Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. január 16. 05:4570051.

    Nagyon örülök, hogy ismét előveszed  hobbidat , és készítesz szépségeket. Nagyon tisztelem ezt a képességet, az egyedi alkotás , kifejezés képességét. Én csak leginkább előírt  dolgokat másolok le. Kötésben és horgolásban is. Azt hiszem ennek oka nem csak a fantázia hiánya, hanem" kissé mozgékony " alkatom is. Gyakorlati tárgyakat , egyszerűen , praktikusan . A finom részletek iránt nincs érzékem , sem türelmem . No, de most már nem változom.


    Nekem nincs igazi , régi barátnőm. Akik voltak fiatal koromban , elsodort az éelt bennünket egymástól. Újak nem alakultak ki, mert munkám és családom mellett nem maradt időm sem erre, sem magamra . Ezért is néha nagyon egysíkú az életem mióta két fő tevékenységem lényegében megszűnt. 

    előzmény:
    klára13 (70049)
    2018-01-15  17:22
  2. 2018. január 16. 05:3270050.

    Klárám ! Emailben írok, bár nálam kompetensebb a nászasszonyod az anaemiád kezelésében . Ő nem vállalná havonta egyszer esetleg az injekció beadását ?


    Családi titkos receptek nagyon bonyolultak ! Örülök, hogy keresésük nem frusztrációt, hanem örömet szerzett az emlékek megtalálásával. Ne keresd tovább, mert én már keveset sütök. ! Családunk azon tagjai, akik szeretik az édességet, túlsúlyosak (finoman fogalmazva) Ezt nem akarom fokozni ., A vékonyak pedig moderáltan eszik. Van még karácsonyról mézesem .

    előzmény:
    klára13 (70047)
    2018-01-15  14:41
  3. 2018. január 15. 17:2270049.

      Eddig hiába kerestem. De Zsuzsa, el nem hiszed, mekkora élményt adtál nekem! Nagynénémnek, aki másik édesanyám volt, szokása volt jelzőket, apró megjegyzéseket tenni a könyv lapjai közé. Követtem példáját, talán ő is tudta, amit én, hogy ezeket a köteteket rajtunk kívül senki sem veszi kézbe. Így került most elő a több mint fél évszázados, borítékba rejtett, kifakult gyöngyvirágszál. De az emlék eredeti szépségében támadt fel láttán. És sok egyéb is lapul a lapok között - fényes papírok, színükvesztett ibolyák, bélyegek, és így tovább. Igazi időutazás. De jó volt! Annál is inkább, mert az éjszakát, amelyek ma már 14 óra körül érnek véget, egész éjszakát nem régen meghalt barátnőmmel töltöttem el. Csodálatos volt, bár a téma kevésbé csodálatos: takarítottunk nagy élvezettel.
       Közben eszembe jutott,hogy van egy még régebbi szakácskönyvem, az 1800-as évekből. Talán abban lesz a gonosz kókumpityere. Holnap megkeresem.
       Most ezt a keresgélést nem folytatom, mert kilátástalannak tűnik. És mert már harmadik napja motoszkál bennem egy gyöngysor képe - dehogyis egy, hanem többsoros -, malachit, obszidián és 22 karátos arannyal bevont hematit és talán ennyi is elég, hogy ne legyen vásári. Ezt már muszáj megvalósítanom.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70044)
    2018-01-15  06:16
  4. 2018. január 15. 15:1770048.

