Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. december 20. 09:3073351.

    Az én genetikai állományom 50%-a érdektelen számomra, de vajon, mi tartozik oda? 


    Ugyanis a történelem okán születésemkor már apámról nem tudtunk semmit, s a családja is belerokkant, eltávolodott tőlünk. Teljes mértékben elfogadtam nevelőapámat, a nevelését, világnézetét. Tehát a genetika nem mondana semmit rólam, aki vagyok.

    előzmény:
    csinomjank (73348)
    2018-12-20  06:27
  2. 2018. december 20. 09:1873350.

    Zsuzsám, bocsánat, ha félreérthetően fogalmaztam! Édesanyámmal évtizedekig éltem úgy, hogy az ő hallását javítani sem lehetett, nem voltak hallóidegei. Inkább azt példáztam volna Klárának, hogy rám akartak sózni több százezer forintos holmit, valódi ok nélkül. 


    Nagyon együtt érzek veletek!

    előzmény:
    szizsuzsóka (73347)
    2018-12-20  06:27
  3. 2018. december 20. 08:4973349.

    Janka örülj a parfümödnek, miért foglalkoztat annyira a múltad? Eszembe jutott egy régi kolléganőm, elment a családjával üdülni, akkor még Csehszlovákiába. Városnézés közben ráakadt egy olyan nevű történelmi személyiségű nőre, mint ami az ő lánykori neve volt. Utána nézett, és rájött, hogy ő annak a családnak a leszármazottja volt, ja és az grófnő volt. Attól fogva nagyon megromlott a házassága, mert rájött, hogy a férje nem méltó hozzá.

    előzmény:
    csinomjank (73348)
    2018-12-20  06:27
  4. 2018. december 20. 06:2773348.

     Ugy emlekszem , hogy apukam mutogatta azt a szert  , amirol irsz ,klara - es jokat mondott rola .


      Egy youtube videon dobbenten lattam , hogy valami gyertyaval , hogy szedik ki a fulzsirt .  Langol a gyertya a fuled felett ! jaj ! 


    ________________


    Karacsonyi ajandekok : olyan vagyok mint egy elkenyeztetett gyerek . Egyre csak magamnak talalok dolgokat :)  Egy online boltbol megrendeltem  a kedvenc parfumomet . Meg varom - es orvendezek , hogy ratalaltam . Milyen jo ajandekot vettem magamnak - erre tegnap kinyitottam egy e-mailt es dobbenten lattam , hogy a DNS profil keszitese sokkal olcsobb ,mint gondoltam ...Most karacsonyi akcio !  Csak otven dollar - pont ,mint a parfumom . mar legszivesebben lemondanam a parfumot - de keso . Igy varok egy honapot a DNS -el . Ennyi penzert megmondjak , hogy kb . melyik foldrajzi teruletrol ,hany szazalek van bennem .


    Tovabbi penzert azt is  megmondjak , hogy van -e a nyilvantartasban rokonom ,akirol esetleg nem tudok .


    Madarkam azt mondja , hogy o nem szeretne ilyen nyilvantartasba bekerulni . lehet , hogy tenyleg vissza lehet vele elni  -  de engem hajt a kivancsisag .


     


     

  5. 2018. december 20. 06:2773347.

    Mi is sütöttünk együtt a kicsikkel. Most már nem megy Lilla vizsgákra készül, nehéz karácsonya lesz .


    Ne panaszkodjatok a hallásotokra ,. Mit szóljunk mi Magdikával ?

    előzmény:
    Zsumi45 (73345)
    2018-12-19  13:25
  6. 2018. december 19. 13:5773346.

    Ide kívánkozik még egy kép:

    előzmény:
    Zsumi45 (73344)
    2018-12-19  13:00
  7. 2018. december 19. 13:2573345.

    Klárám, igazán kedves program az együtt díszítés, mi is óvodás kortól bevontuk őket, az örömteli készülődésbe. A mézes figurák díszítése is közösen történt, és saját készítésű ajándékaikat is őrzöm. 


    A halláscsökkenésről: Magam is észrevettem, hogy zsivajban, vagy motyogók és hadarók beszédét rosszul értem. Elfogadtam egy meghívást hallásszűrére, ahol alapos vizsgálat után (kaució letételével) 2 heti próba viselésre kaptam is hallókészüléket. Nyomtatott hallásgörbével indokolták, nekem erre szükségem van.( Pontosan nem emlékszem, de a 2 készülék többszáz ezer Ft.) Hosszasan állítgatták a fülemhez, majd 1 hét után visszavittem. Nem javított a beszéd értésemen, viszont minden háttér zajt kellemetlenül felnagyított. A saját légzésemtől, a papírzörgésen át az utcazajig. Olgi fül-orr gégész, szerinte még nem kell nekem hallókészülék, nem kiabálom túl a környezetemet, s szerinte társaságban is aktívan reagálok mindenre. A magasabb hangoknál csökkent a hallásom. Szinkronizált filmeket rosszabbul értem, mintha a szájmozgás is segít, s igyekszem jobban figyelni az élő beszélgetésekre is. 

    előzmény:
    klára13 (73340)
    2018-12-18  22:01
  8. 2018. december 19. 13:0073344.

