Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. február 16. 08:5370326.

      Nagyon aranyos az összevetésed! Zsuzsa, úgy hasonlítunk egymásra,mint a muslinca és az ember. A gének 99 százaléka azonos, aztán ez 1 százaléktól az egyik apró szárnyas rovar, a másik ember lett. Most nem azt mondom, hogy én csak muslinca lettem. Dehogy! Sohasem volt szárnyam...

    előzmény:
    szizsuzsóka (70321)
    2018-02-16  04:53
  2. 2018. február 16. 08:4870325.

      Zsuzsika, már összefoglalód meghaladja értelmemet.

    előzmény:
    Zsumi45 (70323)
    2018-02-16  08:16
  3. 2018. február 16. 08:4570324.

       Évike nekem is gyakran eszembe jut. A napokban gondoltam végig, hogy elment hirtelen egy egész család! S milyen hiányérzéssel éltek szegények a nem kedvelt meny és az unoka halála miatt! Évike nem volt boldog, de mindig vidám. Férjével és kutyusukkal együtt keresték a békét és a napsütést. Mertek változtatni, gondolok itt a tóhoz való kiköltözésre. A kutya neve mintha Pubi lett volna. Rosszul emlékszem? Mintha Gonzó Popper Péter pulija lett volna.
      Na, ez most saját ciklámen.Idejött ez a szőkeség magáról. A kis élelmes! Vagy talán Évike küldte?!

    előzmény:
    jara (70319)
    2018-02-15  21:18
  4. 2018. február 16. 08:1670323.

    Igen, Zsuzsám, az orvostudomány egyre inkább összekapcsolódik az eddig élettelennek nevezett jelenségek tudományával. Mindkettő hatalmas fejlődésen megy keresztül nap-mint nap. A fizika és kémia már elfogadja, hogy minden rezgés. Az összeállt anyag is, az élet is. Az un. elektromágneses rezgéseknek csak nagyon szűk tartománya a már pontosan mérhető hő, hang, fény, röntgen és egyéb ( alfa, béta,gamma...) sugárzások. Az EKG méri az agy rezgéshullámát, de a kutatók mint pl. a műsorban szereplő kvantumfizikus és a Testnevelési egyetem orvosa olyan műszerekről beszéltek, ami a rezgéshullámok eddig mérhetetlen tartományát is mérni tudja.


    Az anatómiával feltárható, akár mikroszkopikus méretű egységek pl. nem mutatják azt, amit a kínai gyógyászat reflexológiaként alkalmaz. (Jól gondolom, nincsenek látható reflex pályák?) 


    Az ismereteknek akkorát bővült a tárháza az elmúlt 50 évben, hogy az egyetemen új szakok oktatják. Abból amiről pl. a molekuláris bionikusok is tanulnak, semmit, de semmit nem értettem. Nagy hátránynak érzem, hogy ezt nem posztgraduális képzésben teszik, mert túl kevés az az alap, amit a gimnáziumból visznek. Akár tagozatosból, mint Dorkám. 


    Nyugodtan cáfolj, ha én rosszul értelmeztem a hallottakat. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (70320)
    2018-02-16  04:40
  5. 2018. február 16. 07:5570322.

    Igen, így helyes: Akkor, ott, azoknak az ismereteknek a birtokában! Ez nemcsak a magánéleti döntésinkre igaz!


    Nekünk a termelő üzemben azonnali döntéseket kellett hoznunk, legalábbis javaslatok formájában. A munkanaplóban óránként vezettük a mérési eredményeket, amik a massza, máz, megformázott darabokra vonatkoztak. Ha fellépett egy tendencia (pl. csökkenni, vagy növekedni kezdett valamelyik érték), azonnal jelezni kellett a termelésirányítóknak, mit-hol változtassanak a technológián. Jól- vagy rosszul sikerült ez a beavatkozás, az a végterméken 20 órával később jelentkezett, akár +- 5-10 % repedezett, elgörbült áru (selejt) formájában. Ha rossz volt a döntés (vagy nem úgy hajtották végre) rajtunk "verték le". A fenti napló a későbbiekben sokszor árulkodott esetleges elhamarkodott döntésekről. Ilyenkor érvényes volt: Adott órában, azoknak az ismereteknek birtokában mit kellett volna tenni? 


