Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. november 24. 12:4273176.

    Magdikám, muszáj magam körül a rendet megteremteni, sőt vasalni is kéne egy kicsit, most magamnak. Ágyat húztam múlt héten, akkor ki is mostam, s felsőm is van vasalós. Szerencsére olyan kabát volt rajtam csütörtökön, ami mosható mert összevéreztem, azt is kimostam.Holnap értem jön a vejem, s náluk ebédelek (hogyan, még nem tudom). Van a mélyhűtőmben kész leveles tészta, sajtot reszelek rá és kis sós rudacskákat sütök. Az ajándékot nevemben Tündim megveszi a párjának.


    Eszembe jutott a Bioptron lámpa, le is ülök és lámpázom a kezem és arcomat!


    Kellemes hétvégét! 


     

    előzmény:
    Kusza (73173)
    2018-11-24  12:21
  2. 2018. november 24. 12:4273175.

    Magdikám, muszáj magam körül a rendet megteremteni, sőt vasalni is kéne egy kicsit, most magamnak. Ágyat húztam múlt héten, akkor ki is mostam, s felsőm is van vasalós. Szerencsére olyan kabát volt rajtam csütörtökön, ami mosható mert összevéreztem, azt is kimostam.Holnap értem jön a vejem, s náluk ebédelek (hogyan, még nem tudom). Van a mélyhűtőmben kész leveles tészta, sajtot reszelek rá és kis sós rudacskákat sütök. Az ajándékot nevemben Tündim megveszi a párjának.


    Eszembe jutott a Bioptron lámpa, le is ülök és lámpázom a kezem és arcomat!


    Kellemes hétvégét! 


     

    előzmény:
    Kusza (73173)
    2018-11-24  12:21
  3. 2018. november 24. 12:4273174.

    Magdikám, muszáj magam körül a rendet megteremteni, sőt vasalni is kéne egy kicsit, most magamnak. Ágyat húztam múlt héten, akkor ki is mostam, s felsőm is van vasalós. Szerencsére olyan kabát volt rajtam csütörtökön, ami mosható mert összevéreztem, azt is kimostam.Holnap értem jön a vejem, s náluk ebédelek (hogyan, még nem tudom). Van a mélyhűtőmben kész leveles tészta, sajtot reszelek rá és kis sós rudacskákat sütök. Az ajándékot nevemben Tündim megveszi a párjának.


    Eszembe jutott a Bioptron lámpa, le is ülök és lámpázom a kezem és arcomat!


    Kellemes hétvégét! 


     

    előzmény:
    Kusza (73173)
    2018-11-24  12:21
  4. 2018. november 24. 12:2173173.

    No no Zsuzsa azzal a munkára fel! Remélem csak minket biztatsz, Te pedig szépen pihengetsz, és ápolgatod Magadat. 


    Bizony én is hálálkodok magamban, hogy meg tudtam tanulni az internet kezelését. Neked a mozgásod miatt is jó, nekem pedig a nem jól hallásom miatt. Például a templomban nem hallom a prédikációt, de egy kicsit kárpótolva vagyok, hogy az interneten keresztül minden nap jön nekem az Evangélium.

    előzmény:
    Zsumi45 (73171)
    2018-11-24  10:34
  5. 2018. november 24. 10:4973172.

    Klárám, ez a gesztus feléd hozzásegített a változás elfogadásához? Bennem, most az egyetemi találkozón merült fel valami vágyakozás egy kicsi gesztus iránt. Elhitettem magammal, hogy nem is felém, de a lánya felé! Most sem történt meg, pedig az 50. házassági évfordulónk idén lett volna. Péter az exszel történt szakításunk után 2 évvel teljesen betöltötte az életemet, nemcsak 20 évig, még máig is, de mégiscsak az ifjúságom szép emlékeit (15 év!) vitte magával az első. Távozásának körülményei pedig nagyon méltatlanok, megalázóak voltak. Szerencsére a közös munkahelyen mindenki mellém állt. Az én szakmai sikerem akkor kezdődött, addig háttérben voltam. (támogattam a + 2 diplomája megszerzésében, én azután tettem nyelvvizsgát és szereztem posztgrad. szakmérnökit).


     

    előzmény:
    klára13 (73168)
    2018-11-23  22:11
  6. 2018. november 24. 10:3473171.

    Kedveseim!


    Egy írásban szólok a velem együttérző soraitokra.


