Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. január 1. 07:5073451.

      Viszont kívánok neked, Hus, minden szépet és jót.

    előzmény:
    hus (73449)
    2019-01-01  00:03
  2. 2019. január 1. 07:4873450.

       2019. 01. 01. Az új esztendő első napja.
       Jó reggelt kívánok, legyen sok-sok jó reggelünk ebben az évben is.

  3. hus
    hus
    2019. január 1. 00:0373449.


    Kivanok mindnyajatoknak , csaladotoknak egy boldogsagos, egeszseges, csodalatos uj evet,`kivansagotok teljesuljon  szamotokra a leheto legmegfelelobben , hozzon az uj ev sok szerencset, tovabbi jo kedvet essok-sok szeretetet.


    Unalomig ismert kedvencemet kuldom nektek.

  4. 2018. december 31. 22:4373448.

       További szép évet, egy jó új évet kívánok mindenkinek.


    Megyek aludni.

  5. 2018. december 31. 22:4073447.

       Mondom, mindent tudsz, LEIW!  A tyúkot, csirkét nem, mert a szerencsét elkaparja, halat sem, mert elúsztatja, kutyát sem, mert elfut vele! Ha tehenet eszel, bőghetsz majd egész évben!Kalappal is.

    előzmény:
    leiw (73443)
    2018-12-31  21:03
  6. 2018. december 31. 22:3473446.

      Gatya az urakra, a hölgyekre piros bugyogó!
      Magdikám, nem strapálom magam. Padlásom tele van porosodó szerencsével! Háromnegyed évszázada gyűjtöm.

    előzmény:
    Kusza (73444)
    2018-12-31  21:49
  7. 2018. december 31. 22:2873445.

       Régi-új ismeretem teszi számomra vidámmá ezen estét.
       A neten bóklászva - megcsodálva már Hollandia üvegművészetét -  illetve képviselőit a Catawikin, belebotlottam a Zalotay névbe. Ó, persze  az ő alkotása az óbudai Kiscelli utcára merőlegesen épített rémes szalagház, és építész unokasógorom beletartozott a Zalotay-féle brancsba, mondta felesége.
        Cikket olvastam most a 80 éves építészről, amely a szalagház feltalálójának tünteti fel, mintha a világon sem lett volna L Courbusier. Nos, ez a mi magyar lángelménk "egy decens és kispolgári svájci településen, Ziegelriedben építette fel saját kezűleg lakóházát. Az épület létrejöttében a véletlenszerűség és spontaneitás nagyobb szerepet kapott, mint a precíz mérnöki tervezőmunka. Kétségtelen, hogy a szinte teljes egészében újrafelhasznált anyagokból készült lakóház feszegeti az építészet határait, és filozófiai magasságokba vezet – jelentősen borzolva az az eziránt kevéssé fogékony helyi polgárok idegeit."
      Na igen, képzeljük csak el: "A  Zalotay által kidolgozott szerkezet huzalmerevítéssel rögzített falécekből készült, e körül burjánozott el az aprólékos kézművesmunkával, szinte szobrászati módszerekkel, talált tárgyakból növesztett építészet."
      A szomszédok mindent megpróbáltak, megszabadulni a remekműtől. A derék svájci polgárok jól kifogták!

    előzmény:
    csinomjank (73440)
    2018-12-31  14:39
  8. 2018. december 31. 21:4973444.

    A piros gatya!

    előzmény:
    Zsumi45 (73442)
    2018-12-31  20:38
  9. 2018. december 31. 21:0373443.

    Boldog Ujevet kivanok mindenkinek. Egeszseget, penzt, boldogsagot, ki mit akar....


     


    Voros bugyogo az nincs. Ha tudnam hogy biztosan meghozza a szerencset akkor  lenne persze, nyitva vannak meg az uzletek, hehehe, lencset sem szoktunk enni az ujev napjan, illetve leszoktunk rola lassan, ugy remlik hogy szarnyast sem tanacsos enni, ezt ugy ahogy betartjuk csak azert mert nincs kedvunk hozza.


    A mi ujev napi  szokasainkhoz tartozik egy seta a parkban, teljesen mindegy hogy milyen az ido. Emlekezetem oriz egy olyan januar elsejet amikor poloban setaltunk es ugy sutott a nap hogy hazafele be kellett kapcsolni az autoban a legkondicionalot annyira meleg volt. Hogy en masnap milyen beteg lettem! Taknyom-nyalam egybefolyt ahogy mondani szoktak. Holnap megint meleget mondanak de nem annyira, mindossze a telikabatot felejthetjuk itthon.


     

  10. 2018. december 31. 20:3873442.

    Hölgyeim, piros bugyogó megvan? Uraknak nem tudom mi hoz szerencsét. 

  11. 2018. december 31. 16:0373441.

