Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. december 3. 09:2173251.

    Köszönjük, Neked is hasonló jó napot, hetet Magdika! Várakozunk- készülődünk, hogy méltóképp fogadjuk.

    előzmény:
    Kusza (73250)
    2018-12-03  08:31
  2. 2018. december 3. 08:3173250.

    Jó reggelt, szép hetet!

  3. 2018. december 1. 22:4873249.

    en laktam ott par evig - ugy  hogy nekem nem annyira idegen ez a vilag 


    csak azt sajnalom , hogy  Fannirol mit sem tudtam  - pedig a szomszed haztomben laktam 


     biztosan  elmentunk egymas mellett neha 


      hat ilyen volt radnoti -  messze volt a tokeletestol  - de jol tudott irni 


     engem a feleseg megcsalasnal jobban kiakasztottak a kispolgari allurjeik - pl . nem adtak kolcson senkinek se konyvet , az , hogy nem menekultek kuldolfre  reszben amiatt is volt , mert Mik a konyvtarat nem hagyta volna ...Klimt muveit egyszeruen giccsnek titulaltak  


     ha valamit tanulhatunk a Naplobol ,akkor az , hogy nincsenek tokeletes emberek -  az iskolai tananyag idealizalt kepe erosen elter a valosagtol -  bizonyosan nem csak az o esetukben 

    előzmény:
    szizsuzsóka (73245)
    2018-12-01  12:00
  4. 2018. december 1. 22:3373248.

    De eszek voroshusokat -ajaj!


     Voltam negy evig vegetarianus . Nagyon jo volt . De a csaladtagok annyit maceraltak , hogy hagyjam abba -mert anyunak mindig kulon kellett foznie a szamomra - hogy abbahagytam .


     A ferjem nagy husevo -igy nehez lenne vegetarianusnak lenni mellette - foleg , hogy babfeleket  o nem ehet az enzimhianya miatt .


     Sok labasallat erkezik hozzank  hajon olyan tavoli videkekrol ,mint Ausztralia , Uj- Zeland .

    előzmény:
    Zsumi45 (73243)
    2018-12-01  10:38
  5. 2018. december 1. 15:1673247.

    Nem lett ugyan színes a link, de bemásolva a keresőbe működik. Beíráskor színes volt.

    előzmény:
    Zsumi45 (73246)
    2018-12-01  15:14
  6. 2018. december 1. 15:1473246.

    Tetszett: http://www.vasarhely24.com/termeszet/elragado-elm eny-a-darvakkal-egyutt-repulni-video?fbclid=IwAR05_CckLkBcRc huHTMmCZoY1pHSPkProfWaYayElMdJSZrXBjcuBxII8go


     

  7. 2018. december 1. 12:0073245.

    Nagyon érdekes tanulmány Fanni naplója. Bőbeszédű.talán fecsegő is, de leírja az akkori újlipótvárosi értelmiség életét. Nekem idegen , kicsit ki is szerettem Radnótiból. Havonta 200 pengő zsebpénzt kapott nagybátyjától. néha a kiadótoktól is jött bevétel,Fanni is kapott szüleitől,jól keresett , mint gyorsírás tanár... de ez nem volt elég nekik, hónapról hónapra éltek.  -Ami csalódást okozott, az, hogy megcsalta a feleségét, nem csak félrelépés volt. Mélykúti Ilonának volt egy műsora Judittal, akivel viszonya volt Radnótinak. Egy cikkben olvastam, hogy amikor ez kiderült, egy egyetemista diáklány nagyon sírt. Fanni túlzottan ajnározta férjét, aki ezt hagyta. Fenni volt az igazi szerelem, akire gondolt szenvedése napjaiban.,aki látogatta a táborban , amíg lehetett.


