Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. november 29. 22:3273226.

     Hat nalam is a stressz a fo ok .Terhessegem alatt is kicsit megugrott es az orvosom tanacsara hibiszkuszt  teat ittam . Az szepen rendbe tette . Igaz a gyomrom nem nagyon orult neki .


    Hat az a baj , hogy nem ismerem , hogy mi is a modi otthon . Meg nyaron egy kedves rokon javasolta , hogy csak ugy ugorjak el a haziorvosahoz . De en ugy veltem , hogy ez olyan lenne ,mintha a hata mogott cselekednek .

    előzmény:
    Zsumi45 (73214)
    2018-11-29  09:50
  2. 2018. november 29. 22:3273225.

     Hat nalam is a stressz a fo ok .Terhessegem alatt is kicsit megugrott es az orvosom tanacsara hibiszkuszt  teat ittam . Az szepen rendbe tette . Igaz a gyomrom nem nagyon orult neki .


    Hat az a baj , hogy nem ismerem , hogy mi is a modi otthon . Meg nyaron egy kedves rokon javasolta , hogy csak ugy ugorjak el a haziorvosahoz . De en ugy veltem , hogy ez olyan lenne ,mintha a hata mogott cselekednek .

    előzmény:
    Zsumi45 (73214)
    2018-11-29  09:50
  3. 2018. november 29. 17:0573224.

    Zsuzsa, drága, nincs bajom se környezetemmel. se a világgal - amióta ezzel nem idegesítem magam -, se magammal. Egyszerűen csak elfáradtam. A magány pihentet. Bazsiék éppen annyit foglalkoznak velem, amennyire szükségem van. Nem viszik túlzásba, mert ismernek, hogy ki nem állhatom a gyakori macerát. Sőt, Bazsi úgy fogalmazott, hogy "ha valaki túl közel kerül hozzád, azt ellököd. Gondolj csak arra, amikor gondoskodni akartam rólad, hogy naponta viszek ebédet." Nos, ez elgondolkodtat. Lehet, hogy valamiféle magányos dúvad, egy farkas él bennem?!Ez ugyan nem farkas, de alig rosszabb!
    Önismeretünkben életünk végéig sem érhetünk végig.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73213)
    2018-11-29  06:11
  4. 2018. november 29. 16:4973223.

    Igen Zsuzsám, pont erre gondoltunk Jankával, s "Talan haza megyek telen es felkeresem a korzeti orvosat . Adhat o tajekoztatast nekem ? " idézett  kérdésére válaszoltam.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73221)
    2018-11-29  16:37
  5. 2018. november 29. 16:4573222.

    Marikám ! Mindegy ki válaszol, szép emlék ez a virág. Názáretben látta, 1992 október 23-án- Hoztam magot, kikelt, de nem maradt meg. Szép emlék, anyukámmal voltam ott. Az egyik templomban énekelték a magyar himnuszt és az utcán megálltak az emberek . Már akik ismerték. Állva hallgatták végig, párás szemmel. Úgy látszott sok magyar él kinn.

    előzmény:
    jara (73217)
    2018-11-29  12:18
  6. 2018. november 29. 16:3773221.

    Zsuzsikám ! A háziorvos a beteget köteles tájékoztatni a családot a beteg jelenlétében Telefonon, írásban nem adhat tájékoztatást ,csak a beteg hozzájárulásával.Különösen, hogy a telefonbeszélgetés lehallgatható, rögzíthető. megszigorították az adatvédelmet. kivéve, hogy a betegek adatai nagy regiszterbe kerülnek, melyhez az egész államigazgatás , BM hozzáférhet No , de ez szerencsére nálunk nem számít.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73214)
    2018-11-29  09:50
  7. 2018. november 29. 16:2273220.

      Marika, úgy gondolom, itt a felvetések mindenkihez szólnak, tehát nyugodtan válaszolhatunk bárki kérdésére. Nehogy kioktatásnak vedd!
       Megnéztem gyógyszeredet, most már tudom, miről van szó. Milyen szomorúságokra utalsz? Hiszen fiad nagyon melletted áll, ha netán a fiatalok civakodnak, az az ő életük. Unokáid szeretete mindenképpen körülvesz, és ez pont olyan erős gyűrű, mint Ady fogalmazott: "lyányok, s ifjak szívei védenek".
      E bougenvillea nevű virág végigkíséri életemet. Úgy olvastam, hogy bugonvijnek kell ejteni. Francia szó, állítólag felfedezőjéről nevezték el. Janka tud nekünk a kiejtésben segíteni. Na nem egész életemet, de fiatalon találkoztam vele egy üdülőben, és szerettem bele. Elnevezték murvafürtnek, nekem ez a név valahogy fals. De hát lehetetlen minden virágnak olyan magától értetődő nevet adni, mint a hajnalka, az estike. Na és délike, ahogy nálunk a szépséges, apró kukacvirágot nevezték. Megérdemli a bájos nevet a bájos virág.
      Medvetalp vagy bőrlevél virágom nincsen, és ettől szegényebbnek érzem magam. Nálunk jégvirágnak hívták, a Kisalföldön, mert hogy a hó alatt kivirágzik.

    előzmény:
    jara (73218)
    2018-11-29  12:27
  8. 2018. november 29. 14:0273219.

