Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. december 31. 05:4073426.

    Nem kell elnézést kérned, nyugodtan benézhetsz és szólhatsz is, hiszen nyitott topik. 

    előzmény:
    Bibione (73409)
    2018-12-29  12:30
  2. 2018. december 31. 00:2273425.

    Tudod Klara, nekem mindig az volt a velemenyem hogy akit el lehet vinni azt nem erdemes visszatartani, sot maris segiteni kell neki csomagolni hogy nehogy meggondolja magat es megis maradjon mert a regi elet egy ilyen eltavozni akarassal csak gyanakvo, bizalmatlan erzest keltene bennem  mindorokre.


    Az eskuvonk elott megmondtam a jovendobeli ferjemnek hogy olyan leszek hozzad amilyen te enhozzam, ugy gondolkozz es kilenges nincs mert ha en nem csinalom es nem mert komolyan veszem a hazassagot akkor neked sincs ra jogod, ha megis megteszed mehetsz a fenebe, bocsanat nincs.


    Nem is volt vele problema, ismert annyira hogy igereteimet be szoktam valtani, egyebkent nagyon jo hazassagot eltunk, most mar csak nemfog megbolondulni 78 evesen de ha igen, szivesen atadom masnak, az apolasi szakasz meg hatra van, ha van valakinek hozza kedve, tegye, hehehe.... De komolyan, azert mert valaki ferfi, miert engedhetne meg maganak tobbet mint egy no?


    Baratnom akivel megyunk szilveszterezni nem akarja elvinni, soha nem is akarta, egyebkent  a ferje is ott lesz akivel boldog hazassagban elnek, most lesz tavasszal 25 eve. Ket muvesz ember. A mas baratnoim sem.


    Igen, emlekszem hogy a ferjed szepen alnokul  mas kapcsolatot is tartott. Orulj neki hogy megszabadultal tole. Csodalkozni tudok azon a non en sosem tudtam volna hinni egy hazas pasasnak aki megcsalja a feleseget, az jutott volna mindig eszembe hogy ha megtette velem akkor majd massal is fogja, engem ugyanugy atejt, eleg jellemtelen alak az ilyen. Eleve, ilyenbe nem segitettem volna bele, az biztos.


    Ismerek valakit akinek a ferje boldog hazassag kozben is kikezdett egy pincernovel es 2 evig jart vele kozben otthon lakott es elviselte a haragot, a napi marakodast, mindent de a norol nem mondott le, valni sem akart, vegul a pincerno kirugta, visszasomfordalt a felesegehez, egy szelid, kedves megerto no mindenkivel szemben de ebben nem ismert meset. A ket gyerek miatt egyutt maradt vele de azt mondja hogy fizet erte, napi szinten elo van hozva a pincerno/ azert ez tulzas,  vagy 20 ev utan mar regen abba kellett volna ezt hagyni ha mar egyutt maradtak/, a ferfi nagyon csendes lett, kussol, nem sok szava van, lapit....


    Erdekesen tudnak alakulni az eletek, nem csoda hogy itt nagyon kitolodott a hazassagkotes ha ugyan kotnek,a mai noi generacio nem nagyon akar a ferfiakhoz alkalmazkodni, inkabb hisznek abban hogy csak egyutt jarnak, meg egyutt sem nagyon laknak.


     


     


     

    előzmény:
    klára13 (73418)
    2018-12-30  21:30
  3. 2018. december 30. 23:4873424.

    Jobbulast kivanok mindkettotoknek, tanacsos lenne agyban maradni  es pihenni, lazitani, kizarolag regeliert felkelni vagy valami szendvicset ebedre, utana vissza. Munkas eleted soran nem sok lehetoseged lehetett nappal is agyban maradni, potold most, plane hogy nem erzed jol magadat. Nagy erogyujtes lehet a szervezetnek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73415)
    2018-12-30  09:38
  4. 2018. december 30. 22:4573423.

    Gondolom, ő a pénzért vállalta el ezt a szerepet.

    előzmény:
    klára13 (73421)
    2018-12-30  22:35
  5. 2018. december 30. 22:4173422.

      Minden jelentkezésednek örülünk, Marika. Bizony, a hosszú életbe sok bánat is belefér,  egy részétől megmenekültünk volna, ha előbb elmegyünk. Sok mindent ki kell bírni. Az életnek vajmi kevés köze van az igazságossághoz.

    előzmény:
    margaret3711 (73419)
    2018-12-30  21:39
  6. 2018. december 30. 22:3573421.

