Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2009. július 21. 19:4028626.

    Mostanaban kicsit kevesebb foto ekszul es meg kevesebb jut el a "postaig". nagy a keszulodes, pakolnak, csomagolnak...koltozesre ekszulnek. Jovo heten HOZZANK koltoznek be egy honapra, aztan szeptembertol kb. 1200 km-re tolunk, Kingstonban fognak lakni. Legalabb is ket evre, amig vejem ujabb gyakornokoskodasa tart.

     

    Veg a sok sok-babazasnak. Halasnak kell lennem amiert ilyen sokaig es ilyen fontos idoszakban a kozelunkben voltak.

    Simonka mar teljesseggel  kerek, komplex mondatokban beszel-es ajjaj meghozza milyen sokat. Legkedvesebb meseinek vilagaban szeret elni- allandoan meseltet, szerepeket jatszik - teged is arra bevon, , ha tetszik ha nem...

    Reggeltol estig a dinoszauruszokrol szolo torteneteket  akarja hallgatni-dehat ki tud ANNYI mindent meselni roluk? Egyebkent sem tartozom a dinoszaurusz rajongok taboraba...

    Vasarnap delutan is noszogat "Amama meselj a bebi dinorol" Elozo este mar kimeritettem a temat.....sohajtva valaszolom "Dehat nem tudok tobb meset a bebi dinorol !... Szeme sem rebben, magyarazza " De ha MOST elmondod akkor legkozelebb mar fogod tudni, mert emlekezni fogsz ra."

    Ezzel a logikaval vitatkozni nem lehet.

     

    Ugyanazon napon megjegyeztem MILYEN SOKAT tud az allatokrol ( amikoris jatek kozben korrigalta nagyapjat, mondvan a balnak NEM halak,azok emlosok)

    "Igen,"  mondja bolintva. "Van egy termeszetrajzi konyvem. Legkozelebb ha josz hozzank elolvashatod ha akarod."

     

    Es meg csak 3 es fel eves.

    előzmény:
    Schanti (28618)
    2009-07-20  21:39
  2. 2009. július 21. 19:3128625.

      Magdikám, sze4bb vagsy, mint a templom! De a tréfát félretéve, nagyon édes vagy, ahogy ott üldögélsz, szép frizuráddal, szolid eleganciával a kiránduláson is. Gyönyörű vidéken jártál. Két éve Ágnessel szerveztem néhány zebegényi napot, akkor jártunk ebben a bűbájos településben, kitanumányoztuk. 

      Sára talán dolgozni ment, tanítani? Vagy alkot, fiával karöltve?

    előzmény:
    Kusza (28623)
    2009-07-20  22:50
  3. 2009. július 21. 19:1628624.

    Szerintem kutyusod is medital. 

     

    Talan eppen azon mifele huncutsagot kovessen el legkozelebb...melyik konyved olvassa, kinek a papucsat vonszolja vegig a lakason..melyik torolkozo csucsket rojtozza ki...

    Probaltam folrakni szepseges svajci fotokat, batyam turistasokadmagaval ott jart.

    Pedig  tudhattam volna- az Alpok megsem fer el itten....ebben a kis kockaban.

    előzmény:
    klára13 (28619)
    2009-07-20  22:10
  4. 2009. július 20. 22:5028623.

    Szervusz Klára, nem tudtam elképzelni hol lehetsz, tehát vendégeid voltak.

    Vasárnap nagyon szép helyen voltam, Zebegényben. Nem tudom, voltál-e már ott, nekem nagyon tetszett.

    Ott hagytuk Sárát és Ádámot, majd vasárnap jönnek haza. Visszafelé megálltunk, és készített Tamás a templomról és rólam egy képet.

    előzmény:
    klára13 (28621)
    2009-07-20  22:28
  5. 2009. július 20. 22:3528622.

     

     

       Szép jó éjszakát! 

    előzmény:
    klára13 (28621)
    2009-07-20  22:28
  6. 2009. július 20. 22:2828621.

       Magdim, nagyon megszenvedtél a szép kirándulásért. Hogy elkapott Benneteket a vihar? Sejtettem! Gondoltam Rátok, amikor ideért.

       Talán már itthon is vagy? 

        Magdikám, az én napjaim most olyan zsúfoltak lettek, mindenféle vendégségekkel, hogy alig látok ki a fejemből.  Ma már nyugi volt, de nekem több nap kell már, hogy kiheverjem a "bulikat"! S holnap megint jönnek Évikémék. Majd jövök én is. Szívesen olvasnám részletes, izgalmas beszámolódat. Mindenről és mindenkiről.

    előzmény:
    Kusza (28612)
    2009-07-19  11:15
  7. 2009. július 20. 22:1928620.

      Anitám, Virágom, örülök neki, hogy Isten segítségével visszataláltok a békés mindennapokba. Örülök sok imádkozásodnak is. Jót teszel vele saját magadnak, szeretteidnek, és az egész világnak is.

