Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. szeptember 3. 06:5772476.

    hat azert akadnak amerikai nyugdijasok is Indiaban ...meg akkor is , ha te szemelyesen nem ismersz senkit -  egy New York-i lakas berlethez kepest  alig 10 % -ot fizetni  es elelmiszerre heti 10 dollart kolteni nagyon vonzo ... es akkor meg nem is beszeltem az amerikai allampolgarsagu Indiaiakrol 


    http://www.expat.com/forum/viewtopic.php?id=461035


    http://retirementandgoodliving.com/retirement-in-india-t he-good-the-bad-the-ugly/


    https://www.marketwatch.com/story/one-country-is-missing -from-the-list-of-best-places-to-retire-america-2018-05-04


     a tenyek azok tenyek 


     mindig el vagyok ragadtatva , hogy ennyire figyelitek a hsz .  aimat ... teljesen el leszek rontva igy  - azt fogom kepzelni , hogy valaki nagyon fontos  ember vagyok ,aki befolyassal bir Amerika sorsara 


     szent a beke ?  en nem haboruzok senkivel .

  2. 2018. szeptember 3. 06:0372475.

    Sajnos nem lehet a topikot beírni , és most azon dolgozunk, hogy az ilyen kellemetlen besurranó trollokat kitiltsuk Nemcsak a topikról, hanem az egész caféról.


    A nyitott topikot akárki olvashatja, be is írhat. Beírása azonban nem a topikot, hanem a szerzemény , förmedvény szerzőjét minősíti .

  3. 2018. szeptember 3. 05:5972474.

    Marikám ! Beírásod szerény , kedves jóhiszemű személyiségedet tükrözi. Azt , ahogy az embereket látod. Ezekért a tulajdonságaidért különösen  szeretünk a megbecsülésen kívül , Ne jusson el Hozzád egy ilyen személy írása , aki arra sem méltó, hogy a cipődet megtisztítsa !


    Isten éltessen nagyon sokáig ! Jó egészséget, sok örömet  szeretetet kívánok családodon és barátaidon kívül is. !


  4. 2018. szeptember 3. 02:3572473.

    Lattam a filmet ,es olvastam a konyvet is,Angolokrol van szo,akik amugy is regota ki-be jartak Indiaba ,mert valaha gyarmat volt,megneztem a hirderest is amit feltettel,messze van tolunk es isolalt...itt inkabb Hawaii johetne szoba,ami ismertebb,a ferjem iskolai igazgatonoje volt honoluluban,tavaly halt meg 98 evesen...guonyoru helyen,es elviselheto aron...Itt helyben is van 3 nyugdijas  hely,uszodaval,fitnisszteremmel,kis lakosztajjal,  nem kerul tul sokba,de azt hiszem a legnepszerubb megis Florida,ahova mar regota jarnak nyugdijasok letelepedni....


    Bocsass meg ,elszaladt velem a lo.....nem tudom elviselni ha valaki false   valamit allit,nem en voltam felhuzva,mert nem olvaslak,hanem 2 ismerosom aki igen....szent a beke????


     

    előzmény:
    csinomjank (72472)
    2018-09-03  00:58
  5. 2018. szeptember 3. 00:5872472.

    csak ird be a keresobe - hogy "retirement hotel in india " es maris meglathatod , hogy annyira nepszeru ez a nyugati kozeposztalybeliek koreben , hogy  egy nepszeru BBC Two’s sorozat  a The Real Marigold Hotel nek is ez volt a temaja .. idosebb celebek bekoltoznek egy egy ilyen nyugdijas hotelbe es elvezik az olcso szolgaltatasokat : orvosi ellatas ,masszazs stb . - minden olcsobb Indiaban  - ez vonza a kozeposztalyt az angol nyelvteruletrol ..


     mas cikkekben is  lehet olvasni arrol ,hogy a magasabb eletszinvonalra vagyo nyugati nyugdijasok Indiaba koltoznek -mert tudjak ,hogy India nem csak nyomornegyedekbol all ,hanem vannak nagyon jo helyek is 


    ebben a cikkben is errol van szo -  egy nyugdijas no arrol mesel ,hogy meg soha nem erezte magat olyan jol ,mint Darjeelingben -es minimum 10 evig akar maradni ...