    Marika eddig rendben, de a nyitott kapukon ne felejts el bemenni!  Nem az orvosnak sürgős! 


     


    Bocsánat!

    előzmény:
    jara (73218)
    2018-11-29  12:27
  9. 2018. november 29. 12:2773218.

    No, nem küldte kétszer, akkor folytatom.


    A hiány érzetén kívül más bajom nincsen. Mást nem írnék, mert vannak itt szomorú dolgok a nélkül is. Januárban le szeretnék állni a scippa nevű gyógyszer szedéséről. A napjaink nyugodtan, békésen telnek és ez nagyon jó. Április óta folyamatosan zajlik az eü.s állapotom "átvilágítása". Időpontra már kétszer vártam két hónapot. Nekem sem sürgős szerencsére, így nem keresem a kiskapukat.

  10. 2018. november 29. 12:1873217.

    Szervusztok.


    Klárám, pont írni akartam, de rájöttem, hogy ha Zsuzsóka Tőled kérdez, akkor a választ is Tőled várja. Szép képem van a helyesen le sem írható nevű virágról. Én örülök, hogy már leírásod alapján ki tudom mondani a nevét. A második közelebbi.

  11. 2018. november 29. 10:4773216.

    Klárám, nem ismerem a virágodat, nálam inkább igénytelen, retro növények élnek jól. Utóbbi években összejött 5 cserép orchidea is, most mindegyik feléledt, lehet, hogy Karácsonyra színekkel ajándékoznak meg. 


    Egész jól meggyógyultam, s a tegnapi program az önsajnálatból is kihúzott. Írtam Zsuzsánknak róla. A rehabilitáló szakorvos arra intett- lassítsak az utcai tempón, használjam botomat, s szánjak több időt magamra! Látod Klára, még többet! 


    Az imént itt volt a gázszerelő, 20 éves tűzhelyem eléggé el volt gyengülve (égői koszolódva, rozsdásodva). Szépen rendbe tette, szabályozta. Megjegyezte, érdemes lenne kicserélni kombináltra (alól légkeverős villanyra). Egyelőre nem szándékozom, legfeljebb ha újra legyengül, most szuperré újult.


    Megyek is főzni. Kelkáposzta főzeléket fokhagymás tarjával- gondoltam.


    Kalács ötletek itt:


    https://www.facebook.com/firstmediasoyummy/posts/21841098 18569824


     


     

    előzmény:
    klára13 (73208)
    2018-11-28  00:58
  12. 2018. november 29. 10:2973215.

    Zsuzsám, valóban, szinte mindent nagyszüleimtől hoztam. Nagyapámtól a szívós tenni akarást. Nagyon mozgékony, aktív volt, s a képességei is engedték. 17 évvel élte túl Nagymamát, ebből legalább tízig minden nap kiment a temetőbe, de később is tett naponta kisebb sétát, foglalkoztatta a világ sorsa, világvevőjén mindenféle híradást hallgatott, érdekelték a tanulmányaim, technika fejlődése... Nehezen tűrte, ha visszafogták. Erős volt a vitaszelleme, néha túlságosan is. 


    Tegnap kontroll vizsgálatra elutaztunk Tündimmel Harkányba, orvosom megvizsgálta őt is. Vittünk  leleteket is. Krónikus gyulladás van a vállában, nyakcsigolyája artrózisos, térdei apróbb műtéteken túl is fájnak. A térdére Antiflog. pakolást- más helyekre a kapszaicines lazító pakolást ajánlotta (és írta fel) mindkettőnknek. Előjegyzett jövőre rehab. célú befekvésre. Az utat reggeltől estig autóbusszal megjártuk, elég fárasztó volt ülni és rázkódni annyit. Havat is láttunk még délelőtt.


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73212)
    2018-11-29  06:00
  13. 2018. november 29. 09:5073214.

    Jankám, a vérnyomásunkat nagyon befolyásolja a stressz, mostanában nekem is ingadozik, bár azt mondják, 70 felett a 100-160 között még elfogadható, ha néha  szélsőséges, csak ki kell védeni és tenni a visszaállásért. 


