Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. május 6. 19:5171176.

      Zsuzsika, meg fogod élni dédunokádat, mint édesanyád. Dórika már tudja, hogy mikor születik meg első gyermekük. Biztos vagyok benne, hogy a családtervezés nagyon fontos helyen áll életükben. Amíg tanul, addig várni kell, és szakmai karrierje is el kell először induljon. Ám aki a te egészséges szemléletű családod tagja, az egészen biztosan nem negyvenes éveiben kíván szülni. Ha megkérdeznéd tőle, megmondaná.
      Karádi Katalin dalait hallgatom. Az ő neve nálam valahogy összeforrott a második világháborúval. Nagyszerű asszony volt, csodálatos ember. A nácik majdnem halálra kínozták, aztán a szocban sem volt becsülete, sőt! Kár, hogy így történt, mást érdemelt volna, mint hogy idős korára masamódok életét élje.

    előzmény:
    Zsumi45 (71171)
    2018-05-06  14:38
  2. 2018. május 6. 19:3571175.

       Remélem, hogy kellően ájuldoztak tortádtól, Zsuzsika. Ilyen finomságot nem lehet csak úgy egykedvűen eszegetni.
       A szokás az én meglátásom szerint akkor válik rigolyává, ha azt másokra is ráerőszakoljuk.  Például vendégségbe megy valaki,  ott az egyre mondott ebéd késik fél órát, erre dúlni-fúlni kezd. Nálam ez már kimeríti a rigolya fogalmát.
      A pontosság nekem is fontos. De csak magamra nézve tartom kötelezőnek, másoknak megjegyzés nélkül elnézem a lazaságot, semmiképpen sem cirkuszolok, legfeljebb magamban helytelenítem.
      Nagyon szép szokásod a hálás emlékezés. Bizony, anyáinknak nehezebb életük volt, mint nekünk lett. A háborúk számtalan sorsot tettek tönkre. Korabeli filmeken látom, mennyire meg tudták hülyíteni az embereket. Lelkesen indultak meghalni, mint jövendő hősök...
      Hozzád hasonlóan sokat gondolok édesanyámra. Folyamatosan. Néha álmodom szüleimmel, az mindig nagy öröm, igazi találkozás. 

    előzmény:
    Zsumi45 (71169)
    2018-05-06  14:32
  3. 2018. május 6. 19:0871174.

      Nem értettem, hogy olvastam, a stadionavató mérkőzésre minden jegy elkelt, utána pedig találtam ezt a képet. Szívesen elhittem, mert nagyon utálom a futballt. Utálatomat erősítette, hogy Dodó otthagyta ezt a sportot, mondván, nagyon bunkók a focisták. Nekem is ez a véleményem, minden futballista rettenetesen bunkó. Kivéve egyet, az a fiú összerakta nem kis jövedelmét, nem szórakozta, herdálta  el, mint szokás, és létrehozott egy üzemet, ahol valami fém terméket állítanak elő. De hát mint olvastam, ő a fehér holló.
      Na, azt sem értem, hogyhogy nem találnak a stadionokhoz üzemeltetőt. Nálatok sem, mint történt Zalaegerszegen.

    előzmény:
    Kusza (71170)
    2018-05-06  14:35
  4. 2018. május 6. 14:4771173.

    Köszönöm Magdikám! 


    Remélem nem felejtjük el lefényképezni a tortát. Húsvétkor kaptam ugyan egy fényképezőgépet, de nekem újdonság, annyi állítani való gombja van, hogy a virágaimat fényképezve elállítottam valamit. Várom a gyerekeket, hogy vissza varázsolják automatára. 


    A hibiszkusz az erkélyen magához térni látszik. Az áttelelt muskátli bimbós és a petúniákon 5-6 virág nyílt ki egy hét alatt.


    Reggel már itt volt Tündi, s egy különleges japán rózsával köszöntött fel. Még ki kell keresnem, milyen gondozást igényel.


    Most megyek, mert még ünnepi külsőt kellene öltenem a szívemben lévő ünnep mellé. (Egész nap édesanyám és a nagymamám járt az eszemben.)

    előzmény:
    Kusza (71159)
    2018-05-05  08:35
  5. 2018. május 6. 14:4671172.

    Ma nem engedett Gyuri főzni, étteremben ebédeltünk. A vár mellett, egy nagyon hangulatos kerthelyiségben.


    Megmutatom mit ettünk, én meg sem bírtam enni, a felét hazahoztuk. Jó, hogy így fel vannak készülve rá, szép kis dobozba becsomagolják.

    előzmény:
    klára13 (71167)
    2018-05-06  11:38
  6. 2018. május 6. 14:3871171.

    Zsuzsám, nagyon boldog lennék, ha kezembe foghatnék egy picurkánkat! Bárcsak megérném!


