Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tapasztalatok a Stahl könyvvel

Torolt_felhasznalo_193515
Torolt_felhasznalo_193515
Létrehozva: 2003. január 20. 15:36
Sziasztok. Nektek milyen élményeket szerzett Stahl Judit szakácskönyve?
Én a hétvégén próbálkoztam a Világ legjobb sült csirkéjével és jól be is faragtam vele, már ami a sütési technikát illeti. Nekem ugyanis nincs ilyen spéci tepsim, így fóliával kibéleltem én naiv a sütő alját , ráraktam a rácsra a dögöt, és az egész 5 perc múlva elkezdett füstölni. Az egész lakás ködös és büdös lett a szétfröccsenő vajtól. Nem tudom a szerző esetleg kemencében süti ezt a dolgot?! Szóval vigyázzatok a sütéssel!!!! Kinek milyen tapasztalatai vannak?
  1. Torolt_felhasznalo_398330
    Torolt_felhasznalo_398330
    2006. március 9. 21:183451.

    Szia! Nagyon köszönöm a receptet!

    előzmény:
    latsia (3450)
    2006-03-08  23:28
  2. 2006. március 8. 23:283450.
    SPENÓTOS SÜLT PENNE



    Hozzávalók:

    40 deka penne
    45 deka mirelit spenót
    25 deka ricotta
    1 deci tej
    ½ deci tejszín
    4 gerezd fokhagyma
    1 csipet cayenne bors
    szerecsendió
    2 maroknyi bazsalikom



    Elkészítés:

    Azzal kezdem, hogy bekapcsolom a sütőt 220 C-ra (gázsütőn 7-es fokozat), majd a tésztafőző edénybe vizet engedek, picit megsózom és felteszem forrni.

    Amíg a sütőben a fűtőszálak dolgoznak, a lábosban pedig nekirugaszkodik a penne főzővize, addig összeállítom a spenótkrémet. Határozott mozdulattal lenyisszantom a 45 dekás mirelit spenót zacsijának a tetejét, – ha reggel átköltöztetem a mélyhűtőből a hűtőbe, akkor estére kényelmes tempóban felolvad - és a mosogató fölött belekanalazom a tavasziasan zöld pépet egy szűrőbe. Alaposan lecsöpögtetem és amikor már volt lé, nincs lé, mehet is a turmixgépbe.

    Teszek a spenóthoz 25 deka ricottát. Ezt a hiper-szuperekben és nagyobb közértekben kapható, eredetileg olasz, de már Magyarországon is gyártott túróféleséget nagyon szeretem a tésztákhoz: állaga simogatóan krémes, íze visszafogottan lágy és az sem lebecsülendő szempont, hogy a hűtőben jóval tovább eltartható, mint a mi hagyományos tehéntúrónk.

    A spenótkrémhez jön még tej, tejszín, apróra vágott fokhagyma, cayenne bors, és néhány reszelésnyi szerecsendió, és már turmixolok is. Ilyenkor már lobogva forr a tészta főzővíze és abban a szent minutumban, ahogy belezuttyintom a 40 dekányi pennét, rögtön be is állítom az órát, hogy a dobozon megjelölt időnél semmiképpen se fődögöléljenek tovább a tésztacsövek, hiszen a sütőben is puhulnak majd még.

    Amíg megfő a penne, addig egy száraz serpenyőben aranyszínűre pirítok egy nagy maréknyi fenyőmagot - valamilyen megfejthetetlen okból ezt a mediterrán csemegét idehaza csakis bioboltokban lehet kapni. A kifőtt, lecsepegtetett tésztát beleöntöm egy kivajazott, 1,5 liter űrtartalmú, kerámia sütőtálba, aztán összekeverem a spenótkrémmel. Rákockázom a sonkát, ráreszelem a kecskesajt felét, és hozzáadom a megpirított fenyőmagot. Szépen eltapicskolom az egészet, hogy egyenletesen töltse ki a tálat, aztán megszórom a maradék kecskesajttal. Betolom a forró sütőbe, és 15 röpke perc múlva, amikor a megolvadt sajtkéreg már csábítóan rotyog a spenótos penne tetején, még rászórok egy kis apróra vágott bazslikomlevelet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398330 (3448)
    2006-03-08  23:09
  3. 2006. március 8. 23:263449.
    MAI RECEPT:

