Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. augusztus 28. 12:3272426.

        Milyen igaz! Nekem nem jutott eszembe párhuzamba hozni a hajnalkát a fehér hasonló alakú virágokkal, Marika. Pedig hát a hajnalkának kishúga lehetne az aprószulák, amely nagyon bájos, bár nem szeretett gyomnövényünk. És a csattanó maszlag, amely egészen pompás gyomnövény! Nagy, fehér tölcséreivel.
      Erről eszembe jut egy jó régi eset, amikor a rádióban elmondták, hogy leértékelik a lencsekonzervet, mert csattanó maszlag magjai kerültek bele, és esetleg hasfájást okozhatnak.
      A tubarózsa tehát ennyire melegégövi? Sajnos, én elhibáztam, elkapkodtam ültetését. Öt jókora tenyérnyi összefüggő hagyma "szőnyegdarab" érkezett, nem tudom másképpen nevezni, és én csak úgy leraktam őket a földbe. Szét kellett volna szedni őket, az elvirágzottakat kidobni, mert minden hagyma csak egyszer ad virágot, az aprókat pedig vagy kidobni, vagy szaporítás céljából máshová ültetni. A te tubarózsád hogy érzi magát? Mit teszel vele? Egyáltalán, azt kell tenni vele, amit olvastam?

    előzmény:
    jara (72419)
    2018-08-27  20:52
  2. 2018. augusztus 28. 12:1472425.

       Fiaddal esetleg lehetne beszélgetni egy meghitt pillanatban, hogy mi jó a gyermekeknek? Nem értem, miért akarja leválasztani őket rólad. Miért? Miért jobb neki, ha gyermekeinek nélkülözniük kell a meghitt ebédet? Miért kívánja súlyosbítani helyzetüket? Huh, de haragszom rá! Válásával kihúzta lábuk alól a talajt, és most a napsütést is elvenni akarja tőlük.
      Azért igyekszel csendben maradni, Marika, mert megszoktad, hogy jobb csendben maradni? Na de most gyermekedről és unokáidról van szó. Azt nem mondom, hogy olyan vehemensen kell kiállni valami mellett vagy ellen, ami tőlem kitelik, mert már tanulgatom, legalább is igyekszem, hogy a diplomácia szabályai az egyéni életben is gyümölcsözőek. Egy nagy veszekedés nem old meg semmit. Vagyis talán néha segít, de nem biztos. Mi Bazsival nagyon össze tudunk veszni, pont olyan indulatos, mint én, de egyikünk sem haragtartó. Lezajlik a veszekedésünk, és az élet a rendes, békés mederben folyik tovább.
      Az egyik tudós könyvem - sajnos, nem leszek tudós tőlük, de igyekszem tanulni belőlük -, azt tanácsolja, amit valahogy magam is kiderítettem és megtapasztaltam most már életem e szakaszában -, hogy minden vita előtt kapcsolatot kell létesíteni a másikkal. S ha ez a lelki kapcsolat létrejött, akkor érdemes felvetni a témát. Én úgy fogalmaztam magamnak, hogy ki kell várni az alkalmas, nyugodt és meghitt pillanatot. Na, nem arra gondolok, hogy amikor ez megvan, akkor jól pofán kell vágni a másikat! Dehogy, hanem a kialakult összhangot kihasználva békésen meg lehet beszélni a felmerült problémát. Egy még másik tudós könyvem pedig arra esküszik, hogy csakis (nem álságos) dicsérettel lehet elérni bármit is a másiknál. A kritika mindig mindent elront.

    előzmény:
    jara (72419)
    2018-08-27  20:52
  3. 2018. augusztus 28. 11:4272424.

