Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. február 14. 13:0370301.

      Brrrr, de hideg ez a kép! Szereted-e a havat? Sokan nagyon szeretik. Én utálom. Ilona barátnőm lelkesen mesélte, milyen csodálatos, amikor a hó ropog a talp alatt. Hogy elment, hirtelen... Még mindig nem egészen fogtam fel. Mint nővérem váratlan és hirtelen halálát. Gondolom, te is így vagy testvéreid távozásával. 
      Valaki arról beszélt, hogy a gyógyításnak új korszaka várható a jövőben. Mikrorobotokat küldenek be a testbe, és azok minden hibát kijavítanak. Az öregedést is megszüntetik, sőt, örök életet teremtenek.
       Te szeretnél-e örökké élni, Magdikám?


      Most ezzel a virággal foglalkozom. Elültettem a kis hagymákat, amelyeket a virág a szár magasán hozott. Szakasztott olyanok, mint egy-egy borsószem.  Már elkéstem kiszedni a hagymákat, mert nagyon kihajtottak, sok-sok fiókájuk van. Csak leszedem a föld tetejét, és komposztált marhatrágyát teszek helyébe. Nálad fehér a táj, az én lelkem már a tavaszban jár.

    előzmény:
    Kusza (70299)
    2018-02-14  10:01
  2. 2018. február 14. 12:5070300.

       Nagyon jólesett a válaszod, Magdim.
       A faládák bizony szebbek mint a műanyagcserép. Az oleander -5 fokot is kibír. Áginál ilyen nemigen szokott lenni, azt hiszem, és a ház melegíti a teraszt valamennyire. Látom nálam.
       De mennyire szépek ezek a könyvek! Az őzből eszembe jutott a jelenet, hogy a mesélő hölgy karácsonykor angyalnak öltözött, és felhőként lábánál egy nagy edény tejszínhabban álldogált. És hogy a pasi mindig nagyon illedelmesen eszik, de néha elereszti magát otthon. Kedvese ezt nagyon élvezi. Hogy a dinnye leve csorog le az állán. Remélem, jól emlékszem, rettenetesen sok idő telt el azóta, hogy olvastam. Na, hát elég gyengus emlékek egy regényről! A Danaidáról semmi sem jut eszembe. Igazság szerint Szabó Magdát is majdnem elfeledtem, pedig de jó író volt, és hogy faltuk könyveit!
      Azt hiszem, összetévesztem. Most elolvastam a regények fülszövegét, és inkább a Danaidába illik az én kicsinyes emlékem. Ezért érdemes olvasni többek között, mert kikupálódik az ember. Magamra célozok, és hogy mi maradt meg emlékezetemben. Siralmas.

    előzmény:
    Kusza (70299)
    2018-02-14  10:01
  3. 2018. február 14. 10:0170299.

    Ó hogy tudnám én ezt a topikot itt hagyni!Csak nem volt olyan téma, amihez hozzá tudtam volna szólni. Klára azok a virágtartó edények nagyon nagyok, hiába van alatta a kerék, hatalmas helyet foglalhatnak el. Áginál a tető teraszon vannak a leánderek, neki fából vannak a tartók. Azért ott is vannak hideg idők, de nem viszi be télen sem.


    Most Kertész Magda könyvet olvasok, Az őz, meg a Danadia, nem rossz, de olvastam már jobbat is. Nagyon elkalandozik benne, nehéz követni.


    Nálunk esik a hó, ez mostani felvétel.

    előzmény:
    klára13 (70297)
    2018-02-14  09:40
  4. 2018. február 14. 09:5470298.