    A háziorvos köteles tájékoztatni Téged, de a beteg helyett nem intézkedhetsz. Csak az Ő együttműködésével, kérésére történhet minden, amíg cselekvőképes. Nálunk is az volt nehéz, hogy anyukán belássa, szükségünk van külső segítségre, ne hárítson. Hajlamosak vagyunk bagatellizálni, aztán a gyakorlatban mégsem megy minden. Ő sokáig azt gondolta, én elég vagyok 2 ember és saját magam "gondozására".


     

    előzmény:
    csinomjank (73206)
    2018-11-27  20:06
  14. 2018. november 29. 06:1173213.

    Klárám ! Nem kell küzdeni, csak szépen lassan megvédeni az embernek magát . Néha önmagától ! El kell fogan önmagunkat, környezetünket, de ha úgy látjuk kárunkra van , meg kell próbálni változtatni rajta , szépen , lassan türelmesen.


    Nem volt nekem sem könnyű, hogy a nagyi szerepem is " megkopott"Ment a többi lassan elhalványult feladat után . Most már csak kettőnkkel kell törődnöm és önmagammal is ,. EZT IS MEG KELL TANULNI, mert közben egészen más lettem, mint aminek éreztem , tartottam magam .


    Mi az a bugonvij?

    előzmény:
    klára13 (73208)
    2018-11-28  00:58
  15. 2018. november 29. 06:0073212.

    Zsuzsikám ! nem a könyvespolc a gondolatolvasó, Te találod meg, ami érdekel . Látod az ember  felületesen alkot véleményt. A Te gyermeki kedvességed mögött is sok csalódás , szenvedés van, csk szerencsés problémamegoldó képességet tanultál nagyszüleidtől. Ők már bölcsebbek voltak, mikor  Téged gondoztak nneveltek, és nem engedték, hogy szorogásaik átragadjanak Rád.


      Engem nagyon érdekel az aggyal foglalkozó könyv második kötete, de félek belekezdeni . Elég nehéz , inkább tudományos mű .Most Trianonról olvasom Romsics Ignác könyvét, de ez is elég nehéz, lassan haladok,de az olvasmányos "limonádékhoz " meg kedvem nincs,így marad az internet és a tévé. Küözben vagy almát tisztítok, vagy diót török, de leginkább kötök.

    előzmény:
    Zsumi45 (73205)
    2018-11-27  19:04
  16. 2018. november 28. 20:2073211.

     Jara-Marika, hogy vagy? Beleszoktál-e kicsikét a megváltozott helyzetbe? Mi a legnehezebb benne? S találtál-e valamit, ami jó? Mert ezt keresni kell ám! És találni.

  17. 2018. november 28. 12:0873210.

     jatekos kutyus - duhos macska : ) 

  18. 2018. november 28. 06:5073209.
    Dog Sleep Farting Makes Cat Angry

  19. 2018. november 28. 00:5873208.

     Zsuzsika, érthetően megviselt ez a sok baleset. Ám ezek nem a sorsod, és hamarosan kilábalsz belőlük. Persze sorsod sem egyszerű. De hősiesen küzdesz vele kúrákon, uszodákban. Őszintén becsüllek érte. Annál inkább is, mert én rég elhatároztam, hogy semmiért és semmi ellen sem küzdök. Meglátod, hamarosan túl leszel az egészen. Nagyon sajnállak.
      A bugonvijt ma feltette Bazsikám az ablakpárkányra. Hogy kicsit gyorsabban színesedjen. Biztosan neked is jót tesz, ha minél több olyan dologgal foglalkozol, amiben örömödet leled. Mint virágom a világossággal.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73205)
    2018-11-27  19:04
  20. 2018. november 27. 20:1473207.

     velem is szokott ilyesmi tortenni ... kiabal egy-egy konyv - vegyel le /vegyel le


     igaz ,hozzam inkabb Jung szokott szolni igy 


     


    mostanaban Proust triologiajat olvasom  -  egy nagy pszichologia konyvet nyitvatartok az iroasztalaon es veletlenszeruen valasztok temat  - de van , hogy inkabb rejtvenyt fejtenek  - Jokait utoljara  gimis koromban olvastam ... akkor nagyon feldobta a nyariszuneteimet   -  de azota valahogy elkerultuk egymast 

    előzmény:
    Zsumi45 (73205)
    2018-11-27  19:04
  21. 2018. november 27. 20:0673206.

    Koszonom  !


    Ugy felment a vernyomasom . Es nem talalom a vernyomas merot . Mindent eldobozoltunk  meg nyaron a festes elott .


