Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. január 27. 08:3073676.

    Kívánok én is napos jó napot! Annak indul mifelénk.


    Likőr témában: Manapság nem érdemes boltban vásárolni, mert tele van műaromával, színezékkel és még mi minden állagjavítóval. Anyukám annak idején a zsúrozó ifjúságnak nagyon finom likőröket készített csökkentett alkohol tartalommal. Pár éve még én is- magunknak.


    Valóban, mennyire változik az ízlésünk és kedvelésünk a kor előre haladtával (?), vagy a társaság hiányában?.Régen a konyakot is ízlelgettük egy-egy römi partin, a pálinkát sose szerettem. Most egy-egy családi születésnap alkalmával a koccintás után megmarad az egyetlen palack bor fele (mutatván, mennyire nem fogyaszt a család). Még a jó félédes pezsgő csak-csak, bár abból is mindig itt van mellette az alkohol mentes.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73674)
    2019-01-27  06:32
  2. 2019. január 27. 06:3573675.

    Repűl az idő amikor szórakozunk,jól érezzük magunkat.Az a baj hogy akkor is amikor nem.


    Rövidesen megyek aludni,mert lassan éjfél van,a feleségem már pihen.


    Jó napot kivánok mindenkinek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73673)
    2019-01-27  06:29
  3. 2019. január 27. 06:3273674.

    Régen én is szerettem a likőrt, de már semmi töményet nem iszom.

    előzmény:
    klára13 (73668)
    2019-01-26  23:36
  4. 2019. január 27. 06:2973673.

    Azért oda csak véletlenül kerülhetett az ember. A villával szemben volt a Budai Gyermekkórház egyik épülete. Kollégám kihívott bennünket a teraszra , és mutatta, ahogy megjelentünk ott, kilépett egy férfi a házból . Az őr volt.


    Igen a pincében jól lehet inni, de utána ....Anyukám a füredi borforgalmi vállalatnál dolgozott.Esküvőnkre vett bort, mi mentünk érte. Volt nálunk látogatóban két német lány, akit az ott dolgozó fiúk jó szívvel kínálgattak.3 demizsonnal mentünk el. Mikor kijöttünk jól a fejünkbe szállt a dicsőség. Én keveset ittam . de a lányok mindent megkóstoltak. Végül én vittem a demizsonokat. Kettőt előrevittem, letettem . visszamentem a harmadikért , és vittem azt . Így 4-5 akcóval hazavittem a bort. Az út a vasút mellett ment. Mikor az egyik lány leguggolt pisilni, éppen jött a déli vonat . Nagy sikert aratott, a fiúk füttyögtek neki. Régen volt , júliusban lesz 55 éve.

    előzmény:
    Sheriff-2 (73671)
    2019-01-27  01:35
  5. 2019. január 27. 06:2573672.

    Mert mindíg tanulunk valami újat.


    Ma azt hallottam a rádióban,hogy naponta 5 perc nevetés ugyanolyan egészséges mint 20 perc futás.


    Reggel kimegyek a parkba,leülök az egyik padra,és röhögök azokon akik futnak.


    Futkostam én már éppen eleget.

  6. 2019. január 27. 01:3573671.

    Az '50-es évek végén még ott éltem,akkoriban kezdődött a Visontai bánya/erőmü,patakszabályozás volt az első munka a nagy gépeknek.Amikor töltött káposzta jut az eszembe,elsőnek az Abasári lakodalmak/búcsúk idején főzöttek,ami talán életem legfinomabbjai közé tartoznak.Rengeteg frissen sült réteseket szerettem süteménynek.


    Utána Budsapestre költöztem,talán nem is merem leírni,hogy milyen közel Kádár elvtárs szomszédságába.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73664)
    2019-01-26  06:12
  7. 2019. január 27. 00:5373670.

    Elég régen volt,nem vagyok benne biztos,de azt hiszem hogy a rizlinget szüreteltük később.Leginkább azért emlékszem rá,mert éjszaka préseltünk,és sokszor már nagyon hideg volt,téli kabátban voltunk.