    BAZSALIKOMOS SPAGETTI SÜLT SPÁRGÁVAL, CHORIZOVAL ÉS MOZZARELLÁVAL

    Hozzávalók:
    25 dkg spagetti (Soós)

    15 dkg chorizo kolbász, vékonyan felkarikázva (Herz)
    1 evőkanál olívaolaj
    12½ dkg mini-mozzarella, lecsepegteve és félbevágva (Szarvasi)

    A sült spárgához:
    50 dkg spárga, megtisztítva és 3 cm-es darabokra vágva
    1 evőkanál olívaolaj
    só és frissen őrölt bors

    A bazsalikomos pestóhoz:
    4 dkg friss bazsalikomlevél
    2 dkg fenyőmag, megpirítva (Kalifa)
    2 dkg frissen reszelt parmezán
    1 dl olívaolaj
    só és frissen őrölt bors

    Elkészítés:
    Először elkészítjük a sült spárgát. A sütőt előmelegítjük 200 fokra (gázsütőn 6-os fokozat), és a feldarabolt spárgát összekeverjük egy 20x40 cm-es tepsiben az olívaolajjal. Megsózzuk, megborsozzuk, és a tepsit lefedjük alufóliával. A spárgát 20-30 percig sütjük alufólia alatt, hogy megpuhuljon, majd levesszük róla a fóliát, és további 10-15 percre visszatesszük a sütőbe. Így szépen megpirul, és ettől még finomabb lesz.

    A chorizo-szeleteket kevés olívaolajon néhány perc alatt átpirítjuk egy nagy serpenyőben, aztán félretesszük.

    Összeturmixoljuk a bazsalikomos pestót. Ez csak annyi, hogy az összes hozzávalót beletesszük a turmixgépbe, majd összepépesítjük, és megsózzuk, megborsozzuk. Turmixolás közben egyszer-egyszer leállítjuk a gépet, és felkavarjuk a pestót, hogy könnyebb és egyenletesebb legyen a pépesítés.

    A spagettit a szokásos módon kifőzzük, aztán lecsöpögtetjük, és leszűrjük. A főzővizéből félreteszünk 1-2 merőkanálnyit.

    Összeállítjuk az ételt. A kifőtt spagettit, a megsült spárgát és a megpirított chorizo-szeletekt beletesszük egy nagyobb lábosba, majd hozzáöntjük a bazsalikomos pestót, és hozzáadtjuk a félretett 1-2 merőkanálnyi főzővizet. Az egészet kevergetve összemelegítjük, és végül hozzáforgatjuk a félbevágott mini-mozzarellákat. Ezzel már nem szabad nagyon melegítgetni az ételt, mert a mozzarella könnyen megolvad. Végül meghintjük apróra vágott bazsalikommal, és tálalhatunk.

    4 adag lesz belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_398330
    Torolt_felhasznalo_398330
    2006. március 8. 23:093448.
    Sziasztok! Egyszer a Nők lapjában találtam egy SPENÓTOS PENNE receptet és nagyon finom volt, de sajnos véletlenül kidobtam a receptet. Megvan esetleg valakinek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2006. március 6. 09:293447.
    Szia, kicsit később küldöm, de eddig nem néztem be ide..

