Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. január 12. 21:5973551.

    Zsuzsika, annyira jó, hogy ilyen szép versekkel megismertetsz bennünket. Köszönöm.


    Olyan jó olvasni, amikor családod harmonikus életéről írsz.

    előzmény:
    Zsumi45 (73550)
    2019-01-12  14:54
  2. 2019. január 12. 14:5473550.

    Ráadás:


    Reményik Sándor: Pierrot – magának


    Oly mindegy: költő, vagy komédiás.
    A cirkusz előtt egy a két szerep.
    S oly mindegy, tapsot kapsz-e, vagy babért,
    Vagy hagymakoszorút, “feszítsd meg”-et.
    A játék így is, úgy is lepereg.



    Oly mindegy: költő, vagy komédiás,
    A cirkusz előtt egy a két szerep,
    A fontos az, hogy te önnönmagad’
    Hősnek, vagy pojácának érezed.
    Hisz lényegében egy a két szerep.


    A fontos az, hogy te mit érezel.
    Ha erős vagy: csak új erő fakad
    A vessző nyomán megütött szívedből, -
    S ha gyönge: lerogysz a babér alatt,
    A lelked így is, úgy is egy marad.


  3. 2019. január 12. 14:3473549.

    Zsuzsám gyönyörűek a képek a kertetek részleteiről! Gondolom, feltöltöttétek a lankákat. Ilámék is teraszosan alakították a házuk építésekor a hozzá tartozó hegyoldalt.Így sikerült zöldséges és virágos részeket kialakítani. 


    Számomra a lapos alföldi városok nemcsak a szememnek megszokottak, közlekedni is könnyebb errefelé. Néhány esés árán már Makón megtanultam biciklizni, amit a nagy területen elhúzódó Vásárhelyen jól ki is használtam. Munkahelyre a nagy távolság miatt ritkán használtam, mert leizzadva értem ki, de férjem gyakran azzal ment. A kiskert épp a város ellentétes irányában volt, 4 km.-re a lakástól- oda szívesebben bicikliztem. 


    Sajnálom, hogy itt le kell mondanom róla. Nincs biztonságos tárolóhelyem, s veszélyesebb is ennek a városnak az őrült forgalmában, egy idősödő ember számára.


    Dimbes  dombos városban nem tudom, hogy közlekednék, Veszprém egyetemi városrésze is próbára tette a térdem-csípőm. Pedig akkor majd negyven évvel fiatalabb voltam.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73535)
    2019-01-10  06:26
  4. 2019. január 12. 14:1573548.

    Magdika, hasonló okból nem cseréltem le én sem a közel 20 éves Zanussi alul-felül gáz tűzhelyemet. Még a régebbi lakásból hoztam át, nagyon szerettem. Most kitisztítottuk a szerelővel, s beszabályozta mind az 5 égőjét. Rövid idő alatt megszoktam hogyan álljanak a gombok, a sütőét még a csempére is felrajzoltam, kb. hány fok tartozik az irányokhoz.(ezt a szerelő mutatta meg.) Ő ugyan javasolta, cseréljem le légkeverős villany sütősre, szerinte nem fogyasztanak sok áramot.


    Én is sokat használom a sütőt, mert kényelmesebb rakott, tepsis ételeket készíteni, mint állni a lángok mellett. Ezek az ételek jól szállíthatók, könnyen melegíthetők mikróban. Egyre többször sütök kenyeret, mindenféle kevert lisztből, cseréptálban.


    Ma nagyon jól sikerült az almás-diós pite, alja-teteje szép egyenletes világos barna. Jönnek is érte hamarosan....:-)

    előzmény:
    Kusza (73525)
    2019-01-09  09:26
  5. 2019. január 12. 10:4073547.

     hat akkor te tenyleg kidolgoztad magadat - majdnem 70 eves korodig  - ez igen !


     anyukam  mar otven par evesen nyudijba ment -  a sok trauma ,amit a munkaja soran tapasztalt megviselte az idegeit 


     sok kolleganoje is igy jart 


    sot , mostanaban  ismeros orvosok es orvosnok kozt is latom , hogy  gyakori a depresszio , alkoholizmus , negyven -otven evesen leszazalekolva  


     nem is ertem , hogy miert nem torodik senki az eu. ben dolgozok lelkiallapotaval - miert nem szurik oket , teszik at masik osztalyra  , kuldik udulni meg ilyesmi -  ez igy  tarthatatlan -  az egyebkent is lelkileg megterhelo munkara nincsenek elegen - tuldolgoztatva   es lelkileg elhasznalodva  aztan  a hivatastudat is elfogy  ... ez akkora meltanytalansag ...


     anyu  irt is errol egy verset - nagyon jo ,modern vers -  szukebb korben dijat is nyert , de nem engedi terjeszteni , mert fel , hogy ellopjak atirjak -  pedig a mostani helyzetben ez nagyon jo volna


     

  6. 2019. január 12. 06:0573546.