       Nagyon hiányoztatok, amíg nem tudtam közétek jönni, barátaim. Látszik ez a tegnapi szószátyárságomon, enne is miatta lelkifurkám, de arra gondolok ilyenkor, hogy eldönthető, felolvassuk-e vagy sem a hosszú litániámat.
       Azt gondolom, Marika, Zsuzsika és Zsuzsa, hogy büszkék lehettek önzetlen életetekre. Nem tudom, hogy ez született tulajdonság vagy tanult. Talán ez is, az is. Biztos vagyok benne, hogy mindhármatok életében volt egy példakép, akit nem is tudatosan, de követtetek. Ahogy benneteket is követnek az utánatok jövők, ha ez most még, mikor nincs nagy segítségre szükség, kevésbé mutatkozik meg. Ó, és Jankát is be kell venni a sorba, aki, bár távolra sodorta sorsa, lám, milyen aggódó szeretettel munkálkodik édesanyja megsegítésén. Tényleg, Katicáról sem szabad megfeledkezni, aki most szintén elmaradt  bizonyos időre  - reménykedjünk, hogy nem túl hosszúra -, és e szünet most nagyon is érthető, mert nyilván eléggé kinyírta idegeiket az unokák hada, szeretet ide-vagy oda, néha agyunkra tud menni ez vagy az. Aztán persze kisimulnak a dolgok.

  4. 2018. augusztus 28. 08:4672423.

    Zsuzsám, ha így érzed, nem vitatkozom. Örülök, ha valóban fájdalom mentes az életed. A főorvosnő javaslatát épp egy ilyen gyógyhelyen tudnátok együtt megfogadni.


    Tudom, a kötelességtudat felülír mindent. Nekem kb. 50 éves koromig sikerült kertészkednem. 10 évvel a TEP szükségességének diagnosztizálása után került sor az első beépítésére, 14 év után a cserére. A műtéti izomsérülések miatt folyamatosan dolgoztatni kell azokat. A 3.csípő "szétszedés" is 11 éve volt, továbbá a hasam 3x20 cm.-es hegeinek láttán az orvos a mozgásomat dicséretesnek ítélte, elsődleges célként az izomgörcsök oldását, azok nyújtását tűzte ki a 3 hétre.Terhelést pedig csak az életvitelhez szükséges mértékig javasolta. No erre csak az utóbbi 5 évben van lehetőségem. 


    Ne haragudj, de utolsó mondatodban öniróniát érzek. A nyújtás-lazításra szükség lenne minden terhelés után.Én erre gondoltam.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72420)
    2018-08-28  05:59
  5. 2018. augusztus 28. 06:2672422.

    Mintha én írtam volna ezeket a sorokat ! Mindenkinek meg akartam felelni, sosem mondtam nemet, sosem kértem, de nem vártam, hogy tőlem kérjenek, adtam, tettem kérés nélkül is


    Igen pont ilyen vagyok én is. A család amig szükség volt rá , örömmel fogadta, most már nem érdekes. Szerencsére anyagi gondjaik nincsenek, az pedig még másodrendű dolog náluk  , hogy egészséges-e az étel, vegyszermentes .Különösen városi fiaméknál egészen más a szemlélet, mert menyem igazi budapesti. 


    Talán nem is baj, mert és kb 10 évvel idősebb vagyok Nálad, és már fárasztó a nyüzsgés.


    Remélem tegnap ténylegesen befejeztem a befőzést . 1 éve leszedett som eddig  a fagyasztóban " érett ", tegnap megfőztem lekvárnak és szörpnek. Hát nagy munka , és sok piszokkal is jár. Nem mertem géppel passzírozni, nehogy tönkre tegye  a gépemet. Nem túl szerencsés konstrukció. Egész délelőtt avval dolgoztam

    előzmény:
    jara (72419)
    2018-08-27  20:52
  6. 2018. augusztus 28. 06:1372421.

    Klárám ! Nálunk is volt kötélmászás fára mászás itt a kertben . No és focizás . Amikor a nagyok voltak kisiskolások még és is beszálltam . A kicsiket pedig edzették a nagyok. Sokszor átrúgták a szomszédba a labdát , ilyenkor a kerítésen átmászva mentettek meg. Rosszabb esetben nekem kellett átmennem. Mindezt már múltidőben írom, mert idei évben megszűnt a nyári tábor nálunk. Kinőttek a kicsik is.


