Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. január 7. 02:0673501.

    Te ilyen szepen kifozod az edenyeidet? Hat hiszen en is igyekszem karban tartani de tudok mutatni egy acel labost amiben mindig rantott hust sutok, annak a feneke letakarithatatlan. Jol ra van egve valami makacs reteg, gondolom a kifrocskolt olaj meg mittudomen mi, mar probaltam mindent, / kozben tovabb hasznalom mert gyonyoruen lehet benne sutni. Szoval a fahamu segit? Nekem csak elektromos kandallom van, majd kerek a baratnomtol fahamut, neki van. Csak egyszeruen tegyen bele a feneket? Mennyi ido kell hogy letisztuljon?


     


    Itt meleg, szinte tavaszias ido van, a tulipanok kijottek, 2 centis levellel meg a narciszok, lehet hogy hozok beloluk be cserepbe, idovel kis tavaszi illatot varazsol a hazba majd. Ugy gondolom hogy a tel meg hatravan, nem, megszokni nem fog sajnos...

    előzmény:
    szizsuzsóka (73487)
    2019-01-05  14:26
  2. 2019. január 7. 01:5173500.

    Humoros csaladod lehet ha ilyen tortenetek keringenek, lehet rajta nevetni, igazuk van ha kicsit megszinesitik a sztorit, hozzateve persze hogy nem egeszen is volt de ez is lehetett volna.


    Hogy van a ket kisfiu? Persze, nem kisfiuk mar, a kicsi lehet 10 korul, Beni meg vagy 6 eves volt amikor szuletett ugye? Akkor o mar erosen tini, lassan szamithattok ra baratnot mutat be. Milyen gyorsan telik az ido.


    Vannak-e mar elkepzelesei hogy mit akar tanulni? Mihez vonzodik? Mintha ugy remlene hogy az allatokhoz amikor kicsi volt es allatorvost emlegetett de lehetseges hogy keverem mas kisgyerekkel.


    Ujabban megint sutogetek en is mert a teljes kiorlesu kenyer amit a ferjem eszik egyszeruen ehetetlen, meg a gyomrom is rossz tole, mindent elhiszek csak azt nem hogy egeszseges.


    Az uszkoszodes miatt a buzat permetezik, ki tudja mennyi marad a hejaban belole.


    Ma mar jobban vagyok de holnap megyek az orvoshoz.

    előzmény:
    klára13 (73499)
    2019-01-06  15:36
  3. 2019. január 6. 15:3673499.

      Kevéssé emeltem ki Zsófim anyukájának megjegyzését: na nem egészen így történt.
      Vagyis dehogyis volt ilyen sérülés. Kicsikét elvágta a gép a szomszéd lábát, ennyi volt az egész.
      Zsófim korai gyermekkorában történt, és az évtizedek kiszínezték a sztorit. Más gyermekkori történettel is ez történt, mint megtapasztaltam. Nagyon jó történetei vannak, majd érdeklődöm, ha találkozunk. Illetve, egy közös estén.


      Javulást kívánok!
      Szintén itt darvadozok a gépnél, de most már odébb megyek. Sütök egy kenyeret, mert anélkül csak éhezem. Remek receptet találtam, már csak az a kérdés, minden hozzávalót találok-e? PIKÁNS SONKÁS KENYÉR.

    előzmény:
    leiw (73498)
    2019-01-06  14:29
  4. 2019. január 6. 14:2973498.

    Jaj!


    Meg olvasni is borzaszto de igazabol az a felelos erte aki hasznalta a gepet bar gondolom az maskeppen gondolta. Nem erdemes ilyesmit odaadni senkinek, semmit ami valamit okozhat.


    Ezek a sajat kreaciok ha motorosak azert veszelyesek mert a balesetveszely nem lett kiserletezve hogy mekkora. A patikus valoszinu hogy jol tudta hogy mire kell vigyazni ha vele nem tortent baj. Gondolom volt nagy cirkusz a szomszed csalad reszerol es soha nem lett tobbe semmi elkerve tole, meg a kalapacs sem, hehehe....nem illik rajta nevetni de egy kicsit, icipicit az.


