Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. január 16. 06:5973576.

    Magdika ! Nem is kell ezt folyamatosan, hiszen van ott ennivaló elég. De születésnapi, névnapi ajándéknak nagyon jó gondolat . Többet ér , mint valami tárgy. Nem igazán tudjuk, unokáink ízlését követni. Nélunk ők veszik meg, és mi fizetjük ki. Így a meglepetés hiányzik, de használható az ajándék.

    előzmény:
    Kusza (73574)
    2019-01-15  20:56
  2. 2019. január 16. 06:5573575.

    M még a telefont nem üzemeltük be. Úgy emlékezem , van egy szerződésünk, aminek lejárta után mondanánk fel. Nem kerül többe , mint a T_Home.?  Ottani szerződésemmel 1 óráén belül és szolgáltatón belül korlátlanul beszélhetek. Majd utánanézek, hogy megéri-e . Mindenesetre a lehetőség megvan .Én most már 5 hetente járok kozmetikushoz, mert sokkal drágább lett. A hajamat otthon festjük. Mikor még dolgoztam, jár ide a fodrászt, aki elvégezte, de allergiás lett a festékre . Én nap közben nem mehettem el festetni, mert bármikor hívhattak , és festékes fejjel nem mehettem el. Így kora reggel itthon végeztük el. Most már mehetnék, de Sándor úgy belejött, hogy felesleges. .

    előzmény:
    Zsumi45 (73571)
    2019-01-15  18:30
  3. 2019. január 15. 20:5673574.

    Na én nem fogok a csomag küldésből rendszert csinálni, mivel a küldés nagyon sokba kerül, több mint hatszorosa a tartalma értékének.


    Zsuzsa nagyon egyetértek Veled a macska tartással, mondjuk azért is, mert én nem szeretem őket.

    előzmény:
    Zsumi45 (73573)
    2019-01-15  18:39
  4. 2019. január 15. 18:3973573.

    Magdika, biztosan rendben és gyorsan elszállítják. Mi is szoktunk Dorkáéknak csomagot küldeni, s már visszáruban ő is küldött anyjáéknak.


    Kaptak ottani ismerőstől egy cicát, tornyos házzal, játékaival. Nagyon nem lelkesedem érte, de nem fejeztem ki érzéseimet. Sokkal jobban örülnék, ha dédunoka hírével örvendeztetne! 

    előzmény:
    Kusza (73570)
    2019-01-15  17:39
  5. 2019. január 15. 18:3473572.

      Remek ötleted volt, Zsuzsa, akárhonnét is származott.

    előzmény:
    leiw (73567)
    2019-01-15  14:48
  6. 2019. január 15. 18:3073571.

    Zsuzsám, én is a DIGIt választottam, amikor ide költöztem. Szerencsére az épületbe be volt vezetve a kábel, így egyszerű volt. A korlátlan internet és a vonalas telefon vele egy "csomagban" nagyon kedvező árban van. A TV kép minősége , csatorna választék is jó. A HD (digitális) adás néha megszakad, de azonnal újra indítható, ez állítólag a kütyü (Set top box?) túlérzékenysége és a hálózati feszültség ingadozás az oka. Szerencsére az internet nem szokott megszakadni.


    Fodrász és kozmetikus hat hetente kerül sorra, ennyi idő alatt a hajam nagyon megnő. Nem valami belvárosi szalonba járok, mégis sokkal drágább, mint Vásárhelyen.


    Borbás Marcsi ajánlatára ma vettem egész (tanyasi?) csirkét, délután négy főzetre szétosztottam, s főztem is egy jó adag levest és rizses húst. A paprikásnak és sültnek való csomagokat lefagyasztottam. (Kicsontoztam a mellét és combját, a csont is a levesbe került.) Lesz egyszer zellerkrém leves is a félretett főtt zellerből, hagymából.Fél liter levest is fagyasztok. Valóban sokkal kiadósabb, s főleg olcsóbb, mintha külön veszem meg a comb és mell csomagokat. 


