Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. december 24. 05:4569876.

    Szervusztok ! Tegnap 9-en voltunk , unokák és a fiam . Az itteniek a fenyővel voltak elfoglalva, ezért hívtam a gyerekeket ebédre . Ma reggel megfőzöm a töltött káposztát . 4 kiló káposzta , és 2,5 kiló darált hús, meg egy nagy előfőzött csülök. A mi részünket lefagyasztom, mert Sándor csak mértékkel eheti.  Még egy nanu szeletet sütök frissen , holnap töltöm meg krémmel .Délutánonként lefekszem " zsibbadok " , bóbiskolok, mint Gárdonyi öreg tekintetese. Olvasgatok valami lapot, és oldalanként le-leteszem .lKedden lesz a családi ebéd .


      Áldott, meghitt ünnepet kívánok, sok örömet szeretetet. Ajándékozás és a szeretet örömét!!!!!!


  2. 2017. december 23. 20:1569875.

    Magdika! Itt enyhülést ígérnek az ünnepekre, lehet, hogy tavasz fog várni? Be kell hozzam az erkélyről a  töltöttkáposztát, mert amint kisüt a nap, felszökik a hőmérő higanyszála.


    Addig is érezzétek jól magatokat! 

    előzmény:
    Kusza (69862)
    2017-12-22  14:50
  3. 2017. december 23. 20:1169874.

    Zsuzsa, nagyon szépek ezek a behorgolt díszek! Valóban szép emlék lesz az unokáknak, mint ahogy fiaidnak a gobelin  képek.


    Ügyesen eltervezted a több napos ünnepi menüt, régen mi is sokkal többen voltunk, minden napra jutott vendég. Dédik, nagynénik elfogytak, a generáció váltásban már vágyom a saját dédunokára. A közelebb élő unokatestvéreimmel a két ünnep között látogatjuk meg egymást.


    Apukám akkor vett Újszegeden kis hobbikertet, amikor nyugdíjba ment, s ott ültettünk mi is fenyő magoncokat, kitartott vagy 20 évig, s folyamatosan adtunk is el belőle. Apukám halálakor a kertet eladtuk, az lett az "önrész", hogy  Vhelyen részletre megvegyük a lakást anyukámnak. Sok szép emlék fűz ahhoz a kerthez, mi is segítettünk benne vasárnaponként. Bőven ellátta mindenféle zöldséggel, gyümölccsel a családot egész évre. 


    emlék...emlék...


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69865)
    2017-12-23  05:18
  4. 2017. december 23. 19:5069873.

    Köszönöm Hus!


    Most elég jól bírja a kezem is és egyébként is összeszedtem magamat. Tudod, amikor "dolog van", akkor a család öröme mindent felülír.  Nagyon hiányzik nekünk Dorka, pedig a technikának köszönhetően gyakran beszélünk, s látjuk is egymást. Láthatóan nagyon jól érzi magát új otthonában, s januártól majd dolgozik. 


    A Te szűk családod nagyobb létszámú, s a "gazdaság" is sok munkát ad. Ügyesen megoldod, az ünnep több örömteli együttlétre ad lehetőséget a vakációzó kislányokkal. Kívánom, hogy kevés fáradozásod, több nyugodt pihenésed legyen, szeretetben! 


     

    előzmény:
    hus (69868)
    2017-12-23  05:51
  5. 2017. december 23. 19:4069872.

    Örülök, Klára,hogy jól érezted magadat mindkét családi összejövetelen!


    Hozzám két ünnep között jönnek vendégek a távolabbi családból, arra majd akkor készülök, hozzávaló nyersanyag bőven maradt. Fagyasztottam le a linzer tésztákból is nyersen. A holnapi vacsora is előkészítve, bejglit Tündikém sütött, a képét már elküldte. 


    A halat frissen sütöm, a krumplipürét is holnap készítem el, a krémlevest elkészítettem, különösen finom ízt adott a friss gyömbér és szerecsendió. Remélem a gyerekeknek is ez lesz a véleményük.


     

    előzmény:
    klára13 (69864)
    2017-12-23  01:38
  6. hus
    hus
    2017. december 23. 06:1069871.

    Jo reggelt kivanok, illatos kave es finomsagok legyenek finom falatjaitok. 


  7. hus
    hus
    2017. december 23. 06:0569870.

