Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. december 24. 19:0673376.

    Hus, Kedves, örülök, hogy látom, jól vagytok! Köszönjük jókívánságaidat!


    Én is kívánok Nektek meghitt, boldog ünneplést! A legtöbb család bizony igyekszik ilyenkor megteremteni a lehetőséget az együttlétre, s ez a legszebb ajándék. A nagylányok nálunk már külön is ünnepelnek, de Dóriék és Zitáék is holnaptól Szilveszterig otthon lesznek. Egy közös ebédre én is meghívtam a családot, s egy színházi estére is. Várom, nagyon őket.


     

    előzmény:
    hus (73367)
    2018-12-24  05:31
  2. 2018. december 24. 18:5573375.

    Drága Marika! Remélem meghitt, kedves estében van részed! 


    Ugye eljut hozzád minden nap valaki, aki felvidít kényszerpihenőd napjain? 


    Már itthon vagyok én is, hármasban díszítettük a "családi fát", finom halászlét főzött a vejem. A lányok a párjaik családjánál. Velük holnap este ünnepelnek a szülők, s 26.-án jön az egész Csipet-csapat énhozzám- ebédelni. Ma délelőtt feldíszítettem pici fácskámat, holnap mindent előkészítek. Ma már csak zene mellett emlékezem, elmúlt karácsonyok emlékképeivel.


     

    előzmény:
    jara (73366)
    2018-12-23  23:10
  3. 2018. december 24. 14:0273374.

    Janka köszönjük! Én is boldog karácsonyt kívánok az egész családnak!


    Neked pedig boldog névnapot!

    előzmény:
    jara (73366)
    2018-12-23  23:10
  4. 2018. december 24. 06:5973373.

    Kellemes Karácsonyi ünnepeket,és Boldog Újévet Kivánok mindenkinek.

  5. 2018. december 24. 06:2073372.

    Kedves Barátnőim ! Szeretettel kívánok Mindannyiótoknak békés, nyugodt ünnepeket.!


    Klárának azt kívánom , hogy jöjjön többet közénk, érdekes meglátásaival gazdagítson bennünket. !


    Jara Marikám ! Családod szeretete, és a mi barátságunk segítsen abban , hogy feldolgozd nagy veszteséged !


    Kusza Magdika ! Neked további szép kirándulásokat , nekünk pedig ezekről készült képeket kívánok !


    Zsuzsikám ! Kedvességed itt i nagy kincs , maradjon meg Neked és nekünk.!


    Margaréta Marika  ! Nagy családod szeretete ajándékozzon a sok munkáért, melyet értük végzel !( írtam emailt is )


    Jankám ! A szeretet ünnepén kívánok Nektek békét, nyugalmat !


    Kedves Hus ! Örülök, hogy benéztél, élvezettel,olvassuk unokáidról írt beszámolóidról.


    Zsuzsa ! Örülök, hogy színesebbé tetted csendes napjainkat!


     

  6. 2018. december 24. 06:0673371.

    Kedves Zsuzsa ! ismeretlenül is üdvözöllek. Érdekes területen tevékenykedsz !

    előzmény:
    leiw (73363)
    2018-12-22  20:38
  7. 2018. december 24. 06:0173370.

    Jankám ! Biztosan myomája volt, nagyon erős vérzéssel, mely legyengítette, fogyhatott is. Faluhelyen ezekről az álszemérem miatt nem illett beszélni. Nekem is lenne 1-2 evvel kapcsolatos mosolygó történetem, de majd jövőre. !


    Sokat változtak ám a magyar falvak,különösen azok , melyek nagyobb város , vagy főváros vonzáskörzetében vannak. A lakosság közel fele kicserélődött. Sokan házasság miatt , vagy állás miatt elköltöztek. A városi életbe beleunt emberek közül kiköltöztek, akik megoldhatták. A mi környékünkön rengeteg hétvégi ház volt. .Most azokat téliesítették és a szülök kiköltöztek, gyermeküknek átadva a városi lakást . Nekünk is nagy ez a ház, sok munka a fenntartása, de annyit dolgoztunk rajta ( saját kezűleg is ) , hogy eladni nem akarjuk.