      Nagyon jó pedagógiai érzékkel rendelkezett édesanyád! Szép lehetett a sapka, nagyon kedvelem a norvég mintát.
      A sapkamizéria nálunk is dúl. Egyedül a kis piperkőc Dodóka szereti a fejrevalókat - na meg én -, a többiek hajadonfőtt vannak egész télen. Illetve azt a kapucnis, szürke, pulóvert helyettesítő ruhadarabot hordják és fejükre húzzák a kapucnit, ha fáznak. Tudod, az ilyen ruhadarabban járnak manapság bűnözni a bűnözők.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70295)
    2018-02-14  05:45
  5. 2018. február 14. 09:4070297.

       Magdikám, ez nagyszerű! Káprázatos!
       Mit olvasol mostanában? Zsuzsa azt hitte, itt hagytál bennünket, átpártoltál az olvasós topikba. Mosolyogtam, mert régen tudom,  hogy kedves vendég vagy Bagoly topikjában. Mert ugye, itt vagy itthon, igaz?
       Remekül kezdődött a mai nap annak ellenére, hogy reggel hétkor "mentem" aludni, és kilenckor felébredtem. A remek kezdés nem a kialvatlanság, amit nem is nagyon érzek, hanem, hogy végre megszabadultam az egérkétől. A konyhában lakott, ami nem túl gusztusos dolog, de Zsuzsu nem tudta megfogni. Valahogy nem volt kedve hozzá. És Angyalka hozott egérfogókat, remek szerkezeteket, úgy csapódik le, hogy a kis állatot azonnal megöli. Az első egérfogót kicselezte, furfangos módon kilopta belőle a kolbászdarabkát anélkül, hogy baj érte volna. Tanulva az esetből a másodikba úgy helyeztem el a szalonnát, hogy reggel ott volt egérke holtan. Nem szenvedett, és ez a fontos. Kár, hogy ezek a kis állatok ilyen kártékonyak és kellemetlenek. Mert nagyon aranyosak egyébként.
      Unokasógorom kedvenc sztorija volt, hogy Amerikában van egy pályázat a tökéletes egérfogóra. Szerinte fél Amerika ennek kivitelezésén gondolkodik, mert nagyon nagy a díj. Hát ezzel az Obiban vásárolttal meg lehetne nyerni. És nagyon olcsó ráadásul, 730 forintért párban adják. Minden egerek fenyegetett háztartásban ott a helye!

    előzmény:
    Kusza (70296)
    2018-02-14  08:30
  6. 2018. február 14. 08:3070296.

    Klára azt hittem már írtam, hogy a szemem hál Istennek megjavult, visszajött a régi látás, már az Olaszországi utam előtt. Nagy szerencsém volt, hogy szemorvos nem tudott fogadni a kijelölt időpontban. Így míg vártam rá, visszajött a látásom. Nem kevés összegtől menekültem meg.

    előzmény:
    klára13 (70287)
    2018-02-13  20:55
  7. 2018. február 14. 05:4570295.

    Nekem sötétkék -piros fehér norvég mintás sapkám volt . Magam kötöttem . Büszke voltam rá, de akkor is divat volr hajadonfőtt járni. Egyszer hóviharban tértem haza ( kb 2 kilométert kellett gyalogolni )Anyukám a tüöor elé állított , és azt mondta Nézd meg milyen csinos vagy így sapka nélkül. Piros fülű.piros arcú alig mozgó arcizmokkal . No ez voltam én .- Utána mindig az időjárásnak és nem a divatnak öltöztem .

    előzmény:
    Zsumi45 (70292)
    2018-02-13  22:34
  8. 2018. február 14. 05:3970294.

