Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. január 26. 17:5070126.

    Így gondoltam én is, nem vagyok esélyes, mert a sajátommal alatta vagyok a határértéknek, az összes viszont meghaladja azt. 


    Maradok. Úgy megszoktam már az egyedüllétet, talán nem is tudnék olyan könnyen alkalmazkodni új szobatársakhoz. Kritikusabb lettem, mondhatni háklisabb. 

    előzmény:
    Kusza (70118)
    2018-01-25  17:26
  2. 2018. január 26. 17:2970125.

    Dehogy vagy lusta Zsuzsám ! Százszor többet dolgozol, mint én. Jóformán csak vegetálok a 47 nm-en itthon, ha nem mozdulok ki.


    A konyhát is egyszerűsítettem, 1-1 félét készítek, s eszem napokig, még a kis fagyasztóba is jut belőle. Pl erőlevest, zöldség alaplét, vadas mártás alapot egy edényben felteszek, aztán szét porciózom. Brokkoli, bimbóskel, zöldbab egyszer-egyszer párolóedényben előkészítve, aztán frissen kis morzsán átforgatva szintén porciózható. Fogyasztáskor ráütök 1-1 tojást, mikróban épp csak rásütöm kis joghurttal, s kész az ebéd. Semmi munka, semmi mozgás. A natúr csirkemell is 4-5 perc alatt kész, paradicsom mártással...ilyesmik. 


    Olajban sült dolgokat is ritkán készítek, most esedékes lesz az évenkénti farsangi fánk. Magamnak max. 2 db.


    Már nem tudom, mitől magas a koleszterinem, vérzsír szintem- a kortól? Nem szeretnék statin félét szedni. Szokásos évi kontrollt elvégeztette az orvosom a jogsi újítással egyszerre. Sajnos az ízületi gyulladást mutató számérték is magas.  Ez van! Ja és a vérvétellel megint mindkét karomon kivégzett a nővérke 1-2 vénát.(Tavaly is.) Nem győzöm hűteni és kenegetni Liotonnal a lúdtojás méretű hematómát,  nem is sikerült annyi vért levenni, amennyit kellett volna, de így is megcsinálták a teszteket a laborban. Minden más jó.


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (70124)
    2018-01-26  06:57
  3. 2018. január 26. 06:5770124.

    Tisztellek Zsuzsikám mozgásodért és akarásodért . Én sajnos lustább vagyok, esetleg fáradt . Nagy a lakás, még ha csak ketten lakjuk is, a por mindenhol lerakódik.Aktív fennlétem a tetőtérbe rakodással és takarítással telik el,csak aludni járunk fel, és az én ruháim fenn vannak.   Elhatároztam , hogy bejárok úszni, de nagyon sok idő, és Sándor nem örül, ha egyedül marad itthon.

    előzmény:
    Zsumi45 (70117)
    2018-01-25  16:51
  4. 2018. január 26. 06:5270123.

    No ez nem így van Klára . Lehet, hogy hirtelennek tűnik, de azért egy pulóver nálam is egy hónap. Csak ha sürgős, akkor egyé teendőimet hanyagolva elkészítem 1-2 hát alatt. Csak esténként a tévé mellett kötök. Megnézzük a tévéhíradót mostanában az RTL híradót nézzük, az még nem  politizál annyira . Néha megnézzük a Hír tévét és a " migráncsos híradót " is . Az ember néha ilyenkor úgy érzi , nem ugyanabban az országban élünk. Közben kötnöm kell , hogy ott tudjak maradni. Olvasni sokszor fáradt vagyok, mert linkóci könyvekhez nincs türelmem. Igen valószínűleg a sok visszafojtott türelmetlenség jön ki bennem .amit munkám során felhalmoztam .

    előzmény:
    klára13 (70111)
    2018-01-25  13:39
  5. 2018. január 26. 06:4170122.