    Lilla készül az egyetemre . Szép kis lakást találtak neki menyemék. ( kollégájának barátnője a tulajdonos ) Talált már társat is , így kettőjüknek már elfogadhatóbb a lakbér. A kollégium nem jöhetett szóba , mert fiam jól keres, és már nem nagycsaládosok, mert a 2 nagyfiú dolgozik.


    Nosztalgiából tettem fel 1-2 képet .

    előzmény:
    klára13 (72417)
    2018-08-27  16:04
  7. 2018. augusztus 28. 05:5972420.

    Aranyos vagy Zsuzsikám ! Nem olyan beteg a lábam, csak a sok tipródás fárasztja. 1988-ban asszonytornát szerveztem és tornásztunk hetente 2x 1 órát. Első időben egy gyógytornásznő vezette, utána pedig a Szív tv gyakorlatsorát csináltuk és még Biró Ica kazettáját is használtuk. Bokatörésem után a vezetést másnak adtam át, aki most is csinálja. Én akkor kimaradtam, mert utána volt 2x csúnya térdrándulásom is.  Sándor 7 évvel előbb hagyta abba a munkát , mint én sokat volt egyedül. Így este nem akartam még a torna miatt magára hagyni. Itthon is tornásztam, csak az  legutolsó térdsérülésem után hagytam abba. A kertészkedés és a nagy lakás, háztartás elég volt mozgásigényemnek. A hasizom erősítését most Abflex segítségével végzem . Ez a gerinc erős igénybevétele nélkül ( felülések ) dolgoztatja hasizmot. Rtg kimutatta  medence- keresztcsonti ízület gyulladását. Kíméletet és óvatos gyógytornát ajánlott a főorvosnő. Gyógytornát a kapával végzem , no és a gyomlálás is jó a gerincnek

    előzmény:
    Zsumi45 (72405)
    2018-08-27  08:01
  8. 2018. augusztus 27. 20:5272419.

    Klára, tubarózsát én is kaptam Kubából. Silvia hozta, így csak akkor ismertem fel, mikor virágzott. Ő úgy ajánlotta, hogy náluk a menyasszonyi csokorban van. Szép színű a hajnalka. Ha visszagondolsz, fehér virágú vadon is nőtt. Kisebb virágú is, nagyobb virágú is. Most a tavaknál láttam fehér nagy virágút gyomként a bokrok közt. Nem tudom írtam-e, de erdei ciklámen sokasága volt a területen. 


    Boszim igazi oroszlán, annak jó és rossz tulajdonságaival. (horoszkóp) Alig láttam őket a nyáron, hozzá kell szoknom, hogy azt fogadom el ami adódik velük kapcsolatban. Nem volt válás a családban, együtt éltünk az anyukámmal, így nem tudom mi az a "leválás", "elengedés". Most, hogy olvasok róla, jöttem rá, hogy ezt sem jól csináltam. Mindenkinek meg akartam felelni, sosem mondtam nemet, sosem kértem, de nem vártam, hogy tőlem kérjenek, adtam, tettem kérés nélkül is. Azt hiszem ez a kéretlen kötés. Mióta elváltak ez a kötés a gyerekeken keresztül valósult meg menyemmel kapcsolatban és a fiamnak ez nem jó. Szomorú az egészben, hogy nem engem okol. Most, hogy kezdődik az új tanév, nagyon nehéz lesz csöndben maradni. Menyem már mondta, hogy a gyerekek elég nagyok, haza fognak menni. A kisebbnek át is kell szállni, két busszal ér haza, legkevesebb 10 kg.-os táskával. Azt is megszokták, hogy ebéddel várom őket. A gyerekek érdekét mindig védtem fiammal szemben. Most fohászkodom, hogy csendben tudjak maradni.


