Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. Április 29. 06:3471076.

    Mikor kijöttünk a faluiba , nem volt kutyánk. A néni, aki Zsoltra vigyázott, korán délután elvitte mindig sétálni. Egyszer hazafelé jőtt


     vele egy kutya . Sovány fekete " parasztkutya " , valami keverék. Mondta a néni , napok óta hozzájuk szegődött, nem tudta elzavarni, de szelíd. Estefelé kinéztem a kutya ott ült. Te nagyon éhes vagy, mondtam  és mivel csak az emberekhez értettem, vittem neki egy kis langyos mézes tejet. . Egy óra múlva kinéztem, ott volt . Ismét vittem neki mézes tejet, ( kiéhezetteknek jó ) . Este , mielőtt lefeküdtünk, kinéztem , ott volt. Akkor már valami komolyabbat adtam neki. Utána ő lett évekig a leghűségesebb kutyánk. Szaladt a kocsi után, csak a faluvégén fordult vissza. Ha beteghez mentem ott vért , amíig kijöttem . Megismerte a kocsi hangját,rohant elém. 


    Egyszer a keretben az útra hordtam köveket, kiegyenlíteni a felszínt , jött az állatorvos. A kutya ott ténfergett körülöttünk.


    Zsuzsa , hát ez a kutya  nem valami státusz-szimbólum.mondta . Dehogynem - feleltem . Olyan orvosnő státuszát tükrözi , aki maga javítgatja az utat a kertben

    előzmény:
    klára13 (71070)
    2018-04-28  12:22
  2. 2018. Április 28. 16:4371075.

    Zsuzsa valóban jól becsomagoltad. Mikor bontottam, egy kicsit kíváncsian vártam, hogy talán nem is az lesz benne, amiről szó volt, már másmilyen volt a doboz képén. Tetszik a készlet, olyan kis szolid. De azért sajnáltam, hogy Neked kellett cipelni.

    előzmény:
    Zsumi45 (71073)
    2018-04-28  16:14
  3. 2018. Április 28. 16:1571074.

    Kedveseim, majd visszaolvasok- ha tudok-s próbálok válaszolni, de most vízszintesbe kívánkozom!

  4. 2018. Április 28. 16:1471073.

    Szervusztok!


    Magdikám, Drágám! Nagyon örülök, hogy beszélgethettünk, semmit sem változtál, Dombóvár óta nem találkoztunk. Tetszett a süteményes készlet? Nem én választottam, csak a "logisztika" volt a feladatom. Azért volt olyan "betonbiztosan" becsomagolva, mert el akartam küldeni a lakcímedre, de a többiek lebeszéltek róla.


    Utazásom rendben volt, csak a visszereimnek túl sok volt az egész napos üldögélés, este már nem tudtam merre tegyem a lábam a templom padsorában. Nagyon szép Haydn oratóriumok voltak műsoron. 


    Tegnap a segítségemmel alaposabban kitakarítottunk, különösen az ablakok voltak piszkosak. Ma itt nálam ünnepeltük Zitát. Az ebédet közösen készítettük Tündivel, a finom túró tortát hozták a "Z-Nagytól". Sőt még el is mosogattak. Most már feltehetem a lábamat.

    előzmény:
    Kusza (71071)
    2018-04-28  15:30
  5. 2018. Április 28. 15:4071072.

    A petrezselyem magot elültettem egy ládába, már szépen bujkál kifelé. Ezen kívül csak zeller palántát ültetek két nagy cserépben. Már csak a jövőhéten lesz belőle valami, mert a heti piaci napomon most utaztam. A paradicsomról lemondtam, csak nyúlt felfelé, és alig volt rajta.


    Már várom, hogy Tamásék kerítsenek egy kutyát, hiányzik mikor megyek, hogy üres a kutyaól.

    előzmény:
    klára13 (71070)
    2018-04-28  12:22
  6. 2018. Április 28. 15:3071071.

    Zsuzsa hogy utaztál, oda értél időben a hangversenyre, tetszett? Jó volt Veled is találkozni! Köszönöm, hogy fáradoztál az ajándékommal!

    előzmény:
    Zsumi45 (71045)
    2018-04-25  08:31
  7. 2018. Április 28. 12:2271070.