    Itt kokadozok a net elott. Vagy megfazas gyotor, vagy influenza de nagyon nem erzem jol magamat, tegnap fekudtem egeszen estig, ma nem vagyok hajlando mert azt hittem betorik a hatam, a kave sem dobott fel. Mindenesetre jobban erzem magamat a tegnapinal de nem jol. Orvoshoz nem tanacsos ma menni mert mivel a pajzsmirigy gyogyszerem kifogyott, ujra felirjak 6 honapra de kozben csinalnak ellenorzest,  vervizsgalatot es mivel megettem 1 almat es 1 banant a verkep magasabb koleszterolt fog mutatni es a haziorvos ujra elo fogja hozni ra a csokkentot amire nem vagyok hajlando mert amikor bevettem az elso szemet olyan izomgyengeseg jott ram hogy elkepzeltem hogy a sziv izmok is csokkent mukodessel fognak tole mukodni.


    10 eve ingadozik a hataron az ertek es 10 eve gyogyszer nelkul meg semmi bajom nem volt, nem vagyok tulsulyban csak egy egeszen kicsit, heti 5x uszni jarok reggelente, egesz nap rohangalok a kicsi, am 4 szintes hazban a lepcsokon, ennyi sport jol karban fogja tartani a szivemet. Ha meg nem, azt is vallalom. 70 leszek marciusban mi a fenehez ragaszkodjak? Az izomgyengito, felajult erzeshez semmikeppen nem. A doki atcserelte masik gyogyszerre de mondtam neki hogy be sem veszem, felesleges felirnia.


    Attol meg minden aldott vizitnel elohozza hogy kell. Meg mutogatni fogja a magasabb koleszterol szintet, ha holnap megyek hozza reggel ehgyomorra akkor az ertek is mas lesz, igazibb, vagyis valamivel kevesebb....

    előzmény:
    klára13 (73496)
    2019-01-06  13:57
  5. 2019. január 6. 14:2073497.

       Ez jó: MESÉLYE!
       Tényleg ideje lenne megszabadulni a ly-től, ha már én is elhibázom, aki olyan területen nőtt fel, ahol igencsak fontos szerepe volt. Tavaly szóba került, de aztán úgy döntöttek a főokosok, hogy hiányával szegényebb lenne nyelvünk.


        Zsuzsa, a hószóró adományozásáért kijárna egy kis márványtábla a faluháza falán.


        Ennek a hótolónak is van elektromos változata, de ez félmillió forint. Drágállom, legalább is nálam, drága.


        A lúgos dolgok tényleg csodát tesznek a fazekakkal. Évtizedeken át használtam nagy alumínium lábast. De akkoriban a kukták is alumíniumból voltak, és nem tudhattuk, hogy egészségtelen anyag ez. Nagyon tetszett, hogy amikor megfőztem s jósok liter töltöttkáposztát, a fazék kivirult. Csillogott-villogott. Amikor mára lábos nagyon ronda volt, azt mondtam magamban, hogy ideje káposztát főznöm. Meg se fordult fejemben, hogy a homályt megesszük!
        Zsuzsa több házhoz-szállítás is szállít hozzátok.


    Szemben-szomszédunk háza a mesék mézeskalács házának hangulatát idézi.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73492)
    2019-01-06  06:40
  6. 2019. január 6. 13:5773496.

       Milyen igaz, LEIW! Elhasznált babakocsi kerekére szerelni a lapot, például. A dőlési szög tényleg fontos. No meg egyéb dolgok is megoldandók tervezéskor.
       Régen, a fűnyírók megjelenése előtt, pl. használt mosógépmotorral villanyosították is az alkotást. Erősek és robosztusok voltak ezek a gépek, mint hallottam. Mert nem láttam egyet sem. 
       Zsófimnak van egy tündéri mesélye az apja által gyártott fűnyíróról.