    Szervusztok! Remélem csak az adventi készülődés tart távol Titeket! Igaz, a szokatlan hideg, is behúzódásra késztet, nálam a konyha a legmelegebb helyiség. 


    Tegnap dél felé gyönyörűen kisütött a Nap, Kislányom meghívott egy forralt borra a Dóm téri vásárba. Igaz, hogy ott alkonyatkor indul a program, de én nem is szeretek a tömegben "lötyögni". Legjobban a kovács tetszett, aki ütemre kalapált, s egy kisfiú büszkén verte vele a vasat. A sétát egy kávé mellett fejeztük be- amikorra már gyorsan leszállt a köd. Ma már fel sem szakadt, sőt egyre hidegebbet  érzek. Megbeszéltük a "forgatókönyvet" az ünnepnapokra- már amennyire tervezhető a jelen helyzetben. 


    Fájdalom mentes és jókedvű várakozást kívánok, legyen kellemes meglepetésben részetek Nektek is!

  9. 2018. december 19. 06:1773343.

    Nagyon szép vers ! Minden politikusnak ajánlanám, hogy olvassa el.

    előzmény:
    Zsumi45 (73339)
    2018-12-18  10:32
  10. 2018. december 19. 06:1573342.

    Klárám ! Először fülészetre menj el, vagy háziorvosod nézzen meg, mert a fülzsír is okoz ám hallásvesztést. Azon pedig semmi csoda nem segít, csak az eltávolítás..

    előzmény:
    klára13 (73340)
    2018-12-18  22:01
  11. 2018. december 19. 06:1373341.

    Szép napot kívánok !Talán ma elkezdem a sütést. Redukálom. Nem az erő , a motiváció csökkent.Nekünk lesz karácsonyfánk, mert fiaméknál sok van a kertben . El is adnak , de nem utcáról, csak ismerősöknek. Mi csak kicsit kérünk .


     

  12. 2018. december 18. 22:0173340.

      Tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül: hétről hétre érzékelem, hogy hallásom romlik. "Mondd hangosabban", kérem gyakran a kisfiúkat. Ezért most bedőltem a hallásjavító ígéretnek, megrendeltem az Aural  hallásjavító csodaszert. Az örök naiv vagyok. Majd beszámolok tapasztalatomról.
      Állítotok-e karácsonyfát? Talán mindannyian, engem kivéve. Mert hát egy házban elég egy. Első eset lesz, hogy együtt díszítjük a fát a kisfiúkkal. Eddig egy rémálom volt, hogy meg kellett várni, amíg a fiúk elaludtak, aztán nekiestünk a fának, álmosan, fáradtan, és a kisfiúk reggel 6-kor már kirontottak szobájukból, mert náluk reggel jön a Jézuska. Délben aztán nálam jött, egyszerű ebéddel, és este a fő attrakció a másik nagymama Jézuskája, az igazi ünnep, énekléssel és csodálatos vacsorával. Lányai már próbálták elvenni tőle ezt a privilégiumot, de ő ragaszkodik hozzá. Azt mondja, amíg ő él, addig a karácsony és a húsvét nála van, és nincs apelláta. Művészi színvonalon adja elő ezt a vendéglátást.
      Idén Dodó, a kis csibész bevallotta, hogy már régóta tudja a karácsonyi titkot, csak hagyta, hadd titkolózzunk. Kellemes, vidám délutáni karácsonyfa díszítés lesz. De előtte, pénteken, a másik nagymama születésnapját ünnepeljük  másik lányánál, akik hazatértek  végleg, utolsó öt évüket Brazíliában töltötték. Lányuk is hazaszalad Barcelonából, teljes lesz a család. Nagy az öröm.

  13. 2018. december 18. 10:3273339.

