Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. július 27. 05:4472151.

    Örülök Lilla pécsi felvételének. Én is oda akartam volna menni, de apukám gyakran járt Pestre így többet találkozhattunk volna . Így protekcióval bejuthattam . Sajnos apukám akkor már nagyon beteg volt, és 10 héttel a kezdés után meghalt. Így maradtam egyedöl egy  idegen nagyvárosban


    Ő a vidékiek között ezt jelölte elsőként. De úgy felemelték a szegediek a ponthatárokat, hogy azt nem érte el. Két jeles emelt szintű érettségi alapkövetelmény, mellette viszont nem veszik figyelembe a két középfokú nyelvvizsga adta plusz pontokat.  Debrecen pedig csak végső megoldás lett volna.. Semmelweis eleve szóba sem jöhetett, mert ott igen nehéz a bejutás . Talán nem is bánok, mert ezek a fővárosi egyetemek már tanulmányi nagyüzemek . Nem alakul ki igazán kötödés a diák és és az alma mater között. Inkább csak alma , mint mater . Az viszont tény, hogy maga szintű , személytelen oktatás folyik.  A faluból még egy kislány bejutott, akinek a barátja is ott tanul. Így már három ismerős van a környékről.

  2. 2018. július 27. 00:3072150.

      Magdikám, most látom, hogy a sör szépít is. Másik kezedben mi van?
      Ismered-e ezen ősi versikét?:


     


      Jó ital a sör
      Az erdőben sok a tör


      pe.


    Most látom, mennyi idő van. Egy magyaros internetes áruházzal bajlódtam: még május elején befizettem két zacskó mezei virágmagra, nagyon drága volt, mert magyaros díszítésű, elküldtem nekik 6 890 forintot két darabért, darabjában 5 zacskó van, és nem küldték. Ezzel vacakoltam, összeszedtem a bizonylatokat, stb. Írtam, adják vissza a pénzemet.

    előzmény:
    Kusza (72149)
    2018-07-26  15:34
  3. 2018. július 26. 15:3472149.

    Ja kép lemaradt.

    előzmény:
    Kusza (72148)
    2018-07-26  15:31
  4. 2018. július 26. 15:3172148.

    Klára gondoltam Rád, miközben ittam a söröcskémet Tamáséknál. Végre itt vagyok, igaz egy héttel később, mint ahogy terveztem. Jól jártam, nem kellett átszállni, megállt itt is a sebesvonat. Vágány felújítást végeznek, és azért áll meg.

    előzmény:
    klára13 (72143)
    2018-07-26  11:34
  5. 2018. július 26. 15:1772147.

    Még egy gondolat a kétlépcsős képzés kapcsán. Zitus nem ment a BME-re, ismert okból. Gépészmérnöki kar van helyben, oda is felvették, ott tanul. Még másfél éve van az alapképzésben, eddigi informatikai ismeretei alapján a nyáron betekinthetett egy cég számítógépes tervezési munkájába- diákmunka keretében. Most ez tetszik neki. Tehát van jó oldala is a képzési formának. Nem mellesleg a barátja informatikus-mérnök szakra jár (vagy mérnök-informatikus?). Nagy rendező a sors.

    előzmény:
    Zsumi45 (72146)
    2018-07-26  12:29
  6. 2018. július 26. 12:2972146.

    Zsuzsám, sok szeretettel gratulálok Lillának! Ezek szerint nem Szegedet választotta? Pécs is nagyon szép, nyugodtnak tűnő város. Utolsó mondatod a mi reményeinket is megfogalmazza. Szakosodva nagyon sok lehetősége lesz!


    Sajnálom, hogy sír a másik szemed, 2 generációval később semmi sem ugyanaz, sok tapasztalatot tudsz átadni, de a sajátjait fogja hasznosítani Lilla. A szívvel- lélekkel végzett életpálya sosem göröngyöktől mentes, az emberek gyógyítása pedig sok lelki odaadást is kíván.


    A "családi unokák" közül Lillánk tavaly végzett, több helyen tapasztalatot szerezve már a helyi gyermekklinikán dolgozik, húgocskája idén, ő a Bethesda Gyermekkórházban kezdi rezidens évét. Szüleik, nagyszüleik is orvosok, a dédpapa volt közeledben több falu körzeti orvosa. Náluk fel sem merült más pálya.