      Csodájára jártak apja mosógép motorral járó fűnyírójának. Apja gyógyszerész, amúgy ezermester volt. Nem szívesen adta kölcsön a szomszédoknak, mert jól tudta, milyen balesetveszélyes. Egy alkalommal azonban a szomszéd sikerrel kunyerálta. Alig elvitte, szaladt be a kutya, szájában a szomszéd lábujjával. Levágta a fűnyíró. Amikor Zsófi anyukájával szóba került az eset, csak ennyit mondott: "nem egészen így történt".


     

    előzmény:
    leiw (73491)
    2019-01-06  03:48
  7. 2019. január 6. 11:2173495.

    A jol bevalt dolgokat mindig aruljak bar szerintem hajlittatni sokkal olcsobb megoldas.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73493)
    2019-01-06  07:03
  8. 2019. január 6. 11:1973494.

    Nem mondtak a vasarlasnal vagy nem mellekeltek hozza spayt? Ho oldo sprayt kell hasznalni, elotte jol befujni a csovet belulrol idonkent amikor beleragad mert anelkul mindig ragadni fog. Mindenfele hotol. A hokotro melle szoktak mellekelni egy ilyet  hogy a vasarlo tudja hogy milyet keressen ha elfogy.


    Egy teljesen jo keszuleket adtal oda. Nekunk egy olcso, egyszeru keszulek van mert mi telen csak annyit takaritunk el a parkolobol ahol a kocsijaink vannak hogy ki tudjunk menni. Jardank az nincs, olyan helyen lakunk hogy nincs gyalogos forgalom tehat ott nem kell, pillanatok alatt fel lehet szedni barmilyen havat azon a kicsi helyen. Az udvar nem szamit, arra nem megyunk semmiert, megvarjuk amig elolvad.


    Nalunk a lepcsokel van inkabb baj, beton, a so mar rendesen fel is marta, tavasszal rendbe kell hozatni egy komuvessel mert nem tudtuk hogy az elso ket evben nem lehet barmivel besozni, / arulnak valamilyen kulonleges sot erre/ es szepen feloldotta a nehany honapos betont.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73492)
    2019-01-06  06:40
  9. 2019. január 6. 07:0373493.

    Ilyesmit vennék én is. Majd körülnézek ( de addigra elmúlik a tél )Bár nem biztos, mert ezek a képek 2013 március27-én készültek. Fiam 48. születésnapján

    előzmény:
    leiw (73491)
    2019-01-06  03:48
  10. 2019. január 6. 06:4073492.

    No ez csak részben dicséretet érdemlő tevékenység . Kb 20 éve lecseréltem zománcos lábosaimat rozsdamentes acélra . Az nem sérül meg úgy , hogy a használatot gátolja. De azért leég kissé, az aljára ráég egy kis zsír vagy egyéb szennyeződés. Igazi rendes háziasszony ezt rögtön alaposan eltávolítja , Sajnos én nem ., Nagy 40 literes lábosban feltettel fahamus vizet, abba tettem  az edényeket, a forró lúg teljesen fellazította, minimális súrolással olyan lett, mintha most vettem volna. Több edényem alja recés volt, feliratok stb belenyomva . Tiszták lettek azok is teljesen .


    A hókotrót megnézem . Most még sokat kell seperni, lapátolni, de ha a téli autóhasználatot teljesen megszüntetjük, ez kevesebb lesz, csak a gyalogjáróra és a kert előtti járdára szorítkozik. Lesóztuk erre használatos csúszásgátló sóval.


    Pár éve vettem a vaterán egy hóeltávolító gépet Benzin hajtotta a motort . Sajnos nálunk nem vált be, mert csak teljesen sima felszínen használható, és csak frissen hullott laza hónál, havas hó eltömte a csövet, amin kifújta a gép a havat. Végül  odaadtam az önkormányzatnak, a hivatal és a rendelő környezete síma , sok ember közlekedik, nagyon gyorsan rendbe tudja egy ember tenni vele a viszonylag nagy felületet.

    előzmény:
    klára13 (73489)
    2019-01-05  14:44
  11. 2019. január 6. 03:4873491.

    https://www.youtube.com/watch?v=rcpsp52nguY


     


    Ez meg annal is egyszerubb, eleg hazilag meghajlitani egy negyszogletes lapatot, ugyes ember meg csinalni is tud hazilag is valamibol. Fontos az hogy hogy tartja a keszuleket hogy csak mindig egy oldalon szorja ki a havat.

    előzmény:
    klára13 (73490)
    2019-01-05  15:09
  12. 2019. január 5. 15:0973490.

