Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. november 14. 19:3873076.

    előzmény:
    tavaszizapor (73073)
    2018-11-14  09:43
  2. 2018. november 14. 13:4873075.

    Informaticus fiam is azt mondja,hogy a programozótól nem kérik a diplomát.Pedig ő 10 évig tanított a műegyetemen . doktoriját is programozásból írta.Nálunk itthon a humán diplomások boldogulnak nehezebben, sokan vannak, és kevesen maradnak meg a diplomájuk szerinti szaknál.

    előzmény:
    csinomjank (73074)
    2018-11-14  11:17
  3. 2018. november 14. 11:1773074.

     Hat a menyecske mar el is huzott egy nyugalmasabb arab orszagba , ahol a volegenye el .


     Ott is tartanak majd egy lagzit . A volegeny csaladjanak .


    Azert is furcsa ez a rongyrazas , mert nagyon hisznek a szemmelveres erejeben , hogy az irigyseg atkot vonhat az emberre .


     Ebben a csaladban inkabb azt figyeltem meg , hogy minel tobb penzuk van  ,annal szegenyebbnek probalnak tunni .


    Mikor ot eve a sogoromek kibereltek egy szep nagy villat - hihetetlenul regi , agyonmosott , foltozott  ruhaban fogadtak minket -  es eleresztettek egy siramot , hogy meennyire nincs penzuk . A ferjem is csak rohogott rajtuk meg en is .


    Nem szoktunk toluk penzt kerni - mire volt jo az egesz szinjatek ?


    _____________


    Igen - a szegenyeseg bizonyos szintig lehet elviselheto es erzelmileg potolhato sokminden . De egy haboruban ,mikor mindenki lecsuszik , lecsuszott es az ehhalal fenyeget ,akkor erzelmileg nem olyan nagyszeru az egesz .


    _____________


     Erdekes dolog , hogy ki merre iranyul .  Meg , hogy merre terelgessuk a gyerekeket . Szuloi ertekezlet : indiai tanarneni dicsekszik - a fia ugyanott vegzett,ahol a nagylanyom . Csak o  kitunoen . Es most megy a fia doktoratust szerezni  Ausztraliaba . Ugyanakkor sokan mondjak , hogy tok felesleges - meg az egyetem is - ha valaki jo programozo -akkor fog munkat kapni papir nelkul is .  Amerikai tanarno dicsekszik : az o unokahuga a Google -nel kapott allast , megpedig a google vadaszta ot - pedig human diplomaja van  - egy sima bolcsesz - nyelvesz . Szerinte a nagy cegeket nem annyira erdekli a papir  ,mint a tudas -  es  az amerikai tanarno szerint  tulkepzes van programozokbol ,mernokokbol -  es a human diplomasokat sokkal tobbre tartjak . Hmmm . Ez nekem ujdonsag ! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (73069)
    2018-11-14  07:43
  4. 2018. november 14. 09:4373073.

    Ez az én álmom jelen pillanatban:


    Segítséget szeretnék kérni. Bárki, akinek nem okoz gondot feladni egy képeslapot Karácsonyra leszázalékolt kisnyugdíjas édesanya részére, aki súlyosan beteg gyermekét neveli, rokonuk nincsen, s akinek a fa alatt nem lesz ajándéka, az legyen szíves kérje el tőlem a címüket (a draganagymami81[kukac]gmail.com címen), ahova nem várnak semmit, de rengeteget jelentene, ha tudnák, az emberek igenis jók, és idegen ember is tud örömet szerezni.


    A segítséget előre is köszönöm mindenkinek. 


    Üdvözletem: Tavasz Zoltánné, a család messzi ismerőse


     


     


     

  5. 2018. november 14. 08:1373072.

    Madarkam  szinten nagyon turelmes es nincs sok veszekedes . Sot , ha latja a lany , hogy ki vagyunk az occsettol -akkor  behivja a szobajaba es szorakoztatja .


    Milyen jo ez igy !  De meddig ? Nagy tervei vannak , ha felno idemegy meg odamegy !  Remelem , egyuttmaradunk !


    _____


    Angolfelsofoku ? Ohh - ez igen ! Es ez altalanos szint ott ? 