    Az egyik nagybátyám borszakértő volt,(sok aranyérmet nyert)a minisztériumból jöttek borért,amikor "fontos-emberek"-nek kellett.Nagyon sokféle szőlő van arrafelé,a novát is későn szüretelték,valahogy November végén,December elején.


    De voltak nagyon sokkal korábban érők is,pl.csaba gyöngy(e),amit már Szeptember elején kóstolgattunk.Az ém apám is nagyon értett hozzá,amikor préseltünk mérte a cukor tartalmat,maligant mérőnek nevezték,és számolta/mondta hogy hány fokos bor lesz belőle,ami már alkohol tartalom.


    Télen segítettem oltani,vad alanyba,amit homokban csíráztattak.


    Érdekes dolgok,most is minha látnám,diót vagy almát ettek a borkóstoló előtt,pontosabban nem is ették meg,de azok után lehet legjobban érezni a bor "igazi"ízét.


    A bort sem itták meg mindíg,csak a nagyon kitűnőket.Felemelték szemmagasságba,megnézték milyen széles a szalag a tetején,egy kortyot a szájuk ba vettek,körbe lötykölték,és kiköpték.


    Erről jut eszembe életemben 2x voltam részeg,először gyerekkoromban.Lent voltunk a pincében,lopótökkel vettem ki a legjobb borból,ittam 2 decis pohárral,itatta magát mert sima volt mint az olaj,de mikor felmentem a melegbe össze csuklottam,elájultam,mert olyan erős volt......


    A második eset a bor már forrott, (erjedt),felmásztam az 5 hektoliteres hordó tetejére,jóóóóóól megszívtam mert szomjas voltam.Még édeskés volt,de már alkohol volt benne.....Akkor még nagyon más volt élet,forrásból hordtuk a vizet befonott korsóban,ha szomjas voltam csak neki hasaltam,forrásnál/folyónál,és ittam.Soha nem lettem beteg az miatt.

    előzmény:
    klára13 (73669)
    2019-01-26  23:55
  8. 2019. január 26. 23:5573669.

      A bort sem szomjúság ellen kell inni...
      Abasár nagyon híres borairól. Mindig gazdag falu volt, szorgalmas és sikeres szőlősgazdái révén.
      Tehát későn szüretelnek? Nem tudtam. Ez még nem jégbor, nem is aszú, de nagyon finom lehet. Majd egyszer megkóstolom. Nagyon nagy munka a szőlőművelés. A szüret is.
      Tokaj bortermelése nagyon megugrott. Néhány éve vásároltam egy üveg szamorodnit, ami korábban nagyon fincsi édes itóka volt. Hát, ez olyan rossz volt, majdnem ihatatlan.

    előzmény:
    Sheriff-2 (73659)
    2019-01-25  23:20
  9. 2019. január 26. 23:3673668.

      Réges-régi kedves barátomnak volt sztorija:


      Kollégái bekopogtak irodájába, és hívták: Megyünk le inni, jössz velünk? - Köszönöm, nem vagyok szomjas. Hetekig derültek válaszán, hiszen alkoholt általában nem szomjúság ellen szokás inni.
      Kedvenc italom a likőr. De sosincs, mert nem vásárolok. Hiszen rögtön elszopogatnám, akkor meg minek. Nagyon drága édesség.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73663)
    2019-01-26  05:53
  10. 2019. január 26. 13:4373667.

    Sziasztok!


    Ha szeretnétek egy kis plusz pénzt keresni az interneten akkor tudok nektek ajánlani 2 NAGYON JÓ KÉRDŐÍVES oldalt.


    Kérdőívek kitöltéséért fizet mind a 2 oldal.


    1.(ez az oldal kérdőívek kitöltéséért euroban fizet paypal vagy skrill számládra) https://panel.marketagent.com/Register/Account /hu-HU?RefUID=839193


    2.(ez az oldal dollárban fizet skrill számládra napi 5-15 kérdőív van)https://www.clixsense.com/?12384076


    Évek óta keresek mind a két oldallal és havi szintű plusz jövedelmet biztosít.


    Paypal vagy skrill számládról könnyen át tudod utalni a pénzt a bankszámládra. 