    Jankám ! Nálad kezdem , mert ez a sok szülői szorongás nekem sem ismeretlen. Talán az az oka , hogy én mindig kitűnő tanuló voltam . Valószínűleg gyors gondolkodásom miatt. Fiaim kevésbé voltak jók,az iskolai fogadóórák rémálmok voltak  . Második unokámat, aki most kezdi a második főiskolát ( mérnök közgazdász ) 3. osztályban megbuktatták németből félévkor .Rá egy hónapra letette a középfokú nyelvvizsgát. Legidősebb  unokám kettest kapott valami " kultúrtárgyból " . Kiderül, hogy a kisfilmet, amit készített , és ami iskolai díjat nyert nem tudta a tanárnő megnézni informatikai felkészületlensége miatt . Hát ennyit a jegyekről Fiaimmal is sok gond volt, szerencsére őket kevésbé viselte meg, mint engem .


    Azt hiszem , hogy itt a tanár európai emberek elleni negatív érzései jelentkeztek. Kis filippinó, írod. Lehet, hogy ezt érzi ő is.  Ne izgulj Te sem és lánykád sem, nincs jelentősége ennek. Különösen, hogy ennek lényegében tartós nyoma nem marad.- Te állj ki mellette és akkor biztonságban érzi magát .


    A hátfájásod miatt nincs ok komoly aggodalomra , ritka a háti gerincsérv . Természetesen vizsgáltasd meg Magad, lehetőleg gyógyszeres és fizioterápiás kezelést fogad el.

    előzmény:
    csinomjank (70110)
    2018-01-25  06:50
  6. 2018. január 25. 21:3370121.







    De jó volt idejönni, olvasni, nézni a képeket. Köszönöm Klára.


    Sajnálom Janka, hogy ilyen helyzetbe került a kislányod.


    Mikor nagycsaládosnak pályáztunk a kedvezményes üdüléshez, az összes jövedelem kellett, még a családi pótlék is. 


    Nagyon megjártam 23.-án. Sütöttem túrós batyut, de a 18 db. ment a kukába. Nem kelt meg, öt órát vacakoltam vele. Lesz ami lesz alapon elkészítettem. Ettük volna, mikor kiderült, a 10 dkg. cukor helyett sót tettem. Ehetetlen lett. Most vagy lecserélem a kék üveg sótartómat, hogy ne legyen egyforma a cukortartóval, (készlet) vagy felcímkézem. Valamit muszáj, mert sem összeszedettebb, sem fiatalabb nem leszek, ott nem javíthatok.


     





    VÁLASZ ERRE
    IDÉZEM

     




     

  7. 2018. január 25. 17:4170120.

      Mindennek eljön az ideje, Zsuzsánna. Két nagyon okos és nagyon szép unokád s szintén gyönyörű lányod megteszi mindig, amit kell tenniük. Öröm rájuk gondolni, még nekem is, a közvetett ismerősnek.
      Most már készülődnöm kell, 19-kor megyek le Bazsiékhoz. Sokat gondolkoztam, mibe öltözzek - korábban ez nemigen érdekelt, lehet, hogy kapuzárási pánik? Jobb most, mint előbb lett volna - és már eldöntöttem. Két választásom volt, nagyon mókásak, ezért elmondom. Egyik: talpig feketébe csodás földig érő szoknyában, ugyancsak fekete felsővel. Aztán rakhatnék rá ezt vagy azt, gyöngyöt, kitűzőt stb. Hogy fokozzam az élvezetet: akár hajamba tűzhetnék selyem virágot. Egy helyi kellemes pizzériába megyünk, eléggé kirínék, bár ez se nem zavar, se nem célom. Csak ahogy nekem jólesik. De végül is hosszú szürke szoknyát veszek fel szürke csuklyás felsővel. A blúzról még nem döntöttem, körülnézek még, aztán, ha olyat találok, aminek nincs háta, az se baj. Magamon hagyom a kapucnist.
       További szép estét kívánok!


    Jaj, még egy mókás dolog! Miután már asztalt foglaltunk, és saját ötlet az egész, megnéztem az étlapot. Hajam égnek állt! Járatlan vagyok az ilyen ügyekben régóta. De megfogadtam, pléhpofával fogadok minden rendelést. Dodókámat úgyis féken tartják szülei, merthogy ő azonnal megtalálja kedvencét, a sztéket. Amit ugye a legdrágább marhahúsból készítenek. És a legdrágább étel. Ezért sosem kap, de mindig próbálkozik, és születésnapjára készített neki Zsófim.

    előzmény:
    Zsumi45 (70117)
    2018-01-25  16:51
  8. 2018. január 25. 17:3470119.

    Milyen boldog Dodóka a serlegnek! Jó a frizurája!