      

    előzmény:
    flashofhope (28613)
    2009-07-19  15:13
  8. 2009. július 20. 22:1028619.

      Köszönöm, Sasa. Remek napotok volt, valóban. Nagy dolog, amikor a férjek is, feleségek is megértik egymást, és keresztben is!Ritka jó dolog. 

      Azt nem tudom, hogy mit jelent, hogy "Attilánál csináltam egy meditációt". Tudod, milyen kontár vagyok minden ügyben...

      

    előzmény:
    Schanti (28618)
    2009-07-20  21:39
  9. 2009. július 20. 21:3928618.

    Valóban nem láttam még ezeket a képeket ! Most mit mondjak ? Esz a sárga irigység Mikor lesz már Nekem is ilyen édes unokám ?!! Neked meg már kettő is van !!

    Bízom benne, egyszer talán észbe kapnak a legények !!

    Hát bizony kutyák-macskákból nincs hiány nálunk, de igy teljes a család !

    előzmény:
    MPiggy (28616)
    2009-07-20  15:59
  10. 2009. július 20. 21:3328617.

    Sziasztok ! Klara adós vagyok a válaszzal, tegnap fagyizni mentünk. Nos Attiláék csak rövid időt töltöttek nálunk. Uzleti ügyben jártak itt Szlovákián, így meglátogattak minket is. Nagyon örültünk ,már több mint egy éve nem találkoztunk személyesen. Csupán egy napot voltak nálunk,és egy éjszakát, aztán másnap délelőtt már indultak is haza. Természetesen beszélgettünk Reikiről, számmisztikáról, asztrologáról, és parapszichologiáról. Ati reikis, ,Márti a párja numerologiával és foglalkozik. Érdekes témák, az már bizti ! Aztán a két pasi visszament az ókori Egyptomba, és míg Ök ott kalandoztak, mi Mártival kicsit pletyóztunk. Aztán attilánál csináltam egy meditációt, aztán beszélgett♀9nk, beszélgettünk...... szóval nagyon jó volt.

    További szép estét Mindenkinek !

    előzmény:
    klára13 (28608)
    2009-07-17  22:24
  11. 2009. július 20. 15:5928616.

    Okos, megfontolt, korultekinto,tapintatos es hozzaerto..Bizony, sok jo tulajdosnaggal kellene az orvosoknak rendelkeznie, kulonosen azoknak aki a nagyon sulyos daganatos betegekkel foglalkoznak. De az igazan nagyszeru szakember ritka mint a feher hollo....! Mar azt is eszrevettem minel jobban ertik a dolguk szakmai reszet annal kevesebb idejuk marad a humanumra...Sajnos.

     

    A baj abbol is fakad, valojaban NEM hoznak szamodra dontest, -itt legalabb is NEM- hanem folvazoljak a lehetseges eljarasokat, kezelesi  modokat, elmeselik szovodmenyek hosszu sorat, aztan tied a labda, rajtad all!

     

    Rendkivul nehez helyzet mindneki szamara- nem tudja mi a jo, mi a a legjobb. Igenis szukseg van lelki tamaszra, megertesre.....sok-sok iranybol.

     

    Edit sogornom nagyon jol viselte az elso alkalom kezeles-sorozatat, megvaltozott kulsejet is hosiesen elfogadta. Nem hagyta abba kedvenc  thai-ch-jat.

     

    A mostani kinlodas mar maskeppen alakul. Ezuttal a mellekhatasok, szovodmenyek hamrosan leallitottak a gyogyszerelest. Pusztan az "elviselhetoseg" fenntartasa a lenyeg.

     

    Otthon talan maskeppen van- azt hiszem "miltarisabbak" az orvosok, meg mindig azt hiszik  az o szavuk Isten szava...

     

    Az elmult nehany ev egyebkent nagyon sokat javitott a helyzeten. Peter sorsa napjainkban kicsit maskeppen lenne iranyitva. Jobbak a gyogyszerek, tobb figyelmet forditanak az adagolasra, a rossz hatasok ellenorzesere...kivedesere.

     

    ............

     

    A fejem kapkodtam mig vegigolvastam kutyaid-macskaid beszamolojat! Mar elfeledtem MILYEN SOKAN vagytok egy fedel alatt!!

     

    Remelem jol telik a nyar hatralevo resze- nalunk most jon a massziv kanikula. idaig tartott Medard!!

    előzmény:
    Schanti (28614)
    2009-07-19  17:28
  12. 2009. július 19. 17:3128615.

    klara, később válaszolok Neked, mert a teremtés koronája már itt ül mellettem és zaklatHát lehet Neki nemet mondani ? Márcsak azért sem, mert fagyizni hív

    Zsuzsi viszont győnyőrü !!!!!!!!!!!!!!