     


     


     


     

  9. 2018. augusztus 27. 20:5272418.

    Klára, tubarózsát én is kaptam Kubából. Silvia hozta, így csak akkor ismertem fel, mikor virágzott. Ő úgy ajánlotta, hogy náluk a menyasszonyi csokorban van. Szép színű a hajnalka. Ha visszagondolsz, fehér virágú vadon is nőtt. Kisebb virágú is, nagyobb virágú is. Most a tavaknál láttam fehér nagy virágút gyomként a bokrok közt. Nem tudom írtam-e, de erdei ciklámen sokasága volt a területen. 


    Boszim igazi oroszlán, annak jó és rossz tulajdonságaival. (horoszkóp) Alig láttam őket a nyáron, hozzá kell szoknom, hogy azt fogadom el ami adódik velük kapcsolatban. Nem volt válás a családban, együtt éltünk az anyukámmal, így nem tudom mi az a "leválás", "elengedés". Most, hogy olvasok róla, jöttem rá, hogy ezt sem jól csináltam. Mindenkinek meg akartam felelni, sosem mondtam nemet, sosem kértem, de nem vártam, hogy tőlem kérjenek, adtam, tettem kérés nélkül is. Azt hiszem ez a kéretlen kötés. Mióta elváltak ez a kötés a gyerekeken keresztül valósult meg menyemmel kapcsolatban és a fiamnak ez nem jó. Szomorú az egészben, hogy nem engem okol. Most, hogy kezdődik az új tanév, nagyon nehéz lesz csöndben maradni. Menyem már mondta, hogy a gyerekek elég nagyok, haza fognak menni. A kisebbnek át is kell szállni, két busszal ér haza, legkevesebb 10 kg.-os táskával. Azt is megszokták, hogy ebéddel várom őket. A gyerekek érdekét mindig védtem fiammal szemben. Most fohászkodom, hogy csendben tudjak maradni.


     


     


     


     

  10. 2018. augusztus 27. 16:0472417.

       Nézegetem a kosárlabda palánkokat. Dodó részére. Mindenféle van, nekem nagyon fontos, hogy kerekei egyenek, hogy megóvható legyen az időjárás rongálásától. Nagyon fontos a kerék, erről teljesen meggyőzött a terasz növénykészlete. A pálmát és a kakiszilvát mozdítani sem lehetne, ha nem teszek alájuk kerekeket. Kisebb cserepek alatt is van néhányuknak, nagyon kényelmes és fontos. 
      Most e sportszert keresgélve - jó is legyen, kifizethető is legyen - eszembe jutott egyik sportra buzdító akcióm úgy két-három éve. Vásároltam olyan kötelet, amelyen az iskolákban végzik a kötélmászást, Bazsi felszerelte a gangra, és én meghirdettem egy versenyt, hogy aki a nyár végére fel tud mászni, az jutalomban részesül. Akkoriban biztosan meséltem. Ugyanis Beni próbálkozott, nem ment neki. Dodó pedig odalépett, és fürgén, mint a mókus, gond nélkül felkúszott a kötél végig.
       Az eltelt évek után nemrég Beni, barátjával és Dodóval, kipróbálták ismét a kötelet. Dodó felkúszott, aztán le, és Beni, lábát nem használva, mint a szél, oly sebesen, felhúzta magát a tetőig karral. Barátja nem kívánt lemaradni, ő kissé nehezebben, de szintén lábhasználat nélkül felment, hanem aztán szegény lefelé már kevésbé bírta, csúszott, és elégett a tenyere. Jóval később jöttem rá, hogy helytelen volt elfogadni, miszerint nincs semmi baj, ahogy rátartiságból mondta a kedves, rokonszenves fiatalember, ápolni kellett volna sérülését.
      

  11. 2018. augusztus 27. 14:0072416.

