Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. október 4. 08:1472776.

    Zsuzsa már így megnyugtattál, hogy a gyerekek talicskázzák szét azt rengeteg trágyát, és nem Te!Tegnap annyit jártál az eszembe, hogy fogod azt bírni?

    előzmény:
    szizsuzsóka (72774)
    2018-10-04  08:05
  2. 2018. október 4. 08:0872775.

    Aranyosak a gyerekek . Igen még romlatlanul önzők.

    előzmény:
    klára13 (72772)
    2018-10-03  07:11
  3. 2018. október 4. 08:0572774.

    Azt hiszem , valami félreértés lehetett. Nem nekünk szánták az egészet, mi nem mondtuk a rakodáskor, hogy elég, ezért mindet lerakták. Rendes gyerek, az én gyerekem volt születése óta. Van vagy 25 gyümölcsfánk, visznek a gyerekek mindegyikhez egy talicskával, a maradékot pedig komposzttal átrakjuk. Így tavaszra jó virágföldem lesz. Hát nem vagyunk igazán profi kertészek . Inkább csak a szabadban való mozgás miatt csináljuk- No és a balatoni ingatlanunk eladási árát fektettük be  a fővároshoz közeli telkekbe. Volt , amelyiken sok gyümölcsfa volt, amelyiken nem oda telepítettünk. Így sok gyümölcsünk terem .  Elfogy a 6 unokánál.  Főzhetek lekvárt, befőttet.... No és tudom, mit esznek ..


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (72773)
    2018-10-03  12:21
  4. 2018. október 3. 12:2172773.

    Kéremszépen,akárhogyan nézem,egy köbmétert rendelt,négyet szállítottak,a hiba nem az ön készűlékében van.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72769)
    2018-10-03  05:07
  5. 2018. október 3. 07:1172772.

      E kis kitérő után alszom tovább. Egy régi emlékkel ébredtem, most is mosolygok rajta:
      Két teknősünk volt, a fiúk kicsik voltak. Halottam, hogy osztozkodnak.
       - Az enyém a kicsi teki - harsogta Dodó -, a nagy tekinek pedig fele tiéd, Beni, fele a mamáé!
      Gondolom, már meséltem, de annyira aranyos, talán kétszer is megmosolyogtatnak.

  6. 2018. október 3. 06:5972771.

      Bocsánat, megfeledkeztem úrinői mivoltomról, kakit vagy tehénlepényt kellett volna írnom.
      De a viccet félretéve, a maradékot komposztálni kellene. Jó nagy munka, nem kell attól tartanod, hogy munka nélkül maradtok.
       Jó leírását találtam a gyümölcsfa trágyázásának módjáról. Persze nyilván nem először teszitek, aligha kell hozzá szakirodalom. Elég az ásó és némely fánál a mész. Nem irigyellek benneteket.
      A rózsáknak is nagyon jót tesz a trágyázás. Valaki azt írta valahol, hogy ősszel a bokorhoz tesznek egy talicska trágyát, és tavasszal ontja a virágokat.


     Jóságos ég! Mekkora munka vár rátok!

    előzmény:
    klára13 (72770)
    2018-10-03  06:34
  7. 2018. október 3. 06:3472770.


    Zsuzsa, drága, nemcsak a munka, a sz.r is megtalál!

    előzmény:
    szizsuzsóka (72769)
    2018-10-03  05:07
  8. 2018. október 3. 05:0772769.

    Hát engem a m,unka mindig megtalál A faültetéshez rendeltem max . 1 köbméter tehéntrágyát. A srác, akitől a tejet vesszük, örömmel vállalta . Megbeszéltük a lerakás helyét. Ott a kertben sok gyümölcsfa van, azokat is meg akartam trágyázni. Bálint gazda szerint ez szinte évente meg kellene tenni.meghozták, nagyon szép érett trágya , kezdték lerakni. Mi két buta öreg örömmel néztük. Hát van vagy 4 köbméter, 15 ezer forint.Ma hajnalban azon tanakodtam mit csinálunk ennyivel ? Most fejeztem be a veteményeskertet,  nem akarom újra elkezdeni, sok nekem a munka, és sok nekünk a termés : Hát most csomó gondot és munkát vettem a nyakamba . Ilyen buta legyen az ember, hogy akkor nem gondolkodik. Most azon tanakodhatom,hogy is tárolom a maradékot .