    CITROMOS SPAGETTI
    Ennek a délolasz tésztaételnek a mártását még főzni sem kell. Bár az eredeti recept szerint a szószt tejszín dúsítja, én nem szoktam beletenni. Szerintem a vaj, az olívaolaj és a parmezán éppen elég krémessé és vastaggá teszi. Citromból viszont érdemes hozzá a lehető legszebbet és legjobb minőségűt választani. Amióta láttam, milyen gyönyörű, vastag héjú citromok teremnek Szicíliában, tudom: Arcimboldo a festményein nem túloz. A jó citrom tényleg göcsörtös, miközben nagyon is lédús, az illata pedig mámorító, szinte kábító.
    30 deka spagetti
    6 deka puha vaj
    1 nagy citrom
    bő 1 deci olívaolaj
    2 friss chilipaprika
    10 deka parmezán
    2 maréknyi friss bazsalikom
    só és frisssen őrölt fekete bors
    A sütőt 50 °C-ra langyosítom (gázsütőnél az "épphogy" fokozat), aztán egy nagy fazékba felteszek forrni enyhén sós vizet a tésztának.
    Egy nagy, kb. 2 literes, hőálló kerámia keverőtálban előkészítem a mártást. A puha vajat darabkákra szedve belepotyogtatom, majd hozzáreszerelem a citrom héját, és belefacsarom a felének a levét. A citromos vajhoz hozzáöntöm az olívaolajat, aztán az egészet kézi habverővel jól elkeverem. Ezután jöhetnek a méregerős, félbevágott, kimagozott és vékonyra szeletelt chilipaprikák. Utána megreszelem a parmezánt, apróra vágom a bazsalikomot, mindkettőből félreteszek egy keveset, a többit pedig beleszórom a tálba, mert nagyon jót tesz a mártásnak. Fakanállal alaposan összekeverem az egészet, és a tálat berakom a langyos sütőbe, amíg kifőzőm a spagettit.
    Ha már puha a tészta , leszűröm, és sütőkesztyűs kézzel előszedem a mártásos tálat a langyos sütőből. Szépen elkezdett megolvadni benne minden, úgyhogy bele is öntöm a lecsepegtetett, meleg spagettit, és ha úgy ítélem, hogy szükséges, kanalazok hozzá keveset a tészta főzővizéből is. Megsózom, megborsozom, és a puha tésztaszálakat összeforgatom a savanykás, enyhén csípős szósszal.
    Végül meghintem a félrerakott parmezánforgácsokkal meg a bazsalikompöttyökkel, és tálalok.
    2 adag lesz belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674852 (3444)
    2006-02-26  13:02
  6. 2006. március 6. 08:403446.
    1-2-3 PALACSINTA

    SÓLET

    Hozzávalók 4 személyre:

    1,2 kg tarka, vagy fehér bab (ízlés szerint)
    75 dkg marhaszegy
    75 dkg marha pecsenye
    1 egész marhanyelv
    1 db. füstölt libacomb
    15 dkg gersli (árpagyöngy)
    4 kisebb fej vöröshagyma
    1 kisebb fej fokhagyma
    2 ek. piros paprika
    1 tk. törött bors
    1-1,5 dl olaj vagy zsír
    1 ek. liszt
    4 db. tojás


    Elkészítés:

    A babot nem szabad előre beáztatni!
    Egy nagy lábasba tesszük az aprított fokhagymát, vöröshagymát, a megtisztított babot, az olajat, lisztet, piros paprikát, sót, és összerázzuk. Nem szabad keverni, mert a babszemek „levetik” héjukat. A tetejére tesszük a húsokat. Felengedjük vízzel úgy, hogy a húsokat teljesen ellepje. Tűzhelyen felforraljuk, majd betesszük a sütőbe a legkisebb lángon legalább 4 órára. Ekkor kivesszük, beletesszük a megmosott nyers tojásokat és a gerslit. A sütőben hagyjuk még kb.1 órát. Ekkor elzárjuk, és bent hagyjuk egész éjszakára.

    SÜSSÜNK VALAMIT

    RAKOTT MÁKOS TÉSZTA

    Hozzávalók:

    1 csomag cérnametélt
    1 csomag cukrozott darált mák
    3 db alma
    2 dl tej
    5 dkg margarin
    3 tojás
    10 dkg baracklekvár

    Elkészítés:

    Előmelegítjük a sütőt 200 fokra (gzsütőn 4-es fokozat), és kivajazunk egy kisebb jénai tálat.A cérnametéltet kifőzzük és amíg a tészta puhul, egy közepes méretű serpenyőben margarinon megpároljuk a vékony cikkekre vágott almát.
    Ha a tészta kifőtt, összekeverjük a cukros mákkal.
    Ezután egy lábosba öntjük a tejet és beletesszük a margarint, majd megvárjuk míg elolvad.
    Aztán a margarinos tejet ráöntjük a mákostésztára, összekeverjük, és a jénaiba kanalazzuk a tészta felét.
    A tésztára jöhet a párolt alma, majd a tészta másik fele. Ezzel a rétegezés kész, mehet is a sütőbe, míg az ízek összeérnek.
    Amíg a tészta sül, szétválasztjuk a tojásokat és a fehérjét kemény habbá verjük, majd óvatosan hozzáforgatjuk baracklekvárt.
    Még 15 perce visszatoljuk a tésztát a sütőbe, és már kanalazhatjuk is a finomságot.