    Nemcsak azért nem dolgozom , elfáradtam , kell pár nyugodtabb év is. 69 éves koromig dolgoztam, nem is keveset. Egyedül egy faluban, vagy sok esetben 2 faluban . Éjszakázni, felkelni hetente éjjel 3-4x , vagy ügyelni 16 kilométeres körzetben , másnap reggel folytatni otthon . Közben ellátni egy háztartást , naponta főzni .... Van kocsim járhattam volna azzal, de minek ????

    előzmény:
    csinomjank (73544)
    2019-01-11  12:57
  7. 2019. január 12. 06:0073545.

    Jankám !Igen sok bizonytalanság, gyűlölet, kapzsiság van az emberekben . Sajnos az empátiát lényegesen csökkenti , hogy az " élelmesek " ezt kihasználva hülyének nézik azt, aki embernek néz minden embert .Bőrszínétől, vallásától  , anyagi helyzetétől függetlenül. Ezt az ügyesek kihasználják, a " befutottak " pedig lehülyézik. Valószínűleg ez nem mostani eredetű, csak mint minden ez is felgyorsult, és jobban


    Lányod kivizsgálásával kapcsolatban . Mivel ez nem sürgős eset, próbáljon meg elindulni a biztosítás úton. Vagy kössön kiegészítő biztosítást, akik fizetik a vizsgálatokat bizonyos összegig. A sok várás nem csak azért van , mert kevés az orvos, hanem a biztosító csak bizonyos számú vizsgálatot fizet. A magánrendelőbe azért jut be előbb , mert ott ő fizet, nem keveset . Én is a hasi MRI vizsgálatot zsebből fizettem, sőt 7 éve PET CT vizsgálatot és végeztettünk .Csak a nyugdíjas éveink kilátásait szerettük volna tudni. Szerencsére negatív lett .

    előzmény:
    csinomjank (73544)
    2019-01-11  12:57
  8. 2019. január 11. 12:5773544.

     hat igen  -  nagyjabol jol osszefoglaltad a helyzetet 


     nekunk is nehez kovetni , hogy miert olyan huvosek iranyunkba  az emberek ,mikor harom eve meg annyira kedvesek voltak , hogy az tulzas 


    ferjem szerint ,mikor francia berelt kocsival erkeztunk , ahhoz sokan valami nagy vagyont tarsitottak 


    s most mikor busszal kozlekedtunk  mar ugy gondolnak rank ,mint lecsuszott egzisztenciakra szokas


     ez az o elmelete - szerintem meg mindenkinek megvan a sajat problemaja -  egyszeruen rossz kedvuek


    _____________


    hany eve nem dolgozol ? azt megertem , hogy nincs kedved utazgatni - de azt nem ajanljak fel , hogy kozlekedest biztositanak ? 


    lanyom orvosa is dobbantott  / most nehez neki uj orvost talalni  , hogy kivizsgaltassa a hormonalis gondjait 


    maganorvos rogton lenne -  nem olcso - de nem is a vizitdij , hanem a vizsgaltok miatt nem mer belevagni  - hogy azok nagyon huzosak  sajat zsebbol ...

  9. 2019. január 11. 06:3173543.

    Előző írásom elszállt . Pedig annyi okos dolgot írtam


    Lányod nehéz helyzetben van . Hazát , családot váltott és teljesen más kultúrkörbe került. Nehezen szokta meg, hazavágyott. De az eltelt évek alatt az ő szemlélete, gondolkodása is változott, no és az itthoni légkör is . Sajnos ez utóbbi inkább negatív irányban . Az emberek zárkózottabbak lettek, több a bizalmatlanság, barátságok ritkán alakulnak ki. Lehet, hogy ezt csak én látom így, és bennem van a hiba. De lányod előnyös helyzetben van, mert gondolom kettős állampolgár , és könnyebben dönt jövőjéről.


