Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. július 29. 13:2372176.

       Zsuzsa, csak az új információ miatt ajánlom figyelmetekbe e remek írást. Új felfedezés, és gondoltam, érdekel benneteket. S ahol még van 24 évesnél fiatalabb unoka, ott jól jöhet. S hát bármi lehet, lehetséges, hogy még nagyszerű és nagyon okos lányunokádnak is lesz még olyan döntése, aminek megértéséhez jól jöhet a cikkben szereplő információ. Az írás jóvoltából én eltöprengtem, hogy vajon mikor voltam elég megértő, mikor nem. A jó eredmény azért hajdani viselkedésünket  nem teszi egyértelműen hibátlanná.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72171)
    2018-07-29  06:28
  2. 2018. július 29. 12:1072175.

    Szervusztok!


    Péntek délután vihar sepert át a városon, itt még jég is pattogott rövid ideig. A szél is viharos volt, de csak tegnap derült ki, hogy egy sávban tornádó erősségű volt. A Belvárosi Temetőben (aminek csak a neve belvárosi) és környékén tett kárt.


    Tegnap egész nap unokanővéreméknél volt több névnap és születésnapi összejövetel, este néztem utána a helyi újság fotógalériának. Megdöbbenve láttam hogy a családi sír melletti fenyőt és közeli társait tőből csavarta ki a szél. Ma reggel gyerekeimmel, szerszámokkal kimentünk, s ez a kép tárult elénk. Nagy szerencsére a mi sírunkat nem rongálta meg, de környékén sokat összetört, félretolt a sok kidőlt fa. (talán 36 nagy fát csavart ki a szél).  

  3. 2018. július 29. 11:5572174.

    Nekem Gyurival voltak ilyen gondjaim, mikor költözés miatt iskolát váltottunk. A régi iskolában a tanítónő ellátta őt plusz feladattal, mert hamar készen volt, és utána unatkozott, és zavarta a többi gyereket. Azt tanácsolta, hogy vigyem pszichológushoz. Eszemben sem volt, tudtam, hogy nincs semmi baja. Belegondoltam, hogy majd a későbbi életére is kihatna, hogy már gyerekkorában is szükség volt orvosi segítségre.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72171)
    2018-07-29  06:28
  4. 2018. július 29. 11:4272173.

    Tegnap mikor vártam a vonatot hazafelé, teljesen beborult, villámlott. Izgultam, hogy ne essen, míg fel nem szállok a vonatra, megúsztam. 


    Ma úrinő vagyok, nem főzök, étterembe megyünk. Nagy nehezen hagytam magam rábeszélni Gyurinak. Mivel nem voltam itthon a hétvégén, nem tudtam bevásárolni.

  5. 2018. július 29. 06:2972172.

    Magdikám ! Te egyre vagányabb vagy !!!!!

    előzmény:
    Kusza (72169)
    2018-07-28  20:33
  6. 2018. július 29. 06:2872171.

    Klárám ! Érdekesek írásaid a kamaszokról. Mi már rutinosak vagyunk 2 fiúnk és 3 unokánk már átesett ezen az élethelyzeten . fiainkkal nehezebb volt. Engem Vekerdy könyvei vigasztaltak és Mérei írásai. Vekerdy stílusát nagyon szeretem Ő ugyan lassú ( beszéde is ), de nagyon toleráns. Egyik könyvének fejezet címe az volt " A kamasz lusta , szemtelen és.... " Nem emlékezem a harmadik jelzőre Ami megkapott , azt írta , hogy olyan a kamasz, mint egy sün, aki szeretné, ha megsimogatnák, de közben reflexesen kimereszti a tüskéit. Azért nekünk kevesebb bajunk volt a gyerekekkel, mint az iskolákkal-. Az idősebb egy neves pesti gimnáziumba járt . Okos , naiv falusi gyereke a sok nagyszájú dörzsölt pesti között. Hülye osztályfőnölnője azt mondta, vigyük pszichiáterhez. Én szorongva elvittem , és hetente kellett járnia egy jó nevű pszichológusnő  és a szakmában ismert főorvosnő " kezelte " . Hat hét után elmentem ,mert izgatott, min baja lehet, hogy ilyen sokáig jár. Nincs semmi baja, egészséges, Olyan aranyos, hogy nekik felüdülés ez a tiszta kamasz a sok beteg között, azért hívták vissza . A tanárnőnek kellene kezelésre járnia , de ők nem vállalják. Az idő igazolta őket. az osztály még a a 25 éves találkozóra sem hívta meg.