    _____


     A nagylanyom leginkabb algoritmusok optimalizalasaval foglalkozik . Nem tudom mi az . De ez a tevekenyseg neve amivel idejet tolti es fizetnek erte .


     A zeneszerzo program helye : https://onlinesequencer.net/


     Barki lehet zeneszerzo :) 


    __________


     A karate most szunetel . Nem volt kedve - inkabb uszik . Csak hobbi . Nem versenyszeru .


      Megerosodtek a vallizmai . Pocakot is eresztett . Amilyen kis vekonyka volt , ahhoz kepest most kover . Mondtam a  ferjemnek  regen , hogy nem kell tomni a gyereket . Az a sok mez is !  meg konyorogni neki , hogy egyen ! Mert a mi csaladunkban szinte minden gyerek sovany volt kisgyerekkent ,aztan megerosodott mindenki  nyolc eves kora utan ! 


     Most mar belatja ! Remelem , megnyulik . Az a nagy noves meg nem kezdodott , mikor egy ev alatt husz centit nonek .Olyan furcsa ! Lanyaim ennyi idosen mar majdnem megnottek a teljes test magassagukat .


     


    _________

    előzmény:
    klára13 (73063)
    2018-11-13  15:06
  6. 2018. november 14. 07:5373071.

    Gratulálok Klára unokádnak a hatalmas teljesítményhez. Felsőfokú nyelvvizsga nagyon komoly dolog. Úgy emlékezem, hogy ő nyelvtagozatos iskolába járt , de felső fok akkor is nagy dolog. Jól teszi, ha abbahagyja azt a sportot, ahol ilyen hatalmasak a követelmények. A sport elsősorban saját egészségünket kell, hogy védje, a verseny, szórakoztatás már ezen túlmatat.Nem biztos, hogy egészséges,. Ezt bizonyítja a sok hirtelen szívhalál, mely verseny, mérkőzés közben lép fel . Lehet, hogy van közöttük olyan is , mely megelőzhető lett volna, de halálos szívritmuszavar, vagy embólia, esetleg agyi ér elrepedése erőltetéstől előfordulhat. Mindenkinél nem végezhető el olyan vizsgálat, mellyel biztosan ki lehetne szűrni az esélyeseket .

    előzmény:
    klára13 (73068)
    2018-11-13  22:50
  7. 2018. november 14. 07:5373070.

    koszonom  -  olykor megtelik tarsalgokkal a forum -maskor kiuresedik 


    ez a pulzalas megszokott dolog


    ------


    szegeny jara ! akkor pont ugy jart ,mint a baratnom . gondolom  az o ferje is hatvan korul volt !


    _____


     meseltem , hogy egyszer vegigolvastam egy sumer -angol szotart , hogy megtudjam mennyire rokon nyelv


    szoval :  a szavak 80 szazaleka nagyon hasonlo volt az arabhoz -  ezt csekely arab tudasommal is megallapithattam


     s volt nehany magyar hangzasu szo is  -  a legemlekezetesebb az  Isten es a GU -ami tehen - ami a gulyas szoban megmaradt  - persze nem tudom , hogy mennyirevolt hitelese a szotar


     

    előzmény:
    Zsumi45 (73062)
    2018-11-13  11:52
  8. 2018. november 14. 07:4373069.

    Örülök, hogy hallok Rólad ! Úgy vágyom már arra, hogy megszűnjék a ok háború, szenvedés!Azt hiszem több nő kellene a politikában . A nők sokkal toleránsabbak , kevésbé akarnak uralkodni, versengeni. ( ha csak el nem veszik józan eszüket a hatalom ) A lagzi miatt nem kell mérgeskedni . Adni kell a sok kosztból a környéken az éhezőknek . Mindenki csak fele annyit vegyen ki a tányérjára. Bár lehet, hogy irritáló ez akkor is az éhezők számára.


    Ranschburg Jenő írta pár éve, hogy a szegénység összetart, és könnyebben elviselhető, ha látjuk, hogy mindenkit érint. Mindenki igyekszik csökkenteni , több munkával fáradozással.De irritáló és demoralizáló, ha azt látjuk  , hogy érdemtelenül , ügyeskedéssel , csalással , összeköttetéssel meggazdagodott emberek, újgazdagok rázzák a rongyot körülöttünk .