       A könyvet már megtaláltam, a receptet még sokáig keresnem kell, mert a könyv majdnem 500 oldalas, és az igazi neve a süteménynek valami más. De meglesz. Mindehhez ajándékképpen, nagy örömmel lovagoltam be szobámba az azonnal felfedezett szakácskönyvvel, aztán idebenn nézem meg jobban, és láttam, ez is elég rongyos, de Brillat Savarin könyve: Az ízlés fiziológiája. Nahát, nagyon megörültem, mert magamtól érte nem mentem volna, nem jutott volna eszembe, pedig nagyon érdekes és izgalmas olvasmány. Ezer éve volt kezemben.
       Meglesz tehát a recept, de most megyek, főzök magamnak egy sóletet, elég nagy munka. Forró vízbe teszem a fémdobozt. És ideje kenyeret is sütnöm, mert régóta nincsen. Pedig lehetne, ráadásul nagyon kellemes, amikor terjeng a sülő kenyér illata. Mert a kis kemencét betelepítettem ide, mindenes-szobámba.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70044)
    2018-01-15  06:16
  5. 2018. január 15. 14:4170047.

      Ez a recept a család nagy titka. Majd elmondatom velük, illetve megtaláltam egy nagyon régi, múlt század eleji csodálatos  szakácskönyvemben, de ehhez meg kell találnom a könyvek között a könyvet. (Hej, régi, szép idők, amikor könyves szobám polcain ETO rendszerben, szoros betűrendben sorakoztak könyveim! Bármit azonnal lekaptam!) Nos, tehát van remény, de nagyon munkaigényes sütemény ám! Amikor Zsófim anyukája egyedül készíti, tudod, ő hematológus orvos és nagyon akkurátus, akkor eszem a süteményből. De ha hugával, aki hozzánk hasonló korú, akkor nem. Mert neki az a furcsa szokása van, hogy folyton lenyalja az ujját. A süteményt ha készíti, formáz rajta, nyal, formáz, nyal, és ez így megy. Nyilvánvalóan összenyálazza az egészet. A családot nem zavarja, de nálunk otthon nem szabadott beleenni a közösbe. Ez a nagynéni pedig mindenbe beletúr a villájával, amivel eszik. Elképesztő. Vagy én vagyok elképesztően háklis, meg hát fiam is. Mert ugye anyjától tanul a gyermek.
       Szóval, megkeresem azt a könyvet. Mert hát tizedannyi polcom van, mint régen. És nem gyűjtöm a könyveket, szívesen elajándékozom. Már, akinek kell. Unokáimnak nem. Nekik az a tévés játék kell. Jó az, nő tőlük a világlátásuk!

    előzmény:
    szizsuzsóka (70044)
    2018-01-15  06:16
  6. 2018. január 15. 13:3970046.

       Zsuzsa, dehogyis helyteleníteni akartam  a törekvést a memória megőrzésére! Csa az én szokásos hozzáállásomat mondtam el a dolgokhoz. Amely nem túl rokonszenves, sőt. De már  aligha javulok.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70043)
    2018-01-15  06:13
  7. 2018. január 15. 06:2470045.

    No ezt kipróbálom. Vannak növények, amiket szeretek., de ők nem szeretnek engem , Lassan elpusztulnak itt. Lehet, hogy több törődést igényelnének ?Kipróbálom ezt a csodaszert !


    Nem én szeretem a hagymát, hanem Sándor és a család. Én inkább vele tartok . No és a hagymaperonoszpóra megelőzésére kellene permetezni.Ezt meg is teszik. Én nem . A póréhagyma nekem is kedvemre való, de laza talajt kedvel, az itteni pedig elég kötött vályogtalaj

    előzmény:
    jara (70036)
    2018-01-14  07:13
  8. 2018. január 15. 06:1670044.

    Írd meg kérlek, hogyan készül ez a finom sütemény.

    előzmény:
    klára13 (70041)
    2018-01-15  01:51
  9. 2018. január 15. 06:1370043.

    Persze , így vagyok én is Klárám ! Nem foglalkozom évek óta szakmámmal, csak a különleges újdonságokat nézem meg az orvosi weblapon. Neked most is megvan az eszed , csak az indíték hiányzik . Ezt is megértem, hiszen indítékunk arra van , amit használni akarunk .itt kezdődik a bűvös kör . Akinek szűk, ( és korunknál fogva szűkülő a baráti köre ) komoly pótbarátság itt a neten a kialakuló kapcsolat. Hiszen oda csatlakozik be az ember, akik érdeklik, és azok fogadnak be akikkel közös hangot találsz. Azért vagyok itt Közöttetek , és remélem valóban befogadtok, nem csak megtűrtök.


