Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. november 20. 06:4973126.

    Engem elborzaszt az eutanazia - Svajcban is Hollandiaban is .


    Annyi eset van ,mikor erzelmileg belekenyszeritenek valakit .


    Ott volt az ev elejen az ausztral professzor bacsi . Mikor 100 eves lett durvan elkuldtek az egyetemrol " Mit akar -meg ?"


    Mikor nyilvanos lett a dolog -akkor visszakoztak . De a bacsi 103 evesen toloszekbe kenyszerult  es meg akart halni . Gyermekei nagy egyetertessel fogadtak a dolgot .


     Nekem ettol szimplan hanyingerem van .


    Kivegeztek Svajcban - kerese szerint .

    előzmény:
    klára13 (73112)
    2018-11-19  12:00
  2. 2018. november 20. 06:4373125.

    Melyik Cohen dalra gondolsz ? Es ez hogy van osszefuggesben az Bohem Rapszodiaval ? 


    Hat atolvastam egy csomo oldalt mar - de nem talaltam a valaszt . 


    Mindenesetre , a  film megnezese utan lelkesedtem a Q . egyuttesert par napig - de miutan olvastam , hogy  az apartheid idejen elmentek Del-Afrikaba koncertezni - kisse leapadt a lelkesedesem . Ezt nem nagyon lehet kimagyarazni .

    előzmény:
    jara (73119)
    2018-11-19  20:06
  3. 2018. november 20. 06:4373124.

    Melyik Cohen dalra gondolsz ? Es ez hogy van osszefuggesben az Bohem Rapszodiaval ? 


    Hat atolvastam egy csomo oldalt mar - de nem talaltam a valaszt . 


    Mindenesetre , a  film megnezese utan lelkesedtem a Q . egyuttesert par napig - de miutan olvastam , hogy  az apartheid idejen elmentek Del-Afrikaba koncertezni - kisse leapadt a lelkesedesem . Ezt nem nagyon lehet kimagyarazni .

    előzmény:
    jara (73119)
    2018-11-19  20:06
  4. 2018. november 20. 06:0273123.

    Marikám ! Rossz inspiráció., ha munkára serkent. Bár most az ilyen elfoglaltság hasznos. !!!


    A saját kertben való eltemetést nem tudom elfogadni, mert akadályozza , hogy mások használhassák az ingatlant.Mi pedig nem élünk örökké. Okosan döntöttetek, hogy nem fogadtátok el ezt a gondolatot. 

    előzmény:
    jara (73119)
    2018-11-19  20:06
  5. 2018. november 20. 05:5873122.

    Klárám ! Nem értek Veled teljesen egyet !! Abban igen,hogy az újraélesztés idős korban rizikós, ezt nem fogadnám el én sem. Egyébként a szakma szabályai szerinti kezelést igen . Ez megkönnyíti is az életet, nemcsak szenvedést hosszabbítja meg. Ma vannak szívelégtelenségi ambulanciák, ahol megfelelően felépítik a gyógyszeres kezelést. Érdekes, hogy én férjemnél hasonló módon építettem fel a magasvérnyomás kezelését. Ai idézett férj esete nem a pacemakertől alakult így, hanem az agyi keringés és anyagcsre felborulásától. Ehhez hasonló csődközeli állapotban volt férjem télen műtétekor. Szerencsére átmeneti volt csak.


    Panaszaink két dologtól függenek (bármilyen betegség esetén ) Egyik a valós állapot, a betegség valós tünetei, másik hogyan éljük meg . Azt hiszem ez utóbbi Nálad erősebben befolyásolja közérzeted. Nálam is, de én munkába, tevékenységbe menekülök. Ilyen lehet a pssziánsz is, és minden , mai leköti a figyelmet. Nekünk orvosoknak egész életünk a halál elodázával telik el. Hiszem meggyógyítani csak 1-1 akut betegséget lehet. No és az is mindig egyirányú utca, mert végül mindig vesztesek leszünk. De , ha az élet elviselhető, a betegséggel együtt lehet , és kell is élni. Nem kell siettetni a véget, mindenkinek eljön. Ezt Neked mondjam, mikor Te úgyis  meggyőződéssel írtad mindig, hogy semmi sem véletlen az életünkben .De ezt 74 éves korban nem szabad fetisizálni. Várni kell , hogy unokáink boldogulását lássuk, személyiségük fejlődését megfigyelhessük.