    Na ez a magamutogatás, sokszor már az agyamra megy. Itt oldalt reklámozták, Vajna Timit, hogy bugyiban síelt, már nem tud mit kezdeni magával!


    Ágim is mindig hangoztatja, hogy ott nem ünneplik a névnapot, na de próbálnánk egyszer is nem köszönteni őt Ágnes napon.


    Most jutott az eszembe, mintha lenne Neked egy Ágnes barátnőd.

    előzmény:
    klára13 (70114)
    2018-01-25  14:39
  9. 2018. január 25. 17:2670118.

    Zsuzsa, én azt írtam be, amennyit kapok, ebben az özvegyi is benne van. Tavalyelőtt voltam először, nagyon belejöttem, mert jól éreztem magam. Tavaly amint írtam, lemaradtam a beadással, nem tudom, hogy döntenek, mehetek-e most? Siófokon voltam, most is szerettem volna oda menni, de kiderült, hogy azt az üdülőt eladták.

    előzmény:
    Zsumi45 (70116)
    2018-01-25  16:20
  10. 2018. január 25. 16:5170117.

    Büszke lehetsz Klára, az egészséges, sportos fiúkra, kicsikre és nagyokra egyaránt! Örömüket lelik a mozgásban, s építik szép testüket. Mindkét fényképet köszönöm! Vejemre is ráférne a több mozgás, a számítógép mellől.


    Sajnos az én lányaimat még a hiúságuk sem inspirálja eléggé. Ámbár valami megmozdult bennük, mert anya és lánya néha együtt úszik, s esténként otthon gerinc tornát gyakorolnak. Ez is valami...


     


    Dorkának pedig nem marad ideje mozgásra, pedig elmondása szerint sokat kerékpározott, mielött dolgozni kezdett.  


     

    előzmény:
    klára13 (70113)
    2018-01-25  14:03
  11. 2018. január 25. 16:2070116.

    Magdika, még sosem kértem Erzsébet üdülési utalványt. A nyugdíjra vonatkozó határ csak a saját jogú nyugdíjra vonatkozik, vagy az özvegyivel együtt? Egy ismerős hölgy szerint elég bevallani a sajátot, de én úgy tudom, mindig a teljes "jövedelmet" kell. 


     

    előzmény:
    Kusza (70112)
    2018-01-25  13:55
  12. 2018. január 25. 15:5270115.

      Szegény Janka! Egyéb kivizsgálást is kérj, nekem bizonyos tapasztalatom van a hátfájással kapcsolatban, de nem írom meg, hogy mi, mert nem szeretném fokozni rettegésedet. Egyébként az írják, aki nagyon fél valamitől, az bekövetezik. Rá kellene jönnöm, én mitől féltem. Talánezt gondoltam? Vagy tudattalanomban motoszkált, és megtörtént, "elfolyt" a vérem? Na, mindegy.
      Janka, azt a buta és erkölcstelen tanárnőt megszelídíteni kellene. Másképpen nem bírsz el vele. Jön-e esetleg névnapja vagy más ok, hogy mondjuk kapjon tőletek egy különleges doboz bonbont vagy egy csokor virágot? Vagy valamilyen ürüggyel egy könyvet? Persze, ezek magyar ötletek, nem ismerem ott a viszonyokat. Szóval, valahogy valami kedveskedéssel le kellene venni lábáról, hogy lányodat levegye az ő átkozott feketelistájáról. Vagy hívd meg valahova valami okból ünnepelni, akár kitalálhatsz egy névnapot pl.
       Kérlek, ne azt válaszold, hogy ezek az ötletek miért kivitelezhetetlenek, hanem kérlek, gondolkozz tovább, hogy akkor mi kivitelezhető? Nem baj ám, ha álságosnak érzed magadat emiatt, mert ugye a kislányod lelkéről van szó, a gonosz boszorkányt pedig így lehet legyőzni. Mert, látod, a panaszok mit sem érnek, inkább csak rontanak a helyzeten.

    előzmény:
    csinomjank (70110)
    2018-01-25  06:50
  13. 2018. január 25. 14:3970114.