    Orulok , hogy sokfele lehetoseg van . Talan haza megyek telen es felkeresem a korzeti orvosat . Adhat o tajekoztatast nekem ? 


    ________________


    A kedves rokon maga is sulyos beteg es bar fiatalabb anyutol , de az is lehet , hogy neki lesz segitsegre szuksege mihamarabb .Egy teljesen mas tipus ,mint mi vagyunk . O annyira extrovertalt ,mi inkabb befele fordulok vagyunk .


     Mar lassan negy evtizede , hogy a csaladba kerult es probalom megerteni a lelkivilagat  - nem sok sikerrel . Nagylelku -segitokesz aztan hirtelen atcsap gonoszba . De nagyon .A falujabeliek csak nevetnek rajtunk , hogy milyen viragot szakajtott a  testverem . Mert ok ismerik .Mi meg csak szagoljuk ezt a viragot .


     


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73202)
    2018-11-27  10:39
  22. 2018. november 27. 19:0473205.

    A könyvespolcom gondolat olvasó. Nem vicc, tényleg. 


    Minden nap kicsit olvasok, legtöbbször az ágyban. Egy stósz áll az éjjeli szekrényen, de néha valami más kell. Néha Erdély, néha szakkönyv, néha utazás, sőt még Jókai is. Most odaálltam a polc elé és elém tolakodott Popper Péter: Amor Fati (Szeresd a sorsodat) 


    MOST ez kell, mert valahogy hadilábon vagyok a sorsommal.

  23. 2018. november 27. 14:5473204.

      Komoly beszélgetéseteket kissé vidítani kívántam enyhén tréfás hozzászólásommal, de a wifi közbeszólt, s nem javult, hiába igyekeztem. Na. sóhajtottam végül, egy zöldséggel kevesebb van a topikban.


      Zsuzsika, örülök, hogy javulsz, bár fájdalom árán. További javulást kívánok.
      Zsuzsa, a legfontosabb, hogy jól érezd magadat, szerintem.


    Oly sok remek és jó dolog sikerült a teremtésben, az emberi szervezet és minden szervezet működése maga a csoda, de egy dolgot nagyon elcseszett a Jóisten: a hízásra való hajlamunkat. Nem is értem, miként tévedhetett ekkorát. Persze van még jó néhány elhibázott dolog, de bennünket ez érint közvetenül.


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73203)
    2018-11-27  10:44
  24. 2018. november 27. 10:4473203.

    Zsuzsám, szerintem Te nem vagy kövér, hiszen fizikai aktivitásodhoz ennyi "kondíció" kell! Mint ahogy én sem vagyok sovány, a magasságomhoz képest 57 kg.-mal. Tudjuk, hogy aktivitás hiányában az izom  átalakul hájjá, főleg idős korban. Kell bizony rugdosni magamat hogy tornázzak, sétáljak, s egyre nehezebben fogok hozzá.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73201)
    2018-11-27  10:28
  25. 2018. november 27. 10:3973202.

    Jankám, sajnálom, hogy ilyen érzéketlen a rokon. A saját jövőjére nem gondol? Saját magának mit szán az idő múltával?


    Édesanyád lelki állapotán inkább ront a negatív hozzáállású környezet, hiába veszik körül ismerősök, netán rokonok. Te meg fogod tudni oldani helyzetét a távolból is, ha oda kerül a sor, hiszen sokféle lehetőség van. 


    Azt hiszem írtam már erről, Ha ő maga is szükségét érzi és együtt tud működni, érdemes megpróbálni! A Háziorvosnál kell elindulni.


    "Két irányú a segítség. A betegek otthoni ápolása és a személyi segítségnyújtás.


    1.Az ápolás kiterjed a nővéri feladatkörökre, betegeknek, ez lehet műtét utáni időszakos, vagy krónikusoknak tartós.


    2. A házi segítségnyújtás a személyi higiénia, gyógyszerezés, étkeztetés, stb. (nem terjed ki a főzés,lakás takarítás, mosás, stb házimunkákra). De pl. bevásárlás, gyógyszer íratás, kiváltás, beadása, ebéd elhozása, ebédeltetés,edényének elmosása, .stb. igen.) Minden, ami a közvetlen beteg ellátása.


    Lehet önkormányzati, egyházi, jótékonysági intézmények által szervezett. Óradíja jóval a piaci ár alatt van."


    Utolsó csípőműtétem után pár hétig magam is igénybe vettem. Fürdetésében és időszakosan ebéd hordásra vettük igénybe. Náluk igényeltük a "pánikgombot" is anyukámnak, mivel telefont nem tudott használni. 


     

    előzmény:
    csinomjank (73196)
    2018-11-26  22:52

Címlap

top