Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2009. augusztus 3. 02:1928751.

     

     

       Jó reggelt!

       Szép napot!

    előzmény:
    klára13 (28750)
    2009-08-03  01:39
  2. 2009. augusztus 3. 01:3928750.

      Igazi szendikés összefoglaló ez, Verocska. Köszönöm. Benne van minden, ami életünkben fontos.

      Nagyon tetszetek. Új, szép frizurád, és úgy egészben, intelligens dtekintetű fiad is, ahogy mélyen a monitor szeméve néz.. Unokáid gyönyörűek. Amikor találkozik két távoli faj, nagyon szép dolgok tudnak "kisülni". A kétféle jellegzetesség örömteli keveredése: tetszik a fehérembernek is, tetszik a feketének is. Mint a sötétbőrű sztárok esetében.

      Ma találkoztam egy mondattal, a filmben mondta az orvos a páciensnek, hogy  látom, remeg a keze, ez tremor. Volt egy barátnőm, akinek annyira remegettt a keze, hogy csak na. Tudomásul vettük és figyelmen kívül hagytuk. Mint ő maga. Talán lehetett volna ellene tenni? Gyógyítani?

      Bocsáss meg, hogy szakmai témával gyötörlek. Bemutatkozásod adta az ötletet, hogy kissé kihasznállak - ha hagyod. Köszönöm előre is. 

       Erre eszembe jutott, hogy általános iskolás korombban nekem is remett a kezem. El is mentem önszorgalomból ideggyógyászhoz, hogy rajzolok, zavar. A végkifejletet már elfelejtettem. Tremor volt? Mert szememet nagyon rángattam, tikk volt, amit kinőttem. Nagyon mókás ez az ügy, így, visszatekintve. Persze, talán nem is tikk (tick?!) volt, mert nagyon égett a szemem, és azért volt muszáj összerántanom. Mondtam, hogy olyan, mintha száraz lenne. Lehet, hogy az volt? Ma már láttam reklámozni valami műkönnyeket is. Ma már minden van. A mai hölgyek bevethetnek a játszmába akár műkönnyeket is! Csak meg kell venni!!! Szegény pasasok...

       Ha még az elárulnád, hol van az a svájci, amit Magdi is emlegetett, ahol topikod van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930190 (28744)
    2009-08-02  12:41
  3. 2009. augusztus 3. 01:0128749.

      Köszönöm, Sasa, nagyon megnyugtattál. Még ma felveszem a kapcsolatot az orvossal. Kijönni szokott kutyáinkhoz Barát doki, nagyon helyes fiatalember, aki megmentette Picurka életét, amikor autó elé szaladt. Rendelője közelében történt, Zsófim szaladt oda a kiskutyával, és így túlélte, innét a sokéves  ismeretség. Beni, amikor kisebb volt, állatbarát dokinak hívta, még nem értén, hogy a Barát, neve.

      Sasa, elég nagy gondot okoz, hogy Zsófim kitalálta, hogy a nyulat bántaná Zsuzsi, mert fele kotorék. Így aztán mindenféle rendszabályok léptek életbe, Beni túlzásba is viszi a nyavalyás nyúl védelmét. Most elutaztak 10 napra, arra gondoltam, hogy összebarátkoztatom a két állatot. Kajla egyébként kétszer akkora, mint Zsuzsi. Ebben kérem segítségedet. 

      Elmondom tervemet. 

       Zsuzsira hámot teszek pórázzal, hogy feltéltlenül kézben tudjam tartani. Beviszem a nyúlhoz, bőven lesz zsebemben  jutalomfalat sajt, ami kedvence. A maradot már ismeri, tehát bevezetem, és maradot jutalmazok neki. Aztán lassanként közelebb megyünk a nyuszihoz, hogy megszagolgathassák egymást. Kellene édességet vinnem a nyúlnak, amit imád, de semmi sincs itthon. Talán így is előcsalogatható a kanapé mügül, amit évek óta rendületlenül rág,  szinte hiányzik a hátsó fele. Mármint a kanapénak. 

      Így képzelem el, Zsuzsit nyugtatgatom, aki egyébként nagyon okos kiskutya, ahogy az már egy keveréktől elvárható.  Ha első alkalommal kudarcot vallanék, újra próbálkozzam? És vajon Tomi, a labrador összebarátkoztatható lenne-e  vele? Előfordulhatna, hogy a két kutya bármelyike az esetlegesen kialakult barátság ellenére zsákmánynak tekintheti egy hirtelen inaló mozdulatnál? Mert igazi katasztrófa lenne, ha megölnék. Beni rajong érte.

