Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. március 2. 18:3174026.

    En nagyon szeretem a felkeszult idegenvezetoket, sok erdekeset tudnak ami nincs a brossuraban, konyvekben, lehet kerdezni is.


    Erdekesebb helyeken mindig befizetek a turakra.

    előzmény:
    csinomjank (74019)
    2019-03-02  07:49
  2. 2019. március 2. 18:2974025.

    De szep fotok! Anyukad meg el mert utazni 80 eves koraban olyan messzire?  Egy idosebb / 70 koruli / ismerosom aki eleg beteges volt mindig, / de meg el pedig 91 eves/ elment egy Jeruzsalemi tarsasutra, rohadt draga volt es egy pap vezette oket. Azt mondta hogy o igazan meg volt hatva hogy "Jezus" nyomaban jarhatott de o szinte nem latott semmit a varosbol mert egyik templomba be, a masikbol ki, egesz heten. Mindenutt egy ima/ kepzelem hogy a pap is hogy unhatta/, utana megint egy vallasi helyre, azonkivul a pap meg este a hotelben is megimadkoztatta oket, hehehe, ha mar olyan sokat kertek a reszvetelert, valamit nyujtani kellett, utana meg beszamoltattak oket odahaza a templomukban hogy mit lattak. Azt mondta soha tobbet ilyenen nem vesz reszt, vagyis legjobb maga ha utazik az ember ilyen helyekre vagy a csaladdal ahol maguk hatarozzak meg hogy mit akarnak latni. Nagy elmenyt vart pedig tole mert nagyon vallasos de igy sikerult.


    55 eves hazassagi evfordulo? Gratulalok. Az szep, nekunk iden 47-ik lesz. Valahogy nem is tunik olyan reginek, szinte tegnap volt,  rohan az ido.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74004)
    2019-03-01  05:57
  3. 2019. március 2. 17:3474024.

    Kar hogy nem fested a hajadat, lattam egyszer fotot rolad szoke hajjal odakinnt egy kerti asztalnal, hat igen jol neztel ki vele, nem csodalom ha a csalad reklamal.


    Egyebkent egyszer trefasan megemlitettem a csaladnak hogy elegem van a hajfestesbol, meg kene nezni hogy hogy all az osz. Hogy mekkora tiltakozast csaptak!


    Itt is az a jelenseg hogy a regi koltseges dolgokat ma mar fillerekert aruljak. Ez a gyujtes manapsag olyan dolog hogy az ember maganak gyujt mert a leszarmazottak csak a legritkabban veszik at a gyujtemenyt mert oket nem erdekli, mashoz vonzodnak. Igy aztan lehet gondolkodni hogy kire is hagyja az ember ha a csalad nem ertekeli? Pedig mennyi minden szepseg van amiben el lehet gyonyorkodni. A pozitivum az viszont az hogy manapsag mindenki gyujt valamit...

    előzmény:
    klára13 (74015)
    2019-03-02  00:03
  4. 2019. március 2. 16:4874023.

    Na, nagyonis jol nezel ki a 78 hoz kepest, a barna hajjal plane. Kivancsi leszek hogy en hogy fogok kinezni 8 ev mulva, hat, nincsenek nagy illuzioim. Tul sok a  8 ev.


    En a ferjem hajat festettem egeszen tavalyig mar vagy 15 even at de beleuntam mert kozben folyton nyekergett hogy belemegy a festek a szemebe meg ez meg az, vegul kozoltem vele hogy eleg idos vagy mar az osz hajhoz, hagyjuk csak ugy meg. Azonnal idosnek latszott, hehehe...


    Egyebkent minden hajfestes utan mint egy hiu kakadu nezegette magat a tukorben, tetszett neki.


    Amikor eloszor vetettem fel a hajfestes kerdest hogy te is haladhatsz a divattal ilyen teren nem csak en, azonkivul hogy huzodozott hogy en minden hulyesegre raveszem nagyon tetszett neki a vegeredmeny. Ugy ment be dolgozni hogy mit is fognak szolni a munkatarsak? Mondtam neki hogy a szemedbe semmit, tapintatosan ugy csinalnak mintha nem lattak volna, itt nem szokas eszrevenni dolgokat. Megbeszelni meg fogjak majd a hatad mogott. Nem is szoltak semmit. Viszont!