    Gyurkovics Tibor ma 87 éve született:


    Gyurkovics Tibor:
    Nemzet
    Ha lehet és ha nem lehet
    szeretni kell ezt az esett
    daliát ezt a nemzetet
    Ha hiába reménykedett
    hogy valamikor még lehet
    ha becsapták ha tévedett
    Szeretni kell a nemzetet
    a Trianonban elveszett
    hegyéleken az éleket
    Ha boldog boldogtalan volt
    ha fennhéjázott bujdokolt
    ahogy felhők között a hold
    Ha köhögött ha ördögöt
    sandított a háta mögött
    ha kedve egekig szökött
    És akkor is ha megszökött
    sorsa elől a menekült
    lezárult határok között
    Ha véres a szemén a folt
    ha gyarló és ha bamba volt
    ha délibáb után loholt



    Ha negyven évig semmire
    se jutott egy szemernyire
    se erősödött a szive
    A már-már kiüresedett
    szemeiben a szétesett
    emlékeket és fényeket
    Csontjaiban a rémeket
    ha nem hiszi hogy vége lett
    és otthon egyedül remeg
    A föl se szántott földeket
    elvesztett becsületeket
    ha visszakapni sem lehet
    Mindent mindent a kossuthok
    száján harsogó mondatot
    ami csak lángolt lobogott
    Az ősök cselszövéseit
    a vezérek merényeit
    az aranyat ha volna mit
    A kapcákat a rongyokat
    a fölhasított talp alatt
    kallódó mennyországokat
    Az urakat a papokat
    a mentéket zsinórokat
    ha szétmállott ha leszakadt


    A láb alatt a patakot
    amibe Lajos bebukott
    és páncéljával ottragadt
    Asszonyok sápadt arcait
    végvárak vesztett harcait
    Radnótit balga Márait
    Az örökké ellenkezők
    fölött a beszakadt tetőt
    a láb alatt a vérmezőt
    A csencselést a nem-levést
    a lassú gerincferdülést
    a púpos hátakban a kést
    Az istent ezt az elnagyolt
    és betört templomablakot
    ki nem ragyog ki elhagyott
    A szerbet horvátot zsidót
    ezt az egész állapotot
    amiből létrejött a bog
    Oláhot tótot kunt magyart
    aki uralkodni akart
    vagy földből magokat csikart
    a svábot aki duzzogott
    de a lágerban nem nyafog
    ha kihull szájából a fog


    A krumplit a vasárnapot
    az ólakban az állatot
    még azt is aki én vagyok
    A megvetetteket a szent
    együgyűt aki gajra ment
    kit letipor a regiment
    Szeretni kisebesedett
    ujjainkon e nemzetet
    szeretni mindenekfelett.


  14. 2018. december 18. 10:2473338.

    Zsuzsám, én is beadtam a dobozomat a Református Parókiára. Úgy állítottam össze, hogy akár fiú, akár leány kapja,örüljön neki. Tettem bele egy színes kis verses kötetet is, karácsonyi versekkel. Ki hinné, mi minden belefér egy csizma dobozába! Természetesen használt holmit nem tettem bele. Külön leírtam a tartalmát, hogy akik osztani fogják, eldönthessék, kinek adják.


    előzmény:
    szizsuzsóka (73337)
    2018-12-18  06:20
  15. 2018. december 18. 06:2073337.

    Jobbulást kívánok Mindhármótoknak. Ma megyek az oviba. viszek nekik 10 könyvet, amit Marék Veronika írt, és a szlovák fordításból küldi a kicsiknek. Ez 5 kis különböző mesécske 2-2 példányban . Gyalog akarok menni, remélem csúszásmentesen megúszom

    előzmény:
    jara (73336)
    2018-12-17  08:51
  16. 2018. december 17. 08:5173336.

    Zsuzsóka, ha elrugaszkodok a racionális gondolatomtól, akkor valamilyen síkon ezt bevonzottam.


    Nénikém (80 éves) elesett, eltört a keze.


    Unokanővérem (72) elesett, kificamodott a válla.


    Én: elestem, eltörött a lábam.


    Mindez ez év utolsó negyedében történt hármunkkal. A közös nevező: mindhárman szept. 3-án születtünk.


    Hárman élünk itt, közel egymáshoz rendszeres kapcsolatban. Viccesen mondogattam a két eset után, hogy most én következek.


    Köszönöm a figyelmeteket, van Ca.-m is, d vitaminom is, már csak rendszeresen kell szednem.

  17. 2018. december 17. 06:0773335.

    Elszállt válaszom, de a lényeg csak annyi Magdinak igaza van , A többit nem érdeme megismételni.

    előzmény:
    Zsumi45 (73332)
    2018-12-16  15:49
  18. 2018. december 17. 05:5273334.

