Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. december 27. 16:4369901.

    Örülök Neked

    előzmény:
    klára13 (69900)
    2017-12-27  14:14
  2. 2017. december 27. 14:1469900.

      További boldog, békés, emlékezős hétköznapokat kívánok!


       Nagy-nagy örömmel olvasgatlak benneteket nap mint nap.
       Hosszú idő óta ez volt az első karácsony, aminek örülni tudtam.
       Nekem ilyenkor nincs sok dolgom, Zsófi anyukája tesz ki magáért Szentestén, ott van a nagy karácsonyozás. Igaz, a második, mert az első Bazsiáknál reggel van, náluk kissé sietős Jézuska. De így szokták meg, így jó nekik.
       Elénekeljük a Mennyből az angyalt. Mindenki örvendezik a jobbnál jobb ajándékoknak. Aztán jön Jutka karácsonyi lakomája, ami igazi műremek. Nagyon szeret főzni, ebből fakadóan remekül teszi. A megterített asztal vár bennünket, amely oly szép, mint egy festmény. Aztán jönnek és jönnek és jönnek a finomságok. Ebbe nem enged belepancsolni, ez az ő privilégiuma, olyan alkotás, amelyről majd a dédunokák, talán az ükunokák is emlékezni fognak.
      Megemlékezünk Péterről, aki néhány éve nincs velünk. Sajnos csak néhány szóban, mert élete vége felé olyanokat művelt, amiket Jutkának nehéz elfelednie. Persze tudja, hogy beteg agy diktálta, nem is haragszik , de nagyon emlékezni sem tud még rá.
       Nagyon szép könyvet kaptam, Jókai Anna Átvilágítás című önéletírását, csodálatos az őszintesége, és olyan embereket ismertem meg az első 40 oldalon mindjárt, amilyenekről hála az égnek, fogalmam sem volt. Jókai Anna intellektusa mindent fölül írt, ezért tudott jó ember maradni.
       Tegnap Bazsiék szokásos látogatásukon voltak apjuknál, kissé fájdalmas nekik, hogy e két ragyogó unokája nem érdekli őket. Ez az  évi egyszeri találkozás kielégíti őt. A családot, amelybe Bazsi apja behelyezkedett, úgy jellemezte Balázs, szinte megrökönyödve, hogy igazi Bermuda háromszög. Azt hiszi minden évben, hogy ennél lejjebb már nincsen, aztán mégiscsak van. Semmi sincs a helyén náluk, a gyerekeket elhanyagolják, és az új feleség még főzni sem tud. Minden évben bebizonyosodik. Meg ilyenek. Akár örülhetnék is e híreknek, de egyáltalán nem érintenek, és ez sokkal jobb így.
       Ami mókás: Zsófikámtól meglepő módon kaptam egy szakasztott olyan sötétzöld kabátot, mint amilyet tavaly vásároltam magamnak. Mert idén türkiz kabátot hordtam, ami valami fura anyag, szerintem vitorlázáshoz lenne stílusos de én kedvelem a hasonló színű táskával. Zsófi nyilván elfelejtette a másikat. Igazán vicces.
      Tőlem mindenki ugyanazt kapta, karórát, amely számolja a lépéseket és a szívverést. Gondoltam, jó lesz az edzésekhez.
       Senki sem várja tőlem, hogy főzzek nekik, sőt. Tudják, hogy ma már nekem nemigen megy. Se kedvem, se türelmem hozzá. Kár, hogy hogy így van, de hát így alakult. Vigasztal, hogy volt ez másképpen is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69899)
    2017-12-27  06:40
  3. 2017. december 27. 06:4069899.

    Klárám ! Itt mi csevegünk, én locsogok, Te pedig úgy csinálsz, mirónt az a rendőr , aki csak olvasni tud. Írjál is már végre !!!!


     

    előzmény:
    klára13 (69890)
    2017-12-25  16:01
  4. 2017. december 27. 06:3469898.

