Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. február 4. 09:3773751.

    Marika, mikor hogy sikerül. El árulom, nem most sütöttem, de általában így néz ki.

    előzmény:
    jara (73750)
    2019-02-04  09:25
  2. 2019. február 4. 09:2573750.

    Magdika,  a Te fánkod szalagos lesz?  Mert ha nem, mondhatnánk, hogy a szűz fánkra nem kell pántlika.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73749)
    2019-02-04  05:46
  3. 2019. február 4. 05:4673749.

    Marika ! Ne bánkódj . Az én fánkom sem szokott szalagos lenni. Ezt én úgy oldottam meg, hogy nem sütök. Ilyenkor farsangkor forgácsfánkot sütök. Az mindig sikerül , és nem árulnak minden sütödében . Gondolom , azért gyorsan elfogyott szalag nélkül is. A sok fehérjét félreteszem fagyasztóba , és vagy piskótához, vagy püspökkenyérhez használom fel. A tojások sárgáját 1 evőkanál oliva olajjal helyettesítem

    előzmény:
    jara (73747)
    2019-02-03  20:10
  4. 2019. február 4. 05:3973748.

    Az ízőrzőket én is szoktam néha nézni. Most az M5 világ madártávlatból műsora a kedvencem . Több részét már láttam az Ózon Network adásain. . Szerettem , (főleg szerettem volna ) utazni, de sem időm, sem pénzem nem volt hozzá. Így sok szépet láthatok.


    Borbás Marcsit is nézem néha. Nekem csak az bajom vele , mint az öreg székelynek vízilóval. Az mondta , az olyan rusnya állat, hogy olyan talán nincs es .No ez a hölgy pedig annyira kedves , közvetlen , hogy olyan talán nincs is.


     


     


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73746)
    2019-02-03  18:38
  5. 2019. február 3. 20:1073747.

    Nem Borbás, de Marcsi (én) is úgy döntött, hogy fánkot süt. Tegnap alkottam, szépen megkelt. Sütöttem és kerestem a szalagot, de nem lett. Illetve lett, de nekem barna színű. Elemezgettem, mi lehet az oka, de mire tüzetesen átvizsgáltam volna elfogyott. Lehet, hogy több levegőt kellett volna bele dagasztanom kézzel, én géppel dagasztottam. Vagy a sütési idő volt hosszú, mert én mindent túlsütök, nehogy nyers maradjon.

    előzmény:
    Zsumi45 (73746)
    2019-02-03  18:38
  6. 2019. február 3. 18:3873746.

    Mostanában gyakran nézem Borbás Marcsi műsorait. Nemcsak a sütés-főzés okán, szeretem a kis települések nevezetességeit, emlékhelyek bemutatását. Hagyomány őrzőket, kertek és feldolgozó kisüzemek szorgos munkáját is örömmel látom.


    A tegnapi felvidéki útján sok finom túrós , juhtúrós kelt tésztát sütöttek. Kedvet kaptam, s ma el is készítettem egy tepsi krumplis- juhtúrós lepényt. Tartottam tőle, hogy nem jegyeztem meg pontosan a receptet, de nagyon finom lett, a gyerekek szerint is.  Minden volt itthon hozzá, mert épp körözöttet terveztem keverni.


    Ma különféle kalácsokat készítettek, kedvet is kaptam a mákos bubkához. Jövő vasárnap biztosan megsütöm! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (73744)
    2019-02-03  06:33
  7. 2019. február 3. 06:3673745.

    Ne izgulj Magdikám ! Megéri várni. Nekem szemésznél derült ki első műtétemkor , hogy alig láttam a bal szememmel. Volt látászavarom, de a számítógépre és a fáradtságra fogtam . No és nem értem rá vele foglalkozni .

    előzmény:
    Kusza (73742)
    2019-02-02  08:45
  8. 2019. február 3. 06:3373744.