     


    lehet nevetni  ...  sajat tajekozatlansagodon


     

  6. 2018. szeptember 2. 16:5672471.

    en negy evet laktam Pesten - de en sem tudtam megszeretni igazan


     kisvarosi lany vagyok - a kisvarosokat szeretem azota is  - ki mit szokott meg ...


    falun nyaralni vagy udulni szeretek  - most par hete  is jo volt nagyon  falun lenni 


     


    ________________________


     az  emberek ujra el kezdtek beszelgetni es kiulni este a padokra - anyukam kisvarosi lakotelepen - ennek nagyon orultem 


     volt ido -mikor a kabel teve kezdett elterjedni - hogy csak a kutyasok jartak ki - masok inkabb teveztek ...

    előzmény:
    szizsuzsóka (72465)
    2018-09-02  06:01
  7. 2018. szeptember 2. 16:4372470.

    minap nagyon furcsa almot lattam -  az uj szomszedunk egy erdelyi magyar hazaspar lett -  magukkal hoztak egy medvet is  es kiengedtek a lepcsohazba ... egesz nap bombolt -feltunk kimenni ...


    __________________


     a valosagban nincs meg uj szomszedunk ...


    _________________


     nagyon meleg van -  egyszer voltunk  a parkban miota visszajottunk -  ennyi eleg is volt - jojjon inkabb a D vitamin szedes

  8. 2018. szeptember 2. 11:1472469.

    Zsuzsám, elmondhatod, hogy unokáidban egyszerre gyönyörködhetsz a serdülőkori kibontakozástól a pályakezdésig tartó évtized sikeres küzdelmeiben. Valaki mindig lépeget ennek az útnak bizonyos szakaszain. Ti magatok és két szorgalmas, tehetséges gyermeketek példa számukra, egymás sikereit is beleértve. Tudom idősebb unokáid a tanulás mellett már dolgoznak, hozzájárulva saját kiadásaik részbeni fedezéséhez. Lillának is sok sikert kívánok, mielőbbi könnyű beilleszkedést! 


    Ezt elmondhatom most már én is, hiszen Dóri második éve szépen keres, s nem mondott még le a mesterképzés lehetőségéről sem. Nem vált hátrányára a fél év informatika sem, s boldog műszeres anyagvizsgáló mérnökként is.


    Zita is belekóstolt jövendő szakterületébe a számítógépes tervezésbe. Kisebb óraszámban, de továbbra is igényt tart rá a munkáltatója. Csak bírja a kettős terhelést!


    Esküre pontosan nem emlékszem, de valami rektori kézfogásra igen, amikor talán egyetemi polgárrá fogadtak bennünket az első tanévnyitón. Megkérdezem Dávidtól, hogyan volt ez idén.


    Hamarosan itt az "Arany-osztás"! Foglaltam asztalt a családnak, hadd ünnepeljenek meg ! Micsoda 50 év telt el!


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72465)
    2018-09-02  06:01
  9. 2018. szeptember 2. 10:5472468.

    Kekelefant! Nem tegeződtem önnel! Sem Indiára, sem kirekesztésre (jégtáblára) nem is utaltam!


    Javaslom fogja be a száját, fogalma nincs kihez beszél és miről. Még az ominózus bejegyzést sem értette meg, nemhogy engem minősíthetne! Nem kívánok bemutatkozni, elég, hogy Ön bemutatkozott nekem!


    Miféle igazsága lehet annak ebben a témában, aki mindent és mindenkit hátrahagyva becsmérli az otthonmaradókat?


     Talán irigyli azokat, akik meg tudják teremteni a beszélgetős, aktív együttélés örömét, a közös munka látszatát, hogy annak eredményét szintén együtt, jóízűen fogyaszthassák el idős társaikkal. A bárgyú szappanoperák bamba bámulása helyett!


    Tartsa meg magának az "amerikai álom" illúzióját, a hintaszékben ringatózó, felékszerezett múmiák álmát. 


    Megnyugtatom, több ismeretem van "onnan túlról", mint önnek rólunk. 


     


     

  10. 2018. szeptember 2. 08:4172467.

    Szervusztok.


    Kerülöm az olyan hozzászólókkal történő kapcsolódást, akik gyűlölködő, becsmérlő írásaikkal rondítanak bele egy topokba. Most sem neki írok, csak reagálok, nehogy mást megtévesszen.


    A "zöldségpucolás" önkéntes tevékenység. Sokan vannak, akiket idős korukban is az éltet, hogy tevékenykedhetnek a konyhában, kertben, stb. Ezt a célt szolgálja többek között a zöldségpucolás. 


    Buta, szürke kis agyam az "Indiába küldést" úgy értelmezte, hogy az egy nagyon elit dolog lehet, gazdagok számára épített luxushely.


    Miután azt, aki írta, egy világot látott, intelligens embernek tartom, nem vitattam - elfogadtam-, hogy hallott erről ismerősei körében.