       Nagyon sokat együtt van a család, mármint Bazsiék, és főképpen anyjukkal szeretnek  beszélgetni. A napokban Dodóval hosszan beszélgettünk, a labdákról és a labdajátékokról. Amikor mondtam Beninek, hogy jót beszélgettünk vele, nevetett, hogy viccelsz, ugye? Mert Dodó nagyon csendes, zárkózott. De igazi labdazsonglőr, kezével is, lábával is nagyon ügyesen bánik a labdával. Szenvedélyesen szereti. Kétszer vásároltam már kosárlabdapalánkot, de nem volt ki felszerelje, a kisebbik mg mindig az egyik oszlopon csúfoskodik, tönkrement. Lehet, veszek Dodónak egy rendeset, ezzel talán el lehet csábítani a tévé elől. Beni pedig nemigen ér rá a tévéjátékokra, elfoglalja a tanulás és az edzés. Folyton szidja a német nyelvet, azt tanultak idén és informatikát, azt hittem, rosszul megy neki, de ötöst hozott. Fura kis alak, a céljaiért nagyon keményen tud dolgozni, megszállottan edz, hogy izmosodjon, és gyűri a tanulást, mert a jótanulók között akar lenni. Érdekes indítékok, szerencsére jó az irány.
      Viszonylag ritkán megyek le hozzájuk, rettentően kimerít a hozzájuk vezető út. És a vissza.
      Beni egyszer szólt rám elég gorombán, kioktatóan, mire mondtam neki, hogy Benikém, nekem nagyon rosszulesik, ha ilyen hangon szólsz hozzám. Érdekes volt a reakciója, hossszan nézett, aztán soha többé nem emelte fel velem kapcsolatban a hangját. Anyjával úgy veszekednek, civakodnak, mint két gyerek. De hát ez az ő dolguk. Apjuk pedig keményen rájuk szól, őt respektálják. Ő viszont nem szeret mumus lenni, pedig hát a legtöbb családban ilyesféle a leosztás. 
       Olvasgatok egy gyereknevelési könyvet, a dráma nélküli nevelésről. Minden szavával egyetérttek, csak hát megvalósítani nehéz.


       Ez a tubarózsa. Csodás illata van.

    előzmény:
    Zsumi45 (72413)
    2018-08-27  11:35
  12. 2018. augusztus 27. 11:4872415.

       Zsuzsika, ez gyönyörű! Csuda elegáns, sőt izgalmas leszel. Csodálatos.

    előzmény:
    Zsumi45 (72413)
    2018-08-27  11:35
  13. 2018. augusztus 27. 11:4372414.

      Megtaláltam!
      Marika, hogy milyen csini vagy!  Elbűvöltél!
      Na és s szépséges kis boszika! Nagyon jó neked, hogy vannak fiúk, és van a kislány is. Méghozzá ilyen bájos, aranyos.
       Lefényképeztem a hajnalkákat, hogy megmutassam őket neked. De egyelőre nem találom őket. Tudod, a gyönyörű nagy virágú világoskékre vágytam - természetesen gyermekkoromból jött elő, amikor a bimbókat felfújva pattogtattuk -, de ami kinőtt, még izgalmasabb. Eddig nem is tudtam, hogy létezik hófehér, sötétpiros és többféle lila és világos és sötétkék. Nagyon nagy örömöt szereznek.

    előzmény:
    jara (72409)
    2018-08-27  10:58
  14. 2018. augusztus 27. 11:3572413.

    A családdal az együttlét a fontos, kevésbé a helyszín és az étel. Nem így gondolod Klára? Számukra is fontos az apró ünnepek megteremtése, amit öltözékünkkel is jelzünk. 


    A gyerekek túl sok inger, elfoglaltság és feladat között élnek, annyira sietni kell, hogy nincs idejük tartalmas olvasmányokra. Ha visszagondolok gyermekkorom nyaraira és akár a lányom, vagy pláne unokáim azonos időszakára, nem is csodálkozom. Munka mellett, a TV újdonsága és az azóta betört egyéb lehetőségek mellett a mi olvasásra szánt időnk is jelentősen lecsökkent. Most magányomban, s beszűkült életterembe tér vissza újra.


