Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. július 21. 12:4372101.

    Ez az egyik legérdekesebb zenegép,persze nem valódi."Resonant Chamber" - Animusic.com - YouTube

  2. 2018. július 21. 12:3972100.

       A boldog napok hamar elszállnak. "Ó, a szárnyas idő hirtelen elrepül!" Ha jól emlékszem, Berzsenyi verssora.
       A napok annyira pihentetők, amilyenekké tesszük őket. Na de dolgozik az "ördög sarkantyúja", ha jól emlékszem, Gauguin életrajzi regénye címe volt. Jó lenne ismét elolvasni, utánanézek.
       Amióta tökéletesen kifulladok, akár, ha végigmegyek a lakáson, és egyre jobban, azóta a sarkantyúkat meg kellett fékeznem. Most olvasok, gyöngyöt fűzök, rajzolgatok, tévézek. Na és berakodom a mosogatógépbe, a mosógépbe, onnét át a szárítóba. De ez az írás is eléggé kimerít.
       Meg kellett szoknom ezt a nagyon henye életmódot, bár nehezemre nem esett. Amúgy sem volt választásom. Viszont eltűnődtem, miért is ragaszkodunk foggal-körömmel, hogy hasznosak legyünk. Hiszen én is erre törekszem mihaszna tevékenységeimmel. Azt hiszem, megfejtettem. Ez génjeinkbe van belevésve. Akkor történt, amikor, az őskorban, amikor nagyon nehéz volt megszerezni a megélhetés kellékeit, az öregeket, amikor eljött az idő, hogy már nem volt hasznuk a horda számára, felvitték egy magas hegyre, és ott hagyták, aki ott szépen éhen halt. Északon rátették egy nagy jégtáblára, és beúsztatták a jeges tengerbe. Az öregek tudták, hogy mi történik, és elfogadták, mert ez így volt emberemlékezet óta, sőt, törvény volt. Na, ennek az emléke él tudattalanunkban, ezért igyekszünk hasznosnak lenni. Hogy elkerüljük a számkivetettséget, ami ma már nem fenyeget. 
        Na, most tévézek kicsikét, nagyon hasznos tevékenység, hiszen sok újat megtudok, tehát művelődöm, látóköröm növekszik. Nem vagyok haszontalan!


     


      Reggeli látogatóm. Ilyenkor kávézgatok a kitárt ablakok, ajtók közelében, és belibbent e gyönyörű teremtés. Körberepült, leszállt tőlem karnyújtásnyira, Zsuzsuval szoborrá merevedtünk, a pillangó pihent kis ideig, aztán ügyesen megtalálta a kijáratot és elszállt. Gyönyörű volt, ahogy libbent, erőlködés nélkül. Szép élmény volt.

    előzmény:
    Zsumi45 (72094)
    2018-07-21  09:25
  3. 2018. július 21. 12:2572099.

    Sok érdekes zenét hallgatok mostanában,itt van néhány példa.


               Conquest Of Paradise (Vangelis), played on Böhm Emporio organ - YouTube


                     Toccata and Fugue in D Minor (Best Version Ever) - YouTube


                          MEDLEY TANGO : Petite Fleur - La Paloma - A media Luz- Le tango nous invite - J'attendrai - YouTube


              A Simple Song - YouTube


                       "Pipe Dream" - Animusic.com - YouTube


    Miközben nézem hogy elődeinknek nagyon sokkal nehezebb élete volt.


                   how to make soap from wood ashes (lye water and tallow/lard) - YouTube

    előzmény:
    Zsumi45 (72094)
    2018-07-21  09:25
  4. 2018. július 21. 12:1872098.

    Elolvastam,ennek az egy sornak a kivételével......'' Bárcsak ne utálnám!!!''

    előzmény:
    klára13 (72096)
    2018-07-21  12:08
  5. 2018. július 21. 12:1272097.

    Van amikor jó termés van a somon,de mi nem szoktunk eltenni.Kicsi koromban a nagyok kalapács nyelet készítettek az ágából,mert nagyon erős.Azt hiszem azok fák voltak,nem bokrok.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72091)
    2018-07-21  05:56
  6. 2018. július 21. 12:0872096.