       Azért lenne jó, ha összebarátkoznának, mert Kajla a gyermekszobában él, elég magányosan, a nappaliba csak késő éjjel jöhet ki  estleg Bazsi ölébe, egy kis simogatásra. Ha veszély nélkül élhetne a kutyák közelében, sokkal  jobban érezné magát, színesebb lenne élete.

      Most eszembe jutott, hogy van egy nyulas  topik. Megkérdezem, tudnak-e kutya-nyúl barátságról. Nálunk a helyzetet súlyosbítja, hogy Zsórfim szerint a labrador is vadászkutya, tehát veszélyes. Tényleg?

    előzmény:
    Schanti (28746)
    2009-08-02  18:56
  4. 2009. augusztus 3. 00:3428748.

    Magdikám, öngyilkos terroristám! Nagy karriert mondhatsz magadénak! Gyermekkoromban mondták, a játékpuskát is tilos emberre fogni, mert ha Isten akarja, a kapanyél is elsülhet. Talán robbanhat a habszifon is a bőröndben - ha Isten úgy akarja. Lehet, igazuk van. Óvatosnak muszáj lenni.

      Kaptál kölcsönruhát?  Vagy vásároltatok valamit? Bár, aligha, mert augusztusban az üzletek zárva vannak. Bár lehet, némelyik nyitva tart.És hát ott van az isteni piac!

      Egész nap  eszemben volt tragikomikus történeted. A komikus benne, a habszifon. Megvan-e betevő félüveg söröcskéd? 

     

    előzmény:
    Kusza (28745)
    2009-08-02  13:04
  5. 2009. augusztus 2. 22:0528747.

    Most mar mi is probaljuk humorosan felfogni a dolgokat, de akkor azt hittem, hogy beleorulok. A gyerekeim is, mikor a vonaton ultem mar idefele, vigasztaltak meg bolondoztak velem, hogy eltereljek a figyelmemet, kaptam az sms-eket. A lanyom irta, nem gondolta volna, hogy idos koromra felcsapok terroristanak.

    Azert mar akkor nyugszom meg, ha ide er a borond.

    előzmény:
    Schanti (28746)
    2009-08-02  18:56
  6. 2009. augusztus 2. 18:5628746.

    Sziasztok! Kuszácska ámulva olvasom a kalandos megérkezést, ne haragudj, de elnevettem magam ! Nem kárörvendés, csak elképzelem a szituációt. Ott álsz egyetlen piperetáskával, nyelvtudás nélkül.. huh ! azthiszem jómagam is csak szerencsétlenkedtem volna ! Még szerencsere, hogy gyermekeid megoldották a gubanccot ! Remélhetőlegnemsokára megérkezik a ruhatárad is :))

    Ki gondolná, hogy egy habszifon ilyen kavarodást okozhat !

    előzmény:
    Kusza (28739)
    2009-08-01  22:57
  7. 2009. augusztus 2. 13:0428745.

    Szép vasarnapot!

    Itt iszonyu meleg van, voltam a Domban, a fel 11-es misen, azt hittem a templomban a vastag falak kozt, egy kicsit huvosebb lesz, de nem, szakadt rolam ott is a viz.

    Nagyon aranyos Beniketek, kis szorgalmas gyerek, de hat van elotte egy cel, amiert kuzd.

    Tegnap az allomasrol haza fele, bementunk egy etterembe, ahol Liliana volt a baratnoivel. Nagyon aranyosak voltak, ez nekem meglepetes volt, mert nem tudtam, hogy ott vannak. Kis erzekeny Liliana is, mondta Agi, hogy ugy sirt, mikor megtudta, hogy mi tortent velem.

    előzmény:
    klára13 (28742)
    2009-08-02  00:13
  8. Torolt_felhasznalo_930190
    Torolt_felhasznalo_930190
    2009. augusztus 2. 12:4128744.

     

    Kedves Ismerősök és Ismeretlenek!

    Nálam a helyzet változatlan,még mindig társtalan vagyok,de nem magányos.

    Fiammal élek együtt, aki még mindig nem nősült meg.,még mindig az egyetem székeit koptatja.

