Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. május 14. 21:1571301.

       Nagyon tetszik minden. Egyszer elmesélhetné, kedves Sherif, hogy mikor és hogyan jutottak el arra a távoli vidékre?

    előzmény:
    Sheriff-2 (71298)
    2018-05-14  17:32
  2. 2018. május 14. 21:0271300.

       Marika, mindig a szomszéd kertje zöldebb. Előttem mint példa, a te kerted, kertművelésed lebeg. Azok a paprikák! Az a szép útszél! Nálam mindig összevisszaság van. Elrakodok, szétcincálom, járni is nehéz a cserepek között. Aztán elrakodok...stb.
       Jó volt olvasni unokáidról írt szeretetteljes soraidat. Miért csak akkor szólsz róluk, amikor kikínozom belőled? Jó volna hallani kis történeteket, eseményeket.

    előzmény:
    jara (71299)
    2018-05-14  17:35
  3. 2018. május 14. 17:3571299.

    Klára, azt hiszem veszek én is tőzeget. Olvasva gondos talajművelési technikádat már szombaton vettem növény tápoldatot. Időnként kapunk szerves trágyát, de valószínű ez a homok gyorsan felfalja. Két éve csak az ültetőgödörbe teszek bolti marhatrágyát. 


    Az unokák. 


    András (18)  Ha a gimnázium négy éves lenne, akkor már érettségizne. Így csak jövőre fog, ha minden rendben lesz. Érdekes, hogy meg van a felsőfokú angol nyelvvizsgája, mégis érettségizni kell angolból. Csinált egy csavart és most érettségizett a nyelvből úgy, hogy két évből záróvizsgázott előtte. Egyébként kilométer magas, lefogyta a kamaszháját, felvette a kamasz báját, úgyhogy imádom.


    Bence (16) Kék szeműek gyöngye. Migrén-herceg, amihez társult valami allergiás szerű ekcéma. Ő nagyon vékony, nem túl magas és hajlíthatatlan, de jóérzésű emberke. Ő Vácra jár  vendéglátó-ipari szakközép iskolába. Nehéz neki a szakszámítások és az üzleti nyelvezet miatt. Beszélgettem vele, nem lenne-e jó mást keresni, de szereti az iskolai közeget. Jár magánórákra is.


    Szonja (12)  Duci, de ettől az évtől változtatott. Igazi kis oroszlán. Üvölt és ugrik. Jelenleg csak segédmunkás minőségben állok mellette. Azért viszont nagyon hálás. Cicaként bújik hozzám, jól meglapogatja bordáimat. A tanulás mellékes dolog, mint Andrisnál. Csak azt, amit szeret.


    Brúnó (11)  Ő a másik kék szemű mosolyalbum. Ő a legkülönlegesebb. Olyan kortalan. Ösztönösen bölcs magaviselettel. Azt hiszem nem is ismerem igazán. Mindent megköszön, figyelmes. A kudarcokat nehezen viseli. 


    Összességében mindnél a háttérben vagyok, nem erőltetem sem  a tevékenységeket, sem a beszélgetést, de készen állok, ha szükség van rám. 


     


     


     


     

    előzmény:
    klára13 (71265)
    2018-05-13  10:15
  4. 2018. május 14. 17:3271298.

    Most látom azok alma pogácsák,itt vannak mások.


                    different flavor Bisquettes - Google Search

    előzmény:
    Sheriff-2 (71297)
    2018-05-14  17:28
  5. 2018. május 14. 17:2871297.

    Én évtizedekkel ezelőtt csináltam magamnak füstölőt,egyszerűbbeket mint ezek az autómaták.Vannak képeim arról is de nem fontos.


    Hanem.Amiket most használok,nem fűrészpor,hanem finom faforgácsból préselt pogácsák,régebben kicsit mechanikusabbak voltak,nem digitális/automata.


    Ezek a különböző ízű füstöléshez,a fontos az,hogy keményfa legyen.Sokféle füstölőt lehet készen venni.


    Itt pedig pár rövid videó,hogyan termeli a füstöt,adagolja a pogácsákat.Nekem most sok dolgom van,jó szórakozást kivánok.


                Dan Shows How To Use Bradley Smoke Generator | SPORT FISHING - YouTube


                      Bob Izumi's Tip of the Week - Bradley's Digital Smoker - YouTube


                               Choosing Flavors and Ingredients with the Bradley Smoker - YouTube

    előzmény:
    klára13 (71291)
    2018-05-14  16:30
  6. 2018. május 14. 17:1771296.