    Majd mesélek Attiláékról is .

    előzmény:
    klára13 (28608)
    2009-07-17  22:24
  13. 2009. július 19. 17:2828614.

    Pigg, nagyon szeretem olvasni a hozzászólásaidat, Okos, megfontolt, mint Te  Igazad van,a pajzsmirigy rák gonosz és agresszív, talán a sugárkezelést még jobban bírta a férjem. A kemo durván leépítette. Az volt a legrosszabb, hogy napról napra amikor tükörbe nézett utálkozva fordult el.nem tudta elfogadni megváltozott önmagát. Azt mondta nem kellett volna belemenni a kemo-ba, de ha visszautasítjuk akkor meg azon rágódtunk volna, hogy felelőtlenek voltunk.

    Szükség van okos, lelkiismeretes orvosokra, ezt mindig is mondom. De az a véleményem, hogy nem elég a testet kezelni,lelki szinten is szükséges ...

    előzmény:
    MPiggy (28610)
    2009-07-18  03:01
  14. 2009. július 19. 15:1328613.

    Szerbusz Klárám!

     

    tudtam most jönni, gondoltam, írok egy kicsit. Mondtam már, hogy imádkozom a rózsafüzérrel? Egészen különleges érzés volt ám, nagyon meghitt és nagyon Istenközeli. Talán ez a legmegfelelőbb szó rá.

    most pedig már alakulnak a dolgaink, segítjük egymást minden téren :)

    szép hetet kívánok!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  15. 2009. július 19. 11:1528612.

    Szervusz Klára!

    Le van az egész sír fedve kővel, azért csináltattam így, mert sokat utazom. Nagyon melegben utaztam, sajnos most nem várt senki sem az állomáson. Tamás szombathelyen volt, munkaügyben, jól kifáradtam mire oda értem. Tegnap voltam a fiúkkal és Sárával a Veresegyháza Tófürdőn, festói környezetben van, nagyon kellemes volt a víz. Visszafelé viszont őrült viharba kerültünk, olyan porfelhő volt, hogy alig lehetett kilátni az autóból. Mer majdnem haza értünk, mikor az úton kersztbe volt egy fa, amit a vihar kidöntött, nagy kerülővel értünk haza. Ma ebéd után indulunk Zebegénybe, holnap szeretnék haza menni.

    előzmény:
    klára13 (28598)
    2009-07-17  11:30
  16. 2009. július 19. 05:1928611.

    Nagyon igaz, a varosi csapvizek szornyen klorosak. Azelott volt egy jokora MUANYAG  vizespalackunk kis hutoalkalmatossaggal talan mar otthon is leterjedt? A hatalmas palackokat vagy hazhoz hozzak neked (egyszerre 2-3-at cserelsz, a palack kb 1 honapra eleg. hermetiksuan zart rendszer, nem "romlik meg!) Eleg draga mulatsag- fozesre nem hasznaltuk de anyosom minidg abbol fozte a teajat. Joggal.

     

    Nagyon sok haznal van manapsag es altalaban minden hivatalban, munkahelyen, hivatalokban is.

    No igen,  a vizet a joeg tudja honnan nyerik, csakugyan "forrasviz-e" meg erdei patak, meg hegyimano...?

    Nagymeretu, avagy kicsi es kezben cipelheto mindenhova- a lenyeg ugyanaz.

    Igenam, aztan kiderult  sok hatulutoje van- eloszor is a rengeteg kis es nagy palack elkepeszto halom muanyag szemettel jar- . A masik pedig maga az a teny, hogy...ugye muanyag. Es draga is- sokak szerint nemelyik marka semmivel sem kulonb a csapviznel- vannak amelyiknek Coca cola ceg a tulajdonosa. Meg Nestle', amasik nagy monopolium...etc.  Kulonos-nem?

     

    Szoval ekkor jottek (vissza ) a femkulacsok.

     

     

    Miota mi a vadonba koltoztunk-nem viccelek- sajat kutunk van es nagyon jo a vize. Nem kezzel pumpaljuk fel, azt nem allitom-hanem pumparendszer teszi meg helyettunk (emiatt amikor aramszunet volt mielott generatort vettunk volna, nEM volt egy falat vizunk se . valojaban sokkal kinosabb mint a sotetseg-sot meg a hideg is elviselhetobb, kivedhetobb atmenetileg.

    Az elobb-csak hogy biztos legyek a dolgomban luke mod kerdezem ferjtol "ugye a mi csapvizunkben NINCS klor??" nez ram, mint a moziban " ki tenne bele?"

     

    Es igaza van...ki is, csakugyan.

     

    A legegyszerubb megoldas egyebkent a nagyon elterjedt vizszuro alkalmatossag, amit OTTHON is lehet kapni, BRITA a ceg neve, talan masok is csinaljak mar-de nem hiszem, mert vedett lehet az elgondolas. Van kancso meretu- avagy egyenesen a vizcsapod "ele -ala" a vizvezetekre  helyezett szuro-tisztito berendezes.