    Én titokban sajnálom, hogy Dóri utolsó pillanatban eltérült a kutatás kecsegtető irányába. Ki tudja, végig járja-e azt az utat?  Néhány nap múlva egy műszeres minőségvizsgáló laboratóriumban kezd, ahonnan talán lehetősége lesz mesterképzésben folytatni tanulmányait. Korábbi informatikai cégénél is maradhatott volna, de sikerült megszabadulnia a napi 4 órás utazástól, úgy, hogy közelebb is került eredeti céljához. Férje idén fejezte be a tanulmányait mesterképzésben, miközben korábban az alapképzést is munka mellett fejezte be. Szerintem a nálunk is bevezetett több lépcsős képzés a tudományegyetemeken, vakvágányra is vihet, a szélesebb lehetőségek mellett.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72141)
    2018-07-26  06:00
  7. 2018. július 26. 12:2172145.

    Néha próbálkozom ott küldeni valamit. Ilyen volt a zöld fal. Heidi c. filmet az este találtam, nem ismertem körülményeit. Így már mindenki megtalálhatja, aki szeretné. Ez nem jutott eszembe mikor küldtem.

    előzmény:
    klára13 (72143)
    2018-07-26  11:34
  8. 2018. július 26. 11:4372144.

       Ennyire szeret és tisztel téged Zsuzsa, hogy nyomdokodba lép. Nagyszerű ember és orvos lesz, hiszen te vagy példaképe.
       Jól fogja érezni magát abban a szép városban. Jó diákévei lesznek, a tanulással meg fog fog birkózni, majd sikert sikerre halmoz, és boldog lesz. Kár, hogy aggódsz. Jobb a felhőtlen öröm, de hát érzelmeinknek nem vagyunk urai.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72141)
    2018-07-26  06:00
  9. 2018. július 26. 11:3472143.

       Marika! A zöld falra gondolsz, vagy Heidire? Mindkettő nagyon tetszik. Zöld falunk nekünk is van bőven, nagyon szépnek tartom, és most már Bazsi is kezdi kedvelni, mert korábban, ahol tehette, lecsupaszította a falat ilyen-olyan ürüggyel. A ronda deszkakerítést is. A kert végében lett különösen szép, mert e levágott mogyoróboroknak a kerítés előtt hajtásai nőttek, nyílegyenesen és párhuzamosan egymás mellett. Lefényképeztem hirtelen az ablakból, aztán javítottam is a felvételt, áttettem ide gépre, roppant elégedett voltam magamra, aztán most nem tudom elővenni.
      Vagy Heidit küldted nekem? Estefelé majd megnézem. Híresen bájos film, még nem láttam, köszönöm. Heidi faluja turistalátványosság, mutogatják mint valóságos életterét, miözben a kislány kitalált karakter. Megnézem, nagyon örülök neki. Köszönöm.

    előzmény:
    jara (72142)
    2018-07-26  10:17
  10. 2018. július 26. 10:1772142.

    Zsuzsóka, gratulálok unokádnak. No, látod, céljai azonosak az ifjonti céljaiddal. Megvan annak a szépsége, bár ahogy látom, csak annál, aki nem ért el ilyen célt.(pl. nálam)


    Klára, a fészbuk privát üzenetében küldtem egy általam gyönyörűnek tartott filmet. Ha van kedved hozzá, nézd meg. Közzé nem merem tenni, mert nem ismerem a szabályait.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72141)
    2018-07-26  06:00
  11. 2018. július 26. 06:0072141.

    Szervusztok ! El kell újságolnom örömömet . Lilla bekerült a Pécsi Egyetem általános orvosi karára ! Megkapta az értesítést emailben . Még a hivatalos papírt nem . Örülök neki, mert elérte , amit célul tűzött ki maga elé. De másik szerem sír, mert sok tanulás, nehéz évek várnak rá, hogy  sokat dolgozhasson, tanulhasson és kevés hivatalos megbecsülésben legyen része. Ő már nem igazán volt részese az én munkás életemnek. Fiaim és nagyobb unokáim nagyon elutasították ezt az életet . Remélem, mire ő dolgozik, barátságosabb lesz az élet az egészségügyben 

  12. 2018. július 25. 16:1772140.

    Zsuzsám, nálunk sem volt mindig ilyen szoros a kapcsolat a leánykámékkal. 18 éves korában tanulmányai végett beköltözött Szegedre anyukámékhoz, aztán férjhez ment, s 3 évig Békés megyében éltek. Látogattuk egymást, de a másik nagyszülők laktak közelebb. Apukám halála után, amikor anyukámat a közelembe költöztettem, s elfogadta véglegesnek ezt a helyzetet, utána jöttek vissza  Szegedre a gyerekek. Csak akkor mentem hozzájuk, ha szükség volt rám, inkább az unokákat vittük magunkhoz.