    Nekem a nagyszemű spanyol meggy maradt meg emlékezetemben,nagyon finom édeskés savanyú volt,de persze sok más finom gyümölcsök is,mondjuk csak úgy,hogy más volt az élet akkoriban.

    előzmény:
    klára13 (71293)
    2018-05-14  16:52
  7. 2018. május 14. 17:1371295.

    Nagyon szivesen.

    előzmény:
    jara (71292)
    2018-05-14  16:35
  8. 2018. május 14. 17:0071294.

      Pontosan így képzeltem el, Zsuzsa, hogy az asztalnál már lesznek kézilányok, kézifiúkák. Sok munka árán, de szép emlékkel lettetek gazdagabbak.

    előzmény:
    szizsuzsóka (71286)
    2018-05-14  10:24
  9. 2018. május 14. 16:5271293.

        Óriási sikere lett volna Sherif hentesüzletének, egészen biztos. Sok magyar él Kanadában, ők megőrültek volna érte, gondolom. Ám kedves feleségének is igaza volt. Más a hobbi, és más az üzleti tevékenység. Ha szervezni kell az alapanyagot, itt a húst, és gürcölni a folyamatos ellátás érdekében, az egészen más.
       Az ezermesterség nálunk is megvan. Nagyapámtól indult, aki a múlt század elején zseniálisan átszervezte életét. Még ma is álmélkodom, ha eszembe jut, hogy műköves iparos volt, mellette méhészkedett, a méhek számára akácsort ültetett az óriási kert szélére. Csodálatos gyümölcsfákat telepített, el nem tudom képzelni, honnét volt hozzá információja. Hogyan jutott tudomására, hogy a szomolyai rövidszárú fekete cseresznye a legfinomabb? De közelébe ültetni kell fehér cseresznyét mint porzótársat és befőzni való gyümölcsöt hozó fát?
      De gyerekkoromban ott állt még a csirkekeltető, sok kisfiókos szekrényféleség tele volt porfestékkel, valamiféle tevékenység nyomai. Nem ismerhettem, meghalt születésemkor.
      Apám vitte tovább ezt a műfajt, nem volt olyan dolog, amit el ne készített volna. Testvérem hasonló, és most fiaim viszik tovább ezt a remek örökséget. Itthon Balázs fiam bármit megjavít. De javította ő a fabrikettet készítő, pogácsozó automata gépet üzemében, és minden mást.
      Fiaim apja más volt. Bénának nem mondanám, de nem is volt géniusz az ezermesterkedésben.
      De jó volt most emlékezni mindezekre! Köszönöm, Sherif.

    előzmény:
    Sheriff-2 (71289)
    2018-05-14  12:21
  10. 2018. május 14. 16:3571292.

    A megszólításra a magyarázat: új hozzászólásként írtam és nem jutott eszembe a nick-név. 


    Köszönöm a receptet, nincs kérdésem. A fotóknak külön örülök.


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (71290)
    2018-05-14  12:34
  11. 2018. május 14. 16:3071291.

      Hát ez óriási! Micsoda technika! Már csak azt nem tudom, hogyan keletkezik a füst. Sherif, csak nem valamiféle kapszulát lehet kapni hozzá?!

    előzmény:
    Sheriff-2 (71290)
    2018-05-14  12:34
  12. 2018. május 14. 12:3471290.

    Ezek pedig a korábbi képen látható füstölésről készűltek.Az első 3 kép füstölés,az utolsó szárítás.Mivel nincs spejzem,csináltam egyet,átalakítottam egy régebbi fagyasztót.Hehe,az is autómata.


    Sokat kell szórakozni ezekkel a képekkel,mára elég.

    előzmény:
    Sheriff-2 (71289)
    2018-05-14  12:21
  13. 2018. május 14. 12:2171289.

    Kicsinyítettem képeket,csinálok mást is a füstölőben,itt pl. húst sütöttem.

  14. 2018. május 14. 12:0371288.

    A Mamámék hárman voltak lánytestvérek,kb.ugyanabban az időben tanultak főzni a Nagymamámtól,mindhárman nagyon jól főztek,egyiküké sem volt olyan mint a másiké.


    A saját főztöm sem egyforma,nem is lehet,mert az alapanyagok sem egyformák.Vegyünk példának egy nagy darab húst.Szeleteljük,minden szelet kicsit más.....

    előzmény:
    Zsumi45 (71284)
    2018-05-14  09:19
  15. 2018. május 14. 11:5771287.