    Nektek fejlesztettek Zsuzsóka.
       A Tri-Bau Kft. által kifejlesztett kézi hóeke forradalmi változást jelent a kézi erővel végzett hómentesítésben. Ez az eszköz a hólapátokhoz képest sokszoros teljesítménynövekedést biztosít a hóeltakarításban, miközben használata összehasonlíthatatlanul kényelmesebb, mert lényegesen kevésbé veszi igénybe használójának erejét. Egyetlen kézi hóekével felszerelt személy azonos idő alatt több hólapátos hómunkás feladatát képes elvégezni. Teljesítménye és sebessége révén még a kisebb traktorokra szerelt hótolóknak is versenytársa, ugyanis fordulékonyságban, irányíthatóságban messze felülmúlja azokat, miközben üzemeltetési vagy karbantartási költség nincs. Használata önkormányzatoknak, ipari üzemeknek, vállalkozásoknak, egyéb létesítményeknek, társasházaknak, magánszemélyeknek egyaránt ajánlott. Ipari minőségű kivitele miatt intenzív és kiméletlen használat esetén is garntált a kivételesen hosszú élettartam.



    Telefon: +3630/711-2332, E-mail: hirdetohaz(kukac)gmail.com


     


     



    Olcsónak nem mondható, na de az ár attól sok vagy kevés, hogy a vevőnek mennyi pénze van. És ez a szerkezet több generációt kiszolgál. http://www.hirdetohaz.hu/index.php?page=kezihoeke

    előzmény:
    szizsuzsóka (73488)
    2019-01-05  14:29
  13. 2019. január 5. 14:4473489.

       Mit jelent ez az acéllábas-kifőzés? Miért kell, és hogyan történik?

    előzmény:
    klára13 (73486)
    2019-01-05  14:21
  14. 2019. január 5. 14:2973488.

    Nagy hó van itt is, azt hiszem, rövidesen kimehetünk lapátolni.. A járdát felszórtam csúszásmentesítő sóval, de azt hiszem , nem lesz elég .

    előzmény:
    klára13 (73486)
    2019-01-05  14:21
  15. 2019. január 5. 14:2673487.

    Emlékeztek Kibédire aki énekelte , hogy "nem hiszem hogy normális vagyok ".No ezt én is elénekelhetném !


    Tegnap láttam, hogy sok fahamu van a pincében . Gondoltam egyet és a rozsdamentes acél lábosaimat kifőztem . Ezt már többször megtettem , nagyon jó eredménnyel. Nyáron halogattam, mert a jázminbokor mellett van a kerti tűzhely , és féltem , hogy tűz lesz .Tegnap megcsináltam , szép lett, már ki is takarítottam a lúgokat, ma zsibbadok. Nagy hó esett, reggel eltakarítottuk, .dedélutánazt hiszem ismét kimehetünk.

  16. 2019. január 5. 14:2173486.

       Zsuzsa, kissé aggódva kérdezem: megtörtént-e az alakváltás? Át kellett-e váltanod kertészből hómunkássá? Röviden: nálatok is hull a hó?
       Nálunk teljes szélcsendben a nagy, puha pelyhek mindent beleptek. Varázslatos a látvány. És minden hóeséskor örömmel tölt el, hogy utcánkban az úttest túloldalán van a járda. Nem kell havat lapátolnunk, a havazás, közlekedési szempontból csak magunkat érint a kapubejáratnál és az udvarban. Nem kell körmömet rágva lesnem, mi történik, megragadja-e valaki a hólapát nyelét? S eszembe jutnak vidám hólapátolások az óbudai lakótelepen. Jókedvű, nagy megmozdulások voltak a lakótársakkal. Akkoriban szerettem a teleket.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73481)
    2019-01-04  07:00
  17. 2019. január 5. 14:0573485.