       A ruhával azonos színárnyalatú csipkéből végül pelerin szerű vállkendő lett, viszont van egy színben harmonizáló keskeny muszlin stóla, elmosódott csíkmintával. Erre az eseményre csak a kabátkát veszem fel:  majdnem fehér, nagyon világos vanilia fagyi színű. A ruha nyakkivágását a rövid arany nyakláncomhoz igazítottuk az esemény okán. A kabátkán lesz egy szitakötő bizsu kitűző, aminek színei a ruha kékjének különböző árnyalatai. Szóval iskoláslány módi. Cipő, táska világos, pici aranyszínű dísszel, ami később levehető. 


    Már nem is foglalkoztatott az esemény, köszönöm, hogy felkeltetted bennem az ünnepvárást.

    előzmény:
    klára13 (72411)
    2018-08-27  11:11
  15. 2018. augusztus 27. 11:1272412.

    Bátorság Marika, szívesen olvasunk Tőled bármit 2x is!

    előzmény:
    jara (72410)
    2018-08-27  10:59
  16. 2018. augusztus 27. 11:1172411.

      Köszönöm mindkét Zsuzsikának segítséget. Igyekszem... igyekszem...
      Az új ruha persze, hogy a kiegészítők nélkül túlságosan egyszerű. Olyan ez, mint a fenyőfa a karácsonyi díszítések nélkül. A díszek teszik karácsonyfává.
       Mi újság a csipkestólával? Csontszínű, ha jól emlékszem? Te a gyöngyökkel hogyan állsz? Sokat fűztem a napokban, kék gyöngysorokat, mert  fekete ruhámhoz is és a fehérhez is ezt szánom. Miközben nem megyek sehova, vagyis nincs hova felvennem. Sajnos, egyedül nem tudom elhagyni a házat, hát azt hiszem, meghívom vacsorára valamelyik estére a családot. Az általuk választott keleties éttermek valamelyikébe. Szerencsére nem a sznob, drága éttermek a kedvenceik. Az egyik kedvencük ahol tésztába csavart mindenféle az étel, van persze neve, amit én képtelen vagyok megjegyezni. Vagy a kedvenc Vapiano, bár ezt az utóbbi időben kevésbé kultiválják, nyilván, mert Zsófi gyakran és nagyon finom olaszos tésztákat főz.
       Sajnos, valamiféle kultúrprogram nem jöhet szóba, illetve, lehet, hogy a múmiákat szívesen megnznék, persze ezt csak feltételezem, őket viszont én nem kívánom látni. Múzeumba csak külföldi nyaralásukkor mennek. Ez is valami.
       Azt hiszem, ilyen manapság a családok többsége, hozzájuk hasonló, nem olvasnak, Beni barátaival moziba megy.
       Zsófi azt mondja, barátaik gyermekei sem olvasnak, na, ez gyenge vigasz. Illetve az egyetlen vigasz, hogy jól tanulnak, és sportolnak.
       Na, így lehet elérni, Zsuzsika, ruhádtól családomig.

     

    előzmény:
    Zsumi45 (72406)
    2018-08-27  08:14
  17. 2018. augusztus 27. 10:5972410.

    Nem jövök rá, miért duplázza meg a bejegyzéseimet, de nagyon elbátortalanít.

  18. 2018. augusztus 27. 10:5872409.

    Szervusztok. 


    Klárám a fb.-re privát üzenetként feltettem neked a fotót, amit Zsuzsóka említett. Nem gyakran nézel oda, azért írom itt is.


     

    előzmény:
    klára13 (72407)
    2018-08-27  10:32
  19. 2018. augusztus 27. 10:5872408.

    Szervusztok. 


    Klárám a fb.-re privát üzenetként feltettem neked a fotót, amit Zsuzsóka említett. Nem gyakran nézel oda, azért írom itt is.


