Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

73140 hozzászólás
  1. 2018. november 21. 21:0973140.

Azért ehhez sajátos alkat kell.

Nagy esemény előtt állunk: a kisfiúk szerelemmadarai fészkében 4 tojáska van.
       Ez nagyon ékes példája annak, hogy akár tragédiából milyen gyönyörű dolgok fakadhatnak.
       A nyári nagy viharban egy villám a házunk előtt álló traverzbe csaphatott bele, rettenetes dörrenés volt. A kismadarak rémületükben lezuhantak a kalicka aljára. A kalit 2 m magas. Egyikük kimúlt. Beni azonnal gondoskodott helyettesítéséről, hozott új madarat. Mert ezek nem tudnak egyedül meglenni. Satnya, színtelen kis jószág volt az új. A tenyésztő egy nyúlketrecben tartott számtalan kismadarat, és lepkefogóval halászott ki közülük egyet, nagy riadalom közepette. Normális tenyésztő a szállítás előtti késő este veszi ki az alvó kis jószágot a többi alvó közül.
       Megjött a kismadár, soványka és színtelen volt, mint írtam. Aztán Beni gondoskodása révén kivirult, színesebb, mint társa. És most négy kis tojást helyezett el az odúban.
        Nagyon érdekes módszere van. Bár megvan a fészek, kapni lehet ehhez puha szálakból álló anyagot, amely lábukra sem tekeredik rá, de azért a mama egyre csak épít. És nem akárhogyan! Folyton kapnak egy fűzfaágacskát, amit ők megdolgoznak, mint két kis asztalos. Most a lehullott kéregdarabkákat összeszedegeti a kismadár. Egyenként felemeli őket, kissé megpuhítja csőrével, és bedugja tolla közé szárnya alá, farka fölé. Olyan végül, mint egy tollas sündisznócska, mert ugye a faragványok kiállnak a tollak közül. Ekkor bemegy az odúba, és ott lepakol. Aztán ketten rendezgetik odabent, nagy örömködésekkel.  
       Az első kis tojást álló napon át őrizték, csodálták, rendezgették, alig hagyva el a fészket. Most is sokat tartózkodnak az odúban, és bent alszanak éjszakánként.

előzmény:
    szizsuzsóka (73135)
    2018-11-21  07:44
  2. 2018. november 21. 17:5373139.

Azért némelyiknek az arcát úgy át tudják szabni, hogy szinte alig lehet ráismerni.  Olaszországban megy egy amerikai filmsorozat, mikor Ági kikerült, már akkor is ment, már lassan 30 éve, a Beautiful. Nálunk is ment egy rövid ideig, Gazdagok és szépek volt itt a címe. Abban az egyik főszereplőnek úgy átszabták az arcát, hogy alig lehetett ráismerni. Elvették a szép bájos mosolyát.

előzmény:
    klára13 (73137)
    2018-11-21  15:12
  3. 2018. november 21. 17:4573138.

Klára köszönöm szépen az Ádám nevében!

előzmény:
    klára13 (73137)
    2018-11-21  15:12
  4. 2018. november 21. 15:1273137.

Magdikám,  nagyon tetszik Ádám műve. Kitettem a kedvencek közé, többször megnézem.
      Emlékeztek rá, amikor a szlovákiai kislánnyal megnyerettük a szendvicsversenyt? Azt tanácsolom minden barátomnak, hogy amikor eszébe jut, kattintson Ádám filmjére! Tanul, muzsikál, rajzol, segítsük a sikerhez a magunk módján és lehetőségünk szerint. Megérdemli. Itt a neten minden a kattintgatások számától függ.

előzmény:
    Kusza (73119)
    2018-11-19  15:33
  5. 2018. november 21. 13:3373136.