    Nem okoskodni akarok a memóriával, de mi ketten élünk és egyre jobban szükség van életvitelükhöz az én memóriámra. Férjem idén 80 éves lesz .De csak azokat használom, melyek valóban örömet is okoznak .

    előzmény:
    klára13 (70039)
    2018-01-14  10:04
  10. 2018. január 15. 02:1770042.

       Marika, a kaktusz miatt ne fájjon fejed. Majd szép lesz jövőre.
       Magam úgy jártam a szerencsétlennel a teraszon, hogy leveleire hullott szét. Megsajnáltam, ledugtam minden egyes levelet, hát itt bent, télen, az ablakban minden egyes levél gyönyörű virágot hozott.
       Kedden megyek orvoshoz, ideje, mert már a szobán végigmenni is nagy erőfeszítést kíván. Zsófikám anyukája megfejtette amit úgyis tudtam, csak nem tudatosult bennem, hogy anémiám van, méghozzá gyomrom nyálkahártyájának vagy micsodájának elöregedése miatt, ami lehetetlenné teszi a vas felszívódását. Hát igen, megöregedtem, és mindenem velem öregedett. 
       Nem mondhatom,hogy nagyon vágyom a gyógyulásra, szívesen elaludnék szép csendesen. De hát a dolgok nem így mennek. Zsófim kedden visz a körzeti orvoshoz, másnap már a laborban leszünk, mondja. Bazsi felajánlotta, hogy közvetlenül belőle vezessenek vért belém. O RH+ nálunk az egész család. De hát ez manapság nem így megy.
       Most feladok egy hirdetést, hogy a félévenkénti vasinjekció sorozatot valaki vénámba szúrná-e térítés ellenében. Mert a drága,öreg háziorvosunknak nincs benne gyakorlata, nem akarom ismét kínozni vele.

    előzmény:
    jara (70036)
    2018-01-14  07:13
  11. 2018. január 15. 01:5170041.

      Sajnos, Zsuzsa, kertemben a második évet sem érték meg eddig a hunyorok. Csak most tudom, miért. Igaz, a paprika termésén megjelenek fekete foltok, néhányon, és egyértelmű volt, hogy mészhiány. De aztán nem tettem ellene semmit. 
      Csodálatos ebédben volt részünk, nagyon finom leves a csirkemell csontjából, a részeges csirkemell pedig azt jelenti, hogy borban párolt sárgarépapürével van letakarva.  Van a családnak egy nagyon munkaigényes és legendás süteménye, a kókumpityere, az volt a plusz meglepetés. Dodóka ragyogott, ami eléggé szokatlan tőle, mert nagyon visszahúzódó. Olvastam, a bak csillagjegyű gyermekről,hát minden megvan nála. És tanultam a vele való bánásmódról is. Nagy megértés és türelem kell hozzá, de zsarnokságát nem szabad növelni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70035)
    2018-01-14  05:33
  12. 2018. január 14. 10:1770040.

      A bácskai nekem is kedvencem volt! Olyan jó nagy májdarabok voltak benne. Majd megnézem, vajon létezik-e még?
      Nekem a löncs konzerv volt a másik kedvencem.Ma is nagyon szívesen eszem. Amúgy a konzervek általában nem sikeresek, bár a paradicsomos bab igazán finom. És hát a halak. Citrommal.
       Ma finom ebédünk lesz, Dodó születésnapi ünneplése nem akar véget érni. Másik nagymamája beteg volt, most pótolja a köszöntést. Engem cipelnek magukkal, hiába tiltakoztam. Még jó, hogy van egy üveg pezsgőm, amit elvihetek. S valószínű megfejelem majd a héten az egészet egy éttermi vacsorával. Annak nagyon örül. Közös ajándékot kapott, BMX biciklit. Egyelőre nemigen tud mit kezdeni vele, ahogy hallom. Az egy nagyon fura szerkezet.
       Gyorsan pihenek kicsikét, aztán készülődök. Szívesebben maradnék itthon.

    előzmény:
    csinomjank (70037)
    2018-01-14  09:32
  13. 2018. január 14. 10:0470039.

