Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. október 26. 06:3272951.

    Klára ! Nagyon jó ötlet ! Sándor is a földön szokta húzni a nagyobb dobozokat, ládákat. Sok van nekünk , mert  ezekben gyűjtjük az aprófát, amit régen ősszel elégettünk kinn a szabadban . Ezek a cserepek nem nehezek, talán 6-8 kilósak. Majd a leanderek betelepítésekor kipróbálom -


    Köszönöm !


    Jó a család összehívása , nálunk ez még többnyire itt történik, van bőven helyünk.Mi idősek vagyunk az összekötőkapocs a család fiatal tagjai között. Nálunk még működik , utóbbi időben még menyeim is segítenek, nem vendégként ülnek. A fiúk hozzák le az asztalt és székeket ab tetőtérből,mert az ebédlőasztalunk max 8 személyre elég. Lassan a nagyok teljesen önállósulnak, bár rendszeresen tartják a kapcsolatot fiatalabb fiamékkal .Sokat horgásztak régen együtt, most egyik közel lakik , másik felnőtt unokámmal  együtt jár fiam egy alap másoddiplomás . kurzusra. Ez közgazdasági jellegű képzés.

    előzmény:
    klára13 (72946)
    2018-10-25  14:04
  2. 2018. október 25. 21:2172950.

    Zsuzsika, szegedi éttermek címen megtalálod a színházhoz legközelebb levőt, és az összes étterem étlapját.

    előzmény:
    Zsumi45 (72948)
    2018-10-25  16:25
  3. 2018. október 25. 21:1072949.

    Zsuzsika, szinte párhuzamosan gondolkodunk. Éppen a Szisziékkel való találkozást szerveztem, a Budakert étlapját tanulmányoztam. Megfordult fejemben, hogy meghívom Bazsiékat is, azon tűnődöm, hogy  jó ötlet-e. Talán igen. Nyolcan lennénk, még nem túl sok. Azt hiszem, így lesz. Kellemes élménynek ígérkezik. Én már nem tudok rájuk dogozni, ezért történnek a vendéglátások házon kívül.

    előzmény:
    Zsumi45 (72948)
    2018-10-25  16:25
  4. 2018. október 25. 16:2572948.

    Klára, képzeld, nálam is virágzanak a hibiszkuszok. A többesszámot az indokolja, hogy a "gyerek" is, most először. Az "öreg" változatlanul nagyon apró leveleket és virágokat hoz, de legalább most nem tetves.


    A születésnapi vendégség tervem szerint, nálam majd a napján délután lesz, tágabb körben, mert mindkét gyermek szüleit is meghívom "teára". Az ebédet Tündim prezentálja.


    Ki kellene előtte próbálnom egy isler félét, amit a Gasztroangyal mutatott be, tojáshabbal töltve. 


    Javaslatod, a színház utáni vacsorára, megfontolandó. Nem ismerem az "éjszakai" kínálatot, túl későinek tűnik ebben a kis- kicsit nagyobb- városban.

    előzmény:
    klára13 (72947)
    2018-10-25  14:14
  5. 2018. október 25. 14:1472947.

       Zsuzsika a hibiszkuszaim meg vannak bolondulva.  Tele vannak bimbóval, tegnap kinyílt egy sötétrózsaszín, óriási virág, és még ma is gyönyörű. Közben, a másikon,  narancssárga virág nyílt. Ilyenkor, virágok szempontjából ínséges időkben nagy öröm ez.
      Szóval lesz figaró itt, figaró ott.... fiíííííígaró!
      Talán egy jó kis vacsorával is megtoldod az ünneplést? Na, nem saját főztödre gondolok....Ünnepélyesebbre.

    előzmény:
    Zsumi45 (72945)
    2018-10-25  13:25
  6. 2018. október 25. 14:0472946.

      Szörnyű élmény ez szegény férjednek. Nagyon haragszom azokra, akik ilyen összevisszasággal várták az idős vendégeket.
       Zsuzsa, nekem van egy bevált módszerem a nagyobb cserepek mozgatására. Mindegyik alá nem jut kerék, azokat egy szőnyegdarabra helyezem és helyükre húzom.  Így is meg kell emelni őket, de legalább a cipelésük elmarad.
      Ahogy nézem az időjárás jelentést , a muskátlik még jó darabig kint lehetnek. A meleg égövieket hoztam be, tegnap utolsóként közülük az enciánt.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72941)
    2018-10-25  07:05
  7. 2018. október 25. 13:2572945.