  9. 2018. október 2. 18:5272768.

      Zsuzsika, annyira aranyos versre találtál rá ismét.  Örülök nagy élményednek. A sok szenvedés a kúrán meghozta gyümölcsét.
      Nekem a vágyott kirándulás nem jött össze, rosszulesett, de aztán azt mondtam magamban, macska vigye! És este az idei első gesztenyés estünkkor kikérdezett Bazsi, és mondta, hogy most majd jönnek még szép napsütéses napok, és elmegyünk Visegrádra. Majd kicsikét fel kell készülnöm történelemből.
      Nálunk ezek a gesztenyesütéses őszi esték mindig nagyon kedvesek. Beni, sajnos, most nemigen vett részt rajta, de nélküle is kellemesen beszélgettünk. Dodónak van egy aranyos szokása: este alig eszik a gesztenyéből, csupán megtisztítja és tárolja. Tavaly még nevelni kellett, hogy ne törekedjen arra, hogy mindenki elől gyorsan elhappolja a finomságot, és idén már szó sem volt ilyesmiről, inkább mi magunk tukmáltuk rá a magunkét, amit ő  kedvesen,köszönöm szépen, nem kéremmel fogadott. Aztán persze meggyőztük. Jó látni, hogy a gyermekeken fog a nevelés, akármilyen apró dologról van szó.

     

    előzmény:
    Zsumi45 (72764)
    2018-10-01  11:44
  10. 2018. október 2. 15:1572767.

    megint nehéz belépni.


     

  11. 2018. október 2. 08:0672766.

    Szia Marika!


    Köszönöm, már én is rájöttem, hogy hol keressem, és sikerült megtalálni.

    előzmény:
    jara (72765)
    2018-10-01  22:11
  12. 2018. október 1. 22:1172765.

    "Ki ​az az Amos? Ennek a lebilincselő, igaz történetet elbeszélő regénynek a főhőse; harmadik személyben megírt bensőséges naplója mögött azonban felsejlik szerzőjének élettörténete. Andrea Bocelli egyike a harmadik évezred nagy mítoszainak, s ő a földkerekség legkedveltebb tenorja. Némiképp váratlanul a toszkán művész most egy könyvben szól hozzánk, s másfajta zenével ajándékoz meg bennünket, ám ez sem kevésbé magával ragadó. Ez a „csend zenéje", egy olyan személyiség belső világának hangja, akinek érzékenysége meggyőzővé tesz minden észrevételt, értékessé minden bizalmas közlést. A nagyszerű művészen túl felfedezhetjük az embert, követhetjük művészi tanulmányait, megtudhatjuk, hogyan tárulkoztak fel számára az emberi élet mélységei. Bocellihez hasonlóan Amos is kíméletlen önkritikával bontakoztatja ki tehetségét, és az alázat képességét még akkor sem veszíti el, amikor hangja legendává válik. „Fiatalkori önarcképének" oldalain az énekes végigvezet bennünket neveltetésének évein, egy olyan elbeszélés jelenetsorának részeseseivé avatva bennünket, amelyben feltűnik családja, feltűnnek barátai, első szerelmei és első sikerei. Távol az ünnepélyesség minden kísértésétől, a sorok között maga az élet igazsága lüktet, egy olyan életé, amely győzelmekre rendeltetett, s amely – miként minden élet – nem mentes a tévutaktól, a kételyektől, a kisebb-nagyobb fájdalmaktól sem. Szenvedélyes őszinteségével és lefegyverző szeretetteljességével (mint amikor leírja apjához való viszonyát, vagy elbeszéli találkozását Veronicával, élete párjával) Bocelli valósággal kézen fogja olvasóját, és megosztja vele saját – oly gazdag, sebezhető és összetett – szellemi univerzumát, amely a könyv minden szavában tükröződik. Ez a regény, „A csend zenéje" éppúgy feledhetetlen, miként szerzőjének hangja. Andrea Bocelli a Pisához közeli Lajaticóban született 1958. szeptember 22-én. Jogi diplomát szerzett, és egyike az utóbbi évek egyik legbámulatosabb zenei jelenségeinek. Azt követően, hogy 1994-ben a „Nuove Proposte" (Új javaslatok) kategóriában megnyerte a sanremói fesztivált, fellépett a legnagyobb operaénekesek és popsztárok partnereként, lemezei több, mint 80 millió példányban keltek el. Koncertjeinek és példa nélkül álló lemezkarrierjének köszönhető hírnevével kiérdemelte, hogy Kaliforniában, a Hollywoodi hírességek sétányán ő is kapjon egy csillagot."