    Aztán... hoppá!!!  Talán az "eszkimózás"  erősebb, mint az "indiaizás ".  


    Drága hus nagyon hiányzik. Mindig szerettem írásait, tiszteletben tartottam véleményét, csodáltam a képeit. Gondolatom szerint nem mi üldöztük el unalmasságunkkal, vagy bármi mással.

  11. 2018. szeptember 2. 06:0272466.

    MELLETT

    előzmény:
    szizsuzsóka (72464)
    2018-09-02  05:59
  12. 2018. szeptember 2. 06:0172465.

    Ma indult Lilla az "ÉLETBE " Szülei viszik le , segítenek kicsit elrendezni a holmiját. Délután  tanévnyitó, és egyetemi hallgatói eskütétel. Nem emlékezem volt-e ilyen nálunk . Igaz , lassan 60 éve volt. Nekem akkor a faluból felkerülve sok ingerben volt részem , de én is elénekelhetném. " akkor is vidéki lány vagyok "13 évig laktam Pesten, de idegen maradt nekem .


    Most már 3. unokám egyetemista . Legidősebb szigorló, második alapdiplomás és most második főiskolát végzi. A kicsik  is lassan befejezik  a legkisebb jövőre kezdi a gimnáziumot. 

  13. 2018. szeptember 2. 05:5972464.

    Te úgy büfögsz, hogy nem olvasol, legalábbis nem értő módon.  Zsuzsikát bántod, aki édesanyját évtizedig ápolta munka mellet, majd ugyanezt tette férjével. Ha valaki , aki olvasni is tud elolvassa itt írásainkat, és a te belerondításodat, látja, hogy nem érted az olvasottakat, és írásod is csak feszültséglevezető förmedvény. Kérlek hagyd abba ! Menj orvoshoz !!!!!!!!!!!!!!!!!

  14. 2018. szeptember 2. 05:3572463.

    Nem írok politikai topikba, és írásaim erkölcsileg és emberileg  is tiszták. Kérlek mégegyszer , ne rontsd itt nálunk a levegőt , van elég hely Amerikában , ahova belerondíthatsz .Hust nagyon sajnáljuk, mert szerettük, tiszta ember volt. Hagyd a mi provonciális társaságunkat békén . Fejlett nálatok a pszichológusi , pszichiátriai ellátás,fordulj hozzájuk, ha a  böfögésed nem uralod.

  15. 2018. szeptember 1. 18:3172462.

    Szervusztok.


    Elromlott a gépemen valami. Fiam most visszaállított egy előző verziót, így már működik.


    Zsuzsóka, megérkeztek a könyvek. Köszönöm szépen.


     

  16. 2018. szeptember 1. 10:4572461.

    A sértő hozzászólások ügyét a moderátornak jelentettem az ügyfélkapun. 

  17. 2018. szeptember 1. 05:5672460.

    Kekelefánt ! Kérünk ne írjál a topikunkba ! Főleg azért ne , mert ez a stílus nálunk nem megszokott. Többségünk diplomás nagymama, akik , helytálltunk életünkben , és most hetvenen  túl is azt tesszük. Több unokánk van , egyetemisták, diplomások is közöttük. Akit különösen ledorongolsz , azért utazott haza édesanyjához, hogy meglátogassa, és megnézze, mit tud segíteni. Te nem élsz itt közöttünk, nem ismered az itteni körülményeket, kár véleményt mondani. Főleg velünk kapcsolatban, aki azon igyekszünk, hogy minél kevésbé legyünk terhére gyermekeinknek. Segítettünk nekik fiatal házas korukban , segítettünk tudásunk szerint szüleinknek is. Te ezt nem élted át, elmentél. Ezt tudomásul vesszük , de azt nem, hogy ilyen csúnyán beleszólsz egy baráti beszélgetésbe . . Úgy teszed, hogy nem néztél utána az előzményeknek. Lehet, hogy lelki szükségleted az, hogy ledoromgolj másokat. Tedd, de ne itt . Vannak olyan szeretős topikok ahol megteheted .


    KLÁRA , KÉRLEK MODERÁLTASD KI EZEKET E BEJEGYZÉSEKET, NEM MÉLTÓAK ARRA, HOGY VELÜNK KAPCSOLATBAN MEGMARADJANAK. !


     

  18. 2018. augusztus 31. 21:4672459.

    Sajnos megbolondultam a tablett miatt.


    Igazán mondom. 


     

  19. 2018. augusztus 31. 21:1472458.

