Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. október 7. 09:1072801.

    Zsuzsám, tudom, hogy Ti nem válnátok meg a kertektől, csak szembe kell néznünk erőnk hanyatlásával.


    Apukám nosztalgiából vett nyugdíjba vonulásakor hobbikertet, s nem vált volna meg tőle. Ő is szakkönyvek segítségével telepítette be a korábban vadrózsa oltásra, szaporításra  használt kertet. 80 éves kora körül már sokat segítettünk benne. Igaz, akkor ideje is kevesebb volt, hiszen Anyukámat igyekezett "rehabilitálni". 


    Erdélyi nagyapámnak volt kis szőlője gyümölcsfákkal és egy kedves filagória is volt építve. Még az 50-es évek végén mi is voltunk kinn flekkensütésen, akkorra már úgy tudom, elvették tőle. Az új tulajdonosa( ?) -vagy művelő bérlő ?- rendre adott a gyümölcsből is a városban nagy tiszteletet élvező öreg tanár bácsinak. Nagyapám hamarosan meghalt, de mi évekig még látogattuk a rokonokat, s Apu pityeregve a szőlőhegyre is kivitt minket. A család azon ága teljesen kihalt, nincsenek unokatestvéreim sem.


    Én meg a makói családi ház kertjére emlékezem nosztalgiával, s emiatt szeretek Olgiék kertjében szöszmötölni. Hozzátok hasonló célokkal igyekeznek fenntartani ők is a kertet, de fiaik, unokáik szintén nagyon elfoglaltak. 


     


     


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72799)
    2018-10-07  07:16
  2. 2018. október 7. 07:2072800.

    Budán lakó nászasszonyomék egyéb befektetéseket javasoltak. Ő  közgazdász , ismer megbízható brókercégeket De ott fennállt volna a bukás veszélye , és ez Sándort tönkretette volna.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72799)
    2018-10-07  07:16
  3. 2018. október 7. 07:1672799.

    Zsuzsikám ! Idősebb menyem vidéki lány , ő értékeli. Talán a második unokám is, a többiekről nem tudom.


    Nem is azért csináljuk. Eladtam az ingatlanrészemet a Balatonon, ezt csak ingatlanba akartuk befektetni. Azóta  másfél-kétszeresre nőtt itt az ingatlanok ára. Igaz nem könnyű eladni, de nem is célunk.


    A kertészkedéshez meg kell érnie azoknak, akik nem ebben nőttek fel. Mi is 50 felett kezdtünk belejönni. A telkek karbantartása fontos, mert egy gazos, elhanyagolt telket nehezebb eladni. A fák évek alatt fordulnak termőre, ezért pótoljuk a kíszedetteket. Az előző fa gödrét használjuk fel de más gyümölcsfát ültetünk, és trágyát, komposztot teszünk a gödörbe.


    Mi csak a folytonosságot akartuk fenntartani, no és gyümölcs is hasznos egy nagy családban. Különösen, hogy most rengeteg a vegyszeresen nevelt gyönyörű gyümölcs. A milyen nem ilyen szép, de tudjuk , mit esznek, unokáink.


    No és ami fontos ,a kerti tevékenység jó levegőn egészséges. Régebben azt mondtam ,miért menjek el teniszezni  drága pénzért, amikor a kapálástól is kaphatok teniszkönyököt, csak eleget kell kapálnom hozzá. Nu tudom, hogy a tenisz egészségesebb, de én a faluhoz voltam kötve, ésez a savanyű szőlő mes falusi változata.

    előzmény:
    Zsumi45 (72795)
    2018-10-06  19:06
  4. 2018. október 7. 06:5672798.

    Klárám ! Semmit sem értettem a kertekhez, pedig nekünk a Balatonon nagy gyümölcsösünk volt. De 16 éves voltam, mamikor vettük, és 2év múlva feljöttem Pestre.  10 évig ott éltem , közben  KERT NAGY RÉSZÉTŐL MEGVÁLTUNK, MERT HÁZÉPÍTÉST BE KELLE FEJEZNI APUKÁM HALÁLA UTÁN.