    Ra egy-ket hetre a hasonlo koru vallalat tulajdonos fonoke befestett hajjal jott be, / szerintem a felesegevel megtanacskoztak hogy L. milyen fiatalosan nez ki igy es hogy a biznisznek is jot tenne ha o is hasonloan nezne ki  a targyalasok alatt tehat meg kell fiatalodni.


    A pasas azota is festi, hihihi. A tobbiek nem mert azok joval fiatalabbak voltak, meg ilyenre nem volt szukseg.


    A fogaszom egy oszhaju 60 folotti ferfi, az egyik alkalommal olyan barnas, homokszin hajjal fogadott, jo ha negyvennek nezett ki, igen-igen, nem illik eszrevenni de nem tudtam megallni hogy elnezeseket kero bevezetes utan ne mondjam meg neki hogy milyen atok jol nez ki, valami fantasztikusan.


    Szerenykedve, pirulgatva  tapogatta meg a hajat es mondta hogy a felesege beszel ra, o is csinalta, es hogy o is latja hogy milyen jol all, koszonte a dicseretet, latszott rajta hogy igen jolesik neki. Valoszinu ott is nemi tiltakozas elozhette meg.


    Miert is ne neznenek jol ki a ferfiak is ha idosodnek mar. Keves olyan szerencses van aki nem oszul meg...

    előzmény:
    szizsuzsóka (74004)
    2019-03-01  05:57
  5. 2019. március 2. 16:4574022.

      Tökéletesen megértelek, Zsuzsóka. Csak, hogy többször említetted már ezt a helyzetet, azt hittem, komoly hiányérzeted van. Pedig csak kicsi, mert nagyjából kielégítenek a filmes látogatások. Engemet pedig, nyilván igénytelenebb vagyok, tökéletesen. Sőt gyönyörrel állapítom meg, hogy az előbb még Szibériában jártam, aztán Velencében és így tovább. Na és a találkozások! Most a híres családokat sújtó átokról van egy sorozat. Életüket, viszonyaikat mutatja be, na és a szerencsétlenségeket, amelyek érték őket. Nem balsorsuk érdekel, hanem mindaz, ami ezt megelőzte. A vagyonhajhászás, a szeretetlenség a fő ok gyakran. De van, hogy vétlenek, csak úgy rájuk talál a szerencsétlenség. Bár életmódjuk talán ilyenkor is ludas. Mert hát, aki nem vezeti repülőgépét, nincs neki, az nem is esik le vele.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74018)
    2019-03-02  06:35
  6. 2019. március 2. 16:3274021.

     Janka, ismerem ezt az érzést, amikor hirtelen megcsömörlünk a várostól és menekülőre fogjuk. Budapesttel szintén így szoktam lenni: eltervezem, mi mindent teszek, mert be kell mennem a fővárosba, aztán, ahogy azt elintéztem, már menekülök is ki a tömegből.
       Volt egy rokonom, aki nagy híve volt a villám-városnézésnek. Nagyon aranyos volt, végigszáguldott Rómán, nevezetességtől nevezetességig, egy-egy pillantást vethettünk a Haza oltárára és a többire, s amikor fejünk fölött elberregett egy helikopter, sóvárogva mondta: ez az igaz, onnét föntről nézni a várost.
       Manapság nekem is kielégítő élmény a tévében látni a városokról a részletgazdag remek filmeket, legfeljebb az jut eszembe, hogy de jó, hogy nem én mászom a romokhoz a hegyoldalt!

    előzmény:
    csinomjank (74019)
    2019-03-02  07:49
  7. 2019. március 2. 10:1674020.

    Kaptam, küldöm szeretettel:











    Édes okoskodások

    1./ Egyszer a falusiak úgy döntöttek, hogy esőért imádkoznak. Másnap összegyűlt az összes ember, de csak egy fiú jött esernyővel. Ez a HIT.

    2./ Amikor a levegőbe dobod a
    kisbabákat, nevetnek, mert tudják,
    hogy el fogod kapni őket. Ez a BIZALOM.
     




    3./ Minden este, mikor ágyba megyünk,
    semmi biztosítékunk nincs arra, hogy másnap reggel még életben leszünk, de azért beállítjuk a vekkert, hogy felkeltsen bennünket. Ez a REMÉNY.
     




    4./ Nagy dolgokat tervezünk másnapra,
    annak ellenére, hogy semmi fogalmunk sincs a jövőről. Ez a MAGABIZTOSSÁG.

    5./ Látjuk, hogy a világ veszélyben van, de azért házasságokat kötünk és gyermekeket vállalunk. Ez a SZERELEM.