      Kettő húsos som fám van, magas törzsűek. Rengeteget teremnek. Eddig nem dolgoztam fel, csak fagyasztottam téli csemegének.
      Receptek írják, hogy kicsikét megpárolni kell, aztán passzírozható.
      Tavalyelőtt vásároltam egy fantasztikus elektromos passzírozót, készülve a paradicsomáradatra, aztán nekem elszállt az erőm, Zsófikám ültette tele a területet paradicsommal, azt meg ellepték a büdös poloskák, és ezzel vége lett a zöldséges kertnek. Nagyon sajnálom, de nekem letelt az időm, Zsófiéknak pedig nem lett szenvedélyük a kert. Így aztán most nyitottam ki a passzírozót, hát nem tudom... Talán passzírozza a somot, talán nem. Ahogy nézem, nem. A mag nem fér át a propeller alatt. Valahogy meg kellene emelni. Férjed nem tudja átalakítani tiédet? Leviszem Bazsikámhoz, bár kevés a remény, hogy módosítani tud rajta. Még az a lehetőség, minthogy rugó tartja a passzírozó lapátokat, netán átengedi a magokat. Kiderül, amint kipróbálom. Még kicsikét hagyom érni a gyümölcsöt. Nagyon szépen sötétülnek a szemek.
      Lekvárt készítek belőle, s ha sikerül, akkor a fákon levőkkel is foglalkozni fogok. Azt hiszem, leterítem az alját, és lerázom, sőt talán ütögetem a gyümölcsöt.
       A vadszilvafámon viszont nincsen gyümölcs. Pedig tele volt virággal. Hátul, amit áglerakatnak használt Bazsi, nagy változások vannak. Kitisztítják a helyet, és oda is pázsitot szán. Ez munkaigényesebb, és szebb, mint a gyep. Kiokosodtam. Ott van a feketeszeder fácska, aminek óriási gyümölcse van. Sajnos letermett, amikor még lehetetlen volt hozzáférni. És van ott egy fehérszeder fa is, amely egy szomorú fácskává alakítottból nőtt kis, az volt az alany. Apró, de tele van gyümölccsel. Azt kell megbecsülni, ami van.
      Legsikeresebb telepítésem a naspolya. Annyira jól érzi magát, hogy tele van gyümölccsel. Volt már gyümölcsösünk, kordonos megoldással törpésítésre törekedtem a kis területen, de csak a meggy és a korai cseresznye vált be, törpésítés nélkül. De aztán megöregedtek és rossz helyen voltak. Bazsin kitört a fűimádat, és ezzel sok minden megváltozott. Hát én, nyilván, mert annyit bosszantott vele, titkon átültetett ezt-azt, vagy kiirtott, hát nagyon utálom a füvet. Ez a mostani, amit rengeteg munkával teremtett meg, és pázsit, tényleg gyönyörű. Bárcsak ne utálnám!!!Persze ezt titokban tartom, és dicsérem égre-földre.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72091)
    2018-07-21  05:56
  7. 2018. július 21. 09:3172095.

    Zsuzsám, sajnálom nagyon az ujjászülető szilvafát, s persze átérzem szomorúságotokat a veszteség miatt. Mi az öregedő fák ágainak leszakadását kellett átélnünk a kert utolsó éveiben. Az új tulajdonos házat épített, szinte az összes gyümölcsfát kiirtotta. Apukám ezt már nem látta. Ennek a kertnek teljes megalkotása az ő keze munkája volt. 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72093)
    2018-07-21  06:33
  8. 2018. július 21. 09:2572094.

    Szervusztok! 


    Zenét meghallgattam, a "vírusvédő-talanítást" elmentem..hátha szükség lesz rá. Somhoz hasonló élményem csipkebogyóval volt, a kiskertes övezetben gyakran szedtünk.


    Holnap még találkozom a Csipet-Csapattal, aztán mindenki visszatér hétköznapjaiba. 


    Néha a fész is feldob jópofa dolgokat:


     https://www.buzzblog.eu/26-foto-amikor-a-konyvtarosok-una tkoztak-reg-nem-rohogtunk-ekkorat/


    Vidám pihenősebb hétvégét!

  9. 2018. július 21. 06:3372093.

    Magdika ! Módosítanom kell a fa ifjítására  vonatkozó javaslatomat .


    Nálunk a napokban nagy szél volt ..Tegnap, mikor felmentünk a kertbe , megdöbbenve és szomorúan láttuk , hogy a felújított szilvafánk tele szilvával letört. ma még fennhagyjuk a gyümölcsöt, aztán leszedhetjük, talán kompótnak, ecetes szilvának jó lesz . Bánatos vagyok, mert nagyon sok szilva van rajta .