    Unokáim száma maradt,Ivett 17 éves és változatlanul atletizál változó sikerrel,a kis Jackie 5 éves,vele vannak apróbb próblémáink, amely az egész családot "foglalkoztatja",remélem a kor előrehaladtával ez csökkeni fog.

     

    Hódolok kedvenc hobbijaimnak/ zenehallgatás, sportközvetítések, jó filmek nézése,szörfözés a neten ,ezzel elintézem az utazásaimat is virtuálisan ,nem mellékesen sokat játszok ,póker, ulti, römi / és rendületlenül fórumozok "anya" topikomban a svájciban.

     

    Lehet, hogy nem tűntem jópofának, de azért humorézékem nem hagyott el,ha ez itt nem is tükröződött,de hisz itt általában komoly témákról volt- van szó.

    Kedvenc témáim a politika,közélet,a zene, a sport, az egészségügy,3 évvel ezelőtti hozzászólásaim inkább a bugyuta, trendinek vélt ,hiedelemekkel teli,hatástalan "gyógymódok" ellen "harcoltam" ,a gyerekekkel kapcsolatos véleménynyílvánításra nem emlékszem, de lehet, hogy volt ilyen is.

    Valamint sok-sok eü-i tanácsot is adtam, aki kérte,amely a mai napig megmaradt.

     

    Abban igaza van Katának egyes dolgokat túl komolyan vettem,jelenleg is vannak ilyenek,de ezt most nem sorolom fel.Kata, úgy látom te is nyaralni mentél,kellemes időtöltést!

     

    Klára rokonlelkekkel nem találkoztam, ha ezt a fiúkra érted,de van egy-két virtuális  jó barátnőm,akikkel jól megértjük egymást.Nekem is eszembejutott e topik Veled együtt, mint állandó taggal,ez az egyik legnormálisabb fórum.

     

    Úgy látom mindkettőtöknek született egy újabb trónörökös, gratulálok és sok boldogságot kívánok életükben.

     

    Magdi,téged mindig csodáltalak,ebben a korban elutazni oly messzire,minden elismerésem,hogy bírod? én már rég kipuccantam volna.Igen, a te beköszönésedre jöttem át körülnézni mi újság a "Futrinka utcában."

    Kellemes nyaralást, időtöltést kívánok!

    Ennyit magamról röviden .Beteszek egy pár képet a mostani állapotunkról,így nézünk ki.

     

     Mindenkit szeretettel üdvözlök  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 2. 01:2628743.

      

     

       Szép és jó éjszakát kívánok! Jókedvű vasárnapot!

    előzmény:
    klára13 (28740)
    2009-08-01  23:16
  10. 2009. augusztus 2. 00:1328742.

      El tudom képzelni, Magdikám. Rémes lehetett.

      Tehát Liliana ilyen kedvesen felnőttes társasági életet él, vacsorázik barátnőivel? Nálunk mindig csak "buli" van. Persze, csupán megfogalmazás kérdése. 

      Ebben a nagy melegben Benikém hatalmas vállakozásba fogott: pénzt keres!  Már mindenki autóját kiporszívózta, lemosta, 800 forint a tarifa. Megszállottan dolgozikj, ma már távolabbi rokon is hozta autóját, mert ilyen olcsón kézi mosás, benti takarítás, megéri! Csorog róla a víz, aztrán persze apja segítségére siet, de most, a 6. autónál kezd besokallni a jóságos szülő, amikor kecsegtették Benit, hogy jön  egy ismerős is! Ez, már idegennek, túl olcsó! De hát szabott ár van. Benikém automata tankra gyűjt, azért dolgozik ész nélkül. A tank megy is, lő is, világít is, mi kell még?!

      Ez tehát nálunk az újság: megnyílt az autómosó! Ha látnád, milyen elszántan és lankadatlan buzgalommal dolgozik! "Jó látni", mondtam neki, "mert ilyen leszel majd egész életedben, ilyen nagyszerűen tudsz dolgozni a kitűzött célért". Megértően bólogatott: "Megvan a célom, a tank!"

    előzmény:
    Kusza (28741)
    2009-08-01  23:50
  11. 2009. augusztus 1. 23:5028741.
    Nagy meleg van itt is. Most Liliana nincs itthon, a baratnoivel vacsorazik, Agi eppen most ment el erte. Jo lett volna minden, de borzaszto volt, mikor megallt a szallitoszalag, az en borondom meg sehol. Mutogatassal megertettem magam, egy lany felvette a jegyzokonyvet, s mitan a mobilon megmutattam az Agi telefonjat, felhivta a sajatjarol. jo sokaig beszeltek.
    előzmény:
    klára13 (28740)
    2009-08-01  23:16
  12. 2009. augusztus 1. 23:1628740.