    KÁVÉSZÜNET

    BAZSALIKOMOS SALÁTA SÜLT SAJTTAL

    Hozzávalók:

    Az öntethez:
    1 gerezd fokhagyma
    1/2 dl olívaolaj
    1/2 csokor friss bazsalikom
    1 teáskanál dijoni mustár
    1 evőkanál vörösbor ecet
    só és frissen őrölt fekete bors

    A salátához:
    20 dkg Karaván sajt
    1 csomag Ínyenc Mix saláta
    2 evőkanál olaj

    Elkészítés:

    A fokhagymagerezdet megpucoljuk és beletesszük egy mikrózható tálkába. Ráöntjük az olívaolajat, és 30-40 mp-re betesszük a mikróba.
    Utána a fokhagymát áttesszük a turmixgépbe. Hozzáadjuk a bazsalikomot, a mustárt és a vörösbor ecetet, és vékony sugárban, a motort folyamatosan járatva a tálkában maradt olajat is hozzákeverjük. Sózzuk, borsozzuk.

    Jöhet a saláta: az olajat felforrósítjuk egy serpenyőben, és ha már füstös, beletesszük a hasábokra vágott sajtot.
    Oldalanként 1-2 perc alatt megsütjük, végig a legmagasabb lángon, mert így nem folyik el.
    A tálalás következik: a madárbegy salátát tányérra tesszük, meglocsoljuk az öntettel, és rátesszük a sült sajtdarabokat. A végén megszórjuk még egy kevés friss bazsalikommal.






    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. március 6. 08:363445.
    A HÉT RECEPTJE

    ARAB PADLIZSÁNKRÉM

    Hozzávalók:

    2 padlizsán
    2 gerezd fokhagyma, finomra zúzva
    15 dkg natúr joghurt
    1 nagy marék friss korianderlevél, apróra vágva
    1 kisebb marék friss mentalevél, apróra vágva
    ½ dl olívaolaj
    1-2 friss chilipaprika, kimagozva és vékonyan felszeletelve
    ízlés szerint só

    a tálaláshoz frissen sütött pita-chips

    Elkészítés:

    Előmelegítjük a sütőt 200 fokra (gázsütőn 6-os fokozat), és szilikonlapot vagy sütőpapírt teszünk egy tepsibe.

    A padlizsánokat úgy hagyjuk, ahogy vannak, illetve annyi csak a teendőnk, hogy megmossuk, majd szárazra töröljük őket, aztán néhány helyen mindkét darabot villával megszúrkáljuk, hogy sütés közben ne pukkadjanak szét.
    A megszúrkált padlizsánokat beletesszük egymás mellé a tepsibe, és kb. 45 perc alatt megsütjük. Ha a belsejük már jó puha, készen vannak. Megvárjuk, amíg langyosra hűlnek, aztán félbevágjuk őket, és kanállal kiszedjük a puha belsejüket.

    A megsült padlizsán-belsőt összeturmixoljuk a zúzott fokhagymával, a joghurttal, a friss korianderlevéllel, a friss mentával, az olívaolajjal és a chilipaprikával. Csak akkor sózzuk meg, miután elkészült.

    A padlizsánkrémet tálalásig hűtőben tartjuk. Szerintem pita-chips illik hozzá a legjobban, amit úgy szoktam készíteni, hogy a pitákat keresztben félbevágom, majd az így kapott kerek lapokat vékony cikkekre szeletelem, aztán olívaolajjal finoman megkenem a cikkeket, és forró sütőben megpirítom őket.

    MAJD A BUDAY!

    KOLBÁSZOS-GOMBÁS KARAJ SPENÓTOS PENNÉVEL

    Hozzávalók:

    1 szál száraz kolbász
    6 db gomba
    1 szál póréhagyma
    30 dkg friss spenót
    25 dkg penne
    10 dkg márvány sajt
    1 dl tejszín
    olívaolaj
    1 kg karaj

    Elkészítés:

    Felteszem a tésztát főni. Amíg puhul, felkarikázom a kolbászt és beleszórom a forró serpenyőbe. Amíg a kolbász elkezd pirulni, felszeletelem a gombát és a póréhagymát, majd ezeket is a kolbászhoz dobva az egészet megpirítom.