    Ez a mai magyar valóságra vonatkozik. De a nagy kontraszt irritáló lehet akkor is , ha nem hirtelen meggazdagodott embereknél látják.


    Nagyon ügyes a fiad ! Vekerdy kedvét lelné benne, mert azt szeretné, ha minden fiatal maga keresné meg azt az területet, mely érdekli. Ez néha kanyargóssá tesz az utat, de jobb kanyarokkal odaérni, mint egyenesen száguldani a semmibe.

    előzmény:
    csinomjank (73060)
    2018-11-13  07:33
  9. 2018. november 13. 22:5073068.

       Már nem tudom, napló volt-e vagy levél, de annyira aranyos volt Berzsenyi mondata, hogy el nem feledhetem. Feleségéről írta: Zsuzsikámat meghagytam az ő ártatlan tudatlanságában. És arról panaszkodott, hogy feje nagyon zsibong, nyilván érelmeszesedése volt neki is, mint szinte mindenkinek idős korára. Abba a líceumba jártam otthon, mint a költő. Elbüszkélkedem, hogy a Berzsenyi Körnek első női előadója voltam. Női. 14-15 évesen. Elsős voltam, és előadást tartottam az űrkutatásról! 1959-ben volt! Első udvarlóm sietett segítségemre,  adott egy csomó tudományos folyóiratot, címére már nem emlékszem. "Sic itur ad astra!" Így fejeztem be. Hát, az odajutás még messze van.
       Készen vagytok-e a hatalmas kerttel, Zsuzsa? Volt-e ismét nálatok a szorgalmas és drága kertész? Készen van-e a komposzt átlapátolása? Jövőre hihetetlenül gazdag termésed lesz tőle a sátorban.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73052)
    2018-11-12  10:27
  10. 2018. november 13. 22:1773067.

        Csakhogy megúsztad az esést törés nélkül, Zsuzsika. Néha hasonlóan járok, vagyis nem járok,hanem esem. Ha elakad egyik lábam, megcsókolom a kőpadlót. Jó kemény. Mi mindent hoz az öregség! Most olvastam róla, hogy szemszárazság miatt érzem folyton, mintha belement volna valami szemembe. Beszerzem a műkönnyet. Jobb, mintha műlábat kellene beszereznem.
        Ablakpárkányod nincsen, Zsuzsika? Igaz, nekem is csak egy van. De a fűtetlen helyiségben, a nagy ablakoknál nagyon jól érzi magát minden.

    előzmény:
    Zsumi45 (73066)
    2018-11-13  21:05
  11. 2018. november 13. 21:0573066.

    Gyönyörűek a muskátlijaid, Klára! A korábbi képeknél is észrevettem, biztosan jó helyen telelnek majd! A sötétlila árvácskákkal teljesen betelt 2 láda, a sárga nem ennyire szorgalmas, de az is mind él.


     

    előzmény:
    klára13 (73064)
    2018-11-13  20:26
  12. 2018. november 13. 20:5873065.

    Árvaság ügyben visszakozok!


    Jajj, ne is kérdezd , tegnap nem néztem a lábam elé, s hasra vágódtam. Szerencsém, hogy teli bevásárló táskámat magam elé lecsaptam, s így nem tört el a csuklóm, arra estem rá. Nem is meséltem el a családomnak, van most gondjuk. Nemrég kiderült a másik nagymama súlyos betegsége, s vele járták a kivizsgálás, műtéti előkészületek rögös útjait. Hamarosan operálják, reméljük időben. 


    Az én muskátlis ládáim is kint vannak még. A gyerekek társasháza még szenes pincékkel épült, meg kell kérjem őket, hogy vigyék oda teleltetni. Itt jó helye lenne a lépcsőházban, vagy a szemétledobó helyiségben, de tűzvédelmi okból tilos. Nem kockáztatom a több százezres bírságot.


    Nálam is van az igénytelenebb szobanövényekből túlszaporulat. ( törpe szanzavéra, Mózes bölcsője, futó filodentron, lila pletyka, aloe vera)


    A muskátliról elajándékoztam vagy 20 dugványt, de már újra ritkítani lehetne. A fűszernövények téli nevelésével kísérletezek, mivel kikeltek az elszóródott magok. Lassan kiszorulok... 


