Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2009. július 30. 23:5228726.
      V irágom, nagyon örülök Neked!
    előzmény:
    flashofhope (28721)
    2009-07-30  18:03
  2. 2009. július 30. 23:4728725.

      Kata, itt már éjszaka van, és mögöttünk a búcsúvacsora, ami nagyon kellemes volt, hiszen világlátott és nagyon értelmes emberekkel  beszélgethettünk. Úgy volt gömbölyű az este, ahogy volt.

     

      Most már továbbmentünk, de hadd mondjam  el, hogy őszintén átéreztem tagnapi napotokat, milyen nagyon nehéz volt Nektek is, Ágneséknek is. Ehhez hozzátartozik, milyen óriási szerencséjük van, hogy ilyen szüleik vannak.  Amit ők jól tudnak.

      Tudod, nekem van bűntudatom, amiért ragaszkodom idős korom zavartalanságához. Beszélgettünk erről ma Bazsikámmal - az égboltot vizslatva, és leleplezve a műholdakat -,  hogy ők hogyan is vannak ezzel.  Megértőn mondta, hogy ők értik, hogy élek a magam világában, egyedül, és időnként beengedek oda valakit. Mármint őket. Jólesett, hogy így gondokodik. Sértődés nélkül.

     

      A gyermeket lehetetlen kiragadnunk a korból, amelyben élünk. Bazsikám tanúja volt, amint az iskolában 4-5 kisebb gyermek csúfolta a kislányt, tudatlansága miatt, hogy, mert szülei "normálisan" nevelik, fogalma  sincs tévés rajzfilmek történeteiről. A kislány megalázott volt, meg volt semmisülve.

      Az iskolai hierarchia ellen semmit sem tehetünk.  Ott a gyermeknek kell magára hagyva  helytállnia, tőle szenvednie. Ezt, tudnunk kell. Így gondolom.

     

    előzmény:
    MPiggy (28724)
    2009-07-30  18:45
  3. 2009. július 30. 18:4528724.

    Egyelore szigoru a rend- dehat a delikvensek meg igen kicsik! het es nyolc kozott (max.) takarodo van minden este. kis hercegfiokank mindig koran ebred- ma is kukorekolt fel hetkor- ezert kell neki a hosszu ejszaka.

     

    Latod, joanyam nem ismerte a tudomanyos magyarazatot, de mindig ragaszkodott a kroai lefekveshez.

     

    Simonka persze ma fulig ero szajjal ebredt, tegnap ugyanis Joannahoz autozva roppant mod tiltakozott, o nem megy sehova, csak vigyem haza (hozzank)

     Nem volt mit tennem- "figyelme elterelese okan" megalltam az ajandekobolt elott- a baratnomnek egy doboz csokit, neki pedig az altala kivalasztott jatekot vettem meg. Ezzel aztan jol el is jatszott az este folyaman, nem volt gond.

    Hogy mi volt a valasztasa? egy betakarito traktor/kombajn ami elol a buzaszemeket szedi folt..hatul meg kis csomagokban kikopi az aprocska tuchtig, kocka alaku "szena  csomagocskakat"

    Mindez persze ugyes imitacio formajaban- igazabol aranyos darab... Azt hiszem nemet ceg kesziti ezeket a jatekokat.

    Miota nem ragaszkodunk (!!) ahhoz csakis fabol legyen a vaskarika, muanyag is jo..az elet SOKKAL egyszerubb. (farmerunk, tehenkenk...istallonk mar van toluk, - osszeallt a teljes kep...)

     

     De csak nagyon nyomos okkal es suru magyarazkodasok kozepette szabad neki jatekot venni.

     

    Szoval ma reggel elso mondata EZ volt "ugye milyen jo jatekot valasztottam?"

    előzmény:
    klára13 (28709)
    2009-07-28  21:57
  4. 2009. július 30. 18:3028723.

    Hm...megsem lattam jol az osszkepet?? A lenyeg az jol vagy, megvagy...A regi idokben nekem az volt az erzesem kicsit tul komolyan vetted a dolgokat- foltehetoen ha igy volt is, joggal.

     

    Klara ezek szerint meglatta  ened masik oldalat is.

    Megbantani semmikeppen nem akartam senkit.