  11. 2019. január 26. 12:5573666.

    Mai hír:


    http://www.promenad.hu/2019/01/26/a-v4-orszagai-fele-nyit -a-vasarhelyi-keramiaszimpozium/?fbclid=IwAR0OAlesCoCAe1Sq9x uvfgRX0d9zR6SXcp5f1Z4erznbn_67QVI5KdwhoHE


    Ezeknek az évenkénti Vásárhelyi Kerámia Szimpoziumoknak a magvát mi vetettük és öntözgettük még az 1980-as években. Eleinte étkészletekre és fali csempe dekorációra hirdetett pályázatokban való aktív közreműködéssel. Az Iparművészeti -Képzőművészeti Főiskolák végzősei és aktív iparművészek vettek részt, rajzaikkal, de a termékre való "felrakása" nem kis kihívás volt számunkra, anyag fejlesztők számára. Hiszen a pályázók az anyagokat, technológiát rendszerint nem ismerték, s bizony a papír sokmindent elbírt.  Később az ország minden tájáról visszajártak, hogy kis tételű (1kg-50kg.-ig) egyedi máz, massza, festék  igényüket kikeverjük, elkészítsük. Természetesen a gyárvezetők engedélyével, nyersanyag áron, amit a gyár pénztárába fizettek be. 


    Sok év kihagyással karolta fel a művésznő. Bizonyára hasonlóan működik ma is, 1-1 terméküket itt hagyva ma már nemzetközi kiállítások jönnek létre, s mint olvasható, bizonyos ideig a gyár eszközeit, anyagait szabadon használhatják. A műveket látva, anyag terén nincs változás, a forma és a művészi idea érvényesül. 


     

  12. 2019. január 26. 10:5273665.

    Tamkó Sirató Károly: A nagy természet


    De szép is a nagy természet,
    hol haldoklik, hol meg éled!
    Hóból víz lesz, vízből hó lesz...
    Más szavunk sem lehet erre:
    Így is jó lesz, úgy is jó lesz!


     


    Mára bizony megtréfált ez a nagy ingadozás: Reggel alig tudtam magamhoz térni. Remélem leolvad a kis piroskáról minden hó a mai melegfront hatására.


     


    A csapvíz a sok szigorú előírásnak eleget téve bizony szagos- ámbár már a klórozás tiltott. Van helyette más, ki tudja maradványa egészségesebb-e?


    17' karácsonyára kaptam vízszűrő kancsót, sokat kiszűr a csőrendszer töredékeiből, ízekből, szagokból, de legnagyobb előnye, nincs cipelés és nincs pillepalack. Így biztos megiszom a napi 1,8-2 litert, s 3 havonta pontosan cserélem a szűrő betétet.


     

  13. 2019. január 26. 06:1273664.

    Férjem még az ötvenes évek végén volt Abasáron az egyetemi zenekarral Egy éjszakát is ott töltöttek, nagyon kedvesek voltak az emberek, és kínálgatták őket jó ételekkel, borokkal .

    előzmény:
    Sheriff-2 (73659)
    2019-01-25  23:20
  14. 2019. január 26. 05:5373663.

    Így van Klára ! Én is szeretem a pezsgőt, de a félszárazat . Nem szomjoltásra, hanem lazulásra . Végül is azért hozta ki Noé a bárkából , hogy ellazulhassunk. Amit nem bírok Í( nem is szeretem ) az a tömény, túl gyors a hatása , meghülyülök tőle.

    előzmény:
    klára13 (73655)
    2019-01-25  19:59
  15. 2019. január 26. 05:4973662.

    Egy kis nyári hangulat ebben hideg , ködös időben .

    előzmény:
    szizsuzsóka (73661)
    2019-01-26  05:46
  16. 2019. január 26. 05:4673661.

    Én is szertetem a sört, de csak hidegen a nyári melegben. A szomjat csak a víz oltja nálam is. Ásványvíz, vagy jó kútvíz, azok nem klórozottak. Mikor megvolt még a medencénk, időnként meg kellett klórozni. Bementem vizet venni hozzá, és a csapvíznek erősebb klórszaga volt, mint a medencei víznek.

    előzmény:
    Kusza (73657)
    2019-01-25  20:30
  17. 2019. január 25. 23:2273660.