     

    előzmény:
    klára13 (73064)
    2018-11-13  20:26
  13. 2018. november 13. 20:2673064.

       Zsuzsika, egymagunkban sem vagyunk árvák, ha annak nem érezzük magunkat. És tömeg tagjaként is árválkodhatunk.
       Ezt én találtam ki,bár bizonyosan sokan mások is kitalálták már.
       Hogy van lábad? Sikerült-e pihentetned, és javult-e?
       Szombatig be kell hozni a kényes növényeket a lakásba. Muskátliim vannak még kint. Nagyon megkedveltem ezt a kedves és sokat kibíró virágot. Szokásommá vált, hogy akár levágok felesleges ágat, akár letörik egy apró hajtás, ledugom. Így aztán rengeteg piros muskátlim van, és rózsaszínű két ládával, három sötétlila tövem és egy hófehér van. Sárgát nem sikerült beszereznem, bár nem mondtam le róla.

    előzmény:
    Zsumi45 (73062)
    2018-11-13  11:52
  14. 2018. november 13. 15:0673063.

        Kis sámánodnak nehéz az élete. A feladatok nem kötik le, és mert belénk ivódott, hogy a sikerért, a tudásért keményen kell dolgozni, a szorgalmat többre becsülik sokszor a tehetségnél. Fiacskád is feddések, morgolódások között éli életét. A zeneszerzéshez a programot nővére írta neki? Ő pedig zenét ír. Igazán nagyszerű időtöltés. És hát az eszperente tanulás! Csak gratulálni tudok. Izgalmas, színes élete lesz fiadnak.
      Ne keserítsen el a hátúszás!Ki tudja, lehet, felfedezi a keresztben hátúszást!Madárkáddal milyen viszonyban vannak? Jól kijönnek, vagy gyakori a civakodás? Nálunk a 10 éves Dodi szokta provokálni 16 éves bátyját. Előfordul, hogy csak nézek, hogy lehet, hogy Beni, bár tajtékzik, még sosem náspángolta el? Ilyenkor Dodó vagy túl fáradt, vagy unatkozik. Végtelenül idegesítő tud lenni.
        Karatéztak tieid is, úgy emlékszem. Ma miképpen állnak a sporttal? Nálunk egyik fő kérdés, mert szép testet akar magának kifejleszteni mindkettő. Beni abbahagyta a karatét, mert az edző szerint túl sokat foglalkozik a tanulással, inkább a karatéval kellene többet törődnie. Beni viszont jó tanuló szeret lenni, szerencséjére jó a memóriája, majdnem elég, ha az órán figyel. Visszatért a teniszhez, hiányzott neki a társas sport.  Nyár közepén letette a felsőfokú angol nyelvvizsgát. Most a német a fő tantárgy a gimnáziumban, jövőre hozzá veszi a spanyolt.
       Tehát nálunk is minden rendben van. Bazsi most szigeteli a házat, beborítja azzal a fehér vastag anyaggal. Máris kevesebbet megy a fűtés, holott a negyedik oldal még nincs kész.
        Dodi igazi labdazsonglőr, nagyon ügyes, és kevésbé szorgalmas Beninél.

    előzmény:
    csinomjank (73060)
    2018-11-13  07:33
  15. 2018. november 13. 11:5273062.

    Örülök, ha a "régnemlátott" társaink is jelentkeznek, nagyon árván maradunk, pedig minden hír ismereteket hoz a világból. 


    Jara Marikánkat is várom. Sok izgalommal járó nehéz napok vannak mögötte és elötte is. Úgy tudom, holnap búcsúznak férjétől, fájdalmában együtt érezve gondolok rá!


    Úgy tudom, ma van a magyar nyelv napja, hoztam egy idézetet:


    Íme itt állunk és beszélünk ezen a gyönyörűségesen zengő magyar nyelven. Egy olyan nyelven, amely sehol az egész világon nincs, csak itt, ebben a kicsiny tündérkertben.
    Beszélünk egy olyan nyelven, amelynek még rokonai sincsenek, mert annyira régen szakadtunk el a nyelvtestvérektől [...] S íme mégis itt vagyunk! [...] Itt vagyunk itthon, Európa kellős közepén... "
    / Móricz Zsigmond beszéde Tiszacsécsén (1929)/


     

  16. 2018. november 13. 10:5173061.