    Marikám, aranyos az unokád ezzel a naiv hitével. A zsidó vallás nem csak abból áll, hogy nem eszik disznóhúst .Ennek a déli népeknél az is az oka, hogy a disznók féreggel fertőzöttek voltak,veszélyes volt a fogyasztásuk. Radnóti is evett disznóhúst- Krisztusi korba érve, 33éves korában tért át katolikus hitre . Sík Sándor, ( aki Fannit is megmentette) , neki is felajánlotta, hogy megmenti. De ő végig akarta járni Krisztus szenvedését. Küzdött is az életéért, de elfogadta a fájdalmat, halált-Nagyon szeretem és is a verseit, közel áll hozzám szelídsége. Mi idősebb nők megbocsájtóbbak v agyunk, elnézzük neki ezt az önző magatartást, mellyelrajoóngó feleségét megalázta. Különösen azért, mert Fanni is elnézte.

    előzmény:
    csinomjank (73241)
    2018-11-30  23:28
  8. 2018. december 1. 11:3373244.

    Biztosan hatással van ránk a csillagok állása , különösen fogantatásunk idején, de ez nem meghatározó .- Ha mindaz , amit itt leírnak,csak  jó ember élne a világban

    előzmény:
    klára13 (73237)
    2018-11-30  17:45
  9. 2018. december 1. 10:3873243.

    Janka, vörös húst semmit sem eszel? Nem vagy vashiányos? Néha sovány sertést készítek, marhát csak vadasnak, bárányt elfogadom, ha jól van elkészítve, de magam nem főzök. Unokáim csak csirkemellet ennének, nem értek egyet vele. Szorgalmazom legalább a pulyka combot.

    előzmény:
    csinomjank (73241)
    2018-11-30  23:28
  10. 2018. december 1. 09:1573242.

    Marikám, érdekes dolgokat írtál, Szonja gyakorolt eddig valami vallást? 


    A kapukról pedig tudod Te pontosan, hogy mire utaltam! Bármiben bizonytalanok vagyunk, kérdezni, nem meghátrálni, ott a telefon, asszisztens is vissza tudja keresni pl. az időpontot! Nemcsak olyankor kellene mennünk orvoshoz, ha hívnak! (Magam példája a tüdőszűrésről, 16 évig nem mentem, s most fél év alatt negyedszer hívnak.. )


    Önkritika: Vizet prédikálok, bort iszom? Vannak "nemszeretném" vizsgálatok, azt biz' én is halogatom. 

    előzmény:
    jara (73238)
    2018-11-30  22:57
  11. 2018. november 30. 23:2873241.

     en is szeretem Radnotit , a disznohus evesnek sosem voltam partoloja - de Radnoti kitert a zsido vallasbol 


     katolikus lett  - csak szolok , ha feltetlen miatta  akar valaki feletek  beterni 

    előzmény:
    jara (73238)
    2018-11-30  22:57
  12. 2018. november 30. 23:2473240.

    horoszkopokrol :  emlekezetes mellejoslasok a multambol


     1 regota nem lattuk egymast a ferjemmel - es  egy  nagyon boldog napunk volt egyutt  --- horoszkop  szerint  rendkivul pocsek napod lesz ,probald valahogy tulelni ...


    2 - eletmento mutetet hajtottak vegre rajtam  -  napokig nem volt biztos , hogy tulelem -  horoszkop szerint " ma kirobbano fizikai formaban vagy , csupa ero es egeszseg " 

  13. 2018. november 30. 23:1773239.

    Koszonom - mar valamennyire lenyugodtam . 


    Akcioba leptunk  az egyik testveremmel es a lanyommal , hogy anyu ne legyen a kedves rokonnak kiszolgaltatva .


    ________________


    Haromnegyedes  ujju bluzokat kedvelem . Itt a kormany nem szol bele senki oltozkodesebe . Foleg a kulfoldiekebe .


     Azert van  nemely mall ,ahol a kapuban egy muszlim aktivista keri a noket , hogy egy kendovel takarjak el a kihivo dekoltazst . A mini szoknya erdekes mod  nem zavarja oket annyira .


    ___________________


    Ma is egy szep nagy seta a tengerparton , a varosban . Senki se tartott velem a csaladbol !  En teleszivtam magam  a sok kek szinnel  melyet szepen arnyalt  egy -egy feher csik a hajokon . Sok program volt a varosban - de en csak kintre kivankoztam .

    előzmény:
    klára13 (73231)
    2018-11-30  01:18
  14. 2018. november 30. 22:5773238.