      Szegény Ádám. Nagyon együtt érzek vele, tudom, mit jelent mindez. Javulást kívánok.   
    Magdikám, az tuti, hogy itt a topikon kis társaságunk valahogy lelkileg össze van kapcsolva. Annyira szerettelek volna megszólítani, de hát ha ritkán jelentkezel, ez szinte nálam lehetetlen. Nem tudlak megtalálni, ilyen a fórumom. Mint ahogy a hozzászólásokat sem lehet kinyitnom, pedig néha nagyon szórakoztatók. Pl. amikor Pécsi Ildikót simfölik. Vagy egyéb nagykeblű díszcelebeket. Ritka, amikor normális vélemény van, de azért akad.
       Nekem az tetszett nagyon, amikor azt írta valaki az egyiknek, hogy látom, jó anya vagy. Amikor messziről ordít, hogy csak magával foglalkozik, néha gyerekeit odarántja biodíszletént a képre. Ő az, aki mindig úgy pózol, valahogy kicsavarja magát, mintha valami csontváz-problémája lenne; középpontban az óriásira pumpált dudái, és lábai csökevényesnek látszanak a képen, mert ugye felülről fényképezi magát. És ebből a folytonos magamutogatásból, amiket nyilván órákig tartó smink és fésülködés előz meg, na és a ruhaválogatás, és mert cukros-édeskés képekhez igénybe veszi utódait, ebből valaki azt szűri le, hogy "jó anya vagy". Na, ehhez véletlenül vannak egészen közeli információim is, hogy miképpen megy náluk az élet, de ezt megtartom magamnak.
       Mi sem járunk sokat étterembe, mondjuk Bazsiék néha inkább, éppen ezért nagy öröm nekem most az ötletem. Dodókánk születésnapi köszöntése nyúlik tovább ezzel, mert már volt vagy 4-5. Rokonok, osztálytársak, barátok...
       Enyimek nagyon szeretik magukat ünnepeltetni. Már fiaim apjától jött ez, az András-napi vigasságok hetekig eltartottak. Bazsi már a családi Dodónapon megjegyezte, hogy mindjárt Balázs-nap jön. Zsófimék névnapot sosem ünnepeltek, most is megszólalt anyukája, hogy névnapot nem ünneplünk. Mire Bazsi: dehogynem! Sőt, ebbe Zsófikám is belejött, amikor először köszöntöttük neve napján, aztán többen is üdvözölték, örömmel jegyezte meg, hogy "nem is olyan rossz a névnap!" Persze, mert a születésnapot többnyire csak a család ünnepli.
       A lillafüredi osztálykirándulás az érettségi évében, nekem egyik legkedvesebb emlékem.


      Dodókánk a győztes kézilabda csapat tagjaként.

    előzmény:
    Kusza (70112)
    2018-01-25  13:55
  14. 2018. január 25. 14:0370113.

      Zsuzsánna, íme, az én lökött Bazsikám. Ha azt írod,  "tiszta anyja!" , hát megsértődöm! (Mármint lelkileg tiszta anyja!)

    előzmény:
    Zsumi945 (70094)
    2018-01-23  13:45
  15. 2018. január 25. 13:5570112.

    Klára akkor ma laposhúst esztek vacsorára. Ádám hívja így a sertés rántott húst, ez a kedvence. Szegénynek nélkülözni kell mostanában az ilyen ételeket, csak pépes ételeket ehet. Kihúzták két hátsó fogát, és az arcürege kilyukadt, Pesten a szájsebészeten műtötték meg. Március végéig nem úszhat, nem emelhet nehezet.


    Én szeretek étteremben ebédelni, igaz túl gyakran nem szoktam. Tavaly Gyuri Anyák napján meghívott Lillafüredre a Tókert étterembe. Nagyon finom házias húslevest ettünk, és egy Tókert tálat.


    Majdnem elfelejtkeztünk az Erzsébet üdülésről. Tavaly is késő kapcsoltunk, lemaradtam róla. Igaz most is Gyurinak jutott az eszébe. Kiderült, hogy január 26-a az utolsó nap a beküldés ideje. Már vissza is jeleztek, hogy elfogadták, de még hátra van az elbírálás, hogy sikerül-e?









     









     






     



    előzmény:
    klára13 (70111)
    2018-01-25  13:39
  16. 2018. január 25. 13:3970111.