     

    előzmény:
    klára13 (72407)
    2018-08-27  10:32
  20. 2018. augusztus 27. 10:3272407.

    előzmény:
    klára13 (72401)
    2018-08-27  00:26
  21. 2018. augusztus 27. 08:1472406.

    Klára! Ha a szédülésed esetleg a nyaki gerinc meszesedése miatt jön elő, a Nyak-váll tornát ajánlom. Ágy szélén ülve is elvégezhető, de jobb egy támlás széken ülve. Előbbi hozzászólásomban Zsuzsának írt másik két mozgás sorozat is biztonságosan ad sok erőt és tartást gyengülő testünknek. Nem érhet közben baleset.


    Ruhám kész. Ránézésre elég öreges lett, "ápol és eltakar", szinte csak egy zsákruha.( A próbáknál én beszéltem le mindenről a kedves varrónőt.) Hiába, egy tökmagból sosem lesz napraforgó. De legalább nem kirívó...Talán a kabátkával és a kiegészítőkkel jól fogom érezni magamat benne, feltéve, hogy nem lesz 35 fok.

    előzmény:
    klára13 (72400)
    2018-08-27  00:22
  22. 2018. augusztus 27. 08:0172405.

    Zsuzsám, a séta is terheli az ízületeket, ajánlanám a háton, oldalt és hason fekvésben végzett mozgásokat a kerti munka utánra. Gerinctorna, Alsó végtag torna címen megtalálható a neten is a mozgás sorozat. Elég elnyűtt magnó kazettán nekem 1-1 órányi anyagom van, még az ORFI-ban vettem. Rendszeresen végezve nagyon hatásos a has fogyasztására, az összes izom fejlesztésére. Egy-egy napra fél órára beosztva. Mondom én, aki nem vagyok elég kitartó.... 


    "...az élet szép, tenéked magyarázzam?.." hiszen ezeket Te nálam jobban tudod!

    előzmény:
    szizsuzsóka (72402)
    2018-08-27  05:10
  23. 2018. augusztus 27. 07:4672404.

    Zsuzsám, próbálkoztam többször is, többféleképp regisztrálni a javasolt oldalra, de valamiért nem működik. Kiad valami angol szöveget, hogy nem elérhető. Pedig a Google-ből veszem ki. Ha újra tudnál másolni nekem egy linket, próbálkoznék újra. Köszönöm!

    előzmény:
    szizsuzsóka (72403)
    2018-08-27  05:20
  24. 2018. augusztus 27. 05:2072403.

    Javasoltam a szellemi frissességet !!   .


    Könnyű regisztrálni, és kiválasztani a Téged érdeklő feladatokat, melyek különböző képességeket tartanak karban , fejlesztenek . Előnye az, hogy nem máshoz, hanem önmagadhoz tudod viszonyítani a változást, tanulást. A Honfoglalóban és is  feladatok többségére jó választ adok, csak mindig az idő miatt maradok le, ha a többiek is jó választ adtak.- Ott csak a rossz válaszokat adókkal szemben" arathatok babérokat ". Pasziánszozni is szoktam . Feltett fia olyan programot, mellyel a a játék erőssége és megoldhatósága is bejelölhető.

    előzmény:
    Zsumi45 (72398)
    2018-08-26  13:09
  25. 2018. augusztus 27. 05:1072402.

    Nekem is vannak egyensúlyi bizonytalanságaim. De a botot a lábaim tehermentesítésére használom és "sportolási, mozgási " céllal. Mondjuk a mozgási "intelligenciám " sosem volt fejlett. Elég trampli a járásom , mindig is az volt, és ezt módosítják  a sérülések és a magas sarkú cipő miatt kialakult térdi , lábfeji ízületi elváltozások. A kerti munkák megszűntével járkálok a mezei úton a közelben . Régen vasárnap ebéd után jártam egyet, most lefekszem .....

    előzmény:
    klára13 (72400)
    2018-08-27  00:22

Címlap

top