    Klára, a szomorúság "itt" alatt az interneten olvasott elkeserítő témákat értem. Úgy vagyok vele, mint Janka. Rossz hatással van rám, mellé az örök kételkedés, vajon manipulálnak?


    No, de !!  Szonjám nem hagyja szegény Fannit pihenni. Radnótiról tanulnak és szerelem első hallásra. Már a verseket is szereti és attól fogva zsidó hitre tért. Közölte velem, hogy disznó húst nem eszik. Ő, aki eddig sem evett jóformán húst. Elvitatkoztunk ezen egy darabig, Rákérdezett, hogy milyen húsból készült a milánói, mondom pulyka. Megette. Legközelebb: milyen húsból készült a husigolyó: pulyka... és ezentúl addig minden hús pulykából készül, amíg ez a választásod. Következő alkalommal közölte, hogy a zsidó vallást majd akkor gyakorolja, ha önálló lesz.


    Mókás a virág nevének eredeti kiejtése: Mondom is magamnak, jó, akkor legyen bugen Vilijé. (Játszom a szóval.)


    Zsuzsóka, már kéthavonta megyek gyógyszerért. Legközelebb januárban, azért gondoltam így. Szófogadó vagyok, ha a doktornő azt mondja, nem, elfogadom. Nagyon aluszékony vagyok és még lassúbb, amit eddig is utáltam magamban. Van azért ebben is furcsaság... lassúságomhoz képest kitűnő a reflexem. Pár napja mosogatás közben  a szárítóról le akart esni a pohár és elkaptam röptében.


    Zsumika, persze, igyekszem figyelni a nyitott kapukat. Jövő héten megyek, hisz indulnak a fél éves felülvizsgálati időpontok.


     

  15. 2018. november 30. 17:4573237.

      Úgy tudom, hogy valaha voltak érvényes horoszkópok, aztán meghamisították az egészet, főként üzleti céllal. Akik csinálják őket, nem hüyék, ezért olyasmiket írnak, amelyek tetszenek az olvasóknak. De ezt te úgyis tudod, Zsuzsa.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73236)
    2018-11-30  15:59
  16. 2018. november 30. 15:5973236.

    Én sem hiszek a horoszkópokban.  De azért  jó olvasni,, hogy 2 unokámnak is nagyon sikeres éve lesz . ha ez bekövetkezik az én évem is boldog lesz .Megboldogulni még nm szeretnék, mert itthon szükség van rám Én vagyok a nagy megtaláló , észben tartó . Szóval az atlasz, aki vállán viseli ennek kis kétszemélyes háztartásnak a létezését.


    Nagyon érdekes cikk van egy magyar tudósról, aki alapkutatásával számos alkalmazott tudományt fejlesztését szolgálja .


    Magyar tudóst ünnepel a világ, óriási siker   a cikk címe.

    előzmény:
    klára13 (73235)
    2018-11-30  10:12
  17. 2018. november 30. 10:1273235.

      Zsuzsa, már tegnap belebotlottam, és a mennybe mentem - volna, ha hinnék ezeknek a marhaságoknak. Bár ki tudja... lehetséges, hogy megboldogulok. Másik lehetőség, hogy megbolondulok.
      Megtaláltam gépemben egy csomó szép képemet, de aztán nem tudom, hol vannak.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73233)
    2018-11-30  07:32
  18. 2018. november 30. 09:3073234.

    Jankám, valóban úgy korrekt, ha vele együtt mész el az orvoshoz, de csak a helyi lehetőségekről akarsz érdeklődni, akkor szerintem megteheted. Helyette viszont semmi konkrétumról nem állapodhatsz meg.


    A törvények biztosította "házi gondozás" címszón elindulsz, szerintem megtalálod a neten is azt, amit vázoltam.

    előzmény:
    csinomjank (73226)
    2018-11-29  22:32
  19. 2018. november 30. 07:3273233.
    Horoszkóp
    2018. November 28.