    Magdika, ha száraz helyen szellős kosárban- ládában tudjátok tárolni, s csak kis adagokban bevinni meleg helyre, folyamatosan beérik. Igaz, hogy ínséges időben, de gyerekkoromban mi eszegettük egész télen. Talán az erkélyen sem fagy meg jó ideig.


    Itt nagyon hideget éreztem, éles szél fújt délelőtt.


    Vettem színház jegyet, Zitáékkal megnézzük a Figaro házasságát a 21. születésnapja alkalmából, majd novemberben. Ő szereti az ilyesmit és kivételesen magyarul fogják előadni.

    előzmény:
    Kusza (72944)
    2018-10-25  12:07
  8. 2018. október 25. 12:0772944.

    Kint voltunk a telken, azt hittem hidegebb van, nem fáztam. Naspolyát szedtünk, de a felét a fán hagytuk, ezzel se tudom majd mit kezdjek. Kiöntöttük egy ládába, még zöld mind. Még a tavalyi lekvárból is van.

  9. 2018. október 25. 08:1772943.

    Sajnálom Sándort, mielőbbi gyógyulást kívánok! Csalós ez a csukló, sokáig érzékeny. Régebben sokat estem, bordám is volt megrepedve, de szerencsére nyom nélkül gyógyult. Mióta lelassultam, talán óvatosabb vagyok az utcán.


    Zsuzsám, Te is vigyázz azzal a cipekedéssel, nem használ a gerincednek. Remélem az ásáshoz mégsem fogsz hozzá, hisz említetted, lesz segítség hamarosan. Egyelőre nem kell fagyra számítani. Én még a muskátlit is hagyom, remélem a védett erkélyen akár a fal tövében is kibírja még egy ideig. Úgy tervezem, hogy takargatom éjszakára, mert amint kisüt a nap, ott nappal felmelegszik a levegő.


    A ragyogó, színes napkelte után Nyugatról látványosan sötétedik, borul. Talán majd esik is? Nagyon kellene.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72941)
    2018-10-25  07:05
  10. 2018. október 25. 08:0572942.

    Szegény Sándort sajnálom, no meg Téged, vigyázz Magadra!

    előzmény:
    szizsuzsóka (72941)
    2018-10-25  07:05
  11. 2018. október 25. 07:0572941.

    Nekem itt búslakodik 5 kis pohár árvácska. Nem ültettem el, mert annyi falevél hullott, hogy nem látszott volna ki. Van egy kőládám , abba fogom ültetni. van lét téli virágom is - Ha behordom a muskátlit, azok kerülnek a helyére- Most a fólia felásása következik hét végén , és a kanna levelének levágás, a cserepek behordása a garázsba. Sajnos ez magányos akcióm lesz. Sándor elesett a műegyetemi ünnepség után, megütötte a csuklóját, mellkasát. Meghívták azokat a diákokat, díszvendégnek, akik 1956-ban egyetemi hallgatók voltak . Ez évek óta így történik. Csak most valami karbantartás miatt az utcán széjjel voltak dolgok, ebben botlott meg . Szerencsére úgy néz ki, törése valószínűleg nincs, csak zúzódás.A család dolgozik szombaton , és magad uram .....

    előzmény:
    Zsumi45 (72938)
    2018-10-24  10:40
  12. 2018. október 24. 18:4772940.

      Magdikám, az árvácska annyira fagyálló, hogy amint lehet, beszerzem. Ennek a hó alól is elővillannak szép, színes virágai. Mint tehetem, beszerzem példádra.
       Hozzátok hasonlóan figyelem az időjárás előjelzését. Már csupán egy növényemet kell beszállítanom, néhányat pedig ki, amelyeket Bazsi behordott, amikor a terasz korlátjának javításakor útban voltak, ki kell vinnem.
      


     


     

    előzmény:
    Kusza (72937)
    2018-10-24  10:20
  13. 2018. október 24. 18:3672939.

