Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. január 9. 10:0873526.

    Zsuzsám, már tegnap válaszoltam, úgy látszik hosszan- több témát is érintve- s elszállt. Nem volt időm újraírni.


    A konyhai precízitás munkámból égett belém, előbb kellett pontos laboratóriumi munkát végeznem, minthogy megtanultam volna főzni. Bizony az analitikusnak- mégha agyagból dolgozott is, pont olyan pontosnak kellett lennie, mint aki a vérképet méri ki. Anno klasszikus módszerekkel dolgoztunk, most csak beteszik egy gépbe a mintát, de az a minta az előkészítése során nyomokban sem szennyeződhet.


    Férjem szóvá is tette, mit tudok annyit pepecselni a konyhában. A mérleg használatával már a konyhában nem kellett bíbelődnöm, annyira meg tudom becsülni a dekákat, deciket. Lassan a receptekre sincs szükségem, csak az arányokat ne tévesszem.


    Igazi nagymama koromban vált szenvedélyemmé a konyha, előtte a családból mindenki menzán érkezett, hétvégén a kuktában főzött egytál volt a sláger, a sok egyéb elvégzendő házimunka miatt. 


    No, de ez nem hír, hiszen Ti is mind dolgozó nők voltatok!


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73511)
    2019-01-08  06:13
  2. 2019. január 9. 09:2673525.

    Nem olyan régen cseréltük le mi is a gáztűzhelyet. Zanussi a miénk is, de ez nem kombinált, csak sima gáztűzhely. Nekem nem lett volna gazdaságos a kombinált, mert mi átalánydíjat fizetünk a gázért, én elég sokat sütök. Meg vagyok vele elégedve. Igaz először megijedtem, mert megégett a sütemény alja. De megoldottam, bevontam a tepsi alatt lévő rácsot alufóliával, utána nem volt semmi probléma. Azért is választottam ezt, mert a fiaméknak már 23 éve ez a márka tűzhely van.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73523)
    2019-01-09  06:32
  3. 2019. január 9. 08:3973524.

    Zsuzsa egy kicsit furcsa és szokatlan nekem ez a szűkszavúság, mert az én gyerekeim, szinte mindent megbeszéltek velem. Figyelemmel kísértem a vizsga időszakot, velük izgultam végig. Úgy látszik ezt is meg kell szoknom. Ádám már bőbeszédűbb, nála ugyanaz a baj volt, mint ahogy írod, nem mindenhez fűlt a foga, de hát minden tanárnak a maga a tantárgya a fontos.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73522)
    2019-01-09  06:23
  4. 2019. január 9. 06:3273523.

    Klárám ! Már megvettem , ma hozzák. Interneten keresztül vettem . Zanussi. Villanysütős, felül 4 gázégő. A sütő légkeveréses, van grill functoiókja is . Ugyanazt tudja , mint a mostani. Ez Siemens, kb kétszer annyiba kerülne, mint amit vettem . Felárral 5 év garanciát  kötöttem . Így nem lesz vele gondom , ha javítani kellene.Lehet, hogy kevésbé tartós , mint ez volt. Ezt nagyon sokat használtam sütésre , lekvárok besűrítésére . Az újnak van alacsony hőmérsékletű sütő-szárító funkciója. Esetleg aszalhatok gyümölcsöt benne .Csökkentem a befőzést is, csak a termett gyümölcsök feldolgozása lenne fontos m, amíg bírom.


    Döntésemnek az is az oka, hogy férjem nehezebben szánja rá magát javítgatásokra,csináltatni pedig drága lenne.

    előzmény:
    klára13 (73520)
    2019-01-08  20:49
  5. 2019. január 9. 06:2373522.