    Nagyon köszönöm Nektek! Valóban adománya öreg korunknak, hogy így , itt meg tudjuk osztani örömeinket, fájdalmainkat, amiért nem biztos, hogy felemelnénk a telefont személyes ismerőseink felé. Ugyan már, csak nem fogok panaszkodni igaz? Itt megteszem.


    Már sokkal jobban vagyok, lehiggadtam, este már kicsi villával, kicsi falatokat be is csempésztem kicsire szűkült számba, sőt a fogkefét is beszuszakoltam. Gumikesztyűvel a ragtapasz fölé, a konyhába is kimerészkedtem, s le is tusoltam. Valóban nagy szerencse, hogy csípőm sem sérült, bár a gerincemben, vállamon és kézcsontjaiban érzem, megnyekkentem. Vége! nem első eset, s nagyon nem tudok reménykedni abban sem, hogy utolsó.


    Elgondolkodtam, mitől lehetek ilyen zizzent? Talán nálam az akarás, a fontoskodás előbb jár, mint a csökkenő -sosemvolt- fizikai képességek? Sokat akar a szarka...


    Most örülök a napfénynek, s mindjárt ki is megyek kicsit az árvácskáimat megsimogatni. Örömömre az ifjabbik hibiszkusz magához tért, s gyönyörű virágokat hoz. Az öreget megmetszettem, most áznak az ágvégek, tápoldatozom mindkettő cserepet.


    A hűvös idő beálltával komposztot nyitottam egy vödörben az erkélyen, csak vastag újságpapírral fedem, hogy levegőzni tudjon. Csak zöldhulladékot teszek bele, talán tavasszal ledarálva használni tudom virágföldbe. Az erkélyt a hálószobától csak egy vékony műanyag fal (ablakkal) választja el, oda húztam be a muskátlis ládákat, s azokat is sok újsággal leborítva még pléddel is lazán betakartam. Belül ott futnak a fűtés csövek és a radiátor is ott van, egyelőre éjszakánként sem hűlt le 8 fok alá. remélem kinti fagy esetén sem lesz kevesebb 0-nál. Figyelem, oda leengedtem a ládáig a külső hőmérőm érzékelőjét.


    Dologra fel, ölellek Titeket! Az új "hibi" képe megint túl nagy, de majd ügyeskedem, s hozom! 


     

  7. 2018. november 24. 06:3573170.

    Kitépted a lapot, de tartalma megmaradt , és enyhíti azt , amivel nagyon megbántottak .Nagyon szép gondolat , de én is kitéptem volna a lapot .  Így van az ember, dühe sem tudja elfelejtetni a szépet életében . Ez így is jó, mert ha csak a rossz marad meg, tönkreteszi jelenünket , jövőnket a múlt emléke. Sajnos az emberi elme olyan , hogy a rossz jobban belekapaszkodik. Ezt Csíkszenmihályitól  veszem, ezért hatásos a a flow , mert eltereli a figyelmet ezekről a felesleges gondolatokról .. A múltat végképp eltörölni csak indulókban lehet, bennünket egész életünkben elkísér a múltunk, különösen gyermekkorunk emlékei. Az akkori szorongások (melyeket talán észre sem vettünk ), megkapaszkodnak tudatalattinkban , és idősebb korban is hatnak gondolkodásunkra , félelmeinkre .

    előzmény:
    klára13 (73168)
    2018-11-23  22:11
  8. 2018. november 24. 06:2373169.

    Jó olvasni, hogy emberek életük alkonyán, sok szenvedés után örömet , szeretet találnak. Remélhetőleg ez végig így marad. (látod Zsuzsám kibújik belőlem a szeptikus )Aki mindig emberekkel dolgozott , sok mindent látott ilyen gondolatokat is termel tompuló agyában .


    Remélem azóta jobban vagy, csitulnak fájdalmaid és vérzés is megszűnt.


    Én is többször megbotlok, néha elesem , nem emelem fel rendesen lábamat. Ha megszűnik az esőzés , előveszem síbotomat, és elkezdem a kertek alatt a sétát. Régen sokat járkáltam, gyalog jártam a falut, vasárnap délután (ha nem kirándultunk ) átmentem a hegyen a szomszéd falu határáig. Szomorú vagyok, hogy ez a motivációm teljesen megszűnt. Még kert rendben tartása is fárasztó. pedig sok munkát leadtam . Nekem a lelkem fáradt el, nincs , ami hajtson.