    Olvasom, hogy Ti ezt a hétvégét is munkával ünneplitek, készülve a közelgő nagy családi eseményre! Addigra legalább az írásbeli érettségi egy részén túl lesz a nagylány. Sok szerencsét kívánok hozzá!


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (71164)
    2018-05-06  05:01
  7. 2018. május 6. 14:3571170.

    Igen ott volt Gyuri a meccsen, én meg hiába nem vagyok egy foci rajongó, de most kivételesen végig néztem a tévében a meccset. De sajnos hiába szurkoltunk, nem nyertek. Azt mondja Gyuri, még 4 forduló van hátra, így van még egy kis remény. Nem tudom, hogy az mikori felvétel volt a képen, de majdnem telt ház volt.

    előzmény:
    klára13 (71167)
    2018-05-06  11:38
  8. 2018. május 6. 14:3271169.

    Remélem jól érzed magadat Klára a kötöttségek ellenére! Miért lennének a szokások rigolyák? Az óra nálam is nagy tiszteletnek örvend.


    Az ájuldozásoktól szívesen eltekintek, remélem ízleni fog a torta. Majd 5 órakor szolgálom fel. 


    Most még a többi anyát ünneplik. Gyerekeim a másik anyuka-nagymamánál, Olgit a gyermekei, unokái köszöntik. A Vásárhely környéki rokonokkal későbbre halasztottuk épp az anyai ünnep okán.


    73 éve ilyenkor már "lábadoztunk", akkor is vasárnap volt, s anyukám elmondása szerint épp a déli harangszóra érkeztem. Ő még sokáig nem tudott lábra állni, 40 kg-ra lefogyva, lázasan, minden ízülete vörös cipóra dagadva....Mindent kiszívtam belőle ... mégsem tellett nekem sem a csontosodásra elég kalcium. Hála-hála nagymamának, és a keresztmamámnak, mindketten megerősödtünk. 

    előzmény:
    klára13 (71168)
    2018-05-06  11:48
  9. 2018. május 6. 11:4871168.

       Zsuzsika,  ízlett a nagyszerű torta? Remélem, kellően ájuldoztak.
       Ma a mi Zsófink is remekel: ünnepi ebéddel köszönti a dolgos édesanya a két öreg édesanyát. Csupa rántottat készít, ennél munkásabb megoldást nehezen találhatott volna. Most készülődnöm kell, mert 13 órakor az asztalnál kell ülni - anyóstársam ebben nem ismer tréfát. Kár volna rontani a hangulatot, tehát mindenki aláveti magát rigolyájának.


    Most olvastam egy listát a nagy klasszikus filmekről. Makk Károly Szerelem című rendezése persze nem volt benne. Pedig ez a film a három csodás szereplővel igazi nagy klasszikus.

    előzmény:
    Zsumi45 (71163)
    2018-05-05  17:45
  10. 2018. május 6. 11:3871167.

       Hallom, Magdikám, nagy esemény volt nálatok. Felavatták focistadionotak, amely gyönyörű a 14 milliárdnak megfelelően, amibe került.
       Fiad ott volt-e az avató meccsen? Sajnos, csapatotok kikapott a hazai pályán. A játékosok védőőrizetben tudták csak elhagyni a stadiont, a szurkoló úgy feldühödtek, hiszen ez azt jelentette, hogy a nagy múltú csapat kiesett az NB I.-ből. Ha drukker lennék, most sajnálnám őket. De mint látható a képen, úgyis kevesen voltak kíváncsiak a produkcióra. Rengeteg a pirossal álcázott üres ülőhely.

    előzmény:
    Kusza (71159)
    2018-05-05  08:35
  11. 2018. május 6. 11:2071166.

                   Örömteli ünnepnapot kívánok mindnyájunknak!

  12. 2018. május 6. 05:0571165.

    Köszönöm a kedves  verset !. Az emberben felsajdulnak ezek a megélt vagy csak megálmodott pillanatok .


    Neked is szép szeretetteli anyák napját kívánok!

    előzmény:
    jara (71161)
    2018-05-05  17:03
  13. 2018. május 6. 05:0171164.

    Zsuzsikám ! Ezt a szép kicsi lányt jókívánságként küldtem , ilyet kívánok Neked !( dédunokának ) . Nem ő ballagott, hanem az idősebb kislány. Ő kicsinek nem volt ennyire szép, de most megnőve szép sudár lánnyá cseperedett. No és szorgalmas, csendes , kedves lányka. A kicsi is aranyos, de belőle a városi nagyszülők, fővárosi leánykát neveltek. Kis kotnyeles ., mint én voltam ( sőt talán még jobban ) .Ezt nagyapja nem szereti , ugyanúgy (vagy még jobban ) mint az én apukám .