    Magdikám ! Ne bántson. Nálunk sem bőbeszédűek a fiatalok. Nem vagyok faggatós típus, elfogadom , ha valamit mondanak , de csak annyit kérdezek ami a megértéhez kell . Valószínűleg Benedek is ilyen . Az az érzésem , hogy átmenetileg szabadulni akar a tanulmányitól, mert kétségei vannak, hogy ezt akarta-e . Nálunk legidősebb unokám akarta otthagyni az egyetemet, hogy sok felesleges dolgot tanítanak.mondtuk neki, nehéz egy fiatalnak megítélnie, hogy milyen információk feleslegesek a tananyagban .Különösen, hogy a tárgyak egymásra is épülnek. Végül akkor jött meg a kedve , amikor elment dolgozni, és látta , hogy azért használni tudja a tanultakat. Kicsit ő is széthúzta az éveket a munkája miatt, mellyel sikereket ér el. Remélem így lesz Benedek is . Kívánok neki kellemes kinnlétet, hasznos ismerkedést a világgal . Neked pedig azt, hogy barátkozz meg a fiatalok egészen más gondolkodásával. Ez más világ !

    előzmény:
    Kusza (73518)
    2019-01-08  19:41
  6. 2019. január 8. 22:4873521.

    Benedek már azért túl van a kamaszkoron, december 9-én volt 23 éves.

    előzmény:
    klára13 (73519)
    2019-01-08  20:38
  7. 2019. január 8. 20:4973520.

      Jó döntés! 
      Hol vásárolsz tűzhelyet, és hogyan kerül otthonodba? Nem kis feladat ebben a hóesésben.
     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73517)
    2019-01-08  16:06
  8. 2019. január 8. 20:3873519.

      Magdikám, azt hittem, Ádám ment el, minthogy befejezte iskoláját. Benedek?!Hány éves ő? Benne van még a kamaszkorban? Tehát nem is tudhatod, mi motiválta. Nagyon érdekes. Kárára nem lesz a kiruccanás, ahogy mondod, remek nyelvgyakorlás. És ebben a munkakörben sok mindent mást is megtanul. Remélem, jól bánnak vele. Persze, ha nem, akkor odébb áll. Veled izgulok érte.

    előzmény:
    Kusza (73518)
    2019-01-08  19:41
  9. 2019. január 8. 19:4173518.

    Benedek nagyon szűkszavú, ha kérdezek tőle valamit, csak igen nemmel válaszol. Hát nagyon szíven ütött, nem számítottunk rá, erre a változására, és pont karácsony előtt, volt egy kis pityergés Szenteste. Nyugat-Angliába ment, egy nagyon szép kastély szállodába, pincérnek mindenesnek. Ami nyugtató, hogy szállást, és napi háromszoros étkezés biztosítva van. Reméljük ősszel folytatja az egyetemet, az alap diplomához fél év van hátra. Angolból megvan a középfokú nyelvvizsgája, most legalább gyakorolja a nyelvtudását.

    előzmény:
    klára13 (73516)
    2019-01-08  15:15
  10. 2019. január 8. 16:0673517.

    Már ősszel terveztem, hogy veszek új tűzhelyt. Nem volt az üzletben csak hófehér, én elszoktam tőle. Tegnap konyhát takarítottunk .A tűzhely kivételével mindent elhúztunk lemostunk, kimostunk. Ma lett volna esedékes a tűzhely. 18 éves, sokat használtam . Egyszer már szétszedtük alaposan elmostam az alkatrészeket.Ez lett volna esedékes most. Meggondoltam , veszünk egy újat, kevésbé márkásat, 5 évre emeltem a garanciát. Így , ha mi is kapunk 5 évet, nem  lesz gondom vele. Működni fog a légkeverés is, melyhez egy új ventilátor 18 ezer lett volna. A csere vagy sok munka, vagy sok pénz. Holnapra várom az új készüléket. A régit eladom 10 ( tíz )forintért. Feltételem csak az lesz, hogy szakember helyezze üzembe, és nincs rá garancia .


    Sok hó hullott, ellapátoltuk Jólesett a friss levegőn való mozgás

    előzmény:
    klára13 (73515)
    2019-01-08  15:05
  11. 2019. január 8. 15:1573516.

       Magdikám! Milyen híreket kaptál unokádról? Ne búslakodj. Jó helyen van, sokat fog tanulni. Nagyon tehetséges, és jól jön ehhez egy kis világlátás!

  12. 2019. január 8. 15:0573515.