    Igen Klárám ! Nem könnyű a maximalista élet . No én voltam az, csak apukám szorongása vetült át rám , Félt , hogy nem jutok be egyetemre . Azután lettem túl szorgalmas, (talán nem is maximalista ) , miután ő meghalt. Létem , tanulásom forgott kockán. Akkor már saját magamnak kellett talpon maradnom. Kérőbb figyelmem megoszlott fiam és magam ill. férjem között. Ebből én a 3. helyre helyeztem magam . Így lettem bronzérmes.Miután felnőttek  fordultam vissza komolyan a szakmai fejlődéshez. Jártam egy évig " Bánásmód pszichológiája " című kurzusra  "jeles "eredménnyel végeztem el. Ott tanultam neves egyetemi oktató csoportvezetőnktől az autogén tréninget . Ezt később több kevesebb sikerrel alkalmaztam is. Sajnos leginkább azok jelentkeztek a gyakorlatokra, akiknek úgyis fokozott betegségtudatuk volt. Igyekeztem mindig kézben tartani nem kis praxisomat. No, de ezek csak akkor hasznosak , ha megfelelő " reklámtevékenység "is társul hozzá. Ha nem csak az érintettek tudják , hanem mindenki , a falu vezetősége stb is tudja, hogy nem ez az alap, ez plusz tevékenység.. Remélhetőleg a mai fiatalok azt is megtanulják, hogy nem elég jól dolgozni, el is kell ismertetni.

    előzmény:
    klára13 (70288)
    2018-02-13  21:16
  9. 2018. február 13. 23:1270293.

    Jó éjszakát, szép álmokat!

  10. 2018. február 13. 22:3470292.

    KLára, ez a kép az álmom! Ha nem szőke lesz, az sem baj, vagy nadrágot visel! No látod, ezért kellene sokat meditálnom! Igaz, hogy a hit és a vágy nálam, de a tettek?? az nem az én dolgom.El is mentem a képet a mai dátummal! Köszönöm! 


    Emlékszel-e arra az időre, amikor divat volt a hollandi sapka? Anyukám horgolt nekem rózsaszínű fonalból, s körbe volt fehérrel és drappal szegélyezve, valahogy az adta a kipördülését a fülnél. 8-10 éves lehettem? 


    A Magdika által ajánlott Ridikülben egybehangzóan mondták a szakemberek, hogy relaxálás után fiatalabbnak energikusabbnak érezzük magunkat. Az agykontrollos Domján szerint is 10 perc alfa 5 óra alvásnak felel meg. (ha jól emlékszem)  Azért van  szükségem a fiatalodásra, hogy megérjem a dédunokám pesztrálását!

    előzmény:
    klára13 (70291)
    2018-02-13  21:44
  11. 2018. február 13. 21:4470291.

      Ezt a képet neked tartogatom, Zsuzsánna. De az előbb lemaradt.

    előzmény:
    Zsumi45 (70284)
    2018-02-13  17:11
  12. 2018. február 13. 21:3770290.

      JARA-MARIKA, azért, ha meggondolnád, szólj! Eszembe jutott, speedo az úszódressz márkája, nagyon rugalmas. Persze megtalálni legalább akkora munka lesz, mint ahogy agyamban a márka után kotorásztam.

  13. 2018. február 13. 21:3070289.

      Sajnos nem találtam meg a képet, amelyen, feltételezésem szerint tanga lehet a férfin. Vagy olyasmi, ami a képeken látható?
       Ne aggódj, Hus, fáidnál nem lesz baj. Azt vajon kikutattad-e, hogy a fákat miként kell trágyázni? Azért majd tavasztól jobban jársz, ha trágyalét készítesz. A baromfikaki így értékesül legjobban. Akkoriban úgy oldottam meg, hogy nagy tartályban készítettem a nedűt, és búvárszivattyúra erősítettem slagot, így nem kellett a vödröt cipelnem.
      Még ma is nevetek, visszagondolva trágyaleves sztoridra!

    előzmény:
    hus (70265)
    2018-02-11  21:38
  14. 2018. február 13. 21:1670288.