    Talán az orvos nem így dönt egy kiugró labor eredményt látva? Akkor és ott....Csak itt a selejt emberi életben mérhető. 

    előzmény:
    klára13 (70316)
    2018-02-15  17:38
  6. 2018. február 16. 04:5370321.

    Igen Klárám , sok hasonlóság van személyiségünkben . Eredményeinkben, csalódásainkban, kételyeinkben . Azzal szoktam viccelődni magammal, hogy amíg szűz voltam nem voltam szűz, idősebb koromra lettem az. Valóban jó szándékkal vezettük életünket, alkalmazkodtunk nem mindig kedvező körülményeinkhez, és idős korunkra jöttek a kételyek. Nagyon erkölcsös belgyógyász főorvos ismerősöm mondta, jó orvos nincs kétely nélkül .Kandidátus volt , osztályvezető főorvos egy országos intézetben. Egyszer mesélte,, hogy mióta nagy autója van , más lett az élete. Elképzeltem agy Vokswagennel, BMW-vel, vagy hasonlóval . Kolléganőm világosított fel, ( kuncogva ) , hogy ez a kocsi egy Zaporozsec( Zápor Jóska , ahogy becéztük) . Fiatalon halt meg még nyugdíj előtt. Talán szerencsés volt, mert nem érte meg, hogy sok szerencsehuszár hogyan előzi meg a szokásos magyar módon .


    Nekem szakmailag talán szerencsés volt, hogy rájöttek , az alap tartja az építményt, minden építmény csak erős alapokkal lehet tartós.

    előzmény:
    klára13 (70316)
    2018-02-15  17:38
  7. 2018. február 16. 04:4070320.

    Zsuzsikám ! Ezért akarom ma még egyszer megnézni az adást, mert ezt a szívvel kapcsolatos elképzelést már olvastam . Mint orvosnak kételyeim vannak ezzel kapcsolatban . De majd ha megnéztem és nem oszlanak a kételyek , írok róla. A Ti agyatok nem képződött a klasszikls orvoslás szigorú szabályain, talán tisztábban látjátok ezeket az  új ( tév? ) tanokat .

    előzmény:
    Zsumi45 (70314)
    2018-02-15  10:55
  8. 2018. február 15. 21:1870319.

    Zsumika egyetértek Klárával. minden szóból érzem a segítő szándékot, amit köszönök. Ismerkedek a szöveggel, már tudom mit kell keresni és hol. 


    Az előbb Évikére gondoltam és Gonzó kutyusára.


     

  9. 2018. február 15. 20:4170318.

    Zsumika egyetértek Klárával. minden szóból érzem a segítő szándékot, amit köszönök. Ismerkedek a szöveggel, már tudom mit kell keresni és hol. 


    Az előbb Évikére gondoltam és Gonzó kutyusára.


     

  10. 2018. február 15. 17:5770317.

      Nagyon jó volt olvasni soraidat, Zsuzsánna. Többször is elolvastam. Minden szavad aranyat ér.
      Azt hiszem, nekem is ezt kell tennem fogyásommal kapcsolatban. Nem engedni, hogy önbizalmam tovább csökkenjen.
      Csodálatos köveket mutatsz meg a fészbukon.  Szívesen gyönyörködöm bennük.

    előzmény:
    Zsumi45 (70314)
    2018-02-15  10:55
  11. 2018. február 15. 17:3870316.

     Zsuzsa, hasonlót tapasztalok. Nagyon elégedett voltam életemmel, döntéseimmel, és az utóbbi időben kezdek nagyon kritikus lenni múltammal szemben. Persze nem engedem magamnak, hogy rágódjak régi dolgokon.
        Azt hittem, csak én vagyok ilyen balga. Most aztán elgondolkodtam, s  következőre jöttem rá: egész éltünkben legjobb szándék vezérelt bennünket, ezt nem vonhatjuk kétségbe. Csakhogy húszévesen másképp láttuk a dolgokat, mint most látjuk, fél évszázad tapasztalataival gazdagabban. Ma esetleg ebben-abban másként döntenénk. Ami érthető. De akkor, ott és abban, bármiben, úgy kellett döntenünk. Arra voltunk képesek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70312)
    2018-02-15  05:29
  12. 2018. február 15. 16:1470315.