       Most így utólag átérzem a szarvascsordával való éjszakai izgalmas találkozásodat. Nekem is vannak - bár nem szarvasos - emlékeim éjszakai utakról. Amikor a nagy ködben megálltam, mert fogalmam sem volt, merre járok. Jó volt.
       Ma ismét havazik nálunk. Zsuzsu kedveli a havat.
       Érdekes az élet a kiskutyával összezárva. Úgy figyelem, mint hajdan gyermekeimet. Nála nincs a figyelemben változás, mert mindig is rajtam tartotta szemét. Az utóbbi időben rájött, hogy hanggal is megszólíthat engem, reagálok. Mély basszus morgással jelzi, ha ki kell mennie. Ül, morog, rám függesztett tekintettel.
      Ez a tekintet most megváltozott. A megharapott szem nagyon szánalmasan néz ki, kiguvadt és nemigen mozog. Zsuzsu jól profitál ebből, mert a részvét, a sajnálat még közelebb hozta hozzám. Kényeztetem, amit nagyon élvez.
      Másik felfedezése is van Zsuzsunak, hangterjedelmével kapcsolatban. Rájött, hogy olyan szopránja is van, mint a madaraknak. Fejhangon jelez, énekelget, amivel eleinte egészen megijesztett, azt hittem, fájdalmai vannak. Aztán rájöttem, nem, s ő egész áriákat tud produkálni, kellemes melódiákat cérnavékony, dallamos megjelenítést.
      Most spórolok, tényleg betartom. hogy "kieszem a mélyhűtőt". Ma halrudacskákat fogok sütni, olaj nélkül szoktam, igazán finomak lesznek. Krumplipürét készítek hozzá, persze zacskósat.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73514)
    2019-01-08  06:36
  13. 2019. január 8. 06:3673514.

    Klárám ! Ez a vidék az " őrült biciklisek" kedvence . Jó meredek utak vannak, kifulladásik lehet taposni. Tényleg szép a vidék, " csendes " a falu . Bár mi a főúrvonalon lakunk, itt zajosabb. Mikor idejöttünk 5-6 autó , 6-8 telefon volt a faluban , De akkor működtek a kőbányák, nagyobb volt a teherautó forgalom.Dobogókőre én is sokat jártam helyettesítések alkalmából. Sokszor éjjel is egyedül . Egyszer éjjel egy szarvascsordával találkoztam . Ijedtemben megálltam és lekapcsoltam a világítást. A szarvasok szépen elől-hátul elmentek a kocsi mellett . Több, mint tízen voltak . Szapora lett a pulzusom.


     

    előzmény:
    klára13 (73506)
    2019-01-07  15:15
  14. 2019. január 8. 06:2873513.

    Mi együtt vágjuk  férjemmel, néha a gyerekek. De nekik ott van még két kert ( az itt lakó fiamnak még a ház mellett is egy kb 2000 négyzetméteres , sok fenyővel, de azok között is kell néha füvet nyírni ), így nekünk 2 fűnyrónk van és egy fűkasza ) benzinmotorosak, mert a nagy kertben nincs villany .

    előzmény:
    leiw (73510)
    2019-01-08  02:14
  15. 2019. január 8. 06:1773512.

    Két tornyot látok a templomokon kívül. Egyik inkább víztoronynak néz ki, a másik T alakú, a Hozzád közelebbi?

    előzmény:
    Zsumi45 (73508)
    2019-01-07  18:47
  16. 2019. január 8. 06:1373511.

    Zsuzsikám ! Valami hasonló van nekem is. Nem ragad le az étel, ( hacsak nem felejtjük el lezárni ) , de az alján , és a nagyon ügyetlen fülek mellett azért lerakódik piszok. Az én fedőimen is van valami jel, de nem vettem figyelembe .Nem használok én sem zsírt, inkább olajat. Teljesen mellőzni nem lehet, mert a zsírban oldódó vitaminokat így kiürítjük, nem szívódnak fel. No és Sándor inkább a hagyományos ételeket szereti . Úgy osztom be , hogy övé a zsírosabb rész. Te olyan precíz vagy, hogy  biztosan nincs ilyen akcióra szükséged . Sajnos és ezt nem mondhatom el magamról, és túl sok a feladatom a 78. évem taposásához. Erőm még len n e, de motivációm kevésbé.