    Magdika, megtaláltam.

  13. 2018. október 1. 11:4472764.

    Hozzon nekünk egészséget, erőt, derűt és hétköznapi sikereket!


    Zelk Zoltán: Október


    Kisöccsétől, Szeptembertől
    búcsút vesz és útra kél,
    paripája sűrű felhő,
    a hintója őszi szél.



    Sárga levél hull eléje,
    amerre vágtatva jár,
    félve nézi erdő, liget,
    de ő vágtat, meg se áll.


    Hová, hová oly sietve,
    felhőlovas szélszekér?
    Azt hiszed tán, aki siet,
    aki vágtat, messze ér?


    Dehogy hiszi, dehogy hiszi
    hiszen nem megyen ő messze,
    csak addig fut, míg rátalál,
    a bátyjára, Novemberre.


  14. 2018. október 1. 05:0072763.

    Előző választ is a Te írásodra tettem, csak Magdikánkhoz írtam. Idősebb fiam ugyan nem örököse a mi házunknak, de 7 évig nálunk voltak koszton kvártélyon , egész bevételüket új otthonuk felépítésére tették félre. Mikor az építkezés megkezdődött, a család egész félretehető pénze oda ment, és nagyon so munkával építettük a házat Főleg a három férfi élén férjemmel.  Ez volt a megállapodás, hogy a mi házunk Zsolté lesz. Ők nem akartak ide költözni, panelba mentek.  Később a lakáscserébe is beszálltunk .Most kényelmes 80 négyzetméteres lakásuk van .Azért én nem szeretnék ott lakni. Hát a városból menekültünk ki, és szerettük meg a falusi életformát.

    előzmény:
    klára13 (72759)
    2018-09-30  13:44
  15. 2018. szeptember 30. 18:2972762.

    A gyümölcscentrifuga nálunk sem vált be, többfélét is rövid idő alatt elnyűttünk, pedig nem nagy tételekkel terheltük.


    Szinte mindenre az erős acélkéses botturmixot használom, ha jól számolom, már 14 éve. Paradicsom befőzésekor nagy lukú szűrőn csak a héjat szűrtem ki, a mag átment , de nem zavart minket sem a levesben, sem a mártásban. (Zepter MixSy, 4 féle "kése " van, habot is lehet vele készíteni, és húspástétomot is...diót darálni, sajtot "reszelni"-ami nem igazán reszelés-, jégből fagylalt kását....) Nem reklámnak szántam, de az akkor horribilisnek vélt árát bőven behozta. Még sose romlott el, pedig naponta használom.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72761)
    2018-09-30  15:43
  16. 2018. szeptember 30. 15:4372761.

    Klárám ! megpróbáltam . 3. Bosch robotgépemet gyötröm, melyet azért vettem, hogy tudjak paradicsomot és ribizlit passzírozni. Sajnos a szőlő magja lényegesen nagyobb, ezért nem sikerült. Végül a húsdarálóval daráltam le, felfőztem és átszűrtem , kicsit átnyomva. Most az alma puhul, aztán már csak cukorral kell összefőznöm,  és üvegbe rakni. Aztán száraz dunszt ,és mehetnek át ezek is.


    Az aszpirin acetilszalicilsav , gyulladáscsökkentő , de annak is van indikációja


    Zsolték is azt hiszem unják a vasárnapi ebédet, ( sőt én is ) , ezt tisztáznunk kell. Bizonyos feladatok várnak itt rájuk, melyet nem tudunk mi elvégezni, és ez a ház és a kert az ő örökségük. A másik kertek a két fiúnké azonos arányban . Azért vettük, mert ingatlan árát ingatlanba kell fektetni. Lehet, hogy jobb lett volna, ha egy föld körüli úton költjük el. Már késő  . Személyes célunkra 10 forintot nem használtunk fel.

    előzmény:
    Kusza (72758)
    2018-09-30  11:51
  17. 2018. szeptember 30. 13:4672760.

      Zsófi mamája azt mondja, hogy az aszpirin nem más mint szalicil. Tehát mint vegyszer, ártalmatlan.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72757)
    2018-09-30  06:01
  18. 2018. szeptember 30. 13:4472759.