    " Még azt nem tudom, hogy a kolbász füstölése hogyan történik? Talán építettek füstölőt?"


    Vannak nekem saját füstölőim,teljesen autómatikus,arra kell vigyáznom hogy a régi/hagyományos módszerrel készűljön,tehát házi/füstölt kolbászt akkor készítek,amikor elég hideg van.Most a laptopot használom,vannak rajta képek,de túl nagyok,le kell őket kicsinyíteni,hogy fel tudjam ide tenni. Nekem azok a dolgok nagyon egyszerűek,mivel pici koromtól láttam amikor a Nagymamám a búbos kemence kéményében füstölt.Egyébként is ezermester a becenevem.Akartam magamnak venni egy kisebb hentes űzletet,de a feleségem azt mondta ne vigyem annyira tulzásba,mivel ez csak az egyik hobbim.Igaza van.


    Ez a füstölő.Google Express - Bradley BTDS76P Electric Smoker - Polished Stainless Steel


    Így működik.smoked st louis style ribs on a bradley smoker - YouTube


    Azt hiszem kicsinyítek pár képet,és felteszem.

    előzmény:
    klára13 (71274)
    2018-05-13  21:45
  16. 2018. május 14. 10:2471286.

    Zsuzsikám !Köszönöm a jókívánságokat , és a szép verset is. Valóban kolléganőimnek kevesebb házimunka és nagyanyai teendő jut, mint nekem. De ez így jó nekem. Pár évet együtt tölthetünk Sándorral, még ha zsörtölődve is néha. Én is 69 éves koromig dolgoztam , elég volt.  Nekem is kedves költőm volt Baranyi . Most egy szomorúbb, érettebb vers kerül kezembe.


     


    Baranyi Ferenc:
    Porvers

    Akit egyszer porig aláztak:
    porig kell azért lehajolni,
    a méltósága-vesztett sorshoz
    méltósága-vesztve igazodni.


    Előtted ember ráng a porban?
    Megértem, belerúgni könnyebb.
    Még emberibb átlépni rajta
    könnyed sikkjével a közönynek.


    Mentséged is van, ha a lelked
    bátortalan feddése rád vall?
    másokért őrzött tisztaságod
    nem szennyezheted más porával.


    Ha lehajolsz, még orra bukhatsz,
    és hát derekad roppanó is,
    ápolt tüdődet is belepné
    a talajmenti szilikózis,
    hát nem hajolsz porig, ha porból
    akármi hív: kincs, ócska holmi...


    Pedig akit porig aláztak -
    porig kell azért lehajolni.


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (71285)
    2018-05-14  09:26
  17. 2018. május 14. 09:2671285.

    Ifjú korunk "lázadója" ritkán kerül elénk: Ti is szerettétek?




    Baranyi Ferenc: Kék madár- zöld fák


    A mesebeli madarat
    elfogjuk olykor, hogy utána
    úgy dönthessünk: legyen szabad.
    S szorosan az ablakhoz állva
    eresztjük el a messzi ég
    felé, mely húzza ismerősen -
    s akkor a madár színe kék.
    Csak akkor. Mindig eltűnőben.
    Nincs más, csak ez a pillanat,
    mely tollait kékkel befújja,
    hiszen pihéin átszalad
    a sugárzó mennybolt azúrja
    és hiteti, hogy élni szép:
    van Kék Madár, mely visszaszállhat!
    S engedek én is kicsikét
    az illúzió igazának,
    hisz ez a szárnyalás visz el
    a boldogsághoz, mert iránya
    cikcakkos, tört íveivel
    ráröpteti szemünk a fákra,
    s meglátjuk végre a csodát,
    mit addig is kínált az ablak:
    zöldellnek, zöldellnek a fák!



    S ez hihetőbb örömet adhat.




  18. 2018. május 14. 09:1971284.

    Sheriff Kedves! A férjem is odakészítette a sört, vagy a bort, hogy kéznél legyen, ha meg kell locsolni! 


    A mértékekről: A vegyésznek a mérleg a legfontosabb munkaeszköze, de egy idő után már csak feleslegesen foglalta a helyet, így megszabadultam tőle. Átvette a helyét a "cup". Ugyanígy vagyok a receptekkel. Elolvasok néhányat, aztán szétnézek a kamrában és a hűtőben... Családom mosolyog, amikor elébük teszem az ételt, tudják, hogy kétszer nem lesz ugyanaz a főztöm, de eddig mindig elfogyott! Néha annyira ízlik, hogy kérik: ezt feltétlen írd le, mert szeretnénk ugyanezt kapni- no az alkotók még megvannak, de a mennyiség???

    előzmény:
    Sheriff-2 (71279)
    2018-05-14  02:31
  19. 2018. május 14. 09:1071283.