    Férjem halála után fordult felém Tündi féltő gondoskodással, segített lelkileg elviselni a kialakult helyzetet, s tartotta bennünk a lelket anyukám egyre nehezebb éveiben. A családi példa neki is segített a másik nagymamája gondozásában, majd amikor ő is elment, a kedves szomszéd néni (akit anyukámék baráti köréhez tartozott)  is őrá támaszkodott. A kislányok szinte belenőttek abba, hogy mindig volt a közelükben gyámolítandó öreg néni. Előfordult, hogy anyjáék épp nem voltak otthon, s kis gimnazista Dóri hívott mentőt a a szomszéd nénihez, szorította el vérző sebét.


    Nagy szerencse, hogy a vőm is olyan jólelkű, segítőkész, hogy a 25 év minden nehézségéből kivette a részét. Szüleihez is szalad, ha szükségük van rá. Már hozná őket Szegedre, de kettesben még megoldják életüket.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72138)
    2018-07-25  06:19
  13. 2018. július 25. 11:1372139.

       Rosszul fogalmaztam, Zsuzsa. Nem rabszolga, hanem értékteremtő vagy. Értékteremtő, értékmentő és értéket adó. Ami sok erőfeszítéssel jár, és aggódom emiatt. Na de semmiféle arany nem kimászik a földből - ki kel onnét szedni. Keserves munkával, ami dicsőséges is. Nem véletlen, hogy oly sokan szeretnek és tisztelnek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72136)
    2018-07-25  06:08
  14. 2018. július 25. 06:1972138.

    Hiába , más a lányos anyák sorsa. A fiúk anyásabbak, de ez nálunk kimerül a szeretetben , amit kevesebb tett követ.


    Szép vereset hoztál Zsuzsikám. Csak egy maradt ki a versből, hogy a derűnek, mosolynak is vannak ráncai. Igaz, ez csak a derűs pillanatokban válik láthatóvá , és abból az évek múlásával egyre kevésbé van részünk.

    előzmény:
    Zsumi45 (72131)
    2018-07-24  11:35
  15. 2018. július 25. 06:1172137.

    Aranyosak a családod , hogy ilyen szeretettel köszöntöttek . Még tetőzi ezt, hogy náluk a névnap ismeretlen , de a szeretet nem !

    előzmény:
    Kusza (72133)
    2018-07-24  13:18
  16. 2018. július 25. 06:0872136.

    Klárám! Igen én munka rabszolgája vagyok. Sajnálok kidobni több ládányi gyümölcsöt. leszedjük, elajándékozom . Inkább, mint hogy a fa alatt rothadjon, Még így is tele van a fa alja gyümölccsel. Szegény fa önmagát trágyázza. Tegnap eltettem 6 üveg ( 2 kilós ) ecetes szilvát. Mára maradt a permetezés. Szerencsére nincsenek bogarak. Nálunk3-4 éve voltak, akkor a futtatott zöldbabot tették tönkre.Amivel anno dicsekedtem, hogy Kárpálalján látva csináltam én is. Még fél kiló sem termett rajtuk.. Az idén már nincs veteményesem . A kerti munkában a szabadban való mozgás vonz. Csökkent a vonzalom mióta lábam műtötték, derekam is fáj , gyulladás van a medence -keresztcsonti ízületemben , de reggel beveszek egy gyulladáscsökkentőt , azzal kihúzom .


    Ami hiányzik az utazás , a színház, főleg a hangverseny. Inkább férjemmel töltöm időmet, nem akarom ,magára hagyni. No , de mindent nem ad meg az élet.

    előzmény:
    klára13 (72129)
    2018-07-24  11:00
  17. 2018. július 24. 20:5972135.

      Köszönöm ezt a gyönyörűséges ismeretterjesztést, Zsuzsika.

    előzmény:
    Zsumi45 (72132)
    2018-07-24  12:05
  18. 2018. július 24. 17:5772134.

    Magdikám, nem csodálom, hogy szívesen megnézed újra és újra őket, nagyon aranyosak! Mennyire hasonlít Rád Ági és Lilian is.(Jól írtam a nevét?)


    Leányom korán reggel szokott úszni és masszírozást is kap a fájós vállára, utána megy a munkahelyére. Ma még szabadságon volt, így elkísértük Zitával, így alakult a délelőtti közös programjuk. 


    Az előbb hallom a kapukód jelét, hát ők jöttek Apukával, mert a  skype új verzióját kellett telepíteni a gépemre, a régi megszűnik. Percek alatt megoldotta. Jónéhány betolakodót  is kitett, nem tudom honnan keverednek ismeretlenek ide, nem hívok meg senkit...