    Valódi boldogság vár 2019-ben ezekre a csillagjegyekre- Olvasd el Klára

     


    Rád ,mint rákra , Magdikára , Marikára és rám , a szüzekre nagy boldogság vár- Sikeresek, kreatívak leszünk, No és két unokámat is érinti , egyik érettségi évét kezdi jövő szeptemberben, másik a mesterdiplomáját szerzi szerzi meg . Szóval csupa szép az élet


    előzmény:
    klára13 (73231)
    2018-11-30  01:18
  20. 2018. november 30. 07:2473232.

    Jankám ! Mindenki a maga életét éli , és mi a családunkét is. Gyermekeinkkel van elsődleges kötelezettségünk, amíg kiskorúak. A szülőkkel szemben is természetesen fennáll, de a helyzettől függ, hogy mit kell tennünk, mint tehetünk. A szülő gondozásába be lehet távolból is segíteni anyagilag . A közelebb élő gyermekek feladata tevőleges segítés, vagy részt vállalni egy külső segítség finanszírozásában . Ezen kívül lehet telefonon beszélgetni , érezze a törődést anyukád. Amit nem szabad . Önmagadat hibáztatni, családod életformáját , életét alárendelni .Nem bűn, ha valaki jobb anyagi helyzetben van (munkájából ) de jó segít azoknak akinek tud.

    előzmény:
    csinomjank (73230)
    2018-11-29  22:57
  21. 2018. november 30. 01:1873231.

      Örülök békés, szép napodnak, Janka.
      Engedd meg, hogy elmondjam véleményemet: senki sem lesz jobban attól, ha idegeskedsz miatta. Sőt, némelyek szerint a lelki béke kiterjed, jó hatással van az egész glóbuszra.
      Nagyon jó ötlet a hosszú séta. Lehetsz-e rövidujjúban, és térdig érő szoknyában? Engedik a helyi szokások? Ha igen, egy kis napfény vitamint, a D-t magadba szedheted. Sok ilyen szép napot kívánok. Az aggódás senkire sincs jó hatással, és nem segít.

    előzmény:
    csinomjank (73230)
    2018-11-29  22:57
  22. 2018. november 29. 22:5773230.

    Nagyon szep ido van . Ma setaltam egy nagyot . MInden nagyon szep - mindennel meg vagyok elegedve : ) 


    Csak sokszor belemhasit a gondolat " Van -e jogom  elvezni itt mindent ,mikor  szenvedes itt meg ott a vilagban  meg a csaladban " 


     


    MIndenesetre jobb  a kedvem ,mert a masik ,tavolabb lako testverem  rajott , hogy tobbet kell anyut latogatnia  - es  kedves gesztusokat i tett fele .  Ez mar valami .

  23. 2018. november 29. 22:5373229.

    Klárám ! Akkor hasonlítunk egymásra .Én is csak módjával szeretem a "kényeztetést " , nem szoktam hozzá . Nagyon szeretem az unokáim, de hosszú ideig együtt már fárasztóak. No , ennek a z én filhallásom is az okaNem vagy sem duvad sem farkas , csak egy  fáradt anya és nagyi, mint én.

    előzmény:
    klára13 (73224)
    2018-11-29  17:05
  24. 2018. november 29. 22:4773228.

    Miért akarsz változtatni most a gyógyszereden Marikám ! Valami panaszt okoz ? Ha nem , várj inkább kora tavaszig, amikor hosszabbak lesznek a napok, és több a napfény !

    előzmény:
    jara (73218)
    2018-11-29  12:27
  25. 2018. november 29. 22:4373227.

    nem farkas - hanem rak ! 


    a franciak igy ejtik ki  azt szep viragot ,ami felenk is oly gyakran ekesiti a  keriteseket.


    ______________


    Tudom , hogy naponta lehet  szornyusegeket olvasni a magyar eu . helyzeterol . Es az embernek nincs kedve hozza .


     Anyu is mennyit halogatta a korhazi kivizsgalast -aztan utana csak azt sajnalta ,hogy miert nem ment hamarabb .


     

    előzmény:
    klára13 (73224)
    2018-11-29  17:05

Címlap

top