    Mikor ide kijöttünk eléggé elhanyagolt volt a kert. Szerencsére sok diófánk volt,azzal pedig nem sok a teendő. Könyvekből szereztük ismereteinket, és itt élő kertészkedőktől. Aztán vettünk " szakirodalmat " , elsősorban Bálint György alapkönyvét a gyümölcsfákról. Mikor nyári almafát vettünk, vett Sándor nyári fontost. Gondoltam, ha ez fontos alma , nagyon jó lehet. Jó volt, de kiderült , hogy fél kilós almákat termett, melyet a tömege miatt neveztek el fontosnak. Jó íze volt, de inkább sütésekhez volt könnyű használni.


    Az itteni talaj meszes, a hortenziáimat rendszeresen tápozom, pótolom a vasat , időnkét ecetes vízzel öntözöm. Nem eléggé, mert akkor visszakékült volna.


    Nálunk akkor volt rengeteg ilyen poloska, mikor a babomat futtattam fel . Ez kb 6 éve volt. Tele volt , és semmit sem termett.Utána még volt 1-2 évig, azóta nem nagyon. Pár napja találtam két darabot a szúnyoghálón. .

    előzmény:
    klára13 (72792)
    2018-10-05  23:38
  5. 2018. október 6. 23:5372797.

      A fehér ringló manapság ritka, mint a fehér holló. Pedig milyen nagyon finom! Az egyik legédesebb, legszaftosabb gyümölcs. Nagyon finom.
      Nálatok savanyú föld van, Zsuzsa? Lehetséges, mert gyönyörűek a hortenziáid. Márpedig az savanyú talajt kíván. Nála jobban csak az áfonya kíván savanyú földet. De az annyira, hogy a csapvíztől elpusztul. Ha kemény a víz, márpedig majdnem egész országunké az. Két gyönyörű bokrot vásároltam, második évben már elpusztultak.
        Úgy nézem, leakadtam az internetről.
       Már kijavították.
       Tudod, nekem mi a vesszőparipám? A sarlotta gyümölcs.Éretten olyan, mint a sárgabarack, aminek híre-hamva sincs októberben, novemberben,amikor ez érik. Szerelmes vagyok bele. Kettő van, egyikük egy óriási cserépben a teraszon, amelyet kerekesítettem, ezért nincs  vele gond, a másik, egy kicsike, lent a kertben.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72790)
    2018-10-05  22:40
  6. 2018. október 6. 20:4272796.

    Ma délután Bükkszentkereszten voltunk, Gombafesztivált hirdettek. Még ennyi embert nem láttam ott. Nagyon sok bazár volt, de gombát nem láttam, lehet, hogy nem jó helyen kerestük. Gyuri bácsinak nagy közönsége volt, előadást tartott a gyógyfüvekről. Nagyon kellemes idő volt.

  7. 2018. október 6. 19:0672795.

    Zsuzsám, fiaitok és családjuk értékelik ezt a hatalmas beruházást? Szándékaik szerint majd nyugdíjas korukban fogják gondozni a kerteket? Tudom, hogy ez a gyümölcsfa telepítés értéknövelő , akkor is, ha később értékesítenék. Van fizetőképes kereslet a kertekre?


     Mi kénytelenek voltunk lakásokba fektetni mindkét szeretett kis kertünk árát. Magunkra maradtunk anyukámmal. Akkor még felét sem kaptuk értük, mint később, amikor már lakóházakat is építettek ott. Igaz, még mindig nem nyilvánították egyiket sem lakó övezetté. Péter szívesen építkezett volna Újszegeden, de a sors közbeszólt. Ha korábban belefogtunk volna, munkahelyet is változtatni kellett volna. Nem láttuk előre a gyár sorsát sem, hisz később mindkettőnk munkakörét megszüntették.... 


    No a "mi lett volna?" értelmetlen kérdés. Én nagyon szerettem, de én keveset tudtam lendíteni a kertek sorsán.


    Vejem semmi affinitást sem mutat a kertészkedéshez, pedig ő falusi környezetből jött. Korán, már 14 éves korában városi életformába került. Úgy tudom, Békés megyében a konyhakert sosem virágzott úgy, mint a nyugatabbra. Ott inkább a szántóföldi kultúrának van hagyománya.


    Lányos család lévén, 6 férfit még az unokatestvérekből sem tudnánk toborozni. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (72782)
    2018-10-05  06:14
  8. 2018. október 6. 18:1972794.