    Sok százezer magyar került hasonló helyzetbe , és kelt útra. Pár százan haza is jöttek , a többiek sajnos kinn maradtak.  Nem csak a fizetés számít, de a munkahelyi légkör , a munkakörülmények is sokkal jobbak. Ez különösen az egészségügyben van így. Környékünkről is sok fiatal orvos ment ki, és sajnos senki nem jött haza.
    Nagy az orvoshiány az ügyesen szerkesztett statisztikák ellenére. Engem is sokszor hívtak, de én nem utazom be a városba naponta

    előzmény:
    csinomjank (73541)
    2019-01-10  22:05
  10. 2019. január 11. 06:0873542.

    Klárám ! Nagyon fájt a házrészem eladása. Most is fáj a szívem, de az eszem ezt diktálta. Csak az nyugtat meg, hogy egy forintot sem használtunk fel magunk részére.Adtunk a gyerekeknek , és vettük a telkeket. De bizonyos szempontból csöbörből vödörbe estünk. Az ottani sok munka helyett itt vettünk magunknak folyamatos kötelezettséget.Aa nagyobb, nehezebb gyors munkába hadra fogható a család, de most ez  a lehetőség is csökkent. Idősebb fiam sokat utazik külföldre. Második fiam és második unokám ismét főiskolára járnak. Egy üzleti jellegű képzést adó 3 szemeszteres kurzust végeznek el. Idősebb unokám diplomamunkáját készíti  az egyetemen mesterképzésben  munka mellett. Két unoka készül a felvételire. Csak annyit nyertünk, hogy jobban osztható lesz az örökség, és nincs tulajdonostárs . No és nem kell 180 kilométert utazni ahhoz , hogy dolgozzak.


    Hiába mindketten földjegyűek vagyunk Bika-és Szűz . Hát földhöz ragadottak maradtunk . (de sajnos nem váltunk igazi kertésszé )

    előzmény:
    klára13 (73536)
    2019-01-10  13:47
  11. 2019. január 10. 22:0573541.

     Igen , szivesen . Egy csomo penzebe kerult  a jegy. Szerintem elegge kiabrandult  -  minden mas otthon ,mint ahogy elkepzelte .


     Hazakoltozesekor volt egy csomo rokon ,aki lelkesen tamogatta - mara ez a  lelkesedes lecsitult  . Nem nagyon ertem ,mi van ez mogott -de  pl . azt mondja , hogy a csaladi   talalkozokon ohozza  meg anyuhoz alig szol valaki .


    Volt egy nagy talalkozo otthon masodunokatestverek is mind osszejottek . Erre a fiuk ,mind kulonvonultak es a lany rokonokhoz egy szot sem szoltak .  Pedig van amelyikkel hasonlo dolgot tanultak  es kulfoldon elt es lett volna kozos temajuk -de csak ultek a no rokonok  es csak egymassal beszelgettek . Ez egy magyar csalad .Tanult emberek .  Teljesen ki volt akadva !


    Itt azert az arab fiu rokonok is szoltak hozza  mindig par szot .


    Itt most , hogy ritkan latjuk ,azert megbocsatobbak vagyunk vele .  Az apja ragyog a boldogsagtol - ha  itt van es felfuggeszti a mostanaban rendszeresitett takarekossagi kapmanyt itthon .


    Remelem , belatja egy nap , hogy mi semmi rosszat nem akartunk neki -  csak ketto dolgot vartunk el  1 . hogy keressen munkat 2  vigyazzon az egeszsegere .

  12. 2019. január 10. 21:4273540.

    hat azert nem fogok sirni -  de hosszutavon megvisel , ha nem talalok a sajat szellemi szinvonalamon egy beszelgetotarsat .


    es ez nem  konnyu itt - pl .  a  magyarok kozt most az a legnagyobb tema , hogy megemeltek a szesz arat es hogyan lehetne otthon kesziteni ... engem ez nem erint ,  ha erintene se dicsekednek vele  nyilvanosan  es foleg alkohol fozesi metodusokat nem osztanek meg  nyilvanosan . en egy ilyen introvertalt emberke vagyok .


     na - mindegy . az internet vilagaban azert  konnyebb kapcsolatot tartani . amig mukodott a skype es a hasonlok ,addig meg az elkoltozott baratnommel is kivaloan tudtam kommunikalni .


     es hat  azt is megszoktam  gyerekkoromban a  lakotelepen , hogy a tiszteket ide-oda helyezik  es veluk a pajtasaimat- mi is koltoztunk egyszer