       Nálu félig-meddig státuszszimbólum a kutya? Vagyis csak pedigrés jöhet szóba? Mint Bazsiéknál, fel sem merült, hogy más lehetne. Zsuzsumon is csak nevetnek. 
       Pedig a keverékek jobbak. Sok a beltenyészet az országban. Az ivadékok könnyen megbetegednek, esetleg előjön valami rejtett hibájuk. Pl. diszplázia. Na, de Tamás úgyis tisztában van mindennel, és valahogy az a benyomásom róla, hogy nagyon bölcs ember.Mint a legtöbb művész.
      Most megnyugodtam, ezt találtam: "A virág kétivarú, öntermékeny, fehér színű, felépítésére az ötös szám jellemző." Csak azt nem tudom, hogy miképpen vált mindenfelé elfogadottnak, hogy a paprikát kettesével kell ültetni. Anyósom aranyosan magyarázta, hogy ők úgy ültetik, ferdén a két növényt, hogy keresztezzék egymást. Mint fontos tudást adta át nekem.
      Van egy hatalmas kaliforniai tövem. Nem hiszem, hogy én rendeltem, felhívtak, hogy nincs minden, adhatnak-e hasonlót helyettük. Mondtam, hogy igen. Gondolom, így kerülhetett ide ez a gyönyörű tő. Most azon töprengek, megbecsüljem-e azzal, hogy a legnagyobb cserépbe ültetem. Mert hogy sokkal többre tartom a magyar fajtákat. Azt hiszem, e szerint döntök.






    előzmény:
    Kusza (71069)
    2018-04-28  11:51
  8. 2018. Április 28. 11:5171069.

    Klára hol lehet visszalapozni, hol nem, néha sikerül. Én úgy tudom már nem lehet új topikot indítani, biztosan így akarják megszüntetni a fórumot.


    Most nem csináltam Tamáséknál semmit, csak ültem és beszélgettünk, rövid volt az idő.


    Nem mondtak le a kutyáról, még latolgatják milyen is legyen.

    előzmény:
    klára13 (71068)
    2018-04-28  11:15
  9. 2018. Április 28. 11:1571068.

      Még rémesebb ez az átalakított fórum, mint volt eddig. Amikor úgy hihetjük, hogy már ez a csúcs, tovább silányítani lehetetlen, megtalálják a módját. Most az egyik, hogy nem lehet visszalapozni egy oldalt sem. Aki nem ezen az oldalon szólt hozzá, azt már nem lehet megtalálni, válaszra. Most Jankához akartam szólni, de hiába. Csak így lehet, hogy lógjanak a sorok a levegőben. Nem csoda, hogy nagyon kevesen vagyunk, alig van új topik. És a válaszok is mutatják, szinte csak néhányan szólunk a témákhoz.

  10. 2018. Április 28. 11:1071067.

      Igazi baráti kör vagytok. Most is a Tököli étteremben volt a találkozó?
      Magdika, remek kapcsolattartó vagy. Hiszen a családi kapcsolatokra is időt és energiát kell fektetni, ha ébren tartani akarjuk. Gondolom, nagy volt az öröm.
      Süröttél-e néhány villámpalacsintát? Gondolkoznak-e új kutyában? Ők is annyira elfoglaltak, hogy megértem, ha inkább lemondanak róla. Nekik is jobb, a kutyának is.

    előzmény:
    Kusza (71065)
    2018-04-28  08:33
  11. 2018. Április 28. 11:0571066.

       Igen, egyetértek, de azért nagyon nehéz döntés. Zsuzsa, nem értem, korábban úgy tudtam, hogy a paprikának porzótárs kell, most pedig sehol sem találok ehhez információt. Ráadásul ez nem jutott eszembe, amikor rendeltem a palántákat. Most aztán létezik paprikapáros, de más-más fajta. De talán így is megfelelő, két magas, bimbósat teszek egymás mellé.
      Új információm, hogy savanyú talajt kíván. És sok minden mást csak most olvastam róla. Csoda, hogy egyáltalán teremni szokott, amilyen szakszerűtlenül tartottam. Az egyetlen, ami megvolt, hogy ne szabad mélyen kapálni, mert a gyökerek a felszín közelében vannak és könnyen sérülnek. Hát ez megvolt, lévén, hogy sosem kapáltunk a mulcs jóvoltából.
      Viszont kiderült egy írásból, hogy mennyire vészes az azonos növények azonos helyre ültetése évről évre. Tudtam, de úgy hittem, a trágyázás megoldja a gondot. Hát néha igen, néha nem.
      Most tehát egészen új szemlélettel foglalkozom növényeimmel. Ide fel két paprika kerül egy nagy cserépben, szerencsére van hortenziákhoz való földem, sőt némi tőzegem is. Egy vagy két nagy paradicsom, egy-egy nagy cserépben. A díszkertben igyekszem helyet keresni hátul egy-egy tőnek. Mert ide előre kár lerakni egyet is. Amúgy is lemondtam róla, segítséget hiába hívtam, ígérete ellenére, Bazsi nem ér rá felásni a tenyérnyi területet. Én nekiláttam, de nagyon kikészített az a kis darab is. Felhagytam vele.

    előzmény:
    szizsuzsóka (71064)
    2018-04-28  05:48
  12. 2018. Április 28. 08:3371065.