    Klára, az a bizonyos gázkitörés, ami begyulladt 1968 novemberében, egészen közel volt a Szeged -Hmvásárhely közötti vasútvonalhoz.


    Azidőtájt ifjú házasként még a szüleimnél laktunk, s naponta ingáztunk a munkahelyünkre. Félelmetes volt a dübörgés és a forróság az elhaladó vonatban! 


     

    előzmény:
    klára13 (72791)
    2018-10-05  23:10
  9. 2018. október 5. 23:4072793.

      Jó éjszakát!

  10. 2018. október 5. 23:3872792.

      Hát ez isteni! Igazán isteni! Csak ezt éreztem a fotó láttán. Megértem gondoskodásodat, bármi is az ára. Csodás terület.
      Hiszen minden elképzelhető gyümölcsötök van! Had említsem meg, anélkül, hogy okoskodni szándékoznék, Zsuzsa, hogy az új fákat nem a régiek közelébe kell ültetni. A barackfa helyére almafát, és így tovább.
      Engemet addig szekáltak, hogy hagytam felszámolni ismét a málnásomat. Az előző közelében nőtt ki. S nem volt kedvem viaskodni, és erőm gondozni, felkötözni sem tudom, hát akkor vigye a fene!  És most is fáj érte kissé szívem, de ha a büdös bogarakra gondolok, nem is sajnálom. Bár kissé felrovom Bazsinak, hogy amikor közönség van, étteremben, akkor mennyire segítőkész,  gyengéd, a málnást bezzeg kiszekálta a kertből.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72790)
    2018-10-05  22:40
  11. 2018. október 5. 23:1072791.

    Remek. Köszönöm, Zsuzsika. Azért hozzád fordultam, mert te vagy közöttünk a műszaki. Ez a földrengés ügy nagyon érdekes, nem is igen tudom felfogni. Mert a rengés az hosszadalmas (nagyon hosszú tud lenni fél perc is), nem értem. A gázkitermelésről az Ózon csatornán hallottam, ekkor először foglalkoztatott ez a téma. Aztán a következő fim, jóval kérdésem után, éppen a kitermelés módjáról szólt. Csövet vezetnek le, nagyon hosszan akár, és valamiféle vegyszert küldene le, mert a gáz valamiféle homokban van, abból kell kikergetni. Jó, jó, de ettől miért reng aztán a föld? Nem csupán beszakad vagy ilyesmi, hanem földrengés. Nem baj ám, ezerszer kézbe veszem Teller Ede könyvét, hogy A fizika nagyszerű, mert egyszerű. Mindig keresem ezt az egyszerűséget, és tizedét sem értem az egésznek. Hát miért pont ezt a földrengést kellene értenem?!
       Mi újság Algyőn? Világítanak az őrlángok? Csodaszépnek láttam őket, amikor fiatalon ott jártam. Értettem értelmüket, de engemet szépségük nyűgözött le. Milyen jó az ilyen régi emlék! És hozza a hozzá csatoltakat. Amikor az egyik  kút belobbant. Az egész ország napokon át együtt szurkolt eloltásához. Aztán milyen büszkeség volt, amikor a kuwaiti kutak oltásában miénkek is derekasan kivették részüket óriási szakértelmükkel a háború után.

    előzmény:
    Zsumi45 (72789)
    2018-10-05  19:22
  12. 2018. október 5. 22:4072790.

    Téli almát , sárga ringlót, gönci barackot, homoktövist , áfonyát rendelten, no és évelő szarkalábot. Ezzel nem volt szerencsém, mert amit küldtél és amit Marika küldött is nagyon hitványka lett. Lehet, hogy rossz helyre vetettem. Kell még egy nyári alma, mert a 2 öregnek már kifelé áll a rúdja. E legfelső kertben kb 30 évesek a fák, a kipusztultak helyébe ültetünk, más fajtát . és megtrágyázzuk. t Meg azt a 6 kisfát is, amit már 3-4 éve ültettünk.A képen látható nagy kertben 3 meggyfa , 2 szila, ringló , körte 3 sárgabarack van , 2 dió , egy nagy régi almafa , amit még sosem permeteztünk meg . leginkább a lemosó permetezést végezzük, és csak a tünetek jelentkezésekor végzünk "gyógyító permetezést . Nagyon jó, hogy vettünk permetezőgépet, nagyon könnyű vele dolgozni. Azért nagy teher a kert, de a napok akkor is elmúálnak, ha nem csinálunk semmit .