    Kellemes családi együttlétet a hétvégére! Magdikám! 

    előzmény:
    Kusza (72457)
    2018-08-31  20:01
  20. 2018. augusztus 31. 20:0172457.

    Nagyon elvagyok foglalva, de azért benéztem, sajnos nincs kihez szólni, reggel óta nem járt itt senki.


    Most itt vannak a Tamás fiamék. Sárának a nagynénije meghalt, Nyíregyházán volt a temetés, ott voltak. Visszafelé hozzánk jöttek, majd vasárnap mennek haza. Igyekszem a kedvükben járni, nagyon ritkán jönnek, Sára egy éve volt itt. 

  21. 2018. augusztus 31. 05:4772456.

    Nagyon szép vers . !!!!

    előzmény:
    Zsumi45 (72449)
    2018-08-30  08:29
  22. 2018. augusztus 31. 05:4572455.

    No a teljes írásom elszállt, csak a cím maradt meg. Valamit elbénáztam Megpróbálom  még egyszer leírni.


    Az utolsó ár , amit megbízható helyről tudok napi 10 ezer forint+ ellátás . Ebben benne van a mosás, takarítás, és a beteg gondozása. Természetesen súlyos esetben , ha ez a beteg mozgatásával jár  , teljesen magatehetetlen betegnél a tisztába tevés is , etetés is szóba jön, lehet, hogy több . Az erdélyi hölgyek főztek is , bevásároltak , mindenről számlával elszámolva . 2 hetente váltották egymást .


    Janka édesanyja úgy tudom, nem ennyire kiszolgáltatott. Lehet, hogy elég lenne nappalra valakit hívni, éjszaka pedig a család egy felnőtt tagja ott aludna . Felváltva ez megoldható. Megfelelő gyógyszerezés mellett éjszaka általában alszanak a betegek is.


    Nagy gond ez számunkra is, mert az ember szeretne minél tovább önellátó maradni. Ezért igyekszünk  különböző módon aktivitásunkat megőrizni. Ebben Zsuzsikám Te a mintaképem vagy,.


    A szellemi képességek megőrzése még komolyabb gond lehet, mert eleinte felismeri a beteg ezek csökkenését ,romlását és ez szorongást, depresziót vált ki.  Az pedig tovább rontja a demenciát. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (72454)
    2018-08-31  05:28
  23. 2018. augusztus 31. 05:2872454.

    Ápolás






  24. 2018. augusztus 30. 13:2572453.

    Bizony, sehol sem könnyű. Családban, közösségben, luxusban, vagy épp a szükségletek kielégítésével, maga az időskor nehezen elviselhető. Különösen azoknak, akik tisztában vannak a fizikai képességeik fogyatkozásával. Talán, ha fokozatosan jön elő az egészségromlás, hozzáedződik a lélek, a hirtelen krízist nehezebb elfogadni. 


    A gondozó részéről talán akkor könnyebb, ha a lelki dolgoktól megpróbálja távol tartani magát, ezt egy közeli hozzátartozó nem tudja megtenni. Megél mindent a gondozottjával.


    Az ismerőseimnél az "Őszidőben" sok éve jártam, akkor saját konyhájuk volt, minden EU-s minősítéssel. Az ott élők önkéntesen részt vehettek mindenféle apróbb házi munkában, kis csoportos "klubok" működtek, olvasó-film-kézimunka... Épp zöldséget tisztítottak néhányan a másnapi ebédhez.


    Anyukám részére érdeklődtem, de Ő épp az állapota miatt nem tudott volna beilleszkedni, neki csak én jöhettem szóba. 

    előzmény:
    csinomjank (72452)
    2018-08-30  12:54
  25. 2018. augusztus 30. 12:5472452.

    en is olvastam olyan nyugdijas otthonrol ,ahova szivesen jarnak vissza a lakok


     elegge hiheto volt - de szerintem az , hogy hol erzi jol magat valaki  -az nem penzkerdes csak 


     a kerdes az , hogy van -e valaki , aki kozosseget tud formalni a bentlakokbol  - ha igen ,akkor lehet , hogy tenyleg jobb bent ,mint kint egyedul


    -------


    olvastam olyanrol is , hogy  Amerikaban is borzaszto draga az idos gondozas es emiatt vannak ,akik Indiaba kuldik az idos szuleiket ,ahol minden sokkal olcsobb - csak a kulturalis sokk nehez , hiaba kap meg minden luxust a szulo 


    mas idos emberek osszekoltoznek es egymast segitik mindenfele extra apolo nelkul  


     

    előzmény:
    Zsumi45 (72451)
    2018-08-30  10:25

Címlap

top