      Nálunk is gyönyörű napsütés van. Úgy nézem, a közeledő nagyon sötét felhőréteg Budapest fölött van. Itt a hónak nyoma sincs.
       Magdikám, a földet felhozatom a szállítókkal, megegyezünk plusz munkájuk ellenértékében.
       Most a Praktikerrel nincs szerencsém. Sok mindent rendeltem, mindig előre fizetek, és a rendelt tárgyak helyett hoztak egy íróasztalt. Arról nem is beszélve, hogy 3 640 forint a szállítási díj, és ha emeletre való felhozást kérnék, az náluk + kb 8000 forint lenne. Aztán az íróasztalt 3000-ért hozták fel és végül 0 ft-ért vitték vissza. Vagyis oda-vissza. A Praktikertől többé nem vásárolok. Bár igyekeznek. Korábban úgy volt, hogy az üzletükbe való belépés lehetőségét lefedték egy fekete táblával, hogy elfogadom a sütiket. Írtam hát nekik, hogy nem engedem gépemet telerakni reklámjukkal, és így nem vásárolhatok. Nem baj, van elég barkácsáruház a neten, vásárolok máshol. Hát ezt gyorsan kijavították, sütik nélkül be lehet hozzájuk lépni.
       Most várom, hogy kihozzák a náluk rendelt virágföldet, egyebeket.
       Találtam egy remek netes kertészetet, a Szász íriszkert nevűt, ők kardvirág, liliom és dália hagymákat, illetve gumót küldenek. U.n. nagycsomagjukban olcsók a virágok.

    előzmény:
    Kusza (70313)
    2018-02-15  09:58
  13. 2018. február 15. 10:5570314.

    Marika, arról szó sincs, hogy buta lennél hozzá, csak türelmetlen. Ha nem rögtön a technikával kezdenéd, hanem elgondolkodnál azon, hogyan tudnál fordítani a hozzáállásodon, mert most a probléma van a centrumodban. Valóban a hit szükséges, hogy a megvalósulás képe legyen ott. El tudd képzelni, képszerűen vizualizálva a célodat. Ehhez viszont a videok később jönnek, a kézikönyv eleje segítene.  


    No, de nem akarok én rád erőltetni semmit, sokan elutasítják. Azok az előadások, könyvek, és a Ridikül aktuális adása, amikről itt is beszélünk, elfogadják a tudatunk mindenhatóságát. Létünk Isteni lénye, amely a legújabb feltevések szerint nem is 100%-ban az agy biokémiai folyamata, hanem összefügg a szív ingerekre beinduló hasonló tevékenységével.


    Ja és leginkább csak magunkon tudunk ezirányban dolgozni, és azokon segíteni, akik maguk is szeretnének megszabadulni a problémáiktól.  HIT, VÁGy, s azután jön Tettekkel teli elvárás.


    Nagyon a találó dr Bubó mondása : "Aki nem változtat, annak nem fáj eléggé." 


    Nagy ölelés tőlem mindehhez! 

    előzmény:
    jara (70306)
    2018-02-14  19:25
  14. 2018. február 15. 09:5870313.

    Szép napsütéses időre ébredtünk, gondolom a nap hamar megeszi a havat, habár elég hideg van. 


    Klára még mindig az az óriás virágtartó jár az eszemben, mennyi földet kell abba felhordani!

    előzmény:
    klára13 (70301)
    2018-02-14  13:03
  15. 2018. február 15. 05:2970312.

    Marikám ! Mindketten arany követői vagyunk, bennünket is "felemészt az örök kétely "A kétely ( főleg önmagunkban ) nagyon hasznos, de inkább csak akkor , ha akarással , önbizalommal társul. Ez nálam már elkorcsosult , és kissé lebecsülően tekintek vissza régi önmagamra , aki sokkal magabiztosabb volt. Utólag érzem, hogy indokolatlanul. Nehéz egyensúlyt teremteni önmagunkban és sajnos mire eljutunk idáig , nemigen vesszük hasznát.

    előzmény:
    jara (70306)
    2018-02-14  19:25
  16. 2018. február 15. 05:2270311.