     

    .............

     

    Azota mar vege a szepnek igerkezo szombatodnak. Mindenki hazaert??

    Ragyogo otlet volt hideg finomsagokat kesziteni a faradt utazoknak. Te is elkenyezteted am oket-nem csak en..meg Magdi.

     

    Ma honunk ala kaptuk Simonkat delutan-roppant szeret szombatonkent  kijonni velunk. Nem arultuk el, de keszen van a hintajuk- ez volt a nagy meglepetes! csak nezte, csodalta, szotlanul orult neki- aztan nagyapja tarsasagaban alaposan kiprobalta. En kozben befejezetem a felig, elore-elkeszitett csilibabot. Ujabban hus nelkul csinalom, akkor ugyanis sokkal jobb ize van . Aprora vagott zoldsegeket hagyman megparolok ( cukkini, zellerszar, sargarepa, zoldpaprika..zuzott fokhagyma ,aztan fuszereket rakok hozza (kumin, oregano, csilipor) es hozzaontom az elore sos vizben megfozott szarazbabot. Jo adag konzervparadicsomot kockara vagva szinten belehajitok, so bors, vagott petrezselyem es bazsalikom tarsasagaban keves viz hozzadasaval meg 45 percet csondesen fovoget.

    Gyerekecske gombocska VALAMIKOR szerette, de ma csak a fejet razta, "mar nem szeretem" ( mi az, hogy mar???En egyebkent sejtettem es kapott egy kis gyorstalpalt "gyerek pizzat".

     

    Nincs is semmi gond- azaz..most Nonika beteg, mult hetvegen Simon volt. valami virusos gyomor-bel-hurut. 

     Ugyanakkor holnap kihoznak reggelire egy fiatal , kisgyerekes csaladot...ismet sokszemelyes villasreggelit adunk elo...Ok a finn ismerosok, talan mar emlitettem oket- helyes kedves nepek, a kisebbik fiuk kicsiket vad, de nem annyira mint Max akitol Simonka mar a lovoldozest es egyeb fontos dolgokat is elsajatotta. Benjamin inkabb olyan mint a vaklegy, sosem lehet tudni. Ket eve  visszakoltoztek Europaba- diakosztondijjal jottek- de a nagyon jonak igerkezo Norvegia-i allas nagyon rossznak bizonyult. Munka is, iskolak is...ugy altalaban minden. Alig vartak, hogy visszajojjenek.

     

    Hat holnap oket etetem. Is.

    előzmény:
    klára13 (28606)
    2009-07-17  20:54
  17. 2009. július 18. 03:0128610.
    Borzaszto lehetett IGY elevszteni a ferjed. Naprol napra, fokrol-fokra. Nekem az elso kozeli rokonom aki most kuzd a kikerulhetetlennel a sogronom, akirol idonkent mar szot ejtettem. Mellrakjat 5 evvel ezelott diagnosztizaltak-nem volt nagy daganat de mar voltak nyirokcsomo attetei-ez mindig rosz jel. Egyebkent szinte kiszmaithatatlan a lefolyauk, csak nagyon durvan lehet osszehasonlitani az eseteket- muszalynak muszaly mert egyebkent hogyan lehetne valamit is tenni ellenuk. .A mutet es a kemoterapia utan tnetmentes volt, jol volt, teljesen talpra allt 4 hosszu evre. Tobbre nem futotta.Most meg mindig kuzd, harcol es probalja kis csaladja jovojet igazgatni-eros, jo kedelyu, talpraesett...nagylelku...nem ijed meg a sajat arnyekatol. Most sem..Ha nem kap kezelest 2004-ben akkor foltehetoen mar mult idoben emlitenem........A pajzsmirigyraknak vannak nagyon gyilkos, nagyon rossz fajtai es egyik sem igen reagal kemoterapiara.Talan meg besugarzasra inkabb...Borzasztoan nehez azt a dontest meghozni, hogy nem kell az orvosi kezeles, egyeb megoldast valasztasz.....Fiatalabb korunkban meg nem volt ritka a diagnozis meghozatala utan szettart kezzel sajnalkozni, hiszen nem volt nagy valasztek es ami volt az is roppant kialakulatlan, kezdetleges, kemeny........Borzasztaon jo lenne ha az orvostudomanyra egyaltalan nem lenne szukseg...csak elnenk egeszseges, kiegyensulyozott, korultekinto...optimista-pozitiv eletunket...... ha nem is belathato idon belul de talan egyszer sor kerul ra..........................
    előzmény:
    Schanti (28605)
    2009-07-17  20:28
  18. 2009. július 17. 22:3428609.

     

     

     

    Szép éjszakát kívánok!

    előzmény:
    klára13 (28608)
    2009-07-17  22:24
  19. 2009. július 17. 22:2428608.