    Megváltozott az életmód, lazultak a kapcsolatok, a rokonság szétszéledt, az idős emberek segítése sok gondot okoz . Sajnos leginkább az egészségügynek és az önkormányzatoknak , a családok többnyire kevesebbet törődnek vele. No, de ez világjelenség , miért maradnánk ki belőle.

    előzmény:
    csinomjank (73362)
    2018-12-22  19:30
  8. hus
    hus
    2018. december 24. 05:5473369.

    A gyengelkedoknek a legjobbakat kivanom, vigyazzatok magatokra, sokat gondolok ratok.


    Fogok am jonni, de van nekem annyi  szaladj, csinald, intezd,  szerencsere meg birom. Igaz mar nem ugy, mint ahogy szoktam, ra is kell szoknom, szokatlan. Szokóban vagyok.


     


    Gondolom, hogy ti is tele vagytok a keszulodes szepsegeivel, a finomsagok kesziteseivel es varjatok a a boldog es csaladi osszejovetelt.


    Meselni valom is annyi, mint a programjaim. Mindig csak mondom magamba, hogy ezt is el fogom meselni, ezt is. Majd csak elo fog jonni beszelgetes kozben.


    Keszulok a holnapra  en is napok ota, mar alig varom a csaladi osszejovetelt, ami nalunk holnap lesz.



     

  9. hus
    hus
    2018. december 24. 05:3673368.

    Marikam draga!


    Veled voltam gondolatban, amikor ugy ereztem, hogy a legnehezebb  lehetett es most  meg lehet   neked! 


     


    https://www.youtube.com/watch?v=KLkLs6SvyDM&start_radio=1&list=RDKLkLs6SvyDM


     



     

    előzmény:
    jara (73366)
    2018-12-23  23:10
  10. hus
    hus
    2018. december 24. 05:3173367.

    Lanyok dragak, a legdragabbak!


     


    Kivanok nektek es csaladotoknak egy kulonleges es nagyon Kellemes  Karacsonyi Unnepeket, Jezuskatol szivbol jovot es  szeretettel kedveskedett legszebbeket.


     


    Az ev vegen  ezen a csodalatos unnepen de sok minden eszembe jut unnepek elott, unnepek utan, szivem tele orommel es boldogsaggal.


     


     


     

  11. 2018. december 23. 23:1073366.

    Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden kedves családnak, akik ebben a csoportban vannak.

  12. 2018. december 23. 20:2273365.

     


    Kellemes szep karacsonyt es boldog uj evet kivanok !

  13. 2018. december 23. 00:5673364.

     szia ! most mar en is emlekszem . orulok , hogy hallok feloled . :) 


    sziberiai rokonsag ? 


     en is jartam ugy , hogy ritka csaladnevemet beirtam a keresobe -  es atvaltott cirill betukre -es egy ket orosz embert mutatott az fb


     ezen jol meglepodtem . 


     pedig nem  volt senkim  hadifogsagban  . 


     amit az almarol irtal egyszer nagyon megmaradt bennem ... meg milyen jo  mas recepteket osztottal meg erre , arra a bajra ///


     azota is aktivkodsz , mint termeszetgyogyasz ? 


     

  14. 2018. december 22. 20:3873363.

    Igen, elofordulhat hogy az intezmeny, az enyem a/23and me Ancestry/, nem is tudom vannak-e meg tobbfele  ilyen vizsgalok es ha igen, kulonboznek-e egymastol a vizsgalatokat illetoen/ jelzi hogy pl. egy ferfinek, / nonek/ vannak-e gyerekei akirol nem tud vagy nem akart tudni. Volt egy kis csaladi nevetgelos drukk is hogy a lanyunk valoban a mienk-e hiszen jo nehany elcserelos esetrol is hallhattunk, a teveben mutattak elo adasban egy ilyet ahol a ket szulo hapogva bamulta az idegen gyereket hogy ez lenne az enyem? Rohadekok!/ Marmint aki elcserelte....


    Igen, a mienk a mienk volt halistennek.


    Aztan az egyezkedes hogy ki neveli kit tovabb, rogton utana ugyved aki beperli a korhazat.


    Mindenesetre a ferfiak  felrelepese ha termekeny volt a dolog hoz ki egy kis meglepetest a csaladnak ha hirtelenul testvereket jelez a gep.