    6./ Egy idős férfi pólóján a következő felirat volt: Nem 80 éves
    vagyok, hanem egy édes 16 éves, 64 évnyi tapasztalattal. Ez a HOZZÁÁLLÁS.

    Legyen szép a napotok, és éljétek az életet a hat kis történet szerint! 











     


     







     
     


     

  8. 2019. március 2. 07:4974019.

    Nekem tetszene az ilyen europai korut . Ezeknek a lenyege nem a varos reszletes megismerese - hanem a hangulat beszippantasa .


    Most februarban  volt  negy ures oram . A fogtechnikusnal tenyleg csak egy orat kellett varnom ,ahogy hirdette  es a lanyom  munkaidejebol meg negy ora volt .


    Igy hat elmentem ebbe az etkezdebe  . Ettem egy jo kacsamajat vegyes korettel . Aztan elhataroztam  , hogy elsetalok a koruttol a Duna partig . Nagyon jo volt - megcsodaltam a kis utcak epiteszeti bajait  - sokfele ettermeit ,kavezoit .Kiertem a Dunara felszalltam a kettes villamosra . Elertem a  regi lakhelyemet - nezegettem a kapucsengot - de sajnos senkit nem ismertem mar .


    Ittam meg egy kapucsinot valahol es ettem egy dietas sutit .


    Aztan hirtelen elegem lett az egeszbol . Jo volt , szep volt - ennyi . Masnap reggel visszautaztam anyamhoz .


    _______________


       Egy szokvanyos idegenvezetos varosnezes , lehet , hogy el is veheti a turista kedvet . En pl  . annyira nem szerettem Pecset / osztalykirandulasokon mindig tuzo napon kellett kivarni az idegenvezeto ertekezeseit a domrol , a sirokrol . Nem szerettem meg a varost ,amig nem kaptam pesti munkahelyemtol egy nyaralast a hegyoldalon levo villaba .  Naponta lejartunk a csaladommal  a varosba  , felfedeztuk lassacskan azokat a helyeket ,amiktol szimpatikus lett a varos  - es az is maradt eddig .


     

    előzmény:
    klára13 (74013)
    2019-03-01  21:11
  9. 2019. március 2. 06:3574018.

    Klárám ! Többször utaztam egyedül, főleg szakmai utakra . Meguntam, hogy mindig idegenekkel kerülök egy szobába.No és szorongjak férjem miatt ??? Annyit nem ér az egész .Nézem a tévében az utazós műsorokat , az kárpótol.

    előzmény:
    klára13 (74013)
    2019-03-01  21:11
  10. 2019. március 2. 06:3274017.

    Magdikám ! Nem a túl éles szem a hiba , hanem a túl kritikus látásmód. Főleg túl önkritikus . Hiába Te is szűz vagy .

    előzmény:
    Kusza (74012)
    2019-03-01  20:47
  11. 2019. március 2. 06:3074016.

    Zsuzsikám ! Igen, szép családom van . Mindig sok gyereket szerettem volna, de nem vállalhattam. Szorongásaink többnyire gyermekkorunkban alakulnak ki, leginkább környezeti hatásra . Nálad az a pár év szerencsés volt, mert a legszorongósabb évek mlg nem jutottak el Hozzád. Nálam sem akkor jelentkeztek, hanem már felnőtt korban és főleg a második félidőben . Vagy inkább a 3. harmadban ?

    előzmény:
    Zsumi45 (74008)
    2019-03-01  10:53
  12. 2019. március 2. 00:0374015.

       Zsuzsa, egy kis hegyipír, ez az, tényleg csodára képes.
       Minthogy nem vágyom csodára, néhány éve abbahagytam hajam festését is. Fiam ezt a mai napig nem fogadta el. Én azonban kedvelem fehér kontyikámat, ahogy Benike mondta kicsiként. Akkoriban nem volt fehér. Azért kicsikét csalok, van egy flakon valami, ami az ezüst színű hajat permetezve fehéret készít belőle. Ily módon hófehér fejem van. Kedvelem.
       Zsuzsa, szívesen nézegetem a Vaterát, és itthon még a Galéria Savariat, jó látni, mi mindent kínálnak eladásra. S hogy ami valamikor megfizethetetlen volt, az mára filléreket ér. Pl. a csiszolt ólomkristály. Egyáltalán, sok régiség van eladó, sok olcsón. Szerencsére ma már nem gyűjtök semmit. A Catavikit is szoktam nézegetni, ott egyszer elcsábultam, vásároltam. Többé nem teszem. Amire megöregedtem, mindenből túl sok van. Négyszemélyes háztartásból lett egyszemélyes.

    előzmény:
    leiw (73999)
    2019-03-01  01:19
  13. 2019. március 1. 21:1674014.