    Magdikától a gyrost kívántam meg, a gyerekeknek hét végére azt ígértem, ahhoz sertés lapockát vettem. (Nem szoktam ilyet készíteni, remélem jól sikerül!)

    előzmény:
    szizsuzsóka (73569)
    2019-01-15  16:31
  7. 2019. január 15. 17:3973570.

    Remélem, hogy rendben oda ér, és örül majd neki. Jó, hogy már van olyan lehetőség, hogy kísérjük a csomag útját az interneten, hogy mikor hol jár.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73569)
    2019-01-15  16:31
  8. 2019. január 15. 16:3173569.

    Ma én is kozmetikusnál voltam . Gyalog mentem át a mezőn nagy hó van, de a kérge fenntartott. Ma vezették be a Digitévét , sokkal szebb a kép, mit az előző volt .

    előzmény:
    Zsumi45 (73566)
    2019-01-15  12:07
  9. 2019. január 15. 16:2873568.

    Tényleg jó ötlet ! Gondolom, nagyon meg fog lepődni és örülni unokád.

    előzmény:
    Kusza (73565)
    2019-01-15  11:54
  10. 2019. január 15. 14:4873567.

    Nem az en otletem Magdika, ezt a kedves gesztust en is lattam valakitol. Amikor kijottunk es a lagerben voltunk Olaszorszagban/ disszidalas/, vartuk hogy megkapjuk a belepest Usaba, ott volt egy fiatal huszoneves srac, annak a nagymamaja minden  hetfon expressz csomagot kuldott Budapestrol amiben almaspite volt, a fiu kedvence. Illetve minden hetfon ott volt a csomagocska, gondolom a romlekonysaga miatt lett igy feladva.


    Az unoka elerzekenyult keppel mar ott atvetelkor  kibontotta a kuldemenyt, mindenki szeme lattara, befalta az osszeset, ket szemet hagyott kinnt, a zsebebol elokotort bicskajaval szetvarga pici falatokra kostoloba a tobbieknek, mar akinek jutott, en sosem kertem belole de nagyon meghatott a nagymama szivet melengeto gondoskodasa es hidd el az unoka nagyon de nagyon ertekelte hogy a nagymama gondolt ra.


    Kesobb o is Usaba vandorolt ki, nem tudom hogy vajon a nagymama oda is kuldott be-e  sutit, elelmiszert nem szabad kuldeni, Olaszorszagba sem hiszem hogy lehetett de azert elkuldte es oda is ert.


    Szerettem volna latni az unokad arcat amikor a beigliket megpillantotta.

    előzmény:
    Kusza (73565)
    2019-01-15  11:54
  11. 2019. január 15. 12:0773566.

    Szervusztok!


    Remélem mindenki jól van, csak a szép napsütés kicsalogatott titeket és tevékeny, sikeres napon munkálkodtok!


    Eléggé le voltam eresztve a borús rövid nappalokon, de mióta nem engedem le a redőnyöket éjszakára reggel aktívabban ébredek, s már pár napja lelkesen takarítgatok. 


    Mifelénk elolvadt a hó, csak a nagyon árnyékos, északi zugokban maradt meg kicsi. Tegnap körbejártam kis didergő autómat, s épp csak a szélvédőn volt ráfagyva a hó, még az ablaktörlők is a fogságában voltak, szépen leolvasztottam, s gyorsan átálltam a napos oldalra. Reggel innen indultam a szépészetre. Már nagyon időszerű volt. 


    Mostanáig az ünnepekre beszerzett nyersanyagok, lefagyasztott maradékok kitartottak, feltöltöttem a "spájzot", jöhetnek az új ötletek, kezdődhet a kreatív labor munka!


  12. 2019. január 15. 11:5473565.

    Jó ötletet adott Leiw Zsuzsa, hogy küldjek Benedeknek csomagban sütit. Tegnap sütöttem diós-mákos bejglit, ma már fel is adtuk, remélem oda ér épségben. Mivel olyan hirtelen ment, nem volt idő rá, hogy vegyek neki karácsonyi ajándékot, mos pótoltam egy kicsit.