      Magdikám, igazán tanácstalan vagyok, hogy nevessek-e, vagy sírjak. Azt hiszem, az utóbbi a reálisabb. Jaj! Tényleg jó, hogy a gyógyszered nálad volt. Az a legfontosabb, minden más kivárfható vagy beszerezhető. Szegénykém.

      Ott is ilyen meleg van? 

      A lányok aranyosak? Látom, a komputerhez jól hozzzáférsz, ennek örülök.

      Különben jó utad volt? 

    előzmény:
    Kusza (28739)
    2009-08-01  22:57
  13. 2009. augusztus 1. 22:5728739.

    Szervusz Klara!

    Tenyleg mar a megerkezesem is, urino modra volt. Nagy a bosszusagom, kepzeld a nagy borondott hiaba vartam a szalito szalagon, nem jott. Gondolhatod, ott alltam teljesen elveszetten, minden nyelvtudas nelkul. Ennek az okat csak kesobb tudtam meg, a habszifon volt a bunos. Bombanak hittek, es egseruen nem adtak fel. Meg jo, hogy letezik a mobil, mire a vonatra ultem, mar mindent lerendeztek, mind 3 gyerekem intezkedett. Vegul Tamas kiment vissza a repterre, a jelenleteben kinyitottak a borondott a patront kivettek belole, a szifon johetett. Hogy mikor er ide, a borond, es egyaltalan hogy, azt nem tudjuk. Itt allok egy szal ruhaban, Agi hiaba hivja a reptert, nem veszik fel. Azt mondtak Pesten, 4 naponkent, jon a repulo arra a repterre. Meg jo, hogy a pipere taskam, benne a gyogyszerem a kis borondbe volt. Na meg a suti, paprika.

    előzmény:
    klára13 (28736)
    2009-08-01  01:06
  14. 2009. augusztus 1. 19:0428738.
    Igen klara, a legjobb, ha ivartalanítjátok Zsuzsit. A szukák 2 x tüzelnek egy évben, ami kb 2 hétig tart. Mármint a kellemetlen része. Az első héten amikor vércseppek jelzik azt, hogy szerelmes, még nem fogan. De a következő héten.!Ajjjaj ! A kankutya megbolondul, és nem fogad szót, a szuka pedig ha csak teheti kiszökik és kelleti magát az  ffiú előtt. Ez nálunk is így van, és ilyenkor az egész család kimerül. Éjszaka is vonítás, és ajtókaparás... huhh!! Volt mit tennem, hogy Aida nehogy anyuka legyen !! Sajnos Aida már 8 éves, késő az ivartalanításhoz, Csibészke meg 12 éves. Dingo a fiú, csak 1 éve került hozzánk, és mostanra vált nagyfiúvá. Szóval..ha a véleményem kéred , akkor ha most tüzel, nincs mit tenni, azt várd ki. Azaz, van mit tenni! Az első napokban elviszed orvoshoz és kap egy szurit, akkor átmegy rajta a tüzelés. De utánna mindenképp a legjobb megoldás a mütét.
    előzmény:
    klára13 (28735)
    2009-08-01  00:52
  15. 2009. augusztus 1. 13:0028737.

     

       Békés, boldog nyári hétvégét kívánok!

    előzmény:
    klára13 (28732)
    2009-07-31  18:01
  16. 2009. augusztus 1. 01:0628736.

      Magdikám, jó utat kívánok, most, amikor még magyar földön áll ágyad lába. Későn érkeztem, a kisfiúk álmát őriztem szüleik távollétében. Most már alszol. Tudod! Kivel álmodj! De lehet ám bajusztalan is!

      Holnap elszállsz, mint a madár, kérlek, jelentkezz minél előbb a távolból. Számolj be mindenről, sok-sok fényképpel illusztrálva az eseményeket. 

      Jó utat, jó nyaralást, élvezd úrinő-életmódodat, legfeljebb kritizáld meg kissé lányod főztjét -  néha-néha, akár igazságtalanul!