      Mindig mondom, hogy az öregség ajándéka a romló szem. Hülyének tartanak ilyenkor. Pedig hát az apró szépséghibák elrejtőzése nagy kegy az élettől. Évtizedeket fiatalít!
       Percig se búsulj! Nagyon csinos, kedves nagymama vagy!

    előzmény:
    Kusza (74012)
    2019-03-01  20:47
  14. 2019. március 1. 21:1174013.

       Zsuzsa, bizony, jó az informatikus a háznál. Analfabétaként nyüstölöm gépemet, mindig frászban vagyok, vajon most irtom-e ki az nlc-t, mint tettem egyszer? Most visszatelepítettem két pénzért vett vírusölőmet, amiket egyszer az nlc megmentése végett kiirtottam. Úgy tűnik, nincs vész. Remélem, tényleg nincs.
       Kár, hogy arra sem visz rá a lélek, Zsuzsa, hogy háromnapos programokra vállalkozz. Férjed két magányos estét elviselne talán gond nélkül, és a te vágyad is teljesülne. Három napba beleférne egy-egy európai célpont. Igazi élmény lehetne.
       Most szokásos - mint megtudtam  - 1-1 napot tölteni valahol, és tovább menni. Pl. leszállnak Berlinben, megisznak egy korsósört kitűnő ebéd kíséretében, aztán már repülnek is tovább Bécsbe vagy Prágába. Egy nap Budapesten, aztán jöhet Róma. Furcsa, mert szokatlan, de hát nem vagyunk egyformák az élvezetek terén sem. Nekem kissé gyermetegnek tűnik az ilyen európai körút.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74006)
    2019-03-01  06:10
  15. 2019. március 1. 20:4774012.

    Köszönöm Klára!


    Most, hogy újból éles látásom lett, a közeli tükröt kerülni fogom, túl élesben láttam az arcom.

    előzmény:
    klára13 (74011)
    2019-03-01  15:17
  16. 2019. március 1. 15:1774011.

      Gratulálok, Magdikám! Te aztán kifogsz az időn! Bármit rombol, te fölé kerekedsz!

    előzmény:
    Kusza (74009)
    2019-03-01  14:15
  17. 2019. március 1. 15:1574010.

      Nagyon igazuk volt, amikor a családok elmentek egy fényképészhez, és fényképezkedtek. Jól megrendezett képek születtek, remek felvételek. Mint édesanyád családjáról. Kedves, szép kép, és szinte hihetetlen, hogy az idős eltávozottat kisgyermekként láthatjuk.
      Nagyon erős asszony volt édesanyád, megtartani bírt a szörnyű körülmények között, téged. Aztán ez az erő benned folytatódott: teljes sikerre vitted életedet sok harc, sok küzdelem árán.
      A napokban láttam filmet 1945-ból a földig rombolt Európáról. A békekötés után 40 millió ember járta az utakat, igyekezett hazafelé. Megdöbbentő volt, és legalább ilyen megdöbbentő a ti személyes küzdelmetek.

    előzmény:
    Zsumi45 (73997)
    2019-02-28  19:25
  18. 2019. március 1. 14:1574009.

    Szervusztok!
    Túl vagyok a másodlagos szürke-hályog műtéten, most csak a balt csinálták az volt a rosszabb, majd egy rövid idő után a másikat is megcsinálják. Hál Istennek szép tisztán látok vele.





     


     






     






     



  19. 2019. március 1. 10:5374008.

    Zsuzsám! Mindhárom kép nagyon szép, nyugalom és szeretet tükröződik rajtuk. Sok kinccsel kárpótolt a Teremtő, a küzdelmekért és a másokért hozott áldozatért. Sándor és a fiaid büszkén tekinthetnek erre a családi képre, mint ahogy Te is. 


    Kívánom hogy a Pilis és a kezetek munkájával megteremtett szűkebb környezet ne csak munkát, hanem felüdülést is adjon, ha végig tekintesz rajta. 