    Igyekszem mozogni, bár mostanában ebben az ízületeim korlátoznak. No és elhúzódó vírusfertőzésem is legyengített .

    előzmény:
    Zsumi45 (73507)
    2019-01-07  18:40
  17. 2019. január 8. 02:1473510.

    Ez jo volt hy adjatok kolcsot a gyereket is.


    Ritkan van ra pelda hogy a hatso kertben magam vagom le a fuvet ami nem nagy resz, inkabb azert csinalom mert jobban megnott es nincs turelmem megvarni mig a vejem hetvegen raer levagni, ez foleg akkor van ha hatul  rendezek valami kerti partit es szeretem ha joelore rendben van a terep. En a zsinort ugy szoktam megoldani hogy hosszura eresztem es felveszem a kezembe , karomra mint ahogy a fonalat szoktak gombolyitas elott es csak annyit engedek ki belole amit nem tudok elgazolni a geppel. Ennek viszont vannak zavaro dolgai, marmint ha kicsit is szorosabb, a csatlakozas megszakad, a kabel a foldrehullik, kapcsolhatom be ujra.


    Egyebkent en szeretek fuvet nyirni, csak azert nem csinalom mert nem akarom hogy a ferfinep ellustuljon, ferfimunka ez, csinaljak csak ok. A szomszedom vett egy eleg kicsi funyirot, kis ronda primitiv alkotmanynak nez ki bar mint mondta 250 dollart fizetett erte/ nem neztem volna ki belole/ viszont toltheto elemmel megy es csak azt szoktam latni hogy milyen gyorsan lenyirja a fuvet pedig neki nagy terulete van es nem akad bele a gep semmibe.


    Ha a mienk elromlik en is olyat fogok venni, pokolba a kabelekkel.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73504)
    2019-01-07  05:46
  18. 2019. január 8. 02:0373509.

    Ki fogom probalni, koszonom. Van a garazsban egy nagy lapos semmire sem igazan hasznalhato, tul nagy labosom, abba pont bele fog ferfi.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73505)
    2019-01-07  05:53
  19. 2019. január 7. 18:4773508.

    Találtam a városról egy szép légifelvételt. Ezen látszik, milyen messze lakom a város központjától. 


    A távolban a legmagasabb torony- egy TV átjátszó torony- annak a közelében.A képen jobb oldalon. Állítólag már nem működik átjátszóként. 

  20. 2019. január 7. 18:4073507.

    Említettem már Zsuzsám, hogy én 15 évvel ezelőtt nagyon drága edényekre "ruháztam be", amivel meg is tanultam az ételek kímélő elkészítését, takarékosan. Nekem nagyon bevált, nem is hízom, minden hagyományos ízt előállítok, s főképpen nem is kell sikálni. Gázon főzök, de kívülről sem koszolódik, ha véletlenül leragadna benne valami enyhén ecetes vízzel könnyen felázik. Ritkán készítek rántott húst, s a krumplit tepsiben sütöm, de ezekhez is minimális zsiradékot használok. Most vettem fél kg. sertészsírt- kíváncsiságból, de ebből is sokkal kevesebbet használok, mint hagyományosan. Zöldségeket és húsokat is inkább párolom, pillanatok alatt elkészül benne.Kellett egy kis idő, hogy megtanuljam, mit, milyen hőmérsékleten tegyek bele, hogy ne ragadjon le, minden fedőn van un. termokontroll. Még piskótát is lehet lábasban, fenn a lángon sütni.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73505)
    2019-01-07  05:53
  21. 2019. január 7. 15:1573506.