    Belső utak című előadássorozat van a hálószobai ágyam mellett.

    előzmény:
    Zsumi45 (71157)
    2018-05-05  07:23
  14. 2018. május 5. 17:4571163.

    Magdika, emlékszem erre a filmre, új korában láttam. Talán Darvas Lili volt az anyós, akit hamis levelekkel vigasztalt a menye, hogy kiküldetésben van a fia. Nagyon szép film volt.

    előzmény:
    Kusza (71160)
    2018-05-05  08:43
  15. 2018. május 5. 17:4271162.

    Marikám, gyönyörű emlékezés! Köszönöm!

    előzmény:
    jara (71161)
    2018-05-05  17:03
  16. 2018. május 5. 17:0371161.

    Múltat rajzol...


    Bennem most megállt az idő,
    lelkemre taposta láncait,
    de látom... virágod tovább nő,
    s a vén diófa széthinti árnyait.
    Kismadarad a nagy fenyőn
    úgy trillázik, mint egykoron,
    simul a gyep is a ház körül,
    napfény is csillan egy pipacson...



    Épp ott, az utcafront előtt,
    hol mindig vártad jöttömet
    - még hazudnék is, csak adj időt -,
    hogy letöröljem a könnyeket.
    S mi mindent nem mondhattam el
    - az élet gyakran megcsapott -,
    de azt akartam, hogy hidd csak el,
    úgy élek, mint a boldogok...


    Most megkondul a nagyharang
    - hisz vasárnap van, hát dalol -,
    belém markol e durva hang
    - valaki megint késik valahol -,
    kapukulcs jajdul régi zárban,
    múltat rajzol a képzelet...
    s aggódva, úgy intesz utánam,
    ahogy csak Anyu integet.


    Nagy Ilona 


     


    Emlékezés anyák napján.


  17. 2018. május 5. 08:4371160.

    A napokban láttam egy filmet talán az m5-ön, csupán véletlenül kattintottam oda, jó későn volt. Szerelem volt a címe, nagyon megható film volt, Törőcsik Mari és Darvas Iván játszotta a főszerepet. Darvas Iván politikai fogolyként ült a börtönben. Azért is volt megható, mert tudva azt, hogy vele valóban megtörtént.

    előzmény:
    klára13 (71149)
    2018-05-04  18:50
  18. 2018. május 5. 08:3571159.

    Zsuzsa biztosan finom lesz a tortád, már azért is, hogy nagy szeretettel csinálod. 


    Nem olyan régen, én is bosszankodtam egy vásárlásom miatt. Vettem a fiam franciaágyára egy takarót a Jysk-ben, boldog voltam, hogy abban a méretben és színben kaptam, amilyenben szerettem volna. Másnap megint kellett ebbe a boltba menni, és akkor láttam, hogy felére volt leértékelve az ágytakaró.


    A születésnapodhoz gratulálok, sok boldogságot jó egészséget kívánok, az Isten éltessen sokáig!

    előzmény:
    Zsumi45 (71151)
    2018-05-04  19:32
  19. 2018. május 5. 07:5471158.

    Klárám, Poppertől a "Belső utak könyvét" valamikor a 70-es évek végétől szinte bibliámnak tekintettem. A meditálásról ott olvastam először és ez a mű bizony az önismeretre való törekvésre biztat. Az abban leírt önfejlesztő gyakorlatokban viszont a mai napig nem mélyedtem el. Kezdeti lelkesedésemet, hogy gyakoroljam, felváltják új és újabb lelkesedések... a tornában hasonlóan...


    Azt gondolom, hozzuk magunkkal egyéniségünk egy részét, de egyetértek Zsuzsával, hogy a szülői példa,a gyerekkor, de legfőképp a próbatételek később, sokat formálnak rajtunk. Voltak buktatók, helytelen döntések is, ezeken rágódik az ember, de a szeretteink melletti küzdelem után átértékelődik minden. Már semmi sem fontos, csak a hit és remény, hogy újabb tragédiát már nem kell megérni! 


    Édesanyámmal a kapcsolatunk különösen alakult. Kiskoromban egyetlen álmom volt, hogy végre együtt éljünk- ezt táplálta bennem drága nagymamám. Így az ő áldozatkész szeretetét csak felnőttként értékelem. Viszont a 14 éves akarat találkozott egy szintén erős egyéniséggel, amikor végre "hazakerültem". Addig a Drágám csak a jókislányt ismerte, s nehezen boldogult velem, amikor új házasságban, sok-sok egyéb korábbi sérelemmel a lelkében, betegségeket hordozva a testében-lelkében vállára nehezedett egy új család minden gondja. ( Ugyanis 2 év után a nagyszülőket is magunkhoz kellett vegyük a pici bérlakásba). Okát, körülményeit ennek nem részletezem.