    Magdika, gratulalok unokadnak az eredmenyehez, igazan buszke lehetsz ra.  Elerkezett neki is az ido, mehet ki a nagybetus eletbe. Remelem okosan fog valasztani munkat. Kepzelem mennyire orulhetett nektek, hogy tudtatok menni.


    Emlekszem mikor  feltettel eloszor kepet az udvarlorol es az unokadrol. Lam, mar az iskolanak vege is. Ugy szalad az ido.


    Ferjem nem nagyon szokta megjegyezni, de ma telefonalt egyik  unoka testverenek es meg jegyezte, hogy ez a honap ugy elment, mint egy szempillantas.


    Latom jol vagy mar, orulok neki, csak vigyazz magadra tovabbra is. 

    előzmény:
    Kusza (69856)
    2017-12-21  17:45
  8. hus
    hus
    2017. december 23. 05:5869869.

    Zsuzsoka igy meg nem csinaltam csirket, hogy az aljara tegyem a tolteleket. Biztos finom ugy is, miert is ne, plane, ha egy kicsit a szele megpirul, odasul. Na az a kedvencem lenne ismerve magam.  Csodalom a turelmedet a sok munka mellett a holgolassal. 


    Mar alig varom, hogy keszen legyen itt is nagyjabol minden.  Mi mar karacsonyra szerettuk volna, ha a lanyok elfoglaljak helyuket, de mindig jon valami kozbe es lassul  igy a haladas.


    Meglepetesemre ma a fiam korabban jott haza, de orultem neki. Kicsit jott beszelgetni, aztan ment dolgokat kesziteni, mire a felesege jon haza meglepje.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69865)
    2017-12-23  05:18
  9. hus
    hus
    2017. december 23. 05:5169868.

     Jaj de aranyosat csinaltak a baratok Zitukabol. Zsumika azt a sok finomsagot amit csinalsz te is erdemelnel egy elso dijat ezekert.


    Most lesz az elso karacsonyotok, hogy a nem lesz veletek a masik unokad?  Hat az mindig erdekes szokott lenni.


    Olvastam, hoghy keszulsz majd a gyerekekhez tavasszal, ha jol emlekszem.  Micsoda irigylesre melto latni  a holland viragagyakat a rengeteg tulipannal, tavaszi szepsegekkel.


    Ne eroltesd magad, vigyazz a kezedre es elkepzellek  pihenni nagyokat unnepek utan.  

    előzmény:
    Zsumi945 (69863)
    2017-12-22  17:17
  10. hus
    hus
    2017. december 23. 05:3969867.

    Klara  finoman fozol te, csak nekunk szoktad elmeselni, hogy amit csinalnal az ugyan jo lenne, ha ... es lam mindig kitunoen keszited el amire nem szamitasz.   Szinte jo volt olvasni, hogy fiadeknal voltal es a sok szepseget lattad, a gyerekeknek orultel es annak amit alkottak. Jo, hogy az apukaja segit neki, csodat is muvel es egeszsegugyi tornajat is elvegzi egyszerre.


    Orulok a fiataloknak.


    Most mar csak a nagy karacsony jon , a szepseges rozsaszin ruhad, finomsagok es ajandekok. Utana pihenj egy jot, eleg lesz neked gondolom.  Nem szoktal mar festeni? Vagy gyongyot fuzni? 


    Jol haladok a keszitessel, orulok neki, de holnap meg el kell szaladnom venni valamit. Pedig de jo lett volna mar nem menni sehova. Nem tudom maskepp megoldani.


    Kislanyok ma mentek utolso alkalommal ebben az evben, volt nagy orom, jo kis filmet neztek este, meg lettem hivva, de meg volt munkam. Majd holnap estere igertem nekik.


    Gyonyoru ho borit mindent es egesz heten esni fog.  Kellene csinalnom kepeket. Most egy kicsit elhanyagoltam a kepek kesziteset, nem is tudom miert nem figyelek oda es csinalok egy parat  mindig. 

    előzmény:
    klára13 (69864)
    2017-12-23  01:38
  11. 2017. december 23. 05:2369866.

    Örülök Klárám, hogy kimozdultál, meglátogattad fiadat . Már érzem ,mi tartott távol a látogatástól. De jó, hogy ezt is le tudtad győzni. Fiad ezek szerint távolabb lakik, arra nagyobb kertek vannak. Itt nálunk is 200- 300 négyszögölesek a faluban a kertek.Mienk is akkora . A mi korunkban már nagy a műveléshez.