    Apam valaha hadifogoly volt Sziberiaban, szamithatok ra hogy esetleg az orosz oldalrol mert /rokont ott is jelzett/, egyszer valakit jeleznek hogy testver vagy ha annak a leszarmazottja csinaltatja akkor ott is jelzik a feltunoen kozeli rokonsagot, erdekes lenne, hehehe..


    Mulatsagos az egesz nekunk es szerintem mindenkinek, itt legalabbis nagyon elvezik az emberek.


    Az hogy valakinek grof volt a rokona azt kizarolag csak a csaladfa kutatas tudja megmondani, bar egy hatarig ez is ha rokon. Nem hiszem hogy a kiralyi csaladok kiteszik az eredmenyuket, illetve lehet ott is sok elcserelt gyerek vagy kakukkfioka a kiralyi bolcsoben mert a kiraly nem volt eleg aktiv....


    Hogy ki vagyok? Zsuzsa, az Usaban elek, valaha a rettento regi idokben irtam neha ide. En emlekszem rad, akkor mar megvolt a kisfiad csak nagyon kicsike volt.

    előzmény:
    leiw (73360)
    2018-12-22  13:39
  15. 2018. december 22. 19:3073362.

    Koszonom a felvilagositast .  Negyven evet elt a mutete utan minden gond nelkul . De mikor beteg lett negyven evesen , akkor nagyon rossz borben volt -  dolgozni se tudott , meghalni keszult . A mutetet sokaig elutasitotta . Vegul , ugy dontott , hogy inkabb vallalja a mutet miatti szegyent , meg hat tenyleg megszoltak a faluban . Volt asszony aki az utcan kiabalt utana , hogy o a ferjenek se engedi hogy ott megnezze ot -  hogy engedhette nagyanyam ezt egy orvosnak . Meg  ilyeneket .Szoval ilyenek miatt utaltam meg a falvakat .


    Csak nyaralni  szeretek ott ! De odatartozni nem szeretnek ! 


    De te errol biztos tobbet tudsz ! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (73358)
    2018-12-22  06:19
  16. 2018. december 22. 19:2373361.

    koszonom a beszamolodat - jovo honapban tervezek raaldozni a vizsgalatra - tenyleg nagyon erdekes


     szomoru - az elzarkozas a  nepcsoportok kozt - bar ez lehet foldrajzi okok miatt is ...


     nem masok lenezese ... ferjem is ilyen helyrol valo , nagy hegyek -  a legkevesebe keveredett  mediterran jellegu nepcsoportbol valo 


    __________________________


     szoval az is lehet , hogy  feny derulhet egy  eltitkolt testverre ?   vagy ilyesmi ? 


    ______________________


    sokszor megesik tenyleg , hogy a verbo nacionalistak csak kompenzalnak -  mert tudjak , hogy nem tartoznak a tobbsegi nemzethez


    ________________________


    koszonom a jo kivansagokat - neked is  kellemes unnepeket  - bar igazan nem tudom , hogy kit takar ez a nick  

    előzmény:
    leiw (73359)
    2018-12-22  13:38
  17. 2018. december 22. 13:3973360.

    Hogyhogy megis beengedett a leiw nevvel miutan csinaltatott ujat?

    előzmény:
    leiw (73359)
    2018-12-22  13:38
  18. 2018. december 22. 13:3873359.

    Reg jartam erre, csak beleneztem hogy elnek-e meg a topikok ahol beszelgettem,/ a regi nevemmel, / leiw/ be sem engedett lepni.


    Ehhez a DNA / itt igy mondjak/ vizsgalathoz had szoljak hozza.


    Keves ilyen hallatlanul erdekes dolgot lattam mint ez, mi a csalad megcsinaltatta, a lanyom az egeszsegugyi reszet is mert neki fontos, nekunk mar nemigazan, semmifele fontos betegseget nem jeleztek hogy hajlama lenne ra, kiveve az Alzheimer betegseget, / ismetlem, nem hogy az lesz neki hanem benne van a hajlama, jo ha tudja/. Ez is peldaul nagyon erdekes mert mi semmifele egeszsegugyi informaciot nem adtunk meg de a DNA kutatas a nyalbol a lanyomnal megmondta azt amit csak a ferjem tudott hogy az o csaladjukban a dedapanak volt ilyen, igaz hogy nem olyan sulyos mert csak  neha felejtette el hogy ki az aki elotte all, amugy jol elvolt,  agyverzesben halt meg vegulis, de a vizsgalat siman megmondta hogy a leszarmazott  szamithat ilyenre.