    Rengeteg előnyét élvezem, hogy ide költöztem. Gondolom, hasonlóan hozzád, aki Gyuri segítségét kapod szükség esetén. Olvasom, Tamásék is hiányolnak már, s utazol hozzájuk. 


    Kellemes napokat kívánok!

    előzmény:
    Kusza (72133)
    2018-07-24  13:18
  19. 2018. július 24. 13:1872133.

    Zsuzsa nagyon jó lehetett nektek így hármasban úszni.  Gondolom, most, hogy együtt volt a család, így jól feltöltődtél egy időre. Engem csak távolról köszöntöttek, de annak is nagyon örültem. Küldtek egy videót, ahol hárman éneklik a boldog névnapot. Nem tudom hányszor néztem meg. Ide hozom, de csak a képet, kimetszettem a videóból.

    előzmény:
    Zsumi45 (72131)
    2018-07-24  11:35
  20. 2018. július 24. 12:0572132.

    Az aranyérc igen kis cseppecskék formájában képződik, sokszor szemmel alig látható. Bányák mélyén rejtőző kőzetből nyerik ki, elég mérgező eljárással, vegyszerekkel. Lásd a Tisza cián szennyeződését néhány éve. 


    A folyók hordalékából a legendás aranymosók igen minimális mennyiségű "színaranyat" találnak. 


    Érdekességként említem, hogy a porcelán dekorálásra nem színaranyat használnak, hanem barna színű kolloid oldatát. Szakmai úton volt szerencsém német cégnél látni az arany dekoráló anyagok előállításának néhány mozzanatát. Ezeket ecsettel, bélyegzővel, vagy matricával viszik fel a tárgyra és 5-600 fokon égetik rá, így eltávozik a hordozó, előjön a felületen a fém arany.


    Ennek bizonyos maradéka papírtörlőn, ecseten, mosófolyadékban, üveg belsejében található. Ezt megfelelő vagyonvédelmi, biztonsági előírások között gyűjtik. Az arany kinyerése céljából elégetik, majd az olvadék fajsúlya alapján a salaktól elválasztják,tisztítják, s kinyerik fémes állapotban. Erre -akkori tudásom szerint- az Állami Pénzverőben került sor.


     


     


     

    előzmény:
    klára13 (72123)
    2018-07-23  19:58
  21. 2018. július 24. 11:3572131.

    A teljes családi vakáció tegnap este zárult. Éjfél tájban meg is érkezett a repülő a fiatalokkal Rotterdamba, szerencsére a parkoló jegyük még épp érvényes volt. 


    Az itt töltött szűkös hetükben a család minden korosztálya talált lehetőséget velük az ünneplésre, külön és együtt. Kedvenc ételeik, kalandpark, szabaduló játék, könnyű és félkönnyű zene, Balaton, picit Budapest is belefért. A természet a kánikulától is megóvta őket. Várhatjuk a legközelebbi együttlétet.


    Ma reggel úsztunk egy jót .( Anya- lánya- nagyanyával). Együtt megreggeliztünk egy kellemes helyen, majd  a Magdolnák nyughelyeit virággal felkerestük. ( A napján zivatar tombolt).


    Sanyikánk ma már dolgozott.

    előzmény:
    Zsumi45 (72130)
    2018-07-24  11:08
  22. 2018. július 24. 11:0872130.

    Szervusztok!


    Mindannyian tesszük, amit a sorssal szerződtünk, vagy amit ránk mért. Ráncaink egyelőre szaporodnak:


    "REMÉNYIK SÁNDOR - REDŐK EGY ARCON


    Egy arc: a lélek sötét szántóföldje,
    Bele barázdák, hosszú árkok törve.


    Ez itt a szenvedélyek árka,
    A józanság nyomukba taposott:
    Lávanyomok, hidegre járva.
    Ez itt a könnyek száraz, aszott medre,
    Itt zajlottak az égő, sós habok, -
    Ott az öröm járt, virágokat szedve.
    Itt siklottak a játszi, tünde álmok,
    Odébb egy gödör, mély, komor jegyű:
    Ott a fájdalom sírásója ásott.
    Im itt a homlokon egy sziklaút
    Keskeny ösvény két meredek között,
    A gondolat magasba arra jut.
    Ez mutatja az örök szomjúságot,
    Az rögzíté a visszafojtott jajjt. -


     


    Gond, szenvedélyek, eszme, fájdalom:
    Jön a halál és elsimítja majd."


     


    Más téma: Gondolom, komáromi Zsuzsánk is a közelben lehet:


     


    "Külső és belső összhang" tábor Visegrád 2018.7.24-26


     


     

  23. 2018. július 24. 11:0072129.