      Jó néhány éve egy hölgy nagyon aranyosan akart barátkozni velem egy lélektani előadást követően. Leginkább arról beszélt, hogy őt nem izgatja az öregség semmiféle tünete, csak elméje maradjon ép, memóriája ne romoljon. Ezzel mintegy sugallotta, hogy ez ügyben milyen jól áll. Engem nem foglalkoztatott a téma.
      Zsuzsa, ma sem foglalkoztat. Úgy vagyok vele, hogy amikor szükségem volt az eszemre, akkor megvolt, memóriám remekül működött, ma pedig egyikre sincs, másikra sincs sok szükségem. Felejtek? Na és? Gyakran előfordul, hogy nem jut eszembe itt, írás közben egy-egy fogalom, hát szép nyugisan megkeresem a guglival. Mint legutóbb a malachitot. Hiába töprengtem, aztán beírtam, hogy zöld kő, és jó darabig gyönyörködhettem a különböző zöld kövekben. És persze azonnal meglett a malachit.
       Amikor kellett,megvolt, amire szükségem volt munkámhoz, most szinte szükségtelen, akkor meg miért aggódnék érte? Remélem, az nem következik be, hogy elcsatangolok ész nélkül. Az ellen meg ott van a lábfájásom. Minden jó valamire.
       Sokkal kisebb jelentőségük van a dolgoknak, mai meglátásom szerint, mint amennyit tulajdonítunk nekik. Persze egy pillanatig sem állítom, hogy az én meglátásom a helyes.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70034)
    2018-01-14  05:28
  14. 2018. január 14. 09:4770038.

      Zsuzsánna, reménykedem, hogy nem ártott meg a lendületed! Hiszen tudod, hogy csak módjával, módjával...

    előzmény:
    Zsumi945 (70032)
    2018-01-13  09:39
  15. 2018. január 14. 09:3270037.

    Cifraszur ! Ez a szo nekem eszembe se jutott volna ! Activity tarsasjatekot jatszottunk a teliszunetben es annyi szo volt , foleg osszetett szavak ,amiket en mar ezer eve nem hasznaltam /vagy hallottam !


    _________________


    emlekszem - iskolas koromban is remisztgettek minket a sok adalekanyaggal es ocska alapanyaggal : ennek ellenere nekem a legocskabb felvagott volt a kedvencem "bacskai felvagott" volt talan a neve ! apam is hozott haza rendesen konzerveket , ha gyakorlatozni voltak - abbol is a kedvencem valami bacskai vagdalt  vagy ilyesmi volt ...a legrosszabb ...hetente egyszer ez volt a  svedasztalos konzerv vacsora : vagdalthusok , halkonzervek nagy valasztekban - olykor tojasos solet is volt ... 


     


    ____________________


     Az nagyon jo - ha kedvelitek egymast  a  bejaronovel . Itt nem valaszthatom ki  , hogy kit akarok . Csak ugynoksegen keresztul lehet  foglalkoztatni . Akkor is  ha csak alkalmi !

    előzmény:
    klára13 (70021)
    2018-01-11  23:34
  16. 2018. január 14. 07:1370036.

    https://www.nlcafe.hu/otthon/20180113/noveny-apolo-csodasz er/


    Klára, ügyes megoldás a tojáshéj. Miért is ne jönne szembe egy hasonló írás. Tanultam megint, bár már inkább arra kellene törekednem, hogy a kevesebb sokszor több. "Sok bába közt elvész a gyerek" tapasztalatom alapján írom. Az örökölt karácsonyi kaktuszt későn hoztam be úgy látszik, mert nem hoz még virágot. A kisebb az karácsony környékén virágzott, azt két héttel előbb behoztam, akkor még nem volt olyan hideg éjjel.