      Nehéz a maximalisták élete, mert örök elégedetlenség gyötri őket. Persze, ez született tulajdonság, nem tudom, lehet-e nyesegetni.
       Na, az én Benikémet nem kínozza ilyesmi. Szinte szemérmetlenül kiszámolja, mikor mi az érdeke, hol lazíthat következmények nélkül.
       A nyelvvizsgát nála is sok munka előzte meg, csak ma már kedvezőbbek a körülmények, mint néhány évtizede. Hatévesen egy esztendeig az iskolában csak angolt tanultak, írás nélkül és angol anyanyelvű volt a tanár csekély magyar nyelvtudással. Aztán angolul jöttek a tantárgyak, aztán a felső tagozatban, amikor itt a városban járt iskolába, hetenként beutazott Budapestre angoltanárhoz. Most a németet gyűri, hasonló a felállás, a gimnázium első évében csak a német van, és kis informatika. Megtanulnak pl tíz ujjal írni a klaviatúrán. Felsőfokút kell elérniük az érettségire a nyelvből. Sokat tanul, noszogatás nélkül. Most nyáron angolból megcsinálja ezt a vizsgát, most is jár tanárhoz.
       Dodóka a szokásos iskolai oktatásban tanulja a németet, bár ötöse szokott lenni, de úgy tűnik, nem sokra mennek. Persze ő is jár különórára, méghozzá szívesen, mert Beni a példaképe. Szerintem zokon venné, ha nem sarkallaná őt is anyja, mint Benit.  Jópofa kis fiú, negyed nyolcra jár az iskolába, mert tanítás előtt fél órát kidobóznak. Imád minden labdát.

    előzmény:
    csinomjank (70277)
    2018-02-12  06:22
  15. 2018. február 13. 20:5570287.

      Magdikám, mi van a szemeddel? Van-e változás, ha nincs, megszoktad a kellemetlenséget? Arról a speciális szemüveggel kapcsolatban hogyan döntöttél?

    előzmény:
    Kusza (70280)
    2018-02-12  08:42
  16. 2018. február 13. 20:5170286.

      Megfiatalít? Zsuzsánna, a képeken fiatal lányt látok. Ugyan, hova akarsz fiatalodni?

    előzmény:
    Zsumi45 (70284)
    2018-02-13  17:11
  17. 2018. február 13. 20:4970285.

       Tényleg az volt a meggyőződés, hogy az agysejtek pusztulása végleges.  Örömteli hír volt, amiről írtál, Zsuzsa. Vajon a vizsgálati eszközök fejlődése hozta a kutatások új eredményét?
       Ma itt volt Angyalka, átültettük az oleandereket friss földbe. Nagyobb cserepekbe, és kettesével, így kétféle színű lesz mindegyik. A sharongyümölcshöz és a nagy pálmához 80 cm-es cserepet hozattam, hát azért nem sejtettem, hogy ilyen óriásiak. Mint egy-egy ülőkád! Alattuk a bútorszállításhoz alkalmazható kerekes alátéttel könnyen mozgathatók, de azért kicsit furák. A gyümölcsfa rügyei sajnos kipattantak, hiába fűtetlen a helyiség, napsütésben eléggé felmelegszik. Gondom lesz majd a teraszra való kiköltöztetéssel. Meg kell majd várnom, amikor olyan lesz a kinti hőmérséklet, hogy nem fáznak meg a levelek. Jövőre kint hagyom a teraszon, legfeljebb akkor hozom be, amikor vészes lehűlést jósolnak.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70279)
    2018-02-12  07:00
  18. 2018. február 13. 17:1170284.

    Magdika, köszönöm, hogy megmutattad! Sikerült megnéznem, hallgatnom. Nagyon érdekes volt. Kedvet kaptam, hogy a sok évvel ezelőtt tanult és jócskán elvesztett relaxációt újra próbálgassam, sőt még meditálni is megtanuljak. Korábban azt hiszem ez csak "mintha valami " lett volna, de most ráérek, hátha valóban sikerül és megfiatalít. 

    előzmény:
    Kusza (70280)
    2018-02-12  08:42
  19. 2018. február 13. 06:3670283.

    Köszönöm Magdika ! Délután megnézem .

    előzmény:
    Kusza (70280)
    2018-02-12  08:42
  20. 2018. február 13. 06:0770282.