  13. 2019. január 14. 13:0173564.

    Klára én nem nagyon szeretem ezt a gyümölcsöt. Mikor Áginál voltam egyszer, kapott a szomszéd kamionostól egy ládával, Ágiék nem szeretik, én meg nagyon ráuntam. Ez is olyan mint a naspolya, csak akkor jó, ha nagyon megérett, különben nagyon húzós. 


    Hétfőn általában csak köretet kell főzni, vasárnapi maradékot eszünk, húsleves, és töltött csirkecomb. Hozzá a "saját" termésű birsalma befőttet.

    előzmény:
    klára13 (73562)
    2019-01-14  11:49
  14. 2019. január 14. 11:5773563.

      Aranyos kis álom. Bizony, osztozni nehéz, meg kell tanulni.
      Zsuzsa, ezek apró madarak, mint a hullámos papagáj. Nagyon szépek, de iszonyatos hangjuk van. Beni is kezdi ezt unni. Most azon aggódik, hogy mi lesz, amikor kettő helyett öten ricsajoznak. Azért ez nem lesz annyira hamar, mert előbb meg kell tanulniuk "énekelni" a szülőktől. A gould amandináknál ez nagyon kedves időszak volt. A kicsik lesték apjukat, nyújtogatták nyakukat, mint ő éneklés közben, de eleinte nem jött ki hang a torkukon.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73560)
    2019-01-14  06:15
  15. 2019. január 14. 11:4973562.

      Magdikám, nagyon jól teszed, hogy a göröngyös út helyett a simát választod. Jó óvatosnak lenni. Mit főzöl ma?
      Ma én sütni fogok. Hurkát. Krumplipürét készítek hozzá. Pehelyből. Most at Auchant várom, hozzák a rendelt ételeket.

      Közben megérkezett.
      Jól kitoltam magammal. Megjelent kedvenc gyümölcsöm, amit sharon gyümölcsként anyakönyveztek idén,de mondják kákinak és datolyaszilvának is. 150forint volt egy, gondoltam, megvárom, amíg 100 lesz. Erre 175Ft lett. És mára, amikor rendeltem, már elfogyott, hiába rendeltem. Szétnéztem, hol lehet kapni. Itt-ott van, de pl 300 forint egy darab. Nos, idén lecsúsztam a khákiról.

    előzmény:
    Kusza (73561)
    2019-01-14  08:09
  16. 2019. január 14. 08:0973561.

    Klára ez a havas kirándulás már nem nekem való, örülök, ha a száraz úton tudok menni. Ezért itt taposom a pedált a szobában.

    előzmény:
    klára13 (73559)
    2019-01-13  22:05
  17. 2019. január 14. 06:1573560.

    Klárám ! gyönyörűek ezek a madarak . Kakaduk ? Nem túl hangosak ? Benn vannak a lakásban (gondolom, ) nem túl zajosak ,. Nagyon tetszik nekem családod állatbarátsága . Sajnos követni nem tudom emberközpontúságom miatt . Gondolom, ez foglalkozási ártalom ( vagy ezért választottam ezt a foglalkozást. )


    Tegnap hajnalban gyönyörű álmom volt. Sok kicsi gyerek - olyan kiscsoportos korúak -nyüzsgött körülöttem . Izegtek mozogtak ricsajoztak .Két kis szőkének adtam sok apró játékot egy csomagocskában, hogy osszák szét. Egyik rögtön elkezdte , de kisfiú magához szorította, hogy ez mind csak az ővé . Elkezdtem magyarázni, hoyy miért helytelen ez a szemlélet,és erre felébredtem . 

    előzmény:
    klára13 (73555)
    2019-01-13  15:47
  18. 2019. január 13. 22:0573559.

       Voltatok-e kirándulni a nagy hóban, Magdikám?

    előzmény:
    Kusza (73558)
    2019-01-13  19:16
  19. 2019. január 13. 19:1673558.