    4. év végén a szülői értekezleten elmondta , kik esélyesek a felvételre Ezek közül csak kettőt vettek fel . A nem esélyesnek nyilvánítottak 80%-át elsőre felvették.

    előzmény:
    klára13 (72163)
    2018-07-28  14:07
  7. 2018. július 29. 00:2472170.

      Magdikám, most már vagy úgy fényképezkedj, hogy kitártad gyönyörű szárnyaidat, vagy mutasd meg a seprűt, tudni szeretném, miképpen suhansz a városok között.
      Örülök, hogy jól érezted magad.

    előzmény:
    Kusza (72169)
    2018-07-28  20:33
  8. 2018. július 28. 20:3372169.

    Szervusztok! Már itthon vagyok, nagyon kellemesen utaztam, csak az egyik oldalon voltak nyitva a vonaton az ablakok, jó hűvös volt.

  9. 2018. július 28. 14:4372168.

    http://hvg.hu/elet/20180504_Felejtse_el_a_hormonokat


    Ahol ez van, onnét visszafelé kell olvasni az írást. Vagyis felfele. Hiszen tudjátok, csak megjegyeztem. Érdemes átrágni rajta magunkat a bakfisok és a kamaszok érdekében.

    előzmény:
    klára13 (72163)
    2018-07-28  14:07
  10. 2018. július 28. 14:4072167.

    Ahogy az orosz rulettben, írja Siegel, mikor egy pisztoly tárában csak egy golyó van. Hatból öt esetben megnyerhetjük a főnyereményt, de ha pont azt az egyet fogjuk ki, akkor nekünk annyi. Míg a kamasz egy ilyen esetben valószínűségszámításba kezd, és ennek során az előnyöket hangsúlyozza, a felnőtt mérlegel, és mivel neki kedvesebb az élete, mint a potenciális főnyeremény, kihagyja a lövéspróbát.


     


    Íme, az identitás kohója


    Ahogy a prefrontális kéreg munkálatai elérnek a célegyenesbe, és fokozatosan átvesz bizonyos feladatokat a limbikus rendszertől, a kamasz például egyre többször képes önuralmat gyakorolni. Ezzel párhuzamosan válik egyre egyértelműbbé a külvilág számára is, hogy egy új személyiség születik. Ez eleinte talán csak abban mérhető, hogy az indulatos kamaszok egyre nyugodtabbak, és 18 éves korukra egészen elviselhetővé válnak. Vagy abban, hogy a gyerekkori önmagukhoz képest mennyivel empatikusabbak, képesek hosszabb távon emlékezni és kevésbé egocentrikusan gondolkodni: nézőpontot váltani, különböző szempontokból érvelni, egyre körültekintőbben tervezni.


    A prefrontális kéregben szunnyadó öntudat fejlődésének legszebb, már-már filozófiai magasságokat ostromló jele viszont mégis az, hogy kialakul a metakogníció, azaz a gondolkodás a gondolkodásról, amikor az ember önmagáról és a világban betöltött helyéről töpreng. Ki vagyok én? Mit gondolok magamról? És másokról? Mi értékes számomra, és mi nem? Miért? Melyik nemhez vonzódom? Mit akarok az élettől?


    Ez a reflektív formálódás aztán nem áll meg a kamaszkor végén, hanem a szerepeink, életszituációink sokfélesége miatt végigkísér bennünket az életünk folyamán – ha nem is ilyen drasztikus tempóban és váltásokkal.


    Szerző: Sándor Anna


     

    előzmény:
    klára13 (72166)
    2018-07-28  14:36
  11. 2018. július 28. 14:3672166.

    Bulizik az agy, bulizik a kamasz


    A pubertáskorban elszabaduló hormonok olyan hatással vannak a limbikus rendszerre (tudjuk, ahol az érzelmek, impulzusok laknak), mintha felcsavarnák a hangerőt, és tövig nyomnák a gázpedált. Azért is olyan emlékezetesek és intenzívek a kamaszkori élményeink, mert a kontrollálatlan limbikus rendszer bulizik, és emiatt sokkal erőteljesebben éljük meg az érzelmeinket: a haragot, a szomorúságot, az agressziót, a nemi vágyat és az izgalmakat.