    Írok pár szót az ajándékokról.  Különösen két nagy unokáméról. Így örülni régen láttam őket. Ákos körsálat kért , amit megkötöttem , nagyon örült neki. Soma dec. 13-án volt 25 éves . Erre az alkalomra vettünk neki egy ezüst nyakkendőcsatot és karácsonyra nyakkendőt türkisz és ezüst csíkozással. Aranyos volt, próbálgatta a megkötését, a csatot biztosító lánc rögzítését . Szemmel láthatóan örült. Mi pedig az ő örömének. Sándor egy kis ügyes szerszámot kapott Zsoltéktól, én  pedig krémeket . Zoltánéktól könyveket kaptunk  . Hónapokra el vagyok krémmel látva , mert Sándortól is azt kaptam ( persze én vettem meg )

  5. 2017. december 27. 06:1669897.

    Zsuzsikám ! Nagyon hangulatos, családias volt az ebéd . A már leírt menü zúzaleves, töltött csirkecombok krumplipürével és mogyoró nanuszelet. Ebéd után ki romeltakarítás , beszélgetés. A gyerekek társasjátékoztak. Zsófi kapta a játékot. Jót szórakoztak közben , mi beszélgettünk, Sándor kicsit ledőlt , mert még fáradékony. De jobb az étvágya. A koccintás kimaradt, mert Sándor még nem fogyaszthat alkoholt, a fiúk meg vezettek.

    előzmény:
    Zsumi945 (69895)
    2017-12-26  12:15
  6. 2017. december 26. 20:2869896.

    Ha elmúlik Karácsony.... Kipihenve finomságoktól eltelve kezdődhetnek a szorgos hétköznapok. Gyerekeknek pedig beköszönt az új időszámítás: Hányat kell aludni húsvétig?


    John Lennon dalát több változatban hallgattam, magyarul Malek Andrea és Kulka János előadásban. Az eredetit is hallottam. Köszönöm hus.


    Klára mindkét hölgy gyöngyös volt karácsonykor. Te is?


    Sütemények ételek meg lettek dicsérve, elvégre szeretet is van nálunk.  Csomagoltunk is elvitelre. 


    Zsuzsóka, rendben, kellemesen telt a családi vacsora ugye? ( A kis lakásban anyukám lakott, mi összeépítettünk vele, de külön bejáratú. )

  7. 2017. december 26. 12:1569895.

    Zsuzsám, nekem könnyű ébren maradnom, hiszen tizedét sem dolgozom nálad. Ha meg itt vannak a gyerekek, a lányok sokat segítenek. 


    Ezóta már nálatok is bizonyára szépen megterítették az asztalt, s hamarosan tálalod a finom, friss ünnepi ebédet.  Megtörtént az ajándékok kíváncsi bontogatása, és a hálapuszik.


    Boldog ünneplést kívánok szeretettel ! Sándor továbbra is gyűjtse az energiát, erősödjön! Az asztalbontást pedig hagyd a hölgyekre, takarítsák el ők a mosatlant! 


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69894)
    2017-12-26  06:49
  8. 2017. december 26. 06:4969894.

    Zsuzsikám ! Olvastam, hogy lesz ez a hangverseny, de győzött a szokás, a korai álmosság. Sándor még fáradékony, így 8 után felmegyünk a hálóba , ott nézzük a tévét , és hamar elálmosodunk.Sajnálom, mert Szent Ferenc a kedvencem , és a ferencesek is. Ma ráadásul el is aludtam , fél 7-kor ébredtem - Pedig most készítem a csirkecombokat töltelékkel sütve és krumplipürét hozzá. Ma jön a családi ajándékozás  is.

    előzmény:
    Zsumi945 (69892)
    2017-12-25  22:24
  9. 2017. december 26. 06:4369893.

    Isten éltesse Ádámot is ! Nekem nem jutott eszembe , mert az én Ádám unokám szeptemberben tartja. Még fiaimnál úgy osztottam be a névnapokat, hogy a születésnaptól távolabb legyen , mert akkor hajlamos az ember összevonni. No a szöületés így nem programozható

    előzmény:
    Kusza (69883)
    2017-12-25  09:24
  10. 2017. december 25. 22:2469892.

    Immár megint egyedül. Csodás helyszínről közvetített az M-5 karácsonyi hangversenyt, Assisiből, a Szent Ferenc Bazilikából. 