     

    En egyfolytaban locsogok, csacsogok- fecsegek AZOTA is.

    Most rajtad a sor - meselj!!

     

    A topikokkal nagyon igazad van-sok, tul sok, de koztuk keves az amire erdemes ranezni. persze nem is kell SOK, csak JO legyen. Mint ez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930190 (28717)
    2009-07-30  13:46
  5. 2009. július 30. 18:1128722.

    Klárám!

     

    Azt hiszem, teljesen igazad van, ez az idézet amellett, hogy csodaszép és nagyon igaz, mindannyiunk szívét megérinti.

    Tudod, mi most ennyi év együttlét után,annak ellenére, hogy ismerjük a másik minden oldalát,egy egészen új és más dimenzióját fedezzük fel az együttélésnek, együttlétnek. Amikor gondok adódnak, olyankor mindig más oldalunkat mutatjuk, nyilván a probléma mélységétől és nagyságától függően és annyira jó, hogy ilyenkor is annyira szeretjük egymást, mint a szép időkben. Nekem annyira szokatlan volt, hogy van kire támaszkodhassak és akiben megbízhatok akkor is, ha gond van, most ezt is megtapasztalom mellette, ahogyan eddig is, csak mindig más formában. Én tudom, hogy mi együtt, szeretetben fogunk előrelépni az időben és majd ha már mindketten idősek leszünk, akkor is szeretni fogjuk egymást.

    Mostanában hogy történt a dolog, nem imádkoztam a rózsafüzérrel, holnap újra ezzel szeretném kezdeni a reggelemet. Ezt terveztem holnap reggelre. Neked milyen terveid vannak holnapra?

    előzmény:
    klára13 (28664)
    2009-07-23  13:49
  6. 2009. július 30. 18:0328721.

    Szerbusz Klárám!

     

    A gyakorlatomat majd csak jövőhéttől lehet elkezdeni, de még nem beszéltünk meg konkrét időpontot a gyakorlatvezetőmmel, nála is vannak gyakornokok, én meg alkalmazkodom hozzá. Önkéntességem csak a rendes gyakorlat után kezdem. Végülis a gyakorlatok alatt már szereztem némi kevéske tapasztalatot, inkább az önkéntesség területein leszek nagyon kíváncsi, hogy mit tanulok, mi ragad rám.

    Örülök, hogy jól vagy és hogy minden rendben.

    Ölellek

    előzmény:
    klára13 (28642)
    2009-07-22  17:12
  7. 2009. július 30. 17:1728720.

    Szervusz Klára, ideültem egy kicsit pihenni. Nagy futást csináltam ma,kezdtem a fodrásszal, utána piac. Azért mentem csak ma, mert szép friss csípős paprikát akartam venni, hát elég szép, aztán, hogy csíp-e, majd kiderül.

    Most sütöttem diós, mákos bejglit, meg egy tepsi kókuszost, a macerás része még hátra van, a mázba és a kókuszba való hömpörgetése, amit utálok. Ha Sára itt van, rábízom, sajnos nincs itt.

    Tényleg szép a habszifon, csillog villog, rozsdamentes.

    Tegnap Ágival beszéltem itt a neten, vagyis irkáltunk. Mondta, hogy Liliana aggódik, hogy nem haragszom-e majd, hogy akkor az este mikor oda érek, buliba megy a barátjaival. Mondtam, hogy á dehogy, legfeljebb elvisz magával.

    előzmény:
    klára13 (28712)
    2009-07-29  22:51
  8. 2009. július 30. 16:0328719.

    Szia Veronka, emlékszel rá, én mindig így hívtalak, micsoda meglepetés!

    Vagy észrevetted, hogy Svájcban köszöntem Neked?

    Úgy szerettem volna beszélgetni ott is Veled, de én nem nagyon ismerem ki magam, azon a fórumon. Mesélj egy kicsit arról a szép tehetséges nagylány unokádról, a kisfiú is már biztos sokat nőtt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930190 (28718)
    2009-07-30  13:49
  9. Torolt_felhasznalo_930190
    Torolt_felhasznalo_930190
    2009. július 30. 13:4928718.
    Utószó:  Ve-Rocska a nevem eredete,és nem vagyok vödör :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930190 (28717)
    2009-07-30  13:46
  10. Torolt_felhasznalo_930190
    Torolt_felhasznalo_930190
    2009. július 30. 13:4628717.