    Jobbulást kívánok !!

    előzmény:
    Zsumi45 (73163)
    2018-11-23  10:53
  9. 2018. november 23. 22:1173168.

      Zsuzsika, ismét elolvastam balesetsorozatodat, hát egészen elképesztő. Éppen elég lehet elviselni az utóhatást. Javulást kívánok.
       Ez a vers emlékezetes nekem. Miután fiaim apja elköltözött, karácsonyra nekem is küldött egy könyvet, címére már nem emlékszem. És ezeket a sorokat írta az első lapra:


    Ma köszönöm, hogy te voltál ott,
    Hol éreztem az életemet
    S hol dőltek, épültek az oltárok.


    Nagyon szép búcsúzás, de akkor még haragos voltam, kitéptem a lapot a könyvből.


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73160)
    2018-11-23  10:21
  10. 2018. november 23. 15:2573167.

      Zsuzsika! Gratulálok, hogy mindezt túlélted. Fantasztikus vagy! Olyan ez a balesetsorozat, amit a legjobb krimiírók is megirigyelnek az élettől.
      Vajon tudsz-e dologtalanul maradni, amíg felépülsz? Persze a muszáj nagy úr. Nagy szerencse, hogy a számítógéppel előttünk a világ, nem kell unatkozni.
     Zsuzsika, bougainvillea fácskámra nézek, és rád gondolok.
      Behoztam, mert már kint is rosszul érezte magát, aztán idebent ledobálta leveleit, sérült, szegény jószágnak láttam. Aztán egyik napról a másikra kihajtott, és levelek helyett telis-tele van bimbóval. Hamarosan tele lesz gyönyörű virággal. Szebb és egészségesebb lesz, mint valaha volt.
      Zsuzsika, mintha ikertestvéred lenne e kis fa. Azt érzem, hogy te is így leszel a megpróbáltatások után: felépülsz, és szebb,erősebb leszel, mint valaha. De addig sok türelemre van szükséged. Tudom, hogy ez is erősséged. Nagyon várom, hogy kis bugonvij fácskám és te virágba boruljatok.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73164)
    2018-11-23  11:03
  11. 2018. november 23. 14:3973166.

    ZSUZSIKÁM!Te még nálam is szétszórtabb vagy. leírásodból legalábbis úgy tűnik. Sajnos a kocsit 1-2x ln meg meghúztam, de szerencsére különösebb balesetem nem volt. Gondolom Neked sem, mert mi nők óvatosabban vezetünk, de az autót nem társnak, tárgynak tekintjük. A MŰPÁ-ban van olyan mini lépcső kivilágítatlanul, ahol több ember botlását láttam, én is megbotlottam, de el nem estem. Jól tetted, hogy háziorvosin rendelőbe mentél. Ha nem tud ellátni, továbbküld. Ezek az esetek azok, melyek a sürgősségi ellátórendszert megterhelik, és ennek a tényleg odavaló betegek látják kárát.


    Azt irigylem Tőled, hogy nem tudsz enni,. Rá olyan baj sohasem tör, ami meggátolna az evésben. Remélhetőleg rövidesen rendbe jössz . Szeretettel kívánom !

    előzmény:
    Zsumi45 (73160)
    2018-11-23  10:21
  12. 2018. november 23. 13:2373165.

    Jó tudni, hogy azért jó dolgok is történnek az emberekkel, és nem csak a mesében van ilyen. Mind a ketten szerencsések az ismerőseid, hogy egymásra találtak.

    előzmény:
    Zsumi45 (73163)
    2018-11-23  10:53
  13. 2018. november 23. 11:0373164.

    Köszönöm Magdikám!


    Elviselem, persze kellemetlen, remélem nem marad az arcomon nyoma. Pihengetek.


    Inkább Tündimet sajnálom, de lelkére kötöttem, ne jöjjön felém a hét végén. Tegnap reggel vásároltam be, fagyasztott ebédem legalább 5 napra van, de most úgysem tudok falatot enni. Este itt voltak, levest is hozott.


    Hét végére a nászuramat is elhozza hozzájuk a vejem- Békés megyében élnek. Jövő héten felváltva lesznek szabadságon a Mama mellett. Lesz feladatuk. Ráadásul a vejemnek születésnapja is lesz vasárnap, együtt lehetnek a szüleivel. 


     

    előzmény:
    Kusza (73162)
    2018-11-23  10:52
  14. 2018. november 23. 10:5373163.