    A rendes DNA teszten nagyon sokat vidultunk, a ferjemrol kiderult hogy 57 %-ban kozep europai, tobb mint felereszben lengyel, / ezen lengyelen a melluket veregeto nagy magyar osei el is ajultak volna ha tudjak, hehehe/, van benne kicsi reszben nemet, jokora resz a jugoszlav, roman,  illetve a balkani teruletekrol, van benne kicsi olasz, kaukazusi nepcsoportokhoz is eros koze van, sot sokszaz evvel ezelott meg a pakisztani reszrol jovest nehany rokonban is ki tudjak mutatni. Arrol nem is beszelve hogy milyen embercsoportbol jott sokezer evvel ezelott.


    Az enyem szinten kozep europa, magyar nepcsoport, ebben tobb orszag benne van, cseh-lengyel stb..., van bennem jokora adag nemet/ nana hogy van, a DNA tudta hogy anyai reszrol voltak svabok/, van francia, van bennem angol es ir, olasz is, finn is, 0.6 % zsido is valahonnan az oskorbol, roman is, / na, apam rokonsaga erdelyi/, kicsi resz amerikai indian, nagyon kicsi de van, vajon ki lehetett az az alak az oskorban?. A tavoli osok kozott marmint a sokezer eves nepcsoportok  is erdekes helyekrol jottek, a vizsgalat azt is megmondja hogy melyik evszazadban mikor elt ott egy orsom. Utana meg a mar vizsgalatot elvegzett rokonaimrol is beszamol, lehet nekik uzenetet kuldeni rajtuk at, titkosan kezelve. Sajnos meg az elejen jarnak ezek a vizsgalatok, eddig csak 10 billio embernek csinaltak meg de maris rengeteg rokont jeleztek, lehet irni nekik.


    Magyarorszagrol egyet sem de majd kesobb gondolom ha divat lesz megcsinaltatni a tesztet. Osszesen eddig 1037 rokont irtak, naponta bovul, a legkozelebb allo egy gorog nevu no itt el az Usaban/, eddig tobb mint 300 szemelyt jeleztek csak itt/ ugy terveztem hogy a teli idokben irok egy-egy erdekesebb szemelynek hogy hat akkkor hello, hogysmint, te ki vagy, mit tudsz a csaladrol, kik voltunk? Meg majd osszejovetelt is csinalok, majd-majd.


    Minden nap szinte uj rokont jelez a DNA teszt, irto erdekes, lehet huledezni az embereknek hogy lam-lam, a nagymama felrelepett mert ez akirol gondoltuk nem is rokon, meg hogy xy egyaltalan nem az, adoptalt csak hallgattak rola, szoval lehet szorakozni az osok dolgain mert ugye nekunk mi kozunk hozza, nem mi csinaltuk, mi kaptuk amik vagyunk. A legjobban ami szorakoztat az amikor az uj rokonok kozott olyan jon fel hogy a DNA jelzi hogy 99%-ban fajtiszta zsido es tobbezer eve az, josagos Isten, ezek tobbezer eve nem keveredtek? Bezzeg az en 0.5%-u zsido felmenom nem sokat gatyazott, jol felhigitotta a veret masokkal, hehehe.


    Orakig, napokig lehet vidulni ezeken a dolgokon, nagyon megeri az arat es az ember tisztan latja magat, illetve a csaladot. En orulok ennek a sokfajta embernek akikbol allok. A csaladfat felallitani egy masik dolog, ezeknel azt is lehet de bonyolult, idoigenyes, megvarom amig kompjuteresen azt is megoldja az intezmeny.


    Irto jo ajandek a doboz egyebkent barkinek. Puszi mindenkinek...


     


    Kivanok mindenkinek  Boldog Karacsony es sikeres Ujevet....


     


     

    előzmény:
    csinomjank (73356)
    2018-12-21  21:04
  19. 2018. december 22. 06:1973358.

    No  szakmai leírásom eltűnt. Talán délután megismételem, saját esetemet az egypetéjű ikrekkel .