      Minden ember érdekes a maga módján, akinek azonban valamely műfajban különleges tehetsége van, az különlegesebb. Te, Magdikám, sok különleges emberrel találkoztál és találkozol Tamásénál. Emlékszel a zenész Dánielre, aki elvállalt egy hülye szerepet egy hülye műsorban, mintha önmagát játszaná? És te kiálltál mellette, hogy udvarias, rendes úriembernek ismerted meg.

    előzmény:
    Kusza (73411)
    2018-12-29  15:43
  7. 2018. december 30. 22:2373420.

      Javulást kívánok! Zsuzsa, miért muszáj felkelned fél nyolckor? Nem találgatok, de tényleg érdekel.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73415)
    2018-12-30  09:38
  8. 2018. december 30. 21:3973419.

    Klara szinten zenesz!


    Bocsanat ezen nem tudtam atugrani. 

    előzmény:
    klára13 (73418)
    2018-12-30  21:30
  9. 2018. december 30. 21:3073418.

      Fantasztikus memóriád van, LEIW! Hihetetlen, hogy mindent tudsz!
      Kellemes évbúcsúztatótok lesz. Nagyon kellemes.Barátnőd egyedül él? Azt olvastam e bölcs Nlc egyik bölcs és zseniális cikkében, hogy a barátnők nagyon veszélyesek a férj szempontjából.   74 évet kellett megérnem, hogy ezt megtudjam.

    előzmény:
    leiw (73414)
    2018-12-30  01:06
  10. 2018. december 30. 16:5273417.

    Zsuzsám, valóban nem hiányzott ez a betegség! No, ha nem terveztetek ezekre a napokra egyéb programot, akkor legalább ki kellene feküdni! Talán pár nap elég is lesz a kúrára. Én idén sem mentem el az oltásért, remélem szokás szerint elkerül. Dávid köhögött csúnyán az ünnepek alatt. 


    Mi ma váltjuk be a Jézuskám ajándékát. Mind a heten megyünk egy szegedi operaénekes jubileumi koncertjére. Nem csak áriák lesznek, más műfajok is, a könnyebb műfajból is hívott vendég művészeket. Remélem tetszeni fog az ífjúságnak is. A lányaimnak biztosan, a fiúk meg elviselik.   


    Sok maradék süti van, de Zitáék szilveszteri bulit rendeznek, így sütöttem 2 tepsi leveles batyut, megfőztem egy nagy lábos lencselevest, füstölt oldalassal. Apja szállítja nekik a virslit.


    Dóriék holnap hazarepülnek, szülők szállítják őket a reptérre.


    Szilvesztert én is a TV elött töltöm sok éve, de nem is kívánkozom társaságba. 


    Gyógyuljatok meg mielőbb!


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73415)
    2018-12-30  09:38
  11. 2018. december 30. 16:5273416.

    Zsuzsám, valóban nem hiányzott ez a betegség! No, ha nem terveztetek ezekre a napokra egyéb programot, akkor legalább ki kellene feküdni! Talán pár nap elég is lesz a kúrára. Én idén sem mentem el az oltásért, remélem szokás szerint elkerül. Dávid köhögött csúnyán az ünnepek alatt. 


    Mi ma váltjuk be a Jézuskám ajándékát. Mind a heten megyünk egy szegedi operaénekes jubileumi koncertjére. Nem csak áriák lesznek, más műfajok is, a könnyebb műfajból is hívott vendég művészeket. Remélem tetszeni fog az ífjúságnak is. A lányaimnak biztosan, a fiúk meg elviselik.   


    Sok maradék süti van, de Zitáék szilveszteri bulit rendeznek, így sütöttem 2 tepsi leveles batyut, megfőztem egy nagy lábos lencselevest, füstölt oldalassal. Apja szállítja nekik a virslit.


    Dóriék holnap hazarepülnek, szülők szállítják őket a reptérre.


    Szilvesztert én is a TV elött töltöm sok éve, de nem is kívánkozom társaságba. 


    Gyógyuljatok meg mielőbb!


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73415)
    2018-12-30  09:38
  12. 2018. december 30. 09:3873415.

    1 hete nyűgösködünk.Nem influenza)ó(kaptunk oltást ) lázunk sincs , csak kisebb hőemelkedés. Tegnap este 8-kor lefeküdtünk, ma fél nyolckor úgy kellett erőszakkal kikelnem az ágyból.Ilyen nem volt velem legalább húsz éve.Még kötni sem volt kedvem Ez nálam súlyos tünet. Nem fáradtság, betegség. Férjem rohamokban köhög , szedi az ACC-t. Remélem szilveszterre leszünk olyan jól,hogy nem alusszuk át . Mindig csak ketten vagyunk. Egyszer voltunk hárman 17 éve, amikor Ádám 6 hónaposan nálunk bulizott. Éjfélkor felrnentünk hozzá, megsimogattuk az ágyában , úgy köszöntöttük. Régen anyukám, vagy anyósom velünk volt, de akkor is csendes estéink voltak.Többször dolgoztam is szilveszterkor. Hát az nem hiányzik

  13. 2018. december 30. 01:0673414.

