Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. augusztus 7. 10:0372251.

    Klára légy rám tekintettel, tudod milyen aggódós vagyok, legalább egy szót írj!

  2. 2018. augusztus 7. 09:3072250.

    Klárám ! A NET sem melegebb !!! Mi van Veled, ugye nincs semmi baj ?

  3. 2018. augusztus 6. 20:1572249.

    Magdikám, nagyon jó ötlet volt ez a hűsölés, a szép természetben. Végre itt is észrevették az "illletékesek", hogy túl meleg ilyenkor az időseknek a gyógyvíz, mára kicsit hűtötték néhány fokkal.Egészen kellemes volt. Most viszont kapszaicines (erős paprika) pakolásban feküdtem 20 percig. El tudjátok képzelni?  

    előzmény:
    Kusza (72245)
    2018-08-05  20:19
  4. 2018. augusztus 6. 05:5272248.

    Marikám szép emléked lett ! Nekem is mindig kellemes az osztálytalálkozók emléke, pedig kevésbé háziasak, mert étteremben tartják.


    Évek óta nyáron kerti ebédre lájuk vendégül Sándor iskolatársait, akikkel rendszeresen találkozni szoktunk . Átvettem ezt a szokást, mikor az előző találkozók rendezőjének felesége súlyosan megbetegedett Tavaly már lemondtam, mert fárasztó volt a sok lépcsőzés. Utódom is megbetegedett , így még az idén megcsinálom. Közös 80. születésnap lesz. Nem kinn főzünk, hanem "puszta pastát " készítek. Ez kifőtt tészta , sok húsos , zöldséggel lerakva . Vagy zellerből, vagy brokkoliból főzök krémleves, Ez bögréből iható . Tekintette a közös 80. születésnapra sütök egy tortát.


    Kellemes szokott lenni ez a találkozó , beszélgetés kinn a kertben Eddig mindig jó időnk volt.

    előzmény:
    jara (72246)
    2018-08-05  21:50
  5. 2018. augusztus 6. 05:3072247.

    Válaszom az írásodra leginkább Klárának ad információt. Ősszel sok feleslegessé vált ruhaneműt összeválogattam , kimostam , amit kellett javítottam (gomb stb ) és bevittük a Máltai Szeretetszolgálat gyűjtőhelyére .Ott örömmel átvették. Szortírozzák és továbbadják. Biztosan nem csinálnak belőle üzletelést. Itt a faluban is van ilyen ruhagyűjtés , konténerek , de nem tudom követni sorsát. Most változatlanul kötöm esténként a sapkákat, sálakat , maj kitalálom, hovy viszem .- Anitának küldtem , de úgy éreztem , nem nagy örömmel fogadt . Lehet, hogy gond neki az elhelyezés.

    előzmény:
    Zsumi45 (72241)
    2018-08-05  10:45
  6. 2018. augusztus 5. 21:5072246.

    Szervusztok.


    Klára köszönöm az e-mailt. Hasznos tudnivaló.


    Túl vagyunk az osztálytalálkozón, hangulatos volt, gondos szervezéssel. Fiam vitt minket két öreget, így hárman mentünk.


    Reggelivel vártak minket, finom hurka, kolbász, friss kenyér volt.


    Lovaskocsival kirándultunk a Csonka toronyhoz, mire visszaértünk elkészült a bográcsban a birkapörkölt. Sütemény hegyek voltak, azt egyedileg vittük. 


     

  7. 2018. augusztus 5. 20:1972245.

    Egy rövid időre kimentünk a Bükkbe. Olyan meleg volt itt a lakásban, úgy vágytam rá, hogy jó lenne valami víz közelében lenni, strandra nem vágytam. Kiszálltunk az autóból, bementünk a Garadna-patak mellé a fák közé. Levettem a cipőm, és bele lógattam a lábam, nagyon kellemes hűs volt a víz.

  8. 2018. augusztus 5. 16:3472244.

    Zsuzsikám ! Vegyél egy hosszabbítót, nem drágák- Minden nagyobb üzletben kaphatók . Akkor nem függesz az akku töltésétől és otthon is tudod majd használni. A virágok miatt ne aggódj . Én lavórba szoktam tenni a cserepeket, akkor bőven megöntözhetö a hőségben.

    előzmény:
    Zsumi45 (72242)
    2018-08-05  11:46
  9. 2018. augusztus 5. 13:0972243.