    Hát kéremszépen,talán legyen ez (Tokija) Tokaji.

    előzmény:
    Sheriff-2 (73659)
    2019-01-25  23:20
  18. 2019. január 25. 23:2073659.

    Az én szomjamat pedig csak a tiszta víz.Pedig bortermő vidékről származok,mégpedig nagyon jó borok teremnek az Abasári hegyoldalon.Későn szüreteltük,miután megcsípte a fagy,már ráncosodott öszze,hasomlóan a Tokija aszuhoz.14-éves koromban permeteztem,kapáltam,puttonyoztan szüretkor.


    Na szóval semmi probléma a tiszta vízzel,de nem szabad arra gondolni,hogy mit csinálnak benne a halak.

    előzmény:
    Kusza (73657)
    2019-01-25  20:30
  19. 2019. január 25. 20:3173658.

    Milyen jo lehetett festegetni ott . Mi is  egy bo szaz kilometerrel arebb festegettunk a nyolcvanas evekben a rajzszakkor keretein belul . 

    előzmény:
    klára13 (73655)
    2019-01-25  19:59
  20. 2019. január 25. 20:3073657.

    Klára az én szomjamat csak a sör oltja, se a bor, sem pezsgő. Ebéd után egy pohár sör nagyon jólesik. 

    előzmény:
    klára13 (73655)
    2019-01-25  19:59
  21. 2019. január 25. 20:2973656.

    Csak azert gondoltam ,mert  a fiatalkori kepeden olyan sportolo formad van . Es megfigyeltem azt is , hogy akik sokaig fittek ,azok valaha rendszeresen sportoltak .

    előzmény:
    Kusza (73653)
    2019-01-25  12:13
  22. 2019. január 25. 19:5973655.

       Korábban beharangozott édes pezsgőmet végre kinyitottam. Nagyon kellemes hatású ital.
       Volt egy időszak, amikor egyik ismerősöm látogatását túl drágának találtam. Mert minden alkalommal elfogyasztott 4-6 üveg sört.  Az az ötletem támadt, hogy igyunk pezsgőt. Ám ez nem tetszett neki. Maradtunk a sörnél.
      De azért volt eset, amikor más volt a helyzet.
      Kirándultunk egy Duna-partra, két üveg pezsgőt csomagoltam be, valamint kis grillsütőt, hozzá faszenet és sütnivalókat.  Magamnak üdítőt. Nagyon kellemes volt a kirándulás. Festettem, a Duna túlsó partját. Ahogy múlt az idő és fogyott a pezsgő, úgy lett egyre szebb a képem vendégem szerint.
       Remek nap volt.

  23. 2019. január 25. 14:2673654.

      Nagyon szép kép a kalapos hölggyel, de a stráfkocsis veletek sokkal szebb, Marika. Igazi üdítő emlék. Zsuzsika javaslata nagyon jó, hogy tedd olyan helyre, ahol mindig szem előtt van. Papírkép, ugye? Hiszen akkor még az volt csupán. Jó látni benneteket a szép napon.

    előzmény:
    jara (73644)
    2019-01-24  22:56
  24. 2019. január 25. 12:1373653.

    Janka én csak sportolgattam, nem voltam egy kitartó a sportban sem. Jártam úgy hébe-hóba művészi tornára, kézilabdáztam.

    előzmény:
    csinomjank (73646)
    2019-01-25  06:27
  25. 2019. január 25. 11:1173652.

    Ma és holnap még megnézhető a Médiaklikken :


    https://www.mediaklikk.hu/cikk/2019/01/09/csillagosveny-2 -tovabb-a-szeretet-utjan/?fbclid=IwAR2lL-M9XOYr9OMkctwG40g9r RgEwB7n4NKhYOzFvHo0rRaBVcyTmowlePc


    Rákaptam erre a lehetőségre, sokszor keresek vissza TV műsorokat, ha idejében nem láttam.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73649)
    2019-01-25  08:22

Címlap

top