     

    előzmény:
    klára13 (69864)
    2017-12-23  01:38
  12. 2017. december 23. 05:1869865.

    Zsuzsikám ! A karácsonyfadíszek nem itthonra készülnek. Minden évben horgolok minden unokámnak 1-1 díszt emlékül Így küzd az ember,m hogy megmaradjon az emléke !Különböző színű gömböket horgoltam be arany ill. ezüst cérnával. Nekem hagyományosan a régi díszek is megvannak. Sőt a" JIJA  gömböcke"  is , ami Zoltán kedvence volt 2 éves korában . Sok eltörött, pótolgattuk, de magamnak nem horgolok.


     Az itteni két fiatalabb unoka jön át fát díszíteni segítenek. Ezt kis korukban kezdtük, amíg itt voltak, otthon a nagyok elkészítették a fát .  Donátnak már nem kell semmi, feléri a fa tetejét a földről is. Zoltánéktól kapunk fát , nekik sok norman fenyőjük van a kertben . ( a sok az száz körüli szám )


    Mi szenteste csak rántott  halrudakat eszünk. Most Sándor nem ehet fűszereset a belei miatt.Első nap  csirkét rántok  ( mirelit, készre sütöttet ) . Második napon jön a család. Töltött csirke lesz " lusta nagyi módra" Ez azt jelenti , hogy a tölteléket a tepsi aljára teszem, rá helyezem a csirkecombokat , egybe  sütöm. Mogyorós nanu szelet lesz a friss édesség.


     

    előzmény:
    Zsumi945 (69860)
    2017-12-22  10:58
  13. 2017. december 23. 01:3869864.
      Bűbűjos az Őszita

     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


    Bűbájos az Őzita! Nagyon szeretik a bartai, erről szól.
    Nálam lement két program, nagyon kellemes volt.
    A születésnap nagyon jól sikerült, hazaért a legnagyobb unoka Barcelonából, külön öröm volt.
    Kissé túlöltözött voltam, de hát nekem az ünnephez ünnepi ruha jár, és ez már így marad. Jól éreztem magamat.
    Nagyon finom lett a töltött tojás, szinte elfogyott, ez mindent elmond. Mert nem volt kevés.

    Élmény volt nagyobbik fiaméknál körülnézni. Mindig is tudtam, de most megvalósulva láttam, milyen óriási teremtőerő van benne. Mekkora kertjük van! Illetve egy része erdő, de bekerítették az egészet. Fiaim apja sürgölődik benne, szépen rendben van minden.
      Felesége édes, aranyos, amilyennek megismertem. És nagyon szép. Nem tudom, miért lepődtem meg, hogy lakásuk ennyire ízléses és azon belül egyedi, különleges. agyondíszítés nélkül. Jó volt bepillantást nyerni életükbe.
       Két aranyos kutyusuk van, és egy nagyon csíkos cicájuk, akitől az első ismerkedés után távol tartottam magamat, mert karmát kieresztve játszik és mint figyelmeztettek, harap is.
      Láttam az óriási stadiont fantasztikus melléképületeivel , a számtalan futballpályát, ahonnét a sok-sok kudarc elindul.


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Zsumi945 (69863)
    2017-12-22  17:17
  14. 2017. december 22. 17:1769863.

    Találtam egy képet, nem tudtam elképzelni, hogy készülhetett? Felvilágosított a modell, hogy az okos telefonon vannak ilyen különféle programok, amik nemcsak rátesznek a portréra (fülecskét, orrocskát pl.), hanem el is torzítják azt, az ábrázolandó lény sajátosságai szerint.


    Itt nem Rudolfot a rénszarvast, hanem "ŐZITÁT" láthatjuk. Barátai lepték meg az átváltoztatással.

  15. 2017. december 22. 14:5069862.

    Zsuzsa most itt nem érzem, hogy mediterrán országban vagyunk, itt is hideg van. A Tamás fiam küldött otthonról egy havas képet. 


    Majd 27-én délután indulunk 28-ára érünk haza, illetve először Tamásékhoz.

    előzmény:
    Zsumi945 (69861)
    2017-12-22  11:03
  16. 2017. december 22. 11:0369861.

    Magdikám! 


    Nagyon szépek vagytok így együtt, a fészen látható képekben is gyönyörködtem. Meddig maradtok?