    Amíg pirul a töltelék, leszűröm a tésztát, majd a karajt lefejtem a csontról és nyitott szeleteket vágok belőle. Ezt úgy csinálom, hogy a húsdarabot először bevágom, aztán a második szeletnél már végig vágom a húst. Az így kapott „összenőtt” szeleteket szétterítem, kicsit kiklopffolom, és a szélét bevagdosom, hogy sütéskor ne ugorjon össze.

    A nyitott szeletet megtöltöm az időközben megpirult kolbászos-gombás keverékkel, óvatosan összehajtom, majd a széleit megtűzöm fogpiszkálóval. Enyhén megsózom, és a töltelék serpenyőjében megsütöm. Pár perc alatt megpirítom a hús mindkét oldalát, majd kevés vizet öntök alá, és fedővel lefedve készre párolom.

    Amíg sül a hús, olajat hevítek egy lábosba annyira, hogy már füstöljön. Ekkor beleszórom a spenótot. Azért kell tűzforrónak lennie az olajnak, mert így a spenót nem megpárolódik, hanem megőrzi friss ropogósságát. Enyhén sózom, borsozom, majd hozzátördelem a márvány sajtot, és amikor a spenót már összeesett, megöntözöm a tejszínnel. Pár perc és kész is a mártás, ekkor hozzákeverem a tésztát és már tálalhatunk is.





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_674852
    Torolt_felhasznalo_674852
    2006. február 26. 13:023444.

    Sziasztok,

    Nincs meg valakinek a citromos- chilis spagetti receptje? Ugy megkivantam...

    előzmény:
    vyvett (1)
    2003-01-20  15:36
  9. Torolt_felhasznalo_300946
    Torolt_felhasznalo_300946
    2006. február 23. 18:003443.

    Sziasztok!

    Akinek megvan az Enni jó begépelt formában, elküldené nekem?köszi

    (gazdiknora@gmail.com)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_193515
    Torolt_felhasznalo_193515
    2006. február 20. 15:553442.
    köszönjük szépen a receptet!

    szerintem az a jó hogy új színt hozott a hazai "főzőcske világába",
    bár ezt már többen mondták előttem....

    (nekem nagyon tetszett ahogy az Irígy hónaljmirígy parodizálta!
    láttátok? )
    előzmény:
    sunnysky (3441)
    2006-02-20  14:43
  11. 2006. február 20. 14:433441.

    Sziasztok!

    Nálam  Stahl-féle Pizza tészta a BEST.Nagyon jó a tészta és finom.

    Hozzávalók:   1kg liszt,  2 csapott ek. só,  1 ek. szárított oregano, őrölt bors, 2 tasak szárított élesztő ( v.1 kocka élesztő), 1/2 ek. cukor, 6 deci langyos víz, 1/2 dl olaj 

      

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. február 20. 11:493440.
    Nekem sem válaszolt, de azért még szeretem.
    A sütési hőfok biztos nem légkeverésre vonatkozik. Ha azon sütöd, vonjál le 20 fokot, mondjuk a 200-ból 180 lesz, ha nagyon magas a hőfok 30-t. Mondjuk a 240-ből 210 lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419115 (3439)
    2006-02-19  11:07
  13. Torolt_felhasznalo_419115
    Torolt_felhasznalo_419115
    2006. február 19. 11:073439.
    De az azért elég nevetséges, hogy a honlapján az utolsó válasz a karácsonyi ételekkel kapcsolatos. Én már kétszer megkérdeztem tőle, hogy a sütési idők és hőfokok légkeveréses sütő használatára vonatkoznak-e, de egyszer sem válaszolt. Szerintem ugyanis nagyon nem mindegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (3438)
    2006-02-19  10:53
  14. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2006. február 19. 10:533438.
    Szia, hát ehhez nem tudok mit hozzászólni, ha neki tetszik mondja úgy, igazából nem nagyon érdekel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (3434)
    2006-02-15  14:01
  15. Torolt_felhasznalo_581812
    Torolt_felhasznalo_581812
    2006. február 19. 08:533437.
    Ettől egyedi a Judit, nekünk tetszik... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (3434)
    2006-02-15  14:01
  16. Torolt_felhasznalo_419115
    Torolt_felhasznalo_419115
    2006. február 19. 08:363436.