    Zsuzsám, egészen biztos, hogy a tovább dolgozó kolléganőid csak rendelnek, de ház körüli, kerti munkát nem végeznek!


    Tágabb családomban is van 2 tovább dolgozó orvos, akiknek házastársa és alkalmazottak végzik el mindazt, amit Te a családodért végzel. A "nagy családos" gyógyszerész házaspárt (ők is 77 évesek) is közösen biztatjuk, törődjenek végre magukkal, "hagyják a mosott ruhát másra !". A 15 unokára+1 dédunokára hivatkozva hajtják magukat, több patikában is. 


    Nekem csak 28 év szolgálati időm volt a gyárban, utána 70 éves koromig csak részidőben dolgoztam és tanítottam- sajnos. Igaz a sors elrendezte, hogy így tudtam  férjem és anyukám ápolását megoldani.


    Azt gondolom, mindegy is, az életnek melyik szeletében kell helytállnunk, ha azt becsülettel, erőnk szerint megtesszük, nem kell szégyenkeznünk.

    előzmény:
    szizsuzsóka (71281)
    2018-05-14  05:41
  20. 2018. május 14. 08:4771282.

    Zsuzsa, nagyon hangulatos, ünnepetek volt, tele szeretettel, összehangoltan lebonyolítva. Jó lehetett látni a testvérek, unokatestvérek, keresztlányodék figyelmes szorgoskodását.


    Legfontosabb, hogy Ti ketten, együtt, elégedetten tekinthettetek életművetekre, a szép, harmonikus közösségre. Megérte, hogy fiatalon , nem félve a várható nehézségektől a közös út mellett döntöttetek! 


    Kívánom, hogy még sok kerek évfordulóra jöjjön össze ez a társaság- s bővülő létszámmal! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (71280)
    2018-05-14  05:31
  21. 2018. május 14. 05:4171281.

    Jutott pezsgő is , bor is, és este 8 után felmentünk.  9.kor már biztosan aludtam . Mi délután ledőlünk egy kicsit (65 éves korom óta ) Nem igazán alszom csak úgy szundikálok , zsibbadok. Ez tegnap hiányzott. Így este elég fáradt voltam . De szép nap volt. . Anyai ágról ismert rokonok közül férjem érte meg a leghosszabb kort. No és nekem is sokkal fiatalabb korban haltak meg a vérszerinti rokonaim, akiket ismertem. 69 éves koromig aktívan dolgoztam , szóval talán indokolt a fáradtság. 2 kolléganőt is tudok , akik még mindig főállásban dolgoznak . Ezt én már itt nem bírnám.

    előzmény:
    klára13 (71273)
    2018-05-13  21:26
  22. 2018. május 14. 05:3171280.

    Tegnap 13-án volt a nevezetes ünnep. 11 órakor pukkantottuk a pezsgőket ( volt közötte kölyökpezsgő is ) mert az anyakönyvi kivonat szerint akkor látta meg a napvilágot. Lehet, hogy a madam órája nem volt pontos , de az íráshoz alkalmazkodtunk. Az egyik akkorát pukkant, hogy még a plafonról is csepegett.Szerencsére addigra már minden étel kész volt, torták is.


    Mivel nagyon kellemes idő volt , a kertben a hársfa alatt ebédeltünk.  menyeim nagyon sokat segítettek, a gyerekek is terítésben teríték lehordásában . Amit lehetett géppel a többit kézzel elmosták. Nagyon jól sikerült az ebéd,tyúkhúsleves  3 féle hús , 3 féle köret és a 3 ünnepeltnek  3  torta . Délután az elutazóknak csomagoltam , az itteni két tanuló unokám pedig ma és holnap jönnek ebédelni. Nem mondom elfáradtam , a fiatalok segítsége nélkül nem is nagyon bírtam volna 14  főt ellátni, utána rendet csinálni.

    előzmény:
    Kusza (71264)
    2018-05-13  08:37
  23. 2018. május 14. 02:3171279.

    Ez pedig angol mennyiségek az otthon használtakra átszámítva,ami természetesen nem patikai pontosság,hanem kb.az arányok a fontosak.