    A virágos kendőt képlétes volt. Lényeg az elcsábulás, melyet a férfi figyelmessége , kedvessége váltott ki. A kutatók szerina házasságok kb 10%-ban van a gyerek között kakukkfióka, és férjek kb 50%a félrelépett éeltében, ez a nőknél 40 % körül van .


    Beleolvadtak a lakosságba az ott élő kisebbségek ( vallástól függetlenül ) Falumban az 1800-as évek végén 50 körül volt az önmagukat zsidónak vallók száma , ez az első világháború előtt 4-5 főre csökkent . Megjelent egy keresztény vallási közösség, mely ószövetségi alapon nyugszik, ünnepük a szombat ,melyet a zsdóknál szigorúbban megtartanak. 


    Az orvosi dokumentációt régen 15 évig, most 50 évig kötelesek megtartani. De mivel sok hely nem volt a kórházakban , a pincében őrizék a rengeteg papírt, így azok túlnyomó többsége használhatatlanná vált. Dohos, vizes, egérrágott papírok voltak. Így valószínűleg ha meg is lennének , olvashatatlanná vált volna többségük.


    Ha nagymamád hosszabb ideig túlélte műtétét valószínű myomája volt. Ha pár éven belül meghat, akkor valószínűbb a rák. Többet megtudsz, ha kérdezgeted még élő idősebb rokonaidat .De láényegében nincs jelentősége, mert a rákszűrés a legfontosabb, a gyerekeknél pedig a HPV védőoltás beadása

    előzmény:
    csinomjank (73356)
    2018-12-21  21:04
  20. 2018. december 21. 21:1373357.

     Hat igy van ez !  szoval Gondi ? Gyanus voltal nekem mindig ! 


    Reszemrol  ez nem raagodas , hanem szorakozas ! 


    ____


     regen hasonlitottuk ossze doppelgangerjeinket ! email -em a regi  - ha kuldesz kepet ,akkor en is !


     

    előzmény:
    klára13 (73354)
    2018-12-20  22:54
  21. 2018. december 21. 21:0473356.

     o- en is tudok kozeli rokonrol  -  apam unokatestvererol -akivel meg nagyanyam generacioja osszeveszett az oroksegen -es azota se tartja a csalad ket aga a kapcsolatot - bar mi is egy es ugyanazon kisvarosban laktunk ... es kb tudom , hogy kik a masodunokatesok , akikkel  nem  erintkezunk ...


    ________


     azert  nagyon sok kulon nevelkedo  egypeteju ikerrol derult ki , hogy egymastol fuggetlenul kb . ugyan az tortent veluk  -  ami azert felelmetes , mert ezek szerint sorsunk belenk van kodolva  - es ami cafolja a kornyezet  nagy szerepet ...


     egy ilyen ikerpar egyik tagjat szemelyesen ismertem  -  teljesen kulon iskolaba jarattak oket a szuleik es egyiket keletre a masikat nyugatra kuldtek egyetemre -  mindketto zseni volt ugyanazon a teruleten - ami miatt meg az egyetem elvegzese elott  meg nagyon fontos munkaba vontak be oket -  es ami miatt nagy titkok tudoi lettek  es  megorultek ketto het kulonbseggel ... ezek utan az egyik teljes  zavarodottsagban elt evtizedek ota , a masik , aki munkatarsam volt  csak neha kattant be - kulonben ilyen tedd ide tedd oda munkat eltudott vegezni ... de Amerikaban el egy ikerpar , akiket orokbe adtak szuletesukkor es csak 39 evesen talalkoztak eloszor -  tul sok , hihetetlen hasonlosag volt az eletukben -  sokan telepatiarol beszelnek inkabb , mint belenk kodolt sorsrol 


    ______________


     az antiszemitaknak :  a 19 sz . -  magyar zsidok  olyan jol ereztek magukat Mo. n , hogy jelentos reszuk  beolvadt a helyi lakossagba . Igy a magyarok minimum 10 % -nak lehet zsido felmenoje -  szep kendoert valo kergetozes nelkul is ! 