    ________________


     baratnom es a ferje hazakoltoznek . a ferjere nem tartanak itt tovabb igenyt - pedig egy tudos  -  de ora is kiterjesztettek  a korhatart - hogy hatvan felett mar nemigen lehet maradni .


    ennel ostobabb torvenyt meg nem hallottam .  Hogy egy szellemi ereje teljeben levo tobb evtizedes tapasztalattal biro embereknek azt mondjak  -nem kellesz ! 


     mert meg egy fizikai munkat vegzotol meg akarnak szabadulni egy kor utan -azt meg megertem . mert az ember hatvan felett mar hanyatlik es megterhelheti az egeszsegbiztositas budget-jet ...  etikusnak NEM tartom - csak felfogom esszel ... de egy  konyvelo , irodai dolgozo stb . miert ne szolgalhtna tovabb ezt az orszagot ? 


    __________________


     szerelem nincs ... nem is akar senkit -szingli akar maradni ... illetve van egy halvany sejtesem , hogy egy volt evfolyam tarsa nyaron nem csak Budapest szepsege miatt latogatta meg hazankat  -  de tevedesek vigjateka volt , ahogy elkerultek egymast es vegul egy rovidke kave erejeig tudtak csak csevegni  ... nem tudom igazan ... mindig olyan nagyokat koszont nekem az a fiu meg az egyetemi evek alatt is  es olyan kituntetoen udvarias volt  - de lehet , hogy ez az alaptermeszete 


     


     

  13. 2019. január 10. 21:0373539.

       Hova költözik barátnőd?  Ezek a búcsúzások megviselnek-e, Janka?
       Tetszik a látott török asztal. Nem akármilyen fogás! Jaj, de éhes lettem!
       Janka, lányod szívesen jött vissza? Szerelem van-e a láthatáron?

    előzmény:
    csinomjank (73538)
    2019-01-10  14:19
  14. 2019. január 10. 14:1973538.

    Egy jellegzetes torok fogast ettem Menemen  vagy ilyesmi .


    Teljesen olyan ize volt ,mint a tojasos lecsonak ! Csak anyukam ad hozza egy kis cukrot is .


     ,amit en nem  szeretek ...de a  testverem igen .


    A vendeglos azt kerdezte : | Asszonyom , Onok gorogok ? 


     Jot gorogtunk a nevetestol . Mert  gorognek meg sosem neztek . Toroknek mar sokszor .


     

  15. 2019. január 10. 14:1073537.

     Jo olvasni a havas elmenyeket ! 


    Itt nagyon szep tavaszias az ido .  Eleg hektikus hetem volt . Nagy lanyom visszament a telbe .


     Baratnom pedig elbucsuzott -elmennek az orszagbol / egy jo kis kuponos reggelit azert elkoltottunk egyutt egy csodas helyen -a tenger illatta odaert a teraszra .


     

  16. 2019. január 10. 13:4773536.

       Zsuzsa, jelződ nem volt sértő. A megszállottak kicsikét mind őrültek. Bazsin ez kitört, Zsófim nem kifogásolja, ő jól elvan a maga világában a gyermekeivel, kutyáival. Nem mintha ki lenne ebből zárva Bazsi, sőt, nagyon is be van vonva, nagyon helyesen.
        Fantasztikus napsütés van nálunk. Csodás a hatalmas kert nédenkertet álatok, az biztos, hogy ez a befektetés a lehető legjobb volt. Több mint értékőrző, ez értékgyarapító.
         A kertészkedés rajtam harmincéves koromban tört ki, és ekkora kertre vágytam,  mint tiétek. Hogy beültessem. Testvérem Sopronban ezt meg is valósította. Igazi szenvedély tört fel benne, és csodálatos édenkertet valósítottak meg feleségével. Bio kertészkedést, amikor én még nem is tudtam, hogy azt eszik-e, vagy isszák. A könyvek a komposzt előállítását is úgy mondták, hogy rétegenként szórjuk meg műtrágyával.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73532)
    2019-01-10  06:04
  17. 2019. január 10. 06:2673535.

    Zsuzsikám !Azt hiszem nem lehet jó a városközpontban lakni. Nagy a nyüzsgés, idegenforgalom. Szép helyen laksz, barátságosnak tűnt a régebben küldött felvételeken. Szép város Szeged , megkedveltem , és az Alföld is tetszik már . Tágassága , kényelmes utcái mások , mint amit itt a heygyek között, és a Bakonyban megszoktam . Bár szülőfalum ( ma már város )inkább maximum lankásnak mondható.

    előzmény:
    Zsumi45 (73508)
    2019-01-07  18:47
  18. 2019. január 10. 06:1873534.