Nahát, a reklámok mindig a köz érdeklődését tükrözik. Már 100 éve is sláger volt a mellnagyobbítás. Persze akkoriban senki sem sejtette, hogy ez milyen csúcsokat ér majd el. Emlékeztek Anita Ekbergre? Ő volt sok évtizede a kebelcsoda. Vajon neki már besegítettek a sebészek? És hát Jane Mansfield. Ahogy nézem gyönyörű arcát, olyan száját, amellyel senki sem születik, sejteni kezdem, hogy a plasztikai sebészet már akkor virágzott az óceánon túl,amikor mi még nem hallottunk létezéséről.

előzmény:
    csinomjank (73134)
    2018-11-20  18:24
  6. 2018. november 21. 07:4473135.

Mindig is voltak, vannak olyan emberek, akik tudják, mikor hol kell lenni, hogyan kell beszélni. Hogy volt- saját véleményük, nem tudom . Ha igen , ingatag véleményük volt. Ha nem , gerinctelenek voltak .Ebből minden korban lehetett profitálni, ha figyelte valaki ,mit kell mondani.

előzmény:
    klára13 (73133)
    2018-11-20  13:32
  7. 2018. november 20. 18:2473134.

Nem tudom kirol beszelsz  -  de hat vannak ilyenek minden korban .

Nagyon klassz lehet , hogy neniked munkaja megmaradt . Nekunk is  volt  egy ket vilaghaboru kozti  bekotott ujsag kollekcionk .Mar nem emlekszem a cimere -  csak a  reklam maradt meg bennem , hogy elovigyazatos holgyek , hogy vedik a ruhajukat havonta-es valami derekra szerelheto  betet tartot reklamoztak ... meg egy csomo idetlen hirdetes .

előzmény:
    klára13 (73133)
    2018-11-20  13:32
  8. 2018. november 20. 13:3273133.

Ma délelőtt éppen "Magyarország ódon fényében" merültem el. 1940-ből való az első fénykép, november 24. datálással. Egy fantasztikus szalonban, a rekamié sarkában, édesanya nézeget képeskönyvet kisfiával és kislányával. A Herczeg Ferenc-szerkesztette új időkből való az összeállítás, fő témája a lakberendezés. Híres színészek otthonát mutatja be, pl. Tolnai Káriét, és még sokakét.
      A túldíszítettség a jellemző, Bethlen grófék otthona a csúcs.
      Bájos cikkecskék kísérik a képeket, dagályosak, csicsásak, mint az otthonok.
      Megható a gyűjtemény kivitele. Nagynéném munkája, kézzel varrta össze a lapokat, a címoldalt és az utolsót körülragasztotta papírszalag ragasztóval megerősítésképpen.
      Nemrég mosolyogtam egy nagyon idős és az elmúlt rendszerben is élre tört férfiú mondatain, nagyon magyar folyóiratot szerkesztett, és annak beharangozó sorai édes-csepegős, hazafiaskodó stílusukkal éppen ide illettek volna, a majd egy évszázados írások közé. Azóta az említett úr elhunyt. Hosszú és sikeres élete volt, mindig benyalta magát oda, ahova érdemes volt.

előzmény:
    csinomjank (73132)
    2018-11-20  10:41
  9. 2018. november 20. 10:4173132.

Szep dal - itt a magyar forditas :

Federico García Lorca: Kis bécsi valcer

ESTI UTAZÁS

Federico García Lorca: KIS BÉCSI VALCER
    (Pequeńo vals vienés)

Van Bécsben tíz leány,
    egy váll, és ráborulva sóhajt a halál,
    kitömött gerlékkel telt liget dermedten áll.
    A hajnalból kis törmelék
    a dér múzeumában látható,
    egy termen ezer ablak ég,
    ó, ó, ó, ó!
    E dal csukott ajkadra való.

Ez a dal, ez a dal, ez a dal,
    a halálra, konyakra és önmagára vall,
    nedves uszályú tengeri hal.

Szeretlek, szeretlek, szeretlek,
    pamlagba, holt könyvbe temetlek,
    a zugoly poros bánatába,
    a liliom sötét padlására,
    a holdban lelünk nyoszolyára,
    ez a tánc a teknősbéka álma,
    jaj, jaj, jaj, jaj,
    fogadd e dalt, törött derekú ez a dal.