      Rendes fehérnép, nem tapossa péppé a lehullott termést. Viszont el kell ismerni, valóban rendes tőle, hogy kéthetente kimennek hozzátok.  Bazsiékkal az történt, hogy egyszer csak fiam besokallt, hogy minden vasárnapot Zsófi szüleivel kell töltenie, és fellázadt, véget vetett neki. Hogy egy tányér levesért igazán unalmas a nap, hiszen elrohanni nem lehetett, ahogy kiesett a villa a kezükből. Hát ennyit a vendégül látás értelméről. Engem nem fenyegetett ilyesféle csalódás, mert nemigen főztem már ekkoriban. Na vissza is kapom, mert most, amikor már nagyon kevés bennem a szusz, soha sem hívnának meg vasárnapi ebédre. Így van ez, ki mint vet, úgy arat. De ha felsorolnám, hogy mi mindent kaptak tőlem az ételen kívül, hát leesne az álla, aki olvassa.
      Szerencsére az az elvem, hogy soha semmiért sem szabad viszonzást várni. ki nem vár semmit, az nem is csalódik.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72755)
    2018-09-30  05:56
  19. 2018. szeptember 30. 11:5172758.

    Zsuzsa az jutott az eszembe, mi lenne, ha paradicsom darálóval darálnád le a szőlő szemeket. A mag is kijönne, a héja is, a lé szépen kicsurogna egy edénybe. Lehet, hogy már túl is vagy rajta.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72757)
    2018-09-30  06:01
  20. 2018. szeptember 30. 06:0172757.

    Klárám !c Épp az a célom, hogy lehetőleg vegyszermentesen dolgozzam . A gyümölcscentrifugám a terménypincénkben pihen. Nagyon rossz hatásfokkal dolgozik, pedig nagy teljesítményűt vettünk.

    előzmény:
    klára13 (72753)
    2018-09-29  12:59
  21. 2018. szeptember 30. 05:5872756.

    Zsuzsikám ! Nagyon csinos, elegáns voltál, nagyon jók a képek is . Szép élményed maradhat

    előzmény:
    Zsumi45 (72754)
    2018-09-29  13:06
  22. 2018. szeptember 30. 05:5672755.

    Klárám ! Egyszerűen feldolgoztam több, mint a felét. Lett 12db  7 decis üveg szörp A szörpfőző fazekammal elég gyorsan ment .. Levárnak almával összefőztem . Ilyet régen anyósom is csinált, én is. Mivel sok a ribizlim, évek óta nem főztem ilyet.Itteni unokáim ezeket szívesen fogyasztják, azért is csináltam Legalább nem a sok ízesített, festett, agyoncukrozott  löttyöt isszák. Főleg a kólát utálom, ami a városiak kedvence. Mi itt élő fiamra számíthatunk , mert a budaiak kéthetente jönnek ki ebédelni. Ők igazi budapestiek , kicsit hülyének nézik a falusiakat, felesége , ha egy leesett diót lát arrébb rúgja, az almát gondosan kikerüli. Az ember amíg tud segít. Ha nem kapja vissza  kellemetlen , de az illető lelkiismeretét terheli.

    előzmény:
    klára13 (72751)
    2018-09-29  12:43
  23. 2018. szeptember 29. 13:0672754.

    Köszönöm Klára!


    Sok talpig fekete csipke, és egyéb sötét alkalmi ruha volt, flitteres csodák, habos-magos blúzok. Suhogó sátrak...


     Jól éreztem magamat ebben a kis egyszerű iskolás stílusban. Leginkább annak örültem, hogy nem kellett engemet kivezetni, vagy a díszes átadó testületnek helyembe jönnie. Jól időzítettem Harkányfürdőt? 

    előzmény:
    klára13 (72752)
    2018-09-29  12:47
  24. 2018. szeptember 29. 12:5972753.

      Közben eszembe jutott: van szelídebb megoldás. Gyümölcscentrifugával kipréselni mustnak. Azt lehet akár befagyasztani, akár "lefojtani" szalicillel, ahogy a szőlősgazdák mondják.

    előzmény:
    klára13 (72751)
    2018-09-29  12:43
  25. 2018. szeptember 29. 12:4772752.

      Zsuzsika, te vagy a legszebb. Eleganciád tökéletes!

    előzmény:
    Zsumi45 (72744)
    2018-09-29  09:21

Címlap

top