      Ettől tartottam én is, hogy muszáj a sátornak átszellőznie. Marad a bogarászás, Zsuzsa. Nálam idén a paprikát kedvelika bogarak, a paradicsomra rá sem néztek. Igaz, nincs is mit nézni rajtuk, mert rosszul érezték magukat itt fent a cserepekben. Elsőként a nagy hangon hirdetett ojtott paradicsom levelei mondtak csődöt, néhány kis nyamvadt termett rajta, talán kettő, aztán a másik kettő is. A csekély létszám miatt nagy kár nem ért, csak a kudarc érzése, ami nem vészes. A paprikák  - a néhány - jobban szuperált, Bazsikám egy reggelire fogyasztotta el  a termést, nagyon ízlett neki. Azért még van néhány szem, folyton ellenőriznem kell őket, és mindig találok néhány bogarat. Nagyon fertőzött terület a miénk. Persze, nem foglalkoznak velük,  az estike virágán láttam a közelben, fürtökben lógnak a bogarak. Tavaly egyi ismerősünk mesélt ilyesmiről, hogy egész kertjében mindenen vastagon vannak, tervezte, lepermetezi őket, de aztán hagyta a csudba.
      Zsuzsa, nincs mese, a munka rabszolgája vagy, el kell fogadni, és addig tart ez, amíg egészséged van hozzá. Hát csak legyen is, de ha mégis elhagyna erőd, nagyon jól elleszel az olvasással és hímezéssel. Na, bocs, hogy megfogalmaztam véleményemet magánügyedről, csak hozzászólásaidra válasz.
       Lassan készülődöm, Jutkával megyünk ebédelni, ő délelőtt dolgozik - két évvel idősebb nálam -, amikor hazaért, akkor indulunk. Most ő a kutyapásztor, Bazsiék megtoldották nyaralásaikat néhány nappal.  Az egyik autó üres maradt öt napra, ezt használják ki. Bazsi jópofa, ilyenkor megpendíti, hogy megyek-e velük, heverészhetek egész úton, de szerintem tudja, hogy lehetetlen. Zsuzsut nem hagynám itthon, és talán el is patkolnék a hosszú utazásban, mert ki nem állhatom. Sosem szerettem, mármint úton lenni, csak ott lenni valahol. Látod, az Ég nem oszt logikusan. Nekem adhatná a mehetnéket, annak, aki nem vágyik sehova, bár mehetne. 
        Most igyekszem összeszedni magamat, mert olyan fáradt vagyok, hogy sírni tudnék. Az a jó az egészben, hogy fájdalmaim nincsenek, az a kis ízületi ebben a korban mindenkinek megvan.
        Rózsaszínű hoszúruhát veszek fel, olyan leszek, mint egy giccses csatahajó.
        Ah, most jut eszembe! Engem álmodtak meg a rózsaszínű tengeralattjáróval. Mert ugyebár az sem szúnyogméretű.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72127)
    2018-07-24  06:10
  24. 2018. július 24. 06:1472128.

    Jól teszed Magdika ! Ki kell mozdulni. Én is tenném, de teendőim nem engednek és Sándor sem mozdítható ki otthonról. Érezd jól Magas és kellemes palacsintasütést kívánok. Tudom, ezzel nagy örömet szerzel unokáidnak.

    előzmény:
    Kusza (72126)
    2018-07-23  21:57
  25. 2018. július 24. 06:1072127.

    Köszönöm Klára ! Van régi függönyöm , de nem oldható meg a befüggönyözés, mert kiégnek a növények. A paradicsomon is van kezdődő gombásodás, ezért ma permetezni fogok a fóliában . Nagyon szépek idén a paprikáim. Le akartam fényképezni, de kiválogattam unokámnak a legszebbeket, vigye magával az albérletbe. Nagy hűtője van +elfér benne . Sok almát is visz , szedtek tegnap. Hoztak nekünk is ,de nincs szükségünk rá, mert két ládával leszedtünk. Itt is érik a szilva , nem győzzük enni.


    Tavasszal meg kellett volna ritkítani, de nem volt időm, illetve inkább motivációm.


    Leszedték a gyerekek a kidőlt szilvafáról a gyümölcsöt . Mi direkt hagytuk rajta, mert ott még kicsit érett volna. Holnapra is megvan a munkám, vagy 20 kiló szilva feldolgozása .Ecetes szilvát és kompótot csinálok belőle. Nem tudok mit csinálni , üldöz a munka . Sajnos egyre kevesebb a kedvem hozzá, és kevésbé találom értelmesnek .

    előzmény:
    klára13 (72124)
    2018-07-23  20:23

Címlap

top