    Remélem az végzett ifjítással nagyobb szerencsénk lesz .Egy ilyen meggyfa nagyon szépen terem Gyuri nézzen utána a Bálint gazda honlapon, ő javasolja az ifjítást. Nagy előnye, megy kifejlett gyökérrendszere van , így sokkal előbb terem , nem kell gyökérzetet alakítania. Itt a lenti fánál támaszt javasolt egy szakember, amit meg is csinált Sándor . A i ifjítás előtt a csonkot le kell kezelni sebtapasszal , valószínűleg ez maradt el a fenti fánál.

  10. 2018. július 21. 06:0772092.

    Az ízületi fájdalmak -ha nem tartósak -gyakran megerőltetés, kisebb rándulás következményei. Ezek is steril gyulladást váltanak ki, ezért a gyulladáscsökkentő , fájdalomcsillapító szerek bevétele, vagy helyi alkalmazása hasznos. Tartós fájdalom, gyulladásos jelek fennállása esetén már orvoshoz kell fordulni, mert tisztázni kell a kiváltó okot. Ebben és a gyulladás mértékének, fajtájának megítélésében a laborvizsgálat hasznos támpontot ad. A mi korunkban legnagyobb valószínűsége a degenerativ izületi porcelváltozásoknak van .Ezek következménye az un. meszesedés , ami a köztudatban megmaradt . Ilyenkor a fájdalomcsillapító szerepe nagyobb, mert idősebbeknél a gyulladáscsökkentők gyakrabban okoznak gyomporpanaszokat .

    előzmény:
    klára13 (72072)
    2018-07-20  19:18
  11. 2018. július 21. 05:5672091.

    Som ??!!


    Nekem van egy nagy bokrom. Ősszel leszedtem a gyümölcsét , betettem a fagyasztó alsó fiókjába , ottfelejtettem .Nagyon kellemes savanykás lekvár készíthető belőle ( szörp is ) Ki kell magozni, lepasszírozni, vagy alaposan összemixelni .Ez a nagy munka . Nekem a robotgépemhez van passzírozó is , de ez a nagy mag miatt nem végezhető el vele.  Így ezt kézzel kell csinálni. Babra munka , de az eredmény különleges fanyar lekvár, mely használható húsokhoz is .. Talán ma megerőszakolom magam vele, bár tegnap vendégeim voltak , sok munkám akadt. Gyrost sütöttem , tepsis krumplit , hozzá salátát és káposztasalátát. Csúsztatott palacsinta volt a  desszert. Rengeteg almánk van . Tegnap az összes szomszédnak és a vendégekek is vittem egy kisebb vödörrel. A fára felmenni nem tudunk. Sándor akarna , de nem engedem . nem elsősorban 80 éve miatt, hanem sérül vállát féltem .

    előzmény:
    klára13 (72072)
    2018-07-20  19:18
  12. 2018. július 21. 01:2372090.

    A kutyus ott fáradt volt,a cicus pedig olyan ügyes volt hogy soha/semmit nem vert le.Engem telefonon hívtak,utána pedig szundikáltam egyet.Itt még korán van,7 órával korábban mint M.O.-on,tehát jó éjszakát Európában.

    előzmény:
    klára13 (72089)
    2018-07-21  00:59
  13. 2018. július 21. 00:5972089.

       Gyönyörű cicus! Leverni szokott-e ezt-azt?
       A kutyus nagyon bánatos. Miért?
       Gondolom, alszanak már. Talán gazdájuk is. Jó éjszakát!

    előzmény:
    Sheriff-2 (72080)
    2018-07-20  20:33
  14. 2018. július 21. 00:4572088.

      Nagyon rokonszenves család vagytok, Zsuzsika. A középpontban vagy, a picike nagyasszony. Üde és színes, mint egy tavaszi virág.
       A fügefának szokása megfagyni, aztán kihajt. Meghagyom a száraz vázat, mert ragyogó támasztéka a futórózsának.
       Autós kalandom nem játék volt, hanem büntetés. Megtoroltam, hogy kitolt velem a sztrádán, arra már nem emlékszem, hogy miképpen.

    előzmény:
    Zsumi45 (72070)
    2018-07-20  19:16
  15. 2018. július 20. 22:0272087.