    A Talány: a képen,de lányba.

     

    Erre jártam,gondoltam megkeresem régi kedves ismerőseimet,mi van velük,látom e topik töretelenül megy,ehhez csak gratulálni tudok!

    Akkora változás van, elég nehezen ismertem ki magamat, szerintem a topikok száma is rengeteg, az embernek nincs kedve keresgélni.

     

    Kata ráérzett ki vagyok,bár kissé ellentmondásosan jellemzett :

    "Talán Szendike? 

      Róla el tudom képzelni ezt a beköszönést, vidám, jópofa, karakán hölgy.

    Szendike kedves segitokesz-de nem igazan "jopofa" ahogy en emlekszem " 

     

    Akkor most milyen vagyok ? Jó, tudom régen volt,de én még jól emlékszem rátok /Klára,Kata,Magdi, a többieket nem ismerem/ 

     

     

    Remélem nem haragszotok e kis tréfáért.

     

    /nem találom a régi fejecskéket, ezeket meg csak másolással tudom berakni, így működik?

     

     

     

       

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. július 30. 04:0428716.

    Latod a nagy joves-menesben nem is lattam a beirasat. Mindjart utana nezek. A regiek szerintem szolnanak ha uj nevuk van. Szendike kedves segitokesz-de nem igazan "jopofa" ahogy en emlekszem. Anita meg megvan-nem?? Kezdem elveszteni a fonalat....Boncat lattam valahol egy topikon a napokban, nagyban beszelgetett-nem emlekszem miorl volt szo.

     

    Ma megtortent a koltozkodes. ha nem lenne politikailag teljesseggel helytelen azt mondanam vasaros ciganyok meglehetosen szetszort es szervezetlen vonulasat idezte.... egy forro, hosszu,  fulledt nyari napon. A gyerekek teljesseggel elfaradtak a nyuglodesben- hol egyik hol masik ismeros cipelte el Nonit a labak alol, pakolaszo cipekedo szulok kozelebol. A nagyobb igazabol  nem volt utban, csak unta. Mire en delutan erte mentem mar a szeme is korosztbe allt. Pedig mar hetek ota dobozoltak-dehat nem lehet addig igazan osszeramolni amig ott elsz.

     

    Most lassan ejfelre jar, az apronep alszik- Agnesek visszamentek a koszt osszevakarni..bezarni.

    Egyelore minden dobozban, zacskoban, kosarban szemetes zsakban lapul a garazsban- idebent semmi nyoma- de elobb utobb elindulnak a cuccok, szemelyes holmik..etc. a lakas fele.

    Nagyon szep a gardeniad-en is roppant szeretem. De a 4 fal kozott kicsit eros az illata-nem?

     

    Azt hiszem en is elrakom magam holnapra...reggel kulonos lesz itthagyni oket, munkaba indulni.

     

    Meg tegnap este elkeszitettem eletem elso "egybesult" fasirozottjat. Valamikeppen eddig nem kerult ra sor- pedig milyen egyszeru! Jo lehetett mert  a nap folyaman szoren szalan eltunt. Azt lattam messzirol, hogy Noni a fuben ulve mint egy nyuszi egy tanyerrol eszegette -csak ugy, natur. Vegre abbahagyta a "csakis avokado" dietat! l

     

    előzmény:
    klára13 (28713)
    2009-07-29  23:03
  12. 2009. július 29. 23:3128715.

      Részlet Pardi Anna költeményéből:

     

     

    A cédrus csak a harmadik évezredben bontakozik ki,
                         2000 apokaliptikus növekedése
                         nyomán sem türelmetlen,
    halhatatlan energiák ujjaival int áldást a növekedésben
                         reménykedőknek.
    Tivadar pittore őexcellenciája tudta ezt, belülről sugallt
                         világképe óriás vásznú
                         szerkezetében.

    3.  Némely években a kis kapuk bezáródnak,
    a nagy kapuk megnyílnak. A létezés technikája
                         televizionálja művészetével
                         a víziókra maguktól nem képeseket.
    Már a túléléshez is a nagyság bizonyos alapműveletei
                         követeltetnek meg.
    A föld passzolni kezd a földöntúli intelmekhez.
    A növény lélekjárta talaj, a lég lélekjárta ég,
                         plein air kompozícióban
                         ragyog az emberiség.

