Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. december 21. 09:4769851.

    Hus Kedves! 


    Örülök, hogy leányodnak és tehetséges okos kisunokáidnak nagy élmény volt Európa! Sajnos egyre csak rombolják ezeréves kincseit, sokszínűségét, hagyományait.


    Én ugyan Európán kívül nem jártam, de keresztül-kasul volt sokféle látványban részem. Főleg a rendszerváltás előtt a "béketábor" és a Nyugat összehasonlítására is volt módom. Mondhatom, nem sírom vissza még a fiatalságom szempontjából sem  "legvidámabb barakkot", az azt megelőzőt pedig még kevésbé.Az építészeti gyönyörűségek viszont Görögo.-Töröko.-Bulgáriától az Egyesült Királyságig egyformán lenyűgöztek.


    Azt hittem, majd nyugdíjasként milyen sokat fogok utazni, de sajnos a járóképtelen állapotom miatt le kellett mondanom erről. Utoljára Kréta szigetén nyaraltunk együtt férjemmel. Csodálatos volt, de akkor már kínszenvedés volt az esti séta a tengerparton.


    Ezért nézem nagyon szívesen az ismeretterjesztő filmeket a világról. 

    előzmény:
    hus (69845)
    2017-12-21  05:49
  2. 2017. december 21. 09:3169850.

    Magdikám! Elékezett ez a nagy nap is! Sok szeretettel gratulálok Lilianának! Tudom, milyen kemény munka van mögötte!


    Áldott, boldog ünneplést, karácsonyt! Azt kívánom, hogy még sok örömteli ünnephez, utazáshoz legyen erőd, egészséged!


    Nagyszerű nagymama vagy Magdika, a példaképem! 

    előzmény:
    Kusza (69838)
    2017-12-20  22:29
  3. hus
    hus
    2017. december 21. 06:3369849.

    Frisslevegos jo reggelt kivanok nektek, a mindennapi finomsagokkal es kavecskaval. 


  4. 2017. december 21. 06:3269848.

    Aranyos vagy Hus ! Én 3-4 hetente járok kozmetikushoz. Nagyon érzékeny , vízhiányos a bőröm, ha nem járnék , nem látszana a szemem a ráncoktól. Azért nem festem magam , mert férjem nem tűri .Nem tudom ,milyen negatíy emléke van a rúzzsal kapcsolatban, de nagyon utálja. Állítólag jól tartom magam, csak a járásom sínylette meg a több kisebb balesetet. Kímélő járás miatt néha kissé bicegek. No és 77. évemet taposom !

    előzmény:
    hus (69846)
    2017-12-21  06:21
  5. 2017. december 21. 06:2569847.

    Magdikám ! Örülök, hogy szerencsésen megérkeztél. Tegnap kaptam egy üzenetet valakitől, hogy most tart egy olasz város felé .Nem akartam visszahívni, mert ki tudja mit jelentenek az ismeretlen üzenetek. Pihenj sokat, és frissen büszkén menj unokád diplomaosztójára. Én csak kisebb fiamnál voltam. Idősebb fiam és legidősebb unokám el sem ment az ünnepélyre , a dékáni hivatalban vették át. Mikor a doktorit csinálta , az avatás idején helyettesítettem, nem tudtam elmenni.

    előzmény:
    Kusza (69838)
    2017-12-20  22:29
  6. hus
    hus
    2017. december 21. 06:2169846.

    Zsuzsoka megertem a vedekezesed, de mar nem rendelsz?  Mar otthon vagy es otthon dolgozol. Mondjuk az epp eleg es epp  ok arra, hogy jobb es kenyelmesebb roviden, de az is festheto egy nem kihivo szinure.


    Zsuzsoka nem kell hosszu korom ahhoz, hogy szepen megcsinald magadnak, csak el kell kezdeni.A festest nem ertem, hogy miert kellett letorolnod. Az erzekenseged miatt? Mert az mas.  Akkor nem biztatlak tobbet. 


    Kell egy kis valtozatossag is. El kellene menned egy kozmetikushoz es nagyon diszkreten, de igen mutatosan  megcsinaltatni magad, igazan nem nagy dolog es jo erzes lenne. De ez csak az en velemenyem.