      Dodi mákvirággal köszöntelek. 

    előzmény:
    Kusza (28719)
    2009-07-30  16:03
  17. 2009. augusztus 1. 00:5228735.

       De jó, hogy itt jársz, Sasa!

       Mondd, mikor tüzelnek a kutyalányok? Mostanában? Mert Zsuzsika-muzsika mintha készülődne. Lehetséges? Tomi visított a napokban olyan fejhangon, ami talán eme esemény közeledtét jelzi. Mert ha így van, sürgősen meg kell szerveznem operációját. Amitől elég boldogtalan vagyok, de azt hiszem, ez a legjobb megoldás. Hiszen a kiskutyákkal lehetetlen volna bármit kezdeni. Tudod, Zsuzsi, miközben nagyon bájos és kedves, rengeteg vidám percet szerez nekünk azzal, hogy  olyan, mint egy limuzin, az a hosszú autó. Elől bájos pincsi a nagyon görbe lábaival, aztán következik a hosszú-hosszú tacskótest. Van, hogy lehúzza, amikor felugrik valahova, Bazsi mondja ilyenkor, hogy " mi van, Zsuzsi, hosszú a szerelvény"? 

      Mindenképpen az operáció látszik a legjobb megoldásnak, hiszen, férjhezadás híján ő maga is nagyon szenvedne minden tüzeléskor, és Tomi szinte beleőrülne a kiskapu túloldalán.  Hiába, a fajfenntartás ösztöne embernél, állatnál rettenetesen erős, leküzdhetetlen. S ha netán Picurka összeszedné magát - néha még táncol Zsuzsi körül nagy hetykén -, akkor is, milyen kis gyümölcsöcskékre számíthanánk, és mi lehetne sorsuk? Szóval, marad az  operáció. Remek orvosunk van, teljesen megbízható. 

      Sasa, véleményedre nagyon kiváncsi lennék e témában. 

      Beni azt mondta, ma meghúzta fülét Dodi. Mindig mondom neki, hogy szépen bánjon vele, hát, a kis csibész csak rendetlenkedett! Ha a közelben lettem volna, visszahúztam volna neki, hogy tapasztalja,  miről van szó. Majd jobban őrzöm őket.

    előzmény:
    Schanti (28733)
    2009-07-31  19:20
  18. 2009. július 31. 20:0128734.

    Nagyon szep viragokat hoztal-ugye EZ hortenzia??

     

    A nevnapokat mar regereg stornoztuk-csak otthonrol jon egy-egy telefon vagy kedves kepeslap. de ma azert meghuzom a fulet...

    A gyerekek kicsit "vadregenyesebb es izgalmasabb  utra keszulodtek meg a nyar elejen- ha ranezel a terkepen New Brunswick es Quebec hataran van egy nagy felsziget, a Gaspe, ami mindenki szerint ragyogo kirandulohely- kempingezo hely. Igazabol ugyanaz a tavolsag- de meg egyikunk sem jart ott. bar mindig keszultunk sogornomekkel, majd "egyszer" korul utazzuk....

    De ez most nem alkalmas ido a vadregenyre- tul kicsik a kolkocskek. A sziget mint mondtam, olyan mint a vasarnap delutani kepeslap- es kicsit tulzottan turistas-dehat szep es jo es biztosan nagyon megfelel mindenkinek. 

     

    lassan bevegetzem a munkam- mentem!! (legalabb is -innen....)

    előzmény:
    klára13 (28729)
    2009-07-31  17:10
  19. 2009. július 31. 19:2028733.
    Sziasztok ! Élvezettel olvasok vissza....Érdekes lehet Katáéknál  az , hogy így megsokasodtak. Főként a férfiakat viseli meg, ha hirtelen felborul a megszokott napirend,nyugalom...Mi nők rugalmasabbak vagyunkMost nálunk is nagy a jövés-menés. Peti hazajött Mexikóból.Most nemcsak a legénység van itthon teljes létszámban, de folyamatosan jönnek a barátok is. Bár a két nagyfiú elméletileg saját lakásban lakik, de itthon a családi kastélyban zajlik mindez. Ök nevezik enyhe túlzással családi házunkat családi kastélynak. Peti kedden este érkezett, azóta zajlik itt az élet. Imi már kezd kiakadni..Bár nem mondja, de látom rajta, nehezen viseli a népvándorlást idehaza.Mondtam neki vegye lazára a fazont, nemsokára úgyis elhúznak edzőtáborba,aztán meg mi megyünk kettecskén nyaralni. Bírja már ki valahogy ! Hümmög,bologat, fogja valamelyik kutyát és elmenekül:))
    előzmény:
    klára13 (28732)
    2009-07-31  18:01
  20. 2009. július 31. 18:0128732.