    Jo olvasni hogy elokerultel, mar azt kezdtuk hinni hogy komoly bajod lett.


    Rokonlatogatas? Hat az nagyon jo, feldobja, frissiti  az embert ha a szeretteik kozott van.


    Nagy unokaid vannak mar, alig lehet elhinni hogy ilyen gyorsan megy az ido. Emlekszem nem volt reg amikor Dodo szuletett, illetve vartatok es Beni is milyen kicsi gyerek volt. Meg itt volt Piggy es ott is csak egy unoka volt meg, az az ibolyakek szemu kisbaba, husnal is picik voltak a kislanyok. Jo visszagondolni, nosztalgiazni. A mulo idot legjobban a gyerekeken lehet lemerni.


    Holnaputan szilveszter. Az utolso 10 evben mindig itthon lazitottunk, kenyelmesen elnyulva neztuk a tevet, iszogattunk, beszelgettunk, iden a baratnom rabeszelt, illetve elvonszolni kivan a kozeli szinhazba ahol musor van, utana vacsora, tanc, pezsgo ejfelkor es meg haza is hoznak. En el nem mentem volna de a ferjem szeretne, hat legyen de semmi kedvem hozza.


     

    előzmény:
    klára13 (73410)
    2018-12-29  14:35
  14. 2018. december 30. 00:5273413.

    Igen, igy volt, sosem bantam meg. Rad nem emlekszem, marmint a nevedre...

    előzmény:
    Bibione (73409)
    2018-12-29  12:30
  15. 2018. december 29. 18:5673412.

    Vártunk nagyon Klára, s megörvendeztettél a jó hírekkel! Névnapot is köszöntöttél nagy fiadnál? Barna is biztosan örült a nagymamának és az unokatestvéreknek. Dicséret fiaidnak, hogy megszervezték!


    Kell bizony az élmény, szeretteink ölelése. Olvastam, hogy napi 2 ölelés épp csak a túléléshez elég, s talán 6 kellene ? persze ez ilyen írások hatásvadász céllal jelennek meg, de bizony jól esne gyakrabban néhány!


    Holnap már a búcsú ölelés következik Dorkáékkal,  rengeteg kérdés maradt bennem. Nem akartam tolakodni, hagytam, hogy egymással foglalkozzanak, öröm volt látni vidámságukat szülőkkel, testvérükkel.


    Kellemes óév búcsúztatást mindannyiunknak!


     

    előzmény:
    klára13 (73410)
    2018-12-29  14:35
  16. 2018. december 29. 15:4373411.

    Jaj de jó Klára, hogy újra itt vagy köztünk, remélem meggyógyultál! Hát nem örültem Xavérnak, Veled szerettem volna beszélgetni. Különben már sok évvel ezelőtt találkoztam vele Tamáséknál, akkor ő volt ott a vendég a művészeti napokon. Mondtam neki, sajnálom, hogy nem lehettem ott az öreg templomban, ahol a műsor volt, a gyerekekre kellett vigyázni otthon. Viccesen azt mondta, akkor helyette majd énekel nekem.


    Láttad Frédit? Nagyon aranyos kis kutya, de vigyázni kell rá, mert folyton a lábunk alá mászik.

    előzmény:
    klára13 (73410)
    2018-12-29  14:35
  17. 2018. december 29. 14:3573410.

      Szép és jó évvéget kívánok mindenkinek!
      Öröm olvasni soraitokat, mondják, mindenki élete kész regény, és itt regénye sokasága találkozik.
      Enyém mostanában inkább csak gondolatban színes, de hát nem elég ez?!
      Bár igazi színfolt volt tegnapelőtt Bazsiékkal közösen történt vendégeskedésünk nagyobbik fiaméknál vidéken. Felesége hihetetlen vacsorával várt bennünket, csodás volt náluk minden. Harmadik unokámat évek óta most láttam, kész fiatalemberré serdült az elmúlt időszakban. A you tube-n figyelemmel kísérem munkálkodását, vlogot készít, de azért az nem ugyanaz.
      Vidám, kellemes este volt.
      Látom túl vagytok a nagy munkákon, nagy sikereket halmoztatok idén is.
      Nagyon nagy és kellemes meglepetés régi-új Zsuzsánk felbukkanása. Hát mondjátok, nem csoda-e,hogy ennyi Zsuzsa, és ennyi hasonlóképpen érző és gondolkodó ember itt összetalálkozik?
      Most már többet tudok majd jönni, Magdikám, legközelebb Xavért küldd el melegebb éghajlatra. Bár nagyon kedvelem, sokra tartom tehetségét, azért veled szívesebben beszlgetek.
       További kellemes napot kívánok.