    _________________


       arisztokrata  ost nem keresek  -  csak annyit szeretnek tudni , hogy merre elhettek oseim ...  meg jo volna tudni , hogy milyen betegsegek hajlamat orokolhettuk - de szeerintem ezt nem fogjak elarulni otven dollarert ...


    mikor meg falusi nagymamam se volt  hajlando elarulni , hogy milyen nogyogyaszati daganata volt a negyvenes eveiben- annyira szegyellte -  hogy megmutotottek - hogy sosem volt szabad szoba hozni  -hiaba kertuk , hogy eletmento lehet  tudni ... de nem ... szerinted meg van meg valahol egy otvenes evekben vegrehajtott mutetnek a dokumentacioja ? es az orvosi etika szerint szabad elarulni a rokonoknak , hogy mii baja volt pontosan ? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (73355)
    2018-12-21  06:59
  22. 2018. december 21. 06:5973355.

    Genetikai állományunk befolyásolja életünket, öregedési folyamatainkat, de ennél lényegesebben a környezeti hatások. Életmódunk , de tágabb környezetünk  is , melyet mi befolyásolni kevéssé tudunk. A környezet szennyeződése , a rossz levegő , nagy zajhatások , fényszennyeződés, nehezen befolyásolhatók egyénileg.


    Genetikai állományunkról pedig nem sokat tudunk. Az antiszemitáknak szoktam mondani. Melyikünk tudja, hogy valamelyik ősanyánk nem lépett-e félre egy szép virágos kendőért .


    Mivel apai rokonságomat nem ismertem , elmentem szülővárosotokba , rokont keresni.Rokont nem találtam, de kedve névrokont igen, akivel azóta is tartjuk a kapcsolatot. Legközelebbi apai ági rokonommal( öcsém fiával ) nem  tartjuk, megsértődtek, hogy eladtunk ingatlanrészüket. Az eszükbe sem jutott , hogy ennek az ő megbízhatatlanságuk lényeges oka volt. Olyan közel lakik fiatalabb fiamhoz, hogy  látják egymás házát ,de a meghívásnak sem tett eleget. Fiam többször hívta. Ő nagyon barátkozó , rokonszerető.

    előzmény:
    Zsumi45 (73351)
    2018-12-20  09:30
  23. 2018. december 20. 22:5473354.

      Janka, annyi minden formált bennünket, hogy kár már miattuk emésztenünk magunkat.
      Most előadhatnám, hogy a római Gondi hercegi család leszárazottai vagyunk, sorolhatnám a bizonyítékokat, de mi a fenének?
      Biztosan van jelentősége annak, hogy mit örököltünk, de még inkább annak, mit tettünk magunkkal.Én sok mindent másképpen tennék,sok mindent nem,de ezen már kár volna rágódni.


     

    előzmény:
    csinomjank (73353)
    2018-12-20  10:41
  24. 2018. december 20. 10:4173353.

     Anyukam is igy volt az apjaval ,mint te .  Gyakorlatilag volt  egy nagyapam ,akirol egy fenykep ,maradt csak -es akirol beszelni sem illik  a csaladban . 


     Ha szuletik egy kisbaba senkinek eszebe se jut , hogy az illeto talan arra a papara hasonlit .   


    Pedig hat , ahogy C. G Jung is mondotta    "Semmi sincs lelkileg erőteljesebb hatással a gyermekekre, mint a szülők meg nem élt élete."


     Ezek a nagy  elhallgatasok aztan visszakoszonnek lelki eletunkben . Vagy a gyerekeink es unokaink eleteben .


    __________________________


     Tulajdonkeppen nagy  meglepetesekre nem szamitok - . tudom , hogy  kb .kik voltak az oseim .  Eszaki szlavok , magyarok , irani es turk nepcsoportok johetnek szoba  . 

    előzmény:
    Zsumi45 (73351)
    2018-12-20  09:30
  25. 2018. december 20. 10:2873352.

     O - nekem is vannak cseh felmenoim - legalabbis egyik rokon ,aki kutat ezt allitja . Raadasul huszita volt . Talan azert volt , van annyi tanar azon az oldalon a csaladban .


    Hat elegge sznob lehetett az a holgy , aki egy arisztokrata rokon miatt tavolodott el a ferjetol .


     


     A mult nagyon izgalmas   -   a nagyszuleim kozul csak egy erte meg a szuletesemet - a tobbi harom mar meghalt .


    Nagyon hianyzik a mult . Meg jobban ,mint kedvenc parfumom .

    előzmény:
    Kusza (73349)
    2018-12-20  08:49

Címlap

top