       J

    előzmény:
    csinomjank (73060)
    2018-11-13  07:33
  17. 2018. november 13. 07:3373060.

      Klara - koszonom  bolcs tanacsodat a kisfiam ugyeben . En is ammondo vagyok , hogy alakul meg benne a kotelesseg tudat . Mostanaban eszperanto tanulasra adta a fejet . Itthon . Senki se biztatta . Meg zenet szerez egy programmal .


      A hatuszas nehezen megy neki -  mindig  keresztbe fordul uszas kozben .De a gyors uszas egesz jo .


    _________________________


     A Nobel dijas aktivista  optimista volt - egy honapon belul vege lesz szerinte . Sokan nem voltak ilyen optimistak - mert szerintuk az amerikai media csak a valasztasi kampany idejere kapta fel a temat  s majd ejti is .


    Mindenesetre  - bar egyes helyeken borzalmas , hogy mi van  -  ferjem varosaba vissza is ternek az emberek , a lakasberlok ujra jelentkeztek . Mar ,akinek nem lottek szet a hazat .  lagzi is volt a csaladban - anyosom nagyon merges is volt miatta -  mert tul sok penz -felesleges rongyrazas -mikozben egyesek ehenhalnak . Egyetertek vele -  de  szegeny lany annyit vart erre a napra . Mar negy eve tart a haboru .

    előzmény:
    klára13 (73059)
    2018-11-13  07:21
  18. 2018. november 13. 07:2173059.

      Hiányoztál, Janka. Gyakran eszembe juttok.
      Fiacskád miatt kár bosszankodni. Lesz ez még rosszabb is. Túl okos, túl önálló gondolkodású. Tán csak nem lenne jobb egy butácska, önállótlan emberke?
      Hát nem minden nap lehet beszélgetni Nobel-díjassal! Mostanában sokukról olvastam egy könyvben. Kérdésekre válaszoltak. Jó, hogy vannak ilyen különleges képességű egyének.
       Mondd, mit mondtak, mikor ér véget az a szörnyű háború? Mit jövendölnek?

    előzmény:
    csinomjank (73057)
    2018-11-12  21:24
  19. 2018. november 13. 07:0973058.

       Úgy nézem, Magdikám, amíg te hegyen-völgyön járod utadat, addig Frédi egyre csak nőtt, nőtt, növögetett. Nagyon aranyos kis kutyuska.

    előzmény:
    Kusza (73056)
    2018-11-12  15:05
  20. 2018. november 12. 21:2473057.

    Udvozlet !


    nagyon esos oszunk van .sok fennakadassal . 


     remelem , jol vagytok . itt nagyon sok program van a varosban . a boseg zavara  . mult heten  egy politikai eloadasra mentem a jazz koncert helyett ,amire pedig keszultem . Tema ,mikor lesz vege a ferjem hazajaban a haborunak . egy Nobel -dijas novel is beszelgettem . nagyon jol esett , hogy szoba allt velem .


    ________________


      Negyedevi  bizonyitvanyok - megfeleloek  . Kisfiam sokszor nem csinalja meg a hazifeladatat . Mi meg veszekszunk vele - a tanarok is panaszkodnak . Erre  minap kifakadt : " semmi se jo nektek ,akarmennyit is tanulok - ti mindenbol csak a tokeleteset akarjatok "  - hat elszegyelltem magamat - mert tenyleg rengeteget fejleszti az agyat -csak epp nem a hazifeladatokkal ...nem tudom mi tevo legyek ... nem akarja megerteni , hogy fontos , hogy a kotelessegeinket teljesitsuk  ... tudom , igaz , hogy o mar azokat megtanulta - mindenfele tesztek bizzonyitjak  ...megint csak vallvonogatasokat kaptam a matek tanartol  -  igen , nagyon okos gyerek ... hogy adjon neki feladatokat az o szintjen ... persze ,csak eddig nem volt ideje ... csak a zimbabwei tanar volt lelkes ,aki a lanyomat tanitja ,mikor megismerkedett vele ... o nagyon szivesen tanitana ... irjak levelet ennek meg annak az igazgatonak az iskolaban ...hatha sikerul atteni a kozepiskolaba legalabb matekbol ...