    Nem akarod megengedni magadnak? Egy kis valtozas feldobja a not. Kepzeld el, megcsinalatatnad magad egyaltalan nem kihivoan, hanem finoman  elegansan, vegig mennel ahol laktok, ahol mindenki ismer benneteket es mit szolsz nem csodalkoznanak el, hogy milyen fiatalos vagy es jol nezel ki? Dehogynem!  Meg teged is teljesen feldobna az eset. En ugyan kiprobalnam egyszer helyebe. Ha viszont tenyleg kiprobalod, akkor ird meg nekunk a lenyeget rola.


    Latod, ezek csak a gondolataim , de jo rajta meg nekem is elgondolkodnom. 


    Majd fogom magam es nem csak tanacsokat fogok itt nektek osztogatni, hanem elmenyek es megcsinaltatom magam. 


    Hagy mondjak az ismeroseim, hpogy milyen fiatalos vagyok es jol nezek ki. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69833)
    2017-12-20  09:01
  7. hus
    hus
    2017. december 21. 05:4969845.

    Jaj nagyon hideg volt a mult heten. Kozel volt a minusz 30-hoz a homerseklet.  Aztan a heten plusz 5 fof volt ket napig, most megint jon a hidegebb, majd a plusz feletti fog jonni. Ki a fene tud mar itt kiagazodni a 4 evszakon. 


    Emlekszem husvetkor szandal volt rajtam, meg le is vagyunk fenykepezve. De az is reg volt, mint a gyerekkorom. Meg elmult, mint a gyerekkorom.


    Amikor vettem az elso huszat, olyan helyrol vettem, akik 1946 ota foglalkoznak csirkenevelessel. A masodik eresztes volt magan es kistermelotol, de neki is szepek voltak az allatok. A furjecskek valami miatt es az en gyakorlatlansagom  aldozatai is lehettek. De semmi, de semmi problema nem volt addig veluk, mig a homerseklet nem esett le.


    Mar jobban  es gyakorlatiasabban menne a kovetkezo sorozat, de varok a jo idoig es egy nagyon jo fedett teteju kulso ketrec megteremteseig.  Olyuan jo elkepzeleseim vannak.  Kivitelezes? De szeretnem!


    Ahol a lanyomek bereltek helyet ott is voltak allatok. Hat a ket lanynak nagyon tetszett.

    előzmény:
    jara (69835)
    2017-12-20  11:09
  8. hus
    hus
    2017. december 20. 23:3169844.

    Talan nem irtam jol le, a hagymat kell csak piritani, attol remek  ize lesz a friss zoldsegeknek, a tobbinek nyersnek kell lennie.


    Viszont megtalaltad a receptet, igy  megkonnyebbult a munkad.


     


    De orulok, hogy mesz a fiadekhoz.   Latogasd oket surubben,  erte, miatta  lepj ki a hazbol neha. 

    előzmény:
    klára13 (69841)
    2017-12-20  22:53
  9. hus
    hus
    2017. december 20. 23:2269843.

    Hat persze,  kituno. Kicsit feldobod paradicsommal, kicsi piritott diodarabkaval es annal finomabb nem is kell. 

    előzmény:
    klára13 (69842)
    2017-12-20  22:56
  10. 2017. december 20. 22:5669842.

      Most látom a leveles saláta ötletet. Hát, csak madársaláta van itthon. Tegyek-e azt alája?

    előzmény:
    hus (69839)
    2017-12-20  22:29
  11. 2017. december 20. 22:5369841.

      Köszönöm a segítséget!
      Most már mindent összevagdaltam, az almákat is. Jó, akkor rákeverem a lét. Citrommal tudom ízesíteni, de azért még ismét megnézem, van-e mustárom. Mindig szokott lenni. Teszek hozzá kecskejoghurtot is, hogy lazább legyen. Azért kecskét, mert kakastej nincs.
      Megtaláltam a mártogatós leírását, megnyugodtam. A paradicsomot nem akarom párolni, hogy megmaradjon a friss íze.
      A sajtkrémmel vagyok elégedetlen, eidami és csedar sajtom van itthon, nem tudom, hogyan kell írni. Nemigen tudok rajta javítani, nagyon sűrű, talán több tejföl jót tesz neki. 
      Most találtam meg fiam üzenetét, holnapután hozzájuk visz, jó lesz. A házat, amit épített, még nem is láttam, szégyen szemre. Jó kis kirándulás lesz.

    előzmény:
    hus (69839)
    2017-12-20  22:29
  12. hus
    hus
    2017. december 20. 22:3169840.

    Meg-el-osz-tel.  Amikor el kezdtem irni meg nem voltal.