    Egy kép a nagyí kertről, melyhez kell a 3 fűnyíró alkalmatosság

    előzmény:
    szizsuzsóka (73533)
    2019-01-10  06:12
  19. 2019. január 10. 06:1273533.

    AZT MONDJÁK A KERTÉSZKEDÉSHEZ MEG KELL ÉRNI. Sajnos mire tényleg megértem , időm kedve is lenne, az erőm és motivációm csökkent . 2 éve, 75 éves koromban kezdtem a veteményesem redukálni, tavaly már megszüntettem . Nehéz a felásás , sok locsolás, kapálás , és nagyon meleg lett az időjárás  A képeken karósbab ( hát ezen nem volt termés, mert a büdös bogarak lerágták), futóbab, paprika a fóliában, és újzélandi spenót látható

    előzmény:
    leiw (73529)
    2019-01-09  13:16
  20. 2019. január 10. 06:0473532.

    Klárám ! Idézőjelbe tettem. Senkit nem, zavarnak, nem hangosak, nem szemtelenek. Az őrült kifejezés helyett pontosabb a megszállott kifejezés. Nekünk átlagos kissé elhízott civileknek csak az feltűnő, hogy ilyen szinte erőn felüli teljesítmények vonzzák őket. Nem törődve széllel, faggyal, hőséggel. Tekernek fel a meredek hegyen . Biztosan az a megterhelés nagy endorfinfelszabadulást vált ki ! Mondd meg Bazsinak, ne haragudjon a kifejezésért , nem bántó szándékkal mondtam . Az a nagymotoros réteg, mely a dobogókői úton illegális gyorsulási versenyeket szervez zavaró lenne. Szerencsére ők elkerülik kis falunkat. Egy komoly biciklis baleset volt csak az elmúlt évtizedekben ( melynek részese voltam )Lefelé jövet felgyorsult a biciklista, és a kihullott sódaron megcsúszva elesett. Szerencsére az idegsebészeten a komoly koponyaalapi törését meggyógyították, és azóta is él , egészséges.

    előzmény:
    klára13 (73531)
    2019-01-09  23:00
  21. 2019. január 9. 23:0073531.

      De nem károsítják a biciklisek a környezetet, Zsuzsa. Sajnos, mint Bazsi mondja, elég sok közöttük a modortalan, száguldanak, és kiabálva utat követelnek. Na igen, mindenféle gyülekezetben van mindenféle ember.
      Valaki azt mondta, hogy a tél fele már elmúlt. Jó volt erre ráébredni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73514)
    2019-01-08  06:36
  22. 2019. január 9. 16:1473530.

    Magdikám ! Így voltunk mi is a gyerekekkel, mindent megbeszéltünk . No a kisebb néha "vetített "


    Gondolom unokáink is elsősorban saját szüleikkel beszélik meg . Nem találkoztok olyan gyakran unokáiddal, hogy naprakészen meg tudjátok beszélni a gondjaitokat . Ez nálunk is így van .Még a " kicsikkel  ia, akik nyarakon heteket töltöttek itt nálunk. A nagyok pedig ide születtek.Mi más időben nőttünk fel,


    Ilyen vita volt legidősebb unokámmal kapcsolatban . Sándor mindazt mondta, hogy a diploma megszerzése után készüljön Phd -re . Nem tudta megérteni, hogy ennek a mai életben csak a tudományos munkánál van jelentősége. Sándornak megvoltak az aspiráns szigorlatai, német nyelvvizsgája, amikor a cég profilt váltott, és a témája más intézethez került, neki át kellett volna menni ahhoz a kutató intézethez. Amikor kiköltöztünk ide, rá pár hónapra . Innen oda bejárni nem lehetett,. mert a város túlsó oldalán volt. Így abbahagyta , és ez ma is fáj neki. Hát mindannyiunknak fel kell adni az elképzeléséből, ha nincs támogató szülői háttér. Nekünk nem lehetett, mert mindkét apa meghalt .Anyáink özvegyi nyugdíjból nem tudtak segíteni lakárproblémánk megoldásában .

    előzmény:
    Kusza (73524)
    2019-01-09  08:39
  23. 2019. január 9. 13:1673529.

    Hat ez gyonyoru, ez a viragos, tavaszi kep, szinte erzem a napsutest. A hazad is nagyon szep meg hat a kert.