    A kulcsot mi is évek óta kivesszük a zárból. Mi sem félünk az elmúlástól,de nem is várjuk. A gyerekek önálló életet élnek , már unokáink is , nekünk is vannak sérelmeink. Ezt azt hiszem minden ember elmondhatja magáról . De- lehet, hogy pótcselekvés - itt van baráti társaságunk , nincsenek komoly anyagi gondjaink , nem élünk vészhelyzetben. Szóval az élet elfogadható akkor is, ha nem mindig kellemes. Szép , csendes távozást várunk mindannyian , de amig eljön , örüljünk az élet apró örömeinek !

    előzmény:
    klára13 (73112)
    2018-11-19  12:00
  6. 2018. november 20. 05:3073121.

    Magdika! Elég világosan és kritikusan látja a világunkat Ádám . Gratulálok !


     

    előzmény:
    Kusza (73117)
    2018-11-19  15:33
  7. 2018. november 19. 23:2873120.

    Janka, a "misztikum" kifejezés és a dal rezgése miatt jött elő nálam a hasonlóság gondolata.

  8. 2018. november 19. 20:0673119.

    Klárám, valahogy így beszéltünk mi is az elmenésről, ahogy Te. Apuka a kert végébe akart költözni a Dugó tacsink mellé. Aztán lett belőle egy nagy dilemma. Mert mégis a méltóság, a szeretet, a "naéshaelköltözünk". Így esett a választásunk a jelenlegi helyre. Sétálva öt perc. Bármikor mehetek beszélgetni. Haverok a kocsmában 5o méter. Egy barát már a szomszédban. Azért lesz emlékfája a kertben is. Időkapszulával (palackposta)


    Magdika megnéztem Ádám videóját, még többször is meg fogom nézni.


    Zsuzsóka inspirálón hatsz rám tudod? Sokat takarítok, de benéztem a résbe és hát... khm. Rájöttem, hogy a fogkefe sem ér mindenhova oda. Viszont van egy csodaszer: Domestos universal hygiene szórófejes tisztítószer. Ezzel még nekem is sikerélményem van. Nekünk még van 45 éve beépített ablakunk itt-ott.


    Janka kedves, megnéztem a videókat, volt is véleményem, azért nem írom le, mert eléggé agyament gondolatok. Annyi írok róla, hogy megkerestem Cohen dalát és felváltva hallgattam. A szöveget Frederico Garcia Lorca írta. Okos vagy, elemző, biztos megtalálod a miértet, ha érdekel. 

  9. 2018. november 19. 17:3673118.

    + 1 Like tőlem! Nem vagyok értője az animációs filmeknek, de ez jópofa!


    Filmes pályára készül Ádám? 

    előzmény:
    Kusza (73117)
    2018-11-19  15:33
  10. 2018. november 19. 15:3373117.

    Az Ádám unokám próbálkozásai.


    https://www.youtube.com/watch?v=pDgQI67-NFYhttps://www .youtube.com/watch?v=pDgQI67-NFY


    Próbálok neki segíteni, mert azt mondja, ha sokan megnézik, akkor talán lesz egy kis haszna is belőle.

    előzmény:
    klára13 (73113)
    2018-11-19  12:09
  11. 2018. november 19. 15:1173116.

      Zsuzsika, azért a szívbajok nem szoktak annyira munkaigényesek lenni. Családom pedig felfogta, hogy az élet vége természetes dolog, és nem rémes. Amúgy én az euthanasia híve vagyok. Mint a svájciak. Kiválasztottuk a helyet is, ahol békében meglesznek hamvaim, és Zsuzsuéi is, egy bordó futórózsa társaságában. Ahol majd jól érezzük magunkat. Bazsi nagyot nevetett megfogalmazásomon.
     

    előzmény:
    Zsumi45 (73114)
    2018-11-19  12:46
  12. 2018. november 19. 15:0473115.

    Ez a dzseki is jó meleg, polár bélése van. Azért a melegebb időt jobban szeretem.

    előzmény:
    klára13 (73113)
    2018-11-19  12:09
  13. 2018. november 19. 12:4673114.

    Klárám, mindannyian ebben reménykedünk! Értem a logikádat, s nem is a távozás ténye, hanem a módja ! Ez az amiben sosem lehetünk biztosak, még egy szívrohamnak is van sokféle módja. Hosszan, röviden, a keringési elégtelenségnek is vannak fázisai... következményei... egyáltalán nem csak a halál.Reménykedni lehet, de tudod, "Ember tervez..."!


    Én a fiaid helyébe képzeltem magamat... Utána mit érezhetnek, ha nem segítettek! Tündim az apai nagymamáját találta szívroham után fél órával... Örökre beleégett a lelkébe a látvány, a szenvedés nyomai, aznap többszöri orvos látogatás után néhány órával történt. Pont egy évvel előtte megmentették, utána Tündim segítségével, de örömteli élete volt, dédunokáit látva, 89 évet élt.