       Köszönöm, Zsuzsa.
       Voltam laborban, de az eredmény még nem érkezett meg, az orvoshoz sem. Emailben küldik.
       Olyan jó neked, hogy csak úgy hirtelenjében kötsz egy pulóvert, sapkát, sálat! Kár, hogy Anita egészen elmaradt, lehet, túl nyersen beszéltem bizonyos problémákról. Ő nagyon érzékeny lélek. Ha jön egy ünnep, akkor köszönt a fészbukon, csakhogy én oda lehetőleg nem írok. Itt a topik, tud róla. Bár egyszer írtam nekik, mert nagyon felbosszantott - annyira, hogy nem tudtam már szó nélkül hagyni -, hogy miért van az, hogy a fényképeken ott van ő, a gyermekkel, és az előtérben mindig férje dinnye nagyságú feje. Neki nem így fogalmaztam. De már olyan szánalmasak voltak ezek a képek, mint az ókori szentképek, ahol rangsort fejeztek ki a méretek, aki fontos, az óriási, aki kevésbé, az apró. Erre válaszoltak, hogy azért van, mert a férfi fényképez. Na jó, de akkor is, miért kell mindig beledugni a fejét?! 
       Hát, ilyen vagyok, tényleg nem változik a lényegünk, aki nem bírja magában tartani véleményét, az sosem fogja tudni. Jellemhiba.
       Ma nagyon jó napom van. Jött egy remek ötletem, hogy úgy ennék már egy finom rántotthúst, és meghívtam Bazsiékat vacsorára városunk egyik legjobb éttermébe. Ezt kikutattam, mert nem ismerem őket. Nem voltam biztos benne, hogy hajlandók-e méltóztatni jönni, mert ők a mindenféle olasz és távol-keleti ennivalókat kedvelik, oda viszont én nem megyek velük régóta. Nem annyira régóta, csak kicsit. Ami egyszer jó, sőt kétszer is, mert újdonság, ami engem lenyűgöz, az túl sokszor nem jó. Írtam hát, hogy ha nem jönnek, nem baj, hozatok magamnak a Netpincérrel egy ebédet. Mostanában csicsriborsót főztem, kissé elegem lett. De az imént felhívtak és megbeszéltük, hogy az utolsó edzés utáni fél nyolc ideális. Mert ők folyton edzenek, van, hogy Beni kétszer egy nap, persze hiába mondtam, hogy ez helytelen. És hát szó, ami szó, alakja remekül alakul, ami fő célja.
        Na, jól telebeszéltem a topikot már megint.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70108)
    2018-01-25  06:11
  17. 2018. január 25. 06:5070110.

     remelem jobban leszel ,klara !


      en idejovok panaszkodni - tegnap beleallt a nagy fajdalom a hatamba ... nem pontos amit irok ,  szep lassan kuszott bele a fajdalom  ... a felso reszebe pont oda ,ahol anyukamnak is faj ...ugy hogy nalunk is program lesz az orvos latogatas ! at kell neznem az angol kifejezeseket  gerincproblemakra  - eddig nem volt ra nagy szuksegem ... de a testveremnek  14 eve volt , hogy kijott a gerincserve  es azota en is rettegek ...


    ______________________


    elsos gimnazista kislanyomnak vizsga  -  az angoltanar bukassal fenyegti ! az en lanyomat ,akirol neg szeptemberben zengedezett ! meg nevetseges , tudom , hogy mit tud angolul -a felsofoku nyelvvizsgara  siman elmehetne konnyeden olvassa azokat a szovegeket ... sot van tanartol fuggetlen amerikabol vezenyelt kozponti tesztje is  ,amin szinten kivalo ...


    a kis filippino  senki - fogado oran ketto egesz mondatot nem volt kepes kinyogni  - az en szepen megfogalmazott udvarias kerdeseimre pokhendien egy egy szoval felelt ...azota az egesz osztalyt utalja szerintem ,mert sok panasz erkezett  ra a szuloktol ...az osztaly felet meg akarja buktatni


     en nem vagyok hiu -adjon neki kettest angolbol  - ha neki ez jol esik ... de a kislanyomat szornyu  iranyba befolyasolja" anya , en nem is vagyok olyan jo " , "anya , annyit tanulok es majdnem megbukok - en nem vagyok alkalmas egyetemre  jarni " 


     


     szornyu ! en is pont ilyen helyzetbe kerultem az orosztanarommal  gimiben !  ez valami karma ? hogy igy ismetlodnek a dolgok ?