    Orulok jo utadnak, kellemes kikapcsolodast kivanok mindnyajatoknak.

    előzmény:
    Kusza (69838)
    2017-12-20  22:29
  13. hus
    hus
    2017. december 20. 22:2969839.

    Kavezok, gondolom ide ulok. Meglattam keresedet , ha nincs mas itt, akkor szeretnem mondani a magam reszerol.


    Ha nincs mustarod, esetleg mustarmagbol is keszithetsz mustart. Megorolod es amikor olyan poros allomanyu lesz akkor teszel hozza vizet. Ez a mustar izesitok nelkul. Ha pedig must.magod sincs, akkor citrommal izesitsd,  vagy savanyu uborka levevel, ugy is nagyon finom lesz .


    Csinald meg  nyugodtan elobb is, sot meg finomabb is egy kicsit ossszeerik. A francia salataval az igazi, de ha nincs kedved hozza, akkor vagott salatalevelekre is fektetheted, ugy is nagyon guszta, a salatat meg meg lehet enni, mint zoldet valamilyen  egyszeru izesito levet, szoszt kesztesz hozza.


    A kisfiuknak dinsztelhetsz hagymat,  hozza a gondolt aproraa vagott zoldsegeket, fokhagymaval, soval, borsssal izesitve hidegen kituno martogatos keszul belole.  Kellemes keswzulodest unnepeljetek egy szepet, csodalatosat. 


    Remelem meg hasznat tudod venni, ha szukseges.

    előzmény:
    klára13 (69836)
    2017-12-20  21:00
  14. 2017. december 20. 22:2969838.

    Klára, szerintem készre csinálhatod a kaszinótojást, nem szívódik a máz annyira bele. Ilyen paradicsomos mártogatóst még nem csináltam.


    Mutatom az Ágiék fáját, éppen az előbb kapta le Gyuri. Van már alatta ajándék, amit Liliana kapott a munkahelyén. Holnap 9-re megyünk a diplomaosztásra, remélem meleg helyen lesz, mert én elég fázós vagyok.

    előzmény:
    klára13 (69836)
    2017-12-20  21:00
  15. 2017. december 20. 21:0469837.

      Marika, a vigasztaló szavak a legszebb szavak.
      Nincsen ám önbizalomhiányom, csak szerény vagyok.Látod, milyen szerény vagyok.
      Magdikánktól kértem tanácsot, de bárki segítségemre sietne, megköszönném. Persze tudom, hogy normális családos életvitelben elég kevesen időznek ilyenkor a neten.

    előzmény:
    jara (69835)
    2017-12-20  11:09
  16. 2017. december 20. 21:0069836.

       Magdikám,igazán csodálatos e kor, amelyben élünk. Ma itt, aztán hopp, máris Európa másik táján! Liszt Ferenc hat hónapig utazott, amire Szentpétervárra ért. Igaz, kissé messzebb volt.
       Melyik napon lesz Lilana ünnepsége? Mekkora karácsonyfátok lesz? Küldjél fényképet, legyél szíves, mert biztosan nagyon ízléses lesz, ismerjük Ági igényességét.
       Most jól jönne nekem a te nagy tudásod főzési ügyekben. Töltött tojást készítek franciasaláta ágyon, holnapra. Most az a dilemmám, hogy egészen készre készítsem-e, vagy nagyjából, és holnap rakjam össze? Elkészült a tojások tölteléke, kétféle sajtból, + foghagyma + tejföl+ majonéz + a tojások sárgája. Nem igazán ízlik. Mustárom nincs, az talán javítana rajta.
       Hát, nem tudom...
       Most elkészítem a franciasalátát, sajnos nagy reményeket ehhez sem fűzök. Ami rossz ómen. Vagy holnap tegyem a zöldségekre, almára, krumplira a majonézes szaftot, mert holnapra beissza? Vagy éppen jó, hogy összeérik?
       Jó kis dilemmák.
       A kisfiúknak paradicsomos mártogatós tervezek, mert a tojást nem fogják enni. Van hozzá minden, de nem tudom, hogyan kell elkészíteni. Reszelni a hagymát? És a paprikát? És mit tegyek a paradicsommal? Sehol sem találok leírást, úgy látszik, ezt mindenki tudja, rajtam kívül.
        Zsófiék nincsenek itthon, mert ő tudna nekem tanácsot adni. Nagyon ügyes.

    előzmény:
    Kusza (69834)
    2017-12-20  10:04
  17. 2017. december 20. 11:0969835.