    Klárám, semmi feledés: az egész hét ünnep minálunk. Kedden volt a napja, akkor voltunk étteremben - a teljes család. Ma nálam, otthon, az enyémek. Közben megjárták a Balatont, holnap BP-re mennek.


    A ruha második próbája is lezajlott, azt az aranydiplomára varratom. Anyaga zsorzset, de nem selyem szerű, most túl meleg lenne. A kis blézer is ugyanolyan minőség, remélem szeptember végén nem lesz 30 fok! A csipke pedig majd a színházi- hangverseny szezonban lép a színre. Ígérem lesz róla fénykép, ha már hónapokra adott témát! :-) . 


     


     

    előzmény:
    klára13 (72082)
    2018-07-20  20:48
  16. 2018. július 20. 21:0972085.

    Közben kerestem választ a kérdésedre,ezúttal magyarúl kéremszépen,most pedig neked kell dolgozni,én pedig zenét hallgatok,aminek a videója Törökországban készűlt,Isztanbulba érkeztek,azokkal a hajókkal,amelyikekkel én is sokat átkeltem a Boszporuszt.hogy lehet törölni antivirust? - Google Search


               zene.....Iyeoka - Simply Falling - YouTube

    előzmény:
    klára13 (72084)
    2018-07-20  21:00
  17. 2018. július 20. 21:0072084.

      Már a kocka úgyis el van vetve. Talán ki is kelt. Úgy is mondhatnám, hogy ezzel a laptoppal tabulát ráztam!
      Sajnos, eme nagyszerű alkalmazás, e nagyszerű magyarítás nem saját kútfő. Sok évvel ezelőtt az egyik balatoni város polgármestere mondta büszkén: tabulát ráztunk.

    előzmény:
    Sheriff-2 (72083)
    2018-07-20  20:52
  18. 2018. július 20. 20:5272083.

    Sajnos én abban nem tudok segíteni,mert annyira pedig Magyarul nem tudom a műszaki nyelvet,angolul itt van segítség.Talán valaki ért hozzá,vagy lefordítja ezt.


              Uninstalling Avast Antivirus | Official Avast Support


                    How to Uninstall any Antivirus Product from Computer - YouTube

    előzmény:
    klára13 (72081)
    2018-07-20  20:38
  19. 2018. július 20. 20:4872082.

       10 paprika, + 12 húsgombóc?! Hát nagyon finom volt, azt mutatja. Zsuzsika, elfeledtem az ünnepi összejövetel, alias lakoma időpontját. És hát miért nem lett kész az új ruhád? Mintha erre az alkalomra is szántad volna. Talán tévedek?

    előzmény:
    Zsumi45 (72079)
    2018-07-20  19:51
  20. 2018. július 20. 20:3872081.

      Azért nem vagyok ám a végtelenségig ostoba! Csak három védelmem van, az Avast háromfélén őriz. Azt tudom, hogy nem érdemes a vírusirtókat egymásnak ugrasztani. Nagyon hiányzik az angol nyelv ismerete. Mint süketnéma vásárolok az ebayon, az ali tud magyarul. De azért onnét is jönnek angol nyelvű levelek. Mi mást tehetnék? Nem olvasom el őket.

    előzmény:
    Sheriff-2 (72073)
    2018-07-20  19:20
  21. 2018. július 20. 20:3372080.

    A töltött paprikából több fogyott volna ha én is ott ebédeltem volna.


    Ez pedig az egyik cicám volt,a kocsiban nagyon szeretett aludni,de utazni nem.

    előzmény:
    Zsumi45 (72079)
    2018-07-20  19:51
  22. 2018. július 20. 19:5172079.

    Jó étvágyat! Nálam 10 db. töltött paprika és 12 húsgombóc fogyott, bazsalikommal és borsikafűvel ízesített mártásban, sóba-vízbe krumplival. 7-en voltunk rá. A csokis-marcipános szeletet elfelejtettük lefényképezni, pedig prototípus volt.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (72078)
    2018-07-20  19:41
  23. 2018. július 20. 19:4172078.

    Vendég kutyus.


    A többi képet pedig kicsinyíteni kellene,de most nekem ebéééééééééÉÉÉÉÉÉD.

  24. 2018. július 20. 19:3372077.

    Som az nekem is van,megyek a másik gépre kép miatt.

    előzmény:
    Zsumi45 (72076)
    2018-07-20  19:31

Címlap

top