     

  18. 2018. január 25. 06:3070109.

    Zsuzsikám ! Igen , megváltozott a világ. Azt hiszem ebben a nagy háborús világégések, majd az ezt követő rohamszerű életfelgyorsulás nagy szerepet játszik. A háború utáni nagy lelkesedést felváltotta a rákosi korszak  bizonytalansága, félelmei . Az ember vagy félt, vagy beolvadt a lelkes (vagy annak látszó tömegbe ) Nekem inkább a félelem és kettős nevelés jutott. Utána is megmaradt a kettős gondolkodás, viselkedés . A rendszerváltás utána nagy remények hamisnak bizonyultak. Gondolnunk kellett volna arra, hogy a történelem nem évek alatt , hanem évtizedek  évszázadok alatt alakul . No és előző időszakok hibáit nem a lehet hirtelen korrigálni. Nálunk kimaradt a kapitalizmus klasszikus időszaka, a feudalizmust váltotta fel a a proletárdiktatúra , melyet most finoman szocializmusnak neveznek. Ezek mostanra azt a szemléletet alakították ki, hogy az a tied , amiit most megszerezel, mindegy , milyen áron. Így lettek olyan emberek, akiknek vagyona óránkét 1 millióval gyarapszik, akkor is ha alszanak . A kis emberek pedig utánozzák őket, ha van megfelelő hátterük, vagy nem törődnek, nem törekszenek a jövőért. Nyilván ez alakulni fog, talán unokáink unokái megérik .


    A lomtalanítást ruha fronton én is megkezdtem . Anyukám jutott eszembe , aki halála előtti nyáron rengeteg ruhát küldött a horvátoknak a háború idején . Az egyház rendezett gyűjtést . Sok lom marad így is rátok ,-mondta. Igaza volt. Nekünk is kell gyermekeinkre gondolni. 

    előzmény:
    Zsumi45 (70101)
    2018-01-24  09:57
  19. 2018. január 25. 06:1170108.

    Utólagos engedelmeddel bemásolom ide  helyesírási hibáival együtt !Rövidesen jelentkezem ismét , csak be kell fejeznem Livi menyemnek a a pulóvert, amit nyáron kezdtem el kötni, de félretettem a sapkák-sálak miatt . ( Anitának küldtem ) Most, hogy a karácsonyi  behorgolásakor belejöttem a horgolásba , egy kis terítőt készítek női barátomnak. (nekem igazán sosem voltak barátnőim , erre most idős koromra jöttem rá )


    KLárám ! Ritkán jelentkezel. Így nem tudom, voltál-e vérképen és milyen volt az eredmény ?Gondolom a többieket is érdekli, ezért , ha nem titok, írd meg a topikban . Jentkezz kicsit gyakrabban, hiszen Te vagy topik lelke , irányítója. Hiányzol, ha távol maradsz !!!!4Szeretettel ölellek  Zsuzsa

    előzmény:
    klára13 (70105)
    2018-01-24  14:23
  20. 2018. január 24. 21:5470107.

      Nagyon örülök, hogy ilyen jól érzed magad, Zsuzsánna. Azt hiszem, Sopron iránti nosztalgiámat vetítettem helyzetedre.
      Ilyen "utcányi monstrumban" éltünk mi is majdnem két évtizedig Óbudán. Nem lebecsülés akart lenni megfogalmazásom, mert bizony nagyon jó volt ott élni a tízemeletesben. Barátaink is voltak. Jó volt ott.
      Nahát, kedvesem, tehát egy papucsban járunk. Mert otthon nyilván te is abban vagy. Nekem legfontosabb lábbelimmé vált. Meleg legyen, puha és kényelmes - ezek vele kapcsolatban az elvárásaim. Sőt - Bazsiék nagyot nevettek ezen - ágycipőm is van, vagy minek is nevezzem. Vastag bundás puha "bokacipő", vagy minek nevezzem. Nagyon kellemes dolog, de talán ismered te is.
      Most ez a takarítás nem viselt meg? Gondolom, jól begyógyszerezted magadat, mint én szoktam, amikor lemegyek a földszintre.
      Na, ez az öregkor számomra nem olyan lett, mint vártam. De hát már beszéltük egyszer, hogy az élet mindig más. Azért a reményhal itt körülöttem még lélegzik. De már majdnem a partra vetődött. (Ezt most olyan titokzatosan és költőien sikerült kifejtenem, mármint a döglődő halat, hogy az Marikának is dicséretére válna.)

    előzmény:
    Zsumi45 (70106)
    2018-01-24  16:18
  21. 2018. január 24. 16:1870106.