    Klára ezt csak egy villámlátogatás volt most Tamásékhoz. A topik találkozón voltam Pesten, ahol nagyon jól éreztem magam. Csak ilyenkor fogom fel, hogy az embernek mennyire szüksége van az ilyen közvetlen beszélgetésekre. Úgy érzem, teljesen feltöltődtem tőle. Kár, hogy ilyen ritkán találkozunk.


    Nem akartam bemenni most Tamásékhoz, mert elég sokat kell gyalogolni hozzájuk, de most jól jött ki, hogy kitudtak elém jönni autóval. Délután érkeztem, és egy éjszakát aludtam ott. Mindegyikükkel tudtam beszélni egy keveset. 

    előzmény:
    klára13 (71063)
    2018-04-27  22:04
  13. 2018. Április 28. 05:4871064.

    Hát ugyanezen gondolkodom én is. Lehet, hogy kinti , mér csak szobányi kertecskémet befüvesítem . Elég lesz a  fólia . Mi kettőnknek kell megveszem. Még az idén  málnást rendbe teszem, aztán annak is vége .Nekem fárasztó, Sándor nem tud segíteni, a tőbbiek pedig élik saját életüket, tanulnak, dolgoznak. A meglévő palántáimat beültetem a fóliába. A paprikát lehet kettesével nagy cserépbe ültetni, de a paradicsomot egyesével kell.


     


     


     

    előzmény:
    klára13 (71063)
    2018-04-27  22:04
  14. 2018. Április 27. 22:0471063.

      Tehát vendégségben vagy, Magdikám? Beleülsz-e néha szép hintaszékebe?
      Gyönyörű ez a fa. Nehéz bánni vele, jól tudom, és Tamás nagyon szakszerűen gondozza, hogy így terem. Igazi bio citromotok van! Biztosan tudjátok, mennyire szeretik a citrusok, ha földjükbe belekeverik a kávézaccot.
       Most azon töprengek, hogy nem kell erőltetnem a zöldséges kertet. Bazsiékat nem érdekli egyáltalán, segítség nélkül pedig semmire sem megyek. Szívelégtelenségem egyre elégtelenebb. Már beszereztem ezt-azt, paprika és paradicsom palántákat. Azt hiszem, nagy cserépbe beleteszek mondjuk 2 paradicsomtövet, egy erős paprikát és egy nem erőset, és kész. A többit Angyalkának adom, különlegesek, remélem, örülni fog nekik.
       Minek csinálok magamnak felesleges gondot? Semmi értelme.

    előzmény:
    Kusza (71062)
    2018-04-27  17:42
  15. 2018. Április 27. 17:4271062.

    Tegnap lefotóztam a Tamásék citromfáját. Azt mondja Tamás, megvárja a fagyosszenteket, csak utána viszi ki a kertbe.

  16. 2018. Április 27. 09:1571061.

      Válaszoltak Beninek, hogy egyelőre nem kívánnak Európa felé terjeszkedni. Megbeszéltük, hogy irreális volt az ügy, de nem baj, mert értékes volt az igyekezet. Egyetértettünk.
      Érdekes téma, hogy mit hoz valaki a családból, mi ragad rá csak úgy. Családotok számtalan értékét viszik tovább a kislányok, és majd az ő kislányaik is. Az intelligenciát, a szépséget, a kedvességet és értelmet. Na meg a szeretetre való alkalmasságot. Kiváló család.

    előzmény:
    Zsumi45 (71023)
    2018-04-22  19:33
  17. 2018. Április 27. 09:0571060.

    ?
    Ne má...! 

    előzmény:
    Zsumi45 (71045)
    2018-04-25  08:31
  18. 2018. Április 27. 09:0071059.

       Nálatok is volt eső? Nálunk este esett, és napsütésre ébredtem. Ez a kedvenc időjárásom. Éjjel essen, nappal süssön. Különösen majd májusban, amikor minden csepp aranyat ér.
       Megsokszoroztam méreg drága ojtott paradicsompalántámat. Nagy furmányosan megvártam, amíg a hónaljhajtások elérik a 6-8 centit, alig három nap kellett ehhez, és most készítettem nekik egy ioncserélt vizes flakonból mini üvegházat a párás környezet érdekében, és dugványoztam őket. Ez a növény ellenáll a betegségeknek, és amúgy is nagyon jó, bőven termő fajta. Idén tehát nem fenyeget a paradicsomvész, állítólag. A büdösbogarak ellen azt hallottam, hogy fokhagymás és egyéb fűszernövényes főzettel kell locsolni, állítólag a bogár nem kedveli ezt a bűzt. Biztosan lesznek sokan, ablakomról már vagy húszat elpusztítottam.

    előzmény:
    szizsuzsóka (71058)
    2018-04-27  06:00
  19. 2018. Április 27. 06:0071058.