    BLOODY MARY-S CSIRKECOMBOK

    Hozzávalók:
    8 darab csirke-felsőcomb (kb. 10 dekás darabok)
    só és frissen őrölt bors
    1 csokor újhagyma
    1 duci gerezd fokhagyma
    2 nagyobb szál halványító zeller
    2 evőkanál vaj
    2 evőkanál olívaolaj
    0,5 deci vodka
    2 doboz 40 dekás hámozott paradicsom konzerv
    2 teáskanálnyi Worchestershire-szósz
    késhegynyi csilipehely
    0,5 citrom
    2 evőkanálnyi apróra vágott zellerzöld

    Elkészítés:
    Először előkészítek mindent, hogy utána jó iramban tudjak haladni. Ezért a pici felsőcombokat megsózom és megborsozom, az újhagymák fehér szárait felkarikázom, a megpucolt fokhagyma-gerezdet pépesre zúzom, a ropogós zellerszárakat pedig vékony szeletekre nyiszatolom.
    Utána egy lábosban összeolvasztom a vajat az olívaolajjal, majd erősebbre tekerem a lángot, és átpirítom benne a csirkedarabokat. A kívül pirosas, de belül még sületlen minicombokat kiszedem, és félreteszem.
    Ezután belenézek a lábosba, hogy maradt-e az edény alján néhány enyhén odakapott bőrcafat: az a jó, ha igen. Mert amikor rájuk öntöm a vodkát, és a sistergő alkoholban 0,5 percig fakanállal elkevergetem a húspörköket, akkor azok jó ízükkel együtt finoman feloldódnak.
    Ha ezzel megvagyok, lehúzom az edényt a tűzről. Beleszórom a felkarikázott újhagymát, hozzákeverem a pépesre zúzott fokhagymát, levükkel együtt belezuttyintom a hámozott paradicsomokat, és beleteszem a vékony szeletkékre vágott halványító zellert is. Utána megcsepegtetem az egészet intenzív ízű Worchesteshirer-szósszal és hozzászórom a csilit, aztán megsózom, megborsozom, és belepakolom a paradicsommártásba a csirkecombokat.
    A Bloody Mary-s csirkét erős lángon felforralom, majd közepesre tekerem a tűz erejét, és lefedve 25 perc alatt puhára főzöm. Ez alatt bőven van időm megreszelni a citrom héját, és apróra vágni zellerzöldet, hogy még azon melegében meghintsem velük a könnyű, nyárias ízű ebédet.
    4 adag lesz belőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749870 (3435)
    2006-02-19  00:52
  17. Torolt_felhasznalo_749870
    Torolt_felhasznalo_749870
    2006. február 19. 00:523435.

    megvan esetleg valakinek a Bloody Marys csirkecombok receptje?

    kerestem a honlapon de nem talaltam....ha megvan valakinek, megtenn hogy bemasolja ide?

    köszi szepen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2006. február 15. 14:013434.
    Szia! Most fuggetlenul a recepttol engem ugy idegesit, hogy Juditka nem beszelni mar jol a magyart....MANDOLIN??!! Az kerem egy hangszer, meg ANGOLUL amivel zoldseget miegyebet lehet gyalulni. Magyarul mog zoccseg-gyalu (vagy uborka!). Kezicsokolom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (3431)
    2006-02-14  14:54
  19. Torolt_felhasznalo_193515
    Torolt_felhasznalo_193515
    2006. február 15. 08:463433.
    köszönöm szépen.
    valaki próbálta már ezt a fahéjas zöldséget???
    elég egzotikusnak hangzik...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (3432)
    2006-02-14  14:54
  20. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2006. február 14. 14:543432.
    végüL:

    VANÍILIÁS CSÓK Hozzávalók:

    17,5 dkg puha vaj
    3 dkg porcukor
    1 vaníliarúd kikapargatott belseje
    13,5 dkg finomliszt
    2,5 dkg étkezési keményítő
    Elkészítés:

    Előmelegítem a sütőt 175 fokra (gázsütőn 4-es fokozat), és szilikonlapot vagy sütőpapírt fektetek egy nagy tepsibe.

    Összeállítom a tésztát. A puha vajat robotgéppel habosra keverem a porcukorral és a vaníliarúd kikapargatott belsejével, majd fakanállal hozzádolgozom a lisztet és az étkezési keményítőt.