    Az az aránytalan helyzet áll ugyanis elő, hogy míg a gyerek limbikus rendszere már teljesen fejlett és túlpörög, az önuralomért és józan ítélőképességért felelős prefrontális kéreg még éppen csak elkezdett dolgozni magán. Így aztán nem, vagy sokkal nehezebben tudja szabályozni, monitorozni az érzelmeket és az impulzusokat. Tehát kitör a káosz.


    A kamasz hangulatingadozásai kiszámíthatatlanok, az egyik pillanatban megbízhatóan el tud végezni valamit, a másikban gyámoltalan kisgyerek, aztán megsértődik, vagy poénból valami érthetetlenül veszélyes, kockázatos dolgot próbál ki. Amikor például olyan esetekről hallunk, hogy egy kamasz bajba került, és ahelyett, hogy segítséget kért volna, elbujdosott vagy valami még nagyobb hülyeséget csinált, arról van szó, hogy a limbikus rendszerből érkező stressz és félelem üzenete a masszívan kiépített kapcsolatok hiányában még nem tud összekapcsolódni a prefrontális kéreg higgadtságot biztosító, helyzetértékelő régióival, és marad az ösztönös „fuss vagy támadj” reakció.


    Az az ellenállhatatlan orosz rulett...


    Apropó kockázat. A statisztikák azt a szomorú képet mutatják, hogy bár a kamaszkor a legegészségesebb időszak az életünkben, mégis ekkor a legmagasabb a gyermekkori halálozás száma, felnőtt szemmel többnyire ostoba balesetek miatt. Ennek oka, hogy kamaszkorban tetőzik a boldogsághormonként emlegetett dopamin termelése, és emiatt megnő a jutalom iránti vágyunk. Ez egy olyan vegyület, aminek segítségével az idegsejtek kommunikálnak egymással, csakhogy a dopamin kifejezetten a jutalmakra specializálta magát, ami felturbózza az élet élvezetét.
           A jutalom iránti felfokozott vágy miatt a kamaszok folyton az újdonságot keresik és impulzívak lesznek, gyakran azonnal, mérlegelés nélkül cselekednek. Emellett elkezdenek hiperracionálisan gondolkodni, azaz csak a tényeket nézik, nem figyelnek a tágabb kontextusra. A tanulmányok azt mutatják, hogy a kamaszok tisztában vannak a tetteik kockázataival, de számukra egyszerűen többet nyom a latban az izgalom és a potenciális haszon.


     

    előzmény:
    klára13 (72165)
    2018-07-28  14:31
  12. 2018. július 28. 14:3172165.

    Na de, mi történik a kamaszok agyában?!


     


    Az agy kamaszkori változásai tényleg egy építkezésre hasonlítanak, írja Daniel Siegel klinikai pszichiáter és agykutató Okostojás című könyvében. Úgy kell elképzelni, mintha az adott területre kirakták volna az átépítés táblát: csak részlegesen, megbízhatatlanul működik.


     


    Gyorsan letudva a dolog neurobiológiai alapjait, a lényeg, hogy kamaszkorban az agyi idegsejtek nyúlványainak minősége megváltozik. Ezek a nyúlványok biztosítják az információáramlást, és ahogy a kapcsolataik száma és vastagsága nő, úgy gyarapodik a fehérállomány. Ez két lépésben megy végbe:


     



    Az áthuzalozás, avagy szinaptikus metszés során a gyakran használt kapcsolatok megerősödnek, a ritkán használtak pedig elhalnak. Emiatt szokták például hangsúlyozni, hogy a tehetséggondozást minél hamarabb, már gyerekkorban el kell kezdeni.


    A mielinizáció azt jelenti, hogy megvastagodik az idegeket borító, fehér színű, zsírban gazdag mielinhüvely. Ez az a szigetelés, ami sokszorosára gyorsítja az idegsejtek közti kommunikációt.