      Zsuzsika, éppen hogy nem neked van kitalálva a dimbes-dombos, jő levegőjű  kis falu. Miatta ne fájjon szíved, mert e kis "közösségeket" átjárja a  pletyka, mely főképpen találgatás. És sohasem a jó hír a hír, hanem amin rágódni, csámcsogni lehet. Az ilyen  kis faluban mindig a másik ember a téma, s úgy közelítik meg, hogy szörnyülködni, minimum nevetni lehessen rajta.
      Hát ennek lennél kitéve, mert hogy te nem akarnál megmaradni kerítéseden belül.
      A kedves, békés kis falu csak egy giccses álom.

    előzmény:
    Zsumi45 (72936)
    2018-10-24  09:02
  14. 2018. október 24. 10:4072938.

    Magdikám, attól függ, milyen lesz a tél? Az erkélyem teljesen déli fekvésű és a körülötte lévő szigetelt fal nem szokott nagyon lehűlni. Az árvácska a havat biztosan kibírja, ha kemény tél lesz, megpróbálom letakarni fóliával. Általában kihajt , amint szűnik a fagy. A temetőbe is vittem ki 4 tövet, annyi fért a beültetett apró virágú fehér krizantén és lilás erika közé.


    Még a muskátli is az erkélyen van, mielőtt komolyabb fagyot jeleznek, elviszik a gyerekek a pincéjükbe. Sajnos nem merem kitenni az ajtóm mellé a lépcsőházba, pedig nem lenne a menekülési útvonalban. Tilos bármit is kitenni, a tűzrendészeti bírság elég magas összeg.

    előzmény:
    Kusza (72937)
    2018-10-24  10:20
  15. 2018. október 24. 10:2072937.

    Az árvácska fagyálló? 


    Érdekes ez a Gömörszőlős falu, olyan kicsi, és mégis olyan sokat írnak róla a Wikipédiában. Talán azért, mert nagyon régi település. Egyébként az a kis házikó, a falu utolsó háza.

    előzmény:
    Zsumi45 (72936)
    2018-10-24  09:02
  16. 2018. október 24. 09:0272936.

    Magdika, mit nem adnék, ha a közelembe varázsolhatnék egy dimbes-dombos, csendes kis falut! Friss levegő, csendes nyugalom.


    Mindig örülök, ha látom kis túráidat! Ez a kis magas fedelű házikó már a Felvidéket idézi, nagyon kedves felújított porta. Úgy tudom délről északra haladva a háztetők egyre magasodnak, hogy a hó le tudjon csúszni róluk. Itáliában egészen laposak.


    Tegnapi nap azon ritka csendes nap volt, amikor zárva tartanak a közelben sorakozó nagy élelmiszer áruházak. Ráadásul ragyogó tiszta idő volt. Élvezettel ültettem el 10 tő lila árvácskát az erkélyen, s még ma kapok sárgákat is. Reményeim szerint télen is virágot fogok látni, a hálószobából reggel kitekintve.

    előzmény:
    Kusza (72934)
    2018-10-23  20:29
  17. 2018. október 23. 23:4772935.

       Marika, Drága, A második nap ér most véget, amikor egyedül vagy.  Nagy a hiányérzet, nagy a fájdalom. Életed termékeny, fontos korszaka volt, amit társaddal töltöttél. De jól mondják, amikor bezárul egy ajtó, kinyílik egy másik. Azonnal nem lehet ezt felfedezni és érezni, de hamarosan rá fogsz találni a kilincsre. Hamarosan? Nekem hat év kellett hozzá. Remélem, te hamarabb rájössz, hogy a magány, bár sok tekintetben fájó, de egyúttal szabadság is.
       Marika, kívánok neked minél kevesebb szenvedést.
       Vajon van-e bármi, amiben segíteni tudnék? Írd meg levélben.

    előzmény:
    jara (72929)
    2018-10-22  19:18
  18. 2018. október 23. 20:2972934.

    Ma ebéd után elmentünk egy kis falut megnézni, Gyuri mondta, hogy a tévében is beszéltek róla, hogy mindössze 90-en laknak ott, egy kis zsák falu. Gyuri valami mást várt, mondtam, én gondoltam, hogy semmi érdekes nem lehet. Olyan 50 km-re van hozzánk, Putnokhoz közel, Gömörszőlős. Ott van Bánréve közel hozzá, ott átmentünk Szlovákiába Rimaszombatra. Egy kicsit szétnéztünk, egy nagy szupermarketba bementünk, pár apróságot vásároltunk.