    4.  A személyi struktúrák ágán egy-egy cédrushajtás
    piheg. Pozitív akaraterőt fejleszt, ha valaki, bárki,
                         összehangolja lelkét
                         Isten világfenntartó, szent szellemével.
    Energia és szív nélkül fejlődni nem lehet.
                         Energia és szív
                         oly kérdésesek.

     
    előzmény:
    klára13 (28714)
    2009-07-29  23:10
  13. 2009. július 29. 23:1028714.

     Szeritned, Magdi, ki Rocska?

     Hm.

     Talán Anita, a piros rózsával? Lehetetlen. Miért nevezné el magát vödörnek?!

     

     

    előzmény:
    Kusza (28707)
    2009-07-28  16:59
  14. 2009. július 29. 23:0328713.

      Kata, szerinted ki lehet Rocska?

      Már kifúrja oldalmat!Mindenféle talányt és játékot nagyon szeretek. 

      Talán Szendike? 

      Róla el tudom képzelni ezt a beköszönést, vidám, jópofa, karakán hölgy. 

      Netán Bonca reinkarnálódott?

      Annanya? Ő aligha nevezné magát régi álomgyűjtőnek! 

      Lehet, hogy  szimpla tréfa volt, és ez volt első és utolsó jelentkezése... Ha így van, akkor megerősíti hitemet, hogy vannak örök rejtélyek!!!

     

      Karácsony előtt vettem a kis gardéniát, csak haldoklott egész télen, és mára virágba borult. Fényképezése óta több bimbója kinyílt, nagyon aranyos. 

    előzmény:
    MPiggy (28708)
    2009-07-28  17:42
  15. 2009. július 29. 22:5128712.

      Magdikám, nagyon  nagy örömöt szerzel a szifonnal a két lánynak. Gondolom, szép darab, hogy ilyen drága volt. Lányod konyhájába úgyis a szép dolgok valók. Már azt hittem, az elektromos habverővel teljesen kiment ez a tárgy a divatból, s láttam, nagyon is sokan kedvelik. Ezentúl elég könnyű lesz az ajándékozás: hozod-viszed, tölteted a patronokat!

      Értem, mit sajnáltál: hogy fiaid fehérbőrűek, s bizony, az ilyen gyermekek kényesebbek, mint a kreolak. Talán a felnőttek is. A fontos, hogy egészséges, erős férfiakká nőttek.

      Most már nagyon a küszöbön van utazásod. Holnap elmész Tamásékhoz, vagy másképpen szervezed? Hogyan jutsz ki a reptérre?

    előzmény:
    Kusza (28707)
    2009-07-28  16:59
  16. 2009. július 29. 14:3528711.

       Isten hozott, kedves régi-új álomgyűjtő!

       Köszönjük a szép virágot.

       Találgassak, ki vagy? 

       Netán Jófejcsaj? 

       Csakhogy Jófejcsajtól szokatlan lenne a gazdag illusztráció!

       Netán Webi? Ő kevésbé játékos.

       Profilképed alapján lehetsz Clemy.

     

      

       Enivirág?!

       De miért választana új nevet? S a lufik tőle idegen stílus.

      

     

       Tehát Rocska vagy. Sajtár. De ki?????? Ki az a régi? Hm. Kérlek, Rocska! Leplezd le magad!

      

       Ki, aki másik testet öltött? Vajon feltámadás ez, vagy reinkarnáció, netán lélekvándorlás? Bármelyik, köszöntelek új születésnapdon, hiszen, látom,  éjjel 11-kor leszel egynapos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930190 (28710)
    2009-07-29  09:32
  17. Torolt_felhasznalo_930190
    Torolt_felhasznalo_930190
    2009. július 29. 09:3228710.

    ÜDVÖZLÖK MINDENKIT!

     

     

     

    KI VAGYOK?

     

    EGY RÉGI- ÚJ ÁLLOMGYŰJTŐ .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. július 28. 21:5728709.

      Kata, unokáid hánykor kerülnek ágyba, és mikor alszanak el?