    Én is nagyon szerettem utazni, világot látni, amíg együtt mehettünk. Kevésre futotta időnkből, pénzünkből. A társas utazásokat, nagyobb város nézéseket a lábam nem bírta. Már beérem a TV adta látnivalókkal- szerencsére esténként gazdag választék van belőle. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (74004)
    2019-03-01  05:57
  20. 2019. március 1. 10:3574007.

    Zsuzsám, teljesen megértem, hogy szüleid érzelem világa ekkora hatást gyakorolt Rád. A vidéki csendes kisvárosban nagyon zárkózottan , félelemben éltünk, én még kicsi voltam, inkább elbeszéléseikből van képem arról az időről. Legjobban édesanyám hiányzott, 1950 előtt csak hat hetente tudott hazajönni. Utána már vasárnaponként láthattam, mert közelebb kapott munkát.


    Nagypapám hordott Budapestre, ahol 1952-ben, 7 évesen operáltak először. Addig sokat voltam gipszben. Szegeden mindkét Tisza hidat lebombázták,most találtam egy képet a pontonhídról, amiről vannak emlékeim. Makóról Újszegedig, majd Szeged Nagyállomásról Bp.-re személyvonattal utaztunk , közben ezen a hídon ponyvás teherautóval vitték át az utasokat. A résen kukucskáltam a hajnali sötétségben, ott locsogott a víz és nagyon imbolygott minden. Este ugyanez visszafelé. A nehéz gipsszel cipelt Nagyapa, s a zsúfolt vonaton sem tudott lefektetni, ölben kellett tartson....

    előzmény:
    szizsuzsóka (74006)
    2019-03-01  06:10
  21. 2019. március 1. 06:1074006.

    Zsuzsikám ! A Te életed, kiegyensúlyozott , kedves személyiséged a példa arra, hogy mit jelent a szeretet.Az a teljesen odaadó nagyszülői szeretet, melyet kaptál. Engem is szerettek, de a szülők szorongása a háborús években , majd a rákosi korszakban rányomja bélyegét személyiségemre. Amíg nekem is " harcolnom " kellett családomért , nem értem rá magammal törődni. Megnőttek, elmentek ( már az unokák is ), és nagy űr maradt . Különösen, hogy a munkát is abbahagytam . Mindig másokat helyeztem magam elé,most nem  igazán tudok mit kezdeni magammal No, de a kertek, befőzés , lakás lefoglalnak,  így cendben morzsolgatom napjaim. Elmehetnék, utazhatnék, de férjem nem akar, így inkább  vele maradok. 

    előzmény:
    Zsumi45 (73991)
    2019-02-28  17:04
  22. 2019. március 1. 06:0074005.

    Zsuzsám ! Informatikus le tudja menteni a gép adatait, így csre esetén az új gépre áttehetik. Nekem könnyen nagy a szám, mert 4 informatikus van a családban .

    előzmény:
    leiw (74000)
    2019-03-01  01:45
  23. 2019. március 1. 05:5774004.

    Jól bírjátok Magatokat . Férjeddel egyidösek vagyunk, és is szeptemberben töltöm a 78-at .Festem a hajam, mert nagyon korán őszültem .Apukám halála után, 18 éves korban kezdtem el. Mikor 2. fiamat szültem a nőgyógyász mondta, kezdjem el a hajfestést Ez különösen indokolt volt, mert férjemnek nem volt kb 70 éves koráig ősz hajszála.  Ez a kép tavaly készült, a 80. születésnapon. Nem tudok fényképezni ( nem is érdekel ), de anyukámról egy csodáa képet készítettem 80 éves korában Jeruzsálemen , halála előtt 2 hónappal. Régi filmes géppel és a szívemmel. Egy családi kpép az 50. házassági évfordulónkról. Az idén az 55. következik.

    előzmény:
    leiw (73999)
    2019-03-01  01:19
  24. 2019. március 1. 02:4874003.

    Szep csalad, kedves latvany  ahogy osszebujnak.

    előzmény:
    Zsumi45 (73997)
    2019-02-28  19:25
  25. 2019. március 1. 01:5574002.

    Na, ez tenyleg remtortenet, terhesen atelni ilyesmit, nem az a csoda hogy ilyen kicsi sullyal szulettel hanem hogy megmaradt a terhessege. Meg az hogy fel tudtal noni ilyen kicsi sullyal. Nem is csodalom hogy nem birta a haborus filmeket, jaj, meg olvasni is rossz. Az hiszem nekunk egy szavunk sem lehet.

    előzmény:
    Zsumi45 (73991)
    2019-02-28  17:04

Címlap

top