Nálunk is 3 márciusi gyerek van, csak Gyuri egy kicsit odébb csúszott, majd 14-én lesz.

    idézet:
    Kusza (74042)
    2019-03-04 08:24:55

      Jó egészséget, sok-sok örömöt kívánok a márciusiaknak!

    előzmény:
    Kusza (74040)
    2019-03-04  08:24
  11. 2019. március 4. 08:3074041.

    Klára, nagyon szerettem Áprily Lajos versét, mondogatni is.


    Ma ez ragadott meg:


    REMÉNYIK SÁNDOR -TISZAPARTI JELENET


    "Boldogok, akik sírnak"


    Egyik költői vándorutamon,
    Az Alföld mély szívében, Szegeden
    Fiatal lányt mutattak be nekem.
    Ahogy kezembe símult a keze,
    Így, ismeretlenül:
    Egyszercsak lehanyatlott a feje,
    A válla megvonaglott
    S a szeme csupa könnyel lett tele.
    A verseim...
    A verseimről mondott valamit.
    Alig-alig lehetett hallani
    A kettétört mondat foszlányait.
    Hogy neki sosem volt ily öröme.



    Megrendültem.
    E csendes könnyek partján,
    Mint a Tisza partján,
    Úgy szerettem volna megállani.
    Tapsok felé hajbókolás helyett
    Megsímogatni azt a gyermeket.
    Nem kérdezni: miért sírsz, gyermekem?
    Csak mondani: boldog vagy, gyermekem.
    S én minden talmi kincsem odadobnám,
    S minden hírem-nevem,
    Ha egyszer sírni tudnék,
    Valamin,
    Akármin,
    Ily szívből jövőn, tisztán, melegen.


    1933 április 28.


     


    Léna. aki kedves régi ismerősöm, minden reggel meglep engem és a barátait újabb szép verssel, aforizmával és zenével . :) 


    előzmény:
    klára13 (74034)
    2019-03-04  01:11
  12. 2019. március 4. 08:2474040.

    Köszönöm szépen Zsuzsa! Nálunk is 3 márciusi gyerek van, csak Gyuri egy kicsit odébb csúszott, majd 14-én lesz.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74038)
    2019-03-04  05:59
  13. 2019. március 4. 08:2274039.

    Zsuzsa köszönöm szépen!

    előzmény:
    leiw (74036)
    2019-03-04  02:04
  14. 2019. március 4. 05:5974038.

    Isten éltesse a márciusi gyermekeket.! (nálunk is van 3  de ők a hónap végén )


    Áginak nyugalmas éveket kívánok, ha lehet egy csendes társsal, akivel békében , szeretetben egészségben töltheti napjait!


    Tamásnak további sikereket szépen ívelő pályáján.!


     


     

    előzmény:
    Kusza (74029)
    2019-03-03  17:02
  15. 2019. március 4. 05:4974037.

    Aranyos vers , nagyon szeretem.

    előzmény:
    klára13 (74034)
    2019-03-04  01:11
  16. 2019. március 4. 02:0474036.

    Sok boldogsagot kivanok a gyerekeinek...

    előzmény:
    Kusza (74029)
    2019-03-03  17:02
  17. 2019. március 4. 02:0374035.

    Aha, marcius...


    Odakinnt zuhog a nehez vizes ho, az iskolak be lesznek zarva, a munkahelyek attol fugg hogy mekkora ho akadalyok lesznek...

    előzmény:
    klára13 (74034)
    2019-03-04  01:11
  18. 2019. március 4. 01:1174034.

    Áprily Lajos: Március



    A nap tüze, látod,
    a fürge diákot
    a hegyre kicsalta: a csúcsra kiállt.
    Csengve, nevetve
    kibuggyan a kedve
    s egy ős evoét a fénybe kiált.

    Régi, kiszáradt
    tó vize árad,
    néma kutakban a víz kibuzog.
    Zeng a picinyke
    szénfejű cinke
    víg dithyrambusa: dactilusok.

    Selymit a barka
    már kitakarta,
    sárga virágját bontja a som.
    Fut, fut az áram
    a déli sugárban
    s hökken a hó a hideg havason.

    Barna patakja
    napra kacagva
    a lomha Marosba csengve siet.
    Zeng a csatorna,
    zeng a hegy orma,
    s zeng – ugye zeng, ugye zeng a szíved?

  19. 2019. március 3. 21:3474033.

    Zsuzsa köszönöm a gyermekeim nevében!

    előzmény:
    Zsumi45 (74032)
    2019-03-03  18:35
  20. 2019. március 3. 18:3574032.