    Klára, Frédi is kinti kutya, Tamáséknál csak kint lehetnek állatok. A kertben kell vigyázni, mert olyan játékos, félős, hogy rátaposok. Ha nagyon hideg van, akkor meleg vizes palackot tesznek a házába.

    előzmény:
    klára13 (73557)
    2019-01-13  17:38
  20. 2019. január 13. 17:3873557.

      Óriási, 2 méteres kalitkájuk van. Kettőnek már van új helye. Feltétel volt elhelyezésükkor, hogy hasonlóan nagy kalitkába kerüljenek. Bazsi egyik barátja jelentkezett. Kedves, gondoskodó férfi, akinél jó sorsuk lesz.
      Magdika, hogy van a kiskutya? Mondtad, láb alatt van. Tehát a nagy hidegeket nem az udvaron kellett átvészelnie.

    előzmény:
    Kusza (73556)
    2019-01-13  16:11
  21. 2019. január 13. 16:1173556.

    Klára gyönyörűek ezek a madarak, olyan hihetetlen, hogy Nálatok van. Mi lesz sorsuk, egy nagy kalitkába teszitek majd?

    előzmény:
    klára13 (73555)
    2019-01-13  15:47
  22. 2019. január 13. 15:4773555.

      Három fióka és az éber, mindig őrt álló mama. Még mindig az odúban élnek. Várjuk, hogy kirepüljenek.
      Beni mondja: remélem, nem lesz már több fióka. Már hogyne lenne, mondom én. Évente rendszeresen, vagy gyakrabban. Elhűlve hallgatott.

  23. 2019. január 13. 07:3573554.

    A teraszos művelés annak előnyös , aki művelni akarja a területet, termelni , hasznosítani. Mi csak befektetésnek vettük meg balatoni ingatlaneladásból származó pénzünk részére . Hátha valamelyik unoka használja , vagy eladják és könnyebben indulnak , mint mi. Fákat ültettünk, megszüntettük a dzsumbujt . Itt is sok munka van , de legalább nem kell hozzá utazni, és kisebb befektetés ,mint egy ház két lakásának fenntartása , felújítása. No és könnyebbe osztható, nincsenek  társtulajdonosok. De a lelkem még mindig fáj......

    előzmény:
    Zsumi45 (73549)
    2019-01-12  14:34
  24. 2019. január 13. 07:2873553.

    Nagyon szép vers. Igen , aki szeret szerepelni , mindig azt a megnyilvánulást veszi észre, ami pozitív. Ha ez kevés, a közönség rossz . Sajnos életünkre jobban hatnak olyan szereplők, akiknek hatalom is van a kezükben , és csak azokat tartják embernek, akik pozitív visszajelzést adnak.

    előzmény:
    Zsumi45 (73550)
    2019-01-12  14:54
  25. 2019. január 13. 07:2373552.

    Azért törődnek . No nem a politikusok, és nem is az orvosi kamara, de az orvosok maguk. Jártam én is Bálint csoportba amikor megközelíthető helyen volt. Itt az orvos beteg találkozó buktatóit beszéltük meg Bálint Mihály módszerével. Azokat az eseteket, melyek az orvos lelkét megviselik. (mert azért van nekik ) Nem közvetlen szakmai gondokat , hanem kapcsolati gondokat 1-1 beteggel- Volt egy betegem , akinek a nevét már a fővárosi kórházak  többségében ismerték és kirázta a dolgozókat hideg , ha megjelent.  .Egy belgyógyász panaszkodott nekem, és mondtam, hogy én ezt másképp intézem el magammal. Minden orvosnak vannak mulasztásai,vétkei. Ezekkel a betegekkel bűnhődünk már itt a földön ez a penitencia . No neked nagyon nagy bűneid lehet, hogy már most ilyen büntetést kaptál -mondta aranyos kolléganőm nevetve  Egyszer megszámoltuk a számítógépes megjelenések alapján, hogy egy év alatt kb70x látogattam meg lakásán, a nővér 190x volt kinn nála, és 4 hónapig volt kórházban .

    előzmény:
    csinomjank (73547)
    2019-01-12  10:40

Címlap

top