Van Bécsben négy tükör,
    hol ajkad s a visszhang egymásra tör,
    hol zongorára írták a halált
    és kékíti a kisfiúk haját,
    a háztetőkön koldushad tolong,
    a könnyeken friss koszorú borong,
    ó, ó, ó, ó!
    Fogadd e dalt, mely a karjaimba haló.

Mert téged imádlak, álmodlak árván,
    a játszó kisfiúk padlásán,
    Magyarország ódon fényére vágyva,
    meleg délután lágy zsongására,
    hó-bárány lépdel, hó-liliom rezdül
    homlokod sima csöndjén keresztül,
    jaj, jaj, jaj, jaj,
    "örökre szeretlek", enyém ez a dal.

Majd Bécsben táncolok veled, az lesz a jó,
    szép maskara lesz rajtam,
    álarcom nagy folyó, partom jácintot ringató,
    lábad között felejtem ajkam,
    és lelkem fénykép-albumokban s liliomokban.
    Lépteid sötét hullámaival,
    mint hegedű és kripta, szerelmem, ó, szerelmem,
    elhal e sok-szalagu dal.

(Fordította: Weöres Sándor)

10. 2018. november 20. 10:4073131.

Szep dal - itt a magyar forditas :

Federico García Lorca: Kis bécsi valcer

ESTI UTAZÁS

Federico García Lorca: KIS BÉCSI VALCER
    (Pequeńo vals vienés)

Van Bécsben tíz leány,
    egy váll, és ráborulva sóhajt a halál,
    kitömött gerlékkel telt liget dermedten áll.
    A hajnalból kis törmelék
    a dér múzeumában látható,
    egy termen ezer ablak ég,
    ó, ó, ó, ó!
    E dal csukott ajkadra való.

Ez a dal, ez a dal, ez a dal,
    a halálra, konyakra és önmagára vall,
    nedves uszályú tengeri hal.

Szeretlek, szeretlek, szeretlek,
    pamlagba, holt könyvbe temetlek,
    a zugoly poros bánatába,
    a liliom sötét padlására,
    a holdban lelünk nyoszolyára,
    ez a tánc a teknősbéka álma,
    jaj, jaj, jaj, jaj,
    fogadd e dalt, törött derekú ez a dal.

Van Bécsben négy tükör,
    hol ajkad s a visszhang egymásra tör,
    hol zongorára írták a halált
    és kékíti a kisfiúk haját,
    a háztetőkön koldushad tolong,
    a könnyeken friss koszorú borong,
    ó, ó, ó, ó!
    Fogadd e dalt, mely a karjaimba haló.

Mert téged imádlak, álmodlak árván,
    a játszó kisfiúk padlásán,
    Magyarország ódon fényére vágyva,
    meleg délután lágy zsongására,
    hó-bárány lépdel, hó-liliom rezdül
    homlokod sima csöndjén keresztül,
    jaj, jaj, jaj, jaj,
    "örökre szeretlek", enyém ez a dal.

Majd Bécsben táncolok veled, az lesz a jó,
    szép maskara lesz rajtam,
    álarcom nagy folyó, partom jácintot ringató,
    lábad között felejtem ajkam,
    és lelkem fénykép-albumokban s liliomokban.
    Lépteid sötét hullámaival,
    mint hegedű és kripta, szerelmem, ó, szerelmem,
    elhal e sok-szalagu dal.

(Fordította: Weöres Sándor)

11. 2018. november 20. 08:5473130.

https://www.youtube.com/watch?v=iWgYKCx2KDQ

Erre gondoltam. Nem a stílusa miatt, nem az előadó miatt. Ha értelmesen le tudom írni a miértet, megteszem.

12. 2018. november 20. 08:3073129.

Zsuzsa köszönöm, hogy megnézted a filmet!

előzmény:
    szizsuzsóka (73123)
    2018-11-20  05:30
  13. 2018. november 20. 06:4973128.

Engem elborzaszt az eutanazia - Svajcban is Hollandiaban is .

Annyi eset van ,mikor erzelmileg belekenyszeritenek valakit .