    Klárám, nem vígasztaló szavakat szándékoztam írni. Ismerem ezt az önkritikai hajlamot, ezt szerettem volna helyretenni, ahogy velem kapcsolatban szokták. A sarokházat stoppolom, mert az rám jellemző. Kacsalábon forgó torony. Ja, magasságom négy centit csökkent, úgyhogy eléggé roggyant torony. (Lám, nem is lehet helyretenni.)


    Tudom, hogy szép lehetsz, csak a "mércéd" van művészi hatás alatt. 


     Zsuzsókám, esetedben viszont nem tudom elképzelni, hogy miért van ez az önkritikai hang. Talán a horoszkóp a ludas! Elém kerül, elolvasom. Jellemzően kritizálunk, maximalizálási törekvéseink elrettentőek. Juj, már meg sem szólalok, úgy igyekszem túljárni a sors eszén.


    Hus kedves, olvastam, hogy arrafelé is hideg van már. Jégkorong döntő -15 fokban.


    A tyúkokkal kapcsolatban szerintem nehéz védekezni, mert valamilyen kapcsolatba csak kerülnek a vadon élő madarakkal, azok pedig nincsenek levédve, ezáltal immunisabbak a betegségekkel szemben.  Ha badarságot írtam, Zsuzsóka igazítsál rajta kérlek.


    Megyek a helyemre. (konyha)

    előzmény:
    klára13 (69824)
    2017-12-19  23:18
  18. 2017. december 20. 10:0469834.

    Már kiörvendeztük magunkat egymással, igaz egy órát késett a vonat, de végre csak itt vagyunk. Nagyon hideg van most itt. Hajnal háromkor kint voltam a mosdóban, az ablakon kinézve, nagyon havas tájat láttam, de itt nyoma sincs a hónak.

    előzmény:
    klára13 (69822)
    2017-12-19  23:01
  19. 2017. december 20. 09:0169833.

    Aranyos vagy Hus !Nálunk a kifestés szóba sem jöhet . Egyszer rúzsoztam ki magam, hát rögtön le kellett törölnöm. Krémpúdert használok, mert kényes, fényérzékeny a bőröm, és azzal fedem le a barnás foltokat A körmömet mindig rövidre vágom, mert megszoktam, hosszú körömmel kellemetlen lett volna a betegnek amikor áttapintottam a hasát No és így tartható teljesen tisztán Mosolyogni szoktam , de nem a tükörbe , hanem emberekre . Igazad van , magamra is kellene mosolyognom

    előzmény:
    hus (69827)
    2017-12-20  05:07
  20. 2017. december 20. 08:5069832.

    Klárám !  No de hülye vagyok !Kijelöltem a beírásom, hogy ha nem küldi el a café, megismételhessem , utána kitöröltem ! Este nem tudtam elaludni, azért jöttem le. Nem szeretek ott forgolódni az ágyban , mert akkor végkép felébredek. Bevettem egy Sedacur forte tablettát, ( valeriana tartalmú gyógynövényes nyugtató ) , megvártam amíg hat. Ettem 2 savanyú cukrot, és fél óra elteltével felmentem . Minden este beveszek én is egy Frontint vagy Xanaxot,, ez elég szokott lenni.

    előzmény:
    klára13 (69825)
    2017-12-19  23:32
  21. hus
    hus
    2017. december 20. 06:2469831.

    Kellemes, kipihent jo reggel kivanok nektek a megszokott finomsagokkal, kavecskaval egyutt. 

  22. hus
    hus
    2017. december 20. 06:1669830.

    Lanyom  elso hete rettenetes volt a labaval, azutan megkegyelmezett neki a sors es jol birta. Nem nagyon felados az en szepsegem, ha elhataroz valamit, nem lehet leallitani ot. Igy volt ezzel is, az orvos adott neki egy lonak is eleg inyjekciot mielott mentek, a fajdalomcsillapitok a sok seta, a metros lepcsos "gyakorlatok" es igy meg javult is a laba. 