    Marikám ! Így jártam én is 20 évvel ezelőtt decemberben . Gyorsabban akartam húznia szánkót, mint ahogy unokám futott, egy jégborda megakadályozott, és eltörött a bokám. Gipszet tettek fel, de a járógipszet az ünnepek miatt csak 5 hét után tették fel 1 hétre. Hát nem volt könnyű. Mosás , gyors főzicskézés,, takarítani jött a néni. Akkor már ketten voltunk. A tetőtérbe felmenni a lépcsőn , az volt a legnagyobb gondom. De megoldottam. Visszaemlékeztem, kicsi unokáim hogyan lépcsőztek , felfelé négykézláb, lefelé leültek és mindig egy lépcsővel lejjebb csúsztak.  Ez csak a lakáson belül ment , így 5 hétig betegállományban voltam életemben ötödször . Ebből 2 műtétem volt , 1 sérülés egyszer 40 fokos láz.  A többit én is lábon hordtam ki. Szedtem D vitamin és kalcium tablettát. De szedhetsz Béres csonterősítőt is.Az első 3-4 hét az új csontképződés ideje, addig szigorúan pihenni kell.Nem szabad terhelni, mert " álizület " képződik, nem forr össze a csont.  Azt mondják, a pszichológusok, hogy ezek a lélek jelzései a test felé, ha pihenésre van szükség.

    előzmény:
    jara (73326)
    2018-12-16  09:24
  19. 2018. december 17. 02:4773333.

      Marika, Drága, nagyon együtt érzek veled .
     Úgy képzelem el, hogy igyekszel minél kevesebbet vonszolod magadat mankóiddal, annál előbb összeforranak csontocskáiod. És valamikor szedned kell csonterőstítőt is, gondolom.
     Jogosan kíméled magadat, és minél többet megteszel előbb gyógyulsz. Most pihenés, olvasgstás, tévézés a te feladatod. Meglátod, menni fog és nem is nehéz. Javulást kívánok. 

    előzmény:
    jara (73317)
    2018-12-14  09:05
  20. 2018. december 16. 15:4973332.

    Köszönöm Magdika az ötletet! Legközelebb teszek alá.


    Azt gondoltam, elég, hogy a sütő aljában egy vékony samott lap van. Emlékszem, az első gáztűzhelyemben a lángsort lehetett félre fordítani és alsó meleg és felső meleg állásban sütni. Azt mondta a gáz szerelő, hogy azok a tűzhelyek még vastagabb lemezből készültek, egyenletesebben adták a meleget. Az újabbak silányabb lemezből és nem 20 év tartósságra vannak tervezve. Javasolta, hogy cseréljem le felül gáz, alól elektromosra, azok légkeverősek. 


    Most sajnos az autó elviszi a tartalékomat.

    előzmény:
    Kusza (73331)
    2018-12-16  14:35
  21. 2018. december 16. 14:3573331.

    Zsuzsa nekem is égett lett az alja a sütinek, mikor először sütöttem az új sütőben. Most már a tepsi alatt lévő rácsra alufóliát teszek, azóta nincs ilyen gondom.

    előzmény:
    Zsumi45 (73330)
    2018-12-16  11:47
  22. 2018. december 16. 11:4773330.

    Itt este óta nincs csapadék, talán nem is fagy, csak szürkeség, latyak az egész város. Elöttem a multi a nagy parkolóját kis kotrógéppel folyamatosan takarította, de még ma sem megyek le, pénteken bevásároltam. Az erkélyen szívom a friss levegőt, a hó érezhetően megtisztította.


    Tegnap próbaképp egy kis adag aszalt gyümölcsös zabkekszet sütöttem, szép,formás is lett, csak az újonnan beállított gázsütőmben a talpa picit megégett. A finom reszelőn egyenként lereszelgettem. Kívül masszív, belül omlós, finom. "Mesterséges aroma és tartósító nélkül!" 

  23. 2018. december 16. 11:3873329.

    Drága Marikám! 


    Ez a fájdalmas és váratlan esemény bizony bármelyikünket fenyegeti. Nagypapám mondása jut ilyenkor mindig eszembe: "Kap az, aki nem rest!" Mondta mindig, ha cselekvés közben ért valami fájdalmas baleset.


    Zsuzsánk bölcs gondolatához csatlakozom, József Attilával: "...Hagyja a dagadt ruhát másra!"


    Nagyon sajnállak, s fájdalom mentes gyógyulást kívánok, lelkiismeretfurdalás mentes nyugodt pihenést! Csak hosszadalmasabb a gyógyulás, ha erőltetnéd a tevékenységet. 

    előzmény:
    jara (73326)
    2018-12-16  09:24
  24. 2018. december 16. 10:4673328.

    Marikám !Hát ez nem jó újság . Talán az a szerencse , hogy most kényszerülsz pihenni. A család most megmutathatja, hogy mire képesek nélküled. Pihenj, vigyázz Magadra , jobbulást kívánok. !

    előzmény:
    jara (73326)
    2018-12-16  09:24
  25. 2018. december 16. 10:2373327.

    Jaj Marika de megjártad, gyógyulj meg hamar!


    Tegnap én is majdnem elestem, nem lehetett látni a jeget a hótól, ráléptem, megcsúsztam, de sikerült talpon maradni.

    előzmény:
    jara (73326)
    2018-12-16  09:24

Címlap

top