     Sasa, szívemből szóltál. S úgy gondolkodom, ha rám kerülne a sor, férjed  - már tapasztalata alapján kialakult - véleményével értenék egyet, akként cselekednék.  

    Mondtad, Attilával sokat beszélgettetek. Olyan jó volna, ha mesélnél erről!

     

    Zsuzsika-muzsika igazi tündér!

    előzmény:
    Schanti (28605)
    2009-07-17  20:28
  20. 2009. július 17. 21:2228607.

    linus pauling nagy adag c vitaminokkal mentett meg rakosokat

     sot azt is olvastam , hogy egyes daganatosok tulelesi eselye - sok jobb , ha egyatalan nem kezelik oket (prosztata rak pl . )

     


    Pauling 1966-ban magáévá tette Irwin Stone biokémikus gondolatát, aki egy nagy adag C-vitaminban gondolta megtalálni a megfázás ellenszerét. Pauling tovább ment: ő azt gondolta, hogy a C-vitamin megfelelő mennyiségben megakadályozza a rák kialakulását is. Ő maga naponta kb. 18 gramm C-vitamint juttatott a szervezetébe. Nézeteit a Vitamin C and the Common Cold (1970), a Cancer and Vitamin C (1979) és a How to Live Longer and Feel Better (1986) című könyveiben fejtette ki. Az orvostársadalom nagy része elutasította ezt a nézetet és áltudományos szélhámosságnak titulálták, egy kisebb csoport viszont meg van győződve róla, hogy Paulingnak igaza van és vannak olyan esetek, ahol természetes anyagok meg tudják akadályozni a testben kialakuló betegséget. Nyugdíjba vonulása után, 1974-ben megalapította az Institute of Orthomolecular Medicine-t Palo Altoban (ma Linus Pauling Institute of Science and Medicine), ahol a betegségmegelőzés problémájával, a vitamin és ásványi anyagok fogyasztásával foglalkozott.

     

     

     

     milyen jo - hogy anyosom sose engedett nekunk mikrot  venni !

     ime egy dolog vegre ami miatt nyilvanosan koszonetet mondhatok neki !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. július 17. 20:5428606.

      Kata, értem, amit mondasz. Hogy nincs jobb. Lehet... Minthogy abszolút dilettáns vagyok, miképpen is bizonyíthatnám ellenkezőjét? Ráadásul érveid meggyőzőek. Mint a leukémia esetében.

      Kata, milyen vizet cipeltek saját palackokban és honnét? Mert itt csupán  a bolti megoldás van. Vagy az agyonklórozott csapvíz. Ezzel krumlit főzni sincs kedvem.

      A gyomirtóval nálunk már tönkretették a fél országot, vagy inkább háromnegyedét. Tudod, olyan megtévesztő volt minden, a Gialkát én is bőszen használtam - eredmény nélkül. Azt írták rá, hogy amikor a földre ér, nem méreg.  Csupán a zöld leveleknek árt. Nos, tapasztalatom szerint azoknak sem, de mégis nagy híve voltam. Azt hiszem, hibám, hogy nagyon kedvelem az új dolgokat, nagyon tudok hinni bennük. Ezen százezer kudarc sem változtat, mert ilyenkor azt gondolom, valamit helytelenül tettem, elhibáztam. 

      Tehát vadonatúj fantasztikus öntöttvas serpenyőim is károsak? Újfajta, karcálló bevonatukkal? Amelyekért lelkesesn gyűjtöttem és gyűjtöm a tesco pontokat? Ugyanis, ha összegyűlik a könyvecskében 40 piros pont, 1000 forintios vásárlás után adnak 1-et, akkor féláron vásárolható a serpenyő. 12 000 helyett 6000-ért.  Már hármat vettem, ajándéknak és magamanak. Na, nem mintha  120 000 forintot ott hagytam volna az üzletben! Dehogy!Csak valahogy a pénztárosok rám néznek - talán látják, hogy elmebeteg szegény - és lekanyarítanak egy jó nagy sor piros pontot számomra, hadd örüljön! Persze nem mindig, van, amikor gondosan számol az érintett.

       Holnap remek napom lesz -  Évikémék érkeznek délelőtt, István itt hagyja autóját és Évámat, a reptérre taxival megy, és hozza szíriai üzletfeleit - 85 éves, és nem fér bőrébe! Ahelyett, hogy élvezné jómódjukat és az öregkor békéjét, üzlettel foglalkozik! Persze, ha ezt élvezi?! Kinek a pap, kinek a papné. Aztán a vendégekkel ebédelünk, persze étteremben, és este érkeznek szeretteim. Most sütöm számukra a húsokat, mert hidegtállal kívánom várni őket, hiszen érkezésük időpontja annyira bizonytalan. Sűl két nagy csirkecomb, jó darab disznóhús pecsenyének, és kirántok 7db csirkecombot. Rokfortos jégsalátált készítek, és egészen különleges olasz fagylaltot vettem.

      Az élet szép... mindenféle másféle feltételezés ellenére...

      Zsuzsika-muzsika mind e közben  kiolvasta egyik  kedvenc könyvemet, falja a k0teteket$

    előzmény:
    MPiggy (28604)
    2009-07-17  19:42
  22. 2009. július 17. 20:2828605.

    Klara. szívem, elolvastam a beírásodat, és eszembe jutott a harc amit 3 éven át folytattunk a rák ellen. Férjem pajzsmirigy rákban halt meg.A betegség kialakulása előtt volt egy nagyon nehéz időszakunk.Péter nem az a tipusu ember volt aki kiadja a haragját, vagy a gondjait. Inkább befelé fordult. minél nagyobb volt a probléma annál csendesebb lett, alig beszélt. Azzal kezdődött. hogy rekedté vált a hangja, aztán már csak suttogni tudott. Mire az orvosok diagnosztizálták a baját és megmütötték  már eléggé elterjedt volt a rák. Mütét után következett egy olyan időszak, amikor látványosan javult az állapota. aztán kezdődött a sugárkezelés, a kemoterápia, és egy kétségbeesett harc.Rengeteg mellékhatása volt, és nemcsak az , hogy kihullott a haja, meg nem maradt meg benne az étel. Mindent kihányt. A csontjait is tönkre tette. A végére hajlott hátú öregember lett:((

    A kórházban halt meg, és amikor bementem a halotti igazolásért a főnövér azzal fogadott, hogy - Tessék itt vannak az apukája személyes holmijai.!! Péter 2 évvel volt nálam idősebb.....Az utolsó időben sokat beszélgettünk, és azt mondta sajnálja , hogy belement a kemoterápiába......

    Dehát amikor az ember beteg, bajban van, kapaszkodik még a szalmaszálba is. .....

    Nekem meggyőződésem, hogy a betegsség általában először lelki szinten jelenik meg- A harag, a félelem, a stressz, nos.egy idő után fizikális szinten is tüneteket produkál.

    Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy elutasítanám az orvostudományt,egyáltalán nem ! De azt viszont vallom, hogyha csupán a testet gyógyítjuk, és lelki szinten minden marad a "régiben " a baj újra kiújul....szerintem a kiváltó okot is szükséges "orvosolni "

    előzmény:
    klára13 (28603)
    2009-07-17  15:25
  23. 2009. július 17. 19:4228604.

    Klaram, csak lougrasokban futottam vegig a beirasaidon- ennyit idot adott a rovid ebedszunet. csupa fontos, erdekes es hasznos dolog-jo reszet mar hallottam mindfele iranyokbol. Agnes nagy kutatoja a KIVEDHETO KIDOBHATO karcinogen anyagoknak, 2 eve tan, hogy a vegyszeres gyomortas elleni kampany egyik komoly aktivistaja volt.

     

    Mar szamos valtzoast eszkozolt a csaladban, (ha mashol nem is).

     

    Igy mar jo egy eve NEM melegitunk muanyag dobozban semmit a mikroban- - ha lehet egyaltalan nem ahsznaljuk. tavaly vettek egy ragyogo kulseju uj kenyerpiritot mikor a masik kimult-aztan vsiszavittek mert a belseje teflonnal volt kibelelve..Nem iszunk palackooztt vziet tobbe, csak sajat kis fem-palackokat toltgetunk es cipelunk...nem engedi gyermekeinek a vedooltasokat (emlekszel)

    Honapokon at kutatta a nemtudommilyen bio-anyagbol keszult matracot mig vegre megtalalta a megfelelot ( egy Ikea produktumot visszakuldott postan) Etc..etc..

     

     Azt azonban nem szabad figyelmen kivul hagyni, hogy ezekben a cikkeben nagyon sok adat KIS SZAMU. Statisztikailag nem eri el a teljes megbizhatosag szintjet. Ugyanakkor altalanosit, nagy lenduletu kovetekzeteteseket von le..mindekit EGY kalap ala vesz.

     

    A kemoterapia mellekhatasai nagyon is koztudottak- a kezeles valojaban a szukseges ROSSZ- pusztan azert mert akarki akarmit is mond meg mindig nincsen JOBB.

    Csak eszembe jut a 70-es evek hatalmas vivmanya, amikoris a gyerekkori leukemiak hirtelen gyogyithatova, lelassithatova valtak- azelott az ismereteln dolog volt. Akkor jartam egyetemre es hogy ugy mondjam a Tuzolto utcai Klinikan szemtanuja es reszese voltam a fejelmenyeknek, a korai csodaknak.

    Napjainkban a fiatalkori verkepzoszervi daganatos betegsegek (leukemia, limfoma...) Szinte gyogyithatonak szamitanak. Szinte. nem mindig. Nem mind, nem mindig es nem feltetlen az idok vegezeteig.

     

    Kedves sebesz baratunk -sajnos Amerikaba koltozott 10 evvele zelott azota csak ritkan talalkozunk- az o 15 eves fianak ezelott 5 evvel diagnosztizaltak a leukemia legvadabb legrosszbb indulatu fajtajat. Mivel Iowa-ban laknak egy nagyon kituno gyerekklinika kzoeleben, a szulok felvaltva hordtak, vittek az embertelenul kemeny kezelesre. Egy felnottnek sok lett volna a szamtalan rosszul viselt mereg-keverek, a gerincvelobe adagolt vegyszerek...az idonkenti fertozesek...visszaesesek.

    HA MINDEZ NEM TORTENIK MEG A gyerek mar nem lenne az elok soraban. Igy is csodaval hataros, de jol van. Lerettsegizett...ha nem is egykori osztalystarsaival egyidoben...

    Az optimizmus termeszetesen limitalt- ahogy a szakertok is mondjak a cikkben - nagyon is valoszinu a daganatos sejtek NEM tunnek el-csak visszavonulnak, . ha minden jol megy elvesztik  vitalitasukat es esztelen szaporodasi kepesseguket. Ha ujbol visszater a kor, akkor kovetkezik a galad csontveloatultetes-ami megint csak ketseges es szamtalan mellekhatassal- sokszor kudarccal jaro procedura.

     

    Zarojelben- egy 15 eves kolok NEM boldogtalan, nem depresszios, nem lelkibeteg....  Altalaban. !

    Sam kulonosen arrol volt ismeretes, hogy a szaja folyton fulig ert, valami huncutsagon torte a fejet.

     

    A beteg sejtek "kieheztetesete" nagyon szep gondolat- de nem eleg a boldogsaghoz.

     

    ......................................... ................

     

    Mig ezt lekalapaltam elfogyasztottam jokora vajdling zoldsalatamat..amiben afonyaszemek es diodarabok voltak gondosan elrejtve. tetejen delceg kis avokado darabkak csucsultek. Mmmmmmm.............!!

     

    ................................ ...............................

     

     

     Ha lassan is de sok valtozas tortenik korulottunk. Eltunt ( vagy megsem?) a DDT, hamarosan tilos lesz a gyomirtok hasznalata- sok helyen mar ma is az. Rengeteg szornyu hatasu vegyszert kiiktattak a forgalombol..festekekbol...szigeteloanyagokbol. Itt a varosban 40 evvel ezelott valami agybeteg otlettol vezerelve a joeg tudja milyen mereggel permeteztek a villanyeromu magasfeszultsegu vezetekei kozeleben a fakat- valamifele erintkezes  megelozese  gyanant.Ha jol tudom. Azok a szerencsetlen munkasok akik reszt vettek az "akcioban" azota mar eletukkel fizettek erte-vagy elgalabb is szamtalan borrakkal.  Az eromu meg most is fizeti a karteriteseket.

     

    Pelda van sok, nagyon sok!!

    Mintha valamikor azt hallottam volna-sok eve- a Fiumei uti (akkor Mezo Imre) OTI "palota" ronda zold epulete azbeszttel atitatott poklok kapuja volt ( az azbeszt rendkivul rakkelto) Etc.etc...

     

    Itt nem is arrol van szo kinek van igaza- ...MINDENKINEK es senkinek.

     

    csak nehez elfogadni a kinyilatkoztatasokat, a megoldast- . Mert a kerdes olyan nagyon osszetett.

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (28603)
    2009-07-17  15:25
  24. 2009. július 17. 15:2528603.
    Tessek vegigolvasni!

    Azután, hogy évekig azt mondták az embereknek, hogy a KEMO-TERÁPIA az egyetlen módja annak, hogy megpróbálják megszüntetni a daganatokat (a kulcsszó a 'megpróbálják'), a JOHNS HOPKINS kutatóintézete végre elkezdett beszélni arról, hogy van más választásunk is.

     

    1. Minden embernek vannak ráksejtek a szervezetében. Ezek a ráksejtek nem mutathatók ki a szokásos vizsgálatokkal egészen addig, amíg számuk több milliárdra fel nem szaporodik. Amikor egy orvos a kezelés végeztével azt mondja a betegnek, hogy nincs több ráksejt a szervezetében, ez csak annyit jelent, hogy a tesztek nem képesek észlelni a ráksejteket, mivel azok még nem érték el a kimutatható mennyiséget.

    2. Egy ember élete során a ráksejtek átlagosan 6-10 vagy még ennél is több alkalommal bukkanhatnak fel.

    3. Ameddig az ember immunrendszere erős, képes arra, hogy elpusztítsa a ráksejteket, és ezzel megakadályozza, hogy azok elszaporodjanak és daganatokká fejlődjenek.

    4. Amikor valakinél kimutatják, hogy daganata van, az azt jelzi, hogy annál a személynél összetett táplálkozási hiányosságokkal állnak szemben. Ezek hátterében lehetnek genetikai, környezeti, táplálkozási és életmódbeli tényezők.

    5. Ahhoz, hogy e sokrétű táplálkozási hiányosságokat megszüntethessük, az étrend megváltoztatására és étrend-kiegészítők bevitelére van szükség, ezekkel fogjuk megerősíteni immunrendszerünket.

    6. A KEMOTERÁPIA során tulajdonképpen megmérgezik a gyorsan növekvő ráksejteket, de ezzel elpusztítják a csontvelőben, a bélrendszerben stb. lévő egészséges sejteket is, sőt egyéb szervek – a máj, vese, szív, tüdő stb. - károsodását is okozhatják.

    7. A sugárterápia, miközben elpusztítja a ráksejteket, elégeti, roncsolja és károsítja az egészséges sejteket, szöveteket és szerveket.

    8. A KEMOTERÁPIA és a besugárzás kezdetben gyakran csökkenti a daganat méretét. Azonban a KEMOTERÁPIA és a besugárzás hosszan tartó alkalmazásával nem lehet több daganat elpusztulását elérni.

    9. Amikor a KEMOTERÁPIA és a besugárzás hatására testbe túl sok méreg kerül, az immunrendszer meggyengül vagy összeomlik, miáltal a beteg szervezete képtelen ellenállni a különféle fertőzéseknek és komplikációknak.

    10. A KEMOTERÁPIA és a besugárzás hatására a ráksejtek mutációval ellenállóvá válhatnak, ami megnehezíti elpusztításukat. Sebészeti beavatkozások ugyancsak a ráksejtek továbbterjedését okozhatják a szervezet más részeire.

    11. A rák elleni harc egyik hatékony módja a ráksejtek kiéheztetése oly módon, hogy nem juttatjuk hozzá azokhoz az élelmiszerekhez, amelyekre a burjánzáshoz szükségük van.

    előzmény:
    klára13 (28601)
    2009-07-17  15:18
  25. 2009. július 17. 15:2228602.

    A RÁKSEJTEK táplálékai:

    a. A cukor táplálja a daganatot. A cukorbevitel megszüntetésével az egyik legfontosabb táplálékától fosztjuk meg a ráksejteket. A cukorhelyettesítők, pl. a NutraSweet, az Equal, a Spoonful stb. Aspartamot tartalmaznak, ezért károsak. A természetes cukorhelyettesítők, pl. a valódi méz (Manukaméz) vagy a melasz (a répa- vagy nádcukorgyártás mellékterméke) használata javasolt, de ezek is csak nagyon kis mennyiségben. Az asztali só kifehérítésére vegyszereket használnak. Jobb megoldás a Bragg's aminos vagy a tengeri só.

    b. A tej a szervezetet nyálkaképződésre serkenti, különösen a gyomor-bél traktusban. A nyálka táplálja a daganatokat. A tej megvonásával, esetleg helyette édesítőszer-mentes szójatej fogyasztásával a ráksejtek éhezni kényszerülnek.

    c. A ráksejtek virulnak savas környezetben. A hús alapú étrend savas, és ezért jobb, ha marha- és sertéshús helyett inkább halakat és kis mennyiségben csirkét fogyasztunk. A húsok vágóállat-antibiotikumokat, növekedési hormonokat és parazitákat is tartalmazhatnak, amelyek mindegyike ártalmas, különösen a rákban szenvedők számára.

    d. A 80% friss zöldségeket, zöldségleveket, teljes kiőrlésű gabonát, magvakat, csonthéjasokat (dió, mogyoró stb.) és gyümölcsöket tartalmazó étrend segít a szervezetet átállítani lúgos kémhatású környezetté. Az étrend mintegy 20%-a állhat főtt ételekből, köztük a babot is tartalmazó ételekből. A friss zöldséglevek biztosítják az élő enzimeket, amelyek könnyen felszívódnak, és 15 percen belül eljutnak a sejtek szintjére, hogy táplálják és erősítsék az egészséges sejtek növekedését.

    Az egészséges sejtek építéséhez szükséges élő enzimek bevitele érdekében próbáljon friss zöldségből készült leveket fogyasztani (mindenféle zöldségből, ideértve a babcsírát!). Azon kívül naponta két-három alkalommal fogyasszon nyers zöldségeket is. Az enzimek már 104 F fokon (40 Celsius) elpusztulnak.

    e. Kerülje a kávét, teát és a csokoládét, mert ezeknek magas a koffeintartalma. A zöld tea jobb, és rákellenes hatású. Víz. Csak tisztított, szűrt vizet fogyasszunk, hogy elkerüljük az ismert toxinokkal és nehézfémekkel szennyezett csapvíz bejutását a szervezetünkbe. A desztillált víz savas, ezért tanácsos kerülni.

    előzmény:
    klára13 (28601)
    2009-07-17  15:18

Címlap

top