      Nálunk állandóan van valami ürügy a kélsőnfekvésre, "hiszen  szünidő van" felkiálltással. Mondom Zsófikámnak, igazán nem ellene  szólok, de tartok tőle, hogy Beni ahelyett, hogy jól kipihenné magát a szünikdőben, inkább tönkremegy. Most azért írom ezt, mert szomorkodom, ma is buli van, filmnézésekkel, valami Sötét zsaru maraton vagy mi a szösz cíművel. Egészen elképesztő. 

      Mindig nagyon fontosnak tartottam az éjfél előtti alvás óráit, bár csak az utóbbi időben tudtam meg fontossága okát. Hogy az éjfél előtti alvás fejleszti az idegrendszert, az éjfél utáni csupán regenerálja. Tudatlanságomban is nekem nagyon fontos volt, hogy fiaim nyolc órakor, inkább kicsikét előbb, ágyban legyenek. Amikor nagyobbacskák lettek, azzal enyhítettem, hogy szabad volt olvasniuk az ágyban, ameddig akarnak. Mindig időben elaludtak. 

      Tetszik, hogy férjed ráérzett a kertészkedés ízére.  Bizony, én is szívesen mennék valakivel kissé szétnézni a kertészetekben!

    előzmény:
    Kusza (28707)
    2009-07-28  16:59
  19. 2009. július 28. 17:4228708.

    Oh, azok az egyutt furdetesek! Micsoda jo dolog volt.

     

    Van egy tunderi kepunk meg Torontobol- Katanak meg a fule hegye is szappanhabos...Zsofi remulten  kapaszkodik a kad szelebe..Agnes kacag valamin... (6, 4 es 2 evesek...)

     

    Felnott korban egy ilyen kepet megmutatni kesz skandalum!

     

    ......mert ollan jo lelkem van, most az ebedszunetem HELYETT beirtam kedvenc zoldseges csilim receptjet a Magyar etelek kulfoldon c. topikba. No nem mintha valaki is kerte volna, csak ...miert is? Foltehetoen folosleges idotoltes volt. De ha erdekel keresd meg.

    Piciket  hosszu a belevalok listaja, de azon tul NEM gond.

    Eccer mar beirtam emlekszem- Szendike topikjaba!-  mindenki csak az orrat huzta..mert olyan "mas"...meg sok munka...Gondolom most sem lesz maskeppen.

    Talan klara is kiprobalja majd ha nem dietazik. Persze en is MASOKNAK fozom, nem magamnak. Igen kiados!

     

     

     

     

    ---------Fogadjunk a fiaid NEM banjak, hogy rad hasonlitanak!!--------

    előzmény:
    Kusza (28707)
    2009-07-28  16:59
  20. 2009. július 28. 16:5928707.

    Köszönöm Kata!

    Először azt hittem a kis Nonit látom, nagyon aranyos baba.

    Érdekes ez a hasonlítgatás, mikor a lányomra nézett valaki, ha az apjával volt, azt mondták, tiszta apja. Mikor velem volt, azt mondták rám hasonlít. De szerintem is az apja volt inkább. A két fiú, egyértelműen rám hasonlít, sajnos.Volt olyan időszak, mikor mind a hárman egyszerre fürödtek a kádban, a két fiú fehérlett, míg Ági kreol volt köztük.

    előzmény:
    MPiggy (28706)
    2009-07-28  16:37
  21. 2009. július 28. 16:3728706.

    Jo utat Magdikam!

     

    Nezd milyen kis mikulast hoztam. Zsofika egyik kis baratnojenek fiacskaja-teljesseggel tunderi baba. Ha csak ranezek fulig szalad a szam! Annal is inkabb, mert tiszta anyukaja. Az mindig olyan aranyos mikor "latod" valamelyik szulot a picurt nezve...

     

    Mikor Zsofika ekkora volt, a homloka, a tekintete, a szemei teljesseggel az "apjae" volt. Ha csak raneztem az arcocskajara mindjart elmosolyodtam akkor is..olyan mokas volt.

     

    előzmény:
    Kusza (28704)
    2009-07-27  20:28
  22. 2009. július 28. 10:4528705.

    Szervusz Klára!