    Zsuzsóka sajnos azok a műveletek, amelyek közel vannak a földhöz és nincs hozzá segédeszköz, igen fájdalmasra tudnak alakulni ha tovább tart a kellemesnél. Ilyen a hagyma elduggatása is. Mire végzek, kiderül, hogy annyira nem is szeretem a zöldhagymát, különben is, amennyi kell nekünk, megvesszük a piacon,  valamint a póréhagyma nem is bántja úgy a gyomrunkat.  Mindezt elfelejtjük, mikor pompázik a fejlett terület, jönnek és dicsérik. El is osztjuk szépen, meg is kóstoljuk, aztán elmegyünk a boltba és veszünk .... póréhagymát.

  17. 2018. január 14. 05:3370035.

    Klárám ! Jó ötlet, de ha kimész a kertbe egy kis földér , ugyanúgy megteszi . Itt a Dunántúli Középhegységeben mesze a talaj. Ha kicsit megtrágyázod magában is tökéletes . Ügye ötlet a lakásod körül a kiskerted megvalósítása. Közel vannak szemet gyönyörködtető virágaid. Nekünk most Sándor betegsége után komoly gondot okoz a kert gondozása. Majd együtt csináljuk , lassítom Sándort .

    előzmény:
    klára13 (70033)
    2018-01-13  16:36
  18. 2018. január 14. 05:2870034.

    Eisler Olga könyve nekem is megvan . Bennem az maradt meg inkább, hogy milyen kis praktikákkal javíthatjuk memóriánkat, illetve csökkenthetjük a felejtés negatív következményeit .Eisler Olgával több közös betegünk volt, nagyon készségesen nyilatkozott róluk . Kellemes munkakapcsolatunk volt. Sajnos pár éve meghalt . Popper bölcsessége , maliciózus nyugalma nekem megnyugtató volt. Professzornő ismerősöm elég negatívan nyilatkozott róla. Ők egy épületben dolgoztak anno az egyetemen . Akkor P. még aktív párttag volt, lelkes . Utána csillapodott le.

    előzmény:
    Zsumi945 (70032)
    2018-01-13  09:39
  19. 2018. január 13. 16:3670033.

      Milyen jó lenne, ha ilyen gyönyörű lenne a világ, Marika!
      Hamarosan kinyílnak a krókuszok, bár mondják, most jön a tél. Elképzelhető.
      Amennyire lehet, megteremtem idebent a tavaszt. Tegnapelőtt megérkezett három virágzó hunyor, kinyomoztam, hogy meszes talajt szeret. Ezért most kisütök és porrá őrölök tojáshéjat és beöntözöm vele a födet, amelybe átültetem őket. Nagy cserépbe teszem őket, ne kelljen háborgatni szegénykéket. Mert amelyeket eddig a kertbe ültettem, elpusztultak. Meg aztán úgyis itt fönt élek.
      Kedves, szép virágok.A Mecsekben ismertem meg őket, fiatalasszonyként, ámulva néztem a szép zöld virágfejeket. Hozzám most egy gyönyörű fehér érkezett, kettő félig bimbós, színük egyelőre kétséges.

    előzmény:
    jara (70025)
    2018-01-12  16:41
  20. 2018. január 13. 09:3970032.

    Zsuzsa, a tanulás- emlékezés gondolathoz:


    A könyv csereberélős korszakban több olyan került a polcomra, amiről szinte meg is feledkeztem. Pl. Dr. Eisler Olga : Mindennapi memóriánk c. ismeretterjesztő munkája. Este ezt kezdtem olvasni, s felidézte bennem Popper Péter: Belső utak könyvé-t.  Kicsit megnyugodtam, hogy nem reménytelen még ebben a korban sem munkálkodni a feledékenység ellen. Legfontosabb a magunk "lecsendesítése" és a rendszerezett, tudatos élet. 