    Nincs jogom, s nem is akarlak befolyásolni, de valóban gondolj rájuk!  

    előzmény:
    klára13 (73112)
    2018-11-19  12:00
  14. 2018. november 19. 12:0973113.

      És talán a melegebb kabát is,mert mintha fáznál, Magdikám. Vagy egy jó hárászkendő a kabát fölé.
      Tudod-e egyáltalán, hogy mi az? Milyen pompás, vastag kendők voltak! Anyósomtól örököltem egyet, de az csipke volt. Kidobni sajnáltam, ezért a Vaterán meghirdettem 1 Ft-ért. Lett is gazdája, népdalokat éneklő kórus tagjához került, nagyon örült neki.

    előzmény:
    Kusza (73111)
    2018-11-19  08:53
  15. 2018. november 19. 12:0073112.

      Dehogy okoskodás a tájékoztatás, Zsuzsa! Köszönöm. Még ma megírom kikötésemet.
      Ismerősöm lett nagyon rosszul szívével, elvitték, kapott egy pészmékert, hát ami azután jött, az sokáig tartott és nem volt benne köszönet. Életnek nem volt nevezhető. Még az elméje is elborult, látomásai voltak, hogy a szomszéd kert fáin sok-sok majom mászkál, majd felesége ellen fordult, már életveszélyesen a végén. Nem volt élet az, amivel a jelentkező halált elodázták. Szerintem csak hadd menjen el az, akinek el kell mennie. A sok mai trükkel kár itt tartani az indulókat. Nem járnak jól.
      Zsuzsika, ha rákos lennék, akkor magam intézkednék az időben való távozásról, de mert szívelégtelenségem növekedik, megvan a lehetősége annak, hogy csak úgy, gondolom, egy rohammal, ami nem lesz persze kellemes, de nem hosszan tartó, szépen meglépek. Reménykedem, hogy egy reggel nem ébredek fel. Mindenki ebben reménykedik. A kulcsot minden este kihúzom a zárból, nehogy be kelljen törni az üvegajtót. Bazsinak van pótkulcsa.
       Nincs ebben semmi elszomorító vagy rémületes. Az élet véget ér, és aki megért 74 évet, annak már a szép, csendes távozás lehet  a reménye, mindenféle macera nélkül.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73106)
    2018-11-19  05:23
  16. 2018. november 19. 08:5373111.

    A tegnapi rövid kiránduláson már elfért a kesztyű, sapka.

  17. 2018. november 19. 08:1973110.

    Klárám, túl nagy lelki terhet tettél ezzel az esküvel Bazsi vállára! Nem gondoltál bele, hányféle módja van az ember távozásának? Nem mindenki olyan szerencsés, mint drága nagyapám volt 96 évesen. Ő valóban szenvedés nélkül tudott elmenni, de csak a szűkebb körömön belül 6 hozzátartozóm szenvedett hosszú ideig, amit nem nézhet tétlenül egy gyermeke sem. Nincs olyan, hogy rád zárják az ajtót! Nem tudod, mit teszel- akár magaddal, vagy a környezeteddel! A szenvedést mindenképp könnyíteni kell! Erre saját magunk nem vagyunk képesek még "pirulával" sem. Ha a gyógyítást el is utasítod, a távozást meg tudják könnyíteni!


    Ne haragudj, de nem lehetsz ennyire "gonosz"! 


     


    Bocsásd meg nekem ezeket a szavakat! Gyermeki énem szólt! 


     

    előzmény:
    klára13 (73101)
    2018-11-18  14:44
  18. 2018. november 19. 08:0873109.

    Janka! természetesen vállalnak farmer anyagot, de én nagyon jó egyenes, kicsit A vonalú csinos farmer szoknyát vettem a nyáron a C&A-ban. Ezen kívül még egy hasonló fazonú, kicsit vékonyabb szoknyám van nyers színű vászonból. Csak nyáron viselek szoknyát, azt is ritkán.


    A varrónők már fel vannak készülve, hiszen sok farmer nadrág szárát igazítják, de a kislányom Neumann varrógépe is elbírja.

    előzmény:
    csinomjank (73107)
    2018-11-19  06:47
  19. 2018. november 19. 06:5173108.

    Szoknya vagy nadrag ? 


     Jo kerdes . Itthon azert szeretek inkabb nadragot viselni ,mert abban jobb tornazni . Tudod , nyujtom a gerincemet - es sokszor csak ugy hatradobom magam a nagy labdamon - hidat csinalok vagy ilyesmi .