    Klárám félreértettem!. Azt hittem , hogy motorral versenyzik. Itt a közelben van egyík ilyen motoros versenypálya . Inkább kisebb motorokkal versenyeznek . A biciklis , vagy gyalogos túrázások azét szimpatikusabbak, egészségesebbek. Én nem elsősorban csak a támadóktól való félelem miatt nem szeretem az egyedül való barangolást, hanem egy kisebbe a mozgást akadályozó baleset is  komoly gondot okozhat , Természetesen ez  a veszély csökkent a mai mobilhasználattal.

    előzmény:
    klára13 (71055)
    2018-04-26  20:10
  20. 2018. Április 26. 20:5671057.

      Zsuzsika, volt-e újabb művészettel teli foglalkozásotok?
      Tudsz-e arról, hogy ezt a sok millió tulipánhagymát évente kiássák?

    előzmény:
    Zsumi45 (71045)
    2018-04-25  08:31
  21. 2018. Április 26. 20:2371056.

       Zsófi anyukájának mondása, hogy mindenki bolond, csak éppen másképpen. Van benne valami. Bazsikám terepbiciklizik. Hegyeken, mezőkön át teker, ha van ideje. (Szerintem akkor is, ha nincs.) Ügyesen szervezett maga köré kis társaságot, szintén terepen kerekezőket. Ez nagyon jó, mert féltem, amikor egyedül járja a tájat, hogy megtámadja valaki elvetemült, aki megkívánja kerékpárját. Mondja, ne féltsem, felszerelte magát védelmi eszközökkel. Gázflakonnal, egyebekkel. Azért mégis jobban szeretem, ha barátaival bolyong.


    Most, ahogy néztem a képeket, feltűnt, hogy kisebbik fiam is öregszik. Hm. Hála az égnek. Hiszen aki nem öregszik, az halott.

    előzmény:
    klára13 (71055)
    2018-04-26  20:10
  22. 2018. Április 26. 20:1071055.

      Nem jutott eszembe izgulni. Ez autó, és nagyon rögzítve vannak, hiszen nem egyszer felborulnak verseny közben. Sziszikém nagyon tapasztalt, tudja, mit vállal. Ez élete nagy szerelme. Feleségén kívül.
      Inkább csak sajnálom, mert bizony a sok rázkódás, huppanás nagyon megviselte gerincét. És most tovább strapálja. De hát ez az ő szenvedélye, az ő élete.
      Hoztam képeket, idegen autók, de látni lehet, milyen kitűnő csemege egy ilyen verseny.

    előzmény:
    szizsuzsóka (71053)
    2018-04-26  06:05
  23. 2018. Április 26. 06:1571054.

    Az én sajtosom olyan sok zsiradékot tartalmaz, hogy hetekig eláll frissen .Azért sütöttem a zserbót is. A családi ünnepre Rigó Jancsi tortát sütök és megkérdezem Ádámot , hogy ő milyet kér. Előre elkészítettem a tejben sült pecsenyét, rizibizivel, lefagyasztottam . Kész van a sült kacsmell is. ehhez majd krumplipüré jön. Előző este előkészítem a sült csirkemellet bacon szalonnával és sajttal, melyhez petrezselymes krumplit gondoltam . Így az ünnep napjára a húsleves marad , és a torta tejszínhabbal való megtöltése.


    Nem akarom magam nagyon lehajtani 14-en leszünk családtagok.


    A zserbó nem  munkaigényes , inkább időigényes , mert keleszteni kell . 3 lap, és darál dió , lekvár , tetejére máz.


     

    előzmény:
    klára13 (71051)
    2018-04-25  19:40
  24. 2018. Április 26. 06:0571053.

    Gratulálok ! Neki a sikerekhez, Neked ahhoz, hogy elviseled az izgalmakat.


    Én nagyon félek a motortól és motorozástól. Mikor a faluba jöttem, autó5-6 volt, sok motoros . Első héten volt egy halálos motoros baleset .Utána évekig évente több estét töltöttem az árokparton , amíg a mentő kiérkezett. Sok halálos, súlyos sérülés is volt. Nászom nagy motoros, de valami bazi nagy motorja van . Mosolygott, mikor meséltem félelmeim okát. Ha egy ilyen motorral karamboloznak, oda nem kell orvos. -mondta . Sajnos kell, mert valakinek meg kell állapítani a halál beálltát, és megvárni a rendőröket, a jegyzőkönyvek aláírásához.

    előzmény:
    klára13 (71052)
    2018-04-25  21:27
  25. 2018. Április 25. 21:2771052.

      Nahát, ez az én lökött fiam visszatért a tereprally versenyzéshez. Nagyszerű felesége a mitfárer, így ketten együtt nyerték meg a versenyt. Eszem megáll! Sziszikém 51 éves!

Címlap

top