    Nalunk a muveszek elete?  A festomuveszek munkalukat nehezen tudjak eladni, nem olcsok a muveik.  Nem konnyu nekik, sokat dolgoznak, kiallitasokat rendeznek, itt nalunk az utcaban is szokott lenni minden evben egy tarsasag napokig allit ki szobrokat, festmenyeket, kezimunkakat, uvegfujt dolgokat, csodalatosak, szepek es dragak. Megelni belole akkor lehet jol, ha felkapottak lettek az elkeszitett dolgaik. A multkor egy ekszerkeszitonek mentunk be az uzletebe, hat csodalatos keswzitmenyei voltak, hozza ruhak, kiegeszitok. Kivalo minosegu es csodalatosan kidogozott  darabok, dragak, kozepes arakkal nemelyik. Igazan olyan darabok, amit messzirol latni, hogy egyediek. Nagyon megdolgoznak a penzert, sokat tanultak erte es draga  arat is fizettek tanulasukert.


    Igazan tobbet erdemelnenek, de azt hiszem, hogy ez igy volt regebben is, nem mindenkit tudnak jol megfizetni, ahogy megerdemelnek. AZkinek kiallito terme van az is sokat fizet a berletert. Katinkanak  (MsPiggy) ,(talan igy keresd itt a hozzaszolok kozott ) a sogornoje is muvesz, a lanyom baratnojenek a ferje festomuvesz es nagyon nehezen tudta eladni a festmenyeit. Hosszu ido utan aztan bejott neki.  A lanyom baratnoje evekig tartotta el a ferjet, kozben szuletett 2 gyerekuk es a ferj maradt a gyerekekkel otthon, a feleseg dolgozott  Ottawaban szerencsere, de hogy kevesebbet fizessenek a hazert ezert a masik oldalra Quebec tartomanyba  Hull -ba mentek lakni. Igaz, csak a hidon kellett atbicigliznie mindig nem volt messze a munkahelye, mert minden fillert meg kellett nezniuk. 


    Nem konnyu itt sem. Az eladashoz kell inkabb ido, mert a munkajuk sokszor meg sincs fizetve  ahhoz kepest amennyit dolgoznak egy-egy alkotason.


     


    Na amit akartam azt nem engedi feltenni. Megint jatszik velem a gepezet.

    előzmény:
    klára13 (69809)
    2017-12-18  09:35
  23. hus
    hus
    2017. december 20. 05:3569829.

    Tobbszor en is elgondolkodom, hogy mennyi keserves munka es penz kellett ezekhez a mestermuvekhez , elkesziteni oket , ero, energia, faradhatatlan lelkesedes, hogy munkajuk gyumolcset elvezhessek az emberek es megmaradjon az utokornak.


    Felulmulhatatlan, kaprazatos, lelket gyonyorkodteto alkotasok a muveszet minden teruleten. Szerencsesek vagyunk, hogy ebben a korban elhetunk.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69814)
    2017-12-19  05:58
  24. hus
    hus
    2017. december 20. 05:2469828.

    Gratulalok a fogadhoz!  Igazan hamar kesz lett, remelem ilyen hamar is fogod megszokni. Nehogy nagyon megropogtasd az elejen.  A ferjemre ra szolt a fogorvos, hogy mar nem olyan fiatal, (a fogorvosa fiatalabb tole ) es ne egyen mogyorot sokat, mert  nem fog jot tenni  a fogainak. Pedig ugy szereti ropogtatni.


    Biztos nagyon jol fogsz kinezni az unnepek alatt. En is fekete haromnegyedes ujju bluzost vettem magamnak ezust szinu logos lanccal, hozza  van varrva az anyaghoz. Valami karacsonyos kituzot teszek hozza, unnepi hangulatot idezve.

    előzmény:
    klára13 (69815)
    2017-12-19  10:49
  25. hus
    hus
    2017. december 20. 05:0769827.

    Zsuzsoka mint mindig, a munkadat tartod fontosabbnak.  Egyszer-egyszer otthonra is kicsit fesd ki magad, oltozz fel szepen,  fesd  ki a kormeidet, edesen mosolyogj legalabb a tukornek, vissza mosolyog .  Megerdemled. Nem kell  mindig feszulten dolgozni. Jonnek az unnepek es amikor piheno napod van csinald. Legfeljebb a ferjed fog csodalkozni, de ora is mosolyogj olyan szepen es kicsit szegyenlosen, mint az evfogdulotokon. Akkor igazan olyan aranyos voltal.


    Orulok ferjed javulasanak.  Szerencsere nem kapott fertozest, ez a legfontosabb.


     


    Kuldok egy kis finomsagot es nyugalmas kiskertet franciabol. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69823)
    2017-12-19  23:03

Címlap

top