    Tegnap kinn voltak fiamék. Ádámmal együtt kérésemre kicserélték a lenti " dolgozó szobában " levő heverőt az enyémmel a hálószobából. A lenti már kissé megfakult, a hálónkban állandóan be van vetve, így teljesen ép, szép. Mivel itt számítógépezünk, irkálunk , nem mindegy ,


    A létrán és is bizonytalan vagyok, ezért azt többnyire hagyom Marikának. Kivéve a beépített szekrények takarítását , átcsoportosítást tavasszal ősszel .Ez a felfelé tekintés után fellépő bizonytalanság típusos időskori szédülés, nálam is jelentkezik .

    előzmény:
    Zsumi45 (73741)
    2019-02-02  08:22
  9. 2019. február 3. 06:2773743.

    Kedves belopakodó ! Nincs szükségünk semmilyen hamis dokumentumra . Rossz helyen jár

  10. 2019. február 2. 08:4573742.







    Mára volt időpontom a szemműtétre, de elhalasztották egy hónappal, mert valami probléma van a gépekkel, javítani kell. Azt mondta az orvos, hogy ez egy pár másodperces lézeres beavatkozás lesz. Már várom, hogy megcsinálják, mert nem olyan tiszta a látásom.


     







     






     



  11. 2019. február 2. 08:2273741.

    Zsuzsám, portalanítani, felmosni magam szoktam, de létrán megszédülök, ha felfelé nyúlkálok. A pici lakással el kellene bírnom, de épp a helyhiány miatt szinte minden bútor fal mellé van állítva. A fotelokat, asztalokat sem tudom emelgetni. 5-6 hetente hívom Emikét, ilyenkor mosógépet, tűzhelyt, hűtőt is kimozdítjuk. Szőnyegeket, plédeket levisszük kirázni. (No, ezt nem szereti a csuklóm.)


    Az épület mögötti füves térre nemrég sportszereket telepítettek, megszüntették a poroló állványt, kevesen és ritkán használták. Ott estefelé bandáznak a fiatalok, délelőtt nem zavaró, ha munkálkodunk. Sajnos a 10 emelet állandó árnyékot vet, kiülni csak a kánikulában érdemes, pedig vannak padok is. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (73740)
    2019-02-02  06:05
  12. 2019. február 2. 06:0573740.

    Zsuzsikám ! Én is mindig együtt dolgozom Marikával. Bár ő pontosan tudja mit kell csinálni, és alaposabb,mint én, de nekem is jut a munkából. Pedig csak a földszinti lakórészt takarítjuk. De az élet itt zajlik, fenn csak alszunk . A hálószobánkat havonta 1x alaposan kiporszívózom, közben csak akkor , ha valami miatt szükséges. A bútorok elhúzogatása nálunk ritka, mert nagy darabok, csak az ágyakat tudjuk nagytakarításkor elhúzni.

    előzmény:
    Zsumi45 (73736)
    2019-02-01  20:49
  13. 2019. február 1. 20:5873739.

    Zsuzsa szerintem korai még a muskátlikat bontogatni.

    előzmény:
    Zsumi45 (73736)
    2019-02-01  20:49
  14. 2019. február 1. 20:5173738.

    Most miért jön át 2x ?

    előzmény:
    Zsumi45 (73737)
    2019-02-01  20:49
  15. 2019. február 1. 20:4973737.

    Nagyon eredményesek voltunk ma, együtt a segítségemmel. Talpon voltam vele 5 órán át, de a nehezét ő csinálta.


    Már tegnap előkészítettem a terepet, amit tudtam, elhúzogattam a fal mellől. Mindig vannak ügyetlenségeim, most is volt leborult virágcserép, de legalább átültettem, épp időszerű volt.


    Délután ledőltem, picit el is aludtam, de jó volt a friss, tiszta illatra ébredni. Az étkező szőnyegét is kitisztítottuk, tavasszal a többi is sorra kerül.