     


    Így egy olyan hálózati rendszer jön létre, amely a már megszerzett tudás gyors és biztos elérését teszi lehetővé. Például autóvezetés közben tudunk mérlegelni, a megfelelő rutinokhoz nyúlni és azokat variálni, hogy elkerüljünk egy lehetséges veszélyes helyzetet – mindezt a másodperc töredéke alatt.


     


    Ahol az öntudat születik


    Siegel egyébként egy szupertaláló kézmodellel illusztrálja az agy felépítését. A kétperces videót megnézve egy életre megjegyezhetjük, mi hol van, és mit irányít.


    A témánk számára érdekes egyik agyi terület a limbikus rendszer, amely a primér érzelmi válaszainkért felelős. A másik az agykéreg, amelynek a tudatos gondolkodásunkat köszönhetjük, vele tudunk mérlegelni, emlékezni, pihenni és töprengeni a történteken.


    Az agykéreg elülső, homlokunk mögötti része, a prefrontális kéreg pedig az a terület, ahol a legdrámaibb változások mennek végbe. Itt dolgozik az agy a belső mentális folyamatainkon (mint például a kritikus vagy absztrakt gondolkodás, a döntéshozatal) és a társas folyamatokon (például az empátia vagy az erkölcsös viselkedés). És ami a legfontosabb, ez a terület hangolja össze az agy különböző részeinek működését, a testünk jelzéseit és a külvilágból, az embertársainktól származó jeleket – így születik meg a prefrontális kéregben az öntudat.


     

    előzmény:
    klára13 (72164)
    2018-07-28  14:25
  13. 2018. július 28. 14:2572164.

     


    Sándor Anna

     

    25
     
     

     


    A kamaszkor során átépíti magát az agy, de megéri kivárni, míg újra beszámítható lesz.


    Drámáznak, kiszámíthatatlanok, folyton megsértődnek, függetlenek akarnak lenni, de mégis elvárják a gondoskodást. A kamaszkort számos tévhit lengi körül, az egyik legerősebb talán az, hogy beindulnak a hormonok, és emiatt őrülnek meg a korábban kedves, bújós gyerekek. Csakhogy ez nem igaz. Bár tényleg megnő a hormontermelés, és mint egy karmester intésére, emiatt látványos testi változások veszik kezdetüket, a felnőtté válás felé vezető igazán meghatározó események valójában az agyban történnek. Egészen konkrétan az agy a kamaszkor több mint tíz éve során gyakorlatilag átépíti, áthuzalozza önmagát.


    A 24 az új 18


    Jól olvasta, szintén tévhit, hogy a kamaszkor csak a tizenéveseket jelenti. Bár a jog a legtöbb országban a 18. életévnél állapítja meg a felnőttkor kezdetét, a biológiai és az általa befolyásolt pszichés valóságunk mást mutat. Az elmúlt évszázad életmódbeli és társadalmi változásai miatt ugyanis a nyugati országokban ez az életszakasz mindkét irányba kitolódott.


    A lányok ma már 12-13 évesen elkezdenek menstruálni, azaz átlagosan négy évvel hamarabb, mint 150 évvel ezelőtt. Ha a kamaszkor másik végét nézzük, sokak bölcsességfoga ki sem nő 25 éves kora előtt, az agy érése pedig szintén folytatódik a húszas években, sőt egyre hatékonyabban dolgozik. A fiatalok ráadásul tovább járnak iskolába, később házasodnak és vállalnak gyereket.


    Susan Sawyer, a Melbourne-i Egyetem kutatója szerint, bár egy 18 éves embernek már felnőtt jogi státusza van, a felnőtt szerepek és kötelezettségek csak később épülnek be, ezért érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy a kamaszkor felső határát 24 éves korra emeljük. Pláne, hogy ez az agy érését is hűebben tükrözné.