    Biztos értesültél, hogy itthon milyen változó az időjárás. Igaz, hogy már lehullott egy kis hó- változóan az országban, de megint felmelegedést ígér a meteorológia. Élvezd a mediterrán tél szépségét s a családi szeretet melegségét! 

    előzmény:
    Kusza (69856)
    2017-12-21  17:45
  17. 2017. december 22. 10:5869860.

    Zsuzsám, a káposztának nálunk is ez lesz a sorsa, de még ünnep előtt elviszik a gyerekek a részüket, lefagyasztják, s 29.-én, amikor hazaérnek Dóritól, ez lesz az ebédjük. Ünnep első napjának hajnalán indulnak. Így idén elmarad a vejem halászlé alkotása, hogy nyugodtam készüljenek. Helyette Szenteste be kell érjék a harcsasülttel, nálam. Örömömre, hogy nálam érkezhet a Jézuska.


    Csodálom az energiádat, hogy még a díszeket is megújítod a fára! Nagyon ügyes vagy, szíved lelked adod az együtt töltött ünnep fényéért. 


    Zita marad, mert vizsgaidőszak. Nálam és a barátja nagyszüleinél kapnak "ellátást" a köztes 3 napon.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69858)
    2017-12-22  06:46
  18. 2017. december 22. 10:2969859.

    Klárám, ezóta nálatok már megtörtént az első ünnepi összejövetel, a finomságok bizonyára sikert arattak, s az elegáns, csinos Klára (majdnem nagymamát írtam) bezsebelte a dicséreteket.


    Este elővettem kis fácskámat, kiválogattam a díszeket. Idén fehér, piros és kevés ezüst lesz rajta. Friss ágat majd szombaton veszek, vázába, az illata miatt.Találtam 3 fényfűzért (csak egyre emlékeztem)így a szoba is ünnepelni fog. 


    Érdekesek a növényeim: mindenki mostanra időzítette a virágzását.3 cserép orchidea, az (egyébként eléggé senyvedő) hibiszkusz és 2 cserép nagyra terebélyesedett korallvirág. Számomra ők helyettesítik a háziállatokat, beszélgetek hozzájuk. Sajnos a szemmel szinte láthatatlan atkák kemény ellenségek.


    Lejárt a mosógépem, d.u. vasalok (ünnepi terítők és köténykém).


    Teljen a mai napunk is a derűs várakozás és sikeres készülődés jegyében.


     

    előzmény:
    klára13 (69855)
    2017-12-21  16:37
  19. 2017. december 22. 06:4669858.

    Végül sikerült belépnem. Saját gépemről nem megy, azt írja ki vagy tiltva a fórumból


    Így egyszerre írok Nektek .


    Klárám ! Ügyes vagy, hogy mindent elkészítettél, amit akartál. Csak egy javaslatom van. Vegyél flakkonos majonézt , sokáig eláll, és sok gondodat megoldja . Persze néha jól jön, ha az ember nehézségekkel néz szembe , és aktivizálja magát.Külön tisztellek, hogy így megadod az ünnepnek a módját. Én is tenném, (kevésbé lelkesen, mint Te ) , de Sándor ebben nem partner . Így én is egyszerűbbre fogom.


    Zsuzsikám ! Nagyon ügyes vagy az előkészületekben . Én eddig csak sütöttem  a 3 családnak. A káposztát 24-én reggel főzöm, mert csak esetleg esténként esszük, no és a család 26 -n viszi el a részét. Nagy adagot csinálok, hogy ne kelljen 3 lakásban büdösíteni.


    Marikám ! te is mindig szorongsz ! Ne, értem a kis lakás kifejezést ! Úgy tudtam , nagy házban laktok fiadékkal . 


    Unokám egy körsálat kért , előre meg is kapta, nagyon örül neki, jó meleg . Most esténkét a tévé nézés közben az idei gömböket horgolom be. Arany színűeket, fehérrel. 


    Szép napot kívánok Mindenkinek. !

  20. 2017. december 22. 06:3069857.

    No , nem tudom sikerül-e a hozzászólásom ?

  21. 2017. december 21. 17:4569856.

    Szervusztok! 


     


    Túl vagyunk a diplomaosztáson, hál Istennek jó időt fogtunk ki. Egy kicsit szokatlan ilyenkor itt lenni, azért jobb nyáron.

    előzmény:
    klára13 (69855)
    2017-12-21  16:37
  22. 2017. december 21. 16:3769855.