    A tésztát csillagcsöves habzsákba töltöm, és kb. 2½ cm átmérőjű halmokat nyomok belőle egymás mellé kétujjnyi távolságban az előkészített tepsire. (Ha egyszerre nem fér ki az összes tészta a tepsire, akkor két részletben sütöm meg a sütit.)

    A meleg sütőben kb. 15 perc alatt aranybarnára sütöm a vaníliás csókokat, aztán rácsra téve kihűtöm őket.
    Kb. 30 süti lesz belőle.



    KÁVÉ FEHÉRCSOKIHABBAL Hozzávalók:

    őrölt kávé
    1 tábla fehércsokoládé
    2 deci tejszín

    a tetejére cukrozatlan kakaópor Elkészítés:

    Először gőz fölött felolvasztom a tejszínben az apróra tölt fehércsokit. Aztán ha kihűlt, ezt az édes keveréket habszifonba töltöm.

    Aztán főzök egy krémes eszpresszót, csészébe töltöm, majd megkoronázom az ínycsiklandó fehércsokis tejszínhabbal.

    A tetejét kakaóporral díszítem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2006. február 14. 14:543431.
    meg ez:

    FAHÉJAS-ZÖLDSÉGES TÉSZTA BUNDÁBAN SÜLT PAPRIKÁVAL Hozzávalók:

    1-1db piros és sárga kaliforniai paprika
    1 közepes méretű karalábé
    ½ zacskó szélesmetélt
    Elkészítés:

    A tésztát felteszem főni lobogva forró, enyhén sós vízbe. Amíg puhul, előkészítem a zöldségeket.

    A karalábé zsenge szárát és levelét apróra vágom. Majd a meghámozott karalábégumót és a paprikák 2/3-át mandolinnal- vagy egy éles késsel – gyufaszálnyi vékony csíkokra szeletelem. Végül fogok 1 fej lilahagymát és ezt is hajszálvékony karikákra vágom. A paprikák megmaradt harmadát pedig ujjnyi vastagon szeletelem fel.

    Következő lépésként egy közepes méretű serpenyőben 1-2 evőkanál kristálycukrot karamellizálok, majd egy mély lábosba 3-4 deci olívaolajat melegítek.

    Amíg a cukor olvadozik és az olaj melegszik, készítek egy tésztaalapot; ehhez egy keverőtálba török 2 tojást, hozzászórok 3 evőkanálnyi lisztet, egy csipet sót és öntök hozzá 1-2 evőkanálnyi olívaolajat is. Egy kézi habverővel az egészet alaposan összekeverem, majd félreteszem.

    Ha a cukor már szép barna, hozzádobom a vékony zöldségkeveréket és a felaprított karalábészárat, majd a következőképpen ízesítem; ½ teáskanál őrölt fahéj, 2 csipetnyi őrölt gyömbér, egy csipet só és néhány csepp ecet. Aztán egy alapos keverés után ezt a távol-keleties ízvilágot tükröző zöldség-kavalkádot készre párolom. Ha elkészült, hozzákeverem a megfőtt, leszűrt tésztát is.

    Ekkorra már kellően forró az olaj is. Fogom a nagyobb félretett paprikadarabokat, aztán mindegyiket megmártom a keverőtálban várakozó tésztában, és pár perc alatt aranybarnára sütöm őket.

    Tálaláskor egy tányérra kanalazom a zöldséges tésztát, majd a tetejére halmozok a bundás paprikákból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2006. február 14. 14:533430.
    Szio mármint vasárnap mit alkotott a Juci?

    egyik ez volt:

    VASÁRNAP ESTI SPAGETTI Hozzávalók:

    30 dkg spagetti
    2 nagy maréknyi friss bazsalikom
    2 nagy maréknyi friss kakukkfű
    3-4 szál friss rozmaring
    3 gerezd fokhagyma
    1 dl olívaolaj
    25 dkg maradék sült csirkehús vagy ½ kész grillcsirke

    a tálaláshoz 5 dkg frissen reszelt parmezán
    Elkészítés:

    Vizet engedek a tésztafőző fazékba, szórok hozz sót, és elkezdem felforralni.