      Tegnapelőtt Bazsiék  nálatok jártak.
      Balázson két éve kitört a bicikli őrület, mára takaros kis terepbiciklis sportkört szervezett magának. Jobb társaságban biciklizni, mint egyedül. Tegnapelőtt öten szerveződtek össze, autóval elmentek Pilisszántóig, ott elővették a bicikliket és feltapostak Dobogókőre, majd vissza. Azt mondta, nagyon szép a táj, aranyos a falu. Nyáron hazulról kerekezett fel, de most a hó más.
       Tehát a hótündérek nálatok is megjelentek. Nálam is letakarították a lépcsőt, a hozzájuk vezető utat. Nagyon kellemes meglepetés.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73505)
    2019-01-07  05:53
  22. 2019. január 7. 05:5373505.

    Nekem is hasonló a serpenyőm, de azt kifelejtettem a főzésből. Grill tisztító spryvel szoktam az alját tisztítani, de az kevéssé hatásos. Majd tavasszal azt is megcsinálom kinn a kerti tűzhelyen.. Nincs titka ennek, elég nagy edény kell, amibe beteszel 2.-3 liter fahamut és annyi vizet, hogy az edény ellepje , amit beleteszel. nem kell túl sokáig forraln8 15 perc kbi, kiveszed kefével lesúrolod. Ha nem elég , visszateszed újból főzöd .

    előzmény:
    leiw (73501)
    2019-01-07  02:06
  23. 2019. január 7. 05:4673504.

    Nekünk is van elektromos fűnyírónk. Férjem csinálta a hetvenes években. Akkor itt még nem lehetett kapni, nagy kertünk volt, kaszálni nem tudtunk. Mai napig működik. Az összes barát azt kérte kölcsön. Valóban balesetveszélyes volt, mert a kés védelmet házilag nem lehetett megoldani. Volt , aki a huzalt is elvágta. Mi ketten használtuk egyik gyerek jött utánunk és felemelte a huzalt mögöttünk Férjem kollégája is elkérte. Figyelmeztettük, hogy a veszélyre . Kérdezte , hogyan oldottuk meg. Férjem elmondta . Akkor adjátok kölcsön a gyereket is - hangzott a válasz

    előzmény:
    leiw (73502)
    2019-01-07  02:21
  24. 2019. január 7. 05:3973503.

    Tegnap reggel, mikor felkeltem azt láttam, hogy sok hó esett, de ahol felszórtuk csúszásgátlóval nem havasa. Megállapítottam, hogy nagyon hasznos ez a szokás. Este derül ki, ,hogy  közelben lakó fiam jött át egyik fiával, ők takarították el a havat  . Délben a fiatalabb is beszállt, és a garázsbejáratot is letakarította.


    A hóeltávolító nem volt drága, férjem azért nem szerette, mert nagyon büdös volt , és a nehéz hótól eldugult a csöve.


    Az a kis hóseprés direkt jót tesz , mert kell mozogni a friss levegőn. Mióta beteg voltam ,keveset mentem ki, hiányzik .


    Ma konyhai nagytakarítást csinálunk. Egy szekrény már kész, amiben ezek a fazeke voltak. A hűtőt 1-2 hete húztam el, most a többi konyhai szekrény van hátra, és a gáztűzhely. Ezen tanakodom, ne csrélje-e ki, mert a sütő légkeverése elromlott. Drága egy új ventillátor. Lehet, hogy  veszünk újat. Nem drágát. Bár azt mondja a család, használjam kevesebbet. Majdnem vettünk, de meggondoltam magam, mert nem tetszett

    előzmény:
    klára13 (73497)
    2019-01-06  14:20
  25. 2019. január 7. 02:2173502.

    Ityt is van 1000 dollaros vagy meg dragabb hokotro is, semmi penzert nem kene az a nagy dog.


    A mienk konnyu, egy kezzel is fel tudom emelni, gyonyoruen szedi fel a havat , konnyu tolni es elektromos. Nalam a funyiro is az mert inkabb huzom magam utan a zsinort minthogy benzinszaggal szorjam be a levegot meg orokke tisztogatni kell, na es hol a fenebe taroljam a benzint. Szoval az en hokotromert valami 140 dollar korul fizettem, 6 eves es semmi baja nem volt meg. Soha nem adnek erte ki tobbet ezzel a tapasztalattal.

    előzmény:
    klára13 (73497)
    2019-01-06  14:20

Címlap

top