    Igen , mi anno a nagy szerelemre vártunk. Nálam ez bejött, mert nagy szerelem volt a miénk. Nagy szerelem, sok vita , de szerencsére a kötelék mindig erősebb volt ,mint a szétválasztó erő. Így 8 hónapi ismeretség után kötött házasságunk ma is  tart. Júliusban leszünk 55 éves házasok.

    előzmény:
    leiw (73484)
    2019-01-05  03:32
  18. 2019. január 5. 03:3273484.

    Azert meg mindig tobb a jo hazassag mint a rossz, a langolo szerelem ha olyan volt azert csak csak sokaig  eg, nem?


    En kis  szerelmes voltam a ferjembe de azt a bizonyos hogy ugy mondjam emeszto szerelmet ami kepes felrugni mindent azt nem ismertem senki irant, sot csodalkoztam ha ilyet hallottam hogy mindent oda tudnak erte dobni, meg a gyereket is. A regi-regi vilagban gyakoribb volt mert az erzelgos, nyalas konyvek meg szinte osztonoztek is erre.  Most nemcsak a ferfiakrol beszelek, ket not is ismertem akik felegettek maguk mogott mindent. Az egyik az azt mondta hogy az eletet is odadta volna a ferfiert aki aztan otthagyta nagyon sok ev utan, ez a bolond meg ongyilkos lett, meg is halt.


    A masik az nem ment idaig de a csalad, a ket mar felnott gyereke tudni sem akar rola mert lerazta oket.


    Erdekesek ezek a dolgok ma, valahogy masok mint a mi korunkban.. A lanyom tobb mint 10 evi egyuttjaras utan ment ferjhez a baratjahoz, az is ugy volt hogy valaszut ele allitotta a fiu hogy vagy hozzamegy vagy lelep de eleget vart, hazastarsat szeretne, gondolom elengedni nem akarta a baratjat mert a lany bejelentette kisse kelletlen arccal nekunk a keszulo es gyors hazassagot, o meg vart volna vele mert nagyon szereti a fuggetlenseget, nem is kicsit tartott tole hogy gyokeresen valtozik majd az elet.


    A hazassag varatlanul jol sikerult, az eddig eltoltott 3 ev alatt ugy latom hogy nemhogy veszekedes nem volt koztuk de meg vita sem, a lanyom is azt mondta hogy egesz jo hazassagban elni... A vejem egy aldott jo lelek, nagyon szeretem, o is minket.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73481)
    2019-01-04  07:00
  19. 2019. január 5. 02:5773483.

    Nagyon koszonom ezt a kis "okoskodast", mindjart tisztabban latok.


    Mivel azelott semmi baja nem volt a labamnak, eleg kellemetlennek erzem, mar at is neztem hogy hol vannak a kozelben az erre szakosodott orvosok, talaltam is, mar csak el kell mennem a haziorvoshoz beutalot kerni ha kell, illetve inkabb elotte felhivom oket mert sok helyen nyugdijasnak nem kell, illetve az en biztositasomat elfogadjak szo nelkul mert van kiegeszito biztositasom is.


    Nagon remelem hogy csak egy kis randulas.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73480)
    2019-01-04  06:47
  20. 2019. január 4. 16:1773482.

    https://lajk.startlap.hu/2018/10/02/andrea-bocelli-szivhez -szolo-duettet-enekel-sarmos-fiaval-video/


    Szervusztok.


    Bocelli a jelenlegi kedvencem, ehhez fogható rajongásom csak Gerard Filippe iránt volt ötven éve.


     Minden rendben van. Persze, hogy nem "tisztálkodtam" orvosi felülvizsgálat közben. Említette a kötőtűs módszert elrettentő példaként, mondtam: ÁÁÁÁ, én olyant nem csinálok, nekem van kínai evőpálcikám!  Már kedélyessé vált a kezdeti morcos orvos. Betudom a karácsonyi pihenésnek,  futószalagszerű rendelés leállásának. Legközelebb 29-én kell menni, ha nincs esemény.

  21. 2019. január 4. 07:0073481.