    Az elkövetkező melegedést felhasználom az erkély rendbetételére, muskátlikat kibontom, megmetszem. Szigorúan kisszékről, bár onnan felkelni sem könnyű. A sikerélmény majd kárpótol. Ha nagyobb fagyot jósolnak, majd újra bebugyolálom a ládákat.


    (Előfordulhat, hogy halogatom...)

  16. 2019. február 1. 20:4973736.

    Nagyon eredményesek voltunk ma, együtt a segítségemmel. Talpon voltam vele 5 órán át, de a nehezét ő csinálta.


    Már tegnap előkészítettem a terepet, amit tudtam, elhúzogattam a fal mellől. Mindig vannak ügyetlenségeim, most is volt leborult virágcserép, de legalább átültettem, épp időszerű volt.


    Délután ledőltem, picit el is aludtam, de jó volt a friss, tiszta illatra ébredni. Az étkező szőnyegét is kitisztítottuk, tavasszal a többi is sorra kerül.


    Az elkövetkező melegedést felhasználom az erkély rendbetételére, muskátlikat kibontom, megmetszem. Szigorúan kisszékről, bár onnan felkelni sem könnyű. A sikerélmény majd kárpótol. Ha nagyobb fagyot jósolnak, majd újra bebugyolálom a ládákat.


    (Előfordulhat, hogy halogatom...)

  17. 2019. február 1. 06:2773735.

    Nagyanyáink sok akkor nagyon hasznos gyakorlati ismerettel rendelkeztek. Sajnos ezek nagy része a mai világ robbanó változásai miatt már nem állják meg a helyüket. A robbanóban benne van az a sok légszennyeződés is , melyet részben  a robbanómotorok elterjedése okozott, és a felgyorsult világ számos egyéb szennyeződései. Mikor a faluba költöztem itt 5-6 autó volt, 5-6 telefon . A házakban egy szobát fűtöttek , abban gyakran 6-8 ember lakott.Azután keserves munkával, nagyobb részt önerőből megépítettük a 4-5 szobás házakat, melyben a család jól elfért . A gyerekek felnőttek , házasodtak elköltöztek .A házakban maradtak a szülők, esetleg özvegyek.  Mi olyan nagy erőbefektetéssel, spórolással építettük meg házainkat, hogy legtöbbünk nem akar elköltözni . Kevésbé vagyunk mobilisak , mint a demokráciában élő , felnövő nemzedékek. Így fűtjük a nagy házakat. ( mi nem , mert tervezéssel szabályozta férjem az egyes helyiségek fűtését )De így is a légszennyeződés lényegesen emelkedett . Városokban még inkább .

    előzmény:
    Sheriff-2 (73733)
    2019-01-31  15:56
  18. 2019. január 31. 16:2273734.

    Úgy tudom, a hó megköt sok szennyeződést a levegőből, s a jégcsap hóolvadáskor újrafagyott víz. Nagymamaként én is félteném az unokámat, ha nyalogatná a háztetőn lógó jégcsapot. A csatornán lefolyó esővíz is elvileg desztillált, de jócskán szennyeződhet a tetőn végig folyva. - Öntözésre kiváló, mert lágy, a galambtrágya külön hasznos benne... 



    Februárban szoktuk megmetszeni a teleltetett muskátlit, s kitenni a védett déli erkélyre. A klímaváltozás miatt egyre kockázatosabb a márciusban visszatérő tél miatt.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (73733)
    2019-01-31  15:56
  19. 2019. január 31. 15:5673733.

    Utólag gondolkodva a jégcsap-vize tiszta,mivel a levegőben lévő pára fagy meg,ami pedig desztillált vízből származik.


    A régieknek a felűletén lehetséges szennyeződés.Persze lehet szennyeződés rétegekben is,az biztos hogy Nagymamáink sokkal jobban tudták azokat a dolgokat gyakorlatból.

    előzmény:
    Zsumi45 (73731)
    2019-01-31  15:46
  20. 2019. január 31. 15:4873732.

    A nagytócsában a víz mellettünk meleg,a legmélyebb pontja kb.300 méter mély,ezért a keleti szél sokkal melegebb mint a nyugati.