    Az épületet kívülről és belülről is láthatták a nézők. Dombon (hegytetőn?) áll, nagyon szép műsor volt. 


     Számomra vége az ünnepnek, 2 napig Zitám sem jön. Ki kell mozdulnom, meglátogatom anyukámat, gondolatban elmesélem neki, hogy unokája méltó módon viszi tovább a hagyományokat. Dorka küldött képet, amin könnyes mosollyal kóstolja a Dédiféle bejglit.


    Jó éjszakát mindenkinek!

    előzmény:
    jara (69891)
    2017-12-25  19:11
  11. 2017. december 25. 19:1169891.

    Áldott, békés Karácsonyi ünnepeket kívánok.

  12. 2017. december 25. 16:0169890.

        Boldog karácsonyt kívánok!

  13. 2017. december 25. 15:4169889.

    Klára várunk! Mit hozott a Jézuska? merre vagy? Milyen az idő arrafelé? 


    Ha sikerül, mutatok légi felvételeket az ünneplő Szegedről:

  14. 2017. december 25. 15:3469888.

    Így igaz, Hus!


    Itt voltak, vannak velünk az égiek, nem csak az ünnepben, hiszen bennünk, a mai énünkben ott van minden,amit tőlük tanultunk. Férjemnek is szokása volt kis versikékkel köszönteni egy-egy ünnepeltet. Ilyenkor előveszem, de anyukám receptjei, nagymamám délvidéki szokásai, apukám székely szóhasználata mind felbukkannak ilyenkor.


    További szép napokat, pihenőset, ölelgetőset!

    előzmény:
    hus (69877)
    2017-12-24  16:39
  15. 2017. december 25. 15:2669887.

    Zsuzsám Kedves!


    Arra gondoltam a 9 fős társaságról olvasva, hogy az ünnepi asztalnál még ennél is többen lesztek! Igen. a nagy család sokkal több munkával jár, de mindig akad segítő kéz, ha arra szükség van. 


    Én csak 1 kg darált húsból főztem a töltött káposztát, amit ma meg is kóstoltunk Zitával. Épp jó lett a fűszerezése is, s a káposzta tényén kívül még könnyűnek is mondható. 


    Tündikém bejglijében a tészta alig látszik, annyi a töltelék. Megtalálta anyukám családi receptjét, amit neki írt le vagy 20 éve, még Nagyszénásra...aszerint készítette. Dorkéák is 1-1 rudat kaptak. Este még azon törte a fejét a drágám, hogyan csempésszen a csomagba egy kis ezt-azt az ünnepi asztalról, annyira odavarázsolná az otthont! Bizony a májpástétom nekem is nagymamámat hozta vissza...


    Röviden: gyönyörű ünnepem volt- van.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69876)
    2017-12-24  05:45
  16. 2017. december 25. 13:2569886.

    Köszönöm Zsuzsa az unokáim nevében. Neked is további jó programokat kívánok!

    előzmény:
    Zsumi945 (69885)
    2017-12-25  11:54
  17. 2017. december 25. 11:5469885.

    Magdika, Isten éltese a szülinapos Lilianát és a névnapos Ádámot is! Mondjam? tegnap árnyékban is 17 fokig felment a hőmérséklet itt Szegeden, de ahogy elnézem, ma sem sokkal marad el. Igaz, reggel a látvány kicsit deres volt, de már tiszta kék az ég. 

    előzmény:
    Kusza (69883)
    2017-12-25  09:24
  18. 2017. december 25. 11:4369884.

    Szervusztok! Ezzel a verssel kívánom, hogy az ünnepek tovább is karácsony szellemében teljenek!


    Mért fekszel jászolban, ég királya? 
    Visszasírsz az éhes barikára. 
    Zenghetnél, lenghetnél angyalok közt: 
    mégis itt rídogálsz, állatok közt.



    Bölcs bocik szájának langy fuvalma 
    jobb tán mint csillag-ür szele volna? 
    Jobb talán a puha széna-alom, 
    mint a magas égi birodalom?