    Romsics Ignác könvvét olvasom Erdély elvesztése a címe . Elég lehangoló olvasmány, Nehéz az összefüggéseket átlátni. Közben a Bocelli könyv egy kis felüdülés volt. . Nekem is kevesebb a türelmem az olvasáshoz.

    előzmény:
    klára13 (72784)
    2018-10-05  12:57
  13. 2018. október 5. 19:2272789.

    A gázmezők a Föld különböző mélységében vannak. Az elmúlt 100 évben inkább a felszín közeli rétegekből egyszerű lefúrással, saját nyomása révén hozták fel, esetleg vizet nyomtak be, hogy fenntartsák a nyomását. Ez a réteg hamarosan kifogy.


     A sokkal mélyebb rétegekből bonyolultabb módon lehet felhozni, ami már rétegmozgásokat is eredményezhet, különösen, ha geológiai törésvonalak közelében van. (Amerikában pl.) Olvastam, hogy a holland gázkészlet 80%-át már kitermelték. Félő, ha a többit is erőltetik, nyomáskülönbség is kialakul. Jóval megdrágult máris a kitermelés.


    A földrengés oka rétegmozgás a mélyben.


    Makó alatt is van hatalmas gázkészlet, de az is abban a nagyon mély rétegben. (palagáz) El is adták, mert mi nem tudnánk felhozni...


    Most nem tudok többet, utána kéne nézni.


     

    előzmény:
    klára13 (72786)
    2018-10-05  13:47
  14. 2018. október 5. 16:2972788.

    Megfogtál Klára ezzel a kérdéssel. Én is tudatlan vagyok.


    Műveltség? ha a barátunkat (Gugli) kérdezed, talán pontosabb válaszokat kapsz, mert én nem gondolkodtam ezen. Most ezen szó beírásával ezt adta ki elsőnek:  http://tanmester.tanarkepzo.hu/muveltseg .


    Nagyon sok nézetből lehet erről beszélni, általános..? humán...? műszaki...Mi jut eszembe erről? 


    Természetesen a különböző szinteken elvégzett iskolák eredményes (jó, jeles)  már adnak nem kevés ismeretet, de ehhez is kell ráadásként olvasni, sokan ezt is megspórolják. Később az érdeklődési kör határozza meg olvasunk-e és mit? A kultúra más csatornái ( film, színház, muzsika,TV... a közösségek..) is lehetnek műveltségi források. Mindenképp szellemi kapacitás kérdése is.


    Tudás, vagy intelligencia? A Honfoglaló vetélkedőt szívesen nézem, mert vele is próbára teszem a tudásomat, de sok kérdést nem tartok lényeges tudnivalónak. Persze, mert a saját érdeklődési körömön kívül eső terület. Örülök magamban, ha olyasmit tudok, amit a versenyzők egyike sem. Ezen ismeretek nem biztos, hogy szépirodalmi olvasmányokból maradtak. Honnan? Talán a kíváncsiság? A kor is, hiszen sok fiatal versenyző nem emlékezhet olyasmire, ami a mi életünk alatt történt.


    Te mit gondolsz erről?


     


     

    előzmény:
    klára13 (72785)
    2018-10-05  13:23
  15. 2018. október 5. 13:5072787.

      Zsuzsika, a múlt idő használata azért van, mert amikor megírtam kérdésemet elszállt az internet. Véletlenül erre utaltam.

  16. 2018. október 5. 13:4772786.

      Kérdeztem tőled, mint műszakitól, Zsuzsika, hogy a földgáz kitermelése miért okoz földrengést? 22-ben bezárják a világ legnagyobb földgázmezőjét emiatt, amely Hollandiában van.

    előzmény:
    klára13 (72785)
    2018-10-05  13:23
  17. 2018. október 5. 13:2372785.