    Merre jársz, hát persze a szép kertecskédben, gondolom, Zsuzsi a nyomodban. Voltam a piacon, ilyenkor szeretem a legjobban, mikor tele van szép friss árúval. Olyan szép nagyszemű fehér szilvát vettem, megkostóltam finom. Még kukoricát vettem, ami már fő is. A tököt gyalulva vettem, nagyon olcsón, nem érdemes kinlódni a tisztításával.

    Ja, most jutott az eszembe, miért nem jársz erre, hiszen ott van az Ágnes barátnőd, jó csevegést!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  23. 2009. július 27. 20:2828704.
    Igen még itthon vagyok, majd szombaton megyek a lányomhoz, előzőnap, már elmegyek a fiamékhoz, onnan indulok.
    előzmény:
    MPiggy (28703)
    2009-07-27  20:21
  24. 2009. július 27. 20:2128703.

    Igen, a jo kis zuhanyfurdo segit, mas nem kell. De azt a jokra nyurga ezt a kis fava novekedett peldanyt mar untam a zuhany ala huzni-vonni. Probaltam spriccelni flakonbol..mint regen a vasalni valo ruhat de akkor meg uszott az egesz konyha...

     

    Kedvenc filmem cime "Veronika kettos elete"

     

    Ezek szerint meg annal is tobb van neki!

     

    (A nagyhiru lengyel filmrendezo Kieslowwski filmje, talan a 80-as evekbol.)

     

    te meg minidg itthon vagy???

    előzmény:
    Kusza (28701)
    2009-07-27  20:00
  25. 2009. július 27. 20:1228702.

    Nagyon szep a sarga hibiszkusz! En MINDEN sarga viragot nagyon szeretek, a golyahirtol a tearozsaig...

    Ha Tihany mellett van akkor csak nagyon szep lehet az a hely. Akarhanyszor Sumegen jarunk mindig arra "kanyarodunk"  es vegigjarjuk a ma mar nagyon turistas, de azert szivunknek kedves helyet.  Eluldegelunk a Rege teraszan egy fagylaltkehely tarsasagaban... Hiaba, hagyomanyok!!

     

    Ismerted a nagy levendula foldet a felszigeten-azt mondjak a baratoke volt...

     

    Igen, igy igaz- orulok a kerteszkedesenek! Ujabban gumicsizmaban tolti a hetvegeket... a talyiga masik vegen. Jo az!

     

    Elobb utobb mindig a keretszetbe akar menni "szetnezni".

     

     

    En a gyereknevelessel voltam hasonlokeppen mint te a kerted viragaival..Igazabol soha nem szolt bele..nem akadekoskodott...bar mig kicsik voltak ugy gondoltam tobb figyelmet erdemelnenek a mindennapi reszletek.

     

    Aztan most latom Agnesnal a visszajat- Josh rengeteget segit, ott van...keznel van..de beleszol az aprosagokba is, aminek nincs jelentosege. Sokszor fejem csovalom EZ nem hianyzott anno....

     

    Csak szerdan jonnek de mar szinte minden be van dobozolva  a hazikoban. Akkorra bereltek teherautot. Nem egeszen ertem mikeppen kepzeli-tan lesz  valami barati segitseg- folrakni- naluk igen, de mikor hozzank begurul a cucc..akkor nem. Erdekes lesz. Leszedni is  ( KI??), elrakni is...HOVA?????

     

    Kulonos dieted lehet- modositott Atkins??

    Szakertom- Zsofikam szerint a kenyer kihagyasa az etrendbol AZONNALI  ATMENETI sulyveszteseggel jar- azaz VIZVESZTESEGGEL. Tudomanyosan megindokolta MIERT ugyanakkor ova intett tole. 

    Na jo, mondtam es bolodgan  tovabbmajszoltam kedvencem. 

     

    Probaltal mar zabpelyhet reggelizni? nem az agyoncukrozott ilyen-olyan flancos muzlikre gondolok, hanem a mezei, valodi zabpehelyre  amit olyan 15 percig lassu tuzon vizben fozogetsz, pici cukorral es soval- majd kis tejet adsz hozza.....? A tejbegriznek intelligens es egeszseges valtozata .

     

     

    előzmény:
    klára13 (28700)
    2009-07-27  18:53

Címlap

top