    Olyan bosszantó, mikor egynémely ember kritizálja a kórházi kosztot. De hát nem vagyunk egyformák. Mikor a férjem kórházban volt, mindig azt mondta, ne vigyek semmi ennivalót, a fekvéshez éppen elég amit adnak. Na a nővérem férje nem ilyen volt. Mindig voltak kívánságai, amit a nővéremnek meg kellett főzni, és rohanni vele a kórházba.

    előzmény:
    Zsumi45 (72238)
    2018-08-05  09:53
  10. 2018. augusztus 5. 11:4672242.

    Marikám, alig tudom végig íni a leveleimet, rendre kidob ez a fránya Nlc. A gépet csak a konnektortól távol tudom használni, így megszakításokkal töltögetem. Jó ideje pihenőben volt , talán nem ártott volna új akksi....


    Remélem jó eredményeket mutat a kontrollod, s főleg, hogy jobban érzed magadat! Újabb hőséget mutatott a reggeli met. A kertészkedést módjával! Vérnyomásod beállt már? Ha kitartóan szeded a gyógyszert, biztosan normalizálódik hamarosan. Szívből kívánom, így legyen!


    Sok szép erkély-virágom vajon megvár-é, Tündim 2-3 naponta locsol. (én napjában 2x tettem.) A csenevész hibiszkusz bimbós volt, vajon túléli-e a "kiképzést"? Nem várhatom el a gyakoribb látogatást Tünditől, lakásfestésben vannak, "csináld magad" üzemmódban. Szeptembertől új lakója lesz a Dorka által elhagyott lakásnak, végleg kiköltözött, elvitte, amire igényt tartott.


    Gyerekek hogy  nyaralnak? remélem nem téma még az új tanév! eljön az, ha nem várjuk is. 


    Ebédidő, remélem, este jobb lesz a gépem, most tölteni fog.pusziullak, szeretettel! 


     

    előzmény:
    jara (72222)
    2018-08-03  22:12
  11. 2018. augusztus 5. 10:4572241.

    Köszönöm, Klárám!


    Nagy szerencsénk van a szobatárssal, hogy egyikünk sem sorozatfüggő, így estéink csendben telnek. Néha valóban kellemesen beszélgetünk családunkról, ő fényképeket is hozott, már két dédunokája is van. Egyetlen szokásunk tér el, az esti nyugovóra térés, de nem zavarja, ha kicsit még olvasok 8-9 óra után is. Reggel elég korán kell kelnünk, 6 ó.45-kor reggeli, az étteremben. 


    Olvasom a szándékod, feleslegessé vált holmikon túladni. Tudod, én sem vittem magammal több mint 1 lakásnyi berendezést, konyhai és dísztárgyakat. Igaz, hogy egyetlen fillért sem kaptam, de ismerősök ajánlottak egy segítő szándékú embert, aki érte jött, s elszállította szegény sorsú családoknak. Illetve olyanoknak, akik állami gondozásból kikerülve kezdenek önálló életet. Magukkal hozta rakodni azokat a fiatalokat, akiknek szánta. Talán Családsegítő szolgálaton keresztül felétek is találni ilyet. ( Nem zárom ki, hogy esetleg került belőle ócskapiacra is, de ezzel már nem törődtem)


    Nagyobb áruházak, üzletközpontok közelében vannak kihelyezett konténerek a ruhanemű gyűjtésre, bedobó nyílásuk kívülről zárt, tehát nem szórható szét. 


     


    Ma több időm volt írni, hétköznap "teljes műszakban dolgozom". 


    Neked is kellemes napokat, vigyázz magadra Klárám, ha egyedül maradsz otthon! 

    előzmény:
    klára13 (72239)
    2018-08-05  09:57
  12. 2018. augusztus 5. 10:2672240.

    Köszönöm szépen Zsuzsám! Nem nyugodtam, amíg ez a gép is elfogadta a belépésemet linken keresztül.


    Örülök, hogy rászántad magadat a kíméletes testsúly csökkentésre! Teljesen külön étrenden kell lenned? Sándor nem tudja a mennyiséggel pótolni magának a szükségletét? Valami külön eljárással- szerrel segíted a fogyást?