    A házasságban és általában az emberi kapcsolatban különbözőek az erőviszonyok. Azonos kapcsolaton belül is változnak . Ha feltételezzük, hogy a kapcsolat alapja a szerelem volt ( szerencsére többnyire így van ) , az 1-2 év alatt elmúlik. Vagy átalakul , vagy ha nem jön helyette más stabilabb érzelmi kötődés elszürkül a házasság , vagy nyílt ellenségeskedéssé fajul. A mai világban , ahol az elromlott tárgyakat kidobják, lecserélik, újat vesznek stb ez gyakran a házasság megszűnéséhez, új kapcsolat teremtéséhez vezet. Ezt látják a fiatalok, ezért csökken a házasodási kedv . Ahogy az életben még a fizikában is stabil egyensúlyi állapot elérése a "cél " , ezek a felfogások is lassan változva remélhetőleg egy tudatosabb , toleránsabb emberi kapcsolatrendszer kialakulásához vezetnek.

    előzmény:
    leiw (73479)
    2019-01-03  13:30
  22. 2019. január 4. 06:4773480.

    Egy kis okoskodás A rándulásnál ugyanaz történik az izmokban , inakban , esetleg ízületi porcban, mint a törésnél a csontban . A behatás erejétől és irányától függően  szakadások, bevérzések, porcleválások lépnek fel .  Mivel a porcnak és az inaknak rosszabb a vérellátása , lassabban gyógyulnak. Az inak erősebb behatás esetén kiszakadhatnak a csontból.A ránduláskor megnyúlt inak csak szigorú rögzítés esetén nyerik vissza nagyjából eredeti hosszukat. Így a lazább ín kisebb behatásra ismét rándulást szenved,  csökken stabilitása. Míg AZ ELTÖRT CSONT MEGFELELŐ KEZELÉS ESETÉN TELJESEN GYÓGYUL, SAJNOS AZ INAKNÁL, PORCOKNÁL EZ KEVÉSBÉ JELLEMZŐ .( véletlenül írta nagybetűvel, de hagyom, mert fontos ) Sok  ízületi meszesedés, idült gyulladás alapja a nem megfelelően kezelt rándulás , Ezeket azért írom, hogy komolyan kell ezt is venni, mert sokkal több késői következménye van ,mint egy egyszerű törésnek. Ezért rögzítik a sebészek ma már többnyire nem gipsszel , hanem külső rögzítővel .


    Ez az okoskodás azért készült, mert többször olvastam, nem törés , "csak " rándulás .

    előzmény:
    leiw (73478)
    2019-01-03  13:02
  23. 2019. január 3. 13:3073479.

    Ezek a zsarnok felesegek csak hiszik hogy ok szentek. Most azert nem veszik olyan komolyan ezt a hazastarsi huseget de a szazad elejen szepen bevertek a nok fejebe hogy az artatlansag az kincs, minden szerelem az egben kotodik, a szuzesseg ertek, / ferfiaknal furcsa modon ez kimaradt/, az akkori konyvek, regenyek is azt sugalltak es aki ezeket szo szerint elhitte az nagyon porul jarhatott.


    Ha visszagondolok ezzek a temaval kapcsolatban, mindig Moricz Virag konyve jut eszembe a szuleirol, na meg az iro maga is eppen eleget irt a felesegerol, jol kibeszelte.


    Az a szerencsetlen no a Jokai konyveken nott fel aki igencsak rozsaszinunek tuntette fel a szerelmi egyesulest, a szexet es a csodavaras helyett egy nagyonis valosagos kinos elmenyt kellett atelnie, napi szinten, undoritonak talalta a szexet, akkor engedte  magat csak  ha muszaj volt viszont csereben szo szerint zsarnok lett, aldozatnak hitte magat tehat voltak ilyen nok, szerintem tobb is mint gondolnank.


    Maga az iro is visszafizetett, kibeszelte a konyveiben, megrontotta az unnepeit/ karacsony/ es vegul ongyilkossagba kergette.


    Azert ez a mai nyilt szexualis kapcsolatok a fiatalok kozott egeszsegesebbek, ez nem ertek, az ertek az egymas irant erzett megbecsules es szerelem, vonzodas.