    Visszatekintve a mi életünkben a kb.7 évenkénti fordulatok hoztak kisebb- nagyobb fordulatokat, néha megrengetve a "hajót".


    Most viszont futás! Dolog van!


    "Legyetek jók, ha tudtok..!"


     

    előzmény:
    klára13 (71152)
    2018-05-04  20:29
  20. 2018. május 5. 07:2371157.

    Gyönyörűséges a picurka rózsaszínbe öltözött virág! S milyen szépen óvja , keretezi nagymama hófehérkéje!


    Ő ballagott most? Kísérje sok szerencse és siker a hétfőn kezdődő útján és folytatásában! A bíborszínű rózsa a jel!


    Köszönöm a jókívánságokat! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (71156)
    2018-05-05  06:36
  21. 2018. május 5. 06:3671156.

    Lemaradt, pótolom

    előzmény:
    szizsuzsóka (71155)
    2018-05-05  06:34
  22. 2018. május 5. 06:3471155.

    Isten éltessen sokáig Zsuzsikám ! Maradj mindig ilyen kiegyensúlyozott, kedves, gyermekien hiszékeny , amilyennek megismertünk, és amilyennek szeretünk!


    Ezt kér virágot küldöm szeretettel és talán célzással

    előzmény:
    Zsumi45 (71151)
    2018-05-04  19:32
  23. 2018. május 5. 05:4871154.

    Tegnap este szép élményben volt részem,. Harmadik unokám ballagásán voltam . Nagyon szép buzogányos bemutatót tartottak este 9 körül, majd tűzijátékot. Kissé fárasztó volt, pedig nem mindjárt a ballagás elejére mentünk be. Így is több, mint 2 órát ácsorogtunk. Mi csak is csokrot csináltattunk 1 szál flamingóvirágból , nagyon szép lett .


    Délben rtg felvételen voltam . Hát az a bajon, amit diagnosztizáltam magamnak. A keresztcsonti ízületem gyulladt be , elég markáns rtg  jelekkel , ami a nem friss eredetet igazolja. Azért kapirgálok, gyomlálok, de gyógyszert kell szednem . Indokolt volt a döntésem, hogy mégis megszüntetem kinti ,  már kis veteményes kertemet. gy lesz sok munkám, mert sok cseresznye és meggy mutatkozik, az almafákon is ritkítani kell, mert nagyon sok gyümölcs van rajtuk.

  24. 2018. május 5. 05:3671153.

    Persze, hogy nem úgy látjuk, hanem egy sokat tapasztalt ember szemével. Engem így is meghatott az a szeretet, kitartás, mellyel kedvesét ápolta. Akkor, mikor először olvastam , a halál elleni küzdelem biztos vereség . A szeretet, kitartás, mellyel kísérjük szerettünket nehéz napjaiban, ez a nyereség. Ezzel tesszük elviselhetővé, esetleg széppé ezeket az utolsó napokat mindkettőnk számára. Ezt már a sok halált látott  ember szemével  látom. Ők a szívükkel jutottak el idáig .Zsumikánk kedves természete mögött is azt hiszem ezek a szomorú tapasztalatok vannak, , no és az a sok szeretet, melyet gyermekként megkapott nagyszüleitől.

    előzmény:
    klára13 (71146)
    2018-05-04  10:20
  25. 2018. május 4. 20:2971152.

       Csodálatos lesz a tortád. Mutasd meg fényképen, jó? Épen is és szeletben is. Hű, de finom lesz!
       Gratulálok évfordulódhoz. Közeledsz te is a háromnegyed évszázadhoz?Én nagyon büszke vagyok rá. És te?
       Zsuzsika, igazi önismeretre teszel szert, ami csak keveseknek van. Popper azt mondta, vigyázni kell az ilyesféle törekvésekkel, mert nem feltétlenül csupa jó tulajdonságunkkal találkozhatunk. Nem is tudom pontosan, de többről van szó, mint tulajdonságokról. Talán Zsuzsa majd besegít, megmagyarázza.
      Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha ilyesmit mondott volna Popper az önismeretre ácsingózó leánykáknak: aztán neked jó lesz, ha megtudod, hogy egy rablógyilkos él benned?
      Mostanában szívesen nézem a bűnügyekkel foglalkozó csatornát. Azt látom, nem is a rablógyilkosok az igazi szörnyetegek. Mert ők csak rákényszerítve vannak a gyilkolásra. Más tészta hogy maguk másztak bele a szituációba. Hanem azok az igazi rémek, akik szinte szórakozásból, unaloműzésként ölnek. Vagy kényszerességük miatt. Némelyik eset olyan elképesztő, hogy ilyet csak az élet írhat. Ember ki nem találhatná.

    előzmény:
    Zsumi45 (71151)
    2018-05-04  19:32

Címlap

top