    Itt normál kosztra kényszerülök, csak konkrét betegségre, allergiára tekintettel kérhetnék mást, orvosi igazolással. Önuralomba kerül, hogy a szénhidrátot ne fogyasszam el mindet, mert krumpli, rizs bőséggel szerepel. Fehérje is (hús, sajtféle) minden érkezésre bőségesen jut. Zöldségleves, hagyományos főzelék is , csak a reggeli- vacsora igényel zöldség pótlást és gyümölcsöt veszek. Persze édesség, sütemény nincs, de fagyizni, sütizni lehetőség van a kapun kívül. A kenyérféle felét sem eszem meg.Tehát biztosan sokkal több a normál étrend kalóriája, mint amin egy olyan ember elél, aki ezalatt nem végez nehéz fizikai munkát! Felesleges a sok kifogás a sajtóban.


     Rengeteg nagy pocakos férfi és nő van itt, akik alig tudnak járni, mégis rápótolnak erre a kosztra, szidalmazva ezt.


    Engemet megdícsért az itteni orvos, hogy évtizedek óta tartom a súlyomat és a megállapított ízületi torzulásaim mellett is érzékelte, hogy rendszeresen tornázom.


     


    További sok sikert kívánok, s örülnék Zsuzsám, ha megosztanád velünk a módszeredet!

    előzmény:
    szizsuzsóka (72234)
    2018-08-04  20:43
  13. 2018. augusztus 5. 09:5772239.

      Csupa jó hír, Zsuzsika! Persze tudjuk, hogy ez remek természetednek köszönhető, mert a kezelések fárasztók, és nem is feltétlenül kellemesek. Ez a derűd, ami mindenen átsegít, és egészen biztosan jó hatású, hozzájárul gyógyulásodhoz.
      Hogyan lenné terhére az idős hölgynek? Hasonló korúval voltam én is egy szobában a kórházban, hamar összebarátkoztunk, és ő boldogan emlékezett, mesélte életét. Én pedig szívesen meghallatok bárkit - igaz, Bazsi biciklis beszámolói néha untatnak, de tudom, hogy ilyenkor újraéli az élményeket.
       Nagyon szorítok neked, hogy jól sikerüljön ez a hosszú három hét, és azért különösen, hogy remek formában térjél haza.

    előzmény:
    Zsumi45 (72232)
    2018-08-04  18:15
  14. 2018. augusztus 5. 09:5372238.

    Köszönöm, Magdikám! egyelőre kicsit lassan kezelem a lapit, úgy látszik a "nagy testvér " érzékeli az új kezelőt, mert rendre lassít mindenféle adatkezelési és más tesztekkel. próbálkozik új program ajánlatokkal. Most már tudom, ha mindenre a NO a válasz, gyorsabban szabadulok.


    Lassan megtalálom a módját, hogy pihenjek 2 kezelés között, hogy ne kelljen mindig visszajönni a kórterembe... Külön épületben vannak a gyógymedencék és egyéb kezelések, külön maga a kórház. Ma csak fürdőzés lesz, de oda sem mehetünk akármikor, fél óránként be van osztva. Kiderült, hogy naponta 400 ember fordul meg a 4 medencében. 


    Kívánom, hogy ebben a hőségben sokat pihenj Te is, most érzem, milyen könnyebbség, hogy nem kell még főzni is.

    előzmény:
    Kusza (72233)
    2018-08-04  20:13
  15. 2018. augusztus 5. 09:4872237.

       Gratulálok, Zsuzsa. Igazad van, míg nekem nincs, mert inkább vásároltam bő ruhákat, felfedeztem egy tervezőt, aki olcsón árul. Persze az Ebayon, de kínai az illető, onnét jön a holmi.
       Nagyon élvezem őket, megfelelő színű gyöngysorokat  fűzök hozzájuk, csak nincs hova felvegyem őket. Azt hiszem, meghívom vacsorára a családot a Vapianóba, ez nagyon kellemes, önkiszolgáló mégis elegáns étterem, olcsó, ahova mindig szívesen mennek ezek a tésztaimádók.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72235)
    2018-08-05  04:58
  16. 2018. augusztus 5. 09:3872236.