    Ma megnéztem a fülszöveget: a könyv egy pszichológiai sorozat része "Az élet dolgai" a SAXUM kiadásában.Szerkesztője Popper Péter volt.(2002.) 


    Nem tudom meddig tart a lendületem, de felültem a szoba biciklire és utána fél óráig gerinc tornáztam. 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (70027)
    2018-01-13  07:17
  21. 2018. január 13. 09:2270031.

    Marikám, nagyon szép ez a panoráma!


    Jó lenne ezt látni a folytonosan érkező és távozó vásárlók autói helyett!


    Ráérő időmben megszámolhatnám, mondjuk 10 perc alatt hány vásárló megy be, s abból következtetni, milyen óriási forgalma van csak ennek az egyetlen "multi" üzletnek. Ilyenekből (csak élelmiszer) ugyan mennyi lehet csak ebben a városban! S mennyi élelmiszer megy a szemétbe!


    30 lakásból heti 3 nagy (több mint 1 köbméteres) konténer púposan megrakva!( szelektív gyűjtők is vannak a közelben!).


    Brunó sikerélményére: A számolás (szorzótábla) megtanulása és általában a matek úgy tanulható könnyebben, ha a gyerekek rájönnek a logika szépségére, varázs szabályokra amik a kapaszkodók. Ezekkel és persze rengeteg gyakorlással rögzül aztán a memóriában. Ő biztosan mostanában érzett sikerélményt, most jött az "aha", ami a további lendületet adja.


     


     


     

    előzmény:
    jara (70025)
    2018-01-12  16:41
  22. 2018. január 13. 09:0370030.

    Köszönöm Zsuzsa!  Először én is úgy emlékeztem, hogy hat unokátok van, csak az utóbbi fényképek tévesztettek meg, mert nem láttam mindet együtt. Ennyi vizsgaidőszakot, barátnőt és udvarlót számon tartani ? és szüleikkel együtt a névnapjaik, születésnapjaik! Nem csodálom, hogy még mindig igyekszel eltenni a nyár gyümölcseit és főzni a töltött káposztát! 


    Nagyon szép összetartó, igazi Család! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (70026)
    2018-01-13  07:03
  23. 2018. január 13. 08:4770029.

    Klára mi finomat főzöl ma?

    előzmény:
    klára13 (70021)
    2018-01-11  23:34
  24. 2018. január 13. 08:4570028.

    Zsuzsa azért azzal az egy kiló dughagymával jó sokáig hajlongtál, különösen, ha apró volt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70027)
    2018-01-13  07:17
  25. 2018. január 13. 07:1770027.

    Tudod Marikám én most nagyon lusta vagyok. Vagy fáradt ? Eldugdostam 1 kiló hagymát a fóliában , a másik a zacskóban vár , hogy következzen. Nincs motivációm  a kinti munkához, . Még a kimenetelhez is sokszor úgy erőszakolom meg magam .A lakásban matatok. Most egy gyermekbibliát olvasok. Hát ez felér 1 krimivel. Mármint az ószövetség. Utána megkísérlem az eredetit is elolvasni, hátha a történetek között van a lényeg . Biztosan van benne sok okulni való , mert sok embernek az alapbölcsesség. A két nagyon érdekes, de nehéz olvasmányom meg várat magára . Egyik az agy változásairól, másik az agy gyógyulásáról szól. Mindkettő nagyon hasznos lenne a mi korunkban . Csak nagyon nehéz olvasmány!


    Marikám ! Nem egyformán tanulunk. Van aki gyorsan megérti, gyorsan és felületesen tárolja, így sokszor szinte nyomot sem hagy az agyában . Van , aki lassabban alaposabban átrágja és "örökké " benne marad. Azt hiszem ez utóbbi a szerencsésebb , csak kevésbé mutatós.Sajnos én az előzőhöz tartozom , szintetizáló típus vagyok, csak lassan kimosódik agyamból a szintetizáláshoz szükséges anyag .

    előzmény:
    jara (70025)
    2018-01-12  16:41

Címlap

top