    _______________________


    Kozben meghalt egy kedves baratnom ferje . Sokat jartunk kirandulni egyutt - szerette az extrem sportokat - nem birt magaval - betegen  , tobb mutet utan ,tiltas ellenere  is  belevagott valamibe ,aztan ez elvitte .  Baratnom nagyon szerette . Sajnalom nagyon .Nyaron meg  francia utat tervezgetett ...ha magamra maradok ,mindig kedves kepe jelenik meg a szemeim elott .


     Szerencsere , a gyerekeik mar felnottek .


    ________________________


    Ennyi az ujsag felenk .  Szep napokat .


     


     

  21. 2018. november 12. 15:0573056.

    Első útja Frédinek a hídon.

    előzmény:
    klára13 (73053)
    2018-11-12  11:05
  22. 2018. november 12. 14:3173055.

    Zsuzsám, tapasztaltam lányomnál én is, hogy mire ők középiskolások lettek, valahogy a humán tárgyak oktatását nagyon elszúrták. A történelmen nem csodálkozom, hiszen azt már számunkra is nagyon vonalasan oktatták, velük meg végképp nem tudott mit kezdeni a tanár, hiszen 1988.-ban érettségizett. A tankönyvet elő sem vette a tanáruk. De az irodalmat? 


    A verseket nem magyarázni kellene, hanem megérezni a hangulatát. No ezt nehéz átadni. Drága nagymamám még óvodás és alsó tagozatos éveimben sokszor olvasott nekem verseket. János Vitézt, Toldit, Székely víg balladákat. Újra és újra kértem, szinte hallomásból megtanultam. Talán ennek köszönhettem, hogy később is szerettem verset mondani. Úgy emlékszem, hogy a néhány mesekönyvem is versbe szedett népmese volt. Sajnos azok nem maradtak meg. 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (73052)
    2018-11-12  10:27
  23. 2018. november 12. 11:1473054.

      Ezek szerint a tanárnő kevésbé okosan tanított. A tanáron múlik,hogy mennyire kedveli a diák a tantárgyat. Beni most a kémiával viaskodik, illetve leginkább az öreg tanárnővel. Szegény pedagógusok kiégnek a nyugdíjig. Ami aztán munkájuk minőségén meglátszik. Senki sem érdemli, hogy vagy fél évszázadon át kamaszokkal viaskodjon. De mit tehetne? Benire igyekszünk hatni, de nagyon pofátlan tud lenni. Anyjával is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (73052)
    2018-11-12  10:27
  24. 2018. november 12. 11:0573053.

      Magdika, látom, vártak rád. Jó kis ülőhelyet készítettek érkezésedre. Ha jól látom, pléd is szolgálja kényelmedet. Ez viszont fiad gondoskodása.
       Zsuzsuról gondoskodom most én is. Valami nagyon kényelmes fekhelyet keresek, mert amit nemrég vettem neki, kicsi lett. Kinyújtózni nem tud, rövid hozzá. Persze lehet, inkább a kutya hosszú.
       Írtam, hogy nagyon tetszett Becher Iván könyve, a Hatlábú. Érdekes megállapítása, és nagyon igaz: a falusi kutya ház része, a városi kutya a gazdi része. Nagyon igaz.
       Aki nem élt szoros közelségben négylábújával, nem  ismeri igazán, és nem is tudhatja, miből marad ki.

    előzmény:
    Kusza (73051)
    2018-11-11  21:22
  25. 2018. november 12. 10:2773052.

    Nagyon szeretem ezt a verset és az öreg vidéki tekintetes sok versét még.Idősebb fiam egyetlen négyes irodalom dolgozatát ebből a versből írta- Ő fogalmazta, de a kérdéseket én adtam neki. ( A többi dolgozata ennél  rosszabb lett. ) az 5 éves irodalomtanítás megtette a magáét, ő aki negyedikes korában megtanulta  Huszt c. verset, gimiben már nem olvasott el egyet sem önmagától )Tanárnője élete kudarcának nevezte,m hogy ilyen okos fiúval nem tudta megszerettetni tantárgyát .

    előzmény:
    klára13 (73049)
    2018-11-11  12:49

Címlap

top