  18. 2018. december 29. 12:3073409.

    Szia Leiw , üdvözöllek.    Örülök, hogy megvagy.      Valamikor ,időszámítás előtt,  volt egy topikod, amit hirtelen felindulásból máshova költöztettél.  -------..( A többiektől elnézést kérek , és minden jót kívánok .)

    előzmény:
    leiw (73407)
    2018-12-29  02:29
  19. 2018. december 29. 06:1673408.

    Igen -erre mar rajottunk  ! :) 


    előzmény:
    leiw (73407)
    2018-12-29  02:29
  20. 2018. december 29. 02:2973407.

    A DNA teszthez meg csak annyit akarok hozzatenni hogy a gyerekeknek nem olyan fontos megcsinaltatni mert ok toletek oroklik le az 50-50 szazalekot, sok ujat nem tudnak kimutatni nekik.


    A ferjednek is erdemes megcsinaltatni, ti ketten fogjatok hozni azt ami a gyerekeitekben benne van.

    előzmény:
    csinomjank (73396)
    2018-12-28  13:23
  21. 2018. december 29. 02:2073406.

    Nem, nem tudott megvalosulni. A ferjem meg a nyugdij elott beteg lett, / mindig vas egeszsegu volt/, egy tudogyulladas majdnem elvitte, a szive kikeszult, magas lett a vernyomasa ugy hogy alig lehetett levinni, ez most is problema, kozel all a cukorbetegseghez is. Rendbejott persze valahogy de messze nem a regi, autot mar csak ritkan  engedem vezetni, inkabb csak a kozelben meg ha uton vagyunk akkor nyugis helyen ahol nagy baj nem lehet. Amikor eloszor mentunk el a betegsege utan autos utazasra es Kaliforniaba igyekeztunk volna, / 2 honapra terveztuk/ Oklahomanal megint rosszul lett, a vernyomasa az egekben, a korhazba nem volt hajlando eljonni pedig a hoteltol 5 percre volt, felhivtam az orvosat aki azt mondta hogy azonnal hozzam haza ha orvoshoz nem akar menni, haza is hoztam, rendehoztak, ujra utnak indultunk, el sem ertuk Oklahomat mar ujra rosszul lett, gyerunk haza.


    Befizettunk egy ket hetes Kaliforniai repulos utazara, turabusz vitt volna a Nemzeti Parkokba, megint beteg lett, le kellett mondani.


    Utana kicsit jobban rendbejott, megint tudunk utazni de mar nem mertem olyan messzire, nagyon oda kell ra figyelni mert elfelejti bevenni a gyogyszereit, hajlamos teletomni magat edesseggel ami tilos. Egyelore csak az Usaban csavargunk, autoval mert igy gyorsan tudok baj eseten orvost talalni, korhazat meg kenyelmesebb is neki.Na meg az autos utazast imadjuk mindketten. Iden majd valamikor nyar kozepen megyunk valamerre....


    Szep helyeken jarunk, sok erdekeset lattunk es latunk de maximum 1 honapra mehetunk baj nelkul. Sanos az ember tervez es az egeszeg kozbeszol.


     

    előzmény:
    Kusza (73401)
    2018-12-28  15:45
  22. 2018. december 29. 02:0273405.

    A kerteszkedes jo izere csak vagy 10-15 eve jottem ra. Amikor idekoltoztunk/ vagy 30 eve/ akkor egy elhanyagolt illetve nem is gondozott teruletet lattam magam elott, meg fu sem nagyon volt de azonnal meglattam benne a szepseget hogy mit lehet majd ebbol kihozni. Zoldseges kertet semmikeppen mert sok az arnyek, napfeny alig, egy erdosav van a hatunk mogott ami lehet vagy 30 meter szeles, / sok kilometer hosszu/ szazados tolgyfak, arnyek, kis patak,  de benne az erdo minden szepsege, madarcsicserges, csond, az utcank majdnem zsakutca es a varosban van bennt.