       Zsuzsa, fiamék zavar nélkül elfogadták döntésemet, amikor megtudták, hogy fürödni nem szándékoznék. A tömegbe be a városba sem kívánnék menni, jól mondom tehát hogy olvasgatni itthon is tudok.
       Zsófikám beadta Balázsnak, hogy ez a kiruccanás a kutyusok érdekében van, aki ezt elfogadta, fel sem merült, hogy itt hagynák velem. Zsófi anyukáját szívesen vinnék magukkal, majd kiderül, hogy kíván-e velük menni. Akkor vennék hasznát, amikor kertmoziba mennek. Étkezésekkor pedig bezárják őket. Azért most elárultam nekik, amitől eddig megkíméltem őket nyugalmuk érdekében, hogy amikor magukra hagyják őket, akkor újra és újra rémes hangversenyt rendeznek, ugatnak, visítanak, jajgatnak hatalmas hangerővel. Vagyis nehezen viselik távollétüket. Most azért mondtam meg, nehogy nagyon szabadnak érezzék magukat és szórakozgassanak a hitben, hogy a kutyák biztonságban vannak, miközben az egész telep megőrül tőlük.
       Most nagy dilemmában vagyok, mint minden másnak kis dilemmának tőnő esetben. Most már meg kell szabadulnom számtalan tárgytól, tányéroktól kezdve még működő elektromos eszközöktől, rég össze vannak készítve. Sziszi felesége mondta, hogy két nagyon szegény szomszédjuk van Felcsúton, akiknek minden jól jön. Csakhogy a leszállítás a gond, mikor járnak erre, ha pedig levisszük a ház elé, pillanatok alatt minden eltűnik, tehát azonnal megszabadulok tőlük, és  biztosan nem dúsgazdagok az új tulajdonosok sem.
       Azt hiszem, ezt az utat választom. Van négy nagy zsák ruha is, de azt majd elküldöm, mert ha itt kitenném, elkezdenének válogatni és szanaszét szórnák, ami nem kell nekik. Ott csak hadd válogassák. 
       Egy teljesen jó heverőtől is megszabadulni kívánok, azt hiszem felteszem a helyi adok-veszekbe jelképes áron, de a vásárlónak magának kell elszállítania. Vagy várjam meg, amíg fiam erre jár? Lehet, hogy nem szívesen vesződne vele, a cipeléssel szomszédjukhoz, mert nagyon derékfájós. Szétrázatta magát a tereprallival, amit most újrakezdett, 51 évesen, azt hiszem, írtam is győzelmükről, felesége a mitfárer.
      
      

    előzmény:
    szizsuzsóka (72231)
    2018-08-04  15:43
  17. 2018. augusztus 5. 04:5872235.

    Ma én is korábban ébredtem 4 órakor 5 helyett. Kinyitottam most lenn is az összes ablakot, szépen hűl a ház. Már 22 fokot mutat a hőmérő. Remélem lehűlnek kissé a falak is. Kissé rosszkor időzítettem az egy hetes fogyókúrámat, de már a végén vagyok. Kicsit több, mint 2 kiló ment le. Ez nem vízveszteség, mer 3-4 liter vizet ittam naponta.Minden szoknyám nagyon szorított. ?Most tudok külön enni, mert jönnek a gyerekek ebédelni, így nem ketten eszünk külön ételt .

  18. 2018. augusztus 4. 20:4372234.

    Most léptem át, hogy tolmácsoljam üzeneted . Örülök, hogy jól érzed Magad. További jó pihenést és javulást kívánok szeretettel.

    előzmény:
    Zsumi45 (72232)
    2018-08-04  18:15
  19. 2018. augusztus 4. 20:1372233.

    Szia Zsuzsa!


    Örülök, hogy jól érzed Magad, és ki igazodtál a laptopodon is. Használj ki minden lehetőséget, ami a gyógyulásodat elő segíti!

    előzmény:
    Zsumi45 (72232)
    2018-08-04  18:15
  20. 2018. augusztus 4. 18:1572232.

    Szervusztok!


    Kedveseim, nehezen tudtam belépni, valahogy kikapcsol időnként ez a gép. tegnap sikerült WIFI számhoz jutnom, s kellemes meglepetés, hogy ebben a fizetős szobában tartozék, tehát nem kell még külön is fizetnem érte. Még alig üzemeltem be, amikor megjelent egy hosszú angol felirat, s valami új biztonsági rendszeren kellett volna végignavigálnom. Telefonos segítségemmel végre megértettem, mit kell tennem, de valami frissítés és új telepítés eltartott másfél órát, ekkor lemerült az akkumlátor... szóval így indult.