    Zsarnok azert most is akad, lasd a pincernos historiamat de maga maganak csinalta a feleseg hiszen ezen mar regen tul kellett volna jutni, valoszinu hogy mas banat is volt ott, amit meg nagyon emlegetett az hogy nem volt fagyolos, menyasszonyi ruhas eskuvoje, mirtuszkoszoru sem  mert titokban szokve hazasadotak mert az anyosek soha bele nem egyeztek volna valamiert, ez is eletreszolo banat volt.


    Jo reggelt mindenkinek, itt legalabbis meg az van.


    Nehezen indul az ev, affele unnep utani laza hangulat van...Eso vagy ho is lesz ma.

    előzmény:
    klára13 (73467)
    2019-01-02  19:20
  24. 2019. január 3. 13:0273478.

    Valamifele randulas nekem is van a labomban, illetve valahogy megcsavartam a bal labamat amikor atlepem valamit es bizony azota fajt, nem is keveset, mar az orvoson gondolkodtam amikor most ket napja muloban kezd lenni.


    Kiprobaltam a szoritos harisnyat mert gondoltam hogy nem birja a sulyomat/ nem vagyok kover/ talan az izmommal van baj, utana intenzivebben usztam hogy hatha az helyrehozza de nem ugy nezett ki.


    Mire eldontottem volna hogy megmutatom az orvosnak addigra egy reggel ugy ebredtem hogy alig faj ha ovatosabban megyek tehat gyogyuloban.


    Vagy 2 eve volt olyan balesetem hogy elcsusztam a konyhaban ugy hogy nem tudtam felallni csak maszva ki a nappaliba, / egyedul voltam itthon/ valahogy felkusztam a lepcson a haloba es lefekudtem az agy szelere. Mire megjott a ferjem kiderult hogy nem tudok felulni, nem tudok leszallni az agyrol, vegul kitalaltam hogy egy nagy plesztikzsakot huztunk alam es azon le tudtam csuszni a foldre, onnan fel is tudtam allni csak a csipom, derekam nem hajlott, azt hittem hogy eltort. Be az ambulanciara, ott kiderult hogy nem tudnak megrontgenezni mert keptelen vagyok alafekudni a gep ala, erre adtak egy tablettat ami 3 perc alatt teljesen eltuntette a fajdalmat, kiderult hogy tores nincs csak zuzodas. Adtak 3 szemet a tablettabol hogy vegyek be belole akkor de csak akkor ha nagyon faj, / egyszerubb fajdalomra felirtak valamit/ de ugy megijedtem tole mert hallottam hiret ezeknek a csoda tablettaknak hogy ilyenre  nagyon ra lehet szokni, eleg ra par nap, azert is mertek ki nagyon, szoval nem vettem be belole hanem amikor a gyogyszereket selejteztem/ 2 evente/ es bevittem a begyujtobe ahol biztonsagosan semmisitik meg, akkor kozejuk csusztattam a 3 tablettat. Fogalmamn sincs mi volt a neve de hogy ilyet  fel sem irnak allando hasznaltra az is biztos.


    Igen, ahogy idosodunk ugy lesznek az izmaink serulekenyebbek, a torna meg az uszas segit valamit de csak valamit.

    előzmény:
    Kusza (73476)
    2019-01-03  08:33
  25. 2019. január 3. 11:4273477.

      Kétségtelenül az orvosoké a legfelelősségteljesebb foglalkozás. Ha a villanyszerelő téved, kimegy egy biztosíték. Ha az orvos nem figyel oda, a biztosíték, amelyet kiver a hibás választás, adott esetben egy élet. Azt hiszem, az egyetemisták valahogy hozzánőnek a feladathoz. Sok orvost  ismertem életem során, és mindannyian óriási hivatástudattal rendelkeztek. Megbízható, komoly emberek, nagyon lelkiismeretesek.
       Zsuzsóka! Hogyan álltok a megfázással? Kigyógyultatok?

    előzmény:
    szizsuzsóka (73474)
    2019-01-03  07:07

Címlap

top