    Zsuzsikám !Ez a kedvenc újévi köszöntőm ! Most, hogy öregszem kedvenc költőm is lett. Fanyar humorára, melankóliájára meg kell érni .

    előzmény:
    Zsumi45 (73431)
    2018-12-31  10:01
  12. 2018. december 31. 14:3973440.

    Koszonom , Klara ! 


    Vidam  szilvesztert ! 

    előzmény:
    klára13 (73438)
    2018-12-31  14:02
  13. 2018. december 31. 14:0673439.

      Köszönöm a verset, Zsuzsika.
      Az élet viszonyainak milyen mély ismerője volt a mi Jánosunk!
      Most már pihenj. Ne használd el magad. Holnapután is szükség lesz rá!

    előzmény:
    Zsumi45 (73432)
    2018-12-31  10:02
  14. 2018. december 31. 14:0273438.

       Janka, a tegnapihoz hasonló békés és színes napot kívánok, sokat az új évben!

    előzmény:
    csinomjank (73436)
    2018-12-31  13:51
  15. 2018. december 31. 13:5973437.

      Zsuzsóka, ki ment el, és hova?!

    előzmény:
    szizsuzsóka (73429)
    2018-12-31  05:59
  16. 2018. december 31. 13:5173436.

    Mi is kirandultunk egyet tegnap / a baratnommel es a harom gyerekkel kiautokaztunk egy videki strandra . Gyonyoru ido volt - szelcsend ,kek eg , felhocskek  es 24 C fok . 


    Megebedeltunk  egy indiai etterem teraszan   aztan  setalgattunk  es elveztuk a csendet es a nyugalmat ,mig napnyugta utan kezdodott a  teli fesztival  zajos felvonulasa , volt ott minden : jazz , trombita , keleties dobperges ! Alig tudtam magamat visszatartani , hogy tancra ne perduljek !


    Olyan jo volt minden , hogy a mai naptol mar nem is varok sokat  - ugysem lehet jobb ! Meg az ember ne legyen telhetetlen ! 

  17. 2018. december 31. 13:4773435.

      Ez igen! Magdikám, látom, új pasid van. Jóképű.

    előzmény:
    Kusza (73433)
    2018-12-31  13:42
  18. 2018. december 31. 13:4373434.

        Nincs recept, hogy miként kell, illetve érdemes élni. Egy olyan poklot fenntartani, rágódni és veszekedni egy sérelem miatt, ami jelen esetben egy pincérnő hát szerintem nem érdemes. Persze valószínűleg egyszerű, a hétköznapokat színesítő játszmává vált az ügy. Közös téma volt, lehetett vele érzelmeket csiholni, nélküle unatkoztak volna egymás mellett. Talán nekik így volt jó. Ezért nem változtattak.
          Ha elhagynak valakit, áldozatnak érzi magát, társát gazembernek. Így voltam vele én is, amíg a harag elvakított. Aztán beláttam, hogy a tönkrement kapcsolat mindkét fél hibájából áll elő. Tán nem is kellene hibáról beszélni. Egyszerűen az emberi természetből adódik a párkapcsolatból való kikacsintgatás.
       

    előzmény:
    leiw (73425)
    2018-12-31  00:22
  19. 2018. december 31. 13:4273433.

    Egy kis rövid kirándulással zártuk le ezt az évet.


     


    Majd most kezdem főzni korhely levest, és a lencsesalátát. Sütemény már nem sok van, de azért elég lesz. Lehet, hogy összegyúrok még egy kis sajtos kockát.

  20. 2018. december 31. 10:0173431.

    Arany János: Alkalmi vers


    Az uj évet (ócska tárgy!)
    Kell megénekelnem,
    Hálálkodva, ahogy illik,
    Poharat emelnem.
    Mit van mit kivánni még
    Ily áldott időben? –
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben.



    Olcsó legyen a kenyér,
    A gabona áros;
    Jól fizesse a tinót
    S nyerjen a mészáros,
    Mérje pedig szöszön-boron,
    Font kijárja bőven.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben.


    Senkinek a nyakára
    Ne vigyenek kontót;
    Valaki csak ráteszen,
    Nyerje meg a lottót;
    Annyi pénzünk legyen, hogy!
    Még pedig pengőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben.


    Szegény ember malacának
    Egy híja se essék;
    Messze járjon dög, halál,
    Burgonya-betegség;
    Orvos, bakó a díját
    Kapja heverőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben.


    Tücski-hajcski baromnak
    Sokasuljon lába;
    Boci járjon mezőre,
    Gyermek iskolába;
    Gyarapodjék a magyar
    Számra, mint erőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben.


    Kívül, belül maradjon
    Békében az ország;
    A vásárra menőket
    Sehol ki ne fosszák.
    Béke legyen a háznál
    És a szívredőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben.