    Olvasom, Klárám, hogy az utazásod kezd kétségessé válni? valóban megfontolandó, hogy pihenés, vagy stressz vár Rád. 


    Zsuzsám, Marikám! indulás előtt ingadozott az én vérnyomásom is, 90-160 között, pedig szedtem a gyógyszereimet.Mára már már beállt 130-ra. 


    Nagyon szép környezetben, szép és kényelmes szobában, kedves, csendes, 79 éves szobatárssal vagyok.Megpróbálok nem a terhére lenni.


    Sokféle kezelési programot írt ki az orvos, alaposan megvizsgált előzőleg. Hét végén is nagyüzemben folyik minden, még délután is masszíroztak,tornáztam, s kaptam elektromos kezeléseket.


    Visszereim miatt a meleg vízben tartózkodás ideje minimális,de azt kihasználom, s nagyon kellemes. A "leghidegebb" mendece 32 fokos. Engem nem zavar a kénes szag sem.


    Ma felderítettem korán reggel a piacot, s meglepetésemre sokféle, aránylag olcsó gyümölcsöt találtam.(szőlőt, édeset 300 Ft /kg.)A friss zöldséget, gyümölcsöt vettem meg 1 hétre. Van a szobában hűtőszekrény.


    Az étel minősége és mennyisége számomra megfelel, sőt otthon nem is eszem ennyit...Persze a "nagybélűek" panaszkodnak, s a városban sült csülökkel pótolják.


    Köszönöm Magdika, hogy hiányoltál! remélem több fennakadás nem lesz a kapcsolatban! Mára befejezem, szobatársam TV-zni szeretne.


    Sok ölelés!


     


     

  21. 2018. augusztus 4. 15:4372231.

    Igen Klárám vigyék a kutyusokat.Nekik kell egy ki környezetváltozás, Neked és nászasszonyodnak pedig egy ki csend. Aki kutyát tart , kötelezettséget vállal . Nekünk volt egy fekete keverék  falusi kutyánk . Mikor lementünk a Balatonra , nem tudtuk levinni, mert nem volt hajlandó a kocsiba beülni. Főztem neki sok levest, hagytam kutyakosztot( akkor még nem voltak konzervek ) , munkatársaim és a szomszéd néni adott enni, innivalót pedig a kert mellet levő patakban talált- . Mióta itt lakunk a saját házban , nincs kutyánk, én már nem akarok senkiért felelősséget vállalni.


    Férjem is fáradt az utazáshoz, én mennék, de nélküle nem akarok.

    előzmény:
    klára13 (72229)
    2018-08-04  14:15
  22. 2018. augusztus 4. 14:2872230.

      Marika, drága, ne rontsd közérzetedet önmagad ostorozásával. Ami van, az van. Mennyi ideig nem dohányoztál? Egy ismerősöm azt mondta, abbahagyta a dohányzást, aztán három év után is ugyanúgy kívánta, mint eleinte, ezért azt mondta, le van fütyülve az egész, és rágyújtott. Azóta fújja azaz szívja rendületlenül
      Minthogy lelki közérzeted borús, ezért vélem úgy, hogy ne kínozd magad a leszokással, ahogy Zsuzsa is tanácsolta, elég, ha csökkented kissé a füstölést. Mert, jól emlékszem, a leszokásom első hónapja maga volt a pokol. Akupunktúra segített, e hónap letelte után szinte elszállt az egész, és soha többé nem kívántam rágyújtani. Kínai orvos szurkált, nagyon értette ezt a gyógymódot, sajnos már Floridában rendel. És hát az akupunktúra sem mindenható, két barátnőmmel együtt kezdtük, aztán csak nekem sikerült. De azért sokat segített, olyan íze volt a füstnek, hogy elviselhetetlen volt. Ez a hatás azonban elmúlt, ha valaki két szállal megküzdött. A harmadiknál már minden ment tovább a maga útján. Én nagyon-nagyon akartam leszokni. Utáltam, hogy mindenembe beleivódik a füst, gondolom, a bőröm is bagószagú volt, csak hát én nem éreztem.

    előzmény:
    jara (72222)
    2018-08-03  22:12
  23. 2018. augusztus 4. 14:1572229.