    Klárám, valóban utcahossznyi monstrum, de 30 lakásonként külön bejárattal vannak lépcsőházak, ahol 3 lakás van egy szinten. A mi szintünkön egyik lakásban tavaly tulajdonos váltás volt, de az új tulaj majd tavasszal kezd felújításba, addig nem költözik. Ezért vagyunk ketten.


    Beköltözésem okait kiegészítem azzal, hogy korábban is emeleten laktam, de itt lifttel közlekedem, s mindennel el van látva a környék. Akár pizsamában lemehetnék reggeliért, az orvosi rendelő, gyógyszertár, posta, autóbuszok, troli vonalak megállói is a ház előtt. 2 villamos vonal jobbra-balra 1 sarokra. Vasútállomásra, eltávozott szeretteimhez a temetőbe,a belvárosba, a Tiszához, színházba... mindenhova eljutok tömegközlekedve is ( ha egyáltalán tudok járni). Autóm ugyan a szabadban, de látom az ablakból, a kapu előtt parkol...


    Ha tudnék sétálni, akkor ellenkező irányban ligetes parkon keresztül máris a várost övező körtöltésen lehetek. Nyáron hűsöltem is egy könyvvel a játszótéren.


    Röviden: Nincs hiányérzetem, s a család közelsége valóban döntő.

    előzmény:
    klára13 (70103)
    2018-01-24  13:59
  22. 2018. január 24. 14:2370105.

       Köszönöm kedves Zsuzsa. De a levél nem érkezett meg, itt kutatok utána, hiába.  
       Igazán ostoba ötleteim vannak néha, a múltkori topik ennek iskolapéldája.
       Az ötlet onnét jött, hogy kb másfél évvel ezelőtt - a rohanó idővel sosem vagyok tisztában - pontosan úgy voltam, mint most, és 5db vasinjekcióval javítottak. Szegény háziorvosunk vért izzadt, nem is sikerült, csak három, aztán hagytuk az egészet. Na, ezért gondoltam, hogy ugyanaz lesz a kúra most, mint akkor volt. És őt akartam megkímélni. Nem sejtettem, hogy amiről szólok, az ilyen bonyolult dolog.
       A  lelet még nem érkezett meg. Hirtelen fellángolásom amúgy elmúlt, már megint nemigen érdekel az egész.
      

    előzmény:
    szizsuzsóka (70098)
    2018-01-24  05:32
  23. 2018. január 24. 14:0570104.

      Rendszeresen kapok levelet a Hoxa Portáltól. Arra már nem emlékszem, hogy mi okból. Nem szoktam kinyitni, nélkülük is találok olvasnivalót, ha akarok. Ma rájuk kattintottam. Érdemes volt!
       Kiderült, hogy topikokat ajánlanak. Ezt a gyöngyszemet találtam:


      Használt már valaki mágiát egy másik ember szerelme elnyerésére? Sikerült? Aki ellenzi, vagy csak nem hisz benne NE írjon nagyon kérem!


     

  24. 2018. január 24. 13:5970103.

        Hogyan hogy ketten laktok csak egy egész szinten?
        Eddig bele sem gondoltam, hogy otthagytad szép kis városodat, és beköltöztél egy idegen monstrumba. Zsuzsánna, persze a többi nem érdekes, bezárod az ajtót és otthon vagy szép kis otthonodban, gyönyörű kézimunkáid között. És hát közel vannak lányodék, hiszen ezért történt az egész. Jó döntés volt.

    előzmény:
    Zsumi45 (70101)
    2018-01-24  09:57
  25. 2018. január 24. 13:5470102.

      Fel a fejjel, Zsuzsa! Tudod, a reményhal....  Bár én a lazacot jobban kedvelem.

    előzmény:
    klára13 (70095)
    2018-01-23  17:53

Címlap

top