       Zsuzsika, hiszen tudjuk, hogy mindenki éli az életét, ahogy telik tőle. Kívülről nem változtathatunk ezen. Nekem is van aggodalmam: egyáltalán nem olvasnak az alattam lakók, csak Bazsi. Ő is csak afféle ponyvákat. Mint a Da Vinci kód, és hasonlókat. De hát nem olvashatok helyettük.
      Zsuzsika, olvasás nélkül is lehet műveltté válni? Egyáltalán, mi manapság a műveltség? Miből áll? Teljesen tudatlan vagyok ez ügyben.

    előzmény:
    Zsumi45 (72780)
    2018-10-04  13:21
  18. 2018. október 5. 12:5772784.

      Tehát van bőven segítségetek, Zsuzsa, ez megnyugtató. Milyen csemeték érkeznek? Mi hiányzik? Arra gondoltok-e, hogy majdan házak épülnek a telkeken, mint tiétek és fiadéké? S netán a fák a ligetiek és a Dagály környékiek sorsára jutnak? Ezt most csak az új kisfák miatt mondom.
      Kedvelt műsorodat nézem, az Ózont, ez juttatta eszembe az iménti sötét feltételezést. S hogy milyen igazad van, amikor említed, munkád nyomán tudjátok, mit eszik a család. Most mondták, hogy a németek egy idényben 74-szer permetezik le almafaültetvényeiket. Aztán ezt a méreggel átitatott gyümölcsöt vásároljuk, esszük. Nincsenek rovarok, kihalnak a madarak, és hát látjuk, a fehér ember is fogyatkozik.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72783)
    2018-10-05  06:30
  19. 2018. október 5. 06:3072783.

    Nem tudom zseniális volt-e , de a balatoni ingatlan ón árából 10 forintot nem használtunk fel . Adtunk a fiúnak és telkeket vettünk. 3 telket . Egy nagy , a másik is kb 800 négyszögöl, a 3. kisebb, de azon sok termő gyümölcsfa van . Nekem egy fillér sem kellett belőle, mert az a veszteségemre figyelmeztetett volna. Ha befejeződik a budapesti körgyűrű, ezek értéke lényegesen emelkedni fog. De nem nekünk unokáinknak. Azért , hogy felnőtt életüket ne egy sötét albérleti lyukban kelljen  kezdeniük.Építhetnek itt,de el is adhatják a fiaim, akiké lesz. ,A mi korosztályunknak nehezebb volt a kezdés, és még anyukáinkat is kellett segíteni. Persze ők is segítettek gyemekeink ápolásában( én nem tudtam táppénzbe menni velük. ) , és a nyarat a Balatonnál töltötték.

    előzmény:
    klára13 (72778)
    2018-10-04  12:33
  20. 2018. október 5. 06:1472782.

    Előző írásom elszállt . Lényege az volt, hogy átszervezzük a teendőket, mert összecsapott a fejünk felett.Most a fák trágyázására és a, rövidesen megérkező kis fákra koncentrálunk .A maradék trágyát lehozzuk és összerétegezzük a komposszttal Lesz tavasszal sok virágföldünk. Remélem a fiúk is komolyan segítenek, mert 6b férfi egy hegyet elmozdít.

  21. 2018. október 4. 16:2272781.

      Nagyon kellemes idő van. Szintén kiélveztem, hosszasan üldögéltem a kertben, a napsütésben. Most borult virágba az őszi csillagvirág, tavalyi képem van róla. Idevonzza a pillangókat, 4-5 pávaszemes lepke repdesett rendszeresen, ha valamelyik elment, jött másik. Káposztalepkék is idetévedtek, valamint két hatalmas szitakötő. Többször közelről szemügyre vettek, de nem találtak megfelelőnek. Sokáig játszadoztak egymással, aztán elszálltak.
      A rózsáknak lehet ilyenkor ősszel igazán örülni, a piros futórózsa már majdnem az égig kapaszkodott a kifagyott, s természetesen a földfelszínen kihajtott fügefa ágain. S felfedeztem egy csodaszép rózsaszínű apró virágú rózsát, rémlik, hogy valamikor ledugtam egy ágacskát, de aztán megfeledkeztem róla. A kevésbé futó bordó futórózsa virágai gyönyörűek. És nagy kacéran a növények fölé emelkedve tekintget mindenfelé egy koranyári rózsa megkésett virága, amely egészen különös színű: püspöklila. Ez régi fajtájú virág, gyermekkorom emlékei miatt kerestem meg és hoztam ide.

    előzmény:
    Zsumi45 (72780)
    2018-10-04  13:21
  22. 2018. október 4. 13:2172780.