      Verocska, hiába gondolkodom, hogy mit írjak, mi történt a majdnem három év alatt - ennyi idő telt el utolsó látoagásod óta -, egészen előttem vagy, még fényképed is, de történtést hiába keresek. Talán, hogy született újabb unokám, tavaly.

      Veled mit történt? Sportban nagyon tehetséges unokád - vagy mindkettő? -  hogyan haladt tovább?

       Vezetett-e eredményre a beteg gyermekek érdekében vívott harcod? 

      Találkoztál-e rokonlelkeddel? 

      Vagyis, Verocska, ha kedved lenne hozzá, mesélj magadról. Nagyon érdekel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930190 (28717)
    2009-07-30  13:46
  21. 2009. július 31. 17:5028731.

      Virágom, örömmel fogod olvasni ezt a angyon bölcs verset - jövőtök tükrét.

     

    Robert Burns

     

    John Anderson, szívem, John

     

    John Anderson, szívem, John,

    kezdetben valaha

    hajad koromsötét volt

    s a homlokod sima.

    Ráncos ma homlokod, John,

    hajad leng deresen,

    de áldás ősz fejedre

    John Anderson, szívem.

     

    John Anderson, szívem, John,

    együtt vágtunk a hegynek,

    volt víg napunk elég, John,

    szép emlék két öregnek.

    Lefelé ballagunk már

    kéz-kézben csöndesen,

    s lent együtt pihenünk majd,

    John Anderson, szívem.

     

      

    előzmény:
    flashofhope (28722)
    2009-07-30  18:11
  22. 2009. július 31. 17:3628730.

      Isten éltesse névnapján kedves férjedet, Kata. Gondolom, amint célba értetek, az este folyamán, leleplezed a titkot!

      Éltesse Isten erőben, egészségben, hogy továbbra is sok-sok betegnek adhassa  vissza  egészségét!

     

    előzmény:
    MPiggy (28728)
    2009-07-31  16:04
  23. 2009. július 31. 17:1028729.

    Így van, Kata. Szép és jó hetek következnek, amelyekhez sok türelem kell. Együttélni két családnak, nehéz. Azzal együtt, hogy életre szóló élmény ezek a hetek, amelyekre sokat, sokat fogtok visszaemlékezni.

     A hét, a szigeten, gondolom, búcsúajándékotok. Nagyszerű ötlet. Minden egyszerűbb, amikor a háztartás nyűge mögöttünk maradt. Jó pihenést kívánok!

     

     

    előzmény:
    MPiggy (28728)
    2009-07-31  16:04
  24. 2009. július 31. 16:0428728.

    Minden szavad igaz klara....

     

    Az elso nap sokkal zaklatottabb volt mint gondoltam- bele kell jonnunk egyfajta rendszerbe, ez most megsem "vasarnapok hosszu sora". Valamennyi resztvevonek egyforman..khm..szokatlan.

     

    A ma titokban nevnapjat unneplo ferj aki pontosan ugy velekedik SAJAT ELETTEREROL mint te,  bizony nem lesz sima ugy-es sajnos nem tudja elegge leplezni.

    No sebaj. A jovo het  legalabb munkaszunet lesz..Vasarnap reggel utra kelunk a szepe s pillanaynyilag kicsit tulfutott szepseges sziget fele.

     

    Jok legyetek, majd gondolok ratok ( nem leszek "gepkozelben"!)

    Magdikam, neked jo utat- a tobbieknek kellemes szep nyari napokat !!

     

    Kata

    előzmény:
    klára13 (28725)
    2009-07-30  23:47
  25. 2009. július 30. 23:5828727.

    Aha, aha! Tehát Ve-rocska! Gratulálok, tényleg nem vagy vödör!

      Rocska, mindig nagy szeretettel  gondoltam Rád!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930190 (28718)
    2009-07-30  13:49

Címlap

top