  20. 2018. november 19. 06:4773107.

    zsuzsoka - egyszeruen nem volt idom .


    meg a fogaimra sem . a ferjem ragja a fulemet azota is - hogy menjek haza megcsinaltatni ,amig a sogorom dolgozik -  meg par honap -es tud olcso jegyet adni .


     meg aztan nem is tudom , hogy vallalnak e farmer anyagot -ahhoz valami erosebb gep kell ...

    előzmény:
    szizsuzsóka (73105)
    2018-11-19  05:14
  21. 2018. november 19. 05:2373106.

    Klárám ! ez nem olyan egyszerű sem jogilag, sem erkölcsileg. Bazsinak kötelessége orvost hívni, ha komolyabb bajod van . Saját lelkiismerete szerint is. Nem vállalhatja a felelősséget , nem szakember. Ha orvost hív, Te nyilatkozhatsz, hogy saját felelősségedre nem mész kórházba. De ezt írásban kell megtenned , mert az védi a azokat az embereket, akik ellátnának, esetleg bevinnének. Ha ezt nem teszed, övék a felelősség , amit nem vállalnak, úgyis nagyon mostoha helyzetben vannak az egészségügy dolgozói bármely szinten . Talán a miniszterek, államtitkárok és egyéb pártmuftik nem . Ha tényleg gondolod, tegyél írásos nyilatkozatot, lehetőleg saját kézzel , vagy tanuk jelenlétében .


    Bocsánat az okoskodásért , de 45 év alatt sokat tapasztaltam munkám során is, és általában az egészségügyben .

    előzmény:
    klára13 (73101)
    2018-11-18  14:44
  22. 2018. november 19. 05:1473105.

    Janka ! Miért nem varrattál, itthon megfizethető áron varrtak volna. Én otthon is szoknyában járok, csak amikor a kertben dolgozom veszek fel nadrágot. Nem szeretem, fázom benne. Sok szoknyám volt, + blúzok, mert házhoz is kijártam, gyakran kellett mosnom. Most azokat hordom el, és veszek néha a turkálóban is 1-1 darabot- Nekem jobb érzés szoknyában lenni. Télen meleg harisnyanadrágot . Nyáron vékony harisnyát, vagy térdzoknit.

    előzmény:
    csinomjank (73103)
    2018-11-18  19:11
  23. 2018. november 18. 19:3273104.

     Milyen dallamokat dudoltok mostansag ? 


      en  friss mozi elmenyeim hatasara :


    1 .  Csajkovszkij -  a Viragok keringoje   -Ditoros fantazia filmet neztunk mult hetvegen


    2 .  a Bohem rapszodia -  megneztuk a  Queen egyuttes torteneterol a filmet -  nagyon tetszett - de nem kaptam valaszt a kerdesre  , hogy a fenti szam pont mirol is szolt ... mert a filmben ,mikor feltettek  Freddy Mercury -nek  a kerdest -  csak azt valaszolta "misztikum - miert kell mindig , mindent megmagyarazni " 

  24. 2018. november 18. 19:1173103.

    Hat ,ami a haborut illeti - nem akarok altalanositani -de a ferjem sokszor kiakadt egyes csaladtagjai viselkedesen a haboru alatt .Anyosom normalisan reagalt -probal mindig annyi szomszednak , ismerosnek segiteni ,akinek csak tud . De vannak masok ,akiket tovabbra is csak a rongyrazas , sajat kenyelme es luxusa erdekel ,amit szerintuk nekunk kellene fenntartani .


    ___________________________


     


       Erdekesek ezek a prioritasok . Kinek a fozes fontosabb ,kinek az oltozkodes ! 


      Bennunket sogoromek direkt fogadtak  topisan - hogy nehogy azt higgyuk , hogy sok penzuk van .


      Azota mar nem csinaljak ezt . Igaz ritkan talalkozunk .


    Igaza van  a fiadnak - mert en is sokszor elcsodalkozom , hogy milyen elegans a ferjem munkahelyi oltonyeben - mikor itthon nem annyira torodik a divattal  .  En probalok  itthon is valtozatosan oltozni ,ami a szineket es szabadido ruhakat illeti .Igaz kinti ruham nem olyan sok van .  Egy darab kosztumom   van  , az se  pont olyan szabasu ,amit szeretnek .De pont arra jo , hogy ha egy eloadasra vagy koncertre elmegyek  ,akkor elegansnak tunjek .


     Egyszeru darabokat nem talalok magamnak kimenos  ruhataram bovitesere . Pl . egy egyenes vonalu farmerszoknyat . mar miota keresek ! Se olcsot -se dragat . Otthon se talaltam  csak korloknis szabasut !


     


     

    előzmény:
    klára13 (73081)
    2018-11-15  23:30
  25. 2018. november 18. 16:2073102.

    Óh, de kedve kis feje van, s milyen okos, nyugodt tekintete.

    előzmény:
    klára13 (73101)
    2018-11-18  14:44

Címlap

top