    Csak ülök és mesélek, rám parancsolt leánykám: Semmit sem szabad ma csinálnom, no ilyen ledarálva nem is esik jól. 


    Mesébe illő jó dolgok is történnek: Egyik kedves volt munkatársnőmnek eddig nagyon nehéz élete volt. Kétszer lett özvegy, mindkét házasságából született gyermekei a világba szaladtak adósságaik elől, emiatt ő nyugdíj mellett keményen dolgozott, több idős beteget ápolt, háza omladozott, rendbe hozta. Az adósságok névleg vállat részét letörlesztette. Nemrég az ország másik felében élő ismerősök ajánlásával egy roppant elegáns, művelt, idős úr bízta rá ügyei intézését, s a munka-kapcsolat hamarosan házasságba torkollott. (Nem kell ecsetelnem, hogy tehetős is a szintén özvegy úr.) Egyelőre ápolni nem kell, sőt a házimunkából is kiveszi a részét, csupán egy szívinfarktus után akarta biztosítani, hogy ne maradjon egyedül. Nos a jövő itt is bizonytalan, de a jelen nagyon szép utazgatások, luxus otthon....Ők látogattak meg, hogy mutassam meg szép városunkat, s egy kellemes nap után történt  a baleset. 


     

  15. 2018. november 23. 10:5273162.

    Jaj Zsuzsa most nagyon összejött Neked. Eltudom képzelni a lányod, hogy megijedhetett. Vigyázz Magadra, ápolgasd Magad!

    előzmény:
    Zsumi45 (73160)
    2018-11-23  10:21
  16. 2018. november 23. 10:3073161.

     Klárám, az jutott eszembe, hogy mi itt mindannyian mennyire más- más életvitelt ismerhetünk meg barátkozásunk révén. 


    Csodálkozunk, ha a nálunknál kevésbé elfogadó emberek "beszólogatnak", ha a sajátjuktól eltérő értékrenddel, életszínvonallal találkoznak?


    Én már ezen is ámulok, pedig TV-ben már találkoztam a raly versenyekkel. Még mennyi extrém, költséges és veszélyes sportot űznek a fiatalok! Így színes a világ, a végtelen lehetőségekkel.

    előzmény:
    klára13 (73155)
    2018-11-23  00:58
  17. 2018. november 23. 10:2173160.

    Zsuzsám, bizony sérülékeny. Van baj, ha nem keressük, akkor is. Nászasszonyom túl van az emlő műtéten, most Tündiéknél várja a varratszedést. Mivel vállalták otthoni ápolását, a műtét után 48 órával elbocsátották a klinikáról, még drénnel, amit 1 hét múlva vesznek majd ki.


    A november baljós jelei nálam nagyon nagyon bejöttek, nem akartam "dicsekedni" eddig, de tegnap már elegem lett magamból hát felsorolom: Múlt héten meghúztam az autómat, nekitolattam egy 80cm.-es vasoszlopnak.( Még az utcai világítás nem kapcsolt fel, tök sötét volt a szalagház árnyékában, s a visszapillantók holt terében állt.) Másnap megbotlottam az utcán, az ép kezemet nagyon megütöttem. 2 nap múlva a csodálatos szeletelőmmel belehasítottam ugyanebbe a tenyerembe, hiába sóztam,annyira vérzett, nem tudtam bekötözni bal kézzel, le kellett mennem a közeli orvosi rendelőbe elsősegélyért. (Mondanom sem kell, a várakozók el akartak zavarni a város másik végén lévő SBO-ra... no ezért túlterheltek az SBO-k!) Tegnap pedig a REÖK Palotában egy rosszul kivilágított folyósón, jelöletlen szintkülönbségnél, megint hasra vágódtam, de most egy vas rámpa élébe vertem az arcomat, vérzett ajkam, orrom. Tenyeremen a vágás szétnyílt, abból is ömlött a vér...(Baráti házaspár kísért haza, gyerekeim szerint több munkavédelmi hiányosság miatt jegyzőkönyvet kellett volna felvetetnem, megúszták 1 pohár vízzel, s 3 percre leültettek. Papírzsebkendők tömegét elhasználva trolival jöttünk haza)


    Tehát ingyen plasztikáztam a felső ajkam(kívül-belül felrepedt): egyhamar nem csókolózhatok, de egyelőre a kanál és a pohár sem a barátom, csupán a szívószál...Metsző fogaim sorsa bizonytalan, orrom hatalmas uborka, állam lehorzsolva...Egy verseny után vesztes profi boxolónál is különben nézek ki... motyogok beszéd helyett. Jövő héten Harkányba kellene utaznom a rehabilitációs kontrollra...