    Istálló párája, jobb az neked, 
    mint gazdag nárdusok és kenetek? 
    Lábadhoz tömjén hullt és arany hullt: 
    kezed csak bús anyád melléért nyult…


    Becsesnek láttad te e földi test 
    koldusruháját, hogy fölvetted ezt? 
    s nem vélted rossznak a zord életet? 
    te, kiről zengjük, hogy "megszületett"!


    Szeress hát minket is, koldusokat! 
    Lelkünkben gyujts pici gyertyát sokat. 
    Csengess éjünkön át, s csillantsd elénk 
    törékeny játékunkat, a reményt. 
    Babits Mihály: Karácsonyi ének


     


     


    Gyönyörű délutánnal, estével ajándékoztak meg a drágáim! Most itt tanul mellettem Zitukám, anyjáék már megérkeztek ezóta, s ölelik Dorkát. Szívem tele hálával és boldogsággal. Ölellek titeket is szeretettel! 


  19. 2017. december 25. 09:2469883.

    Köszönöm Zsuzsa!


    Karácsonykor dupla ünnep van, mert Liliana 24-én született, de még hozzájön az Ádám névnapja is. Tegnap este az internet segítségével köszöntötték egymást.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69879)
    2017-12-25  06:09
  20. 2017. december 25. 06:3069882.

    Klárám ! Várjuk írásodat !Most , hogy befejezted bokros teendőidet a vendégeskedéssel, mit csinálsz ? Hogy telt a karácsony ? Gondoltam Rád szenteste , egyedül töltöd-e , vagy Bazsiékkal ?


    Én is elfáradtam, a készülődésben . Szétosztottam a káposztákat, sok lett. Mi lefagyasztjuk,. mert Sándor most keveset ehet .A karácsonyra tervezett kis küldeményem elmaradt . A betegség , bejárás kórházba, az itthon elmaradt munkák pótlása sok időt és erőt vett el. Így tervem nem valósult meg . Lassan minden rendbe jön , és januárban folytatom a gobelin varrását .


    Várjuk jelentkezésedet !!

  21. 2017. december 25. 06:1869881.

    Várjuk az élménybeszámolókat Hus ! Neked vannak kisebb unokáid , akiknek a megajándékozása nagyobb öröm, mint a felnőttekét. Írd meg, mit főztél ! Gondolom, marad Nálatok is karácsony utánra , így marad időd az írásra !

    előzmény:
    hus (69869)
    2017-12-23  05:58
  22. 2017. december 25. 06:1469880.

    Zsuzsikám ! Igen , a karácsony emlékezésre is jó idősebb korban . Régi karácsonyok ízei , illatai , történetei. Nekem kedvenceim az első fánkon levő apró gömböcskék  , melyeket már több, mint 50 éve felteszek a fára . Ma lefényképezzük ! További szép ünnepet kívánok !

    előzmény:
    Zsumi945 (69874)
    2017-12-23  20:11
  23. 2017. december 25. 06:0969879.

    Magdikám ! Gyönyörű élménekkel térsz haza .Látod érdemes volt meggyógyulnod , gratulálok erős akaratodhoz !


     

    előzmény:
    Kusza (69878)
    2017-12-24  18:49
  24. 2017. december 24. 18:4969878.

    Ma délelőtt voltunk a ferrarai dómban. Még tart a felújítás, a pár évvel ezelőtti földrengés után, be van több helyen hálóval vonva. Azt a hatalmas templomot jól befűtötték.


     



  25. hus
    hus
    2017. december 24. 16:3969877.

    Draga lanyok, es minden kedves olvaso!


     


    Kivanok egy boldog es szeretetben gazdag karacsonyi unnepeket, oromteli  eltoltott idot csaladotokkal, ismerosokkel.


    Legyen ez a karacsony is olyan, mint az a mindenkori, amikor a hianyzok mar nem lehetnek velunk, de mi oda gondoljuk magunk melle  oket, erezzuk " korbe fognak bennunket" , szeretetuk igy  el bennunk , soha nem feledjuk oket. 


    Finomsagaitokhoz nagyon jo etvagyat kivanok, ajandekotokat bontsatok igen nagy orommel, amit igen nagy orommel viszonoztok ti is.


     


Címlap

top