    Isten éltesse Ágit és Tamást! Nagyon helyesek! 


    Majd pótoljátok személyesen, ha alkalom lesz rá! 


    Örülök, hogy a a szemműtéted sikeres és sokkal jobban látsz. Leánykám nagyon megszenvedett a rövidlátást megszüntető műtét során, de már ő is jól lát. Korábban csak kontaktlencsével lehetett korrigálni a látását. 


    Mi sajnos anyai ágon örököltük a rövidlátást, unokáim az ötödik generációban.

    előzmény:
    Kusza (74029)
    2019-03-03  17:02
  21. 2019. március 3. 17:3374031.

    Minden nehézség ellenére azt mondom, hogy ez kellett nekem!!

    előzmény:
    klára13 (73945)
    2019-02-23  20:11
  22. 2019. március 3. 17:1874030.

    Kedves Klára,


     


    köszönöm, hogy válaszoltál. Jó, hogy engedte megint a fórum, hogy ezzel a névvel regisztráljak.


    A legjava egyébként csak utána jött, amikor az utálatos kolléganőm úgy kikészített, hogy egy évig pánikrohamokkal küzdöttem, az önbecsülésemet meg  ne is mondjam, hova lett. Egy év pszichológus kezdett kirángatni abból az állapotból, s most is még építkezem. 


    A hölgyemény olyan féltékeny volt rám, hogy inkább tönkretette a munkámat (szó szerint, meg áskálódott ellenem, pletykált az egész cégben és nem kicsit személyeskedett . Eldugta a munkaeszközeimet, vagy tönkretette őket, majd rám fogta, hogy én nem vagyok képes dolgozni, persze a főnököt is rögtön hívta, hogy én csak sétálgatok (holott azt szereztem be,amit ez a szemét eltüntetett).... Azóta nem vagyok túl társasági ember sem, sem pedig túl barátkozós.
    Sajnos elkövettem azt a hibát itt, hogy mindenkiben megbíztam, amit nem kellett volna,mert honfitársaink használtak ki nem is kicsit, majd fordultak ellenem,mikor már terhesnek találtam a ingyen melót.


    Az autónkkal is egy magyar vágott át minket és  az nem is volt veszélytelen, (a mocsokja nem mondta, hogy balesetes volt az autó, és motorkáros is volt,meg még a jó ég tudja,mit cserélt ki benne... olyan "szakértelemmel", hogy a lengéscsillapítók nem egyforma magasságúak voltak benne.3 havonta ment tönkre benne valami,ami itt azért alaphangon 300 Euró, vagy épp több.... szerencsére megszabadultam tőle, de a vételár dupláját buktam rajta.) de belekényszerültünk,mert vagy megveszem az autót, vagy nincs munkám tovább....


    Közben a stressztől leadtam 25 kilót, amit azért annyira nem bánok.... De: két éve elkezdtem mozogni is, azóta bezzeg stagnálok.... jó lenne még 15öt leadni és akkor az ideális testsúlyomhoz közelítenék.


    A legjobb dolog,ami velem idekint történt, az a párom,akivel lassan 5 éve vagyunk együtt. Szép lassan összeszedtük magunkat, de minden munkát elvállaltunk érte. Végül az iskola is összejött, most arra koncentrálok. Lassan lejár az első év, annyira hihetetlen!!!!

    előzmény:
    klára13 (73945)
    2019-02-23  20:11
  23. 2019. március 3. 17:0274029.

    Tegnap ünnepeltük a két nagy gyerekem születésnapját, sajnos csak innen távolról.

  24. 2019. március 3. 08:3774028.

    Zsuzsa azért az egy kicsit túlzás, mikor azt írod, hogy jól meghíztál!

    előzmény:
    szizsuzsóka (74027)
    2019-03-03  06:53
  25. 2019. március 3. 06:5374027.

    Egyszer nőgyógyász megkérdezte ( idősebb fiamat még diákként szültem nála ) . M a titka, hogy nem öregszem . Hátaz, hogy amennyit én öregedtem ugyanannyit öregedett a maga szeme is.


    Ugyanő kíváncsiskodott, hogy lehet, hogy nem híztam el, mikor minden  falusi  kolléga kövér.- Nem kell mindent   megenni, csak azért mert ingyen van . Válaszoltam .Azóta ő meghalt, már nem kapok kostolókat No és jól meghíztam . Nem titok a titka a KOR.


     

    előzmény:
    klára13 (74014)
    2019-03-01  21:16

Címlap

top