    Amíg melegszik a víz, előkészítem a hozzávalókat. Apróra vágom a bazsalikomot, a kakukkfüvet és a rozmaringot, aztán összekeverem őket. (Ha a fűszernövényeknek még zsenge a száruk, nem szoktam leszedni róluk a leveleket, hanem szárastul aprítom fel.) Ezután megpucolom a fokhagymagerezdeket, és megreszelem a tálaláshoz való parmezánt. Végül falatokra cincálom a csirkét, és az előkészített hozzávalókat félreteszem.

    Kifőzöm a lobogó, forró vízben a spagettit.

    Amikor a spagetti főzési idejéből már csak néhány perc van hátra, beleöntöm az olívaolajat egy közepes méretű serpenyőbe, hozzáreszelem a fokhagymát, és mérsékelt tűzön kevergetve illatosra párolom az olajban.

    A fokhagymához hozzáadom az apróra vágott fűszernövények nagyját és a csirkefalatokat. Jól összekeverem az egészet, és lehúzom a serpenyőt a tűzről.

    A kifőtt spagettit lecsepegtetem, és hozzáforgatom a fűszernövényes-fokhagymás olívaolajhoz. Teszek hozzá 1-2 merőkanálnyit a tészta főzővízéből, hogy ne legyen túl száraz, és mérsékelt tűzön kevergetve átmelegítem az ételt.

    Tálaláskor a spagettit bőven megszórom reszelt parmezánnal.

    2 adag lesz belőle.
    előzmény:
    vyvett (3429)
    2006-02-14  12:14
  23. Torolt_felhasznalo_193515
    Torolt_felhasznalo_193515
    2006. február 14. 12:143429.
    köszi hogy benézel ide néha! :-)
    jó nagy a forgalom.
    Apoletta beírnád mit alkotott nekünk a topik névadója?
    előre is köszönöm!
    a sütőtök pürét próbálta már valaki?
    nekem az nagyon babakajás állagú!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (3428)
    2006-02-13  20:15
  24. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2006. február 13. 20:153428.

    erre gondoltál?hátha még érdekel:-)

    MANDULÁS KEKSZ


    Hozzávalók:

    5 deka mandula
    15 deka liszt
    10 deka vaj
    5 deka porcukor
    1 db zöldcitrom
    1 db tojás
    hámozott mandulaszeme



    Elkészítés:

    5 deka darált mandulához hozzá szórunk 15 deka lisztet. Ezt a 15 deka mandulás lisztet beleteszem a késes betétű robotgépbe, és hozzákockázok 10 deka hideg vajat. (Fontos, hogy hideg legyen. ) Most a mandulás vajas lisztet morzsásra szétdolgoztatom a géppel.

    Ha már morzsás, kimérek 5 deka porcukrot, ezt is hozzáteszem és még ezzel is egy kicsit őrlöm az egészet.

    Ha ezzel is megvagyok, a morzsalékot beleöntöm egy nagy tálba. Ízesítésül hozzáreszelem egy zöldcitrom héját. Most szétválasztok egy tojást és a sárgáját hozzádobom a lisztes cukros mandulás morzsához. Teszek hozzá még egy-két evőkanálnyi hideg vizet, hogy könnyebb legyen összeállítani a tésztát.

    Gyorsan összegyúrom a tésztánkat és a kész tésztából hurkát formázok. A tésztahurkát egy nagyobb darab folpackba csomagolom, és a hűtőbe teszem 1-2 órára, vagy akár egész napra. A lényeg, hogy jól megdermedjen.

    A megdermedt tésztát kivéve a hűtőből kicsomagolom, és egy éles késsel vékony korongokra szeletelem. A korongokat egy sütőpapírral kibélelt sütőlapra helyezem. Befejező műveletként mindegyik korongot megkenem tojásfehérjével és megkoronázom őket egy-egy meghámozott mandulaszemmel.

    Sütőbe téve 10-12 perc alatt aranybarnára pirulnak a mandulás kekszek

    előzmény:
    majorkaj (3427)
    2006-01-25  10:10
  25. 2006. január 25. 10:103427.

    Szia Dithe,

    Régebben rendszeresen olvastam ezt a topicot, de az évvégi sok munkám miatt csak most tudtam ismét belekukkantani. Ki is nyomtattam a Mennyei csokoládétorta recidet. A mandulás tallér recijét megmondanád hol találom ? Előre is köszönm. Üdv.Julika

    előzmény:
    Dithe (3400)
    2006-01-12  13:40

Címlap

top