      Nagyon törekszem, Zsuzsa, a gyógyszerek időben történő beszerzésére. Aztán valahogy kicsúszok az időből. Megmagyarázhatatlan.
      Most mérlegelgetem, lehet, hogy inkább nem megyek el Tihanyba. Zsófi, nagyon helyesen, nem akarja édesanyját ismét igénybe venni, hiszen már rengeteg időt töltött a kutyákkal idén nyáron.  És elkoptak a térdízületei, nagy fájdalmai vannak. Így aztán, mindenki viszi a maga kutyáját, hát én is vinném, és az öt kutya maga a rettenet. A tacskók iszonyúan hangosak, van közöttük, Pollika, aki operaénekesnek beillene, amilyen hangokat kiad, ez nem is kutyahang. Visít, cifrázza, elképesztő. Tényleg mondom is Bazsinak, hogy az ő imádott kutyusa ufó! Cirkusz van, ha  mozgást hallanak a szomszédban, rázendítenek, ilyenkor Zsuzsu is csatlakozik, mert különben ő csendes kutyus.
      Ezeket végiggondolva, elment az egésztől a kedvem. Egyetértek azzal, hogy viszik őket, ráadásul a tihanyi tóban van kutyaúsztató. Szóval, attól tartok, olyan lesz, mint egy rémálom. Kis kert tartozik az apartmanhoz, kertem meg nekem is van itthon. Kimenni a városba? Jól emlékszem, amikor utoljára ott jártam, mekkora volt a tömeg. Olvasgatni, rajzolgatni itthon is tudok, minek elmenni kényelmetlenebb helyre?
      Persze Bazsi majd megpróbálkozik rám hagyni a falkát. Nekem az nagyon fáradságos dolog, lejárni hozzájuk. Zsófi azt mondta, hogy a kutyák miatt szervezték ezt a néhány napot, hadd nyaraljanak ők is. Majd erre hivatkozom. Mert vigyék csak el őket, nagyon boldogok lesznek. Na nem a gazdik, hanem az ebek.          

    előzmény:
    szizsuzsóka (72226)
    2018-08-04  05:56
  24. 2018. augusztus 4. 09:2572228.

    Várom Zsumikát hátha jelentkezik, lehet, hogy mégsem tudja használni ott a laptopot? 

  25. 2018. augusztus 4. 06:1672227.

    Marikám ! Jól tetted, hogy magasabb vérnyomásod rendezni kívánod. A szorongásos -depressziós zavart én is észrevettem Nálad. Mivel nekem is van 20 éve, és én is szűz jegyű vagyok, tudomásul vettem a tényét . Örülök, hogy szakemberhez fordultál vele. Ha jót találtál a beszélgetések is gyógyítanak , a gyógyszer eben plusz segítség. Kaptam antidepresszánst, majd abbahagytam . Megpróbáltam orbáncfű készítményt. Én attól teljesen dilis lettem . Évekig nem szedtem semmit . Mikor abbahagytam a munkát , az előtte levő év, nagyon megviselt, akkor ismét szakemberhez fordultam , gyógyszert szedtem . Ezt szinte azóta is szedem , nyáron kisebb , télen normál adagban . Nem emeltem az adagot, sőt ilyenkor csak másnaponta szedem . Ilyenkor ma szerotonin hiányzik az ember életéből ezt  segítik ezek a gyógyszerek helyreállítani. No és a szorongás életünk velejárója . Kiváltó okát nehéz megszüntetni, és ebben a korban már az ember gondolkodását , érzelmi rendszerét is nehéz átalakítani . Ezért segítenek a gyógyszerek.


    A dohányzás abbahagyását és is javaslom, ha a gyógyszerekkel sikerült új egyensúlyi helyzetet kialakítani.Addig próbál meg fokozatosan kisséá csökkenteni. Utána majd beszélünk róla.


    Vigyázz Magadra . Nekünk ez saját feladatunk, mert Magdika az egyetlen itt a baráti körünkben , akinek egészségével más is törődik .Gyermekeinknek megvan a saját komoly feladata, családja , nem akarjuk őket terhelni, amig nem muszáj. Így nekünk feladatunk, hogy végre észrevegyük, mi is vagyunk a világon.


     

    előzmény:
    jara (72222)
    2018-08-03  22:12

Címlap

top