    Ezt kihasználva nyáron a szélében fogjuk a hatalmas halakat,amikor a víz hőmérséklete arra kedvező,tehát nem kell bemenni kilométereket.

  21. 2019. január 31. 15:4673731.

    Együttérzésem Kedves Sheriff! Olvastuk, hogy Polar Vortex okozza É-Amerikában a szokatlan hideget.


     https://www.nytimes.com/interactive/2019/01/30/science/po lar-vortex-extreme-cold.html?fbclid=IwAR0m443ufTUKmpH6JyUyu7 U4KKd9BZ3LCmC47HXSIRuRGcnjRvrlFpM31eo


    Jégcsapot én is szopogattam, hazafelé az iskolából. Jól meg is dorgált nagymamám, nemcsak a torokgyulladástól, hanem mindenféle fertőzéstől féltve. A töltésre jártunk szánkózni- mivel még domb sem volt a közelünkben, s átázva, vörösre "fagyva" sötétedés után értünk haza. A megfázásokra nem emlékszem. Annál élesebben a kanyaróra, szamárköhögésre és egyéb-ma már nem létező fertőző betegségeinkre. Nagymamámhoz került minden unokatestvér, ahogy sorban elkaptuk egymástól.

    előzmény:
    Sheriff-2 (73721)
    2019-01-31  13:24
  22. 2019. január 31. 15:2773730.

    Mint ahogyan a beszélgetésetekből kiderűl,az időjárást nagyon sokminden befolyásolja.


    Pl.én itt élek,Brookfield, WI (53005) 10-Day Weather Forecast - The Weather Channel | Weather.com


    amiből kiderűl hogy ma renkívűli hideg van,de Hétfőn már sokkal melegebb lesz,olyan plussz 12.


    Nálunk az egyik legnagyobb édesvízű tó,is befolyásolja.


    Mi a tó nyugati oldalán vagyunk,a nyugati szél hideg,a keleti sokkal melegebb.


    Amikor Albuquerque-ban vagyok a Sandia Crest oldalán,amikor elkezd sütni a nap,a völgyben melegedő hőáramlat lefelől felfelé szelet keltkeztet,teljesen főggetlenűl minden mástól.


    Néha zuhog az eső nálam,felhívom az egyik jó barátomat aki délnyugatra lakik tőlem 12 km.-el,és kérdezem hogy esik-e nagyon,azt kérdezi, "bolond vagy,miről beszélsz?". Itt süt a nap.Utána megbeszéljük.....

    előzmény:
    klára13 (73727)
    2019-01-31  14:57
  23. 2019. január 31. 15:0473729.

      Nagyon "reális" elképzelésed van a túlvilágról Zsuzsa. Ilyesmi elfogadható.
      Nekem az igazságtalan, hogy az ember kisajátította a lélek lehetőségét. Ha nekünk van, akkor minden élőlénynek van. Így gondolom.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73725)
    2019-01-31  14:33
  24. 2019. január 31. 15:0073728.

      Javulást kívánok, Zsuzsóka. Kérlek, legyél türelmes és maradj ágyban. Hiszen te tudod, mi származhat egy elhanyagolt vírusfertőzésből.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73724)
    2019-01-31  14:22
  25. 2019. január 31. 14:5773727.

      Sheriff, mint olvasom, tévedés áldozatai vagytok. A fogcsikorgató hideg eltévesztette a házszámot:


    Az Országos Meteorológiai Szolgálat (NWS) szerint a rendkívüli hideg egész héten kitart, az Északi-sark felől érkezett hideghullám miatt. A meteorológusok szerint ez a hideg levegő „normális körülmények” között az Északi-sark körül forog, de ezúttal déli irányba fordult és az Egyesült Államokba ért.


       Örülhetünk, hogy nem hozzánk tévedett. Na de mindenkivel együtt érzek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (73723)
    2019-01-31  14:15

Címlap

top