    Csak nehany eve bolondultam bele a kerteszkedesbe, ha ujra kezdhetnem az eletemet akkor vennek egy farmot, allatok nelkul csak novenyeknek, viragoknak, diszfaknak es gyumolcsosnek. Kinnt a termeszetben elni a legcsodalatosabb dolog a vilagon, kar hogy keson ismertem fel. Ilyenkor januarban mar igencsak varom a tavaszt. Odakinnt elegge enyhe az ido tovabbra is.


    Gratulalok az uj tuzhelyhez, az enyem egyszeru, gazzal mukodik, kifogastalanul mar vagy 8 vagy tobb eve. Ha majd egyszer  lecserelem is meg fogom keresni ha meg van ezt a tipust.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73513)
    2019-01-08  06:28
  24. 2019. január 9. 13:0273528.

    Magdika, a varatlan szukszavusag szerintem azert volt mert kinosnak erezte volna magyarazkodni amihez ti nem tapsoltatok volna, ezt o tudta. Jobb hallgatni, okos ez a fiu!


    Sose banjatok, 23 evesen nem art megtapasztalni hogy milyen a vilag ugy hogy senkire nem tamaszkodhat csak magara. Rengeteg hasznos tapasztalatot fog gyujteni. A lenyeg ugy is az hogy legyen munkaja rogton, lakasa, annyi penze mindig hogy ha beutne valami akkor eleg legyen hazafele a repulojegyre. Az egeszsegugyrol sok rosszat hallottam, ha valami komolyabb baja lenne jo ha hazamegy kezeltetni magat mert nem sokat torodnek a betegekkel, az egeszsegugy ingencsak lennt van, ezt onnan tudom hogy evek ota beszelgetek egy angol topikban ottani magyarokkal, hat ugy nagyjabol kepben vagyok.


    A pincereskedes korantsem az mint otthon, megvan a fizetes hogy mit kap, a borravalo az nemigazan vagy nincs, foleg nincs, ami az esetlegesen szamlahoz irt penzt illeti azt ugyis a fonokseg teszi el.


    Az biztos hogy sokkal de sokkal onallobb lesz es magabiztosabb, jobban fogja tudni hogy mit akar a jovoben, egy rendes diploma kell majd neki amit kulfoldon is elfogadnak es keresnek vagy olyan szakmunkas bizonyitvany amivel idovel lehet onallo bizniszt csinalni mert az onteni fogja a penzt. Szeduletes hogy itt is mit keresnek a keresett szakmaval rendelkezok, a diplomas elbujhat mellettuk, es biztos megelhetes. Pincerkedni kulfoldon soha nem lesz se penzes, se megbecsult szakma, a szakacskodas az divatos de kinyujtja az illetot es alig fizetik meg, meg itt Amerikaban sem.


    Altalaban a vendeglatas nem egy jovedelmezo dolog mint munkahely.


    Anglia elegge lement, tul sok ember megy oda, lennt vannak ezert a fizetesek, rettento dragak a hazak es ugy minden, nem jo ott jovot epiteni. A jovot egy masik Europai orszagban erdemes, a hollandok meg mindig igen jok meg talan a nemetek mert hogy az unokad ha talpraesett az nem fog hazamenni ha felismeri hogy hol van jovoje. Pelda az van neki, lam csak, a lanyod is kulfoldon el, had probalkozzon o is.


    Majd varatlanul lepd meg egy-egy sutis csomaggal amit szeret, jol fog neki esni hogy a draga nagymama gondolt ra.


     

    előzmény:
    Kusza (73518)
    2019-01-08  19:41
  25. 2019. január 9. 10:2073527.

    Igen,akartam is feltenni saját fotómat is az erkélyről, de kicsinyíteni kell.


    Annak a T alakúnak a kalapja kis építmény, ami felett még egy hosszú antenna magasodik, halvány csík ebből a távolságból. Ünnepi kivilágításban impozáns látvány. Nagyon halványan a szalagházak körvonala is látszik a torony mögött, ezen a képen. Víztoronyból több is van, csak azok kicsit alacsonyabbak.


    Ez a város északi fele. Szintén kicsinyítendő egy ellenkező irányból, a város déli feléről készített légifotó, majd próbálkozom azt is feltenni. 


    Most irány a konyha, kora délután tornázni megyek, kezdődik ott is az új év, új gyógytornásszal.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73512)
    2019-01-08  06:17

Címlap

top