    Zsuzsám ! Ez nagyon érdekes lesz. Én sokat olvastam ebben a témában ( no azért nem mindegyik 100% tudományos ) Sajnos messze van , és az előadások egy része számomra rosszul érthető a fülem miatt. De majd talán lesz valami írásos kivonat is.

    előzmény:
    Zsumi45 (70281)
    2018-02-12  10:05
  21. 2018. február 12. 10:0570281.

    Csatlakozom én is ehhez a témához. Bemásolom a tervezett programom, hogy meghallgassam:


    "Újabb tudományos ismeretterjesztő csemege a Pedagógiai esték c. nagyszabású sorozatban - vendégünk dr. Farkas Eszter PhD, egyetemi docens, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán működő Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet L'Oreal-UNESCO díjjal kitüntetett agyikeringés-kutatója!


    Előadásának címe: Az öregedő agy
    Az előadás időpontja: 2018. március 27. kedd 18.00" 


    Állítólag nagyon fogynak rá a jegyek, elővételben mielőbb biztosítanom kell . 1900 Ft. nem tudom, nyugdíjas kedvezmény van-e rá.

    előzmény:
    Kusza (70280)
    2018-02-12  08:42
  22. 2018. február 12. 08:4270280.

    Zsuzsa én beleszoktam nézni a Ridikül c. műsorba, ha érdekel a téma, akkor megnézem. Megpróbálom ide hozni, nem tudom sikerül-e. Az agyunk titka most a műsor címe.


    /https://www.mediaklikk.hu/video/ridikul-agyunk-titkai/

    előzmény:
    szizsuzsóka (70279)
    2018-02-12  07:00
  23. 2018. február 12. 07:0070279.

    Klárám ! Nem vagy Te rendőr, hogy csak olvass, tudsz Te írni. Most nagyom érdekes könyvet olvasok. Nem teljesen tudományos, de elég nehéz olvasmány. "A változó agy " a címe. Arról ír, hogyan változik az agyunk szerkezete a megváltozott működés kapcsán. Úgy jutottam ide, hogy vettem egy könyve " Hogyan gyógyul az agy " címmel. Elkezdtem olvasni és mind hivatkozik előző könyvére , melyet megvettem azután. Abból indul ki, hogy sérülések, agyi történések után, hogy áll vissza gyakran az eredeti állapot, vagy lényegese javul az agy működése. Eddig úgy tudtuk, hogy új agysejtek nem képződnek. Új sejtek és új idegpályák kialakulásáról ír a könyv . De felhasználhatók az itt leírtak korral járó kopásaink, funkciócsökkenésünk csökkentésére.


    Írjál arról, mit olvasol, küldjetek egy szép verset, szép képet, örüljünk együtt a szépnek , jónak, bizalomnak ebben a depressziós , anomiás világban .

    előzmény:
    klára13 (70263)
    2018-02-11  19:51
  24. 2018. február 12. 06:4670278.

    Az írott angol szövegből sokat megértek. Legnagyobb unokám megvette az egész Rex felügyelő sorozatot. Ausztrálok adták ki , eredeti hanggal és angol felirattal . Jobban megértettem a feliratot,mint a német beszédet, pedig németül jobban tudok. Ő minkét nyelven elég jól tud, különösen angolul. No és a pop zenét nem szeretem ( gondolom anyukád sem ) , gy csak agytornának használtam az angol tanulását.

    előzmény:
    csinomjank (70275)
    2018-02-12  06:09
  25. 2018. február 12. 06:2270277.

    "Kisebbik unokam irt egy tesztet, ami kivaloan sikerult neki. O olyan termeszetu lesz, aki a tokeletessegre fog torekedni. "


     az en kisfiam is ilyen  -  magyarul ugy mondjak , hogy maximalista ( perfectionist )  


     

    előzmény:
    hus (70271)
    2018-02-11  23:20

Címlap

top