    Mi a tanulság? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (73158)
    2018-11-23  06:46
  18. 2018. november 23. 09:5573159.

    ADY ENDRE - KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM
    Napsugarak zúgása, amit hallok,
    Számban nevednek jó íze van,
    Szent mennydörgést néz a két szemem,
    Istenem, istenem, istenem,
    Zavart lelkem tegnap mindent bevallott:
    Te voltál mindig mindenben minden,
    Boldog szimatolásaimban,
    Gyöngéd simogatásaimban
    S éles, szomorú nézéseimben.
    Ma köszönöm, hogy te voltál ott,
    Hol éreztem az életemet
    S hol dőltek, épültek az oltárok.
    Köszönöm az énértem vetett ágyat,
    Köszönöm neked az első sírást,
    Köszönöm tört szívű édesanyámat,
    Fiatalságomat és bűneimet,
    Köszönöm a kétséget, a hitet,
    A csókot és a betegséget.
    Köszönöm, hogy nem tartozom senkinek
    Másnak, csupán néked, mindenért néked.
    Napsugarak zúgása, amit hallok,
    Számban nevednek jó íze van,
    Szent mennydörgést néz a két szemem,
    Istenem, istenem, istenem,
    Könnyebb a lelkem, hogy most látván vallott,
    Hogy te voltál élet, bú, csók, öröm
    S hogy te leszel a halál, köszönöm.

  19. 2018. november 23. 06:4673158.

    Hát ez nem piskóta ! Nem szeretem ezeket a sportokat, nagyon veszélyesek, drágák és környezetszennyezők. Nászom motorozott sokáig valami bazi nagy motorral , de így 70 után úgy tudom , abbahagyta. Nekem  olyan sok közlekedési balesetnél kellett  elsősegályt nyújtanom ( amií a mentő megérkezett ), hogy láttam milyen sérülékeny az ember......

    előzmény:
    klára13 (73155)
    2018-11-23  00:58
  20. 2018. november 23. 06:4173157.

    Nem tudom kinek (talán Márainak ) olvastam egy novelláját erről a témáról.A házaspár megállapodott, hogy a nő a szépségét adja a gazdag férjnek a jólétért cserébe., és mindketten teljesen szabadon élnek . Végül is nem ment ,mert a férj új barátnője és a nő szeretője megakadályozták. De végül helyreállt a rend , eltávolították a külső érzelmi gubancokat -De a mai magyar valóság is termel hasonlókat, ha  a szépségversenyek résztvevőinek sorsát figyeljük. Hiába  a szépség mulnadó. Sajnos az ész is kopik, de szerencsére kevésbé látványosan.

    előzmény:
    klára13 (73146)
    2018-11-22  08:45
  21. 2018. november 23. 06:3273156.

    Nem tudom kinek (talán Márainak ) olvastam egy novelláját erről a témáról.A házaspár megállapodott, hogy a nő a szépségét adja a gazdag férjnek a jólétért cserébe., és mindketten teljesen szabadon élnek . Végül is nem ment ,mert a férj új barátnője és a nő szeretője megakadályozták. De végül helyreállt a rend , eltávolították a külső érzelmi gubancokat -De a mai magyar valóság is termel hasonlókat, ha  a szépségversenyek résztvevőinek sorsát figyeljük. Hiába  a szépség mulnadó. Sajnos az ész is kopik, de szerencsére kevésbé látványosan.

    előzmény:
    klára13 (73146)
    2018-11-22  08:45
  22. 2018. november 23. 00:5873155.

      Fiam és felesége autózgat...

    előzmény:
    klára13 (73154)
    2018-11-22  23:45
  23. 2018. november 22. 23:4573154.

      Ó, azt  akartam kérdezni, Janka, a rázógép hatásos-e?


     Már öt tojáska van!

    előzmény:
    klára13 (73153)
    2018-11-22  23:40
  24. 2018. november 22. 23:4073153.

      Te kis mazohista! Persze igazad van a mérlegeléssel, de én nem lennék képes rá!

    előzmény:
    csinomjank (73151)
    2018-11-22  22:02
  25. 2018. november 22. 23:3673152.

       Gratulálok!

    előzmény:
    Kusza (73149)
    2018-11-22  14:24

Címlap

top