    Marikám ! Az igazán tehetséges ( nem csak egyszerűen okos ) fiatalok általában nem jó tanulók. Megengedik maguknak, hogy csak azzal foglalkozzanak, ami érdekli őket . igazuk van . Nagyobbik lányunokám orvos szeretne lenni. Sokat tanul, külön is, 2 nyelvvizsgája is van . Nem tudom , mint is kívánjak neki, felvegyék  vagy sem . Ha felveszik , még többet kell tanulnia , és egy vitatottan értékelt munka rabságába kerül. Ha nem veszik fel, életét kudarccal kezdi . Nem tudom mit szeretnék az ő érdekében .


     


     

    előzmény:
    jara (70308)
    2018-02-14  21:59
  17. 2018. február 15. 05:1470310.

    Tegnap és is havat sepertem , Sándor nem engedem , sem a válla, sem a sérve nem szereti a nagy terhelést . Ő akarná , csak megijesztem  Megnéztem a műsort , érdekes bolt. Nem mindent értettem , még  egyszer megnézem ma . 


    A könyvvel szépen haladok, van benne 1-2 érdekes esettanulmány.

    előzmény:
    Kusza (70299)
    2018-02-14  10:01
  18. 2018. február 15. 02:0470309.

      Nagyszerű, hogy nem ragadsz le az iskolai jegyeknél, hanem látod más értékeiket. Amit említettél, sokkal többet ér,, mint egy iskolai osztályzat. Nem várható el, hogy tizenévesen kiválassza a gyerek az életre szóló foglalkozást. A remek nyelvtudással lehet olyan foglalkozása majd, amiről ma még nem is hallott, sőt, talán mi sem.
      Szonja jár táncolni?
      Ugye, Brúnó a legnagyobb. Csodálatos, hogy a zenével foglalkozik.

    előzmény:
    jara (70308)
    2018-02-14  21:59
  19. 2018. február 14. 21:5970308.

    Klárám, már egyik unokám sem jó tanuló. Bencém a legkevésbé. Ha a boldogulásról beszélnénk, mégis rá szavaznék. Nincsenek szülői nyomás alatt. Ő mindig kivételes bánásmódban részesült egyébként is. A legnagyobbik unokám, Bence testvére volt jó tanuló, csak már mostanára szelektál és amit nem szeret, nem tanulja. Ez nem elfogadható a gimnáziumban. Angolból ő is megszerezte már a felsőfokú vizsgát, jelenleg franciát (ez a kötelező) és oroszt (ez szabadon választott) tanul. Fogalma sincs merre tovább, pedig tavaly még érdekelte a helyszínelés (baleseti, bűnügyi). Anyja szerint újabban zenét szerez számítógépen, amit lepróbál szintetizátoron. Ami közös mind a négy unokámban az az, hogy mindenkivel jó a kapcsolatuk a környezetükben. 


     

    előzmény:
    klára13 (70307)
    2018-02-14  19:46
  20. 2018. február 14. 19:4670307.

      Na, rendben. Tovább nem kínozlak, Marika.
      Úgy tudom, Bence nagyon  jó tanuló. Izgulós? Talán szülői nyomás alatt van? Nagy munkával éri el a kiváló eredményt?
      Beni sokat javult a homeopátiától. De néha fáj a feje, ilyenkor fájdalomcsillapítót vesz be. Nem értek hozzá: lehet, hogy a migrént semmi sem csillapítja?
      Ezek a virágok nem sajátok. Csak közös gyönyörűségünkre szakítottam őket az internetről. Viszont a pálmám gyönyörű lett. Bazsi fent járt, elismerően szemlélte meg. Azért érdekes ez, mert ő a fű szerelmese, és a gyep kiszorít minden más növényt szívéből. Semmit sem szokott észrevenni.
      Nagyon jó lehet unokáddal soppingolni. Nálunk Dodival lehetett, de jó ideje nem járok a városban, csak ha nagyon muszáj. És egy kislánnyal lehet az igazi a vásárolgatás.

    előzmény:
    jara (70303)
    2018-02-14  16:51
  21. 2018. február 14. 19:2570306.