  19. 2018. október 23. 11:1172933.

    Marikám ! Nagyon szép gondolatokat küldtél.Az élet folytonossága a szeretet maradandóságát is jelenti. Aki elment , szívünkben, lelkünkben megmarad Emléke velünk és ,és addig él, amíg mi élünk.

    előzmény:
    jara (72929)
    2018-10-22  19:18
  20. 2018. október 23. 09:4472932.

    Marikám! Ezek a szép gondolatok vigasztaljanak ! 


     Sok év után aktuális nekünk is, akik társtalanul éljük napjainkat, mert más a gyermek, s az unoka, mindenkinek meg van a maga helye a szívünkben. Idővel részben betölti a fájdalom helyét az emlékezés, de a hiányt nem feledteti.


    Köszönöm, hogy fájdalmadban a vigaszt nekünk is tudod nyújtani!

    előzmény:
    jara (72929)
    2018-10-22  19:18
  21. 2018. október 22. 23:1072931.

    Koszonom,nagyon nehez...

    előzmény:
    szizsuzsóka (72922)
    2018-10-22  06:02
  22. 2018. október 22. 20:3972930.

    Marika szép versre találtál, könnyeket csalt ki a szememből. Tudom nagyon nehéz most Neked, mert az írásaidból ki lehetett venni, hogy szép házaséletet éltetek. Még az a jó, hogy szeretett család vesz körbe.

    előzmény:
    jara (72929)
    2018-10-22  19:18
  23. 2018. október 22. 19:1872929.

    Szent Ágoston: Ne sírj azért, mert szeretsz

    Beküldve: Írások, tanulmányok




    A halál nem jelent semmit.
    Csupán átmentem a másik oldalra.
    Az maradtam, aki vagyok
    És te is önmagad vagy.
    Akik egymásnak voltunk,
    Azok vagyunk mindörökre.
    Úgy szólíts, azon a néven,
    Ahogy mindig hívtál.
    Beszélj velem, ahogy mindig szoktál,
    Ne keress új szavakat.
    Ne fordulj felém ünnepélyes, szomorú arccal,
    Folytasd kacagásod, nevessünk együtt
    Mint mindig tettük.
    Gondolj rám, kérj, mosolyogj rám, szólíts.
    Hangozzék a nevem házunkban, ahogy mindig is
    Hallható volt, ne árnyékolja be távolságtartó pátosz.
    Az élet ma is olyan, mint volt, ma sem más.
    A fonalat nem vágta el semmi,
    Miért lennék a gondolataidon kívül…
    Csak mert a szemed nem lát…
    Nem vagyok messze, ne gondold.
    Az út másik oldalán vagyok, lásd, jól van minden.
    Meg fogod találni a lelkemet és benne
    Egész letisztult szép gyöngéd szeretetemet.
    Kérlek, légy szíves… ha lehet, töröld le könnyeidet,
    És ne sírj azért, mert annyira szeretsz engem.
     
    Kedveseim. Köszönöm együtt érző szavaitokat.   Hasonlóan együtt érzek minden  családtag, társ elvesztése kapcsán.  Szorul a szív, s emlékezik az elme. 
     
  24. 2018. október 22. 16:3372928.

    Ha már gépen lenne a saját alkotásom fényképe, akkor azzal szemléltetném a korbácsrétest, ostorrétest, avagy kígyórétest. Mindhárom néven megtalálható, a tetején lévő mintázat azonos. Az illusztrációt a netről vettem.


    Mint ahogy a vinka, vinkarózsa virág képét is. Még ma is fényképezhettem volna az erkélyemen. Egész nyáron szépen virított, meghálálta a helyet és a napi öntözést.


    Nos a 3 kép saját produktum. 


    a 4. ráadás. 


     

  25. 2018. október 22. 16:2372927.

    Köszönöm én is kedves Sheriff!


    Valóban mindent automatizálnak, csak körül kell nézni! Legyen szép nagy konyhánk, ahol elfér a rengeteg "kütyü". s degeszre tömött pénztárcánk. Jómagam sok praktikus eszközt beszereztem, de gyakran maradok a hagyományos módszernél, ha erőm engedi. 


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (72903)
    2018-10-20  21:10

Címlap

top