Ott volt az ev elejen az ausztral professzor bacsi . Mikor 100 eves lett durvan elkuldtek az egyetemrol " Mit akar -meg ?"

Mikor nyilvanos lett a dolog -akkor visszakoztak . De a bacsi 103 evesen toloszekbe kenyszerult  es meg akart halni . Gyermekei nagy egyetertessel fogadtak a dolgot .

Nekem ettol szimplan hanyingerem van .

Kivegeztek Svajcban - kerese szerint .

előzmény:
    klára13 (73114)
    2018-11-19  12:00
  14. 2018. november 20. 06:4373127.

Melyik Cohen dalra gondolsz ? Es ez hogy van osszefuggesben az Bohem Rapszodiaval ? 

Hat atolvastam egy csomo oldalt mar - de nem talaltam a valaszt . 

Mindenesetre , a  film megnezese utan lelkesedtem a Q . egyuttesert par napig - de miutan olvastam , hogy  az apartheid idejen elmentek Del-Afrikaba koncertezni - kisse leapadt a lelkesedesem . Ezt nem nagyon lehet kimagyarazni .

előzmény:
    jara (73121)
    2018-11-19  20:06
  15. 2018. november 20. 06:4373126.

Melyik Cohen dalra gondolsz ? Es ez hogy van osszefuggesben az Bohem Rapszodiaval ? 

Hat atolvastam egy csomo oldalt mar - de nem talaltam a valaszt . 

Mindenesetre , a  film megnezese utan lelkesedtem a Q . egyuttesert par napig - de miutan olvastam , hogy  az apartheid idejen elmentek Del-Afrikaba koncertezni - kisse leapadt a lelkesedesem . Ezt nem nagyon lehet kimagyarazni .

előzmény:
    jara (73121)
  16. 2018. november 20. 06:0273125.

Marikám ! Rossz inspiráció., ha munkára serkent. Bár most az ilyen elfoglaltság hasznos. !!!

A saját kertben való eltemetést nem tudom elfogadni, mert akadályozza , hogy mások használhassák az ingatlant.Mi pedig nem élünk örökké. Okosan döntöttetek, hogy nem fogadtátok el ezt a gondolatot. 

előzmény:
    jara (73121)
  17. 2018. november 20. 05:5873124.

Klárám ! Nem értek Veled teljesen egyet !! Abban igen,hogy az újraélesztés idős korban rizikós, ezt nem fogadnám el én sem. Egyébként a szakma szabályai szerinti kezelést igen . Ez megkönnyíti is az életet, nemcsak szenvedést hosszabbítja meg. Ma vannak szívelégtelenségi ambulanciák, ahol megfelelően felépítik a gyógyszeres kezelést. Érdekes, hogy én férjemnél hasonló módon építettem fel a magasvérnyomás kezelését. Ai idézett férj esete nem a pacemakertől alakult így, hanem az agyi keringés és anyagcsre felborulásától. Ehhez hasonló csődközeli állapotban volt férjem télen műtétekor. Szerencsére átmeneti volt csak.

Panaszaink két dologtól függenek (bármilyen betegség esetén ) Egyik a valós állapot, a betegség valós tünetei, másik hogyan éljük meg . Azt hiszem ez utóbbi Nálad erősebben befolyásolja közérzeted. Nálam is, de én munkába, tevékenységbe menekülök. Ilyen lehet a pssziánsz is, és minden , mai leköti a figyelmet. Nekünk orvosoknak egész életünk a halál elodázával telik el. Hiszem meggyógyítani csak 1-1 akut betegséget lehet. No és az is mindig egyirányú utca, mert végül mindig vesztesek leszünk. De , ha az élet elviselhető, a betegséggel együtt lehet , és kell is élni. Nem kell siettetni a véget, mindenkinek eljön. Ezt Neked mondjam, mikor Te úgyis  meggyőződéssel írtad mindig, hogy semmi sem véletlen az életünkben .De ezt 74 éves korban nem szabad fetisizálni. Várni kell , hogy unokáink boldogulását lássuk, személyiségük fejlődését megfigyelhessük.