    Olyan az,mint szeretek borral főzni,néha az ételbe is teszek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (71278)
    2018-05-14  02:23
  24. 2018. május 14. 02:2371278.

    A fordításban sokszor sokminden elvszik,néha őrültségek lesznek belőle,aki nem beszéli jól a nyelvet,érthtetlennek gondolja.


    Nézzük mi lett itt.


           



    Ingredients


    560 g elbow macaroni (white or whole wheat) cooked al dente is lightly salted water and cooled ,about 16 ounces uncooked
     
    101 g diced celery=zeller levél apróra vágva.

    53.33 g finely chopped onion=hagyma

    140 g chopped Lindsay Red Roasted Bell Peppers=a grillezett/sütött paprika

    67.5 g Lindsay California Ripe Sliced Black Olives ,rinsed and drained=érett/fekete oliva bogyó

    3 tablespoons Lindsay Capers ,rinsed and drained=a szerintem soknak ismeretlen bogyók.

    3 green onions ,sliced=zöld hagyma


     



    For the Sauce:=a szósz

    448 ml good quality mayonnaise=mayonéz
     
    61 g sweet or dill pickle relish=uborkából készűlt édes savanyúság.

    1.5 tablespoons Dijon mustard=mustár
    1 tablespoon sugar=evőkanál cukor

    1 tablespoon white vinegar=Oh óóóóhh.evőkanál ecet,ami nálunk csak 5%-os.

    2.5 teaspoons kosher or sea salt=2.5 teás kanál só,tengerit ajánl.

    0.5 teaspoon freshly ground black pepper=fél teáskanál frissen darált fekete bors.



    US Customary - Metric
     
    Az első hozzávaló,ami makaróni,nagyon érdekes.....tehát sokkal érthetőbben,csak picivel kevesebb mint egy liternyi lenne, 56 dkg.helyett.
    Amennyiben valami nem elég érthető,kérem szépen nyugodtan kérdezni.Buta kérdés nem létezik,de néha kapunk buta válaszokat.
  25. 2018. május 14. 01:5571277.

    "Jó Uram, ha volna kedves a tésztasaláta receptjét lefordítani, nagyon megköszönném."


    Feltételezem hogy ez nekem szól,ha igen akkor gondolom erről a receptről van szó.Tulajdonképen ez egy klubb,akik a saját márkájukat hirdetik/ajánlják,mert ha nem,akkor szerintük sokkal silányabb lesz az eredmény.Nagyon szivesen lefordítom,de van olyan hozzávaló,amit szerintem legtöbb ember a világon nem ismer.Pl. fontos hogy ezek a bogyók 7 mm.-től kisebbek legyenek.


    A hozzávalók ezek,a mennyiséget át lehet állítani alul a jobb oldalon rákattintva az Európai mennyiségre.(Metric)


          



    Ingredients


    4 cups elbow macaroni (white or whole wheat) cooked al dente is lightly salted water and cooled ,about 16 ounces uncooked
    (Gluten-free: Use GF macaroni)
    1 cup diced celery
    1/3 cup finely chopped onion
    1 cup chopped Lindsay Red Roasted Bell Peppers
    1/2 cup Lindsay California Ripe Sliced Black Olives ,rinsed and drained
    3 tablespoons Lindsay Capers ,rinsed and drained
    3 green onions ,sliced
    For the Sauce:
    2 cups good quality mayonnaise
    (vegans: use vegan mayonnaise)
    1/4 cup sweet or dill pickle relish
    1 1/2 tablespoons Dijon mustard
    1 tablespoon sugar
    1 tablespoon white vinegar
    2 1/2 teaspoons kosher or sea salt
    1/2 teaspoon freshly ground black pepper


    US Customary - Metric
     
    Az utasítás pedig......
    1----A szósz kivételével mindent összekeverünk,ahogyan a képen látható.
    2----A szószt külön tálban elkészítjük,és összekeverjük a többivel,(a tésztafélékkel)
    3----2 óra hosszára a hűtőben lehűtjük,és tálaljuk.
    A tészta nagyon sok folyadékot felszív,ha másnap tálaljuk,addigra száraz lesz,mégtöbb szószt teszünk rá.
    Ha ízetlen,sokkal több sót teszünk rá.
    Temészetesen elkészítés után,nem hagyjuk fém edényben.
     
    Folytatás következik.
     
    előzmény:
    jara (71261)
    2018-05-12  21:14

Címlap

top