    Tudomásul vesszük persze. Nem is annyira magam miatt sajnálom, hanem azt, hogy nem tudom őket serkenteni ilyesmire. Úgy érzem nagyon egyhangú ezek nélkül az életük. Zitáék persze estig az egyetemen, szabad időben csinosítgatják otthonukat, tanulnak is együtt,diák közösségben van elég program. Inkább a szülőket érzem kicsit fásultnak.


    A nekem tetsző programokra -ha ritkábban is- elindulok egyedül is. Tegnap a tavaszi csoportból 9-en ott voltunk, egy kupacban. A programvezető tanársegéd hölgy azóta ledoktorált és 1 héten belül esélyes, hogy világra hozza fiacskáját, akit a foglalkozások idején még ügyesen rejtegetett. Csak a záró foglalkozáson beszélt róla- pironkodva. Mi már sejtettük! 


    A bérletes szezon is elkezdődik jövő héten, sok szépnek ígérkező darabbal.


    Ma délutánra felmelegedett az idő, most kiülök a közeli játszótérre az olvasni valómmal. Annyit hallottam Ottlik Géza műveiről, eddig nem került a kezembe, belekezdtem az Iskola a határon-ba. 


     


     

    előzmény:
    klára13 (72779)
    2018-10-04  12:43
  23. 2018. október 4. 12:4372779.

      Úgy van, ahogy Zsuzsa szokta mondani kissé fájó szívvel, amit mi is hasonlóképpen veszünk tudomásul, hogy a fiatalok élik életüket, mi már a perifériára szorultunk. Hasonlóképpen voltunk mi is akkoriban.
       Találkoztál-e ismerőssel?
       Ahogy jellemezted a zenét, várni kezdtem veled együtt a jutyubon való megjelenést.

    előzmény:
    Zsumi45 (72777)
    2018-10-04  10:16
  24. 2018. október 4. 12:3372778.

       Mint Magdi írta, Zsuzsa, szintén nagyon aggódtam az embertelenül nehéz feladat miatt. Humorom ellenére, és, hogy az aggódás luxusát nemigen engedem meg magamnak, bármiről legyen szó.
       A segítségben az is benne van, hogy az ásásban is segítenek?
       E nagyszerű ellátásuk révén fáid az ideinek többszörösét fogják teremni.
       Zseniális befektetés volt a két telek. Környéketek egyre népszerűbb.
      

    előzmény:
    szizsuzsóka (72774)
    2018-10-04  08:05
  25. 2018. október 4. 10:1672777.

    Klára, sajnálom, hogy a kimozdulós programok nálatok is nehezebben valósulnak meg, de a fiatalok elfoglaltságai bizony gyakran közbeszólnak. Az együtt, de mégis külön lakás lehetőségei, szerencsére, az ilyen estékre mindig adottak.


    Az én program ajánlataim is gyakran kútba esnek. Biztatnám őket gyakran együtt a szabadba, de meg kell értsem az időhiányt. A lustaságról (bocsánat, fáradtságról!) ne is beszéljek. Kevés szabad idejükben inkább fiatalokkal, este egy-egy sörkert, borfesztivál. (a társaság kedvéért, nem az italért!) Ja és ezek a főtéren, 5 perc járásra csábítóbbak! 


    Tegnap egy zenés estre hívtam leánykámat, ahova csak az én kedvemért feláldozta volna magát. Mivel a művészetterápián megismert zeneművész testvérpár koncertjéről volt szó, tudtam, lesznek ott ismerősök, végül felmentettem Tündit. Rájöttem, hétköznap este, munka után, ne is várjak lelkesedést! Utólag bevallotta, többféle házimunka halasztódott volna miattam.


    Gyönyörű koncertet adtak az egyetemi őszi kulturális fesztivál keretében. Igazi dallamos, ritmusos, legújabb szerzeményeikkel nagy sikert arattak. Szerintem az ő műveik az élvezhető kortárs művek közé sorolhatók. Mondhatnám romantika, mai energiákkal. Remélem hamarosan felkerülnek ezek e művek is a You Tubra! 

    előzmény:
    klára13 (72768)
    2018-10-02  18:52

Címlap

top