    Zsumika beleolvastam a küldött könyvbe, el is mentettem. Ismerős is volt, utána néztem, megvan videón a kedvencek tartalomban egy része. Soha nem mondom, hogy soha, de jelenleg még nem tudok hinni benne. Most annyira a kételyek határozzák meg a tudatom, hogy mindenhol a "jó, de mi van mögötte" gondolatok vannak túlsúlyban. Lehet, hogy sokkal prózaibb a lényeg: buta vagyok hozzá.

    előzmény:
    Zsumi45 (70305)
    2018-02-14  18:37
  22. 2018. február 14. 18:3770305.

    Marika, a műszer nélkül is ki lehetne próbálni azokat a lazító technikákat, amiket küldtem. Semmi más nem kell, csak elhatározás és türelem. Érdemes lenne elolvasnotok azt a kézikönyvet. Van ismerősöm, akinek a leánykája 20 éves koráig nagyon szenvedett a migréntől, s ilyen mentális technikával "helyretette" magát . Azóta eltelt évtized boldog, önálló, fájdalom mentes családi életet hozott neki. Az ő lelki problémáját a bátyjának a sikerei és a saját kudarcai jelentették. A megfelelési kényszer.


    A műsorban szereplő jóga oktatók is ilyesmit ajánlottak.

    előzmény:
    jara (70303)
    2018-02-14  16:51
  23. 2018. február 14. 16:5370304.

    egyel= eggyel

    előzmény:
    jara (70303)
    2018-02-14  16:51
  24. 2018. február 14. 16:5170303.

    Klára, nagyon szépek a virágaid. A klívia nyílik itt és a kertben egy kis kankalinon van négy kis virág. Hóvirágom hat szál van, nagyon szeretem őket.


    A fürdőruha témában gondold azt, hogy hasonló "menőkém" van mint Neked.  Ha a sors küld nekem kedvet, lehetőséget hozzá akkor shoppingolni is lesz kedvem. (Leány unokám nagyon szeret üzletekbe járni és így fejezi ki a ruha vásárlást.)


    Magdika, megnéztem a ridikülös adást, nekem szomorúságot okozott azért, mert egyel több ismeret, ami számunkra elérhetetlen. Végig arra gondoltam, hogy a Dr. Petrekonics Máté szuper műszerei vajon kimutatná Bencém gubancát, ami a migrénjét okozza? Volt azért egy témája, ami bogarat ültetett a fülembe. Kb.: A vizsgált gyermeknél a fejfájást tanulás elleni reakciónak minősítette.  Ez is lehet szempont nálunk is.


    Zsuzsóka, most éli virágkorát a fonalas topikon a skót minta, ami nagyon hasonlít a norvég mintára.

  25. 2018. február 14. 15:1070302.

    Nagyon nehezen viselem el a testvéreim elvesztését, főleg az öcsémét. Pedig a nővéremmel szorosabb volt a kapcsolat, mint az öcsémmel. De valahogy őt jobban eltudtam engedni, mert már idősebb volt. Mi a nővéremmel féltestvérek voltunk, az ő édesanyja nagyon fiatalon halt meg 25 éves korában. Nagyon jó testvér volt, igaz az édesanyám mindent megtett, hogy ne érezze, hogy ő mostoha. A nővérem és köztem 10 év korkülönbség volt, az öcsém 12 évvel volt fiatalabb nálam, jól szét voltunk szórva. A nővérem szinte az anyja lehetett volna az öcsénknek. Ők ketten jobban is kijöttek egymással, én kisiskolás korában sokat foglalkoztam az öcsémmel, én tanultam vele, sokszor mérges volt rám, mikor fegyelmeztem.


    Azért is fáj az öcsém elvesztése, mert tudom, hogy mennyire szerette az életet. Egészséges életet élt, nem ivott, nem dohányzott, síelt, korcsolyázott, és nagyon hirtelen váratlanul elment.


    Klára már én se szeretem ezt havas időt, már nagyon várom a tavaszt, de most esik a hó.

    előzmény:
    klára13 (70301)
    2018-02-14  13:03

Címlap

top