     


     


     


     


    előzmény:
    klára13 (72163)
    2018-07-28  14:07
  14. 2018. július 28. 14:0772163.

    http://hvg.hu/elet/20180504_Felejtse_el_a_hormonokat


    Remélem,kattintható lesz, amit idehoztam.
    Azt is remélem, hogy most először, nem csak elfeledkeztem, és sajnos nincs módom ellenőrizni,mert nálam éppen nem lapozható a topik.
    Minden nagymamának és szülőnek nagyon hasznos ez az információ, az új kutatások eredménye. Hiszen tudjuk, úgy megy előre a tudomány, hogy megszületik a hipotézis, aztán kutatják, és ha állítják is azaz bebizonyítják igazát, a további kutatásokkal jöhet a cáfolat. Állítás- bizonyítás-cáfolat. Így mennek előre a dolgok.
      Bazsinak elmondtam a cikk lényegét, aranyos volt, tegnap mondta, hogy Beni sokszor kihozza őt sodrából, de fékezi magát, nem kiabál vele, mert eszébe jut, hogy mondtam, ezen életkorában szét van esve az agya.
         Úgysem az ordibálás a megfelelő nevelési mód, hanem a türelmes megbeszélés. Ha van hozzá türelem.
         Itt, ablakom alatt történik a kerti bútor ápolása, és megjelent dolgozni Dodóka! Ketten festegetnek Bazsival, és beszélgetnek. Mondta Balázs, hogy Beni is megjelent, de aztán nem szánta rámagát a munkára. Hát ma este, úgy vélem, nélküle kell elfogyasztani azt a paitast. Ők az ilyen hülyeségeket kedvelik, én már nem kísérletezem régóta főzni nekik. Barátfüle?! Ők nem tudják, mi a jó.

    előzmény:
    klára13 (72162)
    2018-07-28  13:38
  15. 2018. július 28. 13:3872162.

      Minden szavatokkal egyetértek, amit Magdinkkal kapcsolatban mondtatok. Hasonlóképpen érzek, gondolok.
      Nem hittem, hogy ezt megérem, de elkészült házunk déli homlokzata, mármint az a rész, aminek ablakom is része. Majd lefényképezem, gyönyörű lett. Még hátra van a ház falának külső szigetelése, azt Bazsi gondolja elvégezni. Sajnos, a kisfiúk nem akarnak részt venni a munkákban. A szemtelen kis Beni azt mondta, ő túl okos a fizikai munkához. Apja azt mondta, az élet majd megtanítja. Szerintem neki kell, ha nehéz is. A kedvezmények megvonásával. Pl, elszedni a telefonjukat egy- egy napra.
       Balázs most a kerti bútorokat festegeti, azaz ápolja, hát ők nem hajlandók ecsetet venni kezükbe, segítségként. Tegnap is így volt, este pedig Dodó lelkesedett, hogy amikor 8-kor Balázs megy Beniért, aki egy budapesti nyelviskola tanfolyamára jár, készül a nyár végi  felsőfokú nyelvvizsgára, akkor menjenek be kedvenc éttermükbe - afféle kis gyorskiszolgáló - vacsorázni. Bazsi hozzám fordult, helyes-e az esti program a gyermekekkel, amikor nem hajlandók dolgozni. Megbeszéltük, ha most nem tanulják meg, hogy a tetteknek következményük van, akkor felnőttként is azt érzik, hogy bármit lehet. És ez nagyon veszélyes. Így aztán elmaradt az esti szórakozás, hallottam, Zsófikám felajánlotta Dodónak, hogy rántottát készít, de ő tejbegrízt kért.
       Mindkét gyermeket elérte a nyári hányós-hasmenéses vírus, eléggé leromlottak. Zsófikám nagyon igyekszik etetni őket.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72161)
    2018-07-28  06:09
  16. 2018. július 28. 06:0972161.

    Magdikám ! A derelye és barátfüle ( nálunk így hívták azt, ha krumplitésztából készült )nekem kuriózum. Azt hiszem 2-3x csináltam 54 év alatt .Már nem is csinálom , kettőnknek nem érdemes , a nagy mennyiség pedig fárasztó. Van tésztagépem is - az ismert olasz , de csak forgácsfánkot nyújtok ki vele. Mikor vettem nagyon sok tojásom volt,, két kamasz fiam , sok száraztésztát készítettem . Mos már nagyon jó tésztákat lehet venni, vett tojásból nem érdemes otthon készíteni. Így múlik el a világ dicsősége. Csökken a család és csökken az erőnk. Téged mindig csodállak ezekért a nagy tésztakészítési akciókért !

    előzmény:
    Kusza (72160)
    2018-07-27  16:31
  17. 2018. július 27. 16:3172160.