    Ez az erdosav nem tartozik a teruletembe, el is van keritve altalam/ sok az erdei allat/ de ott a szemem elott. Eloszor azt kezdtem kialakitani hogy legyen fuvem, jojjon be napfeny valamennyi tehat megnyirni az agakat ami behajlik, diszbokrok, viragok legyenek, olyanok amik kedvelik az arnyekot, aztan evrol evre valtozott, volt amit megszuntettem, ujraepitettem, epitettem egy lekovezett reszt amit piazzanak hivok es azt is korulvettem novenyekkel. korulbelul 5-6 eve telallo bananokat ultettem amik osszel vissza vannak vagva, takaras alatt huzza ki a csonk a tavaszt amikor ujra kino, olyan arboretum szeru lesz az a resz, szoval kis tropikus jellege is lesz. Kesobb mikor tobb lett a napfenyem akkor kis zoldseges kertet csinaltam, mivel a talaj koves, fold alig van hordattam ra meg vettem, mit mondjak, eleg vacak, az igazi farm foldtol nagyon messze all, evekbe telik mire hordott folddel feljavitom.


    Gyumolcsfaim vannak de a foldhiany miatt nagyon satnyak, gyumolcsot amit hoznanak leeszik a mokusok meg zolden.


    Nagyon sajnalom hogy a kert szepsegere, erdekessegere akkor jottem ra/ varosi lany voltam/ amikor mar keso volt egy kis farm vasarlasara gondolnom, neha meg most is megkisert a dolog de a baj ott van hogy a lanyomek nem kerteszkedo tipusok, nem is ertenek hozza. Az evi utazas elott mindig elmagyarazom, felirom hogy mire ugyeljenek a zoldseges kertben, az elso evben az osszes uborkat kigyomlaltak mert azt hittek hogy gaz, a retket is, a gazt meg hagytak virulni mert azt hittek hogy az konyhakerti noveny.


    Mindegy, a kert szep, jo ott hatul kiulni, abszolut nyugalom es csond.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73400)
    2018-12-28  15:30
  23. 2018. december 29. 01:3973404.

    Nagyon szepek vagytok, szep csalad. Ki kicsoda a kepen? Hogy hova ulnek a dedunokak?  Majd valami gyerekasztalfelet lehet nekik kinyitni. Nekem van kulon ebedlom de  kicsi, marmint elfer benne az asztal, 8 szemelyes de  10 embert is le tudok ultetni ugy hogy ugy ulnek mint a konzervdobozban a heringek, van hogy nincs mas megoldas. Az ebedloben van meg egy talalo meg egy kicsi ebedloszekreny. Ha gyerekeket akarnek leultetni akkor athuznank a talalo asztalt a masik szobaba ideiglenesen es annak a helyen tudnek egy asztalt felallitani/ van osszecsukhato hosszu kempingasztalfelem, jo stabil/ ahol elferne 6 gyerek is, igaz hogy ugy neznenk ki mint egy menekult tabor de biztosan vidam lenne a hangulat es ugyis csak az szamit.

    előzmény:
    Zsumi45 (73399)
    2018-12-28  14:46
  24. 2018. december 29. 01:2873403.

    Hat ha meg nem talalkoztunk akkor bemutatkoznek, Zsuzsa vagyok, / megegy Zsuzsa a korotokben/, 69 eves, Usaban elek 73 ota, ferjemmel, van egy lanyom is, ferjnel van, unoka meg nincs, a mai fiatalok nem sietnek vele.


    Elsoszamu hobbim a kerteszkedes, kirandulas, utazgatas,   olvasni szeretek, operakedvelo vagyok es a macskak szerelmesei....


    Egyebkent szinte minden erdekel...

    előzmény:
    Zsumi45 (73398)
    2018-12-28  14:36
  25. 2018. december 28. 17:4773402.

    Zsuzsám, sokat álmodom régi otthonaimmal, Makó óta mindig társasházban laktunk, s külön hobbi kertünk is volt. No nem ennyire tömegben, de ezt a picit magam is fenn tudom tartani, s kényelmes, könnyen megközelíthető, a lift pedig számomra nélkülözhetetlen. 


    Ez a 3 kép egyetlen nappalimban készült, s még a "multimédiás" sor nem is látszik. Zitáék egy kihúzható vendégágyon ülnek, tehát még alvó vendéget is tudnék fogadni. Ezen kívül egy fél szoba a hálóm, de minden más is elegendő méretű (akár egy fiatal, vagy már idős házaspár részére is).


    Ma én is konyhát takarítottam, ráfért! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (73400)
    2018-12-28  15:30

Címlap

top