      De jó, amikor így mindannyian együtt vagyunk! Mert a fórum olyan, mint a tudattalan, nem ismeri az időt. Mindig most van.
      Vannak pillanatok, amikor minden remekül összerendeződik, úgy érezzük. Nekem most ilyen érzésem van.
      A töltött tojás finom lett. Elmúlt délelőtti epegörcsöm, ami negyedik volt e hónapban, az elsőnél nem értettem, mi az. Hiszen negyven éve volt előzőleg. Lám, lám, majd' fél évszázadon át néma kő vagy micsoda - mert nem vizsgáltattam ki -, megszólalt. Hm. A cholgol remélhetőleg ismét segít. Részt tudok venni Jutka köszöntésén.
      Itt volt a lódoktor - falun így nevezték az állatorvost - levágta Zsuzsu körmét, ami miatt sántított szegényke. Akartam én magam, van hozzá ollónk, de képtelen voltam. Annyira féltem, hogy rosszul csinálom.
      Most nekilátok kicsinosítani magamat, hozzáöltözni ragyogó új fogaimhoz! ( Önirónia.) Bazsi akkor lenne igazán boldog, ha befesteném ismét hajamat, na de nem őrültem meg, különben is, tegye boldoggá felesége. Hála az égnek, teszi. És Bazsi is őt. Jelentős energiát fektetnek kapcsolatuk megőrzésébe. 
       Na, csülökre, magyar! Nektek is hasonló békés, harmonikus estét kívánok.

    előzmény:
    Zsumi945 (69853)
    2017-12-21  10:18
  23. 2017. december 21. 16:1569854.

    Zsumika, a célzás módszert nem használom. Itt pihenek én is, közben átnézem a híreket. Hoztam vidámságot. Így éltünk mi nők az őskorban. (Na jó, nem gondolok a küzdelmekre.)


    Annak örülök, hogy hosszabbodnak a nappalok. Mióta itt a kis lakásban fűtök, innentől számolom, elég lesz-e a tüzelő. Olyan érzés, hogy de jó, már kifelé megyünk a télből. Érzéki csalódás, ha a fűtési szezont nézem.


    Láttam a képeket Liliána diplomaosztójáról. Gratulálok Liliánának.

  24. 2017. december 21. 10:1869853.

     Klárám összefutott a nyál a szájamban, milyen finomságokat alkotsz, kiváló alapanyagokból. Előre szoktam dolgozni én is, hiszen egyedül nincs lehetőség mindennel foglalkozni. A mai egyébként is az év legrövidebb napja, s következik a leghosszabb éjszaka.


    Utána egyre közeledik a FÉNY. Ma bevásároltam, s épp itt pihenem a fáradalmakat.


    A 25.-re szánt töltött káposztám már az erkélyen didereg, de a szenteste előétele is kész.


    Csirkemájból készült pástétom, amit lezártam libazsír és kiforralt vaj keverékével.Sós kekszre kenjük, színes paprikákkal díszítjük.Tervem szerint ekkor lesz sütőtök és batátakrém leves, csészében. ( Anyukám mindig nagyon finom borlevest készített, de az én családom nem szereti).  A friss harcsafilét bepácolva tettem a mélyhűtőbe, csak fűszerezni kell, s mehet a sütőbe. Majd aznap mindenféle színes zöldséget vágok julienre, s félig párolva, balzsamecettel ízesítve ezen tálalom a halat. Krumplipüré is készül hozzá.  Ez kivételesen szakácskönyvből származó recept.


    A desszert mákos rétes , a hagyományos guba helyett. 


    Nyugodt, sikeres készülődést!


     

    előzmény:
    klára13 (69836)
    2017-12-20  21:00
  25. 2017. december 21. 09:5569852.

    Marikám, utolsó mondatodat átfogalmaztam: Megyek az alkotó műhelyembe, vagy a kísérleti laboratóriumomba.


    Igaz, neked van alkotó kuckód külön is, ahol a varrógéppel és ügyes kis kezeiddel hozol létre csodákat.


    Egyre lustábbá váltam, kifogást találok csuklóm kímélését illetően, pedig igazán nekifoghatnék összeállítani a horgolt takarómat, minden hozzávaló négyzet kész, csak össze kéne horgolni. Valahogy a konyhában könnyebben belefogok valamibe. 


    A helyretételt vegyem célzásnak? 

    előzmény:
    jara (69835)
    2017-12-20  11:09

Címlap

top