    Zsuzsa ezzel anyukám is így volt, ő se szerette gyúrt tésztából csinálni, csak krumplis tésztából csinálta. Azt mondta, neki nagyon rágós. Elárulom Neked, hogy ezt a nagy levél tésztát, mindössze egy tojással gyúrtam. A több tojás megkeményíti, és nem is ragad össze.

    előzmény:
    Zsumi45 (72159)
    2018-07-27  15:08
  18. 2018. július 27. 15:0872159.

    Magdikám, őszinte csodálód vagyok a derelye és az olaszos töltött tészták készítése okán! Gyönyörűen sorakoznak, pontosan egyformák!  Családod tudja, hogy milyen kincs vagy a számukra ?


    Egyszer próbáltam derelyét készíteni, de nagyon kemény lett a tésztája, azóta inkább gombócot, nudlit főzök krumplis recepttel. Az megy. Tésztagépem van laskához, de amióta egyedül vagyok azt sem használtam.

    előzmény:
    Kusza (72157)
    2018-07-27  14:00
  19. 2018. július 27. 14:5172158.

    Zsuzsikám ! Én is szeretem Pécset, bár nem sokszor jártam ott. kb 14 éve voltunk ott két nagy unokámmal. 1 hetet töltöttünk ott, és a környéket is bejártuk . Pá éve az őszirózsákkal jártunk ott. Akkor gyalog és busszal jártunk, helyben több minden megtekintettünk. Szép emlék az is.

    előzmény:
    Zsumi45 (72154)
    2018-07-27  10:57
  20. 2018. július 27. 14:0072157.

    A változatosság kedvéért most nem palacsintát sütöttem, hanem derelyét készítettem. Mivel a palacsinta sütést már a fiúk is tudják csinálni. Derelyét viszont rajtam kívül itt, senki sem csinál.


     



    előzmény:
    klára13 (72150)
    2018-07-27  00:30
  21. 2018. július 27. 11:0572156.

    Klárám, elég türelmes voltál, hogy azonnal nem reklamáltál a virágmagokért. Néha mi is rendelünk a neten, de csak olyan helyről, ahol utánvéttel lehet fizetni, előre sosem fizetünk. Eddig jó tapasztalataink voltak, gyorsan, pontosan szállítottak, többszöri e-mail és telefonos visszajelzés után.


     

    előzmény:
    klára13 (72150)
    2018-07-27  00:30
  22. 2018. július 27. 10:5972155.

    Magdika, Ti is töltsétek kellemesen a napokat. Unokák otthon vannak? 


    Nagyon hangulatos a terasz és környéke, ahol épp a finomságokat fogyasztod! 

    előzmény:
    Kusza (72153)
    2018-07-27  08:33
  23. 2018. július 27. 10:5772154.

    Zsuzsám, nekem is nagyon tetszik Pécs városa. Lillának nagyon megkönnyíti az első időszakot az ismerősök közelsége. Hamar meg fogja szokni.


    Budapestre én sem vágyom, egyik kötelező nyári gyakorlatot a Chinoin Gyógyszergyárban töltöttem. A közlekedés és a szokatlan feladat a nyári forróságban eléggé megviselt. Következő évben Kazincbarcikán 10 hét, már elviselhetőbb volt. Mindkét helyről megkönnyebbülés volt hazajönni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72151)
    2018-07-27  05:44
  24. 2018. július 27. 08:3372153.

    Szép napot kívánok mindenkinek!


    Nagyon jól aludtam, itt kellemes hűvös van, jól jártam, hogy nem az emelet választottam, ott meleg van. A másik kezemben, Sára sütötte szilvás lepény van, most is jó volt, de még finomabb lehetett még frissen.


    Klára remélem sikerül visszakapnod a pénzt, mert szerintem már késő lenne elültetni azokat a magokat.

    előzmény:
    klára13 (72150)
    2018-07-27  00:30
  25. 2018. július 27. 05:4872152.

    Magdika ! Nagyon elégedett vagy a sorsoddal a képen . Hála Istennek ! A megszokott sört irigylem Tőled, én is szeretem, csak nagyon hizlal . Sajnos nekem sör nélkül is lassan sörhasam lesz a laza miatt

    előzmény:
    Kusza (72149)
    2018-07-26  15:34

Címlap

top