    A biró is, mint eddig,
    Tisztét jól betöltse:
    Víz kedviért a babát
    Soha ki ne öntse;
    Emberiség, igazság
    Egyik serpenyőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben.


    Zenebona, babona,
    Huzavona vesszen!
    Visszavonás, levonás
    Minket ne epesszen.
    Legyen egység, türelem,
    Hit a jövendőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben.


    Nagy uraink (ha élnek)
    Nőjenek nagyobbra;
    Áldozzanak, legyen is mit,
    Mégse üssék dobra;
    Nemzetiségünk mellett
    Buzogjanak hően.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben.


    Író pedig írónak
    Szemét ki ne ássa, –
    Ne is legyen az idén
    Napfogyatkozása
    Jó erkölcs-, eszme-, hírnév-,
    S előfizetőben.
    Adjon Isten, ami nincs,
    Ez uj esztendőben.


    Mire üssek még pohárt?
    Asszonyi hűségre?
    Barátság-, polgár-erény-,
    Vagy mi más egyébre?
    Hiszen ezek közöttünk
    Vannak kelendőben.
    Tudj` Isten, mi minden nincs
    Ez uj esztendőben!


     



  21. 2018. december 31. 06:3173430.

    NEM IS TUDOK ÁGYBAN MARADNI CSAK , HA NAGY BAJ VAN . KICSIT ? HYPERACTIV VAGYOK. KÉT KÉP SZÉP CSALÁDOMMAL KAPCSOLATBAN . EGYIK AZ ÜNNEPI ASZTALTERÍTÉS , MÁSIK AZ 50, HÁZASSÁGI ÉVFORDULÓNK .

    előzmény:
    leiw (73424)
    2018-12-30  23:48
  22. 2018. december 31. 05:5973429.

    Klárám , nagyon örülök, hogy ismét közöttünk vagy, hiányoztál. !!


    Zsuzsikám !  A sok öröm és szép napok után pihenj sokat, mert az is fárasztó.


    Zsuzsa kedves ! Örülök Neked is, és most hogy 3 a kislány el kell döntenünk a neveket. Ha nincs más megszokott neved, legyél Te a Zsuzsa és én Zsuzsóka. Ha van más megszokottabb megszólítás írd meg. 


    Magdikám ! Örülök, hogy hangulatod javulóban .Ne bánkódj unokád miatt. Ha nem menekült ki, csak kalandvágyásból ment el , az nagyon hasznos. Jobb, mintha később jönne rá , hogy mást szeretne csinálni.Nekünk, akik bezártan kényszerültünk élni, szokatlan, hogy megszűnt a röghöz kötés. 


     


     

  23. 2018. december 31. 05:4973428.

    Úgy látszik jobban vagyok, ma reggel szokás szerint 5-kor felébredtem és szívesen felkeltem .  Kis felületes porszívózást csinálok, de az esedékes lenne hajfestés elmarad.Tegnap feltettem a kocsonyát, megfőtt, ma teszem adagokba. Fiaméknak mondtam, maradjunk a telefonnál, majd hétvégén pótolják a jókívánságokat. 2 napja boros sok citromos, mézes teát iszunk, úgy tűnik hatásos. minden éjjel izzadok, az pedig egészséges. Sok felesleges anyagcseretermék eltávozik az izzadással is. 


    Mi is tévét nézünk, csak nem tudom mit. Az igazi , fanyarkás humor, mely nem talpnyaló eltűnt. Pedig a nevetéssel sok belsőellenérzés oldódik,távozik. Hofi !!Oh, ha feltámadna !!!!!Bár lehet, hogy ő is alább adná. Ha nem jó a műsor, majd egy kis pezsgővel rásegítünk. 

  24. 2018. december 31. 05:4973427.

    Úgy látszik jobban vagyok, ma reggel szokás szerint 5-kor felébredtem és szívesen felkeltem .  Kis felületes porszívózást csinálok, de az esedékes lenne hajfestés elmarad.Tegnap feltettem a kocsonyát, megfőtt, ma teszem adagokba. Fiaméknak mondtam, maradjunk a telefonnál, majd hétvégén pótolják a jókívánságokat. 2 napja boros sok citromos, mézes teát iszunk, úgy tűnik hatásos. minden éjjel izzadok, az pedig egészséges. Sok felesleges anyagcseretermék eltávozik az izzadással is. 


    Mi is tévét nézünk, csak nem tudom mit. Az igazi , fanyarkás humor, mely nem talpnyaló eltűnt. Pedig a nevetéssel sok belsőellenérzés oldódik,távozik. Hofi !!Oh, ha feltámadna !!!!!Bár lehet, hogy ő is alább adná. Ha nem jó a műsor, majd egy kis pezsgővel rásegítünk. 

Címlap

top