A kulcsot mi is évek óta kivesszük a zárból. Mi sem félünk az elmúlástól,de nem is várjuk. A gyerekek önálló életet élnek , már unokáink is , nekünk is vannak sérelmeink. Ezt azt hiszem minden ember elmondhatja magáról . De- lehet, hogy pótcselekvés - itt van baráti társaságunk , nincsenek komoly anyagi gondjaink , nem élünk vészhelyzetben. Szóval az élet elfogadható akkor is, ha nem mindig kellemes. Szép , csendes távozást várunk mindannyian , de amig eljön , örüljünk az élet apró örömeinek !

előzmény:
    klára13 (73114)
    2018-11-19  12:00
  18. 2018. november 20. 05:3073123.

Magdika! Elég világosan és kritikusan látja a világunkat Ádám . Gratulálok !

előzmény:
    Kusza (73119)
  19. 2018. november 19. 23:2873122.

Janka, a "misztikum" kifejezés és a dal rezgése miatt jött elő nálam a hasonlóság gondolata.

20. 2018. november 19. 20:0673121.

Klárám, valahogy így beszéltünk mi is az elmenésről, ahogy Te. Apuka a kert végébe akart költözni a Dugó tacsink mellé. Aztán lett belőle egy nagy dilemma. Mert mégis a méltóság, a szeretet, a "naéshaelköltözünk". Így esett a választásunk a jelenlegi helyre. Sétálva öt perc. Bármikor mehetek beszélgetni. Haverok a kocsmában 5o méter. Egy barát már a szomszédban. Azért lesz emlékfája a kertben is. Időkapszulával (palackposta)

Magdika megnéztem Ádám videóját, még többször is meg fogom nézni.

Zsuzsóka inspirálón hatsz rám tudod? Sokat takarítok, de benéztem a résbe és hát... khm. Rájöttem, hogy a fogkefe sem ér mindenhova oda. Viszont van egy csodaszer: Domestos universal hygiene szórófejes tisztítószer. Ezzel még nekem is sikerélményem van. Nekünk még van 45 éve beépített ablakunk itt-ott.

Janka kedves, megnéztem a videókat, volt is véleményem, azért nem írom le, mert eléggé agyament gondolatok. Annyi írok róla, hogy megkerestem Cohen dalát és felváltva hallgattam. A szöveget Frederico Garcia Lorca írta. Okos vagy, elemző, biztos megtalálod a miértet, ha érdekel. 

21. 2018. november 19. 17:3673120.

+ 1 Like tőlem! Nem vagyok értője az animációs filmeknek, de ez jópofa!

Filmes pályára készül Ádám? 

előzmény:
    Kusza (73119)
  22. 2018. november 19. 15:3373119.

Az Ádám unokám próbálkozásai.

https://www.youtube.com/watch?v=pDgQI67-NFYhttps://www .youtube.com/watch?v=pDgQI67-NFY

Próbálok neki segíteni, mert azt mondja, ha sokan megnézik, akkor talán lesz egy kis haszna is belőle.

előzmény:
    klára13 (73115)
    2018-11-19  12:09
  23. 2018. november 19. 15:1173118.

Zsuzsika, azért a szívbajok nem szoktak annyira munkaigényesek lenni. Családom pedig felfogta, hogy az élet vége természetes dolog, és nem rémes. Amúgy én az euthanasia híve vagyok. Mint a svájciak. Kiválasztottuk a helyet is, ahol békében meglesznek hamvaim, és Zsuzsuéi is, egy bordó futórózsa társaságában. Ahol majd jól érezzük magunkat. Bazsi nagyot nevetett megfogalmazásomon.

előzmény:
    Zsumi45 (73116)
    2018-11-19  12:46
  24. 2018. november 19. 15:0473117.

Ez a dzseki is jó meleg, polár bélése van. Azért a melegebb időt jobban szeretem.

előzmény:
    klára13 (73115)
    2018-11-19  12